Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

καλησπερααααααααααααααααααααα!!!

τι γινεται κοριτσαρες!

Λαμπρινη μου υπομονη και εισαι δυνατη! εχεις δυναμη μεσα σου και μπορεις να στηριξεις και τους υπολοιπους! προσεξε την διατροφη σου, να τρως καλα ε!

Αναστασια μου ποιο τελειο προγραμμα υπνου δεν υπαρχει! να μας λες τα νεακια σου!

Ιωαννα τελειες φωτο! γινατε κοπελες!

οσο για το γαλα σου, δεν εχει σχεση η γυμναστικη πιστευω αλλα η ψυχολογια...

Ποπη μου ολα καλα με τις προετοιμασιες?

οσο για μας, σημερα εκανα ενα μεγαλο τραπεζι 20 ατομων... ευτυχως καταφερα εγκαιρως και μαγειρεψα! ... να'ναι καλα η μανα μου που πηρε την μικρουλα βεβαια αλλιως νηστικοι θα μεναμε ολοι μας!

περασαμε πολυ ωραια!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Βλέπω αρχίζουμε να μαζευόμαστε και πάλι σιγά σιγά, χαίρομαι που όλες είσαστε καλά!

Harroulini αρχισες τα μαγειρέματα πάλι, και εγώ προσπαθώ τώρα να αρχίσω να ξανατρώω αλλα απο τα τρεχάματα δεν καταιβαίνει η ρημάδα η μπουκιά χθές όμως έφαγα ένα ολόκληρο σουβλάκι (εγώ που έτρωγα 3 για πλάκα). Εντάξυ το παλεύω καλά μόνη μου ψυχολογικά και θα αρχίζω να ξανατρωωω στο υπόσχομαι. Φιλάκια στην όμορφη γλυκιά και πολυτάλαντη μπεμπούλα σου.

Αναστασία πως το πέτυχες καλέ αυτό το πρόγραμμα μπράβο, ελπίζω να το ακούσει η δικιά μου και να συμμορφωθεί.

Εμείς τώρα κάνουμε αυτό που μας πρότεινε η Θεία Αδριανή έτσι της λέω η Θεία απο το Ιnternet είπε να κοιμάσαι μετά τις 11 και να ξυπνάς στις 4 μετά τρώει και δεν την αλλάζω όπως έκανα ΄πριν την αφήνω με την ίδια πάνα και ξανακοιμάται έως τις 9 ούφ και έτσι κάνει η γλυκούλα μου τώρα 2 μέρες. ΑΔΡΙΑΝΗ EYXAΡΙΣΤΩ!!!

Gai καλε τι κουκλάρα είναι αυτή ! Και το ντύσιμο super, δώστης 10000000 φιλάκια απο μένα και λίγα είναι. Σχετικά με το γάλα δεν ξέρω ας μην το μελετάω εμένα όσο στεναχωριέμαι και δεν έτρωγα και κουραζομαι τρελά κατεβαινει ασταμάτητα πιστέυψ ότι η Αγία Ειρήνη η Χρυσοβαλάντου που έχω τάξει και το παιδί μς την παναγιά που μας προστατεύει κρατάει το γάλα για την μικρούλα μου δεν εξηγείται αλλιώς.

Popi τι ωραία που ζείς την προετοιμασία του γάμου σου αγκαλιά με τον μπεμπάκο σας ζηστό όσο πιο όμορφα μπορείς εγώ θυμάμαι αυτές τις μέρες σαν μια ωραία ιεροτελεστεία καθόλου άγχος και μόνο χαρά για κάτι πολύ ευχάριστω πού θα σας ορκίσει και θα σας δέσει για μια ζωή! Ταξίδι σου έυχομαι όπου και να πας να διάλεξεις το καλήτερο και να περάσει απλώς ΤΕΛΕΙΑ. Αχ! Θέλω κι εγώ να ξαναπαντρευτώ όμως τον ίδιο άντρα!!!

Σήμερα πάω και στη δουλειά να συζητήσουμε την ημερομηνία της επανοδου μου ελπίζω και εύχομαι μετά το Σεπτέμβρη προσευχηθείτε και σεις να μου πει μετα το Σεπτέμβρη.

Φιλάκια σε όλες Καλημέρα! Καλή εβδομάδα & Καλές βολτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera manoyles

xara moy megalonh h prigkhphsa soy paroti h palidromhsh apo ti diavasa kala krath ,to pws tha to antimetophseis tha akoyshs mono to aisthnkto soy kai ase na lene h alloi pws na to koymantarhs to paidaki soy to ti to exeis aggalitsa logika kapos to vohthaei etsi pysteveis oti einai to kalhtero kai etsi tha kaneis opws kai to oti pairneis kai alles gnomes apo toys giatroys eimai apolhth symfonh etsi prepei na ginetai prepei na akoyme kai mia kai dyo kai tris gnomes ante ayta na pera soyn grhgora :)

stasa_mich kala kaneis na xeresai thn mikrh sou :) teleio programa exei mpravo 1:)

gai kala ee milame etoimh gia fotomontelo h mhkroyla soy na ths xeresai kai gw den nomizo to ti to gymnasthrio paizei kapoio rolo ,pali ama sto eipe h paidiatros mporei na einai kai etsi

labrinip prota apo ola faeeeeeeeeeeeee xaxa :P

h koroyla soy mphke sto programa ths andrianhs mia xara synexiste etsi,makaAAriiiiiii na pas meta to septemvri sthn doylitsa sou na sai kala kai h panagitsa na einai pantA DIPLA SAS :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες...........

