Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

καλημερουδια σε ολες!!!

Ελινακι, σ'ευχαριστω για το καλωσορισμα!

απο την Κυπρο ειμαι!

πραγματι εχουμε ωραια εθιμα!

να φανταστεις, τις μπομπονιερες η νονα τις πληρωνει, και για τους μεγαλους και για τα μικρα παιδια! και τα ρουχα του μωρου, κουτι/βαλιτσα, 3 σετ ρουχων, λαδοπανα και τα μαρτυρικα και ολα τα συναφη και την εκκλησια, και το δωρο για την μαμα

βασικα περι βαφτισης, ΟΟΟΟΛΑ η νονα τα πληρωνει.... ΕΚΤΟΣ απο τις προσκλησεις, την τουρτα, κεραστικα, εστιατοριο, φωτογραφο, ανθοπωλειο-διακοσμητρια, τα οποια φυσικα και τα πληρωνουν οι γονεις.

δεν "συμφερει" να εισαι νονα στην Κυπρο.... χρειαζεσαι μεγαλο κονδυλι!!!

οσο για τα κιλα μου εμειναν ελαχιστα και να μην ξεχναμε και την σταθεροποιηση!!!

για την βαπτιση που θα κανεις, .... γιατι δεν διαλεγεις ως θεμα την πιπιλα μιας και θα ειναι η μπομπονιερα σου?

για τα χρωματα, μιας και ηδη θα εχεις το μπλε, γιατι δεν διαλεγεις ακομη ενα χρωμα ανοιχτο και φωτεινο που συνδυαζεται με το μπλε... οπως το κιτρινο, ή το χρυσο.... και πανω στην μπομπονιερα βαλε μια κορδελιτσα απο το ανοιχτο χρωμα.....

για τα λουλουδια, παρε φωτεινο χρωμα,.... οχι μπλε.....εξαλλου τα λουλουδια... το χρωμα τους εννοω ειναι λιγο ουδετερα στην διακοσμηση....

κι εγω θα εχω μπαλονια στα τραπεζια,... γενικα θα κανω πολυ απλη διακοσμηση ..... γιατι ετσι μ'αρεσει να ειναι η διακοσμηση των βαφτισιων,.... απλη και ωραια!

πανω στα τραπεζια, σκορπισε κονφετι....ή σοκολατακια μικρα.....ή παλι βαλε απο κατω εκεινο το χρωματιστο χαρτι.....βαλε επισης το κεραστικο πανω στα τραπεζια για να δωσεις χρωμα (αληθεια το περιτυλιγμα του κεραστικου σου τι χρωμα ειναι? προσεξε το κι αυτο! μπορεις να το κανεις χρυσο με μπλε κορδελιτσα, δηλαδη αναποδο απο την μπομπονιερα σου!)

ριξε μια ματια εδω περα για ιδεες...

http://www.an-agapas.gr/

http://www.evendi.gr/

Ελινακι ο παιδιατρος μας δεν μας αφηνει για μπανια... πρεπει να κλεισουμε τους 6 μηνες..... γιατι η θαλασσουλα μας εδω περα δεν ειναι τοοοσο καθαρη οπως στην Ελλαδα!!! βεβαια αν ερχομασταν Ελλαδα σιγουρα θα καναμε μπανακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσούδια... τι μου κάνετε?

Λαμπρινή, ναι το πορτοκάλι δεν κάνει ακόμα. Από τον άλλο μήνα. προς το παρον ο γιατρός μας είπε να ξεκινήσουμε ένα ένα τα 3 φρούτα μηλο αχλάδι μπανάνα. Αν χρειαστεί ρίξε λίγο νερό.

Χαρά έχασες όλα τα κιλά κ επιπλέον? super....

dimi καλώς ήρθατε στην παρέα μας...

εμείς προς τα παρόν μόν ρυζάλευρο τρώμε κ από τετάρτη φρούτα. Φαγητά σε 2 εβδομάδες. Ξεκινάμε σιγά σιγά.

Να δούμε αν θα μας αρέσουν τα φρούτα κ τα φαγητά, έχω αγωνία...

