Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια, άνοιξα και ξεχωριστό θέμα, αλλά το βάζω και στο παρεάκι μας! Κληρώνω μέσω του blog μου το φοβερό και τρομερό μπανάκι FlexiBath! Όσες θέλετε να πάρετε μέρος, μπείτε εδώ: http://tomwro.blogspot.com/2010/04/flexibath.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που πήρα φόρα θα βάζω συνέχεια φωτό!!! Εγώ η άσχετη έκανα άλλη βλακεία... τις άνοιγα, πήγαινα στην διόρθωση και έκανα περικοπή... :blink: ! Γι'αυτό δεν μίκραιναν!

Επίσης να επισημάνω (και να δικαιολογηθώ) ότι στα καλά μου δεν είμαι τόσο χάλια και άσχημη... :(

Απλά στη φωτό ήμουν κατάκοπη, ταλαιπωρημένη και άυπνη! Κατανόηση please!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ Κ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ!!1

ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΟ 5ΩΡΟ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Μ ΑΝΥΣΗΧΟΥΣΕ ΑΥΤΟ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΚΛΠ ΑΛΛΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ.

ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΖΟΡΙΖΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΦΙΧΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΡΩΩ ΕΓΩ??

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΤΑ ΑΠΟΕΥΜΑΤΑ.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΝΕΑ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΑΡΤΥ!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣς ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΒΟΛΤΑ.

Α ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΙΤΙΚΟ?

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΕΛΕΙΕΣ ΦΟΤΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα πηγαμε για λιγα ψωνια με τον αντρουλη μου και αλλαγες δωρων!!!

εννοειται πως πεθυμησα το μωρακι μου και ανυπομονουσα να επιστρεψω σπιτι!!!

gai μου εγω λεω να παρεις τις σταγονες,.... ειναι πραγματικα αθωες με αρωμα πορτοκαλιου και γραφει πως κανει απο την πρωτη μερα γεννησεως! βεβαια βοηθανε ... δεν κανουν θαυματα! τα τσαγακια βοηθανε επισης!

οσο για το τσαι κι εμενα ειναι της μιλουπα-το κιντερτε, και γω της δινω 50μλ... 1-2 φορες την μερα!

Ποπη και Λαμπρινη το μωρακι σας σας μοιαζει!!!

Ποπη μου κι εμενα η μικρουλα μου εχει αρκετα μαλακια οπως τον δικο σου!

aglikeria μου το τσαι βοηθαει και στα κακακια!!!

για τροφες-θηλασμο που επηρεαζουν τα κακακια δεν γνωριζω!

κοριτσια εσεις που κανατε καισαρικη... ποτε μπορουμε να αρχισουμε κοιλιακους και ραχιαιους???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!

Ποπακι και Λαμπρινή ...!!! Τι μαγουλιθράκια υπέροχα κ φατσάκια για τσιμπάκια είναι αυτά??? Λαμπρινή πράγματι σου μοιάζει πολύ!!!

Πόπη στην φώτο την μερα που γέννησες είσαι πολύ γλυκιά!!! Και είσαι πολύ όμορφη και μεταξυ μας μου αρέσει πολύ περισσότερο απο αυτή που εχεις στο προφίλ σου ;) !!! :kiss:

Gai μου περαστικά στο μωράκι σου, ελπίζω να σταματήσει να ταλαιπωρήται με τους κολικούς.

Μόλις αδεισα λιγο κ είπα να μπω να πάρω την δόσει μου :laugh:. Η νεραιδούλα μου είναι μια χαρούλα :laugh: , εγειανε η γλωσσίτσα της τελειως και είναι πάλι ροδαλή ροδαλή :cheer: !!!

Η Νεφελίτσα σας στέλνει φιλάκια και μια αστεία φωτό με το φατσάκι της!

DSC00823.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip τί γλυκιά φωτογραφία είναι αυτή..όλες τις κοπέλες εδώ τις αγαπώ μετά από τόσο καιρό που κάνουν παρέα απλά επειδή εμείς οι δυό έχουμε περάσει πολλά μέχρι να καταφέρουμε να φτάσουμε ΄να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά, σε νοιώθω πολύ "δικό" μου άνθρωπο..