τι κάνετε?

gai φτου φτου φοβερη΄η μπεμπα!!!! κορίτσαρος!!!

αλήθεια το gym κόβει το γάλα? κάνε πιο χαλαρα κ όχι πολλά βάρη...

κορίτσια δεν σας έχω πει κάτι που με απασχολεί..

πριν δυο εβδομάδες έβγαλα πετάλες κ φουσκάλες κόκκινες σε όλο το σώμα. Πήγα στη δερματολόγο κ μου είπε αλλεργία. Σε συνενόηση με την παιδίατρο μου έδωσε χάπια xozal για την αλλεργία. Μου είπε ότι είναι ήπια κ θα πιω αυτά γιατί μόνο αυτά επιτρέπεται ενώ αν δεν μου περάσει κ χρειαστει πιο έντονα χάπια θα κόψουμε το γάλα.

Χτες φούντωσα πάλι κ έγινα χάλια κ πλέον έχω ανεβάσει κ δέκατα..

σκέφτομαι άλλο πάλι κ αυτό...τα δέκατα λέτε να έχουν να κάνουν με το γάλα? ο μικρός κοιμάται τη νύχτα κ έτσι τώρα τελευταία δεν θηλάζω για 6 ώρες περίπου, παιζει ρόλο αυτό?...εσείς που θηλάζετε όταν κοιμούνται τα μωρά βγάζετε τη νύχτα το γάλα ή κοιμάστε?

εγω΄το έβγαζα για πολύ καιρό αλλά πλέον θέλω να κοιμαμαι...

Χαρά έχεις δίκιο, όλοι λένε τη "γνώμη" τους..κ εμένα μου λένε διάφορα κ όταν νευρίασα κ τα έχωσα μια μέρα μου είπαν ότι δεν παίρνω από λόγια!!

κ εγώ αποθηκεύω γάλα στις avent τα κύπελα αλλά το σκέφτομαιθ για βαζάκια, έχουν μόνο 0,30€ ενώ τα κύπελα 1,80 το ένα! κ εγώ βάζω συστηματικά πλέον, ήδη έχω 30 βάλει.

Αλήθεια ανθρωπάκι πως το ξεπάγωσες πριν το δώσεις στο μωρό?

το έβαλες το προηγούμενο βράδυ στη συντήριση?

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!! Σας υποσχεθηκα οτι θα μπαινω πιο συχνα και αυτο εχω σκοπο να κανω!!!!

Το κοριτσακι μου κοιματε και μολις τελειωσα τις πρωινες δουλιτσες εφτιαξα το καφεδακι και καθομαι στο μπαλκονι και ειπα να μπω να δω τις φιλεναδες μου!!!

Ρωτησατε πως καταφερα αυτο το προγραμμα με την μικρη μου...το βραδυνο το αυξησε σιγα σιγα μονη της ..εγω απλα την εδινα την πιπιλα μολις ξυπνουσε καιεφευγα απο το δωματιο..πηγαινα τουαλετα και αρχισε να ξανακοιματε οποτε σιγα σιγα αρχισε να ξυπναει πιο αργα. Το μεσημεριανο το καταφερα με το να μην την αφηνω να κοιματε πολυ το πρωι. Δηλαδη τωρα που θα ξυπνησει κατα τις 11 δεν θα την αφησω να κοιμηθει...θα παιζουμε , θα τραγουδαμε καθεται και μονη της και παιζει στο relax και εαν την παρει ο υπνος θα την αφησω κανα 20λεπτο και μετα θα την ξυπνησω, κατι που συνηθως κανει κατα τη 1. Ετσι οταν φαει το μεσημερη κατα τις 2:30 την βαζω στη κουνια και αφου χαζεψει κανα τεταρτο με τα αρκουδακια που γυρνανε θα κοιμηθει. Σας το ευχομαι να το καταφερεται γιατι πραγματικα θα εχετε απλετο χρονο. Το πρωι κανω τις δουλιτσες μου, το μεσημερι αν ειμαι κουρασμενη ξαπλωνω λιγο και το βραδυ μπορω και απολαμβανω το αντρουλη μου!!!

