Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

και βέβαια κλαίμε, του δίνω και συμπλήρωμα γιατί δεν χόρταινε!!! Άσε που από ΄χθες δεν του κάνει ιδιαίτερο κέφι το στήθος, μου κλαίει και θέλει απο το συμπλήρωμα με αποτέλεσμα να υμπανιάζει το στήθος!!...Ισως θα πρέπει να το βγάζω με το θήλαστρο,που σαν διαδικασία δεν με τρελλαίνει κιόλας,,αλλά μάλλον δεν έχω επιλογή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κάλησπέρα κορίτσια, καλοκαιριασε και τα χω δει ολα με το θηλασμό η μικρή διψαει, πειναει, ζεσταίνετε κοιμαται λιγότερο, πονανε τα ούλα τι αλλο α εχω να κοιμηθω καλα 4 μέρες νομίζω οτι γεννησα χθες τετοια κούραση ουτε τισ πρωτες μέρες δεν ένιωσα. και φυσικα έπαθα και ψιλοκατάθλιψη κι εκλεγα 2 μέρες συνεχόμενα χωρις να ξέρω το λόγο ποιά εγώ που υποστήριζα ψυχολογικά όλο τον περίγυρο μου ήρθε η στιγμή που έσπασα, μάλλον φταίει και η αυπνία η μικρούλα θηλάζει το βράδυ κάθε 4 ώρες αλλα άμα ξυπνήσω δυσκολεύομαι να ξανακοιμηθώ.

Και σαν να μην φτάνουν όλα αυτά μπαίνει και ο πεθερός μου στο νοσοκομείο όπου το βρήκαν χαμηλά αιμοπετάλια και μάλλον κάποιος σοβαρός ιός έχει μολύνει το αίμα του και ένιωσα χάλια γιατί φοβούμουν ότι μπορεί να έχω κολλήσει κι εγώ και το παιδί πράγμα απίθανο αλλα ξέρετε πόσο ανησυχείς όταν γινεις μάνα πόσο μάλλον εγώ που έκανα 3 εξωσωματικές για να το πετύχω.

Αυτά τα νέα μου. Σήμερα όμως κοιμήθηκα 4 ώρες και ξύπνησα κοίταξα τον εαυτό μου στον καθέφτη είπα είμαι καλά είμαι κούκλα θα χάσω τα 25 κιλά (πόοοοοοοσααααααα;;;;;)και θα το ξεπεράσω όπως τοσες αλλες δυσκολίες στη ζωή μου πέρνω μαθήματα ζωής και υπομονής απο την Έφη και τόσες αλλες κοπέλες και συνέρχομαι.

Φιλάκια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SPILIOS κ maria_eya1 καλώς ήρθατε στην παρέα μας!!!

Χαρουλίνη ευχαριστώ!

Λαμπρινή μου υπομονή!

Και εγω σήμερα, ειδικά απο το απόγευμα κ μετά τα επαιξα..Ημουν με την Νεφελή στο μάρσιπο, κ ετρεχα περα δώθε για να βοηθήσω την μανα μου (είναι με τις πατερίτσες), να βοηθήσω τον πατέρα μου(είναι με το τρίποδο)... Να τους βάλω να φάνε, να τους δώσω τα φάρμακα τους, να τους ακολουθώ οταν σηκώνονταν μην γκρεμοτσακιστούν κ εχουμε αλλα.. να θηλάζω την μικρή, να μαζεύω το σπίτι, να μαγειρεύω .. .κ.τ.λ. Δεν βρήκαμε ακόμα γυναίκα..Αντε να δούμε.

xxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou ena grigoro geia ki apo mena!den exo xrono kathos to despoinaki me exei souza oli mera!skeftite oti exasa ola ta kila tis egumosynis kiolas!ageladaki ki ego thilazo apokleistika!to stithos mou oyte prizetai alla oute kai to adeiazo...to moro omos megalonei kanonika!opote parago oso xreazetai!:-)spilios kai maria-eya kalos irthate stin parea mas!kalo brady se oles!filia sta kouklakia sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ageladaki έγραψε:

aglikeria έγραψε:

ΑΓΕΛΑΔΑΚΙ ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑ...

κλαίει το μπεμπέ σου?βγάζεις με το θήλαστρο?τουμπανιάζει το στ΄γθος σου?

]

ageladaki/aglikeria κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά αλλά δεν κλαίει..νομίζω ότι αν κλαίνε τα μωράκια σας πρέπει να το πείτε στον παιδίατρο..Βγάζω με το θήλαστρο το πρωί που έχω και το περισσότερο γάλα και δεν το πίνει όλο και έχω κάνει τράπεζα γάλακτος στη κατάψυξη χρησιμοποιώντας σακουλάκια medela. Το στήθος δεν τουμπανιάζει αν θηλάζεις ή βγάζεις με το θήλαστρο κάθε 4 ώρες περίπου, αυτή είναι η οδηγία που μου έδωσε η μαία μου. Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι άλλο, θα χαρώ να σας ακούσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή και anthropaki, κουράγιο κορίτσια, υπάρχουν όντος μέρες που νομίζεις πως θα σπάσεις στα δύο..πρέπει να πέρνουμε ανάσες όμως για να μην εξαντληθούμε..Ανθρωπάκι, περαστικά στους γονείς και εύχομαι να βρείτε βοήθεια ΠΟΛΥ σύντομα! Λαμπρινή, απαιτητική η μικρούλα, εε?? Εμένα κοιμάται στις δέκα, τον ταίζω σον ύπνο του στις δώδεκα και κοιμάται μετά ως τις έξι. Μήπως μπορείς να το δοκιμάσεις κι εσύ αυτό? Βέβαια είναι μεγάλο μωράκι ο Δημήτρης μου και αντέχει (φτάσαμε τα 6.420 κιλά!) αλλά γιατί δεν το δοκιμάζεις μήπως και σου κάνει την έκπληξη? Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ageladaki έγραψε:

κλαίει το μπεμπέ σου?βγάζεις με το θήλαστρο?τουμπανιάζει το στ΄γθος σου?

ΑΓΕΛΑΔΑΚΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΠΟΛΥ Τ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΡΗΖΕΤΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΞΥΜΕΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΩ. ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΝΑΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ 200 ΓΡ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 4 ΩΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΥΣΗΧΟΣ.ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΣΗΚΩΝΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ.

ΑΝΥΣΗΧΩ ΛΙΓΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΦΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΒΑΡΟΣ.

ΧΘΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ 1ο ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΠΥΡΕΤΟ :(:(

ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ 5770 kg

ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΑΣ 60 cm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsaki moy ti moy kanetai? vlepw anhgh ligo o kairos kai voltaroyme oles xaxa ante na ftiaksei mia kai kalh giati einai oti xeirotero ayto poy kanei den kseroyme pws na ta ntynoyme otan bgenoyme.mia zesth kai peta vroxoyla kai ligo psixroyla tes pan.

koritsia h mesh sas pona apo thn episklhridio emena me paithenh to proi poy paw na shkotho moy ponaei sto shmeio poy moy egeine h episklhridio den kserw ti na kanw :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου!

Λοιπόν νιώθω πολύ καλήτερα ευτυχώς γιατί κοιμήθηκα χθες έβγαλα λίγο γάλα και είπα στον άντρα μου να τήν ταίσει μόλις ξυπνήσει κι έτσι κοιμήθηκα ήσυχη βέβαια ξύπνησε το αγγελόυδι μου στις 3 και έφτυνε το μπιμπερό και γέλαγε γιατί νόμιζε ότι την κοροιδέυαμε είχε μάθει το μεμέ και αρνείται πεισματικά να πάρει γαλατάκι της μαμάς απο το μπουκάλι. Ευτυχώς κοιμήθηκα όμως χωρίς έννοια απο τις 11 που τελείωσε ο Λάκης έως τις 3 και μετά απο τις 5 έως τις 8 μια χαρά ξεκουράστηκα 6 ωρίτσες.

Σήμερα θα κάνω την μέθοδο Ανδριανής που δεν είχα σκεφτεί θα κοιμηθεί στις 9 που κοιμάται θα την ξυπνήσω εγώ στις 11 να πάιξουμε να την κουράσω έως τις 12 και μετά θα προσευχηθώ να ξυπνήσει στις 6 νομίζω θα τα καταφέρουμε.

Αντε γιατί έχω πήξει η μαμά μου τρέχει με την επιτροπή της αναπηρικής σύνταξης του μπαμπά μου ο οποίος έχει εγκεφαλοπάθεια η πεθερά μου είναι απαρηγόρητη με την εξέλιξη του πεθερού μου (αν και ο άνθρωπος δεν μοιάζει για άρρωστος πιστεύω θα τον νικήσει τον κολοκαρκίνο πολοί άνθρωποι ζούν και 10 χρόνια ανάλογα την μορφή και την ταχύτητα που εξελίσεται. Τέλος πάντων αποφάσισα να κοιτάω το παιδάκι μου και όσο μπορώ να στηρίζω τους άλλους αλλα χωρίς να στεναχωριέμαι τόσο πολύ. Έχασα 5 κιλά σε 1 εβδομάδα και το γάλα duracel μην με ματιάσω τρώω μόνο φρούτα και το 1/4 του φαγητού που έτρωγα αλλα θα σταματήσω να χάνω με αυτό το ρυθμό σήμερα κιόλας είπια έναν fredoccino.

Ανθρωπάκι μου σε ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη, μπράβο σου για την ψυχάρα που έχεις και για τις αντοχές σου, να σε έχει καλά ο θεός να δίνεις δύναμη σε όσους την χρειάζονται το έχεις δουλέψει πολύ, σε θαυμάζω...

Ανδριανή μου σε ευχαριστώ πολύ για την λύση που μου έδωσες περι θηλασμού και ώρας αντε γιατί κόλλησε το μυαλό μου απο την κούραση.Λέω έκανα αμάν να κανω παιδί και εκει που 3 μήνες πέταγα στα συννεφα να πέσω έτσι τόσο απότομα, χαμογελάω και ξέρω ότι είναι μια δύσκολη φάση που περνάει ή μάλλον πέρασε κιόλας.

Αυτά σας έπρηξα. Sorry αλλα το είχα ανάγκη να τα πω.

Καλωσ ήρθαν τα νέα κορίτσια στην παρέα μας τι αγένεια να μην τις καλοσωρήσω πιο νωρίς.

Φιλάκια πολλα!!! Πάω βόλτα με το καρότσι να την κοιμήσω λιγάκι και εγώ αν περπατήσω να απολαύσω τα δέντρα τον ήλιο το φως. Α και μακριά απο το Δαφνί γιατί μένω δίπλα.... χα χα χα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lamprinoyla moy h mhkroyla soy tha ftiaksh to programa ths siga siga gia kane kai thn methodo andrianhs :) kai pes mas ta neakia sas kalh arxh oso gia to allo thema kane ypomonh katalavenw pws aisthanesai kai malista an exei na kanei me thn ygeia dikoys mas anthropoy ta exw perasei me thn mhtera moy mesa se 5 xronia ekane 2 xeiroyrgia h proth aferesh mhtras kai h deyterh aferesh nefroy to ti zei einai thayma kai ton oktobrio paei gia trito xeiroyrgeio makari na to glhtosei tha diksei

kales voltoyles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...