ανθρωπάκι όλα ΟΚ με τη στοματίτιδα, πέρασε γρήγορα? Καλά, η φωτό δεν παίζεται!

stasamich πρέπει κι εσύ κι εγώ να αποβάλλουμε το άγχος για το γάλα μας..ξέρω, μιά κουβέντα είναι αλλά από τότε που δεν το σκέφτομαι όλη την ώρα, όλα πάνε ρολόι (ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ μην το ματιάσω!).

gai πώς πάνε οι κολικοί? Δεν μπορώ να φανταστώ την αγωνία σας με το μωράκι να ταλαιπωρείται..μακάρι να σταματήσουν γρήγορα! Οσο για επαφή που λές, εγώ ακόμα δεν μπορώ να πώ ότι είμαι σε "φάση", άσε που φοβάμαι μην πονέσω..δεν ξέρω γιατί ρε γαμώτο μου χει βγεί έτσι περίεργα..

Ολίβια το βίντεο της μικρής σου είναι συγκινητικό, είναι σκέτη γλύκα η μικρή σου!

popi η φωτό είναι τέλεια και θα συμφωνήσω ότι είσαι μακράν πιό όμορφη από ότι σε αυτή του προφίλ σου..φτούφτού!

pamela καλώς ήρθες κι εσύ και το μωράκι σου!

haroullini πώς πάνε τα κέφια σου? Διέκρινα ότι δεν ήσουν και στα καλύτερά σου τελευταία, κάνω λάθος? Ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Σας καληνυχτίζω όλες και όλα τα μωράκια σας, όνειρα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

popi kai anthropaki ti kouklia einai ayta?ante na teleiosoun oi kolikoi na iremisoume oloi!adriani mou ayto pou les peri orexseos...to epathe kai i koumpara mou simbainei sixna sti loxeia!koritsia mou mia xara exthes!mpike to fai sto fourno!hahaahah paraligo na xsexaso pos ginetai kale!ligo ponousa sta ramata alla me mpoliki bazelini egine i douleia!haahah kratao pali ti mikri mou agalitsa sas afino mipos katafero na tin koimiso prin apo tous kolikous!haroullini eseis akoma exete kolikous?kalo brady kores filia sta zouzounia sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Τι κάνετε; Πάλι δεν με έβαζε από το πρωί... Ανδριανή σε φιλώ γλυκά για τα καλά σου λόγια για τη φωτό!!! :kiss:

Τζένη κι εσένα επίσης!!!! Το λιονταράκι μου κι εγώ σου αφιερώνουμε τις φωτό, μιας και τις περίμενες ανυπόμονα!!!!!! :P Η Νεφέλη είναι σκέτη τρέλα! Καλέ κάνετε από τώρα γυμνές φωτογραφήσεις;;;;;; :laugh: :P:P

Χαρούλα μου μόνο εδώ μοιάζει εμένα. Στις άλλες φωτό μοιάζει του μπαμπά του. Αυτό πάλι δεν το καταλαβαίνω... Όταν τον βγάλαμε στο νοσοκομείο, έμοιαζε το πρωί στον Γιώργο και το βράδυ σε μένα!!! Πως γίνεται αυτό; Από τη διαφορετική λήψη μάλλον ε;

Αχ κι εμείς όταν είχαμε βγει την προηγούμενη βδομάδα για ψώνια, το μυαλό μου ήταν συνέχεια στο σπίτι! Το κιν το είχα στο χέρι, μη με πάρει η μαμά μου που τον κρατούσε και δεν το ακούσω!!! Κόλλημα τρελό σας λέω!!! Φαντάζομαι όλες το έχουμε.

