Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κακομαθημενο μωρο 4 μηνων??


Recommended Posts

Ερωτηση! Τα μωρακια κακομαθαινουν? Τον ειχα αγκαλιτσα συνεχως και τωρα οταν παω να τον αφησω γινετε χαμος. Κουραστηκα να μαγειρευω, πλενω σιδερωνω με το ενα χερι. Να τον αφηνω κι ας κλαιει? Δεν κοιματε και τα βραδυα και ειμαι ρακος. Ποτε αρχιζει η εκπαιδευση ενως μωρου?? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ΜΩΡΕ... ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΝΤΕΝΙΣ Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ ! ΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕ8ΕΩΝΕΙΣ 1 -2 ΜΕΡΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Κ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ , ΚΑΝΕ ΤΟΥ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑΝΙ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάλτου παιχνιδάκια στο πάτωμα άστον κάτω και θα ασχοληθεί με αυτά!!! αν πας σε άλλο δωμάτιο πάρτον και αυτόν μαζί και τα παιχνιδάκια!!!

έτσι θα βρει και άλλα ενδιαφέροντα εκτός από εσένα!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Τρισ...αυτο που σου λεει η Argi να κανεις...ετσι ειναι τα μωρακια. Εμενα να φανταστεις επαιζε για κανενα δεκαλεπτο, μετα βαριωταν. Τωρα που καθετε, παιζει εως μιση ωρα, μετα αρχηζει να ουρλιαζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο δικος μου ετσι ακριβως!!! Τρις ετσι να κανεις, μπορει να μην πιασει με την πρωτη φορα αλλα φροντισε να βρισκεσαι στο οπτικο του πεδιο. Εμενα ακομα κ τωρα θελει να με βλεπει,οτι βρισκομαι στο ιδιο δωματιο με αυτον αλλιως γινεται χαμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου κάνε λίγη υπομονή...Όταν ήταν η μπέμπα μου στην ηλικία σας έτσι έκανε..Βέβαια, εγώ δεν την έπαιρνα αγκαλιά..Αλλά σε όποιο δωμάτιο του σπιτιού και να ήταν την έπαιρνα μαζί μου με το καρότσι ή το ριλάξ...

Να φανταστείς και τουαλέτα που πήγαινα την έπαιρνα μαζί μου και την άφηνα απ'έξω... :blush::blush: :laugh: :laugh: :laugh:

Σιδέρωνα, την είχα δίπλα μου και της μιλούσα..Γκρίνιαζε πού και πού, αλλά δεν την έπαιρνα αγκαλιά, γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω δουλειές με το ένα χέρι... :laugh: :laugh: Μόνο όταν έκλαιγε την έπαιρνα αγκαλίτσα, την ηρεμούσα, παίζαμε και μετά πάλι στο καρότσι...Βέβαια της έδινα και πολλά παιχνίδια να παίζει...

Τώρα μπορεί και κάθεται μόνη της..Και μια ώρα να την αφήσω στο πάρκο, κάθεται και παίζει..Μια μέρα την προηγούμενη εβδομάδα, είχα βάλει σκούπα και την είχα αφήσει στο καρεκλάκι της και της είχα βάλει τραγουδάκια στην τηλεόραση να βλέπει..Όταν γύρισα, κοιμόταν όρθια στο καρεκλάκι της.... :laugh: :laugh: :laugh:

Υπομονή κάνε!!!!!!Αν δεν κάνω λάθος στην ηλικία της δεν έκλεινε μάτι μέσα στη μέρα...Συνεχώς ξύπνια!!!Ευτυχώς βέβαια τη νύχτα κοιμόταν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πιστευω οτι φυσικα και κακομαθαινουν

το ρητο μου ειναι : ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΑ

το συμφερον τους το καταλαβαινουν αμεσως τα διαολια

να φανταστειτε εγω αγκαλιες και τετοια δεν τους κανω πολλα πολλα

μονο εαν πονανε ή πεινανε ή νυσταζουν πολυ

αλλιως στο ρηλαξακι και κουνημα και γελακια και χαχανητα , μιλαμε και περναμε μια χαρα

τα ταιζουμε 2 ατομα και παντα υπο επιτηρηση να μην κανουν τιποτα περιεργο

και μια 2 φορες τα ταισαν η πεθερα μου μαζι με τον πεθερο μου γιατι επρεπε να παμε για δουλειες (παντα προσπαθω να ειμαι οπωσδηποτε σπιτι την ωρα του φαγητου) και τους εκανε βολτα το σπιτι να βλεπουν λεει τα μωρα και για 1 μηνα μου ειχε φυγει η μεση

εκανα να κατσω να τα ταισω και γινοταν πανζουρλισμος

με λιγο κλαμα και φαι οσο φανε και με τσακωμο με τα πεθερικα για τις κακες συνηθειες τους , τελικα καθομαστε παλι.

