Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!!!

Ποπη μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!! δεν ηξερα για την γιορτουλα σου!

αυτα που λενε οι παιδιατροι πολλες φορες ειναι υπερβολικα αλλα και το αντιθετο.... δηλ να μην χρειαζεται να κανεις στο μωρο καποια εξτρα εξεταση και συ να θεωρεις πως επιβαλλεται....

σε γενικες γραμμες..."Η μανουλα παντα ξερει καλυτερα"!!!

Λαμπρινη μου ΤΕΛΕΙΑ τα νεα σου! μαζι θα επιστρεψουμε στη δουλεια και το μωρακι μας θα ειναι περιπου στα μισα του χρονου...μεγαααλη υποθεση!!!

οσο για πιπιλα-δαχτυλο,.... καλε και το ρωτας! πιπιλα φυσικα, για τους λογους που ειπε και η Ποπη... το δαχτυλο δεν κοβεται....σχεδον ποτε.... και ασε που δημιουργει σοβαρης μορφης προβληματα με τα δοντια ΑΛΛΑ και με την σιαγονα!!! γιατροι τα λενε αυτα και ασε που ειδα και φωτογραφιες!!! :blink::blink::blink:

Κοννα μου συμφωνω με το Ανθρωπακι για το ξεπαγωμα .... αν το βαζεις κατευθειαν στο μπαιν-μαρι απο την καταψυξη τοτε...χαλαει το γαλατακι.... οπως και με το δικο μας το φαγητο.... δεν παιρνεις το κατεψυγμενο το κρεας και το ψηνεις κατευθειαν! το ξεπαγωνεις πρωτα!

Ιωαννα μου αδιαθετησα 2 φορες μεχρι τωρα αλλα υποψη πως δεν θηλαζω που αυτο ειναι που παιζει ρολο βασικα!!!

Αναστασια μου ευχαριστω για την συμβουλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα μανούλες! Να σας ζήσουν τα μπεμπάκια σας!!!

Ήρθα παρότι με μία μικρή καθυστέρηση και εγώ στην παρέα σας!! Γέννησα μία κούκλα 3360 στις 28 Μαρτίου με ΚΤ και θηλάζουμε αποκλειστικά μέχρι και σήμερα.

Καλώς σας βρήκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas manoyles popo arketa kathisterimena popi ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ και καλα στεφανα να εισαι παντα ευτιχησμενη με την οικογνεια σου :)

koritsakia gennhse h adelfoyna moy h mikrh eleonwra biazotane :P ektes eixa parei to mikro moy kai phgame sto spitaki ths adelfh moy den kserw ti me epiase kai elega kati kales atakes poy eixame lysaksei sta gelia kathe ligo kai ligaki legame se kalo na mas bgei ekatsa mexri to mes kai dosame rantevoy to vradi na pame pali apo ekei mazi me antres na trogame :) telika me pernei thl kata ths 20:00 kai moy eipe akyro paw iaso : :silly: :silly: entometaksh htan 38 evdomades kai eperne xapakia giati eixe syspaseis apo ta telh toy 8 mhna kai etsi to trenare oso mporoyse alla ektes to vradaki shkose piesh kai oyps kesarikh kai ta kshmeromata 1:10 mia zwgrafia eide to kosmo to diko mas eniotha oti genaga kai egw koritsia kaneis den xanetai giati to lew ayto h adelfoyla moy eixe pantreytei 3 xronia meta xorise gia logoys sovaroys alla sta 3 xronia den eixe piasei paidi an kai eixane kanei prospatheies ta 2 prota xronia toy gamo mets afoy xorisan gnorise ton torino antra ths kai afoy ekanan 7 mhnes prospathnes phgane sto giatgro na kanei tes pap kai toy eipe oti kanei eleythera kai to ti den exei piasei toys evale na kanoyn kati eksetasei alla aytes h eksetaseis den egeinan pote giati eidh htan egkyos kai den to kserane :P:P :woohoo: :woohoo: ektes dern mporoysa na mhn eimoyn dipla ths tora tha ksnapaw pali ax moy thimizoyn kai ta dika moy sas zalhsa e sorry alla niotho toso eytixhsmenh :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Τζενάκι μπράβο πολύ χαιρομαι για την κούκλα ανηψούλα που αποκτήσατε να σας ζήσει και να είναι γερή! Είδες ο θεός όλα τα εχει σοφά προβλέψει.