Ιωάννα τώρα που πήρες φόρα δεν σε σταματάει κανείς ε;;; :P Ο καημένος ο άντρας σου... θα φοβηθει το μάτι του! :P

Για τη γυμναστική κορίτσια και γω δεν ξέρω... πάντως θέλω να αρχίσω πολύ πριν το εξάμηνο για να συμμαζευτώ λίγο μέχρι τον γάμο. Και φυσικά χωρίς γυμναστική και κυρίως κοιλιακούς, το ζελεδάκι δεν μαζεύεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη μου , οχι ακριβώς γυμνές ..ημίγυμνες :laugh:! Ευχαριστούμε πολύ το γιόκα σου για την αφιέρωση :kiss: . Μέχρι το γάμο θα είσαι σούπερ!!! Αλήθεια πότε με το καλό? Θα κάνετε και βάπτιση μαζί?????

gai, καλέ μην χρησιμοποιείς βαζελίνες εκει, απαγορεύεται (μόνο ειδικό λιπαντικό), μίλα με τον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4 Σεπτεμβρίου είναι και είστε όλες καλεσμένες φυσικά!!! Δεν κάνω πλάκα. Κλείνω ξενοδοχείο και έρχεται όποια θέλει. Στις 3 του μήνα θα κάνουμε τα γλέντια στα σπίτια μας τα πατρικά και 4 κανονικά σε μαγαζί. Ναι, θα κάνουμε και βάφτιση μαζί. Είχαμε κλείσει ημερομηνία πριν μάθουμε για το μωρό και μετά δεν την αλλάξαμε. Κάναμε τον πολιτικό και τώρα τα έχουμε και τα 2!! Ο γιος μου θα με καμαρώσει νυφούλα! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα!!! Εχθες προσπαθουσα να μπω αλλα δεν με εβαζε... :angry::angry::angry:

Σημερα η μπεμπουλα μου με αφησε παλι αυπνη τη νυχτα αλλα κοιμηθηκαμε παρεουλα στο κρεβατι απο τις 9 μεχρι τις 12:30 και ετσι στανιαρα λιγο....τωρα λαγοκοιματε...μια κοιματε μια γκρινιαζει γιατι μαλλον θελει να κανει κακακια και δεν μπορει η ψυχουλα μου... :(:(:( Δεν ξερω πως να την βοηθησω γαμωτο...το κινερτε δεν κανει τιποτα...της δινω καθε μερα αλλα δεν βλεπω να βοηθαει...εχει κανεις καμια προταση??? Με ποναει η καρδια μου να την βλεπω να ζοριζεται ετσι...σφυγκεται,κλαει και τελικα μονο πορδουλες ακουμε....οταν τα κανει ειναι νερουλα (οπως πρεπει δηλαδη)...τι να κανω ρε κοριτσια??? Εχει καμια παρομοιο προβλημα???

Οσο για το στηθος και εμενα ποναει στην αρχη, ιδιως το ενα που ειχε πληγωθει πολυ στην αρχη, αλλα μετα απο λιγο περναει...για καμια 5-6 ρουφηξιες ποναει. Δεν το θεωρησα ανυσηχητικο...

Ποπη μου εισαι μια κουκλα στη φωτο με το παληκαρι σου...συμφωνω οτι ειναι καλυτερη απο το προφιλ...αρε η ευτυχια σε κανει και λαμπεις κουκλα μου!!!!

Ανδριανη εσυ πως τα πας με το θηλασμο? Ειναι σταθερα τα ωραρια η οπως νανε?? Εμεις δεν εχουμε τιποτα σταθερο...αλλα την μια μερα αλλα την αλλη... Ποσο ειναι το αγγελουδι σου???

gai του δωσαμε και καταλαβε??? Αντε βρε ζηλευω...δεν θα σαραντησουμε...θα φυγουν τα κεραμυδια απο το σπιτι...και εγω απο τον 3ο μηνα εχω και εχει γυρισει το ματι μου....χιχιχι!!!!

Φιλακια σε ολα τα κουκλακια της παρεας...ειναι ολα πανεμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθρωπακι κουκλιτσα η Νεφελιτσα σας!!!

οποτε γυμναστικη μετα το εξαμηνο ε?

σημερα ειμαστε 29 ημερων, και θα παω στον γιατρο μου 1 βδομαδα μετα την 40η...