κ εμείς παλεύουμε να φτιάξουμε πρόγραμμα κ σιγά σιγά πιστεύω να τα καταφέρουμε...ήδη τις τελευταίες μέρες κοιμάται όλο κ πιο νωρίς...από τις 00.00 πήγαμε 23.30 κ τώρα από την Παρασκυή κοιμάται στις 23.00. Χτες κοιμήθηκε στις 22.30!!!! μακάρι να το κρατήσει.. τώρα πάμε για μπανιο κ γάλα στις 22.00...έλπίζω μετά να κοιμηθεί...

βέβαια τρώει πάλι στις 00.00 με 00.30 κ καμιά φορά ξυπνάει στις 5.00 αλλά άλλες φορές πάει μέχρι τις 700

όσον αφορά το γάλα θηλάζω αποκλειστικά με το θήλαστρο όμως κ θέλω να σας πω πως αν μάθει στο μπιμπερό δύσκολα πιάνει το στήθος πάλι μετά...

δεν έχει να κάνει με το γάλα όπως νομίζουν μερικοί αλλά με την ροή..αν του δώσετε δικό σας με μπιμπερό θα το πιεί εκτός κ αν έχει μειώθεί το γάλα κ δεν τα φτάνει..

τώρα τον έχω δίπλα έκανε κακά κ κλαίει..φεύγω φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες

έφυγα χτες άρων άρων κ Ανθρωπάκι μου ήθελα να πω περαστικά για τους δικούς σου...εύχομαι να περάσει γρήγορα...

Λαμπρινή μου υπομονή. Κ εγώ τα πέρασα αυτά όταν μου έκανε τη νύχτα μέρα κ το βράδυ δεν ήθελε να κοιμηθεί με τίποτα, κοιμόταν στις 00.00 ή 2.00 το πρωί κ ξύπναγε στις 5 με όρεξη για κουβέντα ή κλαμα...ήταν κ οι κολικοί που δείχνουν ότι φεύγουν σιγά σιγά...αλλά με προσπάθεια φτιάχνουμε προγραμμα πιστεύω...

επίσης να τρως καλά κοπέλα μου γιατί η διάθεση έχει να κάνει με τη διατροφή..αν είσαι νηστική δεν έχεις δύναμη για τα ξενύχτια... θα τα χάσουμε τα κιλά μην ανησυχείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Διάβασα τα νέα σας και χάρηκα πολύ που είσαστε όλες καλά!

Εγώ έχω χαθεί γιατί ξεκίνησα την δουλειά και ψιλοτρέχω!

Και στο facebook δεν μπαίνω συχνά γιατί έχει κολήσει ο άνδρας μου με τις 'φάρμες' και όταν έχουμε ελεύθερο χρόνο και κοιμάται η μικρή τον αφήνω να παίζει καθώς εγώ όλο και κάποιες δουλειές θα κάνω σπίτι.... έχετε δει το site της Ολίβιας www.eimaimama.gr; Είναι πολύ γλυκό και ζεστό!

Φιλιά σε όλες σας!

Παραλίγο να το ξεχάσω! Τι κουκλιά είναι τα μωράκια σας;;;; ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Πόπη, πολύ όμορφο το νυφικό σου! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλέναδες!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τα λόγια συμπαράστασεις :). Δεν έχουμε βρει ακόμα κοπέλα κ μιλάμε για πολύ τρέξιμο. Σήμερα το απόγευμα θα έρθει μια ..αντε να δούμε. Εχτές η Νεφελίτσα ήθελε να είναι συνέχεια στο στήθος, μάλλον περνούσε φάση ταχείας ανάπτυξης κ ήταν δύσκολα τα πράγματα. Απο αύριο θα εχω κ την ανηψούλα μου για 1 εβδομάδα (που είναι 8 χρονών) γιατί οι γονείς τις πρέπει να πάνε στην Κω να βρουν σπίτι για τον γαμπρό μου γιατί διορίστηκε εκει.. Πραγματικά κορίτσια ελπίζω να είναι καμία της προκοπής η κοπέλα που θα έρθει, γιατί δεν ξέρω πόσο θα αντέξω ετσι, εχω γίνει 1000 κομματάκια..Ευτυχώς ο αντρούλης μου δίνει αύριο το τελευταίο μάθημα!!!

Λαμπρινή μπράβω κοπέλα μου για να κιλάκια, αλλά σιγά θα χαθούν μην το παρακάνεις, δεν είναι πολύ καλό να να χάνεις τόσο γρηγορά για τον οργανισμό σου. Σήμερα το πρωι που πήγε ο αντρας μου να ταιση την Νεφελίτσα, του εφτυνε το μπιμπερο κ οταν ήρθα ρουφούσε απο το βυζι με μανια. Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνει αυτό τώρα κ ελπίζω να ήταν προσωρινό κ τυχαίο γιατί όταν λειπω πρέπει να πίνει αυτο που τις βγάζω, με τον μπαμπάς της. Τόσο καιρό πίνει κ απο το μπιμπερό, τι κουφό είναι αυτό :blink: ..Πάντως προσπάθησε να της δίνεις 1 γεύμα τουλάχιστον με το γαλατάκι σου απο το μπιμπερο για να μάθει, είναι σημαντικό για οταν χρειάζεται να λείπεις κ για να ξεκουράζεσαι κ εσυ λίγο.

