Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

Haroullini δεν υπάρχει λόγος να μου υψώνεις τον τόνο της φωνής σου. Αντε γιατί και εγώ ξέρω να φωνάζω. Κατ' αρχήν μην βάζεις λόγια στο στόμα μου που δεν είπα.

Την γνώμη μου είπα και δεν είναι ανάγκη να με πάρεις από τα μουτρα, υπάρχει και πιο ευγενικός τρόπος να μιλάς και να εξηγείς το πρόβλημα. Σίγουρα δεν έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και σίγουρα ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Εγώ φταίω που ενδιαφέρθηκα. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

aglikeria έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΒΓΑΖΕΤΕ ΑΝΕΤΑ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ?

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΜΕΝΤΕΛΑ ΣΓΟΥΙΝΚ ΚΑΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΙΤΣΑ.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?

ΦΙΛΑΚΙΑ

Εγώ θηλάζω αποκλειστικά αλλά δεν βγάζω με το θήλαστρο. Το είχα προσπαθήσει στην αρχή 1 φορά αλλά είναι χρονοβόρο και είδα οτι δεν υπάρχει λόγος να το χρησιμοποιώ.

Το σίγουρο είναι οτι αν χρησιμοποιείς συστηματικά το θήλαστρο θα μειωνεται η παραγωγή του γάλακτος. Εαν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος θα ηταν καλύτερος ο άμεσος θηλασμός.

(Ελπίζω να μην παρεξηγήσεις και εσυ την γνώμη μου :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣΣΣΣ???

ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΟΙ ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΙ?ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΩΩΩ??

ΑΠΛΑ ΑΥΡΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ 2 ΩΡΙΤΣΕΣ ΚΙΑ ΛΕΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..

ΕΣΥ ΠΩΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aglikeria και εγω εκοψα το σιδηρο και το γλυκανισο που επινα μηπως και επηρεαζουν. Θα ξαναπροσθεσω μονο το γλυκανισο απο αυριο να δω τι εφταιγε. Για τα σπυρακια και εμενα γεμισε προχθες και της εβαζα πρωι βραδυ την κρεμα της frezyderm και τα πιο πολλα εχουν ηδη φυγει. Στο προτεινω ανεπυφηλακτα. Εκανε θαυματα σε εμας!!! Οσο για το θηλαστρο και εγω της medela εχω και μια μερα που εβγαλα εκανα 15 λετα απο το καθενα και εβγαλα απο 45ml! Να ξερεις οτι για να βγαλεις ποσοτητα πρεπει να ειναι γεματο το στηθος και να το πατας και εσυ!

Φιλακια γιατι κλαιει η μπεμπουλα μου..ωρα για μαμ!!!Θα ξαναμπω μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα η μικρή μου κοιμάται απο τις 3 ξύπνησε έφαγε 5 λεπτάκια και ξανακοιμήθηκε πολύ ήρεμο παιδί αχ αχ τρελαίνομαι, πήγαμε και βόλτα στο ΣΕΦ στο φάληρο και κουράστηκε η γλυκιά μου έχει κι αυτή την απάισια σκόνη.

Pamela κι εμένα αερίζεται συχνά ίσως για αυτό αποφύγαμε και τους κολικούς ο γιατρός μου είπε να τρώω απο όλα αλλα με μέτρο ώστε να συνηθίζει και το παιδί όλες τις τροφές μέσω του μητρικού θηλασμού απλώς αποφέυγω τα όσπρια και ότι νίωθω ότι πειράζει εμένα.

Maryloo28 Κι εγώ αδιαθέτησα στις 40 ημέρες παρότι θηλάζω αποκλειστικά και ο γυναικολόγος που με εξέτασε μετά τις 40 μέρες απόρησε είδε και ωορηξία αλλα μου είπε δεν υπάρχει θέμα με το θηλασμό έχουν περάσει 20 μέρες και το γάλα ρέει άφθονο (φτου φτου μη ματιαστώ)

Stasa mich είναι΄ονειρεμένα όλα τα μωράκια μας κι ε΄γώ την χαζεύω έτσι ήρεμη που κάθεται και μας κοιτάει και συγκινούμαι.