Ανδριανη μου μια χαρα ειμαι! πιο παλια στεναχωρεθηκα περι θηλασμου... πλεον το φιλοσοφησα το θεμα!

gai μου πλεον δεν εχουμε κολικους νοουμενου βαζουμε τις σταγονες και πινουμε καθημερινα τσαγακι... ΟΜΩΣ... επειδη για την ωρα η Ναγια μου ειναι αλεργικη στην λακτοζη και επισης εχει και παλινδρομηση (κανει παααρα πολλους εμετους)... πινουμε ενα ειδικο γαλα που βοηθαει για την παλινδρομηση και ετσι γλυτωνουμε τους εμετους.... ΟΜΩΣ αυτο το γαλατακι εχει λακτοζη το οποιο της προκαλει πολλους πονους.... στο στομαχακι-εντερακια....

εχει 1 βδομαδα που ξεκινησαμε αυτο το γαλα και προσωπικα το προτιμω γιατι ηρεμησα απο το αγχος απο τους εμετους...αφου να φανταστεις ενα βραδυ χωρις να κλαψει ή να κανει θορυβο...ξυπνησα και ειδα τον εμετο να βγαινει απο τα ρουθουνακια της...μιας και φοραγε πιπιλα.... και οχι νερο αλλα εμετος! εννοειται τα εκανα πανω μου!

τις πρωτες 1-2 μερες την ενοχλησε το γαλα και μετα ολα καλα.... τωρα παλι αυτες τις 2-3 μερες εχει παααρα πολλους πονους που διαρκουν 1-2 ωρες μετα το φαγητο... οποτε μετα φθανει η ωρα του επομενου της φαγητου... και ξανα παλι!!!

την κραταω οσο μπορω πανω μου, αλλα ο πονος της ειναι πολυς....

ελπιζω να αντεξει το μωρουλινι μου ακομη 2 βδομαδες μεχρι να παμε παιδιατρο!

εχει δικιο Ιωαννα μου το Ανθρωπακι για την βαζελινη!!! ειδικο λυπαντικο μονο!!

Ποπη μου κι εμενα στην αρχη μου εμοιαζε λιγακι τωρα πλεον τιποτα! εκτος απο τα χρωματα που ειναι ασπρουλα και αρχισε να γινεται ξανθια! Α! και τα φρυδια ειναι δικα μου! να μην το ξεχναμε αυτο! και το σχημα και το χρωμα!

Με το καλο ο γαμος σου Ποπη μου!

δυστυχως δεν μπορουμε να'ρθουμε λογω δουλειας και φυσικα της πριγκιπισσας! σιγουρα θα σε καμαρωσει ο γιοκας σου και θα σαι πολυ ομορφη...νυφουλα-μανουλα!!!

εχεις καιρο για το γαμο! περιμενε λιγακι ακομη!

εχει πονακια η μικρουλα μου....και θα την παρω τωρα...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις μανούλες....

προσπαθούσα δύο μέρες να μπω αλλά δεν μπορούσα...

Labrinip μου φυσικά κ συμφωνώ με την αγκαλιά, κατάλαβα τι εννοείς. Κ εγώ τον πέρνω αγκαλία, δεν μπορώ να αντισταθώ άλλωστε απλά δεν θέλω να το κάνει συνέχεια.

Σε δύο μήνες πάω για δουλειά κ δυστυχώς θα είναι πιο δύσκολα τα πράγματα τότε. Ελπίζω να έχει μπει σε πρόγραμμα κ τα τρώει κ να κοιμάται συγκεκριμένες ώρες γιατί τώρα δεν υπάρχουν ωράρια ακόμα σε εμάς...

Stasa-mich μην ανησυχείς με τον θηλασμό τα πέρασα κ εγώ αυτά. προσπάθησε να είσαι καλά κ μην τρελένεσαι...

Haroulini k gai ελπίζω να τελειώσει η ταλαιπωρία στα μωρά σας. Εμείς έχουμε πονάκια αλλά ευτυχώς όχι πάρα πολλά..

Pooi, labrinip, anthropaki τι τέλεια μωράκια είναι αυτά? φτου φτου

εγώ η άσχετη δεν μπορώ να ανεβάσω φωτό, θα προσπαθήσω όμως. Ούτε νέο τικεράκι δεν μπορώ να βάλω, δεν το παίρνει...

Φιλάκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα φώτα σας κ σε μένα...

κάνουμε πονάκια αλλά όχι συνέχεια.. τώρα μόλις για παράδειγμα εκεί που κοιμόταν ξύπνησε κ έκλαιγε πολύ, διαφορετικά από άλλες φορές κ καταλαβαίνω ότι πονάνει κ έχει κολικούς..

δεν το κάνει κάθε μέρα ...

εσάς όταν λέτε για κολικούς πονάνε όλο το απόγευμα, για πολλές ώρες?

οι σταγόνες που λέτε τις πέρνετε μόνιμα ή όποτε πονάει? κ βοηθάνε? σε πόση ώρα μετά ανακουφίζεται?

ρωτάω γιατί σε μια εβδομάδα θα πάμε παιδίατρο κ θα την ρωτήσω... εκτός αν αυξηθούν σε συχνότητα κ διάρκεια θα την πάρω τηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα,

Τα κακακια ειναι φυσιολογικο να μην ειναι σφιχτα οταν τα μωρακια ΜΑς θηλαζουν. Δεν ξερω αν επηραζουν αυτα που τρωμε, εγω παντως τρωω τα παντα και ο μπεμπης μου ειναι μια χαρα. Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι αεριζεται συχνα και μυριζουν :( . Τα δικα σας το κανουν?

Και οι δικες μου οι θηλες πονανε αλλα μονο στην αρχη. Μερα το θηλασμο ομως ,μου ποναει το αριστερο στηθος και δεν ξερω γιατι...

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aglikeria έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ Κ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ!!1

ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΟ 5ΩΡΟ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Μ ΑΝΥΣΗΧΟΥΣΕ ΑΥΤΟ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΚΛΠ ΑΛΛΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ.

ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΖΟΡΙΖΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΦΙΧΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΡΩΩ ΕΓΩ??

ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΤΑ ΑΠΟΕΥΜΑΤΑ.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΝΕΑ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΑΡΤΥ!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣς ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΒΟΛΤΑ.

Α ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΣΗΧΙΤΙΚΟ?

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΕΛΕΙΕΣ ΦΟΤΟ!!

Καλησπερα κι απο μενα,

Τα κακακια ειναι φυσιολογικο να μην ειναι σφιχτα οταν τα μωρακια ΜΑς θηλαζουν. Δεν ξερω αν επηραζουν αυτα που τρωμε, εγω παντως τρωω τα παντα και ο μπεμπης μου ειναι μια χαρα. Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι αεριζεται συχνα και μυριζουν . Τα δικα σας το κανουν?

Και οι δικες μου οι θηλες πονανε αλλα μονο στην αρχη. Μερα το θηλασμο ομως ,μου ποναει το αριστερο στηθος και δεν ξερω γιατι...

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxomai na ta katafero me ti foto!koritsia ayto me ti bazelini proti fora to akouo eytyxos ap exso ap exso ebala euxomai na min xsanaxreiastei! ;) i kori mou oli mera einai mia xara apo kolikous euxomai na min exoume partu to brady!haroullini poli tromaktiko ayto me tous emetous!panagia mou oute na to skeftomai de thelo!eytuxws pou einai kalitera i nagia sou tora apo emetous!tzenaki oi kolikoi einai sinithos tin idia ora kai ta mora i klaine polu i sfigontai!ayrio tha pame tin proti mas bolta me karotsi! :woohoo: kalo brady!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!!!!!!!!!!

Πως είστε σήμερα;;;; Ο μπέμπης μου είναι μια χαρά!!!! Εχουν περασει εντελώς οι κολικοί :laugh: αλλά ακόμα ταλαιπωρούμαστε λίγο με την παλλινδρόμηση :( . Αντε να πάει 5 μηνών να ξεκινήσει να τρώει στερεες τροφές για να περάσει.

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι;;; Η περίοδος πότε επιστρέφει μετά την γέννα και ενώ υπάρχει αποκλειστικός θηλασμός;;; Εγώ αδιαθέτησα χθες :blink::blink: μόλις 2,5 μήνες μετά την γέννα και 3 βδομάδες μετά που μου τελείωσαν τα λόχεια.... λέτε να επιρρεαστεί ο θηλασμός;;

KONNA μου, ο δικός μου μπέμπης δεν είχε μόνο το απόγευμα πόνους... είχε σχεδόν όλη μέρα... στην κυριολεξία ούρλιαζε από τους πόνους και μάζευε τα πόδια στην κοιλίτσα του... :( Οι σταγόνες είναι σούπερ!!!!!!!

