Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ηello :) !!!

H Nεφελίτσα κοιμήθηκε, ο αντρούλης μου δουλεύει κ εγώ μόνη σαν το λεμόνι...

Βρε Χαρουλίνη πως ξέρεις ακριβώς πότε έγινε η σύλληψη της μικρούλα σου???? :blink: :laugh: ??? Εγώ σαν αύριο πριν ένα χρόνο είχα κάνει χορειακή κ είχα μάθει ότι ήμουν έγκυος (το έμαθα την 28η ημέρα του κύκλου, χωρίς καν καθυστέρηση γιατί είχα διαίσθηση :) )

Πολύ ωραίο θέμα ο μικρός πρίγκιπας για βάπτιση σε αγοράκι!!!

Εμείς θα έχουμε πεταλούδες, λουλουδάκια (μιας κ θα είναι την πρωτομαγιά) κ κάποια πολύ ιδιαίτερα νεραιδάκια (έχω μανία με τις νεράιδες κ ξέρω όλα τα μαγαζιά που πουλάνε γιατί έκανα συλλογή). Για τον στολισμός έχω κατάληξει ακριβώς πως θα είναι ολα κ αχχχ κορίτσια θα είναι παραμυθένιος!!! Άτομα δεν θέλω κ δεν θα έχω πολλά κ μακάρι να μπορούσα να είχα ακόμα λιγότερου (λίγους κ αγαπημένου) αλλά γύρω στα 60-70 άτομα υπολογίζω (πάντως εγώ πήρα υλικά για 100 μπομπονιέρες (εκτός από τις παιδικές που θα τα αγοράσω τελευταία στιγμή). Ανυπομονω.. Μακάρι να ήταν εδώ η αδερφή μου κ τα ανιψάκια μου τον Σεπτέμβρη ή τον Οκτώβρη να την κάναμε νωρίτερα γιατί δεν κρατιέμαι..

Ποπη μου, στις 31 Ιουλίου παντρεύεται μια πρώτη ξαδέρφη του Αντώνη κ φαντάσου δεν θα μπορέσουμε να πάμε γιατί έχουν κανονιστεί οι άδειες για τον μήνα. Μάλλον προς το τέλος Αυγούστου πρώτα ο θεός.. :kiss:

Iωάννα αλήθεια σου μειώθηκε το γάλα με την περίοδο :dry: ??? Όταν λες μειώθηκε τι ακριβώς εννοείς? Πολύ???

Και η Νεφελίτσα είναι μεγάλη πολυλογού :cheer:.. Το αγαπημένο της είναι να μιλάει στο εκάστοτε μπαλόνι με ήλιον κ κάποιες φορές μιλάει θυμωμένα κ έχει πολύ πλάκα. Αλήθεια πήρε καμία?? Εμείς είμαστε στο 3ο τώρα :laugh:(ξεφουσκώνουν γρήγορα μαμωτο).. αλλά τρελαίνεται για τα μπαλόνια!!!

Έχουμε γύρω στις 10 ημέρες που χάνουμε μαλλάκια. Λέτε να γίνουμε φαλακράκια? :P ?? Ανυπομονώ να βγουν τα καινούργια!!!

φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες μπήκα πάλι για ένα γεια! Τι κάνετε;

Ανθρωπάκι τέλη Αυγούστου μας βολεύει πιο πολύ...είναι κοντά στον γάμο!!!! ;)

Χαρά εσύ με τη βάφτιση έχεις προχωρησει; Η ημερομηνία είναι εκείνη που μας ειχες πει, έτσι; 10/10/10!!

Εγώ είχα μείνει έγκυος ξημερώματα 28 Ιουνίου, που είχαμε πάει Θάσο για ΠΣΚ. Το ξέρω σίγουρα γιατί μόνο τότε κάναμε ελεύθερα και ούτε καν είχα σκεφτεί-υπολογίσει μέρες και τέτοια! Δεν προσπαθούσαμε, είχαμε πει μετά τον γάμο. Φυσικά ήταν καλοδεχούμενο και δεν μας χάλασε καθόλου μα καθόλου!

Γωγώ αφού πήρες το οκ από τον γιατρό... βουρ για 2ο μπεμπάκι!!!

Τζενάκι αυτό που σου είπε η χαρά για πρίγκηπα βάτραχο μ'αρέσει κι εμένα!

Κορίτσια σε τι τιμές κυμαίνονται αυτά τα είδη στα μέρη σας; Εμείς από εκει που τα κλείσαμε (από Καβάλα) τα βρήκαμε πιο οικονομικά από όπου ρωτήσαμε...

Πάντως πιανουν πολύ κ...λο και μάλιστα για πράγματα που ούτε η αξία τους ούτε και η δουλειά για να φτιαχτούν αξίζει τόσο! :angry:

Πάω για νάνι... φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

popi. έγραψε:

Αγάπες μπήκα πάλι για ένα γεια! Τι κάνετε;

Ανθρωπάκι τέλη Αυγούστου μας βολεύει πιο πολύ...είναι κοντά στον γάμο!!!! ;)

Χαρά εσύ με τη βάφτιση έχεις προχωρησει; Η ημερομηνία είναι εκείνη που μας ειχες πει, έτσι; 10/10/10!!