ξύπνησε ..φιλάκια, θα φάμε κρέμα τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSAKIA MOY ARGOYME NA MPOYME GIATI OMIKROYLHS MOY ALAKSE TO NYKTERINO YPNO TOY TA EXW PAIKSEI KSHPNA APO THS 3 TA KSHMEROMATA KAI THELEI KOYVENTOYLA MEXRI THS 6 PROSPATHW NA EIMAI AYSTHRH KAI NA TOY DIKSW OTI EINAI VRADI KAI PREPEI NA KOIMHTHEI SHMERA KATI KANAME KAI KOIMHTHIKE LIGO PARAPANO. OPWS EIPA EPEIDH DEN KANOYME EYKOLA KAKAKIA PHGAME STA FROYTA KAI KSEKHNHSAME ME MHLO KAI ANA TESSERHS MERES PROSTHETO KAI APO ENA FROYTO AXLADI META MPANANA KAI META PORTOKALI META THA PAME STA LAXANIKA KAI META RIZALEYRO THA DOYME PWS THA PAEI .

KORITSAKIA MOY EIMAI KALA EYXARISTW GIA TO ENDIAFERON NA EISTE OLES KALA SHMERA KANONISA NA PAW STO NAYPLIO TON OKTOBRH GIA 4 MERES THA VRETHW ME TLAA AL DYO KORITSIA POY GENNHSAME MAZI KAI EIMASTAN STO DOMATIO, EXOYME KRATHSEI EPAFES KAI MILAME POLLES WRES STO THL, EIMOYN APOO THS TYXERES KAI STO IASO PERASA SAN NA EIMOYN SE EKSOXH :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ena grigoro geia se oles!!!!!pame gia mpanaki oikogeniakos kai eyxomai na mpei ayti ti fora to despoinaki giati tis ipoloipes eskase na klaiei kai balame mono ta podarakia mesa!:-)tora pirame ena fouskoto pou mpainoun ta podarakia mesa elpizo na tin katafero!filakia!!!!!!dimi kalos mas brikes!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιστρεφουμε πισω ολες μας σιγα-σιγα....

Κοννα μου τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχασα ολα με το που γεννησα.... 6-7 κιλα μονο εβαλα λογω των εμετων που ειχα...

αυτα που εχασα τωρα ειναι τα εξτρα που ειχα πριν την εγκυμοσυνη...

ολες αρχισαμε κρεμουλες σιγα-σιγα.... αντε να δουμε κι η Ναγια.... θα κανουμε αποχη για 1 βδομαδα και θα προσπαθησουμε ξανα....

Τζενακι καλα κανεις και οργανωνεις διακοπουλες....

κι εγω με την Ναγια συνεχεια γυριζουμε.... με το αυτοκινητο και με το καροτσι.... και μονες μας και με παρεουλα γενικα.

το μοναδικο πραγμα που δυσκολευομαι με την Ναγια ειναι με τα καταστηματα.... φοβαται να μπει μεσα στο δοκιμαστηριο.... ειναι και μικρα.... ε λοιπον φανταστειτε και μενα και το καροτσι με την Ναγια μεσα..... αρχιζει και κλαιει φυσικα...

Ιωαννα μου καλα μπανακια!!!

Ποπη μου αντε με το καλο........ λιγες μερες μεινανεεεεεεεεε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις κάναμε την πρώτη απόπειρα να φάμε χορτόσουπα κολοκύθι,καρότο πατάτα και λεμονάκι αλλα έφαγε μόνο 4-5 κουταλίτσες με το ζόρι και αναγούλιαζε αχ αντε να δούμε πότε θα την συνηθίσει πάντως έφαγε την φρουτόκρεμα ευχαρίστα σήμερα έβαλα και περισσότερο ροδάκινο και της άρεσε τι να κάνω αφου είναι εποχής νομίζω δεν πειράζει.

Harroulini τι ωραίες ιδέες που έχεις θα σου πήγαινε για διακοσμήτρια, όντως δεν συμφέρει να είσαι νονά στην κύπρο αλλα είναι τόσο μεγάλη η χαρά να γίνεσαι νονά και η ευλογία που τα λεφτά δεν έχουν σημασία. Φιλιά στην Νάγια αντε με το καλό να αρχίσετε κρεμούλες.

Τζενακι ξεκινήσατε τροφούλες κι εσέις μπράβο όλα τέλεια. Σχετικα με τον ύπνο είναι φάσεις που περνάνε τα παιδάκια μας κι εμένα μου το έκανε 3 μέρες και μετα οκ.