Ιωαννα πήρες φόρα θα τον ξεζουμίσεις τον άνθρωπο χα χα. Εγώ πάλι καθόλου όρεξη μου έχει βγει πολύ το μητρικό...

Popi είσαι μια κούκλα κι εσύ και ο μπέμπης σου, τι ωραίο παιδί που έχεις μπράβο σου.

Mamoli σε ευχαριστώ πολύ κι εσένα είναι κουκλί το μωρό σου μοιάζει λίγο στον μπαμπά της.

Anthropaki είναι πανέμορφη κούκλα θεά να είναι πάντα γερή και να μην ταλαιπωρηθεί ποτέ ξανα.

Κοννα περιμένουμε φωτο κι εγώ με το νέο τικεράκι δεν τα κατάφερα.

aglikeria κι εγώ με τα κακα είχα θέμα είναι πολύ αραιά κίτρινα μυρίζουν και στην αρχή έκανε συνέχεια τώρα που κοντεύουμε 2 μηνών κάνει 3 φορές την μέρα και ζορίζεται λιγάκι πάντως είναι απολύτως φυσιολογικό μου είπε ο παιδίατρος ειδικά εφόσον θηλάζουμε. άνοιξα και θέμα απο την αγωνία μου τα ίδια μου είπαν να μην αγχωνεσαι.

Τελευταία άφησα την αγαπημένη μου ΑΝΔΡΙΑΝΗ κι εγώ γλυκεια μου σε νιώθω πολύ πολύ κοντά μου και χαίρομαι να διαβάζω τα νέα σου και να πηγαίνουν όλα πολύ καλά, όποτε έρθετε Αθήνα θα χαρώ να σε γνωρίσω κι απο κοντά, φιλιά στο γλυκό πολύτιμο μωράκι σου.

Φιλάκια σε όλες και σε όλα τα πανέμορφα μωράκια.

Επίσης ιδιαίτερα φιλάκια στο μωράκι της Έφης και της Νίκης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Harroulini μου δεν σε ξέχασα περαστικά στο μωράκι σου εύχομαι να περάσουν σύντομα όλα μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω. Φιλάκια πολλά στο μπεμπάκι σου. Εγώ έκανα καισαρική αλλα κοιλιακούς όχι ακόμα μετά τους 4 μήνες μου είπε ο γιατρός αν και ΄τρώω συνέχεια λόγω θηλασμού να δω πως θα μαζευτώ μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τι κάνετε; Εμείς καλά… κοιμλαται ο πρίγκιπάς μου αλλά σε λίγο μάλλον θα ξυπνήσει για να φάει… τον βλέπω που κουνιέται και τεντώνεται άρα έρχεται η ώρα!

Stasa και μένα σφίγγεται χωρίς να είναι δυσκοίλιος και πολλές φορές απλά αερίζεται. Σκέφτομαι… τόσο ζόρισμα για το τίποτα;;; Δε ξέρω και γω γιατί σφίγγεται τόσο μόνο για αέρια και χωρίς τα κακάκια του να είναι σκληρά…

Ιωάννα καλές βόλτες!!! Άντε τώρα ποιος σας πιάνει!!!

Aglikeria εγώ διάβασα ότι βοηθά ο φυσιολογικός ορός για τα σπυράκια. Ρωτησα και την παιδίατρο και μου είπε ότι όντως βοηθάει. Τον καθαρίζω κάθε μέρα αρκετές φορές γιατί όταν πίνει γάλα, τρέχουν από παντού και γεμίζει ο λαίμαργος!! Βέβαια δεν είχαν πύον τα δικά μας αλλά αν θες δοκίμασε… και για το χαμομήλι μου είπε μια φίλη μου που έχει μεγαλύτερα παιδιά. Το χρησιμοποιούσε πολύ γιατί με τις κρέμες γίνονταν χειρότερα τα προσωπάκια τους. Εγώ όμως δεν το δοκίμασα.

