Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

fatsoulina ελπίζω να μην το παράκανες με τις δουλειές, καλό είναι βέβαια που σου έφυγε ένα βάρος αλλά μην υπερτιμούμε τις δυνάμεις μας!!!Καλέ οι υπόλοιπες που είναι?ακόμα κοιμάστε??Θα σας δω όλες μετά που θά έρθουν τα βλαστάρια σας!χα χα χα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

oxi δεν το παρακανα μαρινακι μου ,βοήθησα μεν αλλα τα χαμηλα και τα ευκολα απλως ημουν ορθια και ενταξει ξεξουραζομουν οποτε ηθελα !μονο που ειχα ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ φτανει ρε συ μονη της τι θα εκανε επρεπε να της λεω τι μπαινει που!!!ναι οντως ποου εισαστε ολες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! Τι μου κάνετε;; Πως περάσατε το ΣΚ;;

Εμείς πήγαμε και βαφτίσαμε τον ανιψιό μας... Και όπως καταλαβαίνετε από εκεί και πέρα σκεφτόμασταν τη δική μας τη βάπτιση με το καλό...!!! Σήμερα επισήμως μπήκα στον 8ο... πότε πέρασε ο καιρός.... πλησιάζω κι εγώ με το καλό...

Αύριο θα πάμε να δούμε τον μπεμπάκο μας και έχω πολλή αγωνία... ελπίζω να είναι όλα καλά... είμαι περίεργη να δω πόσο έχει μεγαλώσει...!!!!

Και μετά ξεκινάω επιχείριση ρούχα... και πλύσιμο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!καλημέρα xanthippi να σου ζήσει ο ανηψιός σου!στη δική σας βάφτιση σου το λέω θα κλαίτε!!!άντε σιγά σιγά να ετοιμάζεις πραγματάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! :)

ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΝΑ ΔΩ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ Η ΜΕΛΙΝΑ ΜΟΥΥΥΥ! :dry:

ΜΑΓΙΑΤΙΚΟ ΝΙΝΙ Η ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ... :P:P

ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ??

ΣΕ ΤΣΑΚΩΣΑ ΧΕΧΕΧΕΧΕ.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια οντως στα δικ α μας θα κλαιμε!

αντε xanthippi καλη αρχη με τα ρουχα με το καλο να δεις το νινι και να σας ζησει ο ανηψιος!!!

Rubela με το καλο μόνο και η ημερομηνια δεν πειραζει!

σημερα γεννησε 1 φιλη μου πριν 10 μερες μι α αλλη και 5 μερες αλλη μια και σημερα αυριο περιμενουμε να γεννησει και η Χαρά. Οι 2 ειναι και αδερφες!2 αγορακια κ 2 κοριτσακια συνολικα! και μετα παιρνω εγω σειρα! πολλα μωρα!!!!!!!μετα απο μενα εχε ι αλλα 4-5!!!! ζωουλες μου!!!!αχ ολες με το καλο κοριτσια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rubela μου έτσι είμαστε εμείς παίζουμε σε 2 ταμπλό!!!χα χα χα!!!κανονικα π.η.τ έχω 8/6 αλλά απ΄ότι φαίνεται ο μικρός σε κανά δυό βδομάδες θα γεννηθεί, το παλεύω να μείνει όσο το δυνατό περισσότερο, τουλάχιστο να μπω στο μήνα μου την άλλη τρίτη και μετά όποτε θέλει ας έρθει...άσχημο πράγμα η κατάκλιση πάντως...κουράστηκα να ξαπλώνω όσο οξύμορο και αν ακούγεται, τον νιώθω τόσο χαμηλά που όταν κινείται πονάααααωωωωω, για να δούμε rubellaki μου...!!! ;);) ο Θεός θα βοηθήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια,

Πλησιάζουμε μια-μια ,ε??Πότε πέρασε ο καιρός...