Εγώ είχα μείνει έγκυος ξημερώματα 28 Ιουνίου, που είχαμε πάει Θάσο για ΠΣΚ. Το ξέρω σίγουρα γιατί μόνο τότε κάναμε ελεύθερα και ούτε καν είχα σκεφτεί-υπολογίσει μέρες και τέτοια! Δεν προσπαθούσαμε, είχαμε πει μετά τον γάμο. Φυσικά ήταν καλοδεχούμενο και δεν μας χάλασε καθόλου μα καθόλου!

Γωγώ αφού πήρες το οκ από τον γιατρό... βουρ για 2ο μπεμπάκι!!!

Τζενάκι αυτό που σου είπε η χαρά για πρίγκηπα βάτραχο μ'αρέσει κι εμένα!

Κορίτσια σε τι τιμές κυμαίνονται αυτά τα είδη στα μέρη σας; Εμείς από εκει που τα κλείσαμε (από Καβάλα) τα βρήκαμε πιο οικονομικά από όπου ρωτήσαμε...

Πάντως πιανουν πολύ κ...λο και μάλιστα για πράγματα που ούτε η αξία τους ούτε και η δουλειά για να φτιαχτούν αξίζει τόσο! :angry:

Πάω για νάνι... φιλάκια πολλά!

Φιλενάδα συμφωνά οτι πιάνουν τελείως τον ποπο...Εδω ειδικά τα τραπέζια είναι πανακριβα.

Τι κάνει ο Γιαννάκης σου ? Στο παιδιατρο πότε θα πάτε? Αυριο η μεθαύριο θα πάμε το εξοχικό οπότε θα τα λέμε απο το τηλ. κ όταν θα βρίσκω ιντερνετ! νυσταξα, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia.

Haroullini :) eixa poli efkoli egkimosini kai genna , den prolaba oute episkliridio aplos pros to paron 8elo na do pos 8a ta bgazo pera me to 1 kai me ti douleia :woohoo: poli oraio to pinakaki pou ekanes me ta nicknames kai ta onomata gia na sas ma8o dioti den prolabaino na ta diavaso ola

to mpempi 8a ton bgaloume andrea stis 19/9 giati meta piano douleia

exo kleisei mono ekklisia kai photografo( exo kai nonous tin aderfi mou kai ton koumparo mou). i8ela na kano catering stin ekklisia alla den epitrepetai opou rotisa.

Anthropaki kales vouties!oute mena exei er8ei periodos parolo pou dino kai simpliroma kai elpizo na ka8isterisei giati 8a pao mia bdomada diakopes ton ioulio kai 8elo na kano mpanakia me to mikro.

psaxno 8ema gia baptisi ka8e idea dekti

oraia i idea gia to mikro prigkipa kales etoimasies

edo kai 2 meres o mpempis troei me mania ta xeria tou mallon skane dontia noris arxisame

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες μου!!! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μωρακια σας το ιδιο!

Δεν εχω διαβασει τα τελευταια νεα σας (απο 75 σελιδα και μετα) αλλα ειπα να μπω να σας χαιρετησω πρωτα γιατι καθε φορα διαβαζα τα νεα σας και δεν προλαβαινα να απαντησω...οποτε αυτη τη φορα πρωτα θα γραψω!!!!

Συγνωμη που εκανα τοσο καιρο να μπω αλλα ετρεχα με την βαπτιση γιατι θα φυγω για διακοπουλες και επρεπε να τελειωσω τα παντα για να ειμαι χαλαρη! Πηγα και μερικες μερες Θεσσαλονικη στους γονεις μου για να χαρουν την μικρουλα και ετσι χαθηκαμε. Γυρισα εχθες και μεχρι να συμαζευτω ξαναεκανα σακους για το χωριο του αντρα μου που θα παμε για Σαββατοκυριακο και απο Τριτη παω Χαλκιδικη μεχρι τις 26 του μηνα!!!!! Εχουμε σπιτακι εκει!!! Ελατε ολες για μπανακι!!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρα...μεγαλωνουμε και την Δευτερα θα παμε παλι για εμβολιο...το επαναλυπτικο του pentavac!!! Ειναι ενα πολυ χαμογελαστο μωρο και το θεμα του υπνου συνεχιζεται υπεροχα οπως και παλια...Πλεον γυρναει κιολας στον υπνο της και κοιματε πιο καλα γιατι δεν πιανεται!!! Ειμαι πραγματικα τρελαμενη μαζι της!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!! Φιλακια στα ζουζουνακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Χθες δεν μπήκα γιατί τρέχαμε! Πήγαμε και κλείσαμε για στολισμό! Μας εδωσε πολλές ιδέες η κυρία, κάνει πολύ καλή δουλειά!

