Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ.


Recommended Posts

κAnastacia έγραψε:

Βαζουμε στοιχημα οτι το θεμα μπορει να πιασει χαλαρα τις 15 σελιδες?????????????? :blink::blink::blink:

κ βαλεεεεεε!!!!!!!!!

μπεμπουλα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ego opos kai oi perisoteres manoules eimai poli yper tou 8ilasmou ...

stevaxorieme pou den mporesa na doso poli diko mou galataki ston mpempi mou ,imoun se mia katastasi kapos periploki as poume otan gennisa kai o mpempis mou genni8ie tosodoulis 1.800 ton evaza sto sti8os kai me to 8ilastro evgaza alla den eixa poli gala kai stis 40-45 meres mou kopike :(

ayta eixa na po :)

3Ha1.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

κAnastacia έγραψε:

κ βαλεεεεεε!!!!!!!!![/quote:35j4rpct]

Και το θέμα που άνοιξα χτες για θηλασμό και περίοδο, μόνο τρεις απαντήσεις :pinch::pinch::pinch: Κλαψ, κλαψ, κλαψ!!!

Πέρα από την πλάκα, καμιά δεν κρίνεται από το αν θήλασε ή όχι. Δεν υπάρχει "καλομαμόμετρο" :blink:

Όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω, η κάθε μια είναι η καλύτερη μανούλα του κόσμου για το παιδάκι της. Είτε με μπουκάλι είτε με στήθος. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Frosaki το δικό σου θέμα δεν ήταν τόσο πιασάρικο.... :laugh: :laugh: :laugh: :P:P:P

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι 2 έγραψε:

α και κατι αλλο.εχω δει και κατι κοπελιτσεσ που θηλαζουν και να δεισ τι καλα που φερονται στα παιδια τουσ.τι να σου πω.χιλιες φορες να μεινω οπωσ ειμαι τωρα παρα να γινω κατι σαν αυτες

φιλουδιααααααααααααααααααααααααα

Μαλλον εχεις τσαντιστει χωρις λογο.Το οτι μυριζει μπαρουτι σημαινε προφανως οτι το θεμα αυτο πυροδοτει εντονες συζητησεις, και οπως βλεπεις αναψαν τα αιματα.

Ο θηλασμος θα συμφωνησω οτι δε σε κανει καλη μανα.Ειναι πολυ πιο συνθετος ο ρολος της μητερας για να περιοριζεται σε τοσο στενα ορια :)

Με το καλο το νινακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε παναγια μου ουτε παρεξηγηθηκα ουτε τιποτα.μια χαρα ειμαι.αν το ξερα ουτε που θα το ανοιγα αυτο το θεμα.ημαρτον πια.μην πιανεστε.απλα γραφωντασ κατι χωρισ να ακουσ τον αλλον πωσ το λεει δημιουργει διαμαχεσ.η καθεμια κανει αυτο που νομιζει.εγω απλα εκανα μια ερωτηση.αυτο ηταν ολο.τιποτα παραπανω.και καποια ειπε οτι αυτο το θεμα αναβει φωτιες.δεν βρισκω το λογο παντωσ.σασ ευχαριστω παντωσ που μπηκατε και απαντησατε.τι να πω πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι 2 έγραψε:

καλε παναγια μου ουτε παρεξηγηθηκα ουτε τιποτα.μια χαρα ειμαι.αν το ξερα ουτε που θα το ανοιγα αυτο το θεμα.ημαρτον πια.μην πιανεστε.απλα γραφωντασ κατι χωρισ να ακουσ τον αλλον πωσ το λεει δημιουργει διαμαχεσ.η καθεμια κανει αυτο που νομιζει.εγω απλα εκανα μια ερωτηση.αυτο ηταν ολο.τιποτα παραπανω.και καποια ειπε οτι αυτο το θεμα αναβει φωτιες.δεν βρισκω το λογο παντωσ.σασ ευχαριστω παντωσ που μπηκατε και απαντησατε.τι να πω πια.

χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι 2 έγραψε:

καλε παναγια μου ουτε παρεξηγηθηκα ουτε τιποτα.μια χαρα ειμαι.αν το ξερα ουτε που θα το ανοιγα αυτο το θεμα.ημαρτον πια.μην πιανεστε.

