Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρο με αλλεργια...Τι τρωει η μαμα?


Recommended Posts

ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΚΑΛΩΣ(?)ΗΡΘΑΤΕ.ΑΝ Κ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΤΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ.ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΑΚΟΥ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΦΑΓΑ ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΞΕΣΠΑΣΜΑ.ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ,ΠΙΤΑ ΜΕ ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΥΤΕ ΕΚΖΕΜΑ,ΟΥΤΕ ΑΝΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΜΟΥΣΤΑΡΔΙ ΚΑΚΑ ΜΕ ΣΠΟΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ.ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΕΝΤΕΛΩΣ.ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΛΟ,ΛΑΧΑΝΙΚΟ,ΡΥΖΙ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΠΟΤΑΜΙ.ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΑΣΤΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΤΟΣΟΝ ΚΑΙΡΟ...ΧΑΧΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 725
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας...

εμεις ειμαστε καλα...

τελικα μια χαρα παμε με το μοσχαρι...εχω τσακισει τα μακαρονια με κιμα και αυριο εχουν σειρα τα μπιφτεκια :woohoo: :woohoo: :woohoo:

επισης δεν τον πειραζει πλεον η μαυρη σοκολατα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

και τελος σημερα δοκιμασα κατσικισιο γαλα...και ο θεος βοηθος...καλα ετσι και το ανεχεται;;;εχω παει αμεσως σουπερ μαρκετ για φετα και κιτρινα τυρια...θα τα φαω ολα :silly: :woohoo: :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως κοριτσια οσον αφορα αυτο που λετε με τα γαλακτοκομικα δεν ισχυει...δυστυχως δηλαδη...

για παραδειγμα...εγω πιο παλια εφαγα για μια μερα 3 σοκολατακια :blush: ειχα σκασει τι να κανω;;; :blush::blush::blush: και δεν τον πειραξαν...τρωω και την δευτερη μερα....επισης δεν τον πειραξαν...το ιδιο και την τριτη μερα...ομως την τεταρτη....τα εκανε ολα...αναγωγες...αιμα...βλεννη...νευρικοτητα....ολα τα καλα της αλλεργιας...γι αυτο γνωμη μου ειναι να προσεχετε...γιατι ολες αυτες οι ανουσιες δοκιμες φερνουν πολυ πισω τα μωρα μας...

εξαλλου μαρακι μου μου ειπες οτι το μοσχαρι δεν το δεχεται...πως ειναι λοιπον δυνατον να δεχτει το γαλα;;;;

τεσπα...μην με παρεξειγητε...απλα σας λεω αυτο που εγω εχω διαπιστωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουρεκάκι μπορεί να έχεις και δίκιο δεν ξέρω μερικές φορές πάντως είναι να τρελαίνεσαι.Εγω καμιά φορά που μπερδεύω τροφές είναι καθαρός και όταν εισάγω μια μια τροφή γίνεται χαμός!τι να πω;μπορεί να μας πάει πίσω όταν ξεσπάμε καμια φορά και τρώμε κάτι που δεν κάνει αλλά δεν γίνεται άνθρωποι είμαστε με αδυναμίες καλώς ή κακώς και πολλές φορές θέλουμε να φάμε πράγματα που δεν κάνει τι να κάνουμε;εξάλλου καλύτερα ένα πισογύρισμα και θηλασμός παρά να τρώμε τα πάντα και ξένο γάλα εγώ αυτό λέω στον εαυτό μου για να μην με παίρνει και απο κάτω όταν ξεσπάω.Και κάτι άλλο βλέπω και τα κιλά μου και λέω στον εαυτό μου ότι το σίγουρο είναι ότι προσπαθώ παααααααάρα πολύ να τον θηλάσω παρά τα τόσα προβλήματα και γι'αυτό χαίρομαι πραγματικά και αν κάποια στιγμή δεν αντέξω άλλο θα πω τουλάχιστον ότι έκανα τα πάντα και προσπάθησα απίστευτα για το σωστό ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι εννοειται οτι ολες μας και βαζω και τον εαυτο μου μεσα κανουμε ξεσπασματα...αλοιμονο δεν το παρεξηγω,ουτε το παιζω η τελεια μαμα...και εγω εχω κανει πολλες φορες παρατυπιες...ειναι ανθρωπινο...