ειχαν συνηθησει βλεπεις απο τα αλλα εγγονια που τους τα παραταγανε και κανανε αυτοι οτι θελανε και τους κακοφενεται τωρα που με το ζορι τους τα δινω αγκαλια εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα τα εχω δοκιμασει! παιχνιδακια, παρκο στην κουζινα, ριλαξ, καροτσι... Τιποτα. Θελει αγκαλια και βολτες! :woohoo: :woohoo: ουτε να τον εχω και να καθομαι δηλαδη. Ουφ... μου φαινετε πρεπει να σφιξω την καρδια μου και να τον αφηνω λιγο να κλαιει. Ενταξυ μ αρεσει η αγκαλια.Θελω να τον εχω αλλα πρεπει να μαθει να με αφηνει μια ωριτσα μεσα στην μερα... εε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου!!!!!

Είναι δυνατόν να είναι κακομαθημένο ένα μωράκι 4 μηνών; Μαθημένο στην αγκαλιά ναι, κακομαθημένο όχι. Αν ο άντρας σου σε είχε συνέχεια αγκαλιά, κακομαθημένη θα ήσουν ή χαρούμενη;

Έτσι ήταν η Ναταλία. Λεπτό δεν κοιμόταν, λεπτό δεν με άφηνε. Είχε γυρίσει το μάτι μου! Με βόλτες και εμείς το στρώσαμε.

Η Δανάη είναι άλλο παιδί. Κάθεται κάτω, παίζει... Την είχα πάντα κοντά μου. Την άφηνα λίγο στο ριλάξ, αλλά ήμουν πάντα κοντά της.

Δοκίμασες για αρχή να τον βάλεις κάτω σε μια κουβερτούλα και να παιξετε παρέα; Έτσι για να συνηθίσει την κουβέρτα. Μετά από λίγες φορές θα απομακρυνθείς λίγο. Σιγά σιγά θα μάθει το κατω, όχι από τη μια στιγμή στην άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη της Franita....

Ζητάει αγκαλίτσες και όσο περισσότερο του καλύπτεις αυτές τις συναισθηματικές ανάγκες , τόσο πιο ανεξάρτητο θα γίνει!

3 μήνες και εμείς αυτοκόλλητοι είμασταν και πλέον σιγά σιγά ...με αποχωρίζεται! Είναι δύσκολα,σε καταλαβαίνω, ειδικά αυτο το "όλα με ένα χέρι" αλλά κάνε λίγη υπομονή ακόμη....

Μην πιστέψεις πως είναι κακομαθημένο, πως κοιτάει το συμφέρον του ((για όνομα του Θεού)), πως είναι διαόλι ((ήμαρτον!)) και άλλα τέτοια χαζά γιατί θα εξαντληθεί η υπομονή σου........ αδίκως!

Καλύτερα να έχει όσες αγκαλίτσες θέλει το μωρό σου και ας μείνουν λίγο πίσω οι δουλείτσες σου, δεν πειράζει!

Προσωπικά πάντως δεν έχω αφήσει ΠΟΤΕ το μωράκι μου να κλάψει , για να μάθει! Τι να μάθει δηλ;;; Δεν θέλω να "μάθει", να είναι ευτυχισμένο και να νιώθει ασφάλεια θέλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

εγω τρις δεν τον αφηνα να κλαιει...οπως σου ειπα εκανε τα ιδια και χειροτερα..τον ειχα αγκαλια γιατι δεν πιστευω οτι ενα μωρο 4 μηνων κακομαθαινει και προσωπικα δεν θελω να ακουω το μωρο μου να κλαιει...το σταματησε μονος του..τωρα ειναι 8 μηνων και καθεται αρκετη ωρα μονος του με τα παιχνιδια του και κανω τις δουλειες μου ανετα..πιστευω ειχε αναγκη σε αυτην την ηλικια τις αγκαλιες, απεκτησε σιγουρια και τωρα δεν το κανει πλεον γιατι ξερει οτι ειμαι διπλα του και η αγκαλια μου παντα ανοιχτη...γνωμη μου....

Θα συμφωνήσω... Κι εμένα έτσι μου έκανε. Ενώ τον παίρναμε συνεχώς αγκαλιά και το απολάμβανε, τώρα που είναι 8,5 μηνών κάθεται στο πάρκο και παίζει :cheer: Δεν μιλάμε ότι θα κάτσει με τις ώρες αλλά θα με αφήσει να κάνω και κάτι άλλο. Απλά θέλει εναλλαγές, μία στο πάρκο, μία στο καρεκλάκι, μία στο πάτωμα και μία στην αγκαλιά μου... :laugh: :laugh: Έτσι για να μην βαριέται. Δεν τον άφησα ποτέ να κλάψει, δεν μου πήγαινε και δεν χρειάστηκε βέβαια αλλά και πάλι δεν θα το έκανα. Ακόμη και στον ύπνο για να μάθει ήμουν διπλα του και απλά γκρίνιαζε και με έβριζε... :dry::dry: Είχα το περιθώριο να τον αφήσω για να μάθει να κοιμάται μόνος του. Αν φυσικά έκλαιγε θα τον έπαιρνα αγκαλιά... Τελικά έμαθε... Νομίζω ότι τα μωρά σε αυτήν την ηλικία θέλουν αγκαλιές και χάδια για να νιώσουν ασφάλεια, σιγουριά και αργότερα αυτοπεποίθηση... Ακόμα κι αν κακομάθουν μπορείς αργότερα να το βάλεις σε πρόγραμμα. Τώρα είναι βρέφος :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη της Franita....

Ζητάει αγκαλίτσες και όσο περισσότερο του καλύπτεις αυτές τις συναισθηματικές ανάγκες , τόσο πιο ανεξάρτητο θα γίνει!

3 μήνες και εμείς αυτοκόλλητοι είμασταν και πλέον σιγά σιγά ...με αποχωρίζεται! Είναι δύσκολα,σε καταλαβαίνω, ειδικά αυτο το "όλα με ένα χέρι" αλλά κάνε λίγη υπομονή ακόμη....

Μην πιστέψεις πως είναι κακομαθημένο, πως κοιτάει το συμφέρον του ((για όνομα του Θεού)), πως είναι διαόλι ((ήμαρτον!)) και άλλα τέτοια χαζά γιατί θα εξαντληθεί η υπομονή σου........ αδίκως!

Καλύτερα να έχει όσες αγκαλίτσες θέλει το μωρό σου και ας μείνουν λίγο πίσω οι δουλείτσες σου, δεν πειράζει!

Προσωπικά πάντως δεν έχω αφήσει ΠΟΤΕ το μωράκι μου να κλάψει , για να μάθει! Τι να μάθει δηλ;;; Δεν θέλω να "μάθει", να είναι ευτυχισμένο και να νιώθει ασφάλεια θέλω!

Σωστή! Πάρε ένα κάρμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λετε ε?? Δεν το εχω αφησει ποτε να κλαψει. Να γκρινιαξει ναι... Αλλα ολοι με εχουν πεισει οτι το κακομαθα. Μεχρι κι ο αντρας μου τα παιξε και ειπε "ε αστον να κλαψει λιγο, τι θα κανουμε δηλαδη?" Και η μαμα μου μου ειπε ετσι τον εμαθες,φατα τωρα. Κι η πεθερα μου κι ολοι!! Μεχρι και οι θειες κι απ τα δυο σογια. Και λεω μηπως τελικα εχουν δικιο?? Κι αυτοι μεγαλωσαν παιδια. εμενα σπαραζει η καρδια μου.Δεν θελω να βλεπω τα ματακια του κλαμμενα... :( κι εχει και σπαρακτικο κλαμα το καθαρματακι μου.. χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρις μου ένα σου λέω . Μέχρι τον 6ο αν ο μάρσιπος είχε μιλιά θα μας έβριζε. Αφου αγόρασα και 2ο για να μπορώ να τους πλένω.

Ααααχχχ η μέση μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παλη το σλινγκ με βολεψε απιστευτα..και δεν πονεσε τοσο η μεση..παντως Τρισ καλα σου λενε τα κοριτσια, ειναι μικρο ακομα. Παιξε μαζι του τωρα..γιατι θα μεγαλωσει καιθα το κινηγας εσυ να τον παρεις αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤ. ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΩΣΠΕΡΝΑΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΑ ;)

ΓΕΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ..Κ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ..ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ..(ΔΕ ΒΛΕΠΩ Κ ΤΑ ΤΙΚΕΡΣ ΣΗΜΕΡΑ)09/09/09 ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΣΣΣ???!!

ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ Κ ΛΙΓΟ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΚΑΡΙΔΕΣ :P

Κ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ..ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΥΠΝΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΟΚ!

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΔΟΝΤΑΚΙΑ??

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ Κ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ-ΡΙΛΑΞ...ΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ,ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ,ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ...ΣΕ 10' ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

καλα κασσετα εχουν και λενε ολοι μα ολοι τα ιδια??? και μενα ετσι μου ελεγαν...Μαλιστα στη Δανια ερχοταν η νοσοκομα και επεμενε 3 μηνων μωρο να το αφηνω μονο του κατω να σπαραζει...ηρθε μαλιστα μια μερα και πηρε κατι κατσαρολες και τις βαραγε για να "ψυχαγωγησει" το μωρο 3 μηνων και αυτο τρομαξε και εμπηξε τα κλαμματα..και λεει αυτη..εσυ φταις γιατι τον εχεις κακομαθει και φοβαται τα παντα :S:S ...Πολυ σημασια που της εδωσα ξερεις...Συνεχισα να τον παιρνω αγκαλιτσα και ας ειχα παθει αγκυλωση...τωρα μια χαρα ειμαστε...λιγο στο παρκο, λιγο στο πατωμα, αγκαλιτσα, βολτες..απασχολειται..εχει πλεον σιγουρια και δεν ειναι οπως πριν..μην ακους κανεναν..θα στρωσει μεγαλωνοντας...υστερα σκεψου και το αλλο..ακομα ειναι μικρο δεν καταλαβαινει τα παιχνιδια του να τα χαρει..οταν μεγαλωσει κι αλλο θα τα εκτιμησει και θα ενδιαφερεται περισσοτερο και θα σε αφηνει...
Κι εμενα μου λενε, πολυ φοβιτσιαργς ειναι... Ειναι βεβαια λιγο παραπανω απο το κανονικο αλλα εγω τι φταιω?? :dry::unsure:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά τρις μου

και οι μαμάδες μας και οι θειάδες μας και οοολες οσες μας λένε πως κακομαθαίνουμε τα μωρά μας(!) μεγάλωσαν παιδιά

αλλά το θέμα είναι ΠΩΣ? Με υγιή ψυχισμό ή με φοβίες , άγχοι και ανασφάλειες;;;

Προσωπικά εγώ έχω αρκετές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤ. ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΩΣΠΕΡΝΑΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΑ ;)

ΓΕΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ..Κ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ..ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ..(ΔΕ ΒΛΕΠΩ Κ ΤΑ ΤΙΚΕΡΣ ΣΗΜΕΡΑ)09/09/09 ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΣΣΣ???!!

ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ Κ ΛΙΓΟ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΚΑΡΙΔΕΣ :P

Κ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ..ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΥΠΝΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΟΚ!

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΔΟΝΤΑΚΙΑ??

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ Κ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ-ΡΙΛΑΞ...ΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ,ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ,ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ...ΣΕ 10' ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ;)

ιδια μερα γεννησαμε ναι... Που γεννησες? ΠΩς σου κοιματε τα βραδυα??? Εκανες κατι?? :woohoo:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Φυσικά τρις μου

και οι μαμάδες μας και οι θειάδες μας και οοολες οσες μας λένε πως κακομαθαίνουμε τα μωρά μας(!) μεγάλωσαν παιδιά

αλλά το θέμα είναι ΠΩΣ? Με υγιή ψυχισμό ή με φοβίες , άγχοι και ανασφάλειες;;;

Προσωπικά εγώ έχω αρκετές...

Εγω να δεις! ;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Εμενα παλη το σλινγκ με βολεψε απιστευτα..και δεν πονεσε τοσο η μεση..παντως Τρισ καλα σου λενε τα κοριτσια, ειναι μικρο ακομα. Παιξε μαζι του τωρα..γιατι θα μεγαλωσει καιθα το κινηγας εσυ να τον παρεις αγκαλια
με το σλιγκ φοβαμαι λιγο. Νοιωθω οτι θα μου πεσει! :ohmy:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΞΕΝΥΧΤΑΩ..ΚΥΜΑΤΑΙ 8.30 Κ ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 3 ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ,ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ 5 Κ ΣΤΙΣ 8 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!

ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΓΚΑΛΙΑ..Κ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ..ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΘΛΑΣΗ ΣΤΟΝ ΩΜΟ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΑ ΚΑΤΩ..ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΛΙΓΟ(ΟΧΙ ΝΑ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ)ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΗΚΩΣΩ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΩ...ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...ΑΥΤΑ..

ΠΑΝΤΩΣ Κ ΕΓΩ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΑ ΝΑ ΜΕ ΖΗΤΑΕΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ..ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΛΙΜΑΝΑΚΙ ΤΟΥΣ ;):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΥ ΣΕ ΒΡΗΚΑ ΕΥΚΑΙΡΗ :P

ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΔΥΝΑΤΑ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ??ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΤΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑΜΕ....Κ ΑΝΥΠΟΜΩΝΩ ΡΕ ΓΜΤ!!!ΒΛΕΠΩ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΝΙΝΑΚΙΑ 4ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΞΕΚΑΡΔΙΖΟΝΤΑΙ Κ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ..

ΔΟΝΤΙΑ ΒΓΑΛΑΤΕ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...