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::blink::side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι 2 έγραψε:

καλησπερα.πρωτα ο θεοσ γενναω τον ιουνιο αλλα δεν θελω να θηλασω.ετσι μου χει κατσει.μηπωσ ειμαι κακια μανα τελικα?

η μαια μου μου ειπε : μονο αν θες να θηλασεις θηλαζεις !!!!

ειναι λοιπον δικαιωμα σου !!!! αν εμενα με αυχαριστει μια αλλη μαμα την δυσασρεστει !! οποτε κανε αυτο που θες !! δεν υπαρχει εχει κανεις το δικαιωμα να σε κρινει για τιποτα !! με το καλο να φερεις το μωρακι σου στον κοσμο και να ειναι γερο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν κανεις μια ερωτηση καλο ειναι να δεχεσαι και τις απαντησεις....

απλα θεωρω οτι αισθανεσαι ενοχες γι αυτο ψαχνεις απο εμας να σου πουμε οτι θα εισαι μια καλη μανα...

κανε αυτο που νομιζεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, μην ασχολείστε και μην απαντάτε! Είναι σοβαρό θέμα αυτό; Η συζήτηση γίνεται μεταξύ κάποιων κοριτσιών, ενώ η κοπέλα που έκανε την ερώτηση απλά μπαίνει και γράφει ασυναρτησίες. Μπορεί να φταίει το πρόσφατο με τους "Κακόβουλους χρήστες" που είχαν ορίσει και τα θέματα με τα οποία θα ασχολούνταν, κι ένα από αυτά ήταν "θηλασμός", αλλά πολύ δόλωμα για καβγά μου κάνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Ρε κορίτσια, μην ασχολείστε και μην απαντάτε! Είναι σοβαρό θέμα αυτό; Η συζήτηση γίνεται μεταξύ κάποιων κοριτσιών, ενώ η κοπέλα που έκανε την ερώτηση απλά μπαίνει και γράφει ασυναρτησίες. Μπορεί να φταίει το πρόσφατο με τους "Κακόβουλους χρήστες" που είχαν ορίσει και τα θέματα με τα οποία θα ασχολούνταν, κι ένα από αυτά ήταν "θηλασμός", αλλά πολύ δόλωμα για καβγά μου κάνει...

ρε συ λες;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ η Αννα μαρια εχει δικιο Αν παρατηρησατε εχει γεμμησει το φορουμ με θεματα περι θηλασμου.

Απαπαπα που καταντησαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε εγω κοιμαμαι ορθια σε κατι τετοια !! πως το καταλαβατε καλε πειτε μου να ξεχωριζω και εγω σας παρακαλω !!οχι δεν παρατηρησα γιατι δεν ειμαι καιρο εδω στο μαμυ και δεν παρακολουθω ολη μερα !!! μπραβο σας παντως !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκεψου τι θα γινει αν δεν θηλασεις!

1ον Το γαλα κανει 10 ευρω το κουτακι (και σε φτανει δεν σε φτανει μια εβδομαδα).

2ον Θα γεννησεις καλοκαιρι και δεν θα μπορεις να πας πουθενα γιατι ειδικα τους 2 πρωτους μηνες θες τη σουπερ αποστειρωση (και ως γνωστον τα θερμος δεν αποστειρωνονται, ουτε το νερο κανει να μεινει πολυ ωρα εντος μπιμπερο).

3ον Φαντασου τι πλακα που εχει να ξυπνας τα μαυρα μεσανυχτα και να εχεις να ετοιμαζεις γαλα: να βρασεις νερο, να το κρυωσεις λιγο, να φτιαξεις το γαλα, να κρυωσεις το γαλα, να ταισεις το μωρο που στο μεσοδιαστημα θα ουρλιαζει απο την πεινα

4ον Εχεις να αγοραζεις και αποστειρωτες και τα σχετικα

5ον Χωρια οι κολικοι..αυτο και αν ειναι απολαυση (για το μωρακι να δεις)!