Όσο για το θήλαστρο… εγώ σε μισή ώρα βγάζω 100ml αλλά όταν είναι πολύ πολύ γεμάτο! Σήμερα που είχε λίγη ώρα που θήλασα, έβγαλα μόνο 40!!!

Χαρούλα συμφωνώ ότι έχουμε δεθεί πολύ μεταξύ μας... με άλλες λιγότερο με άλλες περισσότερο αλλά περάσαμε πολλά μαζί!!!

Κορίτσια να δώσω μια συμβουλή;;; Τον σίδηρο μη τον σταματάτε χωρίς να το πει ο γιατρός σας. Διάβασα σε άλλο ποστ ότι μιας κοπέλας έπεφταν τα μαλλιά γιατί από τον θηλασμό χάνονται πολλά θρεπτικά συστατικά και βιταμίνες που χρειαζόμαστε! Αν αυτό είναι που ενοχλεί τα μωρά, καλύτερα να αλλάξουμε το παρασκεύασμα παρά να το κόψουμε τελείως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aglikeria έγραψε:

ΚΑΛΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣΣΣΣ???

ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΟΙ ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΙ?ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΩΩΩ??

ΑΠΛΑ ΑΥΡΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ 2 ΩΡΙΤΣΕΣ ΚΙΑ ΛΕΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..

ΕΣΥ ΠΩΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ?

maryloo,aglikeria kalispera koritsakia mu!!!!!!!!

thilazo apokleistika 3 mines kai exei tuxei na vgalo me to thilastro..oti thelete rotiste me!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολα τα κοριτσακια!!!!

δυσκολευομαι να μπω γιατι πραγματικα δεν εχω χρονο....!ο μικρος παντελακος ειναι μια χαρα..γελαει..κανει αγκου...μιλαει στα παιχνιδια του..και κοντευει τα 6 κιλα!!!!!!!!τον κοιταω και σκεφτομαι..χαλαλι τα ξενυχτια...και ολος αυτος ο πονος να τον θηλασω..! :):)

σημερα ολη μερα βολταραμε...!!!!εχουμε παθει μεγαλη πλακα!!!

διαβασα τα νεα σασ και χαιρομαι που εσεις και τα μωρακια σας ειναι καλα!!!

μαριλου και αγλικερια,βγαζω με το θηλαστρο μια χαρα!ειναι νωρις ακομα..θα δειτε μετα απο λιγο καιρο και μολισ εδραιωθει η γαλουχια μεγαλη διαφορα στην ποσοτητα..συνολικα στους 3 μηνες εχω βγαλει το πολυ 5 φορες..και αυτο γιατι υπηρχε λογος.

χαρουλα μου περαστικα στην μικρουλα σου!!!πολλα παιδακια εχουν παλινδρομησεις..ειναι εχρι να βρεις το καταλληλο γαλατακι,μου κανει εντυπωση ομως που της δινεις τσαι???γιατι????θεωρειτε αχρηστο ροφημα χωρις ουσια...δεν κανουν πουθενα καλο..οι παιδιατροι πλεον δεν τα προτεινουν.

ποπη τελειο το μωρακι σου!!!!εχω παθει πλακα!!!!!

ξεχναω πολλες και λυπαμαι..αλλα η μνημη μου τα χει παιξει...!!!

σασ φιλω ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια!!!

βρηκα λιγακι χρονο να μπω τωρα που κοιμαται ηρεμο το μωρουλινι μου!

labrinip μουαφηνουμε την γυμναστικη για μετα...ασε και ερχεται και το καλοκαιρακι! :P:P:P

φιλακια στην κουκλιτσα σου! ειναι κι η δικια σου ξανθουλα!

Ποπη μου φιλακια στον πριγκιπα σου απο την πριγκιπισσα μου!

καλες βολτες σε ολες αρχισανε!!!

ονειρα γλυκα σε ολα μας τα αγγελουδια!

:kiss::kiss::kiss:

:kiss::kiss:

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα !!! ειχε προβλημα ο υπολογιστης και δεν μπηκα δυο μερες( επαθα στερητικο ) ;):cheer:

Μαριλου νομιζω οτι αλλο ειναι η αλλεργια στην πρωτεινη του γαλατος ( ειχε και μενα ο μεγαλος μου) και αλλο η δυσανεξια στη λακτοζη!