ΚΟΝΝΑ για αποθήκευση γάλακτος στην κατάψυξη εχει νομίζω κ στο www.mytoys.de 50 σακουλάκια 7 ευρώ, μου το είπε η ξεδέρφη μου εχτές. Εγω πήρα της Avent τα δοχεία γιατί επαναχρησιμοποιούντε κ πολλά βαζάκια μαρμελάδας.

Ευτυχώς σήμερα η μικρούλα απο τις 11:00 που την θήλασα, κοιμάται κ προλαβα να μαγειρεύσω, να μαζευσω κτ..λ.

Μόλις ξυπνησε σας φιλώ γιατί εχω 3 μωρά να ταισω :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες μου καλησπέρα!! Τι κάνετε; Εμείς πολύ καλά! Ο μικρούλης μου όλο μας γελάει και χαίρεται με τα παιχνιδάκια του!!Κουνάει χεράκια ποδαράκια και χαμογελάει!! Είχα μέρες να μπω αλλά σας σκέφτομαι όλες!

Ανθρωπάκι μου περαστικά σας… Λυπάμαι πολύ για την κατάσταση αλλά είσαι δυνατή, δε σε φοβάμαι! Θα τα βγάλεις πέρα σίγουρα. Έχεις πολλά αποθέματα κουράγιου πιστεύω και θα τους βοηθήσεις όσο μπορείς. Να προσέχεις!!! :kiss:

Λαμπρινή περαστικά εύχομαι για τον πεθερό σου. Και εσύ να προσέχεις τον εαυτό σου, έχεις το μωράκι σου αγκαλιά μετά από κόπο… αυτό αξίζει όσο τίποτα, σωστά;

Τζενάκι όλο βόλτες είστε εεε;;; Το παλικάρι σου τις απολαμβάνει φαντάζομαι!

Χαρούλα πως είστε εσείς; Καμιά βελτίωση με τις αναγωγές; Βάλε μας φωτό της Νάγιας!!!

Εμείς πάντως κορίτσια έχουμε μπει σε πρόγραμμα εδώ και καιρό. Κοιμάται κατά τις 11 και ξυπνάει 7. Μόνο μερικά βράδια έχει ξυπνήσει στις 5 το ξημέρωμα. Και εδώ και 3 μέρες έχει μια γκρίνια το απόγευμα αλλά πιστεύω θα του περάσει. Το βράδυ πάντως κοιμόμαστε καλά.

Φεύγω πάλι! Θα τα πούμε ίσως το βράδυ ή αύριο. Τελικά για ταξίδι λέμε για κρουαζιέρα τώρα!!

Σας φιλώ…

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoyles poy eiste kaleee :)

loipon emeis doksa to theo pame mia xara o mikroylhs gelaei otan toy kanw gkrimatses otan toy milw alla kai monos toy otan mila sta paixnidia toy ligonomai trelenomai shmera klhnoyme toys 3 mhnes oso afora tora ths wres moy koimate apo ths 20:00 kai ama ton afhso moy kshpnaei thn allh mera 6:20, meta san ypno exoyme to proino to meshmeriano mhpos einai ypervoliko? an twra teleytaia ton ksypnaw kata ths 22:00 gia na faei to 5 geyma toy to trwi kai koimate amesos den kserw mhpos prepei na ton afhno na kanei nani? an kai phnei thn mera xoris to 5 geyma 700 gr tha rwthsw thn paidiatro alla phte kai thn gnomhas; koritsia sorri an sas exw zalisei me aythn thn erwthsh giati thn eixa ksanakanei kai thn ksanakanw :kiss: provlhmata me thn mesh plati exetai meta thn episklhridio?

anthropaki pystevw na einai kalh h gynaika ayth poy perimeneis na soy dosei ena xeri bohtheias kai na ksekoyrasths kai esy ligo kalh epytixia kai stin antra soy :)

Nickis opote mporeis na mpeneis mhn xathoyme koritsia na ta leme :)

esena kopela moy o antra soy exei kolhsei me thn farma kai o dikos moy me to xwrio kai ths epitheshs ara megalonoyme 2 paidakia :)

lamprinoyla pws phge h voltoyla? mhn kaneis treles me to mam giati thylazeis ayto tha eksaylhsei ton organhsmo soy kai ama kanoyme aystires diaites mas pernei kai apo katw kai poso mallon twra esy mhhh tha se maloso filakia sth kopoyla soy sas perimenoyme salamina otan me to kalo mporeite

popi moy oxi mono to palikari alla kai h mama h koykoyvagia xaxa egw th kamari poy exw :P koita opoy kai na pas opoy kai na dialekseis tha einai omorfa tha alakseis parastaseis tha eisai me ton anthropo poy agapas

xara moy poy eisai esy ? voltaretai voltaretai :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΠΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΜΠΑΙΝΩ Κ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟΝ 4ο ΜΗΝΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ 2 ΕΜΒΟΛΙΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΤΡΙΤΟ.ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΚΡΑΥΓΕΣ ΓΕΛΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΙΑΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΕΤΑΙ :woohoo: ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ :laugh: ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΤΟ ΠΡΩΙ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ :unsure: ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου...

Τζενάκι στην αρχή με πόναγε η μέση από την επισκληρίδιο, τώρα νομίζω είμαι καλύτερα. με πονάει πότε πότε αλλά κ πριν εγκυμοσύνης με πονούσε ειδικά πριν αδιαθετήσω..οπότε δεν ξέρω αν έχει να κάνει με επισκληρίδιο ή όχι..μήπως είναι κούραση?

gwgw προσπάθησε να μην κοιμάται πολύ το απόγευμα, εγώ αυτό έκανα που κοιμόταν στις 2 το πρωί κ τον πήγα σιγά σιγά πίσω, μισή ώρα την ημέρα για 2-3 μέρες κάθε φορά να συνηθίζει..