6ον Αναγωγες και πολυς λοξυγκας (στη μπεμπα μου τουλαχιστον)

Εγω θηλασα 2,5 μηνες περιπου..μου ελλατωθηκε το γαλα στην πορεια. Ταλαιπωρηθηκα πολυ με τα μπιμπερο.Οταν μεγαλωσε λιγο ακομα (4ων μηνων περιπου) ηταν αλλιως.

Δεν θα σου αναφερω τα περι της υγειας του μωρου, λιγο πολυ τα ξερεις. Εγω δεν θηλασα καθολου και μια χαρα μεγαλωσα παντως.

Η αποφαση ειναι δικη σου. Εγω απλως σου αναφερω τα αρνητικα του μπιμπερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

κάνε ότι νομίζεις...το κορμί σου εσύ το ορίζεις.

Τώρα διάβασα το λόγο που δε θες να θηλάσεις. Αν είναι μόνο αυτό τότε με χαρά σε ενημερώνω ότι ο θηλασμός δεν πονάει. Ίσως λιγο στην αρχή μέχρι να στρώσουν οι θηλές σου. Μετά αν το μωρό είναι στη σωστή στάση δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Εγώ δεν πονεσα καθόλου ούτε στην αρχή. Αντιθέτως μετά από 9 μήνες παρουσιαστηκε ενα πρόβλημα (που ακόμα δεν το έχω λυσει) και εδω και 3 μήνες έχω σκισμένες θηλές. Πηδάω κάθε φορά από τον πόνο αλλά και πάλι δεν μου πέρασε ούτε μια στιγμή να το κόψω. Το λέω αυτό όχι για να σε πανικοβάλλω φυσικά αλλά για να σου δείξω ότι ο θηλασμός πλέον έχει γίνει δική μου ανάγκη. Είναι οι πιο συγκινητικές στιγμές μου με το μωρό μου και ειναι ΌΛΕΣ δικές μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΚΑΤ έγραψε:

Σκεψου τι θα γινει αν δεν θηλασεις!

1ον Το γαλα κανει 10 ευρω το κουτακι (και σε φτανει δεν σε φτανει μια εβδομαδα).

2ον Θα γεννησεις καλοκαιρι και δεν θα μπορεις να πας πουθενα γιατι ειδικα τους 2 πρωτους μηνες θες τη σουπερ αποστειρωση (και ως γνωστον τα θερμος δεν αποστειρωνονται, ουτε το νερο κανει να μεινει πολυ ωρα εντος μπιμπερο).

3ον Φαντασου τι πλακα που εχει να ξυπνας τα μαυρα μεσανυχτα και να εχεις να ετοιμαζεις γαλα: να βρασεις νερο, να το κρυωσεις λιγο, να φτιαξεις το γαλα, να κρυωσεις το γαλα, να ταισεις το μωρο που στο μεσοδιαστημα θα ουρλιαζει απο την πεινα

4ον Εχεις να αγοραζεις και αποστειρωτες και τα σχετικα

5ον Χωρια οι κολικοι..αυτο και αν ειναι απολαυση (για το μωρακι να δεις)!

6ον Αναγωγες και πολυς λοξυγκας (στη μπεμπα μου τουλαχιστον)

Εγω θηλασα 2,5 μηνες περιπου..μου ελλατωθηκε το γαλα στην πορεια. Ταλαιπωρηθηκα πολυ με τα μπιμπερο.Οταν μεγαλωσε λιγο ακομα (4ων μηνων περιπου) ηταν αλλιως.

Δεν θα σου αναφερω τα περι της υγειας του μωρου, λιγο πολυ τα ξερεις. Εγω δεν θηλασα καθολου και μια χαρα μεγαλωσα παντως.

Η αποφαση ειναι δικη σου. Εγω απλως σου αναφερω τα αρνητικα του μπιμπερο..

ena pragma na diorthosw mono .to kouti den exei 10E alla 27 kai krataei sthn arxh gia 3-4 meres!!bale kai oti den tha faei ki tha petaxtei ...xoria an exei alergia sthn ageladinh proteinh kai pernei idiko gala polu pio akribo h exei palindromh aki ksana pernei alo idiko gala kai auto pio akribo!!!

den einai dikh mou empiria alla ths koliths mou ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...