Μετά γυρίσαμε άρον άρον γιατί ο μικρός έκλαιγε ασταμάτητα και η πεθερά μου δεν μπορούσε να τον ηρεμήσει με τίποτα... ήθελε την αγκαλιά μου!! Κρύωσε και λίγο και χθες έκανε αρκετές φορές διάρροια :( Μ'αυτον τον κ...λοκαιρο δεν ξέρω πως να τον ντύσω :angry:

Είναι πολύ χάλια εδώ. Από προχθές το βράδυ -ξημερρώματα για την ακρίβεια- μέχρι και χθες το βράδυ έβρεχε ασταμάτητα. Ενώ πιο πριν το απόγευμα (προχθές) είχε μια κάψα... άλλο πράγμα!

Πήρα και τα προσκλητήρια του γάμου! Πήρα επίσης και 2 ζευγάρια παπούτσια, το ένα μάλλον για τον γάμο, εκτός αν δω κατι άλλο που θα με ενθουσιάσει τρελά! Το άλλο είναι ένα πολύ extreme για τα δικά μου δεδομένα, μαύρο αλλά πολύ μοντέρνο! Την άλλη βδομάδα θα πάω να πάρω στέφανα, καράφα, ποτήρια και βαπτιστικά για να τα έχω εδώ στο σπίτι! :woohoo:

Σήμερα πήγαμε στο χωριό, στους γονείς μου και έκανα και ένα πιστολάκι με την ευκαιρία στην ξαδέρφη μου που είναι κομμώτρια! ;)

Ανθρωπάκι την Τρίτη θα πάμε στην παιδίατρο! Θα σε παρω τηλ να τα πούμε :kiss:

Ελινάκι κι εμάς τρώει τα χέρια του πολύ! Σήμερα ειδικά το ένα δάχτυλο του το μούλιασε απ'το να το έχει στο στόμα! Όσο για θέμα βάφτισης, εμάς μας είπε αν θέλουμε να κάνουμε κάτι με πειρατές... άγκυρες,καράβια κτλ. Το έχει κάνει, μας έδειξε φωτό και μου άρεσε. Και με αυτοκίνητα έχω δει και πετυχημένο... Αλλά ειλικρινα για αγόρι δεν ξέρω πολλά. Στα κορίτσια υπάρχουν περισσότερες επιλογές.

Στάσα μου χάθηκες καλέ! Έχεις τρεχάματα αλλά παράλληλα κάνεις και τις διακοπούλες σου άτιμη!!! :P Να περνάς καλά! Θα σε πάρω κι εσένα κάποια στιγμή να τα πούμε. Φιλιά στο Μαράκι σου :kiss:

Να σας ρωτήσω κάτι... τα μωράκια σας από κινήσεις τι κάνουν; Διάβασα κάπου στο ιντερνετ ότι από 4 μηνών και μετά αρχίσουν να γυριζουν από μπρούμυτα ανάσκελα και λίγο αργότερο κάνουν και το αντίθετο. Εμάς ακομα δεν κάνει τέτοια. :( Μόνο ψιλογυρνάει στο πλάι, βάζοντας δύναμη στα χέρια όταν είναι μπρούμυτα και στα πόδια όταν είναι ανάσκελα. Δεν είναι βέβαια 4 μηνών ακριβώς αλλά κοντεύει... Την Δευτέρα!!! Και φυσικά κάθε παιδί εχει διαφορετικούς ρυθμους...

Νομίζω ότι ήθελα κι άλλα να σας πω αλλά δεν τα θυμάμαι... το μυαλό μου κολλάει πολύ άσχημα ωρες ώρες :( Τεσπα, αν θυμηθώ θα ξαναμπώ να το γράψω! Φιλάκια πολλά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δεν πιστεύω να νομίζατε ότι σας ξέχασα..απλά πήγαμε για τετραήμερο στο σπίτι των κουμπάρων μας στην εξοχή κι ο Δημήτρης ήταν τόσο ενθουσιασμένος που ήταν με άλλα παιδάκια (έχουν τρία-δύο αγοράκια κι ένα κοριτσάκι) που δεν μπορούσαμε να φύγουμε με τίποτα! Δεν θα το πιστεύατε βρε φιλενάδες..τόσο μικρούλης και τόσο κοινωνικός..άυτά τα παιδάκια΄είναι 9ετών, 6ετών και 20 μηνών και παρά τη διαφορά τα παρακολουθούσε συνέχεια και ξεκαρδιζότανε..περάσαμε πραγματικά υπέροχα γιατί όπως καταλαβαίνετε με τρία παιδιά και το σπίτι είναι πλήρως εξοπλισμένο (αλλαξιέρες, παρκοκρέβατα, παιχνίδια κλπ.) και δεν είχα το άγχος αν θα κάνει θόρυβο ο Δημήτρης μου και θα ενοχληθεί κανείς..εκεί μέσα ήταν παιδική χαρά! Οπως καταλαβαίνετε, στο τέλος του μήνα θα πάμε να κάτσουμε εκεί όσο περισσότερο μπορέσουμε μιάς και ο Δημήτρης είναι ευτυχής, κι ο άντρας μου έχει τον κουμπάρο και κάνουνε μαστορέματα κι εγώ τη κουμπάρα να με συμβουλεύει..έχει θηλάσει και τα τρία της παιδιά οπότε με βοήθησε πολύ κι αυτές τις μέρες που σας είπα ότι κουράστηκα με τον θηλασμό.