Οι υπόλοιπες είστε όλες καλά?

διαβάζω τα νέα μας αλλά μερικές φορές δεν προλαβαίνω να αναφερθώ ξεχωριστά σε όλες..εννοειται πως σας ακέφτομαι...

φιλάκια στα μωράκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααααααα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

δεν σας ξεχασα!!! μπηκα 1-2 φορες και μολις ημουνα ετοιμη να γραψω.... η πριγκιπισσα με... καλουσε!!! ;)

Λαμπρινη μου ολα θα πανε καλα, ...φαση ειναι και θα περασει! υπομονη! προσπαθησε οοοσο μπορεις να κοιμασαι.... οσο μα οσο χρονεις βρισκεις! ακομη και τα 5 λεπτα βοηθανε!

φαση ειναι και θα περασει και ολες την περασαμε αυτην την φαση!

ομως ειναι σημαντικο ειδικα σε αυτην την δυσκολη φαση που εισαι να τρως! για να εχεις ενεργεια! και μη κακο να μη παθεις και τιποτα! να μην λυποθυμησεις!!! ασε τις διαιτες για αργοτερα και οχι τωρα!!!

Ανθρωπακι μου περαστικουλια στους δικους σου και υπομονη και σε σας! φαση ειναι και θα περασει ...που θα παει.... θα περασει! αντε και να ναι καλη η κοπελα!

να σε ρωτησω... εισαι σιγουρη πως ειναι οκ να διατηρεις το γαλατακι σου μεσα σε βαζακια μαρμελαδας? αραγε διατηρουνται τα θρεπτικα συστατικα και ειναι οκ???

απο οτι γνωριζω, για το γαλατακι της μανουλας μονο στα ειδικα μπουκαλακια πρεπει να το φυλαξουμε το γαλατακι... το οποιο ειδικο μπουκαλακι ή ειδικο σακουλακι (πχ μαρκα Μεντελα) κανει να μπει και στην καταψυξη και στο ψυγειο και μπορουν να διατηρηθουν τα θρεπτικα συστατικα απο το γαλατακι σου...

ενω στα βαζακια μαρμελαδας ...διαφωνω για να ειμαι ειλικρινης... βεβαια η καθεμια οοο,τι θελει κανει...

Νικη μου νομιζα τα δωρακια απο την φαρμα εσυ μου τα στελνεις...τελικα ειναι ο αντρας σου ε!και εγω... ημουνα... πλεον σπανια μπαινω!

γραφτηκα κι εγω στο σάιτ της ολιβιας! κοπιαστε!

Ποπη μου μ'αυτες τις αναγωγες δεν εχω χρονο για τιποτα! ολη μερα σχεδον την κραταω στον ωμο!

Τζενακι μου και μενα κοιμαται απο τις 10-6 το πρωι και δεν την ξυπναω για να φαει ενδιαμεσα αν και το τελευταιο βραδυνο της γευμα ειναι συνηθως στις 8!

γενικα ομως την μερα δεν πολυ-κοιμαται.... λογω της παλινδρομησης!

οσο για τις βολτες πλεον...οχι και τοσες πλεον γιατι κουραζομαι που την κραταω πανω μου ολη μερα!

οσο για την επισκληριδιο.... εγω εκανα ολικη, αλλα αυτο που λες ειναι συνηθισμενο να συμβει και συνηθως περναει μετα απο μερικους μηνες! υπομονη λοιπον! βεβαια καλο ειναι να το πεις στον γυναικολογο σου

Κοννα μου γεια σου και φιλακια στο μωρακι σου!

Ανδριανη μου τι γινεται βρε! μεγαλωνει ο Δημητρακος σου ε! φιλακια!

Γωγω μου εμεις τωρα ειμαστε 2.5 μηνων! ειμαι απο τις τελευταιες της παρεας!

δωσε του το καθε γευμα του 20-30 λεπτα νωριτερα ωστε σιγα-σιγα να του αλλαξεις τις ωρες του!

καλως ηλθαν οι καινουριες στην παρεουλα μας!

πριν 1-2 βδομαδες καναμε το πρωτο μας εμβολιο και για 3 μερες ητανε ιδιοτροπη... της εδινα καλπον

η παλινδρομηση συνεχιζεται και πλεον ειμαστε 5 κιλα και 57 εκ. .... και ειναι πλεον βαρια μιας και την κραταω για να γλυτωνουμε απο κανενα εμετο(κατακριβειαν μερικους εμετους!)...και αρχισαν να με πονανε οι ωμοι μου και τα χερια μου απο το βαρος...

ειπα του παιδιατρου να της δωσουμε κανενα σιροπι (που εμαθα απο το διαδυκτιο πως δινουνε για παλινδρομησεις) αλλα ειναι εναντιον... και πως τιποτα δεν υπαρχει.... και θα αρχισουμε τις κρεμουλες απο τον 4ο μηνα και να αντεξουμε ακομα 2 μηνες... :dry:

κοριτσια... κανω τα παντα!!! :blink::blink::blink:

-μετα το φαγητο την κραταω στον ωμο για 20-30 λεπτα....

-στη συνεχεια την βαζω στο ριλαξ στην ψηλη σταση...για αρκετες ωρες....2-3 ωρες περιπου

-στο κρεβατακι της εχω διπλωμενη πετσετα που λειτουργαει ως "μαξιλαρακι" για να ειναι ανασηκωμενο το κεφαλακι...που κοιμαται μονο το βραδυ στο κρεβατακι της... αντε και ενα γρηγορο απογευματινο υπνακο!