Gai ελπίζω να μπήκατε στη θάλασσα κι εμενα ψιλοφώναζε δεν της άρεσε πολύ με το σωσίβιο λίγο κάτι έγινε του χρόνου με το καλό πάλι.

Εlinak με το καλό η βάφτιση σιγά σιγά θα συνηθίσουν και τις τροφούλες τα μωράκια μας καλή αρχή! Όσο για την δουλειά θα θέλω να το σκέφτομαι...

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε;;;

Γυρίσαμε κι απ'τον τελευταίο(μάλλον) γύρο διακοπών μας και το σπίτι είναι ένα αχούρι!!!

Είναι η πρώτη φορά όμως που πήρε ο μπαμπάς τη μπέμπα να την πάει βόλτα και η μαμά βρήκε τη ευκαιρία να κάνει ουκ ολίγες δουλειές!!!

Έβαλα πλυντήριο, μαγείρεψα για την μπέμπα,έπλυνα το ρηλάξ και τώρα θα βάλω και σίδερο καθώς ψήνεται και το δικό μας φαγάκι!!!

Θα επιστρέψω δριμύτερη το βραδάκι!!! Φιλιά!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, τι γινεται?

Λαμπρινη μου και Ελινακι μου χαιρομαι που σας αρεσαν οι ιδεες μου!

σημερα επι ευκαιριας, πηγα και γω σε 4 καταστηματα, τα καλυτερα, περι διακοσμησης γενικα του χωρου, μπομπονιερας για μεγαλους και μικρους (αν και ειναι της νονας ευθυνη, για να δω αν μου αρεσει κατι) και για προσκλησεις....

απογοητευτηκα... πολυ ακριβα και αν τα κανω μονη μου σιγουρα θα βγουν καλυτερα!!! εχω αρκετες ιδεες....

ειδικα για το προσκλητηριο!!! αλλα και για τις μπομπονιερες!

καλε ποοοοση εκμεταλλευση!!!

ελεος πια!

την πεμπτη θα παω με την νονα στο τζαμπο να ψαξουμε....

αυριο η Ναγια θα παει στην νταντα για 2-3 ωρες,... ετσι για προθερμανση! την τεταρτη ξεκιναω κανονικα δουλεια και η ιδεα μου φαινεται... παραξενη.... ουτε καν ξερω τι θα φορεσω.... αν και αυτο ειναι ενα θεμα, εντουτοις δεν με νοιαζει!!!

Λαμπρινη μου για να δουμε με τις κρεμουλες τι θα κανουμε.... κι εσεις με την χορτοσουπα!!!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου, τι γινεται?

σημερα αρχισα δουλεια,... με το καλο.... και φυσικα η Ναγια μου πηγε στην νταντα της!

ευτυχως μου εμπνεει εμπιστοσυνη! αλλα οσο να'ναι ο "αποχωρισμος" ειναι δυσκολος, μιας και η Ναγια μου ητανε συνεχεια μαζι μου και ελαχιστες φορες,... μιλαμε πραγματικα μετρημενες, την αφησα στις γιαγιαδες.... οποτε μου ητανε αρκετα δυσκολο....

χειροτερα τα περιμενα τα πραγματα,... και για μενα ψυχολογικα αλλα και λιγο για την Ναγια!

ανυπομονουσα τοοοσο πολυ να σχολασω για να παω στο μωρο μου!!!

Ο Θεος πραγματικα να αξιωσει ολα τα ζευγαρια να αποκτησουνε μωρακι!!! ειναι ΘΑΥΜΑ!!!

φυσικα και η μερα μου σημερα κυλησε τοοοοσο μα τοοοοσο γρηγορα!!!

αυριο παω με την νονα στο τζαμπο το απογευμα οποτε μου φαινεται ελαχιστο θα δω το μωρουλινι μου!!!

ΠΟΠΗ ΜΟΥ φιλια πολλα και η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ!!!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !

Χθες κοιμηθηκαμε για πρωτη φορά συνεχόμενα το βράδυ κοιμήθηκε στις 10 την θήλασα κοιμησμένη στις 12 ξανα και ξύπνησε στις 7 πολύ χάρηκα...