ΚΟΝΝΑ και μενα ετσι κανει ο δικος μου, αλλα πλεον ξερω τις ωρες του 8 το πρωι και κατα τις 4 το απογευμα, ξεκινα καμια ωρα πριν το ζορισμα και στο τελος μπορει να κλαψει και οταν θηλαζει αφηνει το στηθος και κλαιει :(:( στην αρχη ειχα αγχωθει ,νομιζα οτι καποιο προβλημα υπηρχε με τον θηλασμο, τελικα το συνηθισα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα και εγω να πώ ενα γειά!!! Εμείς είμαστε μια χαρούλα, κοιμάται σαν αγγελάκι το γλυκούλι μου :) !!! Ευτυχώς κολικούς δεν έχουμε, αν και η διατροφή της είναι μεικτή, με περισσότερο απο το γάλα μου. Το παλεύω ακόμα παρα πολύ με τον θηλασμό, νοικιασαμε νοσοκομειακό θήλαστρο, το symfony της madela με διπλή αντληση. Αν και ειχα αγοράσει το swing της madela, το symfony είναι κορυφαίο και με βοηθάει πολύ να προλαβαίνω να κάνω περισσότερες αντλήσεις στο μισό χρόνο (δεν προλάβαινα ουτε τουαλέτα να παω, πολύ τρεξιμο) μιας και ακολουθούμε προτόκολο αντλήσεων γιατί θέλω να αυξήσω την παραγωγή μήπως και βγαίνει αρκετό γαλατάκι για την μικρούλα μου όταν την θηλάζω. Αν τα καταφέρουμε να πίνει αποκλειστικά το γαλατάκι μου, θα είναι σούπερ γιατί το θέλουμε και το εχουμε προσπαθήσει με κάθε τρόπο, αν και υπήρχαν πολλές δυσκολίες αν οχι θα πίνει οσο μπορούμε κ για οσο περισσότερο μπορούμε. Κατά τα άλλα είμαστε πολύ καλά, αύριο το πρωι θα πάμε στην εκκλησία να σαραντήσουμε! Κάθε μερα γίνεται και πιο γλυκιά και εμεις χαζεύουμε περισσότερο :woohoo: :laugh: !!! Της πήρα και μαγιό για το καλοκαίρι (εχω χαζεύψει τελείως) αν και δεν ξέρω αν θα την κανουμε μπλουμ!!!

Κορίτσια και εμάς όταν θέλει να κάνει κακάκια σφίγγεται και κάποιες φόρες κλαψουρίζει λίγο ΄και κοκκινίζει το μουτράκι της (μεταξύ μας είναι πολύ αστεία). Κάνει κακάκια 3 φορές την ημέρα και είναι κιτρινα, υδαρή κ με σποράκια. Απο πορδούλες κανει και εμάς αρκετές αλλά μου είπε η γιατρός οτι είναι καλό και γιαυτό δεν εχει κολικούς.

Εμείς σήμερα πήραμε μπροστά για τα καλά με τον αντρούλη μου!!!, έχουμε τρελή τρελή όρεξη, πολύ χρόνο δεν έχουμε.

labrinip, μου σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και εσένα είναι κουκλίτσα η μικρούλα σου!!!

Χαρουλίνη ο ανηψούλης μου (απίστευτος ζούζουνος κ τρελή μου αδυναμία!!!) έκανε συνέχεια εμετους και ήταν δύσκολο αρκετά. Κάθε φορά που έτρωγε φοβόμασταν γιατί έκανε ρουκετούλες κ έπρεπε ξανα να φαει κ να το κρατήσει στο στομαχάκι του. Η αδερφή μου ήταν μόνιμα με την σφουγγαρίστρα στο σαλόνι γιατί ήταν πολύ συχνό φαινόμενο. Ευχομαι τα πράγματα να καλυτερεψουν γιατί ταλαιπωρήστε. Είμαι σίγουρη οτι βρεις την καλύτερη λύση ;).

