Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενα ονοματάκι για το αγοράκι μου παρακαλώ....!!!!


tirogaridaki

Recommended Posts

θα τα βαλω με σειρα που μου αρεσουν:

1 μου αρεσει πολυ το "αλεξανδρος"

(χιχι!!!αν δεν παινεψω το ονομα μου θα πεσει να με πλακωσει!!!)

2 το ανδρεας παρα πολυ,

3 το ιορδανης (μη με κοροιδεψετε,γουστα ειναι αυτα!!!σε οποιον το εχω πει με κοροιδεψε!!!ετσι λενε και τον αδερφο μου!!)

4 το κωνσταντινος, χωρις υποκοριστικα ομως (ειναι το ονομα του αντρα μου αλλα ολοι τον φωναζουν κωστη και μου τη δινει,το συνηθησε και δε θελει να τον λεω κωνσταντινο)

5 το παυλος

6 το θωμας(αλλα καταληγει σε "μακης" παντα!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tirogaridaki απο αυτα που ειπες εσυ μου αρεσουν πολυ το Αγγελος,Ορφεας,Αλεξανδος,και το Ιωσηφ ειναι πολυ ωραιο.

καποια αλλα επισεις που μου αρεσουν πολυ εμενα ειναι κωνστανινος,ραφαηλ,χρυσοβαλαντης,φιλλιπος,Μαριος,φωτις

αααα το ονομα μανωλης που ειπες οτι δεν σ΄αρέσει ειναι πολυ ωραιο στο ακουσμα με το κανονικο ολοκληρωμενο δηλ. Εμμανουηλ δεν θα σου αρεσε να το φωναζεις έτσι;;;ΕΜΑΝΟΥΗΛ βεβαια στο θυλικο ειναι ποιο ωραιο εμμανουελα ακουγετε αριστοκρατικο.....εμενα μου αρεσει πολυ στο κοριτσιστικο ετσι θα πω την μικρη μου,απο τον παππου της φισικα.

αααα σου βρικα και μερικα περιεργα ονοματα και πιστευω καποιο απο αυτα μπορει να σου αρεσει:Γλυκεριος,Αθηνοδώρος,Μαρκέλος,Θεαγένος,Θεοπίστου,Χρύσανθος,Ευθίμης,Ευφιμίου,Θεοκτίστις,Θεόφιλος,Αγνου(ΑΓΝΗ ΤΟ ΘΥΛΙΚΟ),Ευτυχίου,Φωκίονος,Μηχαηλ,Γενάδιος,Ιπολυτος(πολυ ωραιο),Λαυρέντιος,ααα το ΜΑΜΑΣ(Μου αρεσει πολυ,ο αγιος μαμας ειταν παιδακι και μαρτιρισε για το χριστο),Δομινικος,Παρθενιος

πιστευω αρκετα ειναι αυτα που ειπα ελπιζω καποιο αν σου αρεσει.....

η και κανενα ισως να μην σου αρεσει:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το μικρο μου θα το πω Αγγελο...

τρελενομαι για αυτο το ονομα..

τον "μεγαλο" τον λενε Αχιλλεα..οπου μ'αρεσει και αυτο παααρα πολυ..

επισης αν ειχα αλλο ενα αγορακι θα το ελεγα Νικητα..

[οπως ενας παιδικος μου ερωτααας]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟς ΜΑΡΚΟς,ειναι τα αγαπημενα μου,εγω θα τον βαλω Παντελη-Κωνσταντινο,το χω ταγμενο στον Αγιο Παντελεημων,καλα φυσικα ακομα δεν ξερω τι ειναι!χαχαχαχα!εχω την διαισθηση οτι ειναι αγορι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλί μην το πεις στον άντρα σου αυτό!!!!:)χαχαχαχαχα...Κορίτσια με βάλατε σε σκέψεις..είχαμε αποφασίσει κάποια στιγμή να τον πουμε Αιμιλιο...όλοι όσοι το άκουγαν μας κοροιδευαν..:) μετά είπαμε Αναστάσης..πάλι δεν άρεσε..τι να πω..θα τα πω και στον άντρα μου σήμερα το βράδυ και θα σας πω εξελίξεις!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

.είχαμε αποφασίσει κάποια στιγμή να τον πουμε Αιμιλιο...

Α πα πα ...

Θυμίζει...φρουτοπία :P (για τις παλιές)

Ο Αιμίλιος το μήλο :laugh:

Εμένα μου αρέσει πολύ το Αχιλλέας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχχαχαχα....ναι έχεις δίκιο..καλο ακουγεται και το Αχιλλέας!! Ακόμη δεν το κάναμε και Γιάννη τον εβγάλαμε!!!!χεχεχεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα το ειδα το θεματακι...Φανουλα εγω ως Μακεδονισσα Θεσσαλονικια και αφου ηδη βγαλατε το ονομα του πολιουχου της πατριδας μου θα σου ελεγα να βαλεις κ εναν Αλεξανδρο τωρα!!!!!!!δυναμικα ονοματα κ τα δυο ,οτι πρεπει γ τα δυο αγορια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω...το Αλεξανδρος ειναι υπεροχο ονομα...αφου ηδη εχετε Δημητρη...επισης μου αρεσει.

Το Χριστοφορος τι σας λεει;;;;

Επισης θα ηθελα αν κανω και τριτο αγορι...γιατι το δευτερο θα ειναι η Γιαννης η Ιωαννα- μαρια αναλογα..θα το βγαλω Μιχαηλ Αγγελο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΙΩΣΗΦ? ΙΩΣΗΦ, ΣΗΦΗΣ ΚΑΙ ΣΗΦΑΛΙΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ! ΧΑΧΑΧΑ!

ΛΟΙΠΟΝ ΧΩΡΙΣ ΑΣΤΕΙΑ ΕΓΩ ΨΗΦΙΖΩ ΑΛΕΞΗΣ ΜΕ ΧΙΛΙΑ!

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΟΡΕΣΤΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ( ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΑΣ) ΚΑΙ ΝΙΚΟΛΑΣ! ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΡΙΞΕΤΕ ΚΑΙ ΚΛΗΡΟ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ!!! ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν εμένα το αγοράκι μου το λένε Άγγελο (λατρεμένο) και αυτό που περιμένω αρχές Ιουνίου πρώτα ο Θεός θα το ονομάσω Μάρκο (επίσης λατρεμένο μου) άλλο ένα που αγαπώ είναι το Πάρης... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που φτάσαμε..να μην μπορουμε να αποφασίσουμε ένα όνομα και να ρίχνουμε κλήρο!!Αν είχαμε παππου με έτοιμο όνομα θα παραπονιόμασταν που δεν έπιλέγουμε!!Και ΄τωρα δεν μπορουμε να βρουμε!!!!!:) Μου αρέσουν ολα αλλά κανένα τόσο πολύ ώστε ναπω <<αυτό θα δώσω>>...ίσως το Μίλτος ή το Ερμής να μου αρέσουν παραπάνω..αλλά και πάλι δε συμφωνεί ο άντρας μου οπότε...στο ψάξιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μενέλαος;

Πάρης;

Περικλής;

Πέτρος;

Σωτήρης;

Ευριπίδης;

Τρύφωνας;

Σταύρος;

Ευθύμης;

Αντώνης;

Σωκράτης;

Απόστολος;

Θεοδόσης;

Αργύρης;

Ραφαηλ;

Νέστορας;

Πλάτωνας;

Λαυρέντης;

Πω..πω..όλο το ημερολόγιο έγραψα..!Καλό όνομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θίχτηκα που αντέδρασες έτσι για ο μανωλησ!! :(

ακόμα και παππού να μην είχαμε πάλι θα το επέλεγα για όνομα στο παιδιού ,μου αρέσει πολύ και δεν το έχω καθόλου ούτε το σοι μου ούτε στον τόπο καταγωγής μου .

αντιθέτως κάτι άλλα τα εχει βαρεθεί η ψυχή μου ....

αλλά εντάξει δεν μπορώ να σου αλλάξω γνώμη .... :P

πολύ μου αρέσει το Μιχάλης το Λουκάς ,το Αρτεμης εχει πολύ πλάκα (ματσασ :laugh: ) ,Ηλίας ,Στέργιος .

εγώ ξέρω πως θα βγάλω το δεύτερο αν ειναι αγόρι ...εχουμε παππού .....Παναγιώτη (και δεν κόβω και φλέβες) :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera kai apo emena ....Ego ton mikrouli mou ton ebgala Alexandro logo tou papou tou alla mou aresh kai san onoma ...Alla an kano 2 kai einai agori tha to bgalo Aggelo mou aresh poli san onoma!!!

Epishs to Mixalhs einai oraio Alkibiadis .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα τώρα που σου αρέσει το Μανώλης!!..απαππαπαπαπα...το Αρτέμης μου αρεσει παρα μα πάρα πολύ!!!Αλλά δεν το βλέπω να συμφωνεί και ο άντρας μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...