Κατα τα άλλα μια χαρα η γλυκούλα μου όλο γελάει.

Harroulini μου την χορτόσουπα την έφτιαχνα λάθος δεν έβαζα το νερό που έβραζα τα λαχανικά μέσα και γινόταν πολύ σφιχτή που να την φάει το καημένο και παρόλαυτα προσπαθούσε και κατάπινε 5 κουταλίτσες βέβαια μετά έσφιγγαν και τα κακα της και τυχαία το ανακάλυψα απο κουβέντα με την κουμπάρα ότι το έκανα λάθος για να δούμε ΄σήμερα με την κοτόσουπα.

Σχετικά με την βάφτιση εμείς τα κάναμε σχεδόν όλα μόνοι μας μπουμπουνιέρες θα σας βάλω φωτο πήρα κάτι φαναράκια απο το jumbo 1€ και τούλια και κουφέτα με smarties μου βγήκε 1,15€ το τμχ και είναι super είδα και την ίδια σε 2 μαγαζία 2,20€ και 1,95€. Έφτιαξα και καφασάκια με τούλια για να τις βάλω μέσα και είναι πολύ καλές θα βάλω φωτο να δείτε. Στολισμός θα έχω μπαλόνια πανάκριβά αλλα τι να κάνω δεν πειράζει.

Χαρα μου έδωσες πολύ θάρρος για αυτό που έγραψες με την δουλειά πολύ χαίρομαι. Εγώ έχω αρχίσει και την αφήνω μια στην πεθερά και μια στη μαμα 2ωράκια και δεν παραπονιέται αντε να δούμε. Φιλιά στην Νάγια σου.

Georgph Νοικοκυρούλα μπράβο σου αντε Καλό χειμώνα και καλή προσαρμογή κι εγώ με τοσες διακοπές δυσκολεύτικα.

Elinak γράψε μας τελικά τι έκανες με την βάφτιση;

Χαρά μου πράγματι το να έχεις παιδί είναι η μεγαλήτερη ευλογία και ευτυχία που μπορεί να συμβεί.

Πότε με το καλό σκέφτεστε για το επόμενο; εγώ λέω το Φεβρουάριο που θα χρονίζει η μικρή να πάω να βάλω 2 έμβρυα που έχω καταψύξει απο την 1η προσπάθεια ivf που είχα κάνει αν και είναι λίγα έχω ελπίδες με την βοήθεια του θεού και της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου.

Φιλάκια σε όλες.

Αγνούλα, Αδριανή που είστε καλέ μου λείψατε.

Πόπη με το Καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι γινεται? καλε που χαθηκατε? ειστε ακομη διακοπες???

οσο για μας,....

εχει απο την τεταρτη που πηγα δουλεια και ητανε αρκετα δυσκολο για μενα.... ο αποχωρισμος!!! η Ναγια μια χαρα τα πηγε την πρωτη μερα,.... αλλα την δευτερη εκλαιγε..... ευτυχως σημερα, δηλ 3η μερα ητανε οκ.... μεχρι να συνηθισει το μωρακι μου.... τι να κανουμε..... θα μαθει.... δυστυχως και οι 2 γιαγιαδες δουλευουνε....

αρχισα και ετοιμαζομαι για την βαπτιση με την νονα,.... ευτυχως ειμαστε και οι 2 μας παρα πολυ αποφασιστικες και.... δραστηριες και συμφωναμε γενικως,... μεγαλη υποθεση βεβαια!!!

λιαν συντομως θα αφοσιωθω στα προσκλητηρια, να τελειωνουνε κι αυτα με το καλο.....

για τις μπομπονιερες, και για μεγαλους και για μικρους καταληξαμε,.... σας τα αφηνω για εκπληξη!!!

οπως επισης και για την διακοσμηση που αρχισε κι αυτη,.... 1 πραγμα μου εμεινε απο την διακοσμηση,...

οποτε μενουν τα προσκλητηρια, τουρτα και κεραστικα..... που ηδη εχω και για 3 αυτα στο μυαλο το σχεδιο κτλ....

και αργοτερα το ΦΟΡΕΜΑ που θα φορεσω για την βαπτιση..... αλλο αγχος κι αυτο!

αντε με το καλο,,, ενα-ενα να τα τελειωνω.... η βαφτιση μας ειναι στις 7 Νοεμβρη,... φυσικα και εχουμε καιρο!!!