Πόπη απο είσαι??? Είσαι η αδυναμία μου και θα ήθελα πολύ να είμαι στην χαρά σου :kiss:

καληνύχτα και..μόλις είδα οτι το παράχεσ..α, έγραψα τεράστιο ποστ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo28 έγραψε:

Να ρωτήσω κατι προσωπικο: τώρα που θηλάζω οταν κάνω αγκαλίτσες με τον αντρούλη μου, δεν θέλω καθόλου να με αγγίζει στο στήθος... :blush: . Το μεμε είναι του παιδιού μου.

Νιώθετε το ίδιο ή παραλογίζομαι; :blink:

NO COMMENT!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!!!!!Πως είστε???

Εμείς μια χαρά όλο βόλτες,μέρα με τη μέρα αλλάζει η νεράιδα μου περιττό να σας πω ότι πλέον κάνουμε κάτι συζητησεις όνειρο με τη μικρή!!!!Μιλάει στα παιχνίδια της στο μπαμπά μας δε δίνει ρεζιταλ τον λατρεύει!!!!!!!! Είναι απίστευτα τα συναισθήματα!!!!Και εμεις της πηραμε μαγιο και θα κανουμε σιγουρα μπλουμ μας το επετρεψε και ο παιδιατρος αλλα θα γραφτουμε κιολας στο baby swimming!!!!!Αυτά τα νέα μας!!!!!

Πολλά φιλάκια σε όλες και στα μικρά διαμάντια σας!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stasa_mich έγραψε:

Για τα σπυρακια και εμενα γεμισε προχθες και της εβαζα πρωι βραδυ την κρεμα της frezyderm και τα πιο πολλα εχουν ηδη φυγει. Στο προτεινω ανεπυφηλακτα. Εκανε θαυματα σε εμας!!!

ΤΗΝ CHRISTIELLIN (ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ) ΕΝΝΟΕΙΣ?

ΑΥΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΩ...ΚΑΛΑ ΚΛΟΟΥΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ!! :laugh: :laugh:

ΔΗΛ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ?

ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥΦΑ ΚΛΑΙΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σε ολες!!! καλα να περασετε σημερα!

Ανθρωπακι μου συνεχισε τις προσπαθειες με τον θηλασμο και ολα θα πανε καλα!

πιστευω το καλοκαιρακι θα μπορουμε να κανουμε τα μωρακια μας μπλουμ!!!

αντε σημερα που σαραντηζετε... καλες βολτουλες!

Μαρια76 μου τι γινεται? σε σκεφτομουνα αυτες τις μερες που δεν μπηκες! φιλακια στο ζουζουνακι σου!

Αγνη μου καλες βολτουλες!

φιλακιαααααα!!!

:kiss::kiss::kiss:

:kiss::kiss:

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

haroulini k gai είναι καλύτερα τα μωράκια σας?

εμείς σαραντίσαμε χτες στην εκκλησία κ από το άλλο σκ θα ξεκινήσουμε τις βόλτες.Χτες πήγαμε στη μαμά μου αλλά έξω φοβάμαι ακόμα να τον βγάλω.

Με αυτή τη σκόνη τι θα γίνει? άκουσα στις ειδήσεις ότι είναι πολύ επικίνδυνη κ φοβάμαι λίγο...

αυτή την εβδομάδα θα πάμε στον παιδίατρο κ εγώ στον γυναικολόγο.

Αντε να μας πει αν μπορούμε κ εμείς να... :blush: ξέρετε τώρα :blush: . Βρε κορίτσια να πω κάτι? εμείς σε όλη την εγκυμοσύνη επειδή δεν ήταν κ η καλύτερη δεν κάναμε τίποτα-είχαμε απαγορευτικό.Μου φαίνεται κάπως τώρα μετά από τόσο καιρό, σαν να το έχω ξεχάσει, ναι μην γελάτε...

στην αρχή μου είχε γυρίσει το μάτι αλλά τώρα έχω συνηθίσει μη σας πω, αφήστε που σκέφτομαι αν θα έχουμε χρόνο... :blush:

είναι σαν το ποδήλατο λέτε? χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είδα ποστ με θέμα "συναντήσεις μελών-συνάτηση 9/05 για τη γιορτή της μητέρας" κ συγκινήθηκα πολύ...πάρα πολύ...