Του δίνεις 0,5cc Infacolic πριν από κάθε γεύμα. Αποτελέσματα θα δεις μετά από 2-3 μέρες που θα λιγοστεύει ο πόνος και θα ηρεμήσει λίγο το μωράκι. Μέρα με τη μέρα θα βλέπεις διαφορά! Εμένα του έφυγαν εντελώς οι κολικοί στις 15 μέρες αλλά το παίρναμε περίπου 20 μέρες προληπτικά (πήρε συνολικά περίπου 3 μπουκαλάκια). Είναι ακίνδυνες σταγονίτσες και δεν απορροφούνται από τον οργανισμό του μωρού. Δεν χρειάζονται συνταγογράφηση και κοστίζουν περίπου 4,00 € .

Μην αφήσεις το μωρό να υποφέρει περιμένοντας την επόμενη επίσκεψη... παρε τηλέφωνο το γιατρό και ρώτα τον.

Haroulini μου χαίρομαι που σας πέρασαν οι εμετοί αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά.... το μωρό έχει αλλεργία στην λακτόζη και παρόλα αυτά ο γιατρός σου δίνει γάλα που περιέχει λακτόζη μόνο και μόνο για να μην κάνει εμετό;;;;;;;;;;; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ εκ μέρους του :angry: . Το μωρό πιο πολύ υποφέρει από τους πόνους στο έντερο που προκαλεί η λακτόζη παρά από τους εμετούς. Πως είδατε οτι έχει αλλεργία; Είδες αίμα στα κακάκια της μπέμπας; Κάνατε κάποια εξέταση; Όπως και να έχει, σε αυτή την περίπτωση δίνουν υποαλλεργικό γάλα που δεν περιέχει καθόλου λακτόζη, το οποίο έχει απαίσια γεύση και δύσκολα το συνηθίζει το μωρό.

Εγώ είδα αίμα στα κακάκια του και αυτό σημαίνει πως είναι ερεθισμένο το έντερο. Μην φανταστείς μεγάλη ποσότητα, στο μέγεθος του κεφαλιού μιας καρφίτσας, στην ουσία μια μικρή μική κουκίδα. Ετσι, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να καταναλώνω γαλακτοκομικά και τρόφιμα που περιέχουν ακόμα και ίχνη γάλακτος, γιατί περνάνε στο μητρικό γάλα. Συγνώμη κιόλας... αλλά είναι σοβαρός ο γιατρός σου;;;;;;;;;;; :blink: Μήπως θα έπρεπε να πάρεις και 2η γνωμη από αλλο γιατρό;

Συγνώμη αν φαίνομαι υπερβολική αλλά πραγματικά νιάζομαι επειδή περνάμε και εμείς τα ίδια.

Εμείς τους εμετούς τους έχουμε ελλατώσει πολύ, κάνοντας απλά πραγματα: το κρεβάτι του μωρού είναι αρκετά ανασηκωμένο από την μεριά του κεφαλιού, το ριλάξ είναι σχεδόν σε καθιστή θέση, δεν τον ξαπλώνω μετά που θα θηλάσει αλλά τον έχω στον ώμο μου όρθιο για τουλάχιστον μισή ώρα. Εμετοί γίνονται ακόμα αλλά τους έχουμε μειώσει σε περίπου 2 την μέρα. Γουλίτσες όμως βγάζει συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σε ολες τις μανουλες με τα μωρουλινια μας!

χθες το μωρουλινι μου εκλαιγε ολοκληρη μερα, απο τους πονους...οχι κολικους, αλλα πονους που του προκαλει η λακτοζη... τελικα αλλαζουμε για ακομη μια φορα το γαλα, και θα βαζουμε μιση δοση απο το ενα ειδος και μιση δοση απο το αλλο... ευτυχως απο ψες καλυτερευσε η κατασταση... ελπιζω να της περασουν εντελως τα πονακια, να κατασταλαξουμε σε ενα γαλα που της κανει, και να φυγει επιτελους αυτη η αλλεργια με την λακτοζη...

