Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

καλημερα σε ολες τις μανουλες και ολα γτα μωρακια!!

χρονια πολλα για σημερα.να ευλογησει η παναγιτσα τα παιδακια μας να γεννηθουν γερα.

ζετουλα απο οτι εχω καταλαβει μαλλον εισαι απο καποιο νησι του ιονιου.εγω ειμαι απο πατρα.στο ριο εχει φοβερους γιατρους και εγω εκει θα γεννησω στον Κο Παπαδοπουλο που ειναι πολυ εμπειρος και του εχω φοβερη εμπιστοσυνη.στο λεω γιατι καπου διαβασα οτι σκεφτεσαι μηπως γεννησεις πατρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες μας!!!!!!! Με το καλό να έρθουν στην αγκαλίτσα μας τα μωράκια μας!!!!

Εγώ κοντεύω να τρελαθώ με τα μωράκια μου, οι κλωτσιές τους είναι σκέτη απόλαυση, δεν μπορώ να τις χορτάσω, δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ακόμα ότι είμαι έγκυος και δύο μπεμπάκια στριφογυρίζουν μέσα στην κοιλίτσα μου!!! Τι ευτυχία!!! Πραγματικά κάθε μέρα ευχαριστώ τον Θεό για το δώρο που μου έκανε!!! Κάθε πρωί τον ευγνωμονώ που πέρασε η προηγούμενη μέρα και τα μωράκια μου είναι καλά!!!!! Ανυσηχώ πάρα πολύ, έχω συνεχώς φοβίες!!! Την Δευτέρα θα πάω στον γιατρό μου να κάνουμε υπερηχογράφημα και να δούμε τα μπεμπάκια μας!!! Μακάρι να είναι όλα καλά!!!! Δεν θέλω τίποτα άλλο, μόνο να είναι καλά αυτά τα πλασματάκια!!!!

Αρχίσαμε και τις αγορές!!! Παραγγείλαμε δυο κούνιες - κρεβάτια, μια αλλαξιέρα, δυο καλαθούνες με βάση και στρώμα για να κοιμούνται τους πρώτους μήνες δίπλα μας, ένα διδυμοκάροτσο, δυο καθισματάκια αυτοκινήτου και δύο ριλάξ!!! Αποφασίσαμε ότι από το μαιευτήριο θα τα βγάλουμε με τα καλαθάκια και θα τα μεταφέρουμε με δύο αυτοκίνητα για μεγαλύτερη ασφάλεια (άλλωστε είμαστε 15 -20 λεπτά απόσταση από το μαιευτήριο). Μετά το Πάσχα θα ψάξουμε για κουρτίνα, κουρτινόξυλο, φωτιστικά και φυσικά για όλη την προίκα μωρών και όλο τον εξοπλισμό!!! Αχχχχχχχ τι χαρά είναι αυτή!!! Διαβάζω πολύ για την διαπαιδαγώγηση των παιδιών, θέλω να είμαστε πάρα πολύ προσεκτικοί ως γονείς και θα πάω να πάρω και κανένα βιβλίο για την ανατροφή διδύμων γιατί σίγουρα χρειάζονται μια πιο ιδιαίτερη μεταχείριση για να γίνουν ανεξάρτητες και αυτάρκεις προσωπικότητες!!! Ευτυχώς έχω σταματήσει την δουλειά και έχω πολύ χρόνο για να μελετήσω, ελπίζω να γίνουν και στην πράξη όσα διαβάζω!!!

Σας φιλώ!!! Να προσέχετε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε? εγω πολύ δουλεια σημερα μιας κ χτιζουμε το σπιτι μας γιατι αυτο που μενουμε δεν χωραμε κ ετσι ολο τρεχουμε μιας κ ειναι διπλα ακριβως κ με την μικρη μαζι οι δουλειες μου διπλασιαζονται. Λιονταρακι μου ναι απ την Ιθάκη ειμαι κ το σκεφτομαι. Ο γιατρος μου ξεγεναει κ στην ιδιωτικη κλινική στην Ρηγα Φεραιου αλλα λεω για το Μητερα. Απλα λεμε ακομα να αφησουμε τα πραγματα να δουμε πως θα πανε. ΑΝ πανε ολα καλα θα ερθω πατρα λιγο νωριτερα για να μεινω αν ειναι κ φτασουμε στον φυσιολογικό τοκετό που λέμε. Αλλιως αν υπαρχει η παραμικρη επιπλοκή η τα βλεπει δυσκολα θα παω Μητερα. Απλα θα με βολευε Πατρα για να μην εχω μετα τοσο μεγαλο ταξίδι επιστροφης γιατι αλλο ειναι να μπεις στο καραβι κ σε 4 ωρες να φτασεις κ αλλο ειναι να χεις κ ενα 3ωρο οδικώς. Στην Πατρα εχω κ το σπιτι που μενει ο αδερφος μου κ οσο να ναι την ξέρω κιολας αλλα θα εχω κ την μικρή μαζί μου ενω στην αθηνα δεν γινεται. Θα δειξει.

Χθες πηγα για μια προχειρη ματια στον γιατρο κ μου ειπε οτι τα μπεμπακια ειναι μια χαρα αλλα αναλυτικα θα τα δουμε μεθαυριο στην β επιπεδου.

Οσο για την κοιλια μου ειπε να βαζω βαζελινη γιατι μαλλον μεγαλωσαν αρκετα κ μου την ξεντώνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, να σας ρωτήσω κάτι??? Μιλάω με πολλές εγκυούλες του περιβάλλοντός μου και ολονών τα μωράκια έχουν μεγαλύτερο βάρος από τα δικά μου - αναγνωρίