Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

Καλημέρα μανουλίτσες....

χτες το βράδυ ήταν λίγο ανήσυχος αλλά πιστεύω ότι ήθελε απλά αγκαλία κ ότι δεν πονούσε.Φοβάμαι μήπως μάθει πολύ στην αγκαλιά κ κλαίει συνέχεια, έχω αυτή τη φοβία κ δεν θέλω να κακομάθει.Εσείς τι κάνετε? τα κοιμίζετε ή τα αφήνετε κάτω να κοιμηθούν μόνα τους?

Εγώ τον βάζω κάτω αλλά μερικές φορές γκρινιάζει κ του έδωσα πιπίλα επειδή έβαζε το δάχτυλο στο στόμα κ είπα από το να μάθει το δάχτυλο καλύτερα την πιπίλα.

pamela καλώς μας ήρθες κ να σου ζήσει το μωράκι κ τα άλλα σου παιδάκια!

Αχ κορίτσια, βλέπω ανοίξατε θέμα για δίαιτες κ ραγάδες. Πίκρα το θέμα αλλά τι να κάνουμε? μανούλες γίναμε....

υπομονή κ πάνω απ όλα υγεία...δεν βαριέσαι για τα κιλά...λες κ τις άλλες χρονιές έβγαινα καλονή στην παραλία? χαχαχα

κορίτσια στις βόλτες σας βάζετε κρέμες σώματος κ αρρώματα? 'η περνάνε στο γάλα?

φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KONNA μου καλησπερα!!!!Εγω την μικρη μου την εχω συνεχεια αγκαλια δεν ειμαι της αποψης του αστο να κλαιει γιατι με την αγκαλια θα κακομαθει βεβαια αυτη ειναι η αποψη μου και η καθε μανουλα ξερει τι ειναι το καλυτερο για το μωρο της!!!Εμενα και ο παιδιατρος μας ειναι υπερ της αγκαλιας!!!Τωρα οσον αφορα για κρεμες σωματος και καλλυντικα εγω δεν χρησιμοποιω οχι γιατι παιρνανε στο γαλα αλλα επειδη εχουν εντονο αρωμα και μπορει να ενοχλησει το μωρο!!!

Αυτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμας!!!

Εχθες ειχαμε μια αρκετα ζορικη μερα...μετα απο 2 μερες που η μικρη ηταν χατζομενη στο στηθος μου (και την νυχτα!) τελικα δεν αντεξα και της εδωσα ξενο γιατι πιστευα οτι πεινουσε...το αποτελεσμα ηταν να πιει μονορουφη 120 ml!!! ...και μετα απο 2 και μετα απο 3 ωρες να κανει εμετο! Δυο φορες το αγγελουδι μου!!! Εμενα με ειχε πιασει τρελο παραπονο καο ολο εκλεγα...ενιωθα απολυτα αχρηστη που δεν μπορουσα να θηλασω το μωρο μου...ξερω ισως ακουγετε υπερβολικο αλλα ετσι ενιωθα... Τελικα το απογευμα, και αφου την αφησα νυστηκη για αλλες δυο ωρες μετα τον τελευταιο εμετο(κατεντολη γιατρου),της εδωσα 50μλ τσαγακι και μετα απο μιση ωρα 50μλ ξενο...ξαφνικα το στηθος μου φουσκωσε και ετσι το εβγαλα με το θηλαστρο...εβγαλα 90μλ συνολο και απο τα δυο!! ειναι καλα? δεν εχω ξαναβγαλει για αυτο ρωταω.... Εντελει της εδωσα και το δικο μου απο το μπιμπερο και το αστερακι μου κοιμηθηκε ενα 4ωρο και το βραδυ την εδινα παλι μονο απο το στηθος και κοιματαν τριωρα!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Και το πρωι την ταισα στις 10 και ακομα κοιματε!!! Μακαρι να ηταν απλα μιαφαση και να χορταινει γιατι και μονο στη σκεψη οτι δεν ειχα γαλα τρελαθηκα!! Σας ζαλισα με την ιστορια μου αλλα εχω αναγκη να μιλαω μαζι σας...μου δινει τρομερο κουραγιο!!!!

Εφη μου χαρηκα παρα πολυ για τα νεα σου και της Νικης !!! Φιλακια και στις δυο και πολλα πολλα φιλακια στα πατουσακια απο τα αστερακια σας!!! Καλο κουραγιο και ελπιζω να ηρεμησετε τελειως πολυ συντομα. :kiss:

Ανδριανη συμφωνω απολυτα με την ευχη σου...τι καλα που θα ηταν να βλεπαμε ποσο τρωνε!!!! Οσο για τον υπνο και εμενα ετσι κοιματε η μικρουλα μου και συνεχεια πεταγομαι για να δω αν ειναι καλα....να δουμε ποτε θα το συνηθησουμε!!!!

Χαρα μου μπραβο σας....πολυ χαιρομαι που πανε ολα καλα!!! Φιλακια πολλα στο ζουζουνακι σου!!!

Anthropaki περαστικουλια βρε!!! Τωρα οσο για τον θηλασμο οτι σου πει ο παιδιατρος καλυτερα κανε...κατι ξερουν παραπανω....

Παμελα καλως ηρθες στη παρεουλα μας βρε!! Να σου ζησουν τα αγγελουδια σου....Οσο για το στηθος που λες εγω απλα νιωθω κατι σουβλιες που και που αλλα νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο...τωρα για τον πονο καλυτερα μιλα με τον γυναικολογο σου η καλυτερα με καποια μαια...

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ...φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, μόλις έφαγε η μικρούλα μου και έπεσε για ύπνο αχ είναι τόσο καλή ξυπνάει και δεν κλεει με κοιτάει μόνο και βγάζει κάτι κραυγές μήπως και ξυπνήσω και την ταίσω νιώθω τόσο ευτυχισμένη! Την Δευτέρα πάμε και για το 1ο μας εμβόλιο τι καλά ελπίζω μόνο να μην είναι απο τα εμβόλια που κάνουν πυρετό τα μωράκια μας, αλήθεια όσες το κάνατε είχατε πυρετούλη μετά; τρέμω και μόνο στην σκέψη ότι θα τσιμπήσουμε το μπουτάκι του παιδιού μου. (είμαι λίγο υπερβολική)

Stasa μην στεναχωριέσαι όπως είπες είναι απλώς μια φάση αυτή με το γάλα όλα ΄συνεχίσουν μια χαρά και τα 90ml που έβγαλες είναι οκ. εξαλλου απο ότι μου είπε ο γιατρός μου δεν παίζει ρόλο μόνο η ποσότητα αλλα και η ποιότητα του γάλατος μας πόσο θρεπτικό παχύ είναι πόσο λίπος έχει κτλ.

Αgnoula κι εγώ είμαι υπέρ της αγκαλιάς στα παιδιά μας είχα διαβάσει κάπου ότι τα μωρά μας την έχουν ανάγκη για αυτό την ζητάν και τους εξασφαλίζουμε μεγάλη ασφάλεια και ικανοποίηση ώστε αργότερα να μην τους λείπουν και μας την ζητούν σε μεγαλήτερη ηλικία.

ΚΟΝΝΑ σχετικά με την αγκαλιά διάβασες την άποψη μου, μωράκια είναι ας τους φερθούμε όπως νιώθουμε με περίσση στοργή δεν πειράζει αν κουραζόμαστε και λιγάκι βέβαια όχι και να τα κακομάθουμε αλλα όλα χρειάζονται με μέτρο εκτός απο την αγκαλιά που δεν έχει μέτρο. Είμαι λίγο υπερβολική γιατί δυσκολεύτηκα να μείνω έγκυος και μετά απο 3 εξωσωματικές ελπίζω να με δικαιολογείς που έχω αυτή την γνώμη. Πιπίλα πάντως εμένα δεν έπιασε αλλα έχεις δίκιο είναι καλήτερη απο το δάχτυλο. Σχετικά με τις κρέμες εγώ βάζω του Κορρε μια συσφικτική με καφείνη και μια πάλι του κορρε για τις ραγάδες είναι νομίζω οι πιο αγνές και ακίνδυνες, τις πήρα μέσω internet πολύ οικονομικές.

Maryllo κοινωνικός ο κούκλος σου κι εμένα τρελένεται για παιχνίδια και τραγουδάκια.

Mamoli super το βιντεάκι.

Harroulini χαίρομαι που σταματήσαν οι εμετοι σας και βρήκατε το καταλληλο γαλατάκι κι εμείς τώρα φοράμε το 3-6μηνών αλλα παρατηρώ ότι η κάθε μάρκα έχει διαφορετικά νούμερα μπέρδεμα.

Andriani μου μοιάζουν τα μωράκια μας κι εμένα στις βόλτες κοιμάται και το βράδυ χορεύει στον ύπνο της. Όσο για το γάλα ας πίνουν όσο θέλουν έχει φροντίσει ο θεός την φύση να μας στέλνει όσο χρειάζονται τα μωράκια μας και αν τα δούμε σκούρα έχουμε κι εναλλακτικές το μπουκάλι όχι θα κάτσουμε να σκάσουμε εμείς και τα μωρά μας να είμαστε καλά.

Anthropaki υπομονή και περαστικά και στις δυό σας! Σου είπε ο γιατρός που οφείλεται η στοματίτιδα και η καντιντα πως μπορούμε να προφυλαχτούμε να μην το πάθουμε; Φιλάκια σύντομα θα έχεις και πάλι το μωρό στο στήθος.

Popi φιλιά στον πρίγκιπα σου. Ποιο θέμα έγραψε η μπεμπουλίνα και σοκαρίστηκες καλέ;

Αναστασία όσο για τα κιλά μια χαρά είστε όλες εγώ έχασ 11 μετά την γέννα και παραμένω σταθερή μιας και δεν μπορώ να κάνω δίαιτα μου μένουν ακόμη 11 να χάσω για να έρθω στα αρχικά και έχω και περιττά απο πρίν. Ας μην το σκέφτομαι καλήτερα σύνολο πρέπει να χάσω 21 για να γίνω 60. αχ βαχ μακάρι να αδυνατίζει ο θηλασμός...

Φιλιά σε όλες sorry για το μεγάλο post αλλα είχα καιρό να απευθυνθω στην καθεμία σας.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip μου ευχαριστώ για τις ευχές. Η καντιντίαση είναι μυκητίαση. Μπορεί να οφείλετε στη αντιβίωση που είχα πάρει και μετά επειδή ήμουν ανοσοκατεσταλμένη και με τον θηλασμό εκδηλώθηκε. Παρουσιάζεται μόνο σε θηλάζουσες μητέρες. Οπότε μπορεί να εμφανίσθηκε σε εμένα είτε από το μπεμπάκι που μπορεί κάτι να έβαλε στο στόμα του (π.χ κάποιος το χάιδεψε κ αυτό έβαλε στο στόμα του το χεράκι του) ή από το αντιβιοτικό το έπαθα εγώ και με την λανολίνη που έβαζα στην θηλή για να μην πονάω και να θρέφει η θηλή (γιατί δεν ήξερα), ο μύκητα τρεφότανε όποτε εκδηλώθηκε. Στον στήθος δεν είναι εμφανής (σε εμένα), μόνο που η ρώγες μου είναι πιο ροζ και στο θηλασμό άσπριζαν (σαν μην αιματονονταν καλά) σε κάποια πολύ πολύ μικρά σημεία. Επίσης έχω σχετικό κνησμό και είχα απίστευτο πόνο όταν θήλαζα χωρίς τις θηλές (σαν να περνάνε μικρά γυαλάκια μέσα από το στήθος, καθώς βγαίνει το γάλα). Το είχα καιρό αλλά δεν το ήξερα. Το έμαθα τώρα με την στοματίτιδα της μικρούλα μου..Γιαυτό όταν καταφέραμε και έπιανε επιτέλους την θηλή και θηλαζε η μικρούλα μου πέθαινα στον πόνο οσο πηγαινε :( .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthropaki σε ευχαριστώ για την ενημέρωση! Περαστικά και πάλι. Προσπαθώ να προλαμβάνω ότι μπορώ για αυτό ρωτάω.

Νομίζω ότι θα καταφέρω να βάλω την φωτο αυτή την φορά.

Πάντως πράγματι τα μωράκια μας είναι όλα πανέμορφα λες και βγήκαν απο φωτογράφηση περιοδικού.

Φιλάκια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια σε ολες!!!!!!!

σημερα η Ναγια μου ειχε αρκετα πονακια-κολικους και επισης δυσκοιλιοτητα και την κραταγα αρκετα πανω μου...

οσο αυτο που λετε για την αγκαλια και γω την παιρνω αγκαλια... κι ας μαθει... εεε πλεον ειναι ηδη αργα...ηδη εμαθε στην αγκαλια αλλα τι να κανω... σαν εχει κολικους να την αφησω να ποναει στο κρεβατακι της ενω νιωθει καλυτερα στην αγκαλια μου? δεν προκειται!!!

Ανθρωπακι μουπεραστικουλια με την στοματιτιδα!

κοιλιακους δεν μπορουμε να κανουμε πριν το εξαμηνο??? δεν το ηξερα!!!

Μαρια76 δεν τρεχει πολυ απο την πιπιλα μιας και η πιπιλα ειναι το μικροτερο νουμερο!!!

Νικη μου κι η δικια μου κλανει και οντως ειναι απο το γαλα γιατι τωρα τελευταια που το αλλαξαμε κλανει περισσοτερο!!! :P:P:P

κι εμενα ξεσκεπαζεται και εφαρμοζω-στριμωχνω το σεντονι και την κουβερτα στα πλαϊνα του κρεβατιου! μονο ετσι!

οσο για τους εμετους... το μωρακι μου κανει παλινδρομηση το γαλατακι που πινει... για αυτο και οι εμετοι.... ομως το αλλαξε το γαλα που πινει τωρα ....αυτο το γαλα ειναι ειδικο για να μην κανει εμετους! δηλ με το που πηγαινει στο στομαχακι της πηζει αμεσως!!!

PAMELA καλως ηλθες στην παρεουλα μας και να σου ζησει το μωρακι σου!

labrinip μου τελεια φωτο! κουκλα η μικρουλα σου!!!!!!

Stasa μην στεναχωριεσαι και ολα θα πανε καλα με τον θηλασμο!

για οσες γεννησατε φυσιολογικα μην ανησυχειτε και θελει λιγακι χρονο μεχρι ... ολα να επανελθουν οπως πριν!

οπως και η καισαρικη ετσι και η φυσιολογικη γεννα θελει τον χρονο της!

υπομονη και δυναμη σε ολες μας,... παντα με υγεια!!!

φιλακια σε ολα μας τα μωρουλινια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια κι ευχαριστώ για τα καλωσωρισματα!

Anthropaki δε νομιζω να ειναι καντινιαση, γιατι δεν εχω τα συμπτωματα που αναφερεις. Μονο πονος στο ενα στηθος μονο, και σχεδον επιφανιακος σαν οπως οταν εχουμε μια μελανια και ποναει, χωρις την μελανια ομως!

Τωρα εκλεισα ραντεβου με τον γιατρο τη Δευτερα, να δω αν θα βγαλω άκρη.

Οσο για τις θηλες πονάνε όταν αρχιζει να θηλάζει αλλα μετα απο ενα λεπτο ειναι ενταξει.Μπορει οπως μου ειπατε να μην εχει το μωρο σωστη σταση θηλασμου, αλλα εχω αλλαξει ποσες στασεις και σ'ολες ειναι σχεδον το ιδιο. Α! το στηθος που ποναει εχει πιο πολυ γαλα. Νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalispera!afiste ipoferei to moraki me tous kolikous kai o paidiatros leei na min tis doso akoma stagones!oli mera tin exo agalitsa!den thelo na mou klaiei katholou!sarantisame tin kiriaki ola kala!kai simera me eide kai o ginaikologos mou kai eimaste etoimes gia ola!mesa sto sabbatokuriako an einai kala i mikroula tha kanonisoume na pexsoume mpalitsa me ta koritsia na xsedosoume ligo!kai epitelouspos na to pw..heehehehempike to fai sto fourno!ola pigan kala stin epafi,fobomoun giati mou legane oi palies oti ponaei poli kai den eyxaristiesai,alla ola kala ouf!eida kai go aspri mera pou eixa na do apo 3 minon!hehhehe heroullini les na paro tis stagones moni mou?euxaristo gia tin pliroforia!mamoli teleioi oi marsipoi euxaristw!blepo kainouria kouklia pali!matakia efi xairomai pou ola pane kala me to moraki sou einai enas kouklos kai sou moiazei polu!filakia se oles koritsia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού στο ΙΚΑ για το πρώτο μας εμβόλιο 17/05. Η μικρή θα είναι 2,5 μηνών. Καλά δεν είναι; Το δεύτερο πότε το κάνουν;