απλα ελεγα να μην τρωμε συστηματικα γαλακτοκομικα με την προφαση οτι επειδη δεν εβγαλε αιμα την μια φορα,θα ξαναφαω...δεν νομιζω οτι υπαρχει γιατρος που να πιστεψει οτι τα μωρα μας εχουν αλλεργια στα λαχανικα και οχι στα γαλακτοκομικα :blink:

εμενα προς το παρον δεν εχει κανει τιποτα με το γαλα που ηπια χθες... :woohoo:

ειμαι πολυ χαρουμενη και ελπιζω να συνεχισουμε ετσι :)

αχ!!!!!!!ομοιοπαθητικη και παλι ομοιοπαθητικη...κανει θαυματα...αν δεν το ζουσα δεν θα το πιστευα :):cheer:B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΩΤΑ.ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ.ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΕΝΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Η ΤΟΝ ΜΗΝΑ Η ΠΟΛΛΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟΟΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΟΛΑ ΜΑΖΙ Κ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ.ΠΑΜΕ ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΧΤΕΣ ΕΦΑΓΑ ΠΑΛΙ ΠΙΤΑ ΜΕ ΣΟΥΒΛΑΚΙ Κ ΠΑΤΑΤΕΣ.Α ΚΑΙ ΜΠΡΙΑΜ.ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΡΕΒΥΘΙΑ ΠΟΥ ΣΤΑΝΤΑΡ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΤΟ ΛΟΓΩ ΚΡΕΜΜΥΔΙΟΥ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΑΩ ΡΕΒΥΘΙΑ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΡΙ,ΦΕΤΑ,ΓΑΛΑ......ΤΑ ΡΕΒΥΘΙΑ ΘΑ ΤΑ ΦΑΩ ΠΑΝΤΩΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΟΥΝ Η ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΑ ΜΩΡΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ?ΔΗΛ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΞΗΡΟ ΚΑΡΠΟ?ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

Κοριτσια εχω χασει πολλα επεισοδια μου φαινεται!!!

Καλε...Γτ δε με ενημερωνεται??? :P

Εγω ηξερα μια Γιωτα που ετρωγε σχετικα καλουτσικα με πολλες απαγορευμενες τροφες...

Μια Πατσυ που ετρωγε πατατες κ κρεας...

Μια Μαρια που ετρωγε αερα κ πατατες!!! :P

Χαιρομαι που πλεον τρωτεεε!!

Δεν εχω αποψη επι των δοκιμων σας γτ δεν εχω βρεθει στη θεση σας!

Εγω τρωω οτι ετρωγα!Τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο!

Ακομα κ την κουβερτουρα σπανια!

Το εκνευριστικο ειναι οτι καποιες μερες ξυπναει με ερεθισμενο προσωπακι...

Το σωματακι καθαρο...

Βλεννη εκανε μια μερα αλλα ηταν απο ιωση απ'οτι ειπε ο γιατρος γτ ημουν κ εγω χαλια...

Τι στο καλο να υποθεσω???

Εχετε καποια γνωμη???

Λινακι μου ΘΑ φαει η Αννυ μοσχαρακι οοοταν αποφασισει να φαει φαγητο!!! :P

Ελενη καλως ηρθες στην παρεα!Ελπιζω να βγεις(βγουμε)συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΕΓΩ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΗΣ ΠΑΙΔΟΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΕΔΩ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.ΔΕΝ ΚΟΒΩ ΦΑΓΗΤΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΩ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ.ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΤΡΙΧΙΤΣΕΣ ΑΙΜΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΤΟ ΚΟΒΩ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΠΥΡΙΑ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΒΛΕΝΝΗ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ ΕΝΩ ΠΡΙΝ 2 ΜΙΣΗ ΜΗΝΕΣ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Κ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ!ΤΟ ΚΑΛΑΜΠΟΚΟΨΩΜΟ ΧΑΛΙΙΙΙ!ΠΕΤΑΩ ΤΟ ΑΛΕΥΡΙ ΣΤΟΝ ΑΡΤΟΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣΤΗ ΜΕ ΝΕΡΟ ΑΛΑΤΙ Κ ΛΑΔΙ Κ ΟΤΙ ΒΓΕΙ!ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΕΧΩ..ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ ΜΑΡΟΥΛΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΚΑΡΟΤΟ ΚΟΛΟΚΥΘΙ ΡΥΖΙ ΚΡΕΜΜΥΔΙ ΣΚΟΡΔΟ ΞΥΔΑΚΙ...Κ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΟΟ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ ΚΕΡΑΣΙ Κ ΚΑΡΠΟΥΖΙ! :woohoo: ΟΛΕ!ΤΗ ΓΛΟΥΤΕΝΗ ΤΗΝ ΚΟΨΑΜΕ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ! :

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια...