γιορτάζουμε φέτος, πρώτη χρονιά γιορτάζουμε κ εμείς, πως σας φαίνεται?

λέτε να πάμε κ εμείς? να συναντηθούμε?

εγω μένω εκτόςμ Αθηνών κ είναι λίγο δύσκολο αλλά αν μαζευτείτε κ εσείς ψήνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!!ΓΙΝΑΜΕ 1 ΜΗΝΟΣ!!!! Ο ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟΣ ΜΗΝΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!!!

aglikeria Η baby cream με χαμομηλη ειναι. Σε εμενα εχει κανει πολυ δουλεια στο κλοουν μου ( :laugh: :laugh: :laugh: ) Μου την προτεινε ο παιδιατρος. Οσο για το θηλαστρο μην αγχωνεσαι και εγω την πρωτη φορα ετσι την επαθα και λεω θα χρειαζομε κανα 2ωρο για 50ml αλλα ολα οκ. Μια φορα που χρειαστηκε εβγαλα σε μιση ωρα 90ml! Απλα μην ξεχνας να ειναι γεματο το στηθος σου! Δοκιμασε το πρωι για να δεις και δωστο μετα με το μπιμπερο. Καλη επιτυχια!!!

Ανθρωπακι ολα καλα θα πανε με το θηλασμο!!! Το παλευεις πολυ και θα τα καταφερεις!Και αν δεν ..δεν εγινε και τιποτα...εσυ προσπαθησες..αυτο εχει σημασια! Εχω μια φιλη που ουτε το πρωτογαλα δεν εδωσε για να μην κοψει το τσιγαρο και την ευκολια της και τις βολτες της!! Αυτο σκεφτομαι και λεω οσο καιρο τα καταφερω ...με το να αγχωνομαστε δεν κερδιζουμε τιποτα...μονο κακο κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!!ΓΙΝΑΜΕ 1 ΜΗΝΟΣ!!!! Ο ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟΣ ΜΗΝΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!!!

aglikeria Η baby cream με χαμομηλη ειναι. Σε εμενα εχει κανει πολυ δουλεια στο κλοουν μου ( :laugh: :laugh: :laugh: ) Μου την προτεινε ο παιδιατρος. Οσο για το θηλαστρο μην αγχωνεσαι και εγω την πρωτη φορα ετσι την επαθα και λεω θα χρειαζομε κανα 2ωρο για 50ml αλλα ολα οκ. Μια φορα που χρειαστηκε εβγαλα σε μιση ωρα 90ml! Απλα μην ξεχνας να ειναι γεματο το στηθος σου! Δοκιμασε το πρωι για να δεις και δωστο μετα με το μπιμπερο. Καλη επιτυχια!!!

Ανθρωπακι ολα καλα θα πανε με το θηλασμο!!! Το παλευεις πολυ και θα τα καταφερεις!Και αν δεν ..δεν εγινε και τιποτα...εσυ π :laugh: οσπαθησες..αυτο εχει σημασια! Εχω μια φιλη που ουτε το πρωτογαλα δεν εδωσε για να μην κοψει το τσιγαρο και την ευκολια της και τις βολτες της!! Αυτο σκεφτομαι και λεω οσο καιρο τα καταφερω ...με το να αγχωνομαστε δεν κερδιζουμε τιποτα...μονο κακο κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Τι κανετε; Τα μωράκια μας;;; Όλα τέλεια πιστεύω...

Τζενούλα-αδυναμία μου :P , στην Ξάνθη είμαστε… μακάρι να μπορέσετε να έρθετε! Είναι μεγάλος ο δρόμος βέβαια αλλά κάνοντας στάσεις αρκετές παλεύεται! Πάρτε τη Νεφελίτσα και ανηφορείστε!! Του μπαμπά μου η αδερφή είναι παντρεμένη στη Σπάρτη… όταν έρθουμε, σίγουρα θα σε ψάξω για να βρεθούμε!!! Αν φτάσω ως εκεί κρίμα θα είναι να χαθεί η ευκαιρία! ;) Πάντως στο γάμο θα χαρώ πολύ αν έρθετε, ειλικρινά! Κάνε μια πρόταση στον αντρούλη σου… υπενθυμίζω… 4 Σεπτεμβρίου…

Και για όλες φυσικά ισχύει η πρόταση, το ξαναλέω!