Καποια ειχε ρωτησει για τα σαλακια...και εμενα εχει παρα πολλα και τα χερακια ολο στο στομα το εχει...παντως για τα δοντακια δεν ειναι απιθανο να βγαλουν καποια σε αυτη την ηλικια...απο οτι μου ειπε ο παιδιατρος μου ειναι κληρονομικο....εγω τα εβγαλα 3,5 μηνων!!!! Μου το ειπε η μαμα μου και τρελαθηκα!!!! Βιαζομουνα να φαω και τι καταλαβα...τωρα δεν μπορω να αδυνατησω...χιχιχι!!!! :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηθελα να σας ρωτησω και κατι ακομα...(τωρα που πηρα φορα ποιος με σταματαει..χιχι) Η πρωτη περιοδος πως ηταν ? Εμενα κρατησε 8 μερες και με υπερβολικο αιμα!!! Πριν ειχα μονο 4 μερες και απο αυτες μονο την πρωτη ειχα πολυ αιμα...μετα ειχα πολυ λιγο...ελπιζω να στρωσει σιγα σιγα...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristoume gia ta kala sas logia!stasa_mich akoma den eida periodo egw!tha sas steilo akoma mia foto mias kai eimaste xorio simera kai exoume to laptop!filia se oles!oso gia to gala epanilthe afou exo mia ebdomada na pao gym...o paidiatros mou eipe na pigaino gia perpatima...ayta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stasa_mich κ εγώ ειδα περίοδο. ο γιατρός μου είχε πει ότι θα έχω πολύ αίμα την πρώτη φορά οπότε μην αγχώνεσαι μάλλον είναι φυσιολογικό. Εγώ βέβαια δεν είχα πολύ αίμα σε πόσότητα αλλά σε διάρκεια, είχα 2 εβδομάδες περίοδο!! τη β φορά θα δούμε..

για απαντήστε μου σε προηγούμενη ερώτηση μου όσες θηλάζετε please....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konna mou ego den apothikeuw gala!mou to roufaei olo i mpoumpou,opote den xsero na sou apantiso oso gia tis fouskales,den exo xsanaakousei kati tetoio,oyte gia ta dekata xsero!lypamai pou den mporo na boithiso mias kai esu me doithises polu me to thema tou epanagalaktismou!na fantasteis o paidiatros den ixsere pos ginetai!oso gia tis simboules ki ego neyriazo asxima!ego eimai i mana tou morou kai xsero kalitera etsi den einai?as me lene oloi bitch!hehehehe filia sta kouklia sas!bre haroullini bale foto!na doume ti nagia sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε;; Μπήκα και πιο νωρίς αλλά με πέταξε και δεν μπόρεσα να γράψω… Τι νεάκια;;

Εμείς Χαρούλα μου προχωράμε με τις προετοιμασίες της γαμοβάφτισης. Άντε θα ρθείτε;;;

Στάσα χάθηκες ρε φιλενάδα! Αύριο θα σε πάρω τηλ. Όχι βράδυ, αφού θα απολαμβάνεις τον αντρούλη σου!!!!!!!!!!! :P;):P;):P Για την περίοδο που ρώτησες… μια από τα ίδια. 5 μέρες κρατούσε παλιά, τώρα κράτησε 8. Την 3η μέρα είχα ΠΛΗΜΜΥΡΑ! Ανά 45 λεπτά άλλαζα. Φιλάκια στο κοριτσάκι σου!

Λοιπόν, gai η Δεσποινούλα είναι ΑΠΟΘΕΩΣΗ!!! :) Αυτές οι κορδελίτσες, οι μπαντάνες, τα καλτσάκια, τα καλσόν… πεθαίνω!!!! Και το σταυροπόδι… Τρέλα! :kiss: Και καλά κάνεις και είσαι bitch. Είμαι και γω… ανοίγουμε κλαμπ;;; ;) Εσύ ξέρεις το παιδί σου, άστους να λένε.

Λαμπρινούλα είναι πολύ όμορφα που όλα τα ετοιμάζουμε μαζί με τον μπουμπούκο μας, δεν με πειράζει καθόλου που δεν ήρθαν τα πράγματα όπως «πρέπει»… Γιατί το άκουσα κι αυτό όταν μάθαμε για την εγκυμοσύνη… από ιερέα κιόλας! Είχε πει «ε αφού τώρα το λάθος έγινε, τουλάχιστον κάντε το γάμο κατευθείαν!!!» Άκουσον, άκουσον… δώρο Θεού και το αποκαλεί κάποιος λάθος;;; Τέσπα…

ΚΟΝΝΑ εύχομαι να περάσουν γρήγορα αυτά που έβγαλες! Περαστικά. Για το γάλα που λες… μας είχε πει η μαία ότι ανεβάζεις πυρετό όταν πάει για μαστίτιδα. Εσύ τέτοιο πρόβλημα προφανώς και δεν έχεις αφού θηλάζεις. Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται… ίσως απλά από την αλλεργία.