τελικα δεν τον πειραξε το κατσικισιο γαλα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ειμαι πολυ χαρουμενη...αυτες τις μερες αισθανομαι σαν να μην εχει καν αλλεργια :huh:

αναστασακι μου εχασες επεισοδια ε;;;; :laugh: :laugh: :laugh:

πατσουλινι χαιρομαι πολυ για εσας...

ελενιτσα νομιζω και το ρυζι εχει γλουτενη :dry:

χρονια σου πολλα με υγεια και αγαπη... :)

πο πο κοριτσια μου φαινεται σαν ψεμμα που μπορουμε ολοενα και περισσοτερο να τρωμε πιο πολλες τροφες....ειμαι πολυ χαρουμενη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουρεκακι ο αρτοπαρασκευαστης ειναι izzy τον πηρα απο τον κωτσοβολο 70 ευρω αλλα ηδη εχει κανει αποσβεση τα λεφτα του.Ειναι πολυ καλος εχει και συνταγες για διαφορα ψωμια φτιαχνω καθε μερα ψωμι στον αντρα μου και γινεται πολυ ωραιο,κριμα που δεν μπορω να φαω και εγω τα καλυτερα χανω :( παντως μπραβω σας και παλι!οσο για το κατσικισιο γαλα μου ειπε και εμενα ο διαιτολογος να δοκιμασω ενα συγκεκριμενο κατσικισιο βιολογικο που δεν το εκανα και ουτε προκειται.Σημερα και χθες εφαγα ρεβυθια τελικα δεν το εφτιαξα το κουνελι ακομα.Δυο μερες μπορω να πω οτι εχω χορτασει φαγητο και εχω καιρο να το πω αυτο :) περιμενω να δω αντιδρασεις βεβαια ακομα οποτε ας μην πολυ χαιρομαι!Ελενη εμας το ρυζι μας ειχε πειραξει πολυ οπως και τα σιτηρα γενικα γι'αυτο προσοχη!Αναστασια μου μηπως την πειραζει καποιο καλλυντικο πχ.αφρολουτρο,σαμπουαν κτλ;εκτος και αν εγινε αλλεργικη σε κατι που πριν δεν ηταν δυστυχως συμβαινει και αυτο!καλημερα και φιλια σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχαχαχαχαχα.ΜΑΡΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΧΤΕΣ Κ ΕΓΩ ΡΕΒΥΘΙΑ.Κ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΠΑΛΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑ ΜΕ ΣΠΟΡΙΑ Κ ΠΗΧΤΑ.ΟΧΙ ΕΡΟΥΛΑ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ.ΟΥΤΕ ΤΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ,ΟΥΤΕ ΤΑ ΡΕΒΥΘΙΑ.ΟΥΤΕ Η ΨΗΤΗ ΝΤΟΜΑΤΑ.ΚΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕ???? :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΥΖΙ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΣΟΓΙΑ ΤΑΠΙΟΚΑ Κ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΓΛΟΥΤΕΝΗΣ!ΓΛΟΥΤΕΝΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΙΤΑΡΙ ΣΙΚΑΛΗ ΚΡΙΘΑΡΙ ΒΡΩΜΗ :)ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΧ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ Κ ΤΟ ΡΥΖΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΧΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΓΛΟΥΤΕΝΗ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ Κ ΠΗΡΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ!ΤΣΑΚΙΣΑ ΤΙΣ ΡΙΖΟΓΚΟΦΡΕΤΕΣ.ΑΝΟΣΤΕΣ ΜΕΝ ΑΛΛΑ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.. :unsure: ΜΕ ΛΙΓΗ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ...ΟΝΕΙΡΟ!ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ BOYRIGUE!!!ΛΕΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ EIΣTE ΚΑΛΑ!!! :laugh: ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ?ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ... B) ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΥΝΗΜΑ ΑΡΑΓΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!Γιωτακι οι γιατροι επρεπε να σου κοβουν ποσοστα απο τις επισκεψεις που τους εχεις κανει και οχι να τους πληρωνεις με τετοια διαφημιση σε αυτο το ποστ!χα,χα!Ελενιτσα χρονια πολλα και απο εμενα καταρχην αν και το ξεχασα πριν τσπ.Ελενιτσα αφου δεν τον πειραζει το ρυζι συνεχισε!εμενα τον πειραζουν ολα τα σιτηρα ανεξαρτητου γλουτενης εκτος απο το καλαμποκι.Δυστυχως τα ρεβυθια τον πειραξαν,πρασινα κακα βλεννη και κολικοι!πανω που ειπα τρωω...τσπ.Ωρες ωρες τον κοιταζω και απογοητευομαι,εκζεμα στο λαιμο,λιγο στα χερια,αλλεργικη ρινιτιδα(την αρπαξαμε και αυτη)και τα ματακια του δακρυζουν και οπως μου ειπε η παιδιατρος δεν μπορει να του δωσει κατι για την αλλεργικη ρινιτιδα γιατι ειναι ακομα μικρος.Σκετη απογοητευση!και εγω μια μερα δεν εφαγα καλα και μειον ενα κιλο,τι να πεις,αφου ειπα φετος δεν βγαινω στην παραλια ετσι που ειμαι μονο τα νυχια και οι καλοι εμειναν!ουφ!τα ειπα και ξελαφρωσα παω να συνεχισω με την καταθλιψαρα μου παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΒΙΝΙ MHN ΣΤΕΝΑΧΨΡΙΕΣΑΙ!ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΜΕ ΚΟΡΜΙ ΛΑΜΠΑΔΑ ΣΤΗ ΠΑΡΑΛΙΑ!ΤΥΦΛΑ ΝΑ ΧΟΥΝ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ.ΧΘΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΚΙΝΟΑ!ΣΟΥΠΕΡ ΔΥΝΑΜΩΤΙΚΗ ΤΡΟΦΗ.ΚΑΤΙ ΗΞΕΡΑΝ ΟΙ ΙΝΚΑΣ!ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΓΛΟΥΤΕΝΗ.ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΡΥΖΙ.ΕΓΩ ΤΣΙΓΑΡΙΣΑ ΛΙΓΟ ΚΕΜΜΥΔΙ,ΚΑΡΟΤΟ Μ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΕΡΙΞΑ ΤΗ ΚΙΝΟΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΕΡΑΚΙ ΑΛΑΤΙ ΠΙΠΕΡΙ Κ ΓΙΑΜ..ΝΟΣΤΙΜΟ.Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΟΤΙ ΛΑΧΑΝΙΚΟ ΘΕΛΕΙ.ΠΧ ΚΟΛΟΚΥΘΙ ΠΡΑΣΟ..ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟ ΣΕ ΣΙΔΗΡΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ Ω3 ΛΙΠΑΡΑ Κ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ.ΜΕΝΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΜΑΡΙ...ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ Κ ΤΟ ΚΕΧΡΙ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΣ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΕΣ.ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΑ... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΕΒΓΑΛΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΟΥΚΙΔΑ ΑΙΜΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕΣΑ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΟΒΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΙΝΟΑ Ε?ΣΙΔΗΡΟ?ΝΤΟΥΥΥΥ.ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ.ΨΙΛΟΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΟ ΚΧΡΙ.ΑΝ ΚΑΙ ΤΡΩΩ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΑ 4 ΠΙΑΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΧΟΙΡΙΝΟ ΚΙΜΑ.ΤΕΛΕΙΑ.ΑΛΛΑ ΕΣΚΑΣΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΠ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΤΡΩΩΩ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ Η ΓΟΥΡΟΥΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας......