-καθως τρωει παλι απο τη μεση και ανω ειναι πιο ψηλα

και εντουτοις κανει εμετο... το καλο ειναι πως μας προειδοποιει.... και ετσι κρατωντας την ακομη περισσοτερο γλυτωνουμε απο μερικους τουλαχιστον εμετους...

ομως πλεον κουραζομαι πολυ λογω του οτι εγινε 5 κιλα... ενω πριν ηταν πιο ελαφρια και την εσωνα...

εχει 2 μερες με πονεσε η τομη μου εσωτερικα!!! ουτε καν στην αρχη της καισαρικης δεν με πονουσε εσωτερικα!!! :ohmy: και με ποναει τωρα λογω του βαρους του μωρου! οποτε πριν λιγο πηγαμε κλινικη και με ελεγξε ο γιατρος στον υπερηχο και μου πε πως ολα οκ, δεν εχει ουτε τσακρισμα, ουτε αιματωμα! ΕΥΤΥΧΩΣ!!! :ohmy:

οποτε πλεον θα την πιανω στα χερια λιγοτερο και ας κανει περισσοτερους εμετους! τι να κανω! :dry: δεν μπορω να παθω κατι με την τομη μου απο δω και περα! ειναι επικινδυνο! βαρεσε η μικρουλα πλεον!

αποφασισα... και εκλεισα ραντεβου σε παιδο-γαστρεντερολογο (αν και ρωτησα και τον παιδιατρο μου και μου πε πως δεν χρειαζεται...) για να παμε να δουμε κι αυτος τι θα πει..... :dry:

και επισης σε ωτορινολαρυγγολογο λογω του οτι απο τους εμετους τα ρουθουνια της (εσωτερικα) ειναι ερεθισμενα και βγαζει διαρκως "ακαθαρσιες" (ειπα να το γραψω ευγενικα)... σε ποσοτητα οι ακαθαρσιες.... να δουμε κι αυτος τι θα πει! :dry:

και μετα μου λενε ολοι "εμαθε στα χερια"!!! ε πως να μην μαθει! να την αφηνω να κανει εμετους??? και να μην την πιανω? ή να την αφησω να πνιγει μεσα στους εμετους της!!! και δεν μιλαω για 1-2 εμετους αλλα πολλους πολλους περισσοτερους!!! και οχι μονο την ωρα που τρωει, οχι μονο την στιγμη που θα ρευτει αλλα και μετα απο 30 λεπτα, μετα απο 2 και 3 ωρες ακομη!!!

ε τοτε σκαζουν ολοι! αμα πια! ο καθενας να σου "πουλησει" πνευμα και να παιξουν τους εξυπνους!!!

τους απαντω ευθεως,,, ισια και σταράτα,... ντοπρα και τοτε σκαζουνε! αμα πια! :angry::angry::angry:

οσο για την αλλεργια στη λακτοζη, συνεχιζουμε να εχουμε :blink: ομως πλεον παιρνουμε πιο δυνατες σταγονες και δεν ποναμε τουλαχιστο! :unsure:

μου ηρθε 2η φορα περιοδος, η οποια διαρκεσε παααρα πολυ και πραγματικα ενιωσα πως καθαρισα και τωρα ενιωσα τον οργανισμο μου πιο νορμαλ απο τις ορμονες και απο ξεφουσκωμα και ολα τα σχετικα!!! :cheer:

τα θετικα μας τωρα... :laugh: :laugh: :laugh:

τουλαχιστο, αν και εχει παλινδρομηση αναπτυσσεται! και μαλιστα λιγακι πιο μπροστα απο οτι μας ειπε ο παιδιατρος! ειναι ενα μηνα πιο προχωρημενη η αναπτυξη της, και δεν εννοουμε μονο στα κιλακια αλλα γενικως! :laugh:

μας χαμογελαει αλλα και γελαει ολο και περισσοτερο :woohoo: ... και ηδη αρχισε να "μιλαει" στα παιχνιδια της! :P τα αγαπημενα της ειναι το γυμναστηριο της φισερ πράις, υφασματινο βιβλιο... της αρεσουν οι βολτες με το αυτοκινητο και απολαμβανει το μπανακι! εχει ιδιαιτερη αγαπη προς τα... φωτιστικα!!! οπου παμε αυτα ολη την ωρα βλεπει!!! :cheer:

πλεον κοιμαται το βραδυ,.... συνηθως απο τις 10 ως τις 6 το πρωι.... αρκετα καλα! φτου-φτου!

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις χαλάρωσα κ κατάφερα να μπω!!!

Τι κάνετε κορίτσια? Τι κάνουν τα μωρουδέλια μας???

Εμείς είμαστε καλά! Η Νεφελίτσα μεγαλώνει όμορφα κ εμείς χαιρόμαστε πολύ!!! Βρήκα γυναίκα κ για τους γονείς μου χαλάρωσα. Φυσικά κ κάθε μέρα θα είμαι εκεί αλλά τουλάχιστον δεν έχω άγχος να είμαι συνέχεια εκεί!

