Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΚΟΡΜΙ,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟ.ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ 10 ΚΙΛΑ ΣΕ 3-4 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΩ ΕΝΤΑΤΙΚΑ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΩΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΡΕΣ :S ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΒΑΣΗ ΣΤΟ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ.ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ,ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ?ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΥΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λουκουμα και γω το ιδιο προβλημα εχω...θηλαζω και μου εχουν μεινει τεσσερα κιλα τα οποια δεν φευγουν με τιποτα...προσπαθησα να μειωσω την ποσοτητα του φαγητου που τρωω και το μονο που καταφερα ηταν να εχω ζαλαδες, κομαρες και να θελω να κοιμαμαι συνεχεια...αν μπορει καποια ας μας βοηθησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loukoumas έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΚΟΡΜΙ,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟ.ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ 10 ΚΙΛΑ ΣΕ 3-4 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΩ ΕΝΤΑΤΙΚΑ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΩΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΡΕΣ :S ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΒΑΣΗ ΣΤΟ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ.ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ,ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ?ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΥΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ

Γιατί δεν ρωτάς στα ΤΕΦΑΑ. Αυτοί κάποιον θα ξέρουν σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 ποτηρι γαλα, 3 κουτλ. δημητριακα

1 τοστ 3 δαμασκηνα

1 μεριδα μπαμιες 1 κομ.τυρι 1 φετα ψωμι

2 φρουτα + 1 κρεμα(ψυγειου ή καστερ παουντερ)

1 χορτοσουπα + 1 φετα ψωμι

αλλη μια μερα ιδια

ιδιο

1 μπαναν + 1 γιαουρτι

1 μερΙΔΑ ΨΑρι 1 σαλοατα 1 φετα ψωμι

2 φρουτα

1 κοτοσαλατα+1φετα ψωμι

ιδιο

1 τοστο+3 δαμασκηνα

1μεριδα αρακα+τυρι+1φετα ψωμι

2 φρουτα+1 κρεμα

1 κοτοσαλατα+1φετα ψωμι

ιδιο

ιδιο

1 μεριδα ομελετα(με 2 αυγα+λουκανικο αμα θες ή κομματακια κοτοπουλου +μανιταρια+πιπερια και γενιακ οτι θες)1 1 φετα ψωμι

2 φρουτα+1κρεμα

1 χορτοσουπα ή κρεατοσουπα+1φετα ψωμι

ιδιο

1 φετα ψωμι+1κ.μαργαρινη+μελι+3 δαμασκηνα

1μεριδα κοτοπουλο+ σαλατα μαρουλι+ροκα 1 φετα ψωμι

2 πορτοκαλι+1κρεμα

1σαλατα με σολομο ή τονο ή κοτοπουλο+1φετα ψωμι

ιδιο

ιδιο

1 μεριδα κοκινοστο με πουρε+1 σαλατα

2 φρουτα

1 σαλατα με σολωμο,τονο ή κοτοπουλο

ολες τις μερες π0ρο υπνου 1 γαλα ή 1 γιαουρτι

αυτη ειναι η διαιτα που εδωσε σε εμενα η διατροφολος που πηγαινεα την περιοδο που θηλαζα(απο πιο πριν πηγαινα) οταν θηλαζα πηγα μονο μια φορα οποτε εχω μον οαυτη..ειναι ενας μπουσουλας ομως...δεν πεινας σιγουρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι μπουσουλας να ξερεte για τον καθενα ειναι διαφορετικες οι αναγκες..

..οταν λεει σαλατα εγω κανω μια τεραστια με σπανακι,μαρουλι ντοματα κτλ. με μπαλσαμικο και παρμεζανα και γινεται τελεια..

επεισης βαζω ενα ντρεσσινγκ ελαφρυ με γιαουτι μουσταρδα μπαλσαμικο και λαδακι και γινεται νοστιμοτατη!!!

επισης σουπαο τρωω σε σουπιεριτσακ ιοχι μικρη μεριδα...

καθε φορα που εκανα διαιτα τα εκανα αυτα..και παντα εχανα

οποτε μην στεναχωρισετε εαν πεινατε απλα φατε λιγο παραπανω σαλατα ή σουπα ή φρουτα..αλλα να ειναι αυτα που λεει το προγραμμα...

επισης αντι αρακα μποεις να βαλεις οσπριο(ο αρακας θεωρειται οσπριο)

οποτε μπορεις να εχει ποικιλια απο εβδομαδα σε εβδομαδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα για να χασεις τα κιλα, πρεπει να εχεις ενα μωρο σαν το δικο μου...να μην προλαβενεις να φας...χιχιχιχι

Πλακα κανω. Λοιπον, καταρχας θα πρεπει να κανεις εξετασει; αιματος. Μολις γεννησες,και μπορει να εχει ελειψη σιδηρου μαγνησιου ασβεστιου κλπ

κατα δευτερον πρεπει να τρως ποιοτηκες τροφες, οχι βλακιες, κατα τριτον αν μπορεις σταματα να τρως μετα τις 7 το απογευμα, και τελος κανε λιγη γυμναστικη, εγω κανω καραγκιοζιλικια χωρευοντας μπροστα στον μικρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veni εύκολη μου φαίνεται η διαίτά σου....είναι μόνο για περίοδο θηλασμού? εγώ θηλάζω αλλά μόνο πρωί - βράδυ....μπορώ να την κάνω? θέλω να χάσω 3-4 κιλά......πόσο γρήγορα χάνεις κιλά με αυτήν?