Όσο για το θηλασμό, πάλεψε το όσο μπορείς και για όσο περισσότερο καιρό γίνεται. Μη ξεχνάς όμως και τον εαυτό σου…

ΚΟΝΝΑ καλά θα ήταν να πηγαίναμε όλες στη συνάντηση και μάλιστα μια τέτοια μέρα (τρομερό που γιορτάζουμε!! Του χρόνου θα μας λένε και –μαμά- τα μπουμπούκια μας!! :woohoo: :woohoo: ) για πολλές όμως είναι λιγάκι δύσκολο!

Αγνούλα τέλεια φάση το baby swimming ε;;; Πότε με το καλό θα αρχίσετε;

Χαρούλα μου ο Γιαννάκης μου στέλνει ανταποδίδει τα φιλάκια στη Νάγια σου!!!

Manm ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Όντως είναι τέλειο το λιονταράκι μου και επίσης πολύ καλό παιδί! Όπως και όλα τα μωράκια μας φυσικά!!!! Φιλάκια στο αντράκι σου!! Να μπαίνεις όποτε μπορείς να μας λες τα νέα σας!! Όλων μας ο χρόνος είναι περιορισμένος οπότε σε καταλαβαίνουμε!!

Στάσα μου χρόνια σας πολλά!!! Να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς την πριγκίπισσά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou gia sas!exoume kanei apisteytes boltes me ti mikri kai ton mpampaka tis!tis aresei poli to karotsi paratirei ta panta!to proi pigame gia kafe to mesimeri gia fai kai tora fagame kai to glukaki tis kai telos!ouf!xsepatothika kale!i mikroula mou extes kai simera pou pigame boltoules den eixe katholou kolikous!lete na xsexnietai me ti bolta?haroullini sou to proteino anepifilakta!an den mporeis na bgeis akoma exso mesa sto spiti me to karotsi!mporei na xsexnietai!ayta koritsia makari na teleiose to martyrio toy morou mou kai eyxomai oso pio sintoma ginetai na teleiosei kai ton ipoloipon koritsion!stagones den prolaba na paro gia na sas po ti gnomi mou!bre koritsia pos megalonoun omos toso grigora ta morakia mas e?apisteyto!tha prospathiso na balo merikes foto!filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!

Ιωαννα μου λες να ξεχνιεται με την βολτα? με το καροτσι? λενε πολλοι πως στις 40 μερες εξαφανιζονται "δια μαγειας" οι κολικοι...

σημερα "βγηκαμε" κι εμεις... πηγαμε στους γονεις για φαγητο δηλ... ας ειναι... σιγα-σιγα θ'αρχησουμε κι εμεις τις βολτιτσες!

οι βολτα με το αυτοκινητο την κοιμιζει ... αμεσως!

της αρεσει και η μουσικη κι η κουβετντουλα....σε σημειο που δεν μπορει να μεινει ουτε λεπτακι μονη στο κρεβατακι της και την εχουμε μαζι μας στο σαλονι ακουγοντας τηλεοραση ή ραδιο!!! κοινωνικη η κορουλα μου!

φιλια σε ολες! παω για υπνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!! Ελπίζω εσείς και τα μωράκια σας να είστε πολύ πολύ καλά!

Δεν πολυμπαίνω πια στο mammy, κυρίως γιατί δεν έχω χρόνο! Διαβάζω όμως τα νεάκια σας και όποτε προλαβαίνω πετάγομαι και εγώ, χιχι!

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που με προβληματίζει... Υπάρχει ένα μέλος εδώ στο mammy που γενικά δεν γράφει πολύ... Πετάγεται αραιά και πού σε θέματα, κυρίως για να υποστηρίξει ένα συγκεκριμένο μέλος, όταν το μέλος αισθάνεται ότι τον θίγει κάποιο άλλο μέλος με τα σχόλιά του...