Κορίτσια εμένα μου είχε τελειώσει η περίοδος Παρασκευή και από χθες το απόγευμα έχω πάλι αίμα. Από τι να είναι; Απλά δεν καθάρισα εντελώς ή έκανα καμιά μ…κία; Το λέω γιατί έκανα δουλειές και ψιλοξεπατώθηκα… κουράστηκα, σήκωσα και βάρος αλλά δεν γινόταν. Δεν πονάω πάντως. Τώρα θα σταθεροποιηθεί ο κύκλος όπως παλιά ή θα περάσουν κάποιοι μήνες;

Βαριέμαι! Σήμερα βγάλαμε και ΑΜΚΑ για το μωρό; Βγάλατε εσείς; Όσες όχι, μόνο το δικό σας ΑΜΚΑ χρειάζεται και ληξ. πράξη γέννησης του παιδιού.

Άντε ας έρθει καμία στο γάμο καλέ!!!

Πάω για ύπνο. Φιλάκια!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες....

άνοιξα υπολογιστή να βάλω λίγο δίεση κ να σιδερώσω...μου αρέσει πολύ αυτός ο σταθμός...το μωράκι μου κοιμήθηκε πάλι λίγο κ είπα να σας πω μια καλημέρα!!

ευχαριστώ για τη βοήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες!! Η μικρουλα μου κοιματε και μπηκα να δω τα νεα σας!!!

Ποπη μου οτι ωρα σε βολευει παρε τηλεφωνο βρε!!! Θα χαρω πολυ να τα πουμε και να δωσεις πολλα φιλακια και στο παληκαρακι σου!!! Α!!! το νυφικο ειναι απιθανο!!!! Θα εισαι μια κουκλα!!!!! Πως πας με τις ετοιμασιες?

gai ειναι πραγματικο αστερακι η κουκλιτσα σου!!! Μοντελακι!!! Πολλα φιλακια στα πατουσακια της!!!

Πολλα φιλακια σε ολες τις μανουλες και φυσικα σε ολα τα μωρακια...παω να ξαπλωσω λιγο γιατι απο το πρωι ετρεχα για λογαριασμους κτλ και απο την ζεστη ειμαι πτωμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Ιωάννα η μικρή σου είναι μια θεα!!! Π-α-ν-έ-μ-ο-ρ-φ-η!!! Με ξετρέλανε το σταυροπόδι :laugh: !!!

Κοννα μου, μια φορά μόνο της ξεπάγωσα κ της εδωσα για να το δοκιμάσω. Καλό θα ήταν ετσι κ αλλιώς να ψεπαγώσεις ενα κ να το δοκιμάσεις, να σιγουρευτείς οτι το πίνει ο μικρούλης σου, γιατί κάποιες φορές το γαλατάκι όταν το έχουμε καταψύξη, λένε οτι μπορεί να εχει μια ελαφριά μεταλλική γεύση κ υπάρχη περίπτωση να μην το θέλουν τα μωρά μας (πολύ σπάνια βέβαια).. Εμένα μια χαρά το ήπιε, μονοκοπανιά :laugh: !

Για να το ξεπαγώσω το εβγαλα απο την κατάψυξη το βράδυ κ το έβαλα στο ψυγείο. Όταν το χρειάστηκα την επόμενη, είχε ακόμα λίγο πάγο κ το εβαλα λιγα λεπτά σε χλιαρό νεράκι. Μόλις είχε ξεπαγώσει τελείως το εβαλα στον θερμαντήρα. Είναι λίγο παιδεμα αλλά σε ώρας ανάγκης μια χαρούλα είναι! Αν βιάζεσαι περισσότερο, μπορείς να το βάλεις κάτω απο χλιαρό τρεχούμενο νεράκι(οχι ζεστό).

Λαμπρινή μου, υπομονή και κουράγιο σου εύχομαι.

Εχτές πήραμε στην Νεφελίτσα το πρώτο της μπαλόνι με ηλιον κ εχει ξετρελαθεί! Είναι μέσα στα λίγα παιχνίδια που τα μωράκια χαίροντε τόσο πολύ σε αυτή την ηλικία. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!

φιλιά σε ολές :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia moy emeis eimasre mia xara thn paraskevh tha kanoyme to deytero eneshmo emvolio :) perimenw pws kai pws na erthei h paraskevh na dw poso kila eftase kai poso ektosta :) eidh pernw gia 12 mhn xaxa oso gia thn periodo kai emena ekei poy htan 4 meres meta thn genna ekana 12 meres me mikrh roh.exw kai gennhtoyria an den spasoy ta nera h den thn5 piasoyn ta ponakia thn adelfh moy mexri thn trith 15 toy mhna tha paei me proklhsh gia na gennhsh tetarth ole tha kanoyme ksaderfoyla me diafora 3 mhnes tha phgeniyn mazi sxoleio eimai poly xaroymenh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααα!!!