Ευτυχώς το μυαλό μου είναι και στο σπίτι και ακόμα δεν έχω αγχωθεί με αυτό ,αλλά .... όντως ο καιρός περνάει και έχω να κάνω ΤΟΟΟΟΣΑ!! :blink:

Ολο το Σαββατοκύριακο πέρασε μέσα σε τρομερή κούραση με την μετακόμιση.Εγώ δεν μπορούσα να κάνω και πολλά αλλά και μόνο οι αμέτρητες φορές που ανεβοκατέβηκα την σκάλα ήταν αρκετές.Ολο και κάτι προσπαθούσα να μεταφέρω, αλλά τι να κάνω και εγώ με την κοιλιά... :S

Ευτυχώς βγήκε πολύ δουλειά, αλλά είμαστε ακόμα σαν τους τσιγγάνους, με πράγματα σε κούτες και όλο ψάχνουμε που έχουμε βάλει το τάδε και μήπως πετάξαμε κατα λάθος κάτι που θέλαμε.

Ούτε τα ρούχα μου για να έρθω το πρωι στην δουλειά δεν έβρισκα!!! :side:

Σήμερα το πρωί γέννησε και μια φίλη μου με καισαρική στο ΙΑΣΩ το αγοράκι της και όλα πήγαν καλά.Θα πάω να την δώ αύριο για να είναι λιγο καλύτερα.

Τι δώρο πηγαίνετε συνήθως στο μαιευτήριο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Και στα δικά μας πλέον...!!!!

Μαρινάκι εύχομαι όλα να πάνε καλά... βασικά ότι είναι καλύτερο για το μωρό... εγώ αυτό λέω πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα,τι μου κανετε????

εγω καλα ειμαι λιγο η μεσουλα ποναει αλλα την παλευω..

μπηκαμε στον 8ο βλεπετε πριν απο 5 μερες και οσο να ναι βαραινουμε!!!

:laugh:

ολα να πανε καλα για ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟ Σ/Κ ΒΛΕΠΩ. ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΛΥΝΩ ΧΑΛΙΑ , ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑΜΕ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ 2 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 15 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ!!!!!!!!!! ΟΛΑ ΚΛΑΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ! ΤΙ ΩΡΑΙΑ! ΕΜΕΙΣ ΧΘΕΣ ΟΛΟ ΒΟΛΤΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΓΙΑ ΚΑΦΕ , ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΚΑΦΕ! ΣΑΠΙΣΑ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ, ΤΟ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΘΗΚΑ!!!!!ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!

ΞΑΝΘΙΠΗ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΑΝΗΨΙΟΣ ΣΑΣ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΣΑΣ ΓΙΟΥ!!!!

ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΣ ΟΛΑ Ε? ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ!

ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΩΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΛΩΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΚΑΙ JUMBO, ΠΗΡΑ ΚΑΤΙ ΨΙΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΠΙΑ!ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΦΕΡΝΟΥΝ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!!!!!!!!!

ALKOST, ΦΥΣΙΚΑ ΒΑΡΑΙΝΟΥΜΕ , ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ...ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ???ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΟΟΟΟΟ! ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!ΟΠΟΥ ΠΑΩ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ Κ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ!!!

Α, Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΛΕΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ. ΑΠΟ 3 ΜΑΙΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ.

ΑΝΤΕ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙΤΣΑ!!!!!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι και εγώ!!

Καλημέρα κορίτσια !!Καλημέρα Μίκα!!

Πω, πω!! 2 κιλά είναι το κοριτσάκι σου!!Μια χαρά!Πλησιάζουμε σιγά-σιγά όλες.

Με το παιχνιδάκι αυτό μου έδωσες ιδέα.Σκεφτόμουν αυτό που λένε οτι όταν το μωράκι ακούει μια μελωδία από την κοιλίτσα μετά την ακούει και το ηρεμεί.Είχα στο μυαλό μου να βρώ κανένα cd με νανουρίσματα αλλά αυτό με το παιχνιδάκι μου φαίνεται πιο πρακτικό. :)

Κάθε μέρα ερχομαι στο γραγείο και πιο κουρασμένη!Χθές δεν έκανα τίποτα στο σπίτι(είναι ακόμα όλα άνω κάτω)αλλά μετά την δουλειά τρέχαμε ΙΚΕΑ να δούμε κάτι και γυρίσαμε 9:30.Μεχρι να κάνω ένα ντουζάκι , να φάω΄...κομμάτια!Και σήμερα μετά την δουλειά κατευθείαν στο ΜΗΤΕΡΑ που γέννησε χθές μια φίλη να δούμε το μωράκι!Ανυπομονώ για την άδεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ MADRID05!!!!!!!ΝΑΙ ΩΡΑΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΗΣ ΠΑΡΩ Η FISCHER PRICE H CHICCO. ΞΕΡΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΦΩΤΕΙΝΑ ΖΩΑΚΙΑ , ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΘΑ ΤΑ ΖΑΛΙΖΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΥΠΝΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟ!ΑΝΤΕ ΠΡΟΣΕΧΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!ΠΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ! ΑΧ, ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΛΕΜΕ ΠΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!!!!! ΕΧΩ ΜΟΥΡΛΑΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!!!!!!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ!!

ΜΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΘΕΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΣΑΝΤΑ ΤΗΣ ΜΕΛΙΝΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ! ΛΟΓΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια και από μένα, τρελλές αυπνιές, αποφάσισα που λέτε να κοιμάμαι μόνη μου τα βράδια γιατί δε βολεύομαι αποτέλεσμα ο γιος μου ξυπνά και έρχεται και με βρίσκει και από την έννοια μου μη με κλωτσήσει όλη νύχτα δε κοιμάμαι, άστε τρελλά ξενύχτια!!! :blink::blink::blink::blink: madrid μου λες και η μετακόμιση δεν ήταν αρκετή, έχεις και δουλειά και ψώνια και επισκέψεις, θα το ξαναπώ μην υπερτιμούμαι τις δυνατότητές μας, πρόσεχε λίγο περισσότερο μην είσαι όλη μέρα στο πόδι δεν κάνει...φύλαξε δυναμείς θα τις χρειαστείς όταν με το καλό έρθει το μωράκι :silly: :silly: κορίτσια σε 1 βδομάδα μπαίνω στον μήνα μου και αγχώνομαι, πως θα τα βγάλω πέρα και πως θα το πάρει το μεγαλύτερο μου αγοράκι αν και τώρα έχουμε καλά δείγματα...με αγχώνει γιατί με τις κλινικές δεν τα πάμε πολύ καλά έχασα τον πατέρα μου τον Σεπτέβρη και ο γιος μου όποτε δει κλινική το συνδέει με τον παππού του, να φανταστείτε πήγαμε να επισκεφτούμε μια φίλη που γέννησε και το σχόλιο του γιου μου ήταν ότι το κρεβάτι που ξάπλωνε η κοπέλα ήταν ίδιο με αυτό που ήταν ο παππούς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες που λέμε καμιά φορά οτι τα παιδάκια δεν καταλαβαίνουν και ξεχνάνε εύκολα?Εχει συνδέσει αυτούς τους χώρους με δυσάρεστα πράγματα.Μάλλον θα πρέπει να του πείς οτι εκεί που θα πάτε είναι άλλο νοσοκομείο που γεννίουνται παιδάκια και έχουνε μόνο ευχάριστα .Τι να πείς.Δεν έχω και πείρα με παιδάκια και δεν ξέρω και εγώ τι θα του έλεγα.

Μετά βεβαια θα δεί το μωράκι και θα τα ξεχάσει όλα.Θα είναι ο "μεγάλος αδερφός" και θα καμαρώνει!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα και από εμένα!!Δεν μπόρεσα να μπω όλη την εβδομάδα γιατί έχει πάρα πολλή δουλειά στο γραφείο της μαμάς μου και δεν προλάβαινα με τίποτα!!!Το ΣΚ κάναμε δουλειές με τον αντρούλη μου και από σήμερα ξεκίνησα πλύσιμο τα σεντονάκια, ρουχαλάκια κλπ!!! Βλέπω όλες ετοιμάζεστε και ανυπομονείτε!!Κορίτσια πλησιάζουμε!!Και ευτυχώς δε θα φάμε πολλή ζέστη!!

Χθες ήρθε η μαία και κάναμε ένα μάθημα για τα συμπτώματα του τοκετού. Εν τω μεταξύ είναι εντελώς αρνητική στην ιδέα της επισκληριδίου αλλά κορίτσια μου δε θα την ακούσω!!!Από τη στιγμή που μπορώ να αποφύγω κάποιους πόνους δε βλέπω το λόγο γιατί να υποφέρω!!!Κατά τ'άλλα ήταν πολύ διαφωτιστική, την άλλη εβδομάδα θα μάθουμε αναπνοές!!

Ελπίζω να τα πούμε πάλι πιο σύντομα!!!Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!! Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! Του χρόνου με το καλό να χαιρόμαστε τα δικά μας βαφτίσια...

