Μετάβαση σε περιεχόμενο

βοηθεια παρακαλω!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όταν η δικιά μου μαμά ήταν στο νοσοκομείο είχα πάρει μαζί μου τον γιο μου που ήταν 3 μηνών και θήλαζε αποκλειστικά, βέβαια εμείς είμαστε και πολλά παιδιά και πηγαίναμε στο νοσοκομείο εναλλάξ! ο γιος μου, που είχε φτιάξει μόνος του πρόγραμμα, θήλαζε κάθε 4 ώρες επομένως δεν ήταν και πολύ πρόβλημα, τον θήλαζα και έφευγα!!!

όταν όμως η μαμά μου ήταν στα τελευταία της δεν τον πήρα μαζί μου, ήταν 5,5 μηνών, και τότε δεν είχα ιδέα για αντλήσεις, τράπεζες και επαναγαλακτισμό και έτσι σταμάτησα τον θηλασμό αν και έλειψα μόνο 3 μέρες!!!

η αλήθεια είναι ότι ο συναισθηματικός πόνος είναι μεγάλος και ίσως να μην έχεις την δύναμη και την διάθεση να κάνεις αντλήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανει η 3ευτυχισμενη της γειτονιας μας????

λοιπον βρηκα και αλλη ατακα για την διαφημιστικη καμπανια: -για ευτυχισμενες μαμαδες....και χορτασμενα μωρα...3ευτυχησμενη! υπαρχει και στη γειτονια σας!

καλα εισαι φανταστικο πλασματακι?τι κανουν τα μωρα σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ κι απο μενα!!!! :):)

Καλη δυναμη!!!! Τωρα εχεις την ευκαιρια να προπονηθεις και για δευτερο δικο σου μωρακι!!! ;):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

όταν η δικιά μου μαμά ήταν στο νοσοκομείο είχα πάρει μαζί μου τον γιο μου που ήταν 3 μηνών και θήλαζε αποκλειστικά, βέβαια εμείς είμαστε και πολλά παιδιά και πηγαίναμε στο νοσοκομείο εναλλάξ! ο γιος μου, που είχε φτιάξει μόνος του πρόγραμμα, θήλαζε κάθε 4 ώρες επομένως δεν ήταν και πολύ πρόβλημα, τον θήλαζα και έφευγα!!!

όταν όμως η μαμά μου ήταν στα τελευταία της δεν τον πήρα μαζί μου, ήταν 5,5 μηνών, και τότε δεν είχα ιδέα για αντλήσεις, τράπεζες και επαναγαλακτισμό και έτσι σταμάτησα τον θηλασμό αν και έλειψα μόνο 3 μέρες!!!

η αλήθεια είναι ότι ο συναισθηματικός πόνος είναι μεγάλος και ίσως να μην έχεις την δύναμη και την διάθεση να κάνεις αντλήσεις!!!

Δεν ήξερα ότι αυτός ήταν ο λόγος που σταμάτησες

τον θηλασμό στον γιό σου.

Λυπάμαι :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την φανταζομαι τη φιλεναδα με δυο μπιμπερο στο χερι!!!

παντως ειναι μεγαλη υποθεση να βρεις γυναικα να προσεχει το παιδι σου σαν δικο της!θεωρω οτι ειναι οι πιο τρυφερες στιγμες αυτες που ζει τωρα!

λογικα τα δυο παιδακι θα μεγαλωσουν πολυ κοντα το ενα στο αλλο λογω φιλιας...οποτε θα ειναι γενικως σαν αδερφακια!!!!ηπιαν το ιδιο γαλα!πωπω πολυ τρυφερο κ ομορφο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα τωρα ειδα το θεματακι.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.Μπραβο για το κουραγιο σου.

Πες μας πως πηγε?Περιμενουμε.

Παντως εγω στο μαιευτηριο που ειχα πολυ γαλα και πετρωνε

και ο χαλβας ο δικος μου ολο κοιμοταν

απαγορευοταν να μου φερουν αλλο μωρο να θηλασει :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και 2 ωρες ειμαι μαμα 2 μωρων!! :P Τα εβαλα πανω στο κρεβατι και αλλαξα πρωτα το ενα και μετα το αλλο. Το αστειο ειναι οτι κοιτιοντουσαν και ο δικος μου συνεχεια του γελαγε και απλωνε χερακια να το πιασει. Το αλλο ειναι πολυ μωρακι ρε παιδια... 3 μηνων και ισα που στηριζει το κεφαλακι του. Ο δικος μου δεν ηταν ετσι... νομιζω... Τωρα κοιμηθηκε της Ελενης και εγω κανακευω τον δικο μου... Δεν το εχω θηλασει ακομα γιατι το θηλασε η Ελενη πριν φυγει κι εχω ενα αγχος... Η καυμενη εφευγε και τα ματια της ηταν βουρκωμενα. Ετοιμη να τα μπηξει ηταν που αφηνε το μικρο της. Την καταλαβαινω ομως. Εβαλα το μικρο στην κουνια και τον δικλο μου θα τον κοιμησω στο κρεβατι μου. ουτως σι αλλως εκει κοιμαται.. κατι ακουω. παω να δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον! Πηρε ο αντρας μου τον μικρο και πηγανε βγηκανε βολτα και το μωρουλινι κοιμαται!! Ολο κοιμαται το σκατουλι...

Ακουστε. Σε καποια φαση τα ειδα ολα κολυωμενα!!