Λαμπρινη μου να προσπαθεις να τρως για να εχεις ενεργεια! αντε με το καλο και να πας δουλεια τον Σεπτεμβρη!

φιλακια στο μωρακι σου!

εμενα η μικρουλα πλεον κοιμαται το βραδυ... απο τις 10 το βραδυ μεχρι τις 6 το πρωι... μετα απο τις 7-9 (περιπου, οχι παντα) ΑΛΛΑ ολη την υπολοιπη μερα... ξυπνια.... και πλεον εμαθε στα χερια λογω παλινδρομισης....

για πειτε διαφορα μυστικα για υπνο!!! ;)

Τζενακι σ'ευχαριστω για τις ευχουλες!

Κοννα μου περαστικουλια με την αλλεργια! προσεξε την διατροφη σου...συνηθως οι αλλεργιες ειναι απο τροφες(ξηροι καρποι, ψαρι-θαλασσινα, σαλτσες)

το γαλα το ξεπαγωνεις με το να το βαζεις οπως ειπες στην συντηρηση!

Αναστασια μου ελπιζω να ακουληθησει και η μικρουλα μου το προγραμμα σου!

οσο για την περιοδο, μεχρι τωρα αδιαθετησα 2 φορες, μιας και δεν θηλαζω, την πρωτη φορα ητανε λιγο.... η δευτερη ομως.... παααρα πολυ..... πρωτα καφε.... πααααρα πολυ και υστερα κανονικο.... και πηγε περιπου 8 ολοκληρες μερες....σε παρα πολυ ποσοτητα αλλα και διαρκεια....πλημμυρα οπως λεει και η Ποπη....για ολες τις μερες...ενω παντα ειμαι σταθερη 3.5 μερες μονο!

μετεπειτα ξεφουσκωσα αρκετα και ενιωθα τον οργανισμο μου πολυ καλυτερα γενικως!

Ιωαννα τελεια φωτο!!!

δεν βαζω φωτο της πριγκιπισσας μου στο διαδυκτιο.... ;););) για ευνοητους λογους! :)

αυτο με το.... bitch και γω το κανω.... και με γνωστους... αλλα και με αγνωστους!!! πριν λιγες μερες που κυκλοφορησα με το καροτσι την Ναγια, ηρθε κοντα μας μια κυρια γυρω στα 55 (παααρα πολυ λερωμενη και απεριποιητη) κρατουσε το εγγονακι της (επισης πολυ λερωμενο) γυρω στα 4ων χρονων... και ειπε στο εγγονακι της να χαϊδεψει τη Ναγια...ετσι στα καλα καθουμενα.... και .... τι κανω... βαζω το χερι μου μπροστα... και της λεω ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΓΙΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!! γυρισα το καροτσι και εξαφανιστηκα!

:silly: :silly: :silly:

Ποπη μου οι πρωτοι μηνες ειναι πιθανον να ειναι αστατοι.... δεν πειραζει που ξανα-ηρθε περιοδος.... ειναι για να καθαρισει ο οργανισμος!

Ανθρωπακι μου φιλακια!

Τζενακι καλη ελευθερια στην αδελφη σου! γεννητουρια στην οικογενεια! ελαχιστοι μηνες διαφορα! τελεια!

Ποπη μου καλη συνεχεια με τις προετοιμασιες! δυστυχως οπως σου ειπα δεν θα μπορεσουμε να ρθουμε λογω της δουλειας μου... επιστρεφω 1η Σεπτεμβρη και δευτερος λογος, φυσικα το μωρακι!!! αντε ... Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ!!!

φιλια σε ολα τα μωρακια!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Τι κάνετε σήμερα; Εμείς πολύ καλά. Είχαμε παρέα μέχρι τις 10. Σήμερα γιόρταζα… :woohoo:

Ναι, ναι…. Και καμιά σας δεν μου ευχήθηκε………. :(:(:( Προφανώς γιατί καμιά δεν το ήξερε εεε;;;

Άντε σας συγχωρώ γιατί σας αγαπώ όλες!!! :kiss:

Χαρούλα καλά έκανες και δεν το άφησες να την ακουμπήσει. Έλεος! Να μου τη φιλήσεις!

Τζενάκι με το καλό να γεννήσει η αδερφούλα σου! Θα έχετε και μπέμπα!

ΚΟΝΝΑ πως είσαι με την αλλεργία; Περαστικά! (Κωνσταντίνα σε λένε;;; Δε ξέρω! ) :kiss:

Λαμπρινούλα τι έγινε με τη δουλειά τελικά; Ελπίζω να δέχτηκαν να γυρίσεις Σεπτέμβριο.

Ανθρωπάκι που είσαι καλέ;;;

Στάσα σήμερα δεν μπόρεσα να σε πάρω αλλά αύριο σίγουρα θα τα πούμε! Φιλάκια στο Μαράκι σου!