Σήμερα πήγαμε και είδαμε τον μπεμπάκο μας... είμαστε αισίως 1820gr... μια χαρά μεγαλώνουμε... φυσιολογικά... ούτε πολύ μεγάλος... ούτε πολύ μικρούλης!! Όλα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά.... και έτσι με το καλό περιμένουμε τη γέννηση... όλα καλά....

Αύριο με το καλό θα κλείσουμε και τα επιπλάκια μας και το καρότσι... πολύ χάρηκα... και μετά ξεκινάνε τα υπόλοιπα ψώνια με το καλό... αχ, ήταν μια πολύ ευχάριστη μέρα σήμερα...

Πολλά πολλά φιλιά.... :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω, πω Ξανθίππη πως σε καταλαβαίνω!!Και εγώ περιμένω πως και πως να έρθει η Πέμπτη να πάω στον γιατρό να δω τον μικρούλη μου!!Πολύ καλός με τα κιλά ο δικός σας!!Μια χαρά!! :)

kassi και η μαία που μου κάνει μάθημα είναι απ οτι κατάλαβα κατά της επισκληριδίου, αλλά αν δούμε τα σκούρα τι θα κάνουμε?Και εγώ θέλω να έχω την επιλογή αυτή και μάλιστα με αγχώνουν και οι ενέσεις που κάνω για το αίμα γιατι αν έχεις κάνει δεν μπορούν να σου κάνουν επισκληρίδιο.Ο γιατρός μου είπε οτι θα τις διακόψουμε λίγο πριν αλλα....το λίγο πριν είναι σχετικό στον φυσιολογικό τοκετό.Πάντως τα μαθήματα μ αρέσουν πολύ και νομίζω οτι θα μας βοηθήσουν εκείνες τις ώρες.Την τελευταία φορά ήρθε και ο άντρας μου μαζί και έκανε και εκείνος τις αναπνοές(είχε πλάκα, έπιανε την κοιλιά του με κλειστα μάτια και έκανε εισπνοές!! :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες!!

Τι μου κάνετε;; Εμείς λέμε ότι είμαστε καλά... λίγο ο αντρούλης μου είναι αδιάθετος από χθες με γαστρεντερίτιδα... αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά και να συνέλθει.. και φυσικά να μην κολλήσω κι εγώ!!

Χθες με το καλό κλείσαμε και τα επιπλάκια μας... πολύ χάρηκα... πραγματικά πάρα πολύ ευχάριστες αγορές... μόνο που δεν μπορέσαμε να τις χαρούμε λόγω της αδιαθεσίας... δεν πειράζει... με το καλό τέλη Μαΐου θα τα έχουμε από κοντά... να τελειώνουμε και σήμερα με τα καροτσάκια... και να ξεχυθώ στην αγορά... να πάρω τα ρουχαλάκια του....!!! :woohoo: :woohoo: Απίστευτο μου φαίνεται ότι έχουμε μπει σε αυτή τη διαδικασία!!!!!!!!

Ελινάκι περιμένουμε και τα νεότερα σήμερα απ' τον μπεμπάκο σου... Αλήθεια η μετακόμιση πως πάει;; Φαντάζομαι χαμός!!!!

kassi μη μασάς με την μαία!! Κάνε ότι νομίζεις καλύτερο για σένα... οι ηρωισμοί δεν χρειάζονται στην συγκεκριμένη περίπτωση!!! Εκτός πια κι αν τους αντέξεις... ξεκίνα και βλέποντας και κάνοντας... Ζήτω η επισκληρίδιος!!!

Μαρινάκι όλα θα πάνε μια χαρά! θα το δεις.. ήρθε η ώρα ο μικρός σου να συνδέσει τα νοσοκομεία με ευχάριστα γεγονότα.. Τι σου είναι όμως τα παιδιά ε;; Τι να πεις;; Πάντα σε εκπλήσσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξανθιπουλα μου τι κανεις???ετοιμαζεσαι ε???