Χαρά κι εγώ έχω το μωράκι μου αγκαλιά όποτε το ζητάει! Η παιδίατρός μου είναι της άποψης ότι τα μωράκια που είναι χορτασμένα από αγάπη δεν κακομαθαίνουν. Επίσης, κάπου διάβασα ότι μέχρι 8 μηνών μπορούμε να κάνουμε ότι θέλουν γιατί δεν τα θυμούνται!

PAMELA καλως ηλθες και να σου ζησει το μωρακι σου! Κι εγώ ααρχικά είχα σε λάθος θέση το μωρό με αποτέλεσμα να βγάλουν οι θηλές μου αίμα. Ήρθε λοιπόν η νεογνολόγος και μου έδειξε διάφορες στάσεις και αυτή που με βόλεψε ήταν -κοιλιά με κοιλιά-, δηλ. η κοιλιά του μωρού σου πάνω στην δική σου κοιλιά! Ο θηλασμός βέβαια δεν προχώρησε αποκλειστικά..

labrinip μου τελεια φωτο! κουκλα η κορούλα σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoulina mou asta sxetika me tin erotisi gia to aima tis gennas simera katharisa telios!adriani mou se eyxaristw gia ti simparastasi...o giatros mou eipe oti xsekinane oi kolikoi apo ta saranta kai mexri trion minon..tha sas enimeroso otan teliosoun!ax apokoimithike i koroula mou sto stithos...siginoumai sinaxeia :PP haroullini ti tsai kai poso tis dineis?giati exoume ki emeis ena thema me ta kakakia mas ego tis dino 50 tin imera tis millupa!eyxomai na ta kafero na mpo kai ayrio!filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα τώρα είδα το μηνυμά σου! Χαμομηλάκι δίνεις στο μωράκι σου; μήπως πρέπει να αλλάξετε γαλατάκι; εκτός και αν το θηλάζεις, δεν θυμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stasah-mich mi stenaxoriesai kale troei to moraki soui mia xara gala exeis!emena troei 40 kai 40 se kathe stithos kai mia xara magoulou einai!mipos klaiei apo kolikous kai zitaei to stithos gia asfaleia?giati i dikia mou etsi kanei kai ta parapanisia ta xsernaei...min agxonesai!labrinip mou kouklitsa i kori sou!euxomai na einai etsi xamogelasti panta!ante sas eprixsa!kalo brady!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!

Κοιμάται ο μικρούλης και είπα πάλι να μπώ να σας "δω" !!!! Εξάρτηση είναι τελικά το μαμμυ! :P:P

Το θέμα αγκαλιας είναι αμφιλεγόμενο.... άλλοι λένε πως τα κακομαθαίνουμε και άλλοι πως η αγκαλιά κάνει καλό! Εγώ είμαι της 2ης άποψης! Χρειάζονται την αγκαλίτσα της μανούλας! Νιώθουν ασφάλεια!