Πάω για ύπνο! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καταρχήν Πόπη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ & ΚΑΛΑ & ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ & ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ! Καλά φρίκαρα με αυτό που σου είπε ο παπάς περί παιδιού, πες του να με πάρει ένα τηλέφωνο και να πάει μια βολτούλα στα κέντρα εξωσωματικής να δει τι γίνεται πόσος κόσμος παρακαλάει να κάνει ένα παιδί και εσένα που στο έστειλε απλόχερα ο θεός σου την είπε κι όλας. τι να πω κάτι τέτοιοι κολλημένοι διώχνουν τον κόσμο απο την εκκλησία. Κοριτσάρα μου μπράβο σου και για το χαρακτήρα σου και για όλα σου και επειδή είσαι καλός άνθρωπος να ξέρεις ότι ο θεός ότι καλό κάνουμε μας το γυρνάει εγώ πάντα απαντώ με χαμόγελο σε όλους ακόμη και στους κακούς ανθρώπους και το παίζω αγαθή και καλή μήπως και τους προβληματίσω λίγο. Τελος πάντων.

Με τη δουλειά πήγα χθες και μου φέρθηκαν ΤΕΛΕΙΑ κι εγώ φοβόμουν η χαζή μου εξήγησαν ότι έχει πέσει η δουλειά λόγω κρίσης αλλα ευτυχώς τα ηλεκτρικά izzy και τα babyliss και τα Brand πάνε καλά επίσης έχουμε και τις αντιπρωπωπείες pyrex & Curver & κατι φοβερά πυριμαχα γαλλικά Emile Henry και πολλα άλλα αυτά πάνε σταθερά. Κατανόησε το θέμα του θηλασμού και της εξήγησα ότι εδώ και 4 μέρες παλέυω να βγάλω το γάλα στο μπουκάλι και η μικρή δεν το θέλει το μπουκάλι με τίποτα κι έτσι θα γυρίσω περίπου 15 Σεπτέμβρη SUPER. ΨΩΝΙΣΤΕ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ είναι καλοί άνθρωποι χα χα ας κάνω και λίγη διαφήμιση τώρα.

Harroulini εχεις μάλλον δίκιο για τις φωτογραφίες στο internet αλλα δεν κρατιέμαι θέλω να βλέπετε την κόρη μου. Σχετικά με την υπερπροστατευτικότητα κι εγώ έχω γίνει λίγο παράξενη όταν ποιάνουν το παιδί έχω τα μαντηλάκια septona κι αμέσως καθαρίζω το σημείο που αγγίζει ο οποιοσδήποτε πέρα της οικογένειας. Σε ξένο ούτε να το σκεφτώ να την δώσω.

KONNA λοιπόν η αλλεργία μπορεί να είναι κι επειδή λόγω θηλασμού και κούρασης και γέννας έχουμε αδύναμο ανοσοποιητικό έτσι είναι φυσιολογικά και τα δέκατα όταν ο οργανισμός παλεύει για κάτι κανει πυρετό βέβαια έως 37,3 έκανα κι εγώ πρόσφατα λόγω ταραχής που πέρασα και επειδή είχα πολύ γάλα μόλις το έβγαλα ηρέμησα. Εγώ έχω μαζέψει λίγα μπουκαλάκια στην καταψυξη αλλα σταμάτησα αφού δεν πίνει μπιπμπερό με τίποτα. Ξερετε κανένα κολπο;

Σχετικά με την περίοδο έχω αδιαθετήσει 3 φορές και το γάλα οκ και μου κρατάει έτσι άστατα μια πολύ μια λίγο, ο γιατρός είπε σε 6 μήνες περίπου θα στρώσει ο κύκλος.

Τέλος ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ο παιδίατρος μου είπε να μην βάλω πιπίλα και δεν έχω δώσει ακόμη όμως συναντώ συνέχεια μπροστά μου περιστατικά με παιδάκια που έβγαλα στραβά δόντια επειδή δεν πήραν πιπίλα και έβαζαν το δάχτυλο με αποτέλεσμα να σπρώχνουν τα δοντάκια και να τα στραβώνουν, εσάς τι σας έχουν πει; να προσπαθήσω για πιπιλα τα χέρια ειδικά τοο δάχτυλο είναι συνέχεια στο στόμα.

ΤΖΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Η ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ!Φιλάκια συγγνώμη για την πρωινή λογοδοιάρροια.

ΥΓ. Agnoula μας ελλειψες βρε φιλάκια στην μπεμπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες μου!! Τι κάνετε; Εμείς καθόμαστε με τον γιόκα μου και πίνουμε καφέ!!!Εγώ δλδ...αυτός γελάει στα παιχνίδια του!! Δεν έχω πολύ όρεξη σήμερα, είμαι λίγο down... αφού να φανταστείτε ούτε καν έφαγα!!! :laugh:

Λαμπρινούλα ΤΕΛΕΙΑ τα νέα!!! Άντε θα το χαρείς το κοριτσάκι σου για αρκετό καιρό ακόμα! Είδες; Υπάρχουν και άνθρωποι τελικά που σέβονται κάποιες καταστάσεις!

