Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αριθμος παιδιων, φαινεται στο χερι????


Konstans

Recommended Posts

Καλησπερα σας!!!!

Που λετε (εγω λεω αλλα ετσι παει :woohoo: ) το σαβ/κο, ειπα να καθαρισω λιγο τη βιβλιοθηκη.....κ επεσε στα χερια μου ενα βιβλιαρακι...ουτε καν θυμαμαι πως βρεθηκε εκει....ΧΕΙΡΟΜΑΝΤΙΑ

Εγω που δεν πιστευω στα hopus pokus κ τα σχετικα, ειπα αρχικα να το πεταξω...ελα ομως που ειμαι περιεργη :whistle::whistle:

Εννοειται λοιπον, πηγα κατευθειαν στη σελιδα των παιδιων....

Το βιβλιο λεει, πως ο αριθμος των παιδιων που θα κανεις, φαινεται απο τις καθετες γραμμουλες αναμεσα στο μικρο το δαχτυλακι κ την παλαμη (μαλλον χουφτα, αφου το δεξι σου χερι σε μουτζωνει :blink: )

Για κοιταξτε καλα βρε κοριτσια, να δουμε αληθευει???

Εγω μετρησα 3....(αυτα που χανεις αραγε τα μετραει???)

ΑΑΑΑΑΑ κ κατι ακομα....αν ειναι λεει η γραμμη μακριουτσικη κ πιο εντονη, θα ειναι αγορι, ειδαλως πιο μικρη κ αχνη, κοριτσι :kiss::kiss::kiss:

Βαζω κ μια φωτο να δειτε...αν τα καταφερω...

post-10193-13873934772302_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου Konstans

εγώ έχω 4 γραμμές η πρώτη είναι σαν το γράμμα "γ", οι άλλες 2 είναι κομμένες στη μέση και η τρίτη είναι καθαρή και λίγο λοξή όπως "/".

Αυτό τι σημαίνει?

Πέρασα ήδη μια αποβολή οπότε μπορούμε να πούμε ότι η αποβολή είναι η πρώτη γραμμή που είναι σαν "γ"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoula.aik.1981 έγραψε:

γεια σου Konstans

εγώ έχω 4 γραμμές η πρώτη είναι σαν το γράμμα "γ", οι άλλες 2 είναι κομμένες στη μέση και η τρίτη είναι καθαρή και λίγο λοξή όπως "/".

Αυτό τι σημαίνει?

Πέρασα ήδη μια αποβολή οπότε μπορούμε να πούμε ότι η αποβολή είναι η πρώτη γραμμή που είναι σαν "γ"?

Κοριτσαρα μου, μαλλον ναι...η πρωτη πρεπει να ειναι η αποβολη...Η τριτη σιγουρα ειναι παιδι!!!! οι αλλες δυο.....κομμενες στη μεση..... :dry::dry::dry::dry::dry::dry::dry:

Παντως κ μενα οι δυο ειναι λοξες!! οπως κ η τριτη η δικη σου!!! Μονο που εμενα η μια ειναι μεγαααααλη κ η αλλη πιο μικρη,...Λες να κανω ενα κ ενα??? Η τριτη γραμμουλα ειναι πολυ μικρουλα...ισως το σπορακι που εχασα...

Ουφ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 μεγαλεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :S

3 Παιδια?????Εσεις που εχετε παιδακια να μας λετε :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λέω γιατί είχα την εντύπωση πως για όλα αυτά κοιτάνε το αριστερό, αλλά εδώ φαίνεται να'ναι το δεξί...

Τπ.. δε βγάζω άκρη σε κανένα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι δεν εχω καμια αρα δεν θα κανω παιδια :(:( δεν ξερω βρε κοριτσια αλλα δεν βλεπω καμια γραμμη..εχω μερικες γενικα του χεριου αλλα πιο εντονες οπως τις δειχνει στην φωτο δεν εχω.βλεπω δυο αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Το λέω γιατί είχα την εντύπωση πως για όλα αυτά κοιτάνε το αριστερό, αλλά εδώ φαίνεται να'ναι το δεξί...

Τπ.. δε βγάζω άκρη σε κανένα... :(

Το βιβλιο αυτο που εχω στα χερια μου, εξεταζει κ τα δυο!!!!! Τα παιδια τα εχει στο δεξι...δεν ξερω...κ εγω τωρα μαθαινω μαζι σας!!!

Αμεσως ομως απαισιοδοξια :angry::angry: κοιτα καλα, παρε μεγενθυντικο φακο!!! Κ εγω μια εβλεπα...μετα αναψα το φως... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marvel1984 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΚΑΘΕΤΑ Η ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΚΟΙΤΑΜΕ???

Αυτήν την απορία έχω κι εγώ!!!

Το σχέδιο δείχνει κάθετες γραμμές, αλλά εμένα όλες είναι οριζόντιες!!

Και κάποιες πλεγμένες πουλόβερ!! :huh::dry::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσον αφορα κοριτσι αγορι, θα το γραψω ακριβως οπως το λεει στο βιβλιο:

"Οι μεγαλες κ εντονες γραμμες ειναι αυτες που συμβολιζουν ταγορια, ενω οι μικροτερες τα κοριτσια.

Δυο γραμμες που ξεκινουν απο το ιδιο σημειο, φανερωνουν διδυμα.

Η γραμμη που ξεπερναει τις υπολοιπες σε μακρος κ φτανει ως το δαχτυλο του Ερμη(μικρο δαχτυλακι), αποκαλυπτει τη γεννηση ενος παιδιου με λαμπρο μελλον κ πολυ επιτυχημενη ζωη.

Οταν καποια απο τις γραμμες των παιδιων εκτεινεται ως κ τη γραμμη της καρδιας(η πρωτη καθετη στα 4 δαχτυλα) τοτε αυτο το παιδι θα ειναι κ το πιο αγαπημενο του συγκεκριμενου ανθρωπου κ ισως μαλιστα να του παρεχει περισσοτερη αγαπη ακομα κ απο αυτην που παρεχει στον ιδιο του το συντροφο.

Ακομα κ αν υπαρχει υιοθετημενο παιδι, θα φανει στις γραμμες των παιδιων.

Εκεινοι που δε θελησαν ναποκτησουν παιδια, δε θα εχουν καμια απτις παραπανω γραμμες"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια εγω βρηκα 3....!!!οι δυο ειναι πιο μικρες και αχνες και ξεκινανε απο το ιδιο σημειο...μαλλον αυτα ειναι τα διδυμακια μου!!!και η τριτη ειναι εντονη και μεγαλη...λετε βρε κοριτσια τα διδυμα μου να ειναι κοριτσακια????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίτσα μου, δεν ξέρω... και τα δυο μου χέρια είναι γεμάτα γραμμούλες, δε βγάζω άκρη!!! Θύμισε μου άμα βρεθούμε να μου τις δείξεις για να καταλάβω τι κοιτάμε!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...