ξέρω εξαρτάται στον άνθρωπο αλλά εσύ πόσα έχασες και σε πόσο διάστημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταεγω εκεινη την περιοδο πηγαινα για παρακολουθηση μονο..καποπια στιγμη της ειπα και μου εδωσε μια διατροφη να εχω μπουσουλα γιατι πεινουσα πολυ...εκεινη την εβδομαδα ειχα χασει μισο κιλο και εκανα ατασθαλιες..επισης μου ειχε πει η κοπελα πως με τις ορμονες μου και τις κατακρατησεις την περιοδο του θηλασμου και μετα την εγκυμοσυνη που ημουνα 3 μηνων λεχωνα ακομα τα κιλα στην ζυγαρια θα κατεβαινανε λγιο πιο δυσκολα εκεινη την περιοδο απο οτι παλαιοτερα..ευκολη ειναι απλα ειναι μια εβδομαδα..μετα δεν ξαναζητησα

δεν μπορουσα να κανω διαιτα..ητανε και το οικονομικο οποτε το αφησα.

οπως βλεπεις δεν εχει καθολου μακαρονια ή ρυζι..ετυχε, ή λαχανικο σκετο..

το κοκκινιστο με πουρε μπορει να ειναι κρεας με πατατες ή μακαρονια ή ρυζι

οποτε εχει μια ποικιλια

προχθες ομως που την ρωτησα γιατον μικρο μου ειπε πως οπως και στον θηλασμο τα παιδακια χρειαζονται αρκετο σιδηρο, κρεας καθημερινα...

γεινκα παντως επειδη ειμαι λιχουδο μου βαζει αρκετα πραγματα..οταν τα παρακολουθω και δεν κανω χαζα παντα χανω..

δοκιμασε μια εβδομαδα και πες μου.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον να σας πω τι τρωω εγω και δεν χανω με τιποτα...

το πρωι ενα γαλα

το κολατσιο ενα γαλλικο

το μεσημερι μια κανονικη μεριδα φαγητο με μια κουταλια λαδι και σαλατα.

το απογευμα ενα χυμο πορτοκαλιου με 2 κρακερς.

το βραδυ ενα γαλα...

πριν την εγκυμοσυνη μου ημουν 50 κιλα...

τωρα εχω σταθεροποιηθει στα 54...

δεν τα μπορω καθολου τα 4 κιλα...ποτε δεν ειχα ξεπερασει τα 50 και μου κακοφαινεται..

αυτη η διαιτα βενη μου μου φαινεται οτι εχει περισσοτερες θερμιδουλες... :dry:

δεν ξερω...εχω απελπιστει λιγακι οτι θα παραμεινω ετσι... :(

σεσιλια απο καραγκιωζιλικια δεν παμε πισω...χορευω της μικρης οσο ειναι ξυπνια για να με βλεπει και να γελαει.... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη ειναι φυσικο να μην χανει...αφου στην ουσια δεν τρως. Αν κανεις μια ισσοροπιμενη διατροφη, πρεπεινα τρως τα παντα.

καταρχας, φαε ενα καλο πρωινο που να εχει γαλα η χυμο, δημητριακα, η καμια φετα μαυρο ψωμακι με ταχινι πανω .η μελη, και κανενα φρουτο, μποριε να φας και κανενα αυγουλακι, οχι ολα μαζι πχ γαλα+δημητριακα+ φρουτο, η χυμος+ψωμι με μαρμελαδα, ή καφε +ψωμι ταχινι+φρουτο, ή χημος+αυγο+ψωμακι.

Στο ενδιαμεσο φαε ενα φρουτακι( ή και δυο)

Το μεσιμερη φαε το φαγητο σου μια κανονικη μεριδα, με το τυρακι ή το γιαουρτακι σου, και την σαλατα, αν μπορεςι απλα περιορισε το αλατι, στο ενδιαμεσο φαε παλη καποιο φρουτο, η ενα μικρο κομματι κεικ, η γιαουρτι με φρεσκα φρουτα. Το βραδυ φαε νωρις κατι ελαφρι, πχ καποιο φιλετακι ψητο, ή μια "ενισχημενη" σαλατα.

Οταν δεν τρως- που εσυ ουσιαστικα δεν τρως- ειναι χειροτερα, ο οργανισμος παθαινει κατοχηκο συνδρομο και δεν χανεις γραμμαριο.

Δοκιμασε την διαιτα της βενετιας, ειναι καλη και πες μας.