Κατά τα άλλα, την άλλη εβδομάδα έχουμε το τρίτο εμβόλιο..Τον θηλασμό τον συνεχίζω κανονικά αποκλειστικά και αυτό θα κάνω μέχρι και τον Αύγουστο, να κλείσει ο μικρούλης και τον έκτο μήνα και μετά θα ξεκινήσουμε με το ρυζάλευρο..μου είπανε όλοι- και βασικότερα η μαία μου- ότι είναι ο,τι καλύτερο μπορώ να κάνω για το παιδί οπότε..υπομονή..Ααα, δεν σας είπα επίσης ότι ο μικρός δεν παίρνει ούτε μπιμπερό τελευταία επείδή είμαστε συνέχεια μαζί και ξεσυνήθισε έστω κι αυτή τη μία-δυό φορές την εβδομάδα που του το έδινε η γιαγιά αν έλειπα..τώρα ούτε αυτό θέλει..μου είπε η μαία να δοκιμάσω να του δώσω το γάλα μου με ποτηράκι σαν αυτό που έχουν μετά μπάς και τον "κοροιδέψουμε"..για να δούμε..όλα δικά του, έτσι???

Κορίτσια, μένει καμιά σας βόρεια προάστια και θέλει να γνωρίσουμε τα μικρά μας? Θα το ήθελα πολύ και να σας γνωρίσω και να γνωριστούν τα παιδιά μας..Ξέρω ότι μπορεί να είναι περίεργο να βρεθούμε από κοντά αλλά συνάμα νοιώθω ότι θα είναι σαν να σας ξέρω ήδη..Τϊ λέτε? Μπορεί/θέλει καμιά σας?

Τέλος, να σας πώ ότι έχω μιά καλή φίλη η οποία κάνει ΄προσπάθεια εξωσωματικής αυτές τις μέρες και θέλω να σας παρακαλέσω να τις στείλετε όλες τη θετική σας ενέργεια γιατί την έχει πολύ ανάγκη και την αγαπώ πολύ..μακάρι να βάλει ο Θεός το χέρι του και να πάνε αυτή τη φορά όλα καλά!

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon emeis eimaste mia xar,a vhxei ligo alla ok ayto einai me ta polla salakia poy exei kai me to klhmatistiko sto spiti kserenetai to lemoydaki toy thn trith perimenoyme thn paidiatro gia to trito emvolio kai na mas zhghsei na mas metrisei thn perimeno pws kai pws aythn thn mera :)

xara moy 2 venzinadika einai kala ? :laugh: :laugh:

toy edosa ta filakia kai mporw na pw oti toy kaloareesan :kiss::kiss:

popi moy mia xara tha paei o mikroylis mporei kai na katharizei kai to enteraki toy mia poy htan kai dyskilios mhpos toy alakses twra konta gala kai antidra o organisomos toy ?

prepei na kseroyme ayta poy lene ta site h ta biblia gia thn anaptyksh einai endeiktika,kasthe mwro anaptysete me to diko toy rytho.

megies megia ta papa :lol:

ante me to kalo ola koritsi moy

andriani mpravo soy poy shnexizeis to galataki mporei na koyrtazese alla einai oti kalhtero gia to mikro dhmhtrh

kseporthsate eee pios ton pianh ton mikro einai oti kalhtero to na erxetai se epafh me alla paidakia

oso gia thn kalh soy filh tha einai sthn proseyxh moy kai thn skepsh moy na exei poly syntoma agkalia ena ygiestato paidaki :kiss:

ayrio tha pame sthn ekklhsia na klhsoyme gia thn vaptisi ta leme makiaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια....

τι κάνετε? εμείς ωραία, σήμερα θα πάμε βολτίτσα το βραδάκι...

σε λίγο θα τον κάνω μπάνιο να ετοιμαστούμε κ εμείς..

αυτή την εβδομάδα θα κάνουμε κ εμείς εμβόλιο, μάλλον την Παρασκευή λέω ώστε αν μου κάνει πυρετό να μην δουλεύω την επομένη. εχω κ εγώ περιέργεια να δω πόσο κιλάύψος είναι αν κ δεν ανησυχώ γιατί τον βλέπω ότι μεγάλωσε πολύ, κάθε φορά ποτ πάω να του βάλω ένα παλιό φορμάκι δεν του κάνει πλέον...

έχει γίνει πολύ όμορφος όλοι έχουν τρελαθεί μαζί του κ πιο πολύ εγώ!!

