Μετάβαση σε περιεχόμενο

pos svinoun oi ragades


elena manoula

Recommended Posts

kalispera!!stin egkimosini ekana ragades k mou eipan sto farmakeio oti oso einai akoma kokkines svinoun etsi pira mia krema anaplaseis pou xrisimopoieitai meta apo ta xeirourgeia k apo xeirourgikes tomes!!simera tin evala proti mera!!esas pos efigan??i mallon sas efigan??gt mou eixan pei oti dn fevgoun!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα,καλημερα,να σου πω την αληθεια κ εμενα κατι τετοια μου ειχαν πει τοτε,στην 1η μου εγκυμοσυνη και ειχα πλακωθει κ εγω στις κρεμες...αλλα τζιφος!!!Τιποτα δεν εσβησε!Ειναι εκει!!!!!Ομως πιστευω πως ειναι κ θεμα δερματος κ οργανισμου..ισως εσενα οι κρεμες σε ωφελησουν,παντως αυτο που εχει μεγαλη σημασια ειναι να μην περνουμε πολλα κιλα στην εγκυμοσυνη!

Εγω ειχα παρει πολλα κιλα αλλα κ γενικα το δερμα μου ειχε δειξει απο πολυ νωρις τις τασεις του,εχω ραγαδες στο στηθος κ στις γαμπες απο την εφηβεια!Παντως καλο ειναι να επισκεφτεις κ ενα δερματολογο,ισως σε βοηθησει!Με το καλο το μωρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά οι ραγάδες έτσι και εμφανιστούν μετά δυστυχώς δε φεύγουν...απλά με τον καιρό ξεθωριάζουν και από κόκκινες γίνονται άσπρες και δε φαίνονται πολύ.. :S

Οι κρέμες βοηθάνε περισσότερο στη πρόληψή τους παρά στην επούλωσή τους αλλά και πάλι μεγαλύτερο ρόλο παίζει η φύση του δέρματος της εγκύου.

Κι εγώ έκανα ραγάδες στη κοιλιά στο τελευταίο μήνα της εγκυμοσύνης μου, οι οποίες φυσικά δεν έχουν φύγει :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

κ γενικα το δερμα μου ειχε δειξει απο πολυ νωρις τις τασεις του,εχω ραγαδες στο στηθος κ στις γαμπες απο την εφηβεια!Παντως καλο ειναι να επισκεφτεις κ ενα δερματολογο,ισως σε βοηθησει!Με το καλο το μωρο σου!

Συμφωνώ απόλυτα, έχω ακριβώς το ίοδ πρόβλημα και όταν πήγα και στο δερματολόγο μου είπε ότι δεν φεύγουν. Κρίμα γαιτί όλες τις έκανα στην εφηβεία που έχασα 30 κιλά. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά και τώρα βάζω βαζελίνη και δεν έκανα ούτε μια ραγάδα. Αλλά τι τα θέλεις έχω ήδη πα΄ρα πολλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον 7ο μήνα της εγκυμοσύνης άρχισα κι εγώ να κάνω ραγάδες...Κόκκινες κτλ...Έβαζα κρέμες που μου είχε πει ένας πλαστικός χειρουργός, ξάδερφος του άντρα μου....Δεν έφευγαν με τίποτα...Αφού γέννησα μου είπαν φίλες μου να βάλω αλόη ή βαζελίνη γιατί είναι κόκκινες και μπορούν να φύγουν...Δοκίμασα 1-2 φορές και τα παράτησα...Τώρα που μου έχουν μείνει 3-4 κιλά ακόμα να χάσω κι έχω αδυνατίσει αρκετά, οι ραγάδες μαζεύτηκαν, αλλά δεν έφυγαν....

Και να φανταστείτε δεν είχα κάνει ποτέ ραγάδες......Όσα κιλά κι αν έπαιρνα όσα κιλά κι αν έχανα...Ο ξέδρεφος πλαστικός είπε ότι ακόμα και με την κοιλιοπλαστική είναι δύσκολο να εξαφανιστούν...Προχθες συναντηθήκαμε με τον πλαστικό (όχι γιατί θέλω να κάνω κάτι) και του τις έδειξα τις ραγάδες..Μου είπε ότι επειδή τις έχω χαμηλά, κάτω από τον αφαλό, αφού ξεμπερδέψω με την τεκνοποίηση να πάω να μου τη φτιάξει.... :unsure::unsure:

Αλλά κοριτσια σας λέω αλήθεια!!!!!Στην αρχή στενοχωριόμουν..Τώρα δε με νοιάζει καθόλου...Σιγά μην καθίσω να κάνω χειρουργείο, να με σφάξουν για τις ραγάδες...Έχουμε γίνει πλέον φίλες και τις αγαπώ... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αλλά για ένα bottox το συζητάω....Αν και είμαι μόλις 26!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia:D

dn sas dieykrinisa pos exo gennisei k pos eixa parei dekatria kila pou dn fainontai kan eimai eikositessaron imeron lexona k apo exintaexi miso molis exinta kila!!dil exo xasei ta exi imoun poli adinati k pote dn eixa ragades etsi tora pira mia krema anaplaseis iston pou xrisimopoioun meta apo xeirourgia k tomes gia na min ginei plastiki!!elpizo na kanei kati einai therapeia i kapos etsi gia ena mina!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Στον 7ο μήνα της εγκυμοσύνης άρχισα κι εγώ να κάνω ραγάδες...Κόκκινες κτλ...Έβαζα κρέμες που μου είχε πει ένας πλαστικός χειρουργός, ξάδερφος του άντρα μου....Δεν έφευγαν με τίποτα...Αφού γέννησα μου είπαν φίλες μου να βάλω αλόη ή βαζελίνη γιατί είναι κόκκινες και μπορούν να φύγουν...Δοκίμασα 1-2 φορές και τα παράτησα...Τώρα που μου έχουν μείνει 3-4 κιλά ακόμα να χάσω κι έχω αδυνατίσει αρκετά, οι ραγάδες μαζεύτηκαν, αλλά δεν έφυγαν....

Και να φανταστείτε δεν είχα κάνει ποτέ ραγάδες......Όσα κιλά κι αν έπαιρνα όσα κιλά κι αν έχανα...Ο ξέδρεφος πλαστικός είπε ότι ακόμα και με την κοιλιοπλαστική είναι δύσκολο να εξαφανιστούν...Προχθες συναντηθήκαμε με τον πλαστικό (όχι γιατί θέλω να κάνω κάτι) και του τις έδειξα τις ραγάδες..Μου είπε ότι επειδή τις έχω χαμηλά, κάτω από τον αφαλό, αφού ξεμπερδέψω με την τεκνοποίηση να πάω να μου τη φτιάξει.... :unsure::unsure:

Αλλά κοριτσια σας λέω αλήθεια!!!!!Στην αρχή στενοχωριόμουν..Τώρα δε με νοιάζει καθόλου...Σιγά μην καθίσω να κάνω χειρουργείο, να με σφάξουν για τις ραγάδες...Έχουμε γίνει πλέον φίλες και τις αγαπώ... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αλλά για ένα bottox το συζητάω....Αν και είμαι μόλις 26!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh:

φιλεναδα..εγω που τελειωσα με την τεκνοποιηση θα μπεις μπουτι

να βρεθω με τον πλαστικο ???χαχαχαχαχα!!!!!!!!!! :woohoo:

εμεις δεν εχουμε γινει φιλες ..δεν τις θελω..δεν τις μπορωωωω :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

με απογοητεύσατε βρε κορίτσια και πήρα την kelosoft μπας και φύγουν,αλλά δεν έχω ελπίδα!
mpempini εχω ακουσει οτι κανει δουλεια...ειναι και πανακριβη αυτη η κρεμα :blink:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεστε.......

Έβαζα καθημερινά για 6 μήνες την kelosoft και είδα φοβερά αποτελέσματα.

Δεν φαίνεται ΤΙΠΟΤΑ πια...

Τώρα την φοράω που και που για συντήρηση.

Είναι ακριβή,χρειάζεται απαραίτητη καθημερινή χρήση για τουλάχιστον 6 μήνες αλλά κάνει θάυματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

Έκανα λίγες και μικρές στο αριστερό μέρος της κοιλιάς κάτω από τον αφαλό.

Και εγώ ακριβώς τις ίδιες έκανααααααα!!!! Τρέχω για Kelosoft!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα περάσει αρκετός καιρός μέχρι να δεις αποτελέσματα. Πρέπει να τη φοράς τουλάχιστον για 6 μήνες καθημερινά. Μην απογοητεύεσαι...

Και γω έτσι ένιωθα αλλά τελικά το έκανε το θαύμα της η κρεμούλα...

Μamoli βουρρρρρρ στο φαρμακείο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamoli vale na mas figoun koritsia ta simadia gt to kalokairi tha pame stin thalassa me ta louloudakia mas na exoume k ligo aytopepithisi min krivomaste piso apo ta dentra i min mpainoume mesa sti thalassa k vgainoume to apogevma pou tha exei figei o kosmos gia na min mas dei!!xaxaxaxa:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...