Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κακομαθημενο μωρο 4 μηνων??


Recommended Posts

ntina.ef. αν γελαει λεει??? Ξεκαρδιζετε... Τοοοοσοοοο πολυ που δακρυζει. Τον γαργαλαω στο λαιμο και παθαινει κριση ασθματος απο τα γελια!!! :laugh: :laugh: Franita παραπανω απο το κανονικο εννοω πως εχει ακουσει 30000 φορες πιατα να τσουγκρανε και ακομα κλαιει! :P Ολη μερα τον καθησυχαζω γιατι φοβατε ακομα και το τηλεφωνο απο το ντουζ. ΔΕν με νοιαζει βεβαια, θα μαθει. απλα λεω οτι ολοι μου λενε οτι εγω φταιω γιατι ειμαι κι εγω φοβιτσιαρα κι εχει περασει στα γονιδια του! βλακειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

marimari έγραψε:

Εγω να δεις! ;)[/quote:3sab9hr6]

Εμ, γι΄αυτό σου λέω......!

Η μαμά μου με γέννησε στα 16 και λογικό να μην ξέρει,

εγώ όμως γέννησα στα 30 και δεν επιτρέπεται να κάνω τα ίδια λάθοι....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ,ΠΟΣΟ ΖΗΛΕΥΩ...ΤΙ ΚΑΛΑΑΑΑ!!! :lol:

ΕΜΕΝΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΑΚΟΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΟΥΜΠΕΣ ΔΕ ΤΟΥ ΚΑΝΩ..

ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!

ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΒΓΑΛΑΤΕ?

ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΩ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ..ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΙΑΣ Κ ΣΕ ΒΡΗΚΑ :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

ntina.ef. αν γελαει λεει??? Ξεκαρδιζετε... Τοοοοσοοοο πολυ που δακρυζει. Τον γαργαλαω στο λαιμο και παθαινει κριση ασθματος απο τα γελια!!! :laugh: :laugh: Franita παραπανω απο το κανονικο εννοω πως εχει ακουσει 30000 φορες πιατα να τσουγκρανε και ακομα κλαιει! :P Ολη μερα τον καθησυχαζω γιατι φοβατε ακομα και το τηλεφωνο απο το ντουζ. ΔΕν με νοιαζει βεβαια, θα μαθει. απλα λεω οτι ολοι μου λενε οτι εγω φταιω γιατι ειμαι κι εγω φοβιτσιαρα κι εχει περασει στα γονιδια του! βλακειες...

Αυτήν την φάση του να φοβάται ακόμα και τα κουνούπια που πετάνε

την περασαμε και εμεις στον 4ό μήνα και κράτησε 2 εβδομάδες!

Πράγματι με έπιανε η ψυχή μου να βλέπω τα τρομαγμένα ματάκια του όταν π.χ. φτερνιζόμουν ή να κλαίει με φόβο όταν πλησίαζε το νερό του ντουζ (που το λατρεύει!)...

Αυτό μας πέρασε εντελώς τώρα (ευτυχώς) με πολλές αγκαλίτσες κ λίγη προσοχη στους έντονους θορύβους ή στις γρήγορες εναλλαγες των εικόνων του..... Τώρα πάλι ...τα σπάμε και γελάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΙ Κ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ!!

ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΠΟΥ(ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ)ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΑΣ Κ ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΘΑ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΗΧΟΥΣ Κ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΜΕ ΗΡΕΜΕΣ Κ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΣΥΧΑΖΟΥΜΕ ΕΞΗΓΟΝΤΑΣ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ..ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΚΤΛ

ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βγαζουμε τωρα τα δυο κατω. το ενα φαινετε. το αλλο απλα ειναι πρησμενο το ουλο. Θα γελασει μωρε θα δεις! Το εχεις γαργαλησει?? Κι οταν τον πεταω λιγο ψηλα, ξερεις απο τις μασχαλες ξεκαρδιζετε! Εσεις δοντακια??

marimari εμεις βγαλαμε και το τηλεφωνο απ το ντουζ και τον ξεβγαζουμε μονο με το λαστιχο. Το μαναρι μου μωρε ειναι στεναχωρο να το βλεπεις να φοβαται ετσι!! Α! Ντινα τσιριδες βγαζετε? Εμεις ξεσηκωνουμε το τετραγωνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΟΙ(ΦΤΟΥ-ΦΤΟΥ) :P

ΟΥΤΕ ΔΟΝΤΙΑ ΒΓΑΛΑΜΕ..ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ..ΣΑΛΙΑ,ΧΕΡΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ,ΚΑΚΑΚΙΑ ΑΠΟ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ 3-4...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!

ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΕ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΜΑΣ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!!

ΦΕΥΓΩ,ΦΕΥΓΩ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ ΞΥΠΝΗΣΕ Κ "ΛΑΛΑΕΙ" :laugh:

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΠΕΤΥΧΩ ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Δανάη φοβόταν και τη σκιά της. Ούτε καζανάκι, ούτε πιστολάκι για τα μαλλια, ούτε φτέρνισμα, ούτε τα βλέφαρά μου να κλείσω δεν μπορούσα. Τώρα είναι σε φυσιολογικά πλαίσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρε εναν μαρσιππο για να σωθεις. Μην αφηνεις μωρε το ζουμπουλακι μου να κλαιει. Δεν μπορώ να ακούω μωράκια να κλαίνε. Έχει και αυτό τον χαρακτήρα του. Εμένα όταν τον έπιαναν τέτοιες κρισάρες τον έβαζα στο μάρσιππο και ησύχαζε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τον βαζω και σε μαρσιπο αλλα κοντευει 7 κιλα και με ποναει η πλατη. Ενταξυ με πεισατε! Δεν θα τον αφησω να κλψει! α ρε μπεμπη! ολο το μαμμυ για σενα δουλευει!! :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Η Δανάη φοβόταν και τη σκιά της. Ούτε καζανάκι, ούτε πιστολάκι για τα μαλλια, ούτε φτέρνισμα, ούτε τα βλέφαρά μου να κλείσω δεν μπορούσα. Τώρα είναι σε φυσιολογικά πλαίσια.
απο ποσο μηνων αθηνα?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα κακομαθαίνουν τα μωρά.

Είναι λογικό αν έχεις ένα μωράκι συνέχεια αγκαλιά όταν σταματήσεις να αντιδράσει.

Εμένα ο μπέμπης είναι 5,5 μηνών αλλά επειδή γνώριζα από την κόρη μου, δεν τον είχα αγκαλιά συνεχώς και έχει μάθει και μόνος του.

Έχω κι απ΄την κόρη μου μια ηλεκτρική κούνια της Fisher Price και τον αφήνω εκεί, τους βάζω και σε dvd τους Mazoo And The Zoo και δεν με ενοχλούν καθόλου !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Κοπέλα μου κάνε λίγη υπομονή...Όταν ήταν η μπέμπα μου στην ηλικία σας έτσι έκανε..Βέβαια, εγώ δεν την έπαιρνα αγκαλιά..Αλλά σε όποιο δωμάτιο του σπιτιού και να ήταν την έπαιρνα μαζί μου με το καρότσι ή το ριλάξ...

Να φανταστείς και τουαλέτα που πήγαινα την έπαιρνα μαζί μου και την άφηνα απ'έξω... :blush::blush: :laugh: :laugh: :laugh:

Σιδέρωνα, την είχα δίπλα μου και της μιλούσα..Γκρίνιαζε πού και πού, αλλά δεν την έπαιρνα αγκαλιά, γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω δουλειές με το ένα χέρι... :laugh: :laugh: Μόνο όταν έκλαιγε την έπαιρνα αγκαλίτσα, την ηρεμούσα, παίζαμε και μετά πάλι στο καρότσι...Βέβαια της έδινα και πολλά παιχνίδια να παίζει...

Τώρα μπορεί και κάθεται μόνη της..Και μια ώρα να την αφήσω στο πάρκο, κάθεται και παίζει..Μια μέρα την προηγούμενη εβδομάδα, είχα βάλει σκούπα και την είχα αφήσει στο καρεκλάκι της και της είχα βάλει τραγουδάκια στην τηλεόραση να βλέπει..Όταν γύρισα, κοιμόταν όρθια στο καρεκλάκι της.... :laugh: :laugh: :laugh:

Υπομονή κάνε!!!!!!Αν δεν κάνω λάθος στην ηλικία της δεν έκλεινε μάτι μέσα στη μέρα...Συνεχώς ξύπνια!!!Ευτυχώς βέβαια τη νύχτα κοιμόταν!!!

ακριβως ετσι κη δικια μου ,μονο που την βρηκε ο αντρας μου στο καρεκλακι να κοιμαται,εγω δουλευα και οταν μου το πε στο τηλεφωνο τον εβαλα να την σκουντησει γ να δεια αν αναπνεει χαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...