Είναι το μέλος που κάποτε, στην αρχή της εγκυμοσύνης μας, είχε αποκαλέσει κάποιες από εμάς γουρούνια, επειδή είχαμε πάρει αρκετά κιλάκια... οι παλιές σίγουρα θα το θυμάστε! ;);)

Έτσι πετάχτηκε και σήμερα..

Επειδή φαντάζομαι ότι πρόκειται για διπλό λογαριασμό (ή έστω για φίλη του άλλου μέλους), να έχετε το νου σας...

Κυρίες μου, δεν σας δίνω ευθέως, γιατί απεχθάνομαι τις εντάσεις. Απεχθάνομαι, όμως, και τις ζαβολιές! :angry::angry::angry:

Να είστε όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε πολύ καλή επικοινωνία σαν ζευγάρι και η απόφαση για το δεύτερο μωράκι, πάρθηκε επειτα από πολλή συζήτηση και ανάλυση της υπάρχουσας και ενδεχόμενης μελλοντικής μας κατάστασης. Οπότε είμαι χαρούμενη που ξέρω ότι αυτό το μωράκι το θέλουμε εμείς οι δυο πάρα πολύ (όσο και να αγχωνόμαστε). Απλά, ξέρεις... Ίσως είναι και οι ορμόνες... απλά θα ήθελα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον, ειδικά όταν γνωρίζουν τι έχω περάσει. Τελοσπαντων, είμαι με κομμένη ανάσα μεχρι την Τρίτη 🙏🙏  Θα περιμένω και τα δικά σου νέα, θυμάμαι ότι έχεις ραντεβού να δεις το μικρουλι σου και εσύ την Τρίτη 🙏  Σε άλλα νέα, η μπέμπα σήμερα είπε πρώτη φορά μπαμπά, πολλές φορές κιόλας και συγκινήθηκα τόσο πολύ... Αχχχ τι ευτυχία που προσφέρουν αυτά τα μικρά πλάσματα, ξεχνάς αμέσως όλη την κούραση. Κάντε κουράγιο αγαπημένες μου, σε μερικούς μήνες θα έρθουν τα θαυματακια μας,και τότε ούτε που θα θυμόμαστε τις δύσκολες αυτές στιγμές του άγχους και του φόβου ♥️♥️  
    • Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Έτοιμη είναι όταν αισθανθεί σίγουρη θα περπατήσει κ μόνη της!!!😍😍😍 Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!
    • Ευτυχώς που δεν κόλλησαν τα μικρά, άντε να φύγει το μικρόβιο πλήρως να ηρεμήσεις και εσύ! Η μικρή μου καλά, μεγαλώνουμε! Τώρα έγινε 15 μηνών και είναι στη φάση που στέκετεται μόνη της και κάνει βήματα αλλά θέλει να κρατιέται! Ο παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ, απλά είναι θέμα αυτοπεποίθησης! Δο΄ξα το Θεό, είναι γερή και όλα καλά! 
    • Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας, εάν έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο! Έκανα την υστεροσκόπηση 28 Μαΐου πήρα πρώτη φορά στη ζωή μου αντισυλληπτικα για αυτό το μήνα για την εξέταση! Μετά την επέμβαση είχα αίμα για 4 μερες ! Καθάρισα εντελώς στη βδομάδα! Και τώρα στις 13 Ιουνίου πήρα το τελευταίο χαπι από τα αντισυλληπτικα και αναμένω περίοδο! Αλλά έχει τώρα τη τελευταία εβδομάδα που έχω συνεχώς στο σκούπισμα καφέ εκκρίσεις! Λογικά θα μου έρθει περιοδος μέχρι τη Πέμπτη που θα κλείσω 7 μέρες από το τελευταίο χαπι ?  
    • Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Τα μικρά είναι μια χαρά πάλι καλά…!!! Δεν κόλλησε κανεις.. (Μάλλον μικρόβιο είναι) Εσένα το λουλουδάκι σου τι κάνει;;; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...