Δεδομενο του οτι θηλαζεις πρεπει να τρως καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σεσιλια μπορει να εχεις δικιο...θα την εφαρμοσω κατα γραμμα απο αυριο...

στη θεση του τοστ ομως θα βαλω φρουτακι...και θα σας πω τα αποτελεσματα μου την αλλη κυριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντε..περιμενουμε νεωτερα..καλα μην περιμενεις θαυματα...αλλα οσο νανε μας ενδιαφερει να νιωσεις τουλαχιστον ελαφρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα ειμαι 1,63...οταν ειχα κανει λιπομετρηση μια φορα μου ειπε οτι το κανονικο μου βαρος θα πρεπει να ειναι 56 με 57 κιλα..ομως εγω τα κιλα τα παιρνω στο ποπουδακι μου και φαινεται παρα πολυ ασχημο οταν εχω κιλακια παραπανω...ποτε δεν ειχα ξεπερασει τα 50 κιλα και γιαυτο μου κακοφαινεται που εχω 4 παραπανω...αλλα θα το προσπαθησω να τα χασω γιατι 14 μαιου θα βαφτισουμε την μπουμπου μας και θελω να ειναι οπως ημουν πριν μεινω εγκυος... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τοτε κανε ΚΑΙ γυμναστικη...γιατι εγωπαρολο που εχασα πριν τη βαφτηση ολα τα κιλα που πηρα συν 2 φαινομουν μπουμπου στις φωτογραφιες...η κοιλιτσα η χαλαρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ.ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΚΟΜΗ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ.ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΙΔΡΩΝΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΛΟΓΩ ΟΡΜΟΝΩΝ.ΗΜΟΥΝ 1,80 ΚΑΙ 70Κ.ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ 24 ΚΙΛΑ.ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ 16 ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΟΥΝΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητευεσαι Loukouma ουτε να νιωθεις ασχημα. Ολες λιγο πολυ μετα την εγκυμοσυνη ετσι ειμαστε. Εγω ειμαι 1,58 και ειμαι 73! Θελω να φτασω 60 για να θεωρουμε κανονική. Βασικα εγω εκοψα τα γλυκα για αρχη και λεω σιγα σιγα να αρχισω να προσεχω το αλάτι και να μην τρωω σα ζωον οπως ετρωγα. Αλλα δεν πειναω ετσι. Μεχρι τωρα εχασα 1κ σε 6 μερες μονο απο τα γλυκα. Φαντασου τι ζαχαρη κατέβαζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΒΑΡΟΣ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΑΡΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ...ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΓΥΜΝΑΖΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loukouma είχα ακριβώς το ίδιο θέμα, και εγώ έχω 10 κιλά

πάνω μου, επιπλέων απο την εγκυμοσύνη και θηλάζω

εντατικά!Πριν αρχίσουμε στερεές τροφές(αρχίσαμε τέλος Δεκεμβρίου)φοβόμουν να κάνω δίαιτα. Τώρα άρχισα σε διαιτολόγο,

εκείνο που διαπίστωσα είναι ότι τώρα πια τρώω ικανοποιητικά

και απ'όλες τις ομάδες τροφών.Ουσιαστίκα λόγω θηλασμού,

μου έδωσε μια πλούσια διατροφή και όχι ακριβώς δίαιτα.

Κάθε μέρα φρούτα και λαχανικά,γαλακτοκομικά,

1 φορά την εβδομάδα κρέας, ψάρι και ζυμαρικό,

1-2 φορές λαδερά και όσπρια.

'Ενα tip πάντα αρχίζω με σαλάτα το μεσημεριανό και μετά

το φαγητό μου.

Άαα, επίσης προσπαθώ να περπατάω 45' την ημέρα

προσπάθησε να αρχίσεις πάλι κι εσυ λίγη άσκηση.

Ακούγοντε δύσκολα όλα αλλά βρίσκουμε τον τρόπο

να τα προσαρμόσουμε, η απόφαση χρειάζεται! :P

Δυστυχώς είμαστε μακρυά και δεν ξέρω κανέναν διαιτολόγο

στην περιοχή σου :( Ρώτα στα ΤΕΕΦΑ όπως σου πρότεινε

κάποια κοπέλα απο'δω ή αν έχεις κάποιο γνωστό γιατρό

ακόμα και τον παιδίατρο ή γυναικολόγο, ρώτα αν ξέρουν

κάποιον διαιτολόγο.

Καλή επιτυχία ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχασα 1 κιλο!!!!!!

τωρα θελω ακομα 2,5 κιλα για να επανελθω!

τρωι κατα γραμμα ολα αυτα εκτος απο τοστ και ψωμι.

βενι εισαι θεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleni_sk έγραψε:

εχασα 1 κιλο!!!!!!

τωρα θελω ακομα 2,5 κιλα για να επανελθω!

τρωι κατα γραμμα ολα αυτα εκτος απο τοστ και ψωμι.

βενι εισαι θεα!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...