λυπηθηκα τοοοσο πολυ που την εβλεπα να υποφερει τοοοσο...

Κοννα μου οχι σε 2 μηνες αλλα νωριτερα θα μπουνε σε προγραμμα τα μωρακια μας! μην ανησυχεις για αυτο!

το τσαγακι βοηθαει στους κολικους!

οι σταγονες ονομαζονται infacol και τις δινουμε πριν απο καθε γευμα...ειναι εντελως αθωες και κανουν καλη δουλεια σε συνδυασμο με το τσαγακι!

οι κολικοι ...μπορει ενα μωρο να εχει οοολη μερα... σε διαφορετικες "εντασεις" πονου.... γενικα το μαξιμουμ των πονων ειναι συγκεκριμενη ωρα την μερα....συνηθως διαρκουν 2 ωρες (οι μαξιμουμ πονοι) και συνηθως ειναι το βραδακι...

ο λογος για τους κολικους ...μενουν αερια μεσα στο εντερακι με αποτελεσμα οι πονοι.... για προληψη υπαρχουν ειδικα μπιμπερο, οταν πινει το μωρο απο το μπιμπερο να γεμιζουμε τη πιπιλα με γαλα...και αν καποια θηλαζει σιγουρα προσεχει την διατροφη της!

ελπιζω να σε βοηθησα!

Παμελα σιγουρα αφου θηλαζεις, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τρως εσυ το τρωει και το μωρο σου.... και φυσικα επηρεαζονται και τα κακακια και τα αερια που εχει το μωρο σου απο την δικια σου διατροφη! προσεξε τι τον ενοχλει!

gai μου καλη βολτααααααααα!!! αχου!!! ανυπομονω κι εγω ποτε θα την βγαλω!!!

maryloo28 ο λογος που παιρνουμε γαλα με λακτοζη ενω ειναι αλλεργικη στην λακτοζη ειναι γιατι εχουμε σοβαροτερο θεμα με την παλινδρομηση,... ! το γαλα που παιρνει ειναι ειδικο για την παλινδρομηση.... για να μην κανει εμετους... μιας και στην αρχη.... για 10 μερες απο την μερα που γεννηθηκε δεν ειχε βαλει ουτε 1 γραμμαριο... λογω του οτι εκανε εμετο ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! ......οποτε τι επρεπε να κανουμε να αφησουμε το μωρο να χανει βαρος???γιατι οπως λες επρεπε να αφησουμε το μωρο να κανει εμετους συνεχεια και ασταματητα....

και το θεμα μου δεν ειναι ο παιδιατρος μου αλλα η παλινδρομηση (περισσοτερο) και η λακτοζη....

και σιγουρα το δικο σου μωρο ειναι διαφορετικη περιπτωση το προβλημα του απο το δικο μου!εντελως διαφορετικο προβλημα!!! και καθολου μα καθολου δεν παιρναμε τα ιδια εγω κι εσυ...οπως λες!!! καμια σχεση το δικο μας προβλημα με το δικο σας!

και για να κανουμε ολα αυτα που κανουμε σημαινει εξαντλησαμε ολα τις αλλες θεραπειες-λυσεις....

καταλαβες τωρα???

Στασα μου σιγουρα το τσαγακι θα βοηθησει....δινε της 1-2 την μερα..., αν συνεχισουν τα κακακια της να ειναι σκληρα τοτε παρε τον παιδιατρο τηλ.... ισως την ενοχλει το γαλα...πολυ πιθανον απο την δικια μου εμπειρια...

Εφη και Νικη μου ελπιζω να'στε καλα! φιλακια στα μωρακια σας! περιμενουμε νεα σας!!!

ξερετε τι σκεφτομουνα....

πως περασαμε μαζι οοοολη μας την εγκυμοσυνη.... και τωρα ολες μας τις φασεις με τα μωρακια μας!!!

αν και δεν "γνωριζομαστε" εντουτοις γνωριζομαστε τοοοσο καλα....

περασαμε και συνεχιζουμε και περναμε τοοοσα σημαντικα γεγονοτα της ζωης μας!

το να μοιραζομαστε τετοια γεγονοτα και να συμπαραστεκομαστε η μια της αλλης σε τετοιες σημαντικες και δυσκολες στιγμες(σε φασεις σκεψεων και προβληματων)......