σημερα η Ναγια μου εφαγε οοοολη την φρουτοκρεμα της στην νταντα, αντε να δουμε αυριο τι θα κανουμε!

Λαμπρινη μου βαλε μας φωτο!

Α! κοριτσια! πηγα τζαμπο και εχει ΤΕΛΕΙΑ πραγματα για μπομπονιερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Που είσαστε καλε όλες. Μόνο η Πόπη δικαιολογείται στις αλλε θα βάλω απουσία. Εμείς την άλλη Κυριακή βαφτίζουμε και όλα είναι έτοιμα, βέβαια η νονά της μικρής μου δεν μου έχει δείξει τι αγόρασε και έχω μια μικρή αγωνία για τα ρούχα κτλ. αλλα δεν μπορώ να την πιέσω μιας και είναι 8 μηνών έγκυος σε δίδυμα αν δεν τα καταφέρει να έρθει θα το βαφτίσει μόνος του ο αντρας της ο οποίος είναι πολύ καλος φίλος του δικού μου εξ ου και η κουμπαριά.

Χαρα μου μπράβο που φάγατε όλη την κρεμούλα. Όσο για την νταντά θα συνηθίσει. Εγώ θα την αφήνω στις γιαγιάδες της και όλα καλα ελπίζω αχ δεν θέλω καθόλου να πάω για δουλειά αλλα τώρα με την κρίση δεν γίνεται αλλιώς. Αγοράσαμε και ένα οικόπεδο για την μπεμπα μελλοντικά να το έχει προίκα είχαμε λίγα χρήματα και φοβόμασταν με αυτά που λένε για τις τράπεζες και έτσι αποφασίσαμε ότι είναι πολύ καλήτερη επένδυση να πάρουμε γή, ελπίζω να της βγεί σε καλό.

Βάζω και μια φωτο με εμένα μαζί για ευνόητους λόγους.

Φιλάκια

Ξέρει καμιά πως θα αλλαξω την φωτο στο προφιλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλενάδες μου...........

τι κάνετε όλες καλά?

Πόπη μου η ώρα η καλή!!! Πάντα ευτυχισμένοι να είστε!!! Κ να χαίρεστε το παιδάκι σας φυσικά!!!!

Εμείς είμαστε μια χαρά. Τρώμε κρέμα ρυζάλευρο το απόγευμα κ φρουτόκρεμα το πρωί. Ξεκινήσαμε ένα ένα τα φρούτα κ στην αρχή το μήλο δεν το έτρωγε με τίποτα.Τώρα με την μπανάνα ΄το τρώει. Από Δευτέρα θα βάλουμε κ αχλάδι. Μες στην εβδομάδα θα τρώμε σουπούλες λαχανικών. Ελπίζω να τα τρώει κ αυτά.

Κλέισαμε βάπτιση 24/10. ¨Ολα καλά. Θα σας πω νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Λαμπρινη αντε με το καλο η βαπτιση! πολυ κοντα ειστε! πηρες φορεμα??? ολα ετοιμα?

Κοννα μου αντε και συ με το καλο με την βαπτιση! καλη η ημερομηνια σου! θα περιμενουμε να μας πεις τα νεα σου περι της βαπτισης!

δικιο εχει η Λαμπρινη.... ολες αδικαιολογητες απουσιες εκτος για την Ποπη!!!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalispera.

exo problima me ton ipologisti mou den mporo na mpo apo to spiti.

simera eimai stous goneis mou gia fagito kai mpika apo ton ipologisti tis aderfis mou.

diabazo ka8imerina ta nea sas giati exo balei na erxontai sto mail mou.elpizo na liso sintoma to problima.

polla filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας !

Γρήγορα γρήγορα σας βάζω το προσκλητήριο της βάφτισης πολύ οικονομικό και καλή δουλειά απο internet 0,80το τμχ. Xara μου ναι πήρα φόρεμα μακρί αρκετα νεανικό χρυσό με πορτοκαλί και βάση μπεζ είναι cinema ήταν το μόνο που μου πηγαινε λόγω κιλών αν και έχασα ακόμη 3 μου έχουν μείνει 8 ακόμη σιγά σιγά το πάω αλλα χωρίς δίαιτα τουλάχιστον κάτι γίνεται.