εμενα το μονο που μου εμεινε να παρω ειναι τα σουτιεν θηλασμου που θα χρειαστω στο νοσοκομειο..κατα τα αλλα αγορασα τα παντα!!ειμαι πληρης και πανετοιμη!!! :laugh:

σημερα βαφουμε το δωματιο του μπεμπουλη τελικα επιτελους!!!ο αντρουλης μου εχει ρεπο και εβαλε μπρος να το τελειωσει..τα επιπλα θα τα βαλουμε τη δευτερα και ανυπομονω να σας στειλω φωτο!!ειμαι κατενθουσιασμενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι μια χαρούλα... όπως καταλαβαίνεις είμαι σε μια πολύ όμορφη κατάσταση και θα συνεχίσω να είμαι μέχρι να τελειώσω τις αγορές....

Μια χαρά σας βρίσκω! Πανέτοιμους... μπράβο! Εμείς έχουμε ακόμη... βέβαια τα ρουχαλάκια και η βαλίτσα είναι μια βδομάδα υπόθεση (αν το πάρεις ζεστά) οπότε δεν με αγχώνει... Εγώ ήθελα να τελειώνουμε με τα χοντρά (έπιπλα, καρότσια) και τα υπόλοιπα θα γίνουν... Σημασία έχει να ξέρεις τι θέλεις να πάρεις.. αν το ξέρεις θα τελειώσεις και τις αγορές γρήγορα... Εννοείται ότι περιμένουμε φωτό.... οπωσδήποτε όμως!!

Πω πω.. θέλω κι εγώ τώρα... Αχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι ,ναι!!alkost περιμένουμε φωτο του δωματίου(να πάρουμε και εμείς ιδέες :laugh: ). Προς το παρόν "ζαχαρώνω" κάτι ωραία αυτοκόλλητα τοίχου και φαντάζομαι τι χρώματα ταιριάζουν στους τοίχους!!

Αχ!Πόσο θέλω να έρθει εκείνη η ώρα.

Το μωράκι μου μεγαλώνει -στα 1530 γρ. τον είδε σήμερα ο γιατρός- και πρέπει σιγα-σιγά να του φτιάξω το δωματιάκι και τα πραγματάκια του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου !!!!

σιδερωνω τα τελευταια σημερα!και εσας σε εγρηγορση σας βλεπω!

Ξανθίππη είδες γινονται ενα ενα αμα μπουμε στο χορό χορεύουμε!!!!

Alcost ωραια τι χρωματακι το κανετε? Εμείς βαλαμε λαχανι π- πορτοκαλι ηρθαν και τα επιπλα οταν κολλησω τοιχογραφιες βαλω κουρτινες κλπ θα σας βγαλω φωτο τωρα τα εχω ανοιχτα να ξεμυρισει η μπογια τους!τα φέρανε ολα μαζι καροτσια πορτ bebe καθισματακι αυτοκινητου , προικα,συρταριερα,κρεβατακι !αχ ειναι τελεια ολο μπαινοβγαινω και τα χαζευω!πηρα και ιδιο φωτιστικο πανο τοιχου Καλαθακι και υφασμα για κουρτινα και παπλωματοθηκη!αν τελειωσω και τα τελευταια που σιδερωνω τωρα απο δευτερα θα καθαρισω τα επιπλα και θα τα βαλω μεσα!

madrdid μονο μην κουραζεσαι πολυ αντε το ενα σου βαρος εφυγε τωρα σιγα σιγα θελει τακτοποιηση!ωραιο το καινουργιο σπίτι?συνήθισες?

kassi μου εγω μαλλον δεν θα κανω επισκληριδιο!ξερω πολλες κοπέλες που ειχανε προβληγμα μετα με την μεση αλλες παλι δεν ειχανε!αλλα εγω ουτως η αλλως δεν εχω την επιλογη γιατι στο νοσοκομειο μας κανουνε μονο για καισαρικη επισκληριδιο.θα αντεξω!!!!ειχα και ενα προβλημα μικρη και αναγκαστηκα να κανω παρακεντηση στην μεση και ακομα ποναω οταν αλλαζει ο καιρος οποτε!!!

ελπιζω να μην ξεχασα καμια εχω μερες να μπω!!!!!!!!!!!!!!!!!!αντε κοριτσια 2 βδομαδες και μπαινω στον μηνα μου!!!!τρελαινομαι!εχθες πηγα και τζάμπο πηραμε τα τελευταια και παρειγγειλα από ιντερνετ τα καλλυντικα -λαδακια κλπ !!!!φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...