ζηλεύω όσες πάτε διακοπές κλάψ θέλω κ εγώ χαχαχα

καλά να περάσετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες καλησπέρα! Πως είστε; Εμείς πολύ καλά. Σήμερα λειπαμε όλη μέρα και περάσαμε τέλεια! αφήσαμε τον μπέμπη στη μαμά μου και πήγαμε με τους κουμπάρους μας (που τους πάντρεψε ο Γιώργος) Κομοτηνή... ψωνίσαμε (εγώ και η κουμπάρα), παίξαμε μπόουλινγκ και μετά πήγαμε για φαγητό...ε περιττό να σας πω ότι γύρισα 3 κιλά παραπάνω!!! Το τι πήραμε και το πόσο φάγαμε δε λέγεται!! Το καταευχαριστηθήκαμε όμως. Αχ το ρημάδι το φαί... τι απόλαυση που είναι!!!

Βέβαια σε όλους έλειπε το αγοράκι μας αλλά έπρεπε κι εμείς να ξεσκάσουμε λίγο και εκείνος να συνηθίζει, γιατί τώρα τελευταία κάνει νούμερα... επειδή είναι συνέχεια μαζί μου αντιδρά όταν πάει σε άλλους! Κι όταν κάνει μέρες να τους δει κλαίει. Ε πρέπει να τον αφήνουμε συχνά για να συνηθίζει γιατί έχουμε και το ταξίδι (σε λιγότερο από 2 μήνες!!! :woohoo: ) και πρέπει να κάθεται με τους παππούδες του.

Ο μπαμπάς μου ο καημένος όλο τον πετυχαίνει σε φάση που ή πεινάει ή νυστάζει και με το που τον παίρνει αγκαλιά κλαίει!!

Λοιπόν πήρα ένα μπλουζάκι κοκκινο-κοραλί, φαρδουλό εννοείται και μια τζιν φόρμα-σαλοπέτα, δεν ξέρω πως λέγεται... πολύ ωραία αλλά η κοιλιά μου πετάει και πρέπει πρώτα λίγο να πέσει και μετά να τη βάλω.

Ανδριανή μου τέλεια τα νέα σου! Μπράβο που συνεχίζεις με τον θηλασμό. Σε κουράζει αλλά αξίζει! Φαντάζομαι πόσο περήφανη νιώθεις που το αστεράκι σου είναι κοινωνικό! Εγώ το χαίρομαι πολύ όταν ο μπουμπούκος μου έχει κεφια και γελάει σε όλους!!!Το τι γέλια έκανε σήμερα στη θεία μου δεν περιγράφεται! Τσίριζε!!! :woohoo:

Να πάτε πάλι στους κουμπάρους και να περάσετε πολύ πολύ όμορφα!

Πολύ θα ήθελα κι εγώ να σας συναντήσω όλες. Ειναι καλή η ιδέα αλλά δυστυχώς είμαι πολύ μακριά :(

Ευχομαι ο Θεός να βοηθήσει τη φίλη σου και να πάνε όλα καλά...να της πεις ότι έχει όλη τη θετική μας ενέργεια και τις ευχές μας!!! :kiss:

Τζενάκι κι εμείς θα πάμε την Τρίτη στη γιατρό για εμβόλιο. Θα κάνουμε και τη 2η δόση του ροτατεκ... μακάρι να στρώσει εντελώς το εντεράκι του! Έχει 2 βδομαδες που αλλάξαμε γάλα. Αφού κάναμε εξετάσεις και είναι όλα καλά, μου έφυγε ένα αγχος. Τα παπουτσάκια μου είναι πολύ όμορφα :P Τα φορεσα και στο σπίτι για να συνηθίσω λίγο γιατί είχα να βάλω τακούνι... κάτι χρόνια! Από την Πρωτοχρονιά!

Τελικά η βαφτιση θα γίνει με τα γενέθλια σου; Η καλύτερη ημερομηνία θα είναι, μην την αλλάξεις! :kiss:

ΚΟΝΝΑ καλή η σκέψη σου για το εμβόλιο. Καλυτερα να είσαι η ίδια εκεί γιατί σε περίπτωση που θα έχει ανησυχία μετά, εσυ θα είσαι το ηρεμιστικό του!! ;) Κι εγώ έχω αποσύρει πολλά ρουχάκια... μεγαλώνουν με απίστευτους ρυθμούς τα μικρούλια μας!

Αχ δεν νιώθετε πολύ...περήφανες;;;...ευτυχισμένες;;;...πλήρεις;;;... όταν τον βλέπω να κάνει κολπάκια καμαρώνω σαν κουκουβαγια!!! Και φυσικά και ο δικός μου παίδαρος είναι πολύ πολύ όμορφος :P:P:P όπως όλα τα μωράκια μας πιστεύω!!!

Σας φιλώ,αύριο πάλι! Καλό βράδυ :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera manoules

eixa sxediasei ena soro pragmata to sabbatokyriako kai arrostisa

elpizo na min kolliso ton mikro

eftixos pou iparxei to internet kai ta basika tis vaptisis ta kanonisa.