Πολλα φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου καλησπερα!! Τι κάνετε; Μπήκα να σας διαβάσω λίγο γρήγορα και να σας πω ότι μου λείψατε και σας σκέφτομαι όλες!!

Χθες όπως ξέρετε ήταν η γαμοβάφτιση!! Τώρα πλέον δεν είμαι δεσποινίς αλλά κυρία!!!!! :P Και ο μπέμπης δεν είναι μπέμπης αλλά Γιαννάκης!!!! Κορίτσια περάσαμε πολύ όμορφα! Δεν είχα καθόλου μα καθόλου αγχος, πράγμα παράξενο για μένα! Την Παρασκευή είχαμε γλέντι στα σπίτια μας ξεχωριστα αλλα κάναμε την έκπληξη και ήρθε ο Γιώργος σε μένα κι εγώ πήγα σε κείνον! Χθες χαλαρά ετοιμαστηκα. Βέβαια λίγο ψιχάλισε αλλά δεν μας χάλασε το κέφι και την διάθεση. Με περιμεναν ο άντρας και ο γιος μου μαζί!! Το μωρό έκλαιγε πολύ όταν αρχίσαμε γιατί ήθελε να κοιμηθεί και τρόμαξε από τον κόσμο. Όλοι τον ταρακουνούσαν και τον τραβούσαν...τα νεύρα μου! Ε μετά τον φέρανε σπίτι κάτι φίλοι-κουμπάροι και μετά ήρθε την γιαγιά του Γιώργου. Έτσι κι αλλιώς κοιμόταν ο καημένος.

Βγήκαμε κάτι φωτό πολύ τρελές με τις οδηγίες του φωτογράφου και ρίξαμε πολύ γέλιο! Στο κέντρο μπήκαμε με του Νίνο το -Θεός- και χορέψαμε το -because you loved me- της Celine Dion! Δικές μου επιλογές! Κατά τις 3 τέλειωσε το γλέντι και πήγαμε στο ξενοδοχείο, είχαμε κλείσει νυφική σουίτα.

Τώρα πρέπει να συμμαζέψω λίγο και να κάνω βαλίτσες γιατί αύριο πρωί πρωί φεύγουμε!

Να ξέρετε ότι δεν σας ξεχνώ ποτέ παρόλο που χάθηκα λόγω του τρεξίματος των ημερών!

Α! Να σας πω ότι πήγαμε Θεσ/νικη την Τετάρτη και συνάντησα την Τζένη-ανθρωπάκι(πήγαν να δουν συγγενείς) με τον Αντώνη και τη μικρή Νεφελη, η οποία είναι θεά και την κλείσαμε για νύφη!! Εχει 2 υπέροχα ματάκια και είναι πολύ κιμπάρικο κορίτσι! Το ανθρωπάκι σας στέλνει τα χαιρετίσματα, είναι στο εξοχικό τους και δεν έχει ιντερνετ. Όταν γυρίσει με το καλό θα ξαναμπαίνει. Βασικά νομίζω ότι όταν έρθει ο χειμώνας και μαζευτούμε στα σπίτια μας, θα μαζευτούμε κι εδώ!

Λαμπρινή, ΚΟΝΝΑ, Χαρά, Ελινάκι, Gai, Τζενάκι,Ανδιανη και όποια άλλη ξεχνω, να είστε όλες καλά, να προσεχετε τα νινάκια σας και τα λέμε αφού γυρίσω από το ταξίδι.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπη μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τελεια περασατε σιγουρα!!! και φυσικα και οι ωρες περασανε πολυυυ γρηγορα!!!

να χαιρεστε και τον Γιαννακη σας!!! να ζησετε και σεις και το μωρακι σας, παντα με υγεια!!!

αντε καλο ταξιδι τωρα στον μηνα του μελιτος!!! καλη διασκεδαση!!!

Λαμπρινη μου τελειο το προσκλητηριο! πολυ παραμυθενιο!!!!!!!!!!!!!