Όσο για τον παπά...άστο! Ας μη το σχολιάσω πάλι και εκνευριστώ! Και ένας φίλος του Γιώργου μου είπε ότι νωρίς το κάναμε το παιδί... μου ήρθε να του πω "εσένα τι σε νοιάζει; Εσύ το ταίζεις;" Απάντησα πως αυτά είναι τυχερά και δεν επιτρέπω σε κανέναν να λέει ότι το μωρό μου είναι λάθος! Κανένα μωρουλίνι δεν αξίζει τέτοιο χαρακτηρισμό. Άντε από κει... κολλήμενοι μ...κες!

Για το γάλα τώρα... αν την αφήσεις και πεινάει πολύ, πάλι δεν θα το πάρει το μπουκάλι; Εμένα όταν είναι πολύ πεινασμένος μέχρι και το τσάι πίνει που κανονικά δεν το θέλει καθόλου!!!

Αυτό για την πιπίλα το άκουσα κι εγώ και το διάβασα κιόλας σε κάτι ενημερωτικά φυλλάδια που μας είχαν δώσει στο νοσοκομείο όταν γέννησα (μαζί με τα δειγματάκια είχαν και διάφορα από Johnsons, proderm κτλ... ) Έλεγε λοιπόν ότι τα δάχτυλο έχει πιο πολύ δύναμη και όντως μπορεί να στραβώσει τα δοντάκια αν γίνεται συστηματικά. Επίσης έλεγε ότι το δάχτυλο κόβεται πιο δύσκολα από την πιπίλα. Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει να μη δώσω πιπίλα μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός για να μη μπερδεύεται... ε αφού δεν εδραιώθηκε και δεν θηλάζω δεν υπάρχει πρόβλημα!!! Αν και του έδωσα από την πρώτη μέρα και ούτε μπερδεύτηκε... βολικό μωρό ο γλυκούλης μου! Πάντως εσύ πιστεύω ότι μπορείς να της δώσεις αν τη θέλει. Ο θηλασμός σου έχει εδραιωθεί για τα καλά!! :laugh: Βέβαια συζήτησε το παλι με τον παιδίατρο και ρώτα τον το λόγο που σου είπε όχι πιπίλα.

Ρε κορίτσια... αυτά τώρα που μας λένε οι παιδίατροι δεν είναι μερικά και υπερβολικά; Θέλω να πω πως αν δεν γίνεται να τα τηρήσουμε και κατά γράμμα δεν έγινε και τίποτα... εμείς πιπίλα δεν πήραμε δλδ; Τι πάθαμε; Δεν ξέρω... εμάς για παράδειγμα μας είπε να πίνει τσάι 50ml το πρωί και 50 το βράδυ γιατί έχει δυσκοιλιότητα (παρεπιπτόντως μάλλον θα αλλάξουμε πάλι γάλα!). Ε αφού δεν το πίνει πάντα, τι να κάνω; Σπαράζει στο κλάμα και το φτύνει. Νομίζω πρέπει να είμαστε και λίγο ελαστικοί, γονείς και γιατροί!

Αυτά από μένα... Πω πω, πάλι μυθιστόρημα έγραψα!!! Sorry... :kiss:

Φεύγω προς το παρόν. Μετά θα τα ξαναπούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες κ μωράκια!!!!

Πόπη Χρόνια Πολλά κ Καλά κοριτσάρα μου!! Η ώρα η καλή εύχομαι κ να χαίρεστε το γιό σας!!!

Ναι Κωνσταντίνα με λένε, σωστά το κατάλαβες.

Τζενάκι με το καλό η αδερφή σου!!

Ανθρωπάκι γιατί μου λες να μη ζεσταίνω το γάλα σε ζεστό νερό? εγώ έτσι το κάνω, δεν έχω θερμαντήρα απλά το βάζω σε μπεν μαρί.

Ξέρετε τίποτα κορίτσια?

Σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια. Πυρετό έκανα μόνο μια μέρα ευτυχώς.

κορίτσια όσες θηλάζετε τι κάνετε με τα επιθέματα στήθους? τα αλλάζετε κάθε φορά κ ποια πέρνετε?

εγώ τα αλλάζω κάθε φορά κ παίρνω της Νuk που είναι πιο οικονομικά.

Παίρνω της chicco πιο λίγο κ τα βάζω αν είναι να λείψω εκτός για αρκετή ωρίτσα γιατί είναι καλύτερα αλλά είναι ακριβά. Λέω τώρα το καλοκαίρι να βάζω της chicco αλλά να το κρατάω δύο φορές ΄(είναι καλύτερα από της nuk k νομίζω ότι αντέχουν περισσότερη ώρα) αλλά δεν ξέρω αν κάνει από άποψη μικροβίων..επίσης με ενοχλούν πολύ, "ανάβει" το στήθος μου, εσείς την παλεύετε?