ελενιτσα εγω πηγα σε αυτον ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΧΑΛΑΝΔΡΙ 210-6717082....ειδαμε αρκετα μεγαλη βελτιωση...

μαρακι ναι οντως πρεπει να μου δινουν ποσοστα οι γιατροι ολο κοσμο τους παω :P :laugh:

κριμα για τα ρεβυθια...παντως δοκιμασε κεχρι και κινοα...ειναι πολυ καλα...

πατσουλινι ειπαμε να φας και εσυ το παρακανες... :laugh: :laugh: :laugh: καλα κανεις... :)

εγω κοριτσια εφαγα χθες ενα πιτα σουβλακι με σος και μας εκανε ζημια η σος...το πρωι ειχε αναγωγες :( ...

δεν πειραζει...ευτυχως περασαν...

φιλια σε ολες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενίτσα αν ήμουν φέτες δεν θα ανησυχούσα ίσα ίσα εδώ μιλάμε ότι έμειναν μόνο τα νύχια και οι κάλοι!τσπ..Πάτσυ μου μωρέ φάε και δυο και τρία πιάτα αν μπορείς,αφού δεν τον πειράζουν τα μακαρόνια και ο κιμάς μια χαρά.Εγώ αύριο κουνέλι δαγκωτό,δυστυχώς δεν το γλυτώνω το κρέας όσο και αν δεν θέλω εκτός απο αυτό δεν μένει κάτι άλλο που να μην είναι αλλεργικός,σιτηρά,μακαρόνια,ρύζια τα ξεχνάμε.Τι μένει;το κρέας και κάποια λαχανικά τσπ.Κεχρί δοκίμασα και δεν τον πείραξε και είναι και πολύ θρεπτικό!αύριο πάω στο μαγαζί με τα βιολογικά θα πάρω ένα σορό πράγματα και κινόα και βλέπουμε.Καληνύχτα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!πηγα στο μαγαζι με τα βιολογικα και τι δεν πηρα!κεχρι,κινοα,μαρουλια,χοιρινες μπριζολες,κοτοπουλο,ντοματες,καλαμπογκοφρετες,κολοκυθακια και πολλα αλλα.Θα δοκιμασω μπριζολες χοιρινες και κοτοπουλο και αν δεν τον πειραζουν θα καταλαβω τι βρωμιες τρωμε απο κρεατα κοριτσια.Η κοπελα που εχει το μαγαζι μου ελεγε οτι εχει μαμα πελατισσα ιδια περιπτωση με εμας με αλλεργια και ειχε φαει κοτοπουλο μη βιολογικο και τον πειραξε τον μικρο της ενω το βιολογικο που εφαγε μετα δεν τον πειραξε!! :woohoo: :woohoo: και απο οτι μου ειπε οφειλετε συνηθως στα φαρμακα που ποτιζουν τα κοτοπουλα στα οποια τα μωρακια κανουν πολυ αλλεργια!παντως κοριτσια εγω το αποφασισα λαχανικα,φρουτα και κρεας πλεον μονο βιολογικα για ολη την οικογενεια γιατι οπως μας ειπε και η παιδιατρος οτι και να εχουν τα βιολογικα σιγουρα εχουν πολλα λιγοτερα απο τα μη βιολογικα.Ειναι βεβαια πιο ακριβα αλλα μπροστα στην υγεια μας!χθες ρε κοριτσια ημουν τοσο απογοητευμενη και ξερετε ποια μου εδωσε κουραγιο;η γιαγια μου ναι η γιαγια μου που ειναι 80 χρονων και μου ειπε μην στεναχωριεσαι ολα ξεπερνιουνται με τον θηλασμο σιγα σιγα,η ιδια θηλαζε τον θειο μου μεχρι 2 χρονων!δεν ξερω αλλα τα λογια της μου εδωσαν κουραγιο να συνεχισω γιατι εχω τις μεταπτωσεις μου πολυ συχνα!Πατσυ πως πηγε με την μακαροναδα;Γιωτακι δεν φτανει που εφαγες σουβλακι ηθελες και σως ε;υπερβολη!χα,χα,χα!καλημερα σε ολες!Αναστασια εφυγαν τα σπιθουρακια απο το προσωπακι της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!

εμεις καλα ειμαστε...και σκεφτομαι τελικα αυτη την πεμπτη να δοκιμασω ψαρια :woohoo:

μαρακι ναι το παρακανα με τις σος :blush::blush::blush: αλλα βρε παιδι μου,μου μυριζε απο το μεσημερι...την ονειρευομουν. :P :laugh: ουτε γκαστρωμενη να ημουν :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕΣ Κ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΟΣ....ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΑΠ ΤΗΝ ΣΑΛΤΣΑ ΧΤΕΣ.ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟ ΑΙΜΑ.ΟΧΙ ΚΛΩΣΤΕΣ Κ ΚΟΚΚΙΝΟ.ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΚΟΥΡΟ Κ ΠΑΝΤΟΥ ΑΝΑΜΕΙΓΜΕΝΟ ΜΕ ΣΚΑΤΑ.ΤΕΣΠΑ.ΣΗΜΕΡΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑ Κ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΣΑΣ ΦΙΛΩ.ΠΗΡΑ ΚΙΝΟΑ.ΝΟΣΤΙΜΟ.ΕΧΕΙ Κ ΛΙΠΑΡΑ Ω3,ΠΟΛΥ ΣΙΔΗΡΟ Κ ΜΑΓΝΗΣΙΟ.ΧΑΡΗΚΑ. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γειά σας!ένα θα σας πω έφαγα βιολογικό κοτόπουλο και δεν τον πείραξε και το έφαγα εξεπίτηδες για να δω αν θα τον πειράξει,απο εκεί να καταλάβετε τι τρώμε τσπ...θα δοκιμάσω και βιολογικό μοσχάρι και αν δεν τον πειράξει και αυτό τι να πω βρε κορίτσια.Κατα τα άλλα το κεχρί είναι πεντανόστιμο και αύριο θα φάω και κινόα και πήρα και δύο κιλά χα,χα! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...