Χαρουλίνη, σε ευχαριστώ για τις ευχές!!! Για το γαλατάκι το διάβασα που το έγραψε η Lala, ρώτησα την σύμβουλο θηλασμού μου κ μου είπε ότι εφόσον τα δοχεία κλείνουν αεροστεγώς, διατηρούνται μια χαρά τα θρεπτικά συστατικά (και αυτά που πήρα κλείνουν αεροστεγώς). Προς το παρόν έχω χρησιμοποιήσει μόνο αυτά της Αvent (τα οποία είναι κατασκευασμένα ακριβώς για αποθήκευση μητρικού γάλακτος στην κατάψυξη)κ η διαφορά με της medela είναι ότι τα σακουλάκια δεν επαναχρησιμοποιούνται κ έχουν 18 ευρώ τα 20, ενώ της Αvent τα δοχεία έχουν 18 ευρώ τα 10 αλλά αποστειρώνονται κ επαναχρησιμοποιούνται! Ήδη έχω αποθηκεύσει 20 δοχεία μέσα σε 10 ημέρες, οπότε τα σακουλάκια της μεντέλα δεν συμφέρουν. Προς το παρόν μια φορά μόνο ήπιε (απο την κατάψυξη) κ θέλω να υπάρχουν σε περίπτωση ανάγκης π.χ εάν πρέπει να πάρω κάποιο φάρμακο για κάποιες μέρες ή να λείψω εκτάκτος κ.τ.λ., Για δουλειά θα πάω τον Μάρτιο όποτε για όσο έχω γαλατάκι θα την θηλάζω, απλά το μαζεύω για ώρες ανάγκης.

Ελπίζω να καλυτερέψει η παλινδρόμηση της μικρούλας Νάγιας! Υπομονή, πράγματι όταν αρχισετε κρεμούλες θα είναι πολύ καλύτερα!.

Λαμπρινή :kiss::kiss::kiss:

Πόπη μου :kiss::kiss::kiss:

Τζενάκι γέννησα με ολική οπότε δεν γνωρίζω για τον πόνο στην μέση..

φιλάκια ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ουφ κοιμήθηκα επιτέλους, τελικά όλη η ανησυχία ήταν γιατί έχω ένστικτο πολύ αυξημένο μάλλον λόγω μητρότητας τόσο καιρό προαισθανόμουν ότι κάτι θα γίνει και να που έγινε ο πεθερος μου είναι μια χαρά περπατάει γελάει είναι στο κρεβάτι του νοσοκομείου και μας λεει μην στεναχωριέσται δεν έχω τίποτα, και ο αιματολόγος μας ανακοίνωσε εχθές πως έχει μια νόσος η οποία λέγεται μυελοβλαστικό σύνδρομο και ο νωτιαίος μυελός καταστρέφεται μόνος του άρα θα πεθάνει σε διάστημα περίπου +/-1 έτους, χάλια ψυχολογικά ο άντρας μου, χάλια η πεθερά μου χαλια η κουνιάδα κι εγώ να πρέπει να τους στηρίξω όλους και πρώτα απο όλα τον πεθερό μου που δεν έχει καταλάβει τίποτα. Ευτυχώς που τόσες μέρες στο μυαλό μου προετοίμαζα αυτή τη στιγμή και έβγαλα έναν φοβερό δυναμισμό, έκλαψα έντονα μέσα στο εκκλησάκι του νοσοκομείου και βγήκα άλλος άνθρωπος έτοιμη και πάλι να σηκώσω την θλίψη των άλλων, το έχω περάσει και με το μπαμπά μου γιατί μπαινοβγαίνουμε στα νοσοκομεία απλώς δεν έιναι ραγδαία η ασθένια του.

Τελος πάντων. Συμπέρασμα: Nα ζούμε το κάθε λεπτό σαν να είναι το τελευταίο, να σκορπάμε χαμόγελο στους γύρω μας, να είμαστε καλόι άνθρωποι και να αγαπάμε τους γύρω μας. Αν συμβαίνουν όλα αυτά δεν με φοβίζει τίποτα, ο θεός είναι διπλα μας και ξέρει εκείνος γιατί συμβαίνουν όλα αυτά, κάποιος λόγος υπάρχει.

Anthropaki κουράγιο είσαι power κι εσύ θα δεις τα ΄καλήτερα έρχονται (αλλα δεν φαίνονται)

Harroulini να δώσεις πολλά φιλάκια στην μπέμπα σου και να κάνεις ότι νιώθεις να την πέρνεις όση αγκαλιά θέλεις και κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτα για το πως θα φέρεσαι στο παιδί σου όλα είναι προδιαγραμένα στην ψυχή μας, η μικρή θα το ξεπεράσει και θα σταματήσει να βγάζει που θα πάει με τόση φροντίδα και αγάπη και έναν καλό γιατρό όλα οκ. Κιλάκια πέρνει αρα δεν ανησυχούμε η ταλαιπωρία είναι αυτή που μας κάνει μανες (να χουμε να θυμόμαστε να λέμε όταν θα μεγαλώσουν) χα χα. Κι εμένα με πονούσε η καισαρική αλλα είναι απο το βαρος και η μέση τα ίδια.

Τζενάκι μην ανησυχείς άσε το παιδί να κοιμάται όσο θέλει όταν πεινάει θα σου το δώσει να το καταλάβεις να είσαι σίγουρη (ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!)

Ασε που η μάνα μου μου λέει Ο ΥΠΝΟΣ ΤΡΕΦΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ κι Ο ΗΛΙΟΣ ΤΑ ΜΟΣΧΑΡΙΑ!!! Θέλω πολύ να έρθουμε Σαλαμίνα μολις περάσει η μπόρα θα έρθουμε για βολτούλα.

Popi μπράβο πρόγραμμα!!! Προπερυσι πήγα κρουαζιέρα και πέρασα ΤΕΛΕΙΑ!!!