εκλαιγαν και τα 2, ο σκυλος χτυπουσε το πιατακι του γιατι ειχα ξεχασει να του βαλω φαγητο και ο παπαγαλος ειχε βαλει ολη την καλλιτεχνια του και εκανε τον συναγερμο :blink: Τρελα!!!! Επανερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε Ρε κατι γλεντια...σε βλεπω να κανει παρες στην Βικυ..αλλα οχι για καφε...χιχιχιχιχιχιχι..θα εχετε μαια αυστιρως επαγγελματικη σχεση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πρωτοκανω!!! Βαζω τον δικο μου που ειναι γρηγορος στο στηθος και το αλλο διπλα μου στο ριλαξ. Αφου τρωει παιρνω το μικρουλη...

προσπαθουσε πολυ το καυμενο. Δεν μπορουσε να το πιασει καλα και ρουφαγε αερα. Εχω και μεγαλο στηθος... Δεν ξερω αν παιζει ρολο βεβαια... Και εκλαιγε και εκλαιγε κι ο δικος μου κι εγω μαζι τους... :( Τελικα αφου ζουληξα το στηθος μου του το χωσα στο στομα κι αρχισε κι ετρωγε.. Πως ενοιωσα? Περιεργα. Σαν βιασμενη ενα πραγμα. Δεν ξερω, μην βαρατε... Οταν το ειδα βεβαια ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΕ ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ ΜΕς ΣΤΑ ματια τα ξεχασα ολα!! Ηρεμησαμε ολοι... Τα κρατησα και τα δυο αγκαλιτσα και μου κοιμηθηκαν τα μαναρια μου. Κι εμεινα ετσι μεχρι να ρθει ο αντρας μου και να με ξεφορτωσει γιατι δεν ηξερα πως να τα αφησω :blush: Ο δικος μου ξυπνησε το αλλο ακομα κοιμαται! Αυτα!!!! Σας αφηνω γιατι σαν κατι να ακουω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα εισαι σπανια γυναικα! μπραβο σου εχω συγκινηθει πολυ!!! καλη συνεχεια!

πετυχα και βιντεακι με τη salma hayek που θηλαζει μωρακια που πεινανε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο ρε τρις. Τι ωραία να ναι όλες έτσι οι κοπέλες ανοιχτόμυαλες. Και μένα η κουνιαδα μου γεννάει τον Αύγουστο και επειδή έχει κομμωτήριο δε θα το θηλάσει πολύ καιρό γιατί δεν μπορεί να παιδεύεται λέει ( κάτσε νατο κάνει πρώτα και μετά να την δω). Της είπα ότι όταν θα το κρατάω εγώ θα του δίνω στήθος και πέταξε από τη χαρά της. :blink: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

νυχτα κολαση.. Ηταν ελαχιστη η ωρα που κοιμηθηκαν ταυτοχρονα.... Τα ειδα ολα!!! Σε καποια φαση εβαλα μαξιλαρια γυρω γυρω απο το κρεβατι και εβαλα τα μωρα αριστερα και δεξια μου κι εγω καθησα ανασκελα... Ετσι καπως κοιμηθηκα!! Που λεει ο λογος. Ο αντρας μου αναισθητος... Ροχαααααααλιζε στο αλλο δωματιο.. :angry: Τωρα αφησα το ενα στην κουνια της φισερ πραιζ και το αλλο στο ριλαξ και ειπα να σας πω νεα.. Βρε διδυμομανουλες πως τα καταφερνετε? Μπραβο!!!!!! Εγω λιγο τα παιξα... με τον θηλασμο καλα. Πριν κοιμηθουν εκανα πρωτα το μωρο της ελενης μπανιο και του εδωσα γαλα απο την αποθηκη της και μετα εκανα τον δικο μου, τον θηλασα και κοιμηθηκαμε.. Για λιγο βεβαιως βεβαιως.. Την νυχτα θηλαζα εναλαξ το στηθος. Ολα καλα μεχρι στιγμης αν και το μικρακι μωρε κλαιει και δεν το ξερω καλα για να ικανοποιησω τις αναγκες του και στεναχωριεμαι. Προσπαθω πολυ ομως!! Ευχαριστω που με σκεφτεστε. Και το βιντεακι τελειο!! Σας ευχαριστω πολυ που με βοηθατε τοοοοοοσοοοοο!!! Σας αφηνω γιατι ξεκινανε τα τυμπανα του πολεμου. Αμαν αυτος ο δικος μου, αυτος την κανει ολη την μανουρα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρισακι υπομονη...οντως αν ειχες διδυμα;;;;;

Μπραβο σου, καλα τα πας....μερτα σε βλεπω στο Δαφνι αλλα πιστευω οτι αξιζει τον κοπο.

Ο δικος σου μαλλον ζηλευει!!!

Τα φιλια μου και στα δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου για ολα !!!

Οι μαμαδες με διδυμα εχουν και λιγη βοηθεια απο τον μπαμπα ... οχι πως ειναι ευκολο το εργο τους αλλα και συ τελειως μονη ..

Δεν φταις εσυ που κλαιει το μικρουλη , τα πας περιφημα !!!

Φιλια και καλο κουράγιο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα !!

Διάβαζα τα μαιλ μου πριν λίγο κ ξαφνικά ανοίγω ένα το οποίο είχε τίτλο "Πιθανότατα να ψηφιστεί ως η φωτογραφία της χρονιάς" κ βλέπω αυτή τη φωτογραφία!! Κατευθείαν σκέφτηκα τη συζήτησή σας κ είπα να σας τη στείλω (ελπίζω να μην έκανα βλακεία),πάντως εγώ συγκινήθηκα αρκετά,με άγκιξε!!Μπορεί να μην είμαι μητέρα(ακόμα,ελπίζω όμως σύντομα)αλλά κ εγώ θα έκανα το ίδιο με αυτό που έκανε η φίλη μας.......για αυτό κ της λέω ένα μεγάλο μπράβο!!Θέλει δύναμη κ αγάπη (θεωρώ)για να το κάνεις!!Μπράβο κοπέλα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...