ειναι τοοοσο σημαντικο να παιρνεις θετικες σκεψεις-λυσεις-απαντησεις οταν τις χρειαζεσαι και τις εχεις αναγκη.... η στηριξη που δινουμε η μια στην αλλη....η συμπαρασταση.... δεν περιγραφεται!!!

και σιγουρα οπως κι εγω, ετσι κι εσεις νιωθετε με καποιες απο το ποστ μας "πιο συνδεδεμενες" και με αλλες πιο "απομακρες"...φυσικο ειναι .... μεσα απο την γνωριμια μας...."φαινεται" ο χαρακτηρας της καθεμιας μας!

σας ευχαριστω ολες... για ολα οσα σας χρειαστηκα και ησασταν πραγματικα διπλα μου.... μεχρι τωρα!

σας αφηνω τωρα και τα λεμε αργοτερα!!!

με χρειαζεται το μωρουλινι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες και αγγελουδια!!!!

Σημερα το κοριτσακι μου ειναι πιο ηρεμο. Κοιμηθηκε αρκετα καλα την νυχτα (καναμε και κακακια!!!!) και τωρα μολις την πηρε ο υπνος εκει που καθοταν και ειπα να δω τι κανουν οι φιλεναδες μου!!!

Ρε κοριτσια δεν ειναι υπεροχο οταν δεν κοιμουνται και καθονται με τα ματακια ανοιχτα ησυχα και χαζευουν γυρω γυρω??? Εγω παντως τρελαινομε οταν την βλεπω ετσι να χαζευει!!! Ειμαι πραγματικα ερωτευμενη με την κορη μου...οπως πιστευω και ολες εσεις με τα αγγελουδια σας!!!

Χαρα μου τα κακακια που κανει δεν ειναι σκληρα...ειναι μαλακα και κιτρινα οπως πρεπει απλα την βλεπω πολλες φορες οτι κοκκινιζει και κλαιει και ζοριζετε πολυ αλλα δεν κανει κακακια...μονο πορδουλες βγαζει... :blush::blush::blush: Απο εχθες πινω πιο πολλους χυμουσ και εχω την αισθηση οτι την βοηθαει...εμενα παντως με βοηθησε και απο εκει που ειχα ξεχασει την τουαλετα εχθες πηγα 2 φορες και σημερα μολις ξυπνησα πηγα τρεχοντας!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Πανηγυρια ειχαμε στο σπιτι!!! ΧιΧιΧι!!!! :P:P:P

Κοννα μου δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι ευτυχως μεχρι τωρα δεν ειχαμε προβλημα με κολικους!Το μονο που θα σου προτεινα ειναι να μην περιμενεις μια εβδομαδα.Παρε τον γιατρο σου τηλεφωνο και ρωτα τον τι να κανεις.Περαστικα σας ευχομαι!

Φιλακια σε ολα τα πατουσακια!!! Θα τα ξαναπουμε αργοτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!

ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙΑ ΣΑΣ?

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΛΙΓΑ ΝΕΑ ΣΑΣ!!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΣΟΠΟ ΤΟΥ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ.

ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ, ΚΡΕΜΑ?Ή ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?

ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ?ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ.

stasa_mich έγραψε:

τα κακακια που κανει δεν ειναι σκληρα...ειναι μαλακα και κιτρινα οπως πρεπει απλα την βλεπω πολλες φορες οτι κοκκινιζει και κλαιει και ζοριζετε πολυ αλλα δεν κανει κακακια...μονο πορδουλες βγαζει... :blush::blush::blush:

stasa_mich ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΣΗΔΗΡΟ ΚΑΙ ΜΑΓΙΑ ΜΠΥΡΑΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΤΗΝ ΕΚΟΨΑ Κ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΨΩ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΡΥΖΙΑ, ΣΕ ΜΕΤΡΟ ΟΙ ΠΑΤΑΤΕΣ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΒΓΑΖΕΤΕ ΑΝΕΤΑ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ?

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΜΕΝΤΕΛΑ ΣΓΟΥΙΝΚ ΚΑΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΙΤΣΑ.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...