Και αν ισχύει η 1η άποψη, γιατί δηλαδή να μήν τα κακομάθουμε στην αγκαλιά;;; Το ξέρετε πως όταν αρχίσουν να περπατάνε θα μας έχουν γραμμένες εντελώς;;; :P Θα θέλουν να πειράζουν, να σκαλίζουν, να παίζουν και δεν θα έχουν ορεξη για πολλές πολλές αγκαλιές ! Ετσι το εκμεταλεύομαι όσο μπορώ!! ;) Δεν κάνω βέβαια υπερβολές, τον αφήνω και στο ριλάξ αρκετή ώρα γιατί έχω και ένα σπίτι να νοικοκυρέψω!

labrinip μου είναι υπέροχο το ζουζούνι σου!!!! Όσο για το εμβόλιο, το μωρό το κρατούσε ο άντρας μου....δεν άντεχα να βλέπω το μωρό μου να υποφέρει... :( Έκλαιγε ο μπουμπούκος μου αλλά είχα έτοιμο το στήθος και με το που το έπιασε ηρέμησε! Πυρετό δεν μου έκανε αλλά υπήρχε περίπτωση να κάνει. Ητάν όμως ανήσυχος και είχε γκρίνια και η γιατρός μου είπε να του δώσω 2,5cc depon. Εύχομαι το νινί σου να μην το πάρει χαμπάρι!

Nickis μου, μια χαρά έκανες τελικά με το εμβόλιο. Τα μωρά τους πρώτους μήνες κάνουν κάθε μήνα κάνουν εμβόλιο και μάλιστα από τον 3ο και μετά γίνονται 2 την φορά. Δηλαδή 2 τσιμπιές στα μπουτάκια :(

gai μου και εμείς είχαμε τεράστιο πρόβλημα με τους κολικούς και μας έδωσε η γιατρός το infacolic και κυριολεκτικά σώθηκε το μωρό μου! Υπέφερε το καημένο και ούρλιαζε από τους πόνους... :( Με το που το ξεκινήσαμε μέρα με την μέρα έβλαιπα μεγάλη διαφορά! Το παίρναμε πριν από κάθε γεύμα για περίπου 20 μέρες και μας πέρασαν οι κολικοί!!!! Οι σταγόνες αυτές είναι εντελώς ακίνδυνες για τα μωράκια. Δεν απορροφάται από τον οργανισμό η ουσία αυτή, φεύγει με τα κακάκια ή στο ρέψιμο με γουλίτσα. Εύχομαι να σας περάσουν σύντομα οι κολικοί γιατί ξέρω πόσο υποφέρουν και αυτά και εμείς που τα βλέπουμε έτσι :( Ρώτα σε παρακαλώ πάλι τον γιατρό σου για να το πάρετε... κάνει θαύματα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Τι κάνετε; Έχει πόσες ώες που προσπαθούσα να μπω και δεν μπορούσα... :angry: Χθες ηρθε η παιδίατρος και μας βρήκε πολύ καλά!!! Βάλαμε 430 γρ. σε 10 μέρες!!!

Συμφωνώ και γω για την αγκαλιά...τη χρειάζονται τα μωρά και επίσης, Όπως είπε και η Μαριλού, θα μας γράφουν όταν αρχίσουν να περπατάνε!!! :P

Στάσα μου μη στεναχωριέσαι... κάνε το καλύτερο για τη μικρούλα σου. Το γάλα σου μια χαρά θα συνεχίσει!!! :kiss: Απλά μπορεί να θέλει και αγκαλίτσες που και που!

Λαμπρινή τέλεια φωτό!!! Αστέρια και συ και το μπουμπούκι!! Φιλακια στα πατουσάκια!!!

Gai άρχισες κιόλας καλέ αχόρταγη;;;; Τον ξεζούμισες τον άνθρωπο;;; :P

Μετά από καισαρική πονάμε κάπου;

Ολίβια τρέλα η μικρή! Να μας τη φιλήσεις!

Πάμελα καλωσήρθες στην παρέα μας! Να σου ζήσουν και τα 3 σου παιδάκια!

Χαρουλίτα όλα πάνε καλύτερα ε; Ευτυχώς που άλλαξες το γάλα...

Λοιπόν θα βάλω φωτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip έγραψε:

Πάντως πράγματι τα μωράκια μας είναι όλα πανέμορφα λες και βγήκαν απο φωτογράφηση περιοδικού.

Φιλάκια πολλα 0057-20100414.jpg

Nα χαρώ εγώ μαγουλάκια!!!!! Ψυχούλα όμορφη!! Λαμπρινή νομίζω πως είστε ίδιες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...