Φιλάκια πάω να παλέψω με το μπιμπερό! Ωραία η ιδέα για τα δοχεία φύλαξης Avent και τα βαζάκια εχω βγάλει μόνο 200ml σε 1 μέρα καλά είναι; φοβάμαι μήπως τις λέιψει μετά και την Δευτέρα έχω meeting στην εταιρία για το πότε θα ξεκινήσω μακάρι να μου πουν απο Σεπτεμβρη.....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΝΕΣ ΓΙΟΥΧΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Τι κάνετε; εμείς πολύ καλά! Οι άντρες μου κοιμούνται και είπα να μπω...

Α ρε Λαμπρινούλα, όταν σε διαβάζω μου βγάζεις μια αισιοδοξία... ένα "αχ" ( καλό αχ όμως! ) !!! Έτσι είναι όπως τα λες... έχουμε τα μωρά μας και είναι ότι πιο σημαντικό. Άλλα ήρθαν εύκολα, άλλα δύσκολα αλλά τώρα είναι εδώ μαζί μας να μας δίνουν κουραγιο.

Σκέφτομαι... 9 μήνες ζούσε ο μικρούλης μου από μένα... τώρα, εδώ και 3 μήνες σχεδόν, ζω εγώ από αυτόν! Μαγικό, έτσι;

Έχε δύναμη κοπέλα μου και στήριξε τους ανθρώπους σου όσο μπορείς. Είσαι κι εσύ power!!!

Ανθρωπάκι χαίρομαι που βρήκατε κοπέλα! Άντε να έχεις κι εσύ βοήθεια... ο Αντωνάκης σου τέλειωσε; Κουράγιο και σε σένα....

Τζενάκι κι εγώ ολική έκανα και δεν μπορώ να βοηθήσω δυστυχώς. Αλλά πιστεύω είναι φυσιολογικό να σε ενοχλεί που και που.

Πάντως όπως είπε και η ΚΟΝΝΑ παίζει ρόλο και η κούραση. Εγώ είναι μέρες που όταν σηκώνομαι είμαι σαν Γ από τον πόνο. Δεν μπορώ ούτε να ισιώσω!

Χαρά κάνε όοοοτι νομίζεις εσύ για το μωρό σου. Μη δίνεις σημασία σε ότι λένε οι άλλοι που δεν ξέρουν, δεν ζουν αυτά που ζεις εσύ με το παιδί σου. Παίρνε την αγκαλιά όσο αντέχεις. Με αυτά που περνάει το καημένο το βρέφος σε έχει ανάγκη. Ακόμα και όταν δεν κάνει εμετό, τι καλύτερο για εκείνη από τη δικη σου αγκαλια;;; Να τους τα χώνεις, μη τα κρατάς μέσα σου.

Μια θεία μου (νέα σε ηλικία,40 πρπ) μου είπε: εσύ ξέρεις το μωρό σου, εσυ μπορείς να το "διαβάζεις", να το καταλάβεις. Και έτσι είναι. Οι γνώμες των άλλων περισσεύουν!

Γωγώ περνάτε καλά με το μωρούλι σου;

Εμείς κορίτσια είμαστε μέσα στην τρέλα με τον μπέμπη! Όλο γελάει και μιλάει και χαίρεται απίστευτα με τα παιχνίδια του! ΑΠΟΘΕΩΣΗ!!!

Σας φιλώ όλες! Καλό βράδυ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?εμεισ καναμε και το δευτερο εμβολιο και ολα μια χαρα μονο που το γαλα μου μεωθηκε απο το γυμναστηριο και η μικρη πηρε μονο 200 γρ :( οποτε κομενη η γυμναστικη!τζενακι ι επισκληριδιοσ δεν με ενοχλει καθολου!φιλια σε ολεσ στελνω φοτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες!!! Μαθαινω οτι ειστε ολες καλα, και κυριως η Εφουλα μας και χαιρομαι παρα πολυ!!!!

Ξερω οτι χαθηκα αλλα δεν ειχα ιδιαιτερη διαθεση με τετοιο καιρο για internet! Ολη τη μερα τη βγαζουμε σε βολτες η στην αυλη και απολαμβανω την υπεροχη κορακλα μου η οποια μεγαλωνει και μας τρελαινει με τις φωνουλες και τα γελακια της!!! Ο ερωτας της ειναι να καθετε στο relax και να παιζει με τα παιχνιδακια που κρεμονται!!! Ειναι ενα αγγελουδακι το οποιο εχει πλεον ενα υπεροχο προγραμμα....κοιματε τη νυχτα στι 10:15 και ξυπναει στι 8!!!! Μετα ξανακοιματε απο τις 10 ως τις 11...συνεχιζουμε με τον μεσημεριανο απο τις 3 εως τις 6 και το απογευμα κατα τις 8 ριχνουμε και ενα τεταρτακι ακομα!!!!! Ειμαι πραγματικα ξεκουραστη!!! Ευχομαι να ακουσουν ολα τα μωρακια της παρεας αυτο το προγραμμα και να το εφαρμοσουν!!!!

Επειδη ηταν πολλα τα νεα σας δεν θυμαμαι ποιες εχουν τρεχαματα με θεματα υγιας αλλα σας ευχομαι ολοψυχα περαστικουλια!!!

Ποπη μου εμεις ειχαμε παει στο Μπαλι και στο προτεινω ανεπυφυλακτα!!! Συνδιαζει ψωνια (φθηνα) , εστιατορια, παραλιες, μασαζ (παμφθηνα) και απολυτη χαλαρωση...αν θες λεπτομεριες παρε τηλ.

Φιλακια σε ολες και υποσχομαι να μπαινω πιο συχνα....!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...