Ποπη μου και Λαμπρινη(για σενα συντομα) θελουμε φωτο απο την βαφτιση και Ποπη και σενα ως νυφουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να μας ζήσει η Πόπη μας κ καλοφώτιστος ο μικρός Γιαννάκης!!! Ο οποίος είναι πολύ πολύ γλυκός κ χαμογελαστούλης!!! Ήρθαμε απο το σπίτι επειδή χαλάει ο καιρός, σιγά σιγά να το ετοιμάσουμε, γιατί λειπουμε τόσο καιρό. Το πρωι περιμένω την κοπέλα που με βοηθάει στις δουλειες να καθαρίσουμε κ σιγά σιγά να επιστρέψουμε απο το εξοχικό. Το τι εχω να κουβαλήσω κ να τακτοποιήσω δεν λέγετε...

Ημασταν Θεσσαλονίκη κ Αθήνα τις προηγούμενες ημέρες κ περάσαμε πολύ όμορφα!!! Γνωρίσαμε απο κοντά κ την Πόπη με τον μικρό Γιαννάκη κ τον αντρα της!!! Μακάρι να είχαμε καταφέρει να πάμε κ στο γάμο κ στη βαπτιση, αλλά μας τα χάλασε η δουλειά του Αντώνη..και πάλι να μας ζήσουν!!!

Θα τα λεμε πιο συχνά κ πάλι. Χαίρομαι που είστε όλες καλά!!! Χαρουλίνη καλή αρχή στην δουλειά κ κουράγιο για τις ώρες που θα είσαι μακριά απο την μικρή Νάγια.

Λαμπρινή με το καλό η Βαπτιση!!! Το προσκλητήριο δεν φαίνεται :( ..

Πάω για νανι γιατί είμαι οφ..

ΧΧΧ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζήσετε κουκλίτσα και να σας ζήσει και ο νεοφώτιστος!!!

Πριν ξυπνήσει το αγριμάκι μου για γάλα σας στέλνω τις ευχές μου για όνειρα γλυκά και θα τα πούμε την Τρίτη μιας και αύριο(δλδ. σήμερα) είναι τα γενέθλιά μου και όλο και κάτι θα κάνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalispera!!

epitelous ta katafera!!

meta tin anaba8misi tou forum den mporousa na mpo me tipota!mono san episkeptis alla diabaza ta nea sas!

prota apo ola popi na zisete na eiste panta eftixismenoi kai na xaireste to giannaki sas!Kalo taxidi!

kaname embolio ti deftera kai eftixos afti ti fora den kaname pireto. O andreas einai 7 kila kai 68 pontous!Tin triti ksekinisame kremes me rizalevro alla to sabbato arxise na troei me ton mpampa tou. Apo mena den i8ele. Simera arpaze kai to koutali monos tou! Eftixos giati afti i krema ths holle den exei oute aromata oute zaxari kai den einai polo oraia. Se 1 ebdomada 8a arxisoume kai laxanika.

Oi proetoimasies tis baptisis sxedon olokliro8ikan menoun oi leptomereies tis teleftaias stigmis.

haroulliniekana telika 8ema tin pipila- moro . Ekleisa glika se kipello me moro apexo , to gliko einai pralina-cookies poli oraio. Gia to kentro pira glastrakia apo to jumbo me ena agoraki pou krata mpalonia ki etoimasa louloudakia pseftika ta opoia 8a aromatiso, 8a skorpiso sta trapezia mple kai kitrines xantres kai paro liga mpalonia me ilio pou exoun pipila!

Gia tin ekklisia den exo skeftei ti 8a kano dioti den afinoun mpalonia kai de 8elo na xalaso kai polla xrimata se an8ostolismous.

lamprini brika mpalonia me 2 euro to 1 ston agio dimitrio alla de rotisa gia sin8eseis! To prosklitirio einai apla ekpliktiko!

an8ropaki kalos mas ir8es piso!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai sinexizo ..

georghar polixroni!!! kala na peraseis!

tzenakiexeis dokimaseis na tou doseis hamomili? emas exei kanei 8avmata me ti diskiliotita

arxizo ki ego douleia 2-3 meres meta ti baptisi! ax ti na kanoume!

lamprini efxomai mesa apo tin kardia mou na kaneis ki allo bebaki.

exo xasei allo 1 kilo!!

sorry gia to megalo minima alla prospa8ousa meres na mpo ..

exo facebook opoia 8elei as mou steilei pm na sas doso ta stoixeia mou na me kanei add

gai konna andriani dimi polla filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...