KONNA Ki ego ta rouxa den ta prolabaino :lol:

popi efxaristo gia tis idees kai kales etoimasies se sena kai se oles tis files pou psaxnoun tora. telika 8a paraggeilo prosklitiria kai mpomponieres apo to hamogelo tou paidiou na piasoun kai topo ta xrimata.

Brika kai kentro kai 8elo avrio na peiso goneis na min kalesoume siggeneis . Den exo sxeseis kai den katalabaino giati prepei na trapezono an8ropous pou exo na do apo to gamo mou . Ekei tous kalesame olous kai oi misoi den ir8an ! 8elo giro sta 40 me 50 atoma sto trapezi allios den kano kai ka8olou :S .

filia stous prigkipes kai tis prigkipisses sas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!

Ήρθαμε σήμερα το βράδυ για να δούμε την μητέρα μου κ να μαζέψουμε μερικά πραγματάκια ακόμα κ αποφασίσαμε να κοιμηθούμε σπίτι κ να φύγουμε αύριο το μεσημέρι. Έχουμε εγκατασταθεί στο εξοχικό οπότε θα χαθώ για λίγο, αλλά όποτε θα βρίσκω ευκαιρία φυσικά θα μπαίνω να διαβάζω νέα σας! Άσχετο Επιτέλους κουρευτικά.

Eυτυχώς στην Θάλασσα κάτω από το σπίτι έχει μεγάλα δέντρα οπότε δεν έχει καθόλου ήλιο κ σήμερα πήγαμε οικογενειακός. Η μικρούλα όμως τελικά ριζοδοντιάζει κ είχε λίγη γκρινιτσα από ένα σημείο κ μετά. Επίσης έχει συνηθίσει κ προτιμάει να την θηλάζω ξαπλωμένη κ στην παραλία μάλλον ήθελε να πιει ξαπλωτή η κυρία γιατί νύσταζε κ επειδή δεν γινότανε γιατί έχει πέτρες, δεν έβρισκε την βολή της (έκανα κ εγώ ακροβατικά να μην φανεί ο βύζος).

Πόπη μου αρχικά :kiss: !

Μεγειά τα καινούργια πραγματάκια! Είσαι τυχερή που έχεις κάπου να αφήσεις τον μικρούλη για τόσες πολλές ώρες!

Πήγαμε στην παιδίατρο την Παρασκευή κ ολα μια χαρά! Δεν έκλαψε τόσο όσο την προηγούμενη με το εμβόλιο. Είναι πλέον 7 κιλά κ 67 πόντους! Μεγάλωσε! Και η παιδίατρος που είδε τα δοντάκια της είπε ότι πράγματι ριζοδοντιάζει. Γενικά είναι πολύ γλυκούλα κ ναζιάρα! Για μπανάκια στην Θάλασσα είπε οκ από τώρα, αλλά εγώ προς το τέλος του Ιουλίου βλέπω να την κάνουμε. Μου είπε οτι απο τον αλλο μήνα μπορούμε να αρχίσουμε ριζάλευρο, αλλά της ειπα οτι θα την θηλάσω αποκλειστικά μέχρι τον 6ο μήνα κ μετά θέλω να μπουμε σε τροφές κ θα το κάνουμε ετσι.

Το καλό είναι οτι εφτιαξε πρόγραμμα κ κοιμάται πλέον καθημερινά στις 10:30 κ ξυπνάει γύρω στις 7:00 το πρωι. Μια χαρά! Οπότε μετά τις 10:30 έχουμε προσωπικό χρόνο με τον άντρα μου κ εγω με τον εαυτό μου.

Ανδριαννή μου χαίρομαι που περάσατε πολύ όμορφα!!!

Elinakki, περαστικά σου!

Δεν ξέρω γιατί εχω πέσει πολύ ψυχολογικά… Πρέπει να ανέβω.. Με έχει πιάσει κ κρίση ηλικίας :( . Είδα κ κάτι μωρά γνωστών να έχουν γίνει ολόκληρα παλικάρια κ δεσποινίδες. Τον Αύγουστο γίνομαι 30. ουφ μεγάλωσα πολύ γαμώτο. Ο άντρας μου προσπαθεί ο καημένος να με ανεβάσει, αλλά.. Ελπίζω εκει στο εξοχικο να βρω τον τρόπο να διαπραγματευτώ αυτά που με ρίχνουν

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααα!!!

χαλασε το διαδυκτιο μου και δεν μπόρουσα να μπω!!!!!!

συνειδητοποιησα.... για ακομη μια φορα.... ποσο εξαρτημενη ειμαι απο το διαδυκτιο!!!

πρεπει να ταϊσω την πριγκιπισσα μου,... θα σας διαβασω και θα σας απαντησω αργοτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, τωρα καταφερνω να σας γραψω!