Πάμε βολτούλα σε λίγο!!! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

popi mou xronia polla koritsi mou!ligo kathysterimena bebaia...alla tora to eida to mynhma sou!sas eyxaristoume oles gia ta kala sas logia!i mikri mou einai xsupnia akoma!kai serfaroume!stelnoume glyka glyka filakia se oles!pou pige i periodos oeo?adiathetisate oles?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konna mou ego exo stamatisei na bazo epithemata!to stithos mou den trexei pleon !exo parei 5 mpoustakia apo to jumbo kai frontizo na ta exo kathara sto telos tis imeras allazo mpoustaki apla!prin pou ebaza,eixa parei ki ego tis nuk!episis oi pipiles tis nuk oi orthodontikes einai foberes!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πόπη μου, Χρονια Πολλα κ απο εδω!!! Να σε χαίροντε οι αντρες της ζωής σου!!! Υγεία κ ευτυχία σου εύχομαι!!!

Κοννα, αυτό που σου είπα είναι όταν το βγάζεις απο την κατάψυξη, πρώτα ξεπαγώνει κ μετά το ζεστένουμε σε μπεν -μαρι ή θερμαντήρα. Πότε δεν το βάζουμε σε ζεστό νερό να το ζεστάνουμε εαν δεν εχει πρώτα ξεπαγώσει.

Επιθέματα στήθους δεν πολύ χρησιμοποιώ πια (δεν στάζω πλέον τόσο). Απλά αλλάζω το σουτιέν μου κ φανελάκι 2 φορές την ημέρα (τώρα στεγνώνουν αμέσως). Αυτά που εχω για παν ενδεχόμενο είναι της chicco.

gai μου, ούτε εγω έχω περίοδο οεοοοοο, μην μου πείς οτι σου λείπει δεν θα το πιστεύψω :P ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου!!! Ολες καλα???

Ποπη μου ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΡΑ!!!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΣΟΥ ΟΠΩς ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!! ΚΑΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΑΞΙΔΙ ΟΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ!!! ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΙΧΑΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!

Σημερα το κοριτσακι μου εδειξε ποσο πολυ με αγαπαει!!! Επειδη εχθες το γλεντησαμε μεχρι τις 2:30 στο σπιτι μιας ξαδερφης του αντρα μου που παντρευεται το Σαββατο ξυπνησε στις 9:30!!!!! :woohoo: :woohoo: Με λυπηθηκε το κοριτσακι μου!!!!

Λαμπρινη μου εισαι πολυ τυχερη με τα αφεντικα σου...επιτελους και ανθρωποι που καταλαβαινουν!!! Τελεια τα νεα σου!!!

Οσο για την πιπιλα εμενα ο παιδιατρος μου ειχε πει οτι δεν ειναι καθολου κακο. Της την εδωσα απο τις πρωτες μερες και δεν ειχα προβλημα με το θηλασμο αυτες τις 45 μερες που θηλασα αλλα και η ξαδερφη μου που θηλαζει εδω και 4 μηνες δεν εχει κανενα προβλημα...οσο για το οτι δεν πινει απο το μπιμπερο μπορει αν μαθει την πιπιλα μετα να πινει απο το μπιμπερο. Δοκιμασε το!!!

Χαρα μου θα πω στο Μαρακι μου το μεσημερι που θα κοιμηθει να κανει ενα ταξιδακι μεχρι την Κυπρο και να πει στη γλυκια σου Ναγια ποσο ωραιο ειναι να κοιμασε!!! ΧιΧιΧι!!! Παντως αφου εφτασε μεχρι τις 6 μην αγχωνεσαι σιγα σιγα θα το αυξησει μονη της...εμενα ετσι εκανε! Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να μην την αφηνεις να κοιματε πολυ στα ενδιαμεσα. Εγω οταν την παιρνει καμια φορα ο υπνος στα 15-20 λεπτα την ξυπναω και μετα την παιζω για να μην εχει γκρινια!!

Φιλακια πολλα σε ολα τα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες τι κάνετε; Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Αναστασία μου το ξέρω πως δεν με ξεχάσατε καλέ, απλά δεν το ξέρατε! Πως είστε εσείς; Φιλάκια στο Μαράκι σου που γίνεται υπναρού σιγά σιγά!!

ΚΟΝΝΑ εγώ έπαιρνα της medela αλλά είναι ακριβά. Μια φορά πήρα της nuk αλλά δεν μου αρέσανε... είναι κάπως χοντρά και άβολα και διαγράφανε από το σουτιέν!

gai εμένα μου ηρθε περίοδος μια φορά... ε μη βιάζεσαι! Δεν θα τη γλιτώσει καμιά μας! Απόλαυσε το!!!

Κορίτσια στο forum της Ολίβιας γραφτήκατε; Εγω ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...