Harroulini ευτυχώς όταν αφήσουμε τα μωράκια μας θα είναι 6-7 μηνών κάπως χωνέυεται αν και πάντα θα μας λέίπουν όποτε και να γυρνούσαμε. Σχετικά με την πιπίλα έχετε απόλυτο δίκιο την προσπαθώ ακόμη το ίδιο και το μπουκάλι η μικρή είναι πεισματαρα και ανένδοτη, αντε να δω πότε θα την καταφέρω.

Stasa mich βολικίά η μπουμπού σου είδες πως σε σέβεται απο τώρα;

Ποπη μου μην αφήνεις σε κανέναν περιθώρια να λεει βλακίες ο κόσμος τελικά ασχολειται με μικροπράγματα για αυτό χάνει την ουσία της ζωής.

Κόννα το ίδιο με τα κορίτσια κι εγώ δεν φοράω επιθέματα αλλαζω σουτιέν 2 την ημέρα και καμιά φορά βάζω ενα μακό πανάκι απο μέσα.

Mag καλωσήσθες στην παρέα μας να σου ζήσει το μωράκι σου.

Κορίτσια σήμερα έβαψα το μαλί με κανονική βαφή δεν άντεχα άλλο τις φυτικές έκανα και αντάυγιες και ο θεός βοηθός πέταξα πολύ λίγο γάλα γιατί η μικρή ξέρετε το θέλει απευθείας απο την πηγή, ελπίζω να μην έκανα χαζομάρα γιατί νιώθω λίγες τύψεις που την θήλασα μετά.

Φιλάκια πολλα.

Πήρα και 2 κιλάκια πάλι αχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενακι να σου ζησει το ανηψακι και μπραβο σου που καμαρωνεις την αδελφουλα σου! και πολυ καλα κανεις!!!απο οτι καταλαβα ειστε συνδεδεμενες! τι ωραια!

Λαμπρινη μου, για την πιπιλα που λες... αλλαξε μαρκα! και μενα η μικρουλα δεν της αρεσει η μαρκα πιπιλας Philips-Avent και λατρευει την μαρκα Libi/Bibi.... κατι τετοια η ονομασια! αλλαξε μαρκα! το ιδιο σε συμβουλευω και για το μπουκαλι και προσεξε την ηλικια!!!

οσο για το μαλλι και τα κιλακια,...πολυ καλα εκανες! να παρεις πανω σου λιγακι! χρειαζεται!

Mag καλως ηλθες στην παρεα μας! να μας ζησουν τα μωρουλινια μας!!!

ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΕ ΟΛΕΣΣΣΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Πως είστε;

Τζενακι να σας ζήσει το μωρό!!!

Λαμπρινή πολύ πεισματάρα η μπουμπού εεε;;;

mag καλωσήρθες στην παρέα μας!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές για τη γιορτή μου! :kiss:

Τα μωράκια μας είναι όλα καλα; Εμείς τέλεια! Κοιμόμαστε παρέα με τον γιο μου για ώωωωρες!!! Υπναράς σαν εμένα! Κοιμάται 11-8:30 (πρώτα κοιμόταν μέχρι 7) τρώει, ξανακοιμάται μέχρι 11:30, τρώει και πάλι κοιμάται μέχρι τη 1 περίπου! Ε μαζί μ'αυτόν κοιμάμαι κι εγω!!! Καθε μέρα γύρω στις 12 ερχόμαστε στο καθιστικό, ξαναβρήκα τον παλιό μου εαυτό!!! Σήμερα έχω μια βαρεμάρα... δουλευει κ ο Γιώργος και θα είμαι μόνη μεχρι τις 8. Το βράδυ θα έχουμε παρέα κάτι φίλους.

Ίσως μπω παλι αργότερα. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να σας πω ότι έχει ΑΦΟΡΗΤΗ ζέστη εδώ, το σπίτι από πάνω έχει πλάκα και βράζει και έχω το μωρό μόνο με το φανελάκι! Κι εγώ μόνο με το βρακι αν μπορούσα να είμαι, έτσι θα κυκλοφορούσα!!!

Μάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστούμε για το καλωσόρισμα!

Πόπη μου χρόνια σου πολλά ! Να σε χαίρεται η οικογένειά σου!!

Τζένη να σας ζήσει το μωράκι!!! Πάντα γερό-δυνατό!

Ζέστη τρελή έχει σήμερα, έβγαλα την μπουμπού μια βολτίτσα στα μαγαζιά, γυρίσαμε, έφαγε & τώρα κοιμάται με το κλιματιστικό ανοιχτό γιατί είμαστε ψηλά, και βράζει η πλάκα το μεσημέρι...

Πιπίλα εμάς μας είχε πεί η παιδίατρος να της δώσω από την αρχή. Πειραματίστηκα με μερικές και τελικά της άρεσε η σταγόνα της avent. Πήγα προχτές να πάρω άλλες 2 και τις καταργήσανε γιατί ήταν λέει παλιά σχέδια :angry:

Και εμένα περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμα και δεν θέλω να σας πω την αλήθεια B)B) καλά είμαστε και χωρίς αυτή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες...

Σας ευχαρισ΄τω για τις απαντήσεις σας.

Δεν έχω ξεπαγώσει ακόμα γάλα από κατάψυξη, το έχω για όταν πάω για δουλειά απλά νόμιζα ότι το λέγατε για το γάλα που βάζω στην συντήριση του ψυγείου κ αγχώθηκα αλλά τώρα οκ ;) κατάλαβα. Thanks

Για τα επιθέματα ίσως να δοκιμάσω κ εγώ να μην βάζω στο σπίτι αν κ τρέχει ακόμα το γάλα. Πολλές φορές γίνομαι χάλια αλλά από την άλλη δεν τα μπορώ πλέον συνέχεια με τέτοια ζέστη.

Κάναμε το πρώτο μπάνιο χτες-εμέις οι γονείς εννοείται όχι το μωρό- κ ετοιμαζόμαστε σε λίγο να πάμε πάλι.

Κάνει πολύ ζέστη κ έχει λιώσει ο μαγουλίνος μου, θα τον βουτήξω στο μπανάκι τώρα να δροσιστεί λίγο πριν πάμε παραλία. Κ εμείς έχουμε πλάκα από πάνω κ βράζει ο τόπος. Ac δεν έβαλα α΄κόμα όταν είναι κ αυτός στο ίδιο δωμάτιο. Χτες μόνο είχα βάλει στο σαλόνι κ τον είχα στο υπονοδωμάτιο με ανοιχτή πόρτα να πηγαίνει δροσία.

Τη Δευτέρα πάμε για β εμβόλιο κ θα ρωτήσω τη γιατρό μας.

mag καλως ήρθες!! να σου ζήσει κ εσένα!! αγοράκι ή κοριτσάκι?

εγώ είμαι η Κωνσταντίνα κ γέννησα με κτ ένα αγοράκι στις 13/03.

Τζενάκι να σας ζήσει το ανηψάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΝΝΑ μου κοριτσάκι έχω!!! (μία πρώτης τάξεως νύφη!!!) :lol:

Να σου ζήσει και εσένα το αγοράκι σου!!!!

Για τα επιθέματα που λέγατε, χρησιμοποιώ μόνο όταν βγαίνω έξω τα bebe confort (τα είχα πάρει πριν γεννήσω και ήταν πολλά οπότε δεν έχω πάρει άλλα να δοκιμάσω μέχρι στιγμής), γιατί έχει σταθεροποιηθεί η ροή και εντός του σπιτιού σπάνια να "τρέξει". Αλλά έξω δεν το ρισκάρω...

Πάντως είναι όντως πολύ ζεστά και "ανάβει" το στήθος αυτές τις μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristw poly koritsakia moy ontos me thn adelfoyla moy eimaste poly demenes an kai exoyme diafora 6 xronia megalhterh moy xixi ayto to lew panta na thn peiraksw giati einai mikrokamomenh kai mas perdevoyn oti egw eimai h megalhterh :P thanks

loipon oso gia ta dika mas emeis shmera tha kanoyme to deytero eneshmo emvolio perimeno pws kai pws na erthei h paidiatros na moy pei varos ekatosta kai pws ton akoyei (akroastika)

thn pipila kai se mas apothn proth stigmh mas eipe an theloyme an kai o dikos moy den thnh poly goystarh

akoma moy eipe oti mesa mporo na balw klhmatistiko sthn krevatokamara me ton mikro mesa stoys 28 bathmoys me anikti thn porta kai to exw kanei kai einai mia xara drosoyla elafria kai sto saloni poy einai eniew me trapezaria exw ena kentriko poy ton exo kai pali stoys 28 me ths portes ton domation anhktes kai ena parathnraki anhkto :)

KONNA wraia poy einai sthn thalassa mpravoo thelw poly na kanw kai egw alla niotho fovero kompleks me ta thn genna poy to swma moy exei xalasei kane kai gia ,mena voytiees:)

popi.poly kalos o mikroylhs soy

o ypnos trefei ta mwra :)

labrinip an kai den thylazw kai den gnorizw arketa pystevw oti den ekanes kati kako oste na epeireash to galataki ths mikroylas, ontos xriazomaste na kanoyme alages gia na pernoyme ligo ta panomas siga siga kai na ksanavriskoyme pali siga siga ton palio mas eayto oso ginetai toylaxisotn :P

mag_ mphka foyrioza na pw giA THN GENNA kai den soy egrapsa loipon kalosorhses kai na soy zhsei to koritsaki soy :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια να'μαι πάλι!!

ΕΧΩ ΑΝΑΨΕΙ!!!!

Έχει ΤΗΝ ζέστη και κάθομαι από το απογευματάκι στο μπαλκόνι. Ήρθε και η κουμπάρα μας για παρέα αλλά τώρα έφυγε. Μάλλον θα πάμε καμιά βόλτα, να φάμε και κάτι.

Τζενάκι κι εγώ έχω κόμπλεξ με το σωμα μου και δεν θέλω να πάω για μπάνιο... τουλάχιστον όλη σε πολυσύχναστη παραλία! Δεν είναι ότι έχω τρομερά κιλά αλλά αυτό το ζελεδάκι σε συνδυασμό με τις ραγάδες με χαλάει πολύ :(

Ξύπνησε ο μπέμπης, φεύγω! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ena grigoro geia ki apo mena koritsia!mag kalos mas brikes!tzeni na sas zisei to moraki!popi anoixse to psigeio an den exeis air condision...hahaha koritsia ti sas exei pei o giatros gia ta mpania stin paralia?emas mas to exei apagorepsei :-(de leo na kanei mpanio to moro alla na tin exo kato apo tin omprella estw...kalo brady!perimeno tis apopseis sas filakia...a polles mou exete kanei sindesi..alla den xsero pos na kano apodoxi..i prepei na ginei ekeini tin ora?eimai ligo asxeti!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια κοριτσια!!!

οσο για τα μπανια... ποσο πεθυμησα να παω για μπανακι,.... ΑΛΛΑ δεν νιωθω ΚΑΘΟΛΟΥ καλα με το σωμα μου... τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχασα,... δεν πηρα και πολλα.... τα εξτρα που εχω τα πηρα απο πριν.... αλλα σε συνδυασμο με την λεκανη που ανοιξε (λιγο εκλεισε μεχρι τωρα)... το ζελεδακι να μην ξεχναμε προς Θεου!!!... λιγες ραγαδες στην κοιλια την ζελε.... σε συνδυασμο με γενικοτερη χαλαρωση.....εεεε τι αλλο θελετε???

πολυ μου γυριζει γιατι λατρευω τη θαλασσα....

Ιωαννα μου οσο για το μωρακι, κι εμας μας απαγορευσε, και για μπανιο αλλα και κατω απο την ομπρελα! βεβαια το μωρουλινι μου ειναι πολυ-πολυ ασπρουλα....οπως εμενα....

τα μικροβια ειναι περισσοτερα στην αμμουδια παρα στη θαλασσα!!!

καλες βολτες σε ολες! και πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: Hello, Hello!!! Να μαι και εγώ!!!

Λοιπόν έκανα το πρώτο μου μπανάκι!!! Η θάλασσα ήταν πολύ ωραία κ χαλαρωτική. Ο αντρούλης μου έμεινε με την Νεφελίτσα κ με έστειλε να ξεσκάσω λίγο :laugh: . Οταν γύρισα είχε μαγειρέψει υπέροχες τσιπουρούλες κ μέτα κοιμήθηκα απο της 21:00 (βεβαια με ξυπνησε η ζουζούνα μου για να θηλάσει, αλλά ξεκουρααααάστικα!!!). Και εγω δεν νιώθω άνετα με το σώμα μου αυτό τον καιρό (το ζελεδάκι που λέγαμε.. κ οι ραγάδες κ κάτι κιλάκια που είχα απο πριν κ θέλω να τα χάσω...), αλλά χέστηκα :silly:..το μπανάκι δεν το χάνω για τίποτα (άλλωστε βοηθά να επανέλθω κ να δυναμώσω).. Απλά δεν πήγα σε παραλία με πολύ κόσμο.

Ρε κορίτσια η ζωη είναι μικρή για να σκεφτόμαστε τόσο τι θα σκεφτούν οι άλλοι. Ολοκληρα μωράκια γεννήσαμε στην τελική, ας σκεφτούν οτι θέλουν... Επίσης να πω κ αυτό γιατί θα σκάσω...οτι συνήθως αυτοί που είναι να πουν οι να σκεφτούν την μαλακ..α θα την πουν ετσι κ αλλιώς..

Το μόνο αρνητικό είναι οτι εβλεπα πιτσιρία κ έπαθα στερητικό σύνδρομο, μου έλειπε η νεραιδένια μου κ ήμουν έτοιμη να γυρίσω πίσω.

Popi moy βαλε κλιματιστικό επειγόντως.. Και ασε τα χαζά, μια χαρά κορμάρα είσαι κ ολόκληρο Γιάννο εβγαλες τι περιμένεις να έχεις φέτα κοιλιακούς :blink: 3 μήνες μετά??? Αντε με την θαλασσίτσα στο τέλος θα νιώσεις καλύτερα (μαυρισματάκι-γυμναστικούλα-καθαρός αέρας!!!) σε φιλώ κ πήγαινε για μπάνιο γρήγορα.....

Οι ραγάδες κ οι χαλαρές (αλλά κατά τα άλλα μαγικές) κοιλίτσες μας είναι σημάδια πολέμου... πολεμίσαμε κ κερδίσαμε με οτιδήποτε μικρό κ ανούσιο. Ζήσαμε,νιώσαμε, ζούμε κ χαιρόμαστε το θαύμα της δημιουργίας της ζωή..Σιγά σιγά θα επανέλθουμε κ θα δυναμώσουμε (το λεω συχνά για να το ακούω κ εγω ;) )!!! Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!

Το Σαββατοκυριακο ηρθαν οι γονεις απο τη Θεσσαλονικη για να κρατησουν την μικρουλα μου επειδη ειχαμε γαμο το Σαββατο....το οποιο το διασκεδασαμε με τον αντρουλη μου για τα καλα...μουσκεμα γιναμε απο το χορο!!! Το ευχαριστηθηκα για τα καλα...ειχα πολυ καιρο να διασκεδασω ετσι και τελικα το ειχα πολυ αναγκη!!! Την Κυριακη πηγαμε στο σπιτι της νονας μας για φαγητο και η μπουμπου μου την τρελανε στα χαμογελα!!! Τωρα το ζουζουνακι μου κοιματε απο τις 9 γιατι λογω ζεστης εχθες ταλαιπωρηθηκε παρα πολυ! Εφτασε τους 38 βαθμους η θερμοκρασια και την ειχα μονο με το pampers!!!! Μεσα στη βδομαδα θα φτασει τους 40 εδω και την λυπαμε την μικρουλα μου!!! Αυριο θα παμε και για το δευτερο εμβολιο και θα κανουμε και το ποσιμο της γαστρηντεριτιδας!!!

TZENAKI1 να σας ζησει το καινουριο αστερακι της οικογενειας και καλη λοχεια στην αδερφη σου!!

Οσο για τα κιλακια και την Θαλλασα μπορει να εχω αρκετα παραπανησια κιλα απο πριν την εγκυμοσυνη αλλα δεν χανω με τιποτα τα μπανακια στη Θαλλασα!! Οπως ειπε και το ανθρωπακι κανεις και γυμναστικη στη θαλλασα και σιγουρα θα νιωσουμε ολες καλυτερα! Ολοκληρα πλασματακια βγαλαμε και οποιος πει κακη κουβεντα προβλημα του!!! Εγω το Σαββατοκυριακο που ερχετα κατα 90% θα παω Χαλκιδικη και θα την βουτηζω την κορμαρα μου!!!! :P:P

Mag καλωσηρθες στη παρεα μας και να σου ζησει το κουκλακι σου!!!

Φιλακια πολλα σε ολα τα μωρακια και σε ολες τις μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κ από εμένα μανούλες

εγώ πάλι έχω ξεκινήσει τα μπανάκια σιγά σιγά. Χτες πήγα πάλι κ συμφωνώ με τα κορίτσια, δεν με νοιάζει για το σώμα μου...σε όποιον αρέσουμε...

Σήμερα κάναμε το β εμβόλιο κ θα είμαστε σε προσοχή μη μου κάνει πυρετούλι το μωράκι μου...Πήγαμε 5800 κ 64 εκ ύψος. Η γιατρός μας είπε ότι για αποκλειστικό θηλασμό είναι οκ το βάρος γιατί εγώ της είπα "πήρε ΄μόνο 750γρ σε ένα μηνα είναι οκ?"

η ζέστη συνεχίζεται...υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια, και κυριως Ανθρωπακι,... εχετε ολες δικιο για το σωμα μας.... ολοκληρο μωρο βγαλαμε! εχετε δικιο για ολα! δεν πρεπει να σκεφτομαστε ετσι!!!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, τί μου κάνετε?

Καλώς ήρθαν τα νέα κορίτσια στη παρέα μας, να σας ζήσουν τα μωράκια σας!

Popi τί αποφασίσατε τελικά για το ταξίδι σας? Σου έστειλα πμ για τις Μαλδίβες, το πήρες? Τόσο ύπνο ρίχνετε βρε? Τυχερούλα..

Τζενάκισυγχαρητήρια για την αδελφούλα σου, τί ωραία που τα ξαδερφάκια θα μεγαλώσουν μαζί και θα κάνουν παρέα!

labrinipμου, πώς πάει με το πρόγραμμα? Κι εμένα πιπίλα δεν παίρνει, ενώ τους πρώτους δυό μήνες κοιμότανε αμέσως με τη πιπίλα τώρα τελευταία δεν τη θέλει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Οσο για το μπουκάλι, κι αυτό με πολύ δυσκολία και συνήθως στον ύπνο του, αλλοιώς ζητάει στήθος με λυγμούς. Τί θα κάνουμε με αυτό το θέμα? Δεν γίνεται να είμαστε ΚΑΘΕ βράδυ εκεί για να κοιμηθούνε, έτσι δεν είναι? Περιμένω τις σκέψεις σου..

anthropaki είσαι πολύ σωστή με την αντιμετώπισή σου για το σώμα μας όμως καμιά φορά με παίρνει κι εμένα από κάτω..από κιλά είμαι ΟΚ αλλά η κυτταρίτιδα έχει φτάσει στ'αυτιά (χα χα!) και δεν είχα ποτέ πρίν γαμώτο..όποιον κι αν ρώτησα μου είπε ότι θα φύγει μόλις σταματήσω τον θηλασμό γιατί τώρα το σώμα αποθηκεύει λίπος για το γαλατάκι. Αρα..δεν μπορώ να κάνω τίποτα..Μισή ωρίτσα τρέξιμο-διάδρομος, κοιλιακοί-ραχιαίοι-πωπώς και πολλά είναι!

Εμείς κορίτσια πήγαμε ο πρώτο μας ταξίδι το ΠΣΚ που πέρασε, πήγαμε στο γάμο μιάς καλής μου φίλης στη Σύρο και περάσαμε ΠΟΛΥ ωραία..ο Δημήτρης ήταν απροβλημάτιστος, του άρεσαν όλα. Στη θάλασσα δεν τον κατέβασα, έμεινε στο ταβερνάκι πάνω και έπαιζε. Εμείς κάναμε το πρώτο μας μπανάκι (με τη ψυχή στο στόμα αλλά τί να κάνουμε?) και το βράδυ πήγαμε στο γάμο με τον μικρό ο οποίος ήταν πολύ ευτυχισμένος κι έλεγε συνέχεια τα δικά του..έκλεψε τη παράσταση! Μετά, τον αφήσαμε στο ξενοδοχείο όπου ζορίστηκε γιατί δεν έπαιρνε το μπουκάλι με το γάλα μου με τίποτα..τελικά έφαγε λίγο όταν πείνασε πολύ-πολύ και κοιμήθηκε.

Βρε κορίτσια, εμενα κατά τη διάρκεια της ημέρας κοιμάται μιά χαρά στο καροτσάκι του. Μέχρι πρότινος, κοιμότανε πολύ εύκολα και το βράδυ στο κρεβάτι του. Τώρα τελευταία όμως γκρινιάζει. Τί αγκαλιές τον παίρνω, τί νανουρίσματα, τίποτα..μόνο με το στήθος μου ηρεμεί έχει-δεν έχει φάει..σαν παρηγοριά δηλαδή. Καταλαβαίνω ότι αυτό δεν είναι σωστό αλλά τί να κάνω? Εχει καμιά σας κάποια πρόταση ή παρόμοια εμπειρία?

Σας φιλώ όλες και περιμένω πώς και πώς τις ιδέες σας για τον ύπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Είμαστε μια χαρά αν και ανάστατες κοιμόμαστε λίγο ξυπνάμε και θέλουμε να είμαστε συνέχεια στο στήθος ευτυχώς πήρε λίγο την πιπίλα και ήρέμησα, Αδριανή δεν ξέρω τι άλλο να κάνω να πάρει το μπουκάλι δεν τα καταφέρνει με τίποτα ίσως παραγγείλω ένα μπουκάλι που διάβασα στο nternet breastflow λέγεται απο Λονδίνο λέει μιμείται το θηλασμό και το πέρνουν εύκολα τα μωράκια που θηλάζουν θα προσπαθήσω όμως λίγο ακόμη, πήρα και ξένο γάλα γιατί λυπάμαι να πετάω το δικό μου κάθε φορά που δεν το τρώωει.

Σχετικά με τα κιλά κι εγώ έχω +11 αλλα τι να κάνω τα μπανάκια μου στο Κιάτο θα τα κάνω έχουμε κλέισει και μια εβδομάδα στη Στούπα Μεσσηνίας και όλα καλά του χρόνου θα είμαι πιο αδύνατη, εξ'αλλου θέλει 9 μήνες να επανέλθουμε έτσι διάβασα.

Φιλάκια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Είμαστε μια χαρά αν και ανάστατες κοιμόμαστε λίγο ξυπνάμε και θέλουμε να είμαστε συνέχεια στο στήθος ευτυχώς πήρε λίγο την πιπίλα και ήρέμησα, Αδριανή δεν ξέρω τι άλλο να κάνω να πάρει το μπουκάλι δεν τα καταφέρνει με τίποτα ίσως παραγγείλω ένα μπουκάλι που διάβασα στο nternet breastflow λέγεται απο Λονδίνο λέει μιμείται το θηλασμό και το πέρνουν εύκολα τα μωράκια που θηλάζουν θα προσπαθήσω όμως λίγο ακόμη, πήρα και ξένο γάλα γιατί λυπάμαι να πετάω το δικό μου κάθε φορά που δεν το τρώωει.

Σχετικά με τα κιλά κι εγώ έχω +11 αλλα τι να κάνω τα μπανάκια μου στο Κιάτο θα τα κάνω έχουμε κλέισει και μια εβδομάδα στη Στούπα Μεσσηνίας και όλα καλά του χρόνου θα είμαι πιο αδύνατη, εξ'αλλου θέλει 9 μήνες να επανέλθουμε έτσι διάβασα.

Φιλάκια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip τί εννοείς γλυκειά μου? Δηλ. επειδή όταν βγάζεις με το θήλαστρο για να δώσεις γάλα για οποιονδήποτε λόγο με το μπιμπερό δεν το παίρνει, λές να δώσεις ξένο γάλα σε αυτές τις περιπτώσεις? Βρε φιλενάδα, κρίμα δεν είναι να "ανακατέψεις" το γαλατάκι σου με ξένο εφ όσον έχεις? Καταλαβαίνω πολύ καλά ότι λυπάσαι να το πετάς, κι εγώ έτσι ακριβώς νοιώθω, αλλά αφού έχεις δόξα τω Θεό γάλα γιατί να δώσεις ξένο? Κι εγώ θέλω να καταφέρω να παίρνει μπιμπερό πού και πού για να παίρνω μιά ανάσα (π.χ. σήμερα θέλουμε να πάμε σινεμά κι έλεγα να του βγάλω γάλα να του το δώσει η πεθερούλα μου πρίν κοιμηθεί) αλλά θα το πιεί ή θα την ταλαιπωρήσει πάλι με κλάματα? Αυτή είναι η άποψή μου βέβαια και ξέρεις ότι στο λέω με κάθε σεβασμό για τη δική σου, έτσι φιλενάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

Λαμπρινη μου συμφωνω μαζι με την Ανδριανη για το γαλατακι σου! μην το ανακατεψεις με το ξενο,....κριμα ειναι.... βγαζε και βαζε το στο ψυγειο αν ειναι.... για ρωτησε και εμας που δεν θηλαζουμε....ποοοοσο θα θελαμε να θηλαζαμε!!!

Ανδριανη αυτο που λες με τον υπνο.... προσεξα... πως οποτε προσεχει η μαμα μου το μωρο,... μετα το μωρο ειναι πολυ ιδιοτροπο.... και με τιποτα μα με Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α δεν ηρεμει.... τι αγκαλιες, κουνισμα, τραγουδισμα, βολτα μεσα στο σπιτι αλλα και εξω... ΤΑ ΠΑΝΤΑ.... τελικα καταλαβα πως η γιαγια την κακομαθαινει γιατι διαρκως την κρατει αγκαλια ...μαζι με τον παππου...και την κουναει με διαφορετικο τροπο απο μενα και τον μπαμπα της.... ασε που δεν την αφηνει να κοιμηθει.... και μαθαινει στα χερια το μωρο, βγαινει εκτος προγραμματος.... και ολα αυτα για μερικες 2-3 ωρες!!! γιατι τα μωρακια μας πανευκολα ξεφευγουν απο το προγραμμα που τους εχουμε!!!

επισης,...συμβουλη της Αναστασιας-Στασα... μην την αφηνεις να κοιμαται πολλες ωρες την μερα! το κανα και γω και πετυχε! σ'ευχαριστω Αναστασια!!!

Ανδριανη σιγουρα θα περασατε ωραια μαζι με το μωρακι!!!

Το Σαββατο ειναι τα γενεθλια μου... μαζι με της κορουλας μου! Η πριγκιπισσα μου θα γινει 3 μηνων! και γω... 31!!!

φιλια σε ολες! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες μου αγαπημένες τι κάνετε; Χθες δεν μπήκα γιατί λείπαμε όλη μέρα στο σπίτι στη θάλασσα και ήρθαμε αργά σχετικά. Έκανα το μπανάκι μου και, παραδόξως, δεν είχα και τόοοοοσο κόμπλεξ όσο φανταζόμουν ότι θα είχα! Έβγαλα την κοιλάρα μου στη φόρα και δεν με ένοιαξε καθόλου!!! :P Βέβαια δεν είχε πολύ κόσμο αλλά... για πρώτη φορά καλά ήταν!

Ανθρωπάκι μου δίκιο έχεις! Μωράκια βγάλαμε, δεν είναι λίγο! Ενθύμια πολέμου έχουμε!!!

Ανδριανή μου δεν πήρα πμ... μήπως δεν στάλθηκε;

Τελικά μάλλον θα καταλήξουμε σε Μαλδίβες-Ντουμπάι σε συνδυασμό!!!

Χαρουλίνι τα πιο όμορφα γενέθλια θα περάσεις φέτος! Φιλάκια στο κοριτσάκι σου!!

Λαμπρινούλα κι εγω συμφωνώ ότι καλύτερα να μη τα μπερδεύεις τα γαλατάκια... μπορείς να βάζεις λιγότερο στο κάθε μπουκάλι ώστε να μη χρειάζεται να το πετάς αν μείνει. Κι αν χρειαστεί κι άλλο η μικρή τοτε ζεσταίνεις.

ΚΟΝΝΑ πως είστε εσύ και το αντράκι σου;

Στάσα φιλια στο Μαράκι!

Gai επίσης φιλιά στη Δεσποινούλα σου!

Σήμερα πήγαμε παιδίατρο για εμβόλιο. Δεν κλάψαμε πολύ!!! Φτάσαμε αισίως τα 5.925 κιλά :woohoo: και 61 εκ.

Μας είπε ότι μπορούμε να κάνουμε μπάνιο στη θάλασσα, ο ήλιος είναι αυτός που πειράζει,η θάλασσα αυτή καθεαυτή κάνει καλό, το ιωδιο κτλ. αυτό το είχα διαβάσει και σε ένα βιβλίο...από ημερών τα βάζουν οι ξένοι! Πάντα φυσικά με καπελάκι και αντηλιακή και μετά τις 5.30 το απόγευμα. Αντηλιακη θα πάρουμε της fissan μας με 30 δείκτη. Εσεις τι θα πάρετε-πήρατε;

Μπορούμε να βάζουμε και ερκοντίσιον στους 27-28 βαθμούς απλά να μη χτυπάει πάνω στο μωρό εννοείται!

Αλλάξαμε πάλι γάλα, πήγαμε στο novalac που είναι για δυσκοιλιοτητα. Ελπίζω να στρώσει και να τα κάνει μόνος του ο καημένος.

Και........ σήμερα έκανα την σούπερ αγορά του μήνα!!!

Πήρα για τον μπουμπούκο μου ένα μαγιώ ΤΕΛΕΙΟ από τα mothercare, στυλ μποξεράκι γαλάζιο-μπλε με ψαράκια,χταποδάκια και άλλα τέτοια θαλασσινά!!! Ανυπομονώ να του το φορέσω!

Αυτά από εμας!!! Σας ζάλισα ε;;; Σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...