αυτες τις μερες, εκτος απο του οτι δεν ειχα διαδυκτιο ειχα μαστορους στο σπιτι.... ολοκληρο το ισογειο το καλυψαμε με ναϋλο.... γιατι κανουμε γυψοσανιδα.... με κρυφο φωτισμο... σποτ φωτα κτλ κτλ κτλ... αυριο τελειωνει.... ελπιζω βεβαια...!!! :dry:

Η Ναγια συνεχως βαζει τα χερακια στο στομα, ουτε τα μασητικα δεν θελει! ουτε πιπιλα! χερακια! και τα 2 μεσα!!! :blink:

εμαθε τωρα και γυρναει απο ανασκελα πλευρο και το αντιστροφο.... και απο τις 2 πλευρες....

τωρα που μεγαλωσε κινουμαστε περισσοτερο και την παιρνουμε εξω μαζι μας μεσα στο καροτσι της, βολτες στην παραλιακη αλλα στα διαφορα καφε και μπαρακια( εξωτερικα)... και της αρεσει πολυ! :kiss:

Ποπη μου οσο για τη βαπτιση, τα εκλεισα ολα τα βασικα απο πριν, οπως εκκλησια, εστιατοριο, φωτογραφο, ανθοπωλειο.... ομως τελικα αλλαξαμε την ημερομηνια.... θελαμε την βαπτιση να την κανουμε κυριακη μεσημερι... και φυσικα ειναι πιο ζεστη το μεσημερι παρα το βραδακι, οποτε τελικα ειπαμε για τις 7/11.... κι εδω περα αργει να μπει ο χειμωνας, οποτε παλι καλοκαιρι θα ειναι!....και καλυτερα γιατι θα ειναι και λιγακι δροσια!

Ποπη μου μεγεια οι αγορες του γαμου και γενικως!

elinakki(περαστικα!) και Ποπη, τα θεματακια για βαπτιση αγοριου ειναι... πειρατης, πριγκιπας βατραχος, βαρκουλα και κοχυλια (πιο καλοκαιρινο), αυτοκινητακι.... βασικα αυτα που ειπε η Ποπη πριν....Α! και αεροπλανακια μ'αρεσει! και ο Μικυ! :woohoo:

για κοριτσακι πριγκιπισσα, νεράιδες, λουλουδια, πεταλουδες,... και πιο συγκεκριμενα, φραουλιτσα κτλ, Μινυ

και ουδετερα, αεροστατο, καρουζελ(μ'αρεσει πολυ ομως τι διακοσμηση μπορεις να κανεις???), φαρμα με ζωακια......

Αναστασια μου αντε καλη.... διοργανωση με τα βαπτισια και καλες διακοπες!!! τι θεμα θα κανεις?

Ανδριανη μου να κοπιασεις και να βρεθουμε!

καλη επιτυχια στη φιλεναδα σου και καλες διακοπες! :kiss:

χαρηκα που συνεχιζεις με τον θηλασμο!

Τζενακι1 θα το σκεφτουμε για τα 2 βενζιναδικα.... :P:P:P

Κοννα μου καλη επιτυχια με το εμβολιο! καλη ιδεα να του το κανεις παρασκευη...

καλη επιτυχια με τα εμβολια.... για ολα τα μωρουλινια!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia sas pethymisa pigame to sabbatokiriako sto xorio kai rilaxsarame ligaki!oso gia tin periodo pou me rotisate,ontos to gala meiothike arketa!tora tis dino apo to stithos kai mia fora tin imera simpliroma!alla prota stithos ki an do oti mourmouraei akoma tote tis dinoexei kai meres pou tis dino kai 2 fores simpliroma!ayta apo tin empeiria mou tora perimeno ti deyteri periodo!adriani oles tis thetikes euxes mou sti filenada sou!eyxomai ola na pane kala!tha ta poume argotera an ta katafero klaieii despoinoula moou!filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia moy kaname ta emvolia to posimo kai to enesimo to proi,

htan ligo anhshxos tromakse na kanei nanakia to mesimeraki

ala entaksei

o mikros moy einai 69 ek kai 8280 :) mia xara sthn kampilh eimaste kai sto ypso kai kila ligo pio panw apo to anotero mia xara ton allo mina pame se kremoyles mas alakse kai galai logo dyskiliothtas gia na doyme pws tha ta paei ops klaiei makiaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!!!!!

zestiiiii treli !

bazete aircondition me ta morakia sas? ego ti nixta ebala ligo eixe liosei ki o mikros. Eftixos eimai kalitera kai den kollisa ton mpempi.(na sas ton sistiso kiolas 8a ton bgaloume andrea).

Haroullini efxaristo poli gia tis idees. Pariggeila prosklitiria kai mpomponieres apo to hamogelo tou paidiou.

An8ropaki eisai 30 kai stevaxoriesai? Ego eimai 34 ais8anomai mia xara kai oi perissoteroi sinomilikoi mou ,zoun me tous dikous tous akoma kai de milao gia gamo kai paidia oute sxesi den exoun , einai kai diskoloi kairoi oikonomika. Alles files mou palevoun kai den mporoun na kanoun. Koita na xareis to paidaki sou tin oikogeneia sou kai rikse kai mia boutia k gia mena pou brazo stin athina. K an sou er8ei melagxolia koita to bebaki sou na sou gelaei kai na sou kanei fatsoules kai 8a sou perasoun ola. Ygeia ki eftixia ki ola ta alla ftiaxnoun.

tzenaki1 pio gala sou edosan giati ki o mikros exei problima diskoiliotitas parolo pou 8ilazo/

Andriani kali epitixia sti fili sou . exo ki ego fili pou palevei .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπερα!Τι κάνετε; Είχα μέρες να μπω γιατί είχε ο κουνιάδος μου το λαπτοπ μου...γυρνούσαμε κιόλας! Όπως σας είπα, το Σάββατο είμασταν με τους κουμπάρους και βολτάραμε. Κυριακή πήγαμε στο Κιλκίς σε μια βάφτιση. Ο μπέμπης ήταν ήσυχος σε γενικές γραμμές, μόνο λίγο το μεσημέρι γκρίνιαζε αλλά μόλις έφαγε ηρέμησε. Είχε και ζέστη και έλιωσε ο δόλιος! Δευτέρα έκανα δουλειές στο σπίτι και ξεπατώθηκα. Παρόλο που είναι μικρό και δεν τα έκανα και όλα, κουράστηκα πολύ. Νιώθω ότι δεν έχω τις ίδιες αντοχές και ότι δεν έχω και χρόνο επίσης! Παρόλο που ο μπέμπης είναι ήσυχος, πρέπει συνέχεια να διακόπτω αυτό που κάνω και να πάω να τον δω, να του δώσω πιπίλα, να τον πάρω αγκαλιά... και όταν τα κάνω διακεκκομένα, νιώθω ότι δεν τα κάνω καθόλου!!!

Κατά τα άλλα είμαστε πολύ καλά. Κάναμε χθες εμβόλιο, και το πόσιμο και το ενέσιμο. Έκλαψε πολύ λίγο κι αυτό γιατί είχε ύπνο ο καημένος και τον ανησυχήσαμε. Γενικά τις τελευταίες μέρες δεν θέλει να τον πολυπειράζουμε!

Δεν έχει γκρίνια αλλά σήμερα έκανε 37,8 και του έδωσα σιροπάκι ντεπόν. Γλύφεται κιόλας ο άτιμος! Μάλλον του αρέσει η γεύση!! :P

Είμαστε 64 πόντους και 6.440 κιλά!

Από τον άλλο μηνα θα αρχίσουμε ριζάλευρο. Μου έδωσε τώρα κάποια χαρτιά με οδηγίες και μενού και όταν ξαναπάμε 11/8 θα τα συζητήσουμε αναλυτικά.

Ελινάκι είχαμε κι εμείς δυσκοιλιότητα και τώρα πίνουμε το novalac. Πήραμε αρχικά το frisolac, μετά nativa, μετά novalac IT(ειδικό για δυσκοιλιότητα) αλλά τελικά ούτε αυτό μας έκανε δουλειά και έκανε το απλό novalac! Τι να πω; Είναι το τί θα κάτσει στο κάθε μωρό.

Ιωαννα χαλάρωσε και η Δεσποινούλα στο χωριό;;; Φιλάκια να της δώσεις.

Τζενάκι ολόκληρος μπέμπαρος έγινε ο Γιάννος σου καλέ!!! Τι γάλα πήρατε τώρα; Εύχομαι να στρώσει ο μικρούλης σου! :kiss:

Χαρά όντως έχει πιο πολύ ζέστη εκεί οπότε πάλι καλή θα είναι η ημερομηνια σας. Σχεδόν όλα είναι έτοιμα τώρα ε; Άντε με το καλό! :kiss:

Ανθρωπάκι μου τι έπαθες καλέ; Γιατί σε πιάσαν τα "υπόγεια"; Η ηλικία σου μια χαρά είναι. Όπως είπε και το Ελινάκι, άλλοι ούτε καν από τα πατρικά τους δεν έχουν φύγει, ούτε στη ζωή τους δεν έχουν προχωρήσει... να κοιτάζεις τη Νεφελίτσα και να σκέφτεσαι μόνο αυτό το θαυματάκι!

Πάω για ύπνο! Σας φιλώ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALEEEE POY PHGATEEE

Εlenakki mas eipe na toy dwsw gala to frisolac tha diksh pws tha ta paei ,

emas mas to (epevale) h paidiatros stoys 28 vathoys sthn krevatokamara me anhkth thn porta kai sto spiti gennika na exoyme to klimatistiko

popi m oy mia xara o mikroylhs sou.

tepon giati edoses sto mikroylh? sto eipe h paidiatros giati kai omikros moy eftase 37,7 alla moy eipe h paidiatros mas ama kseperash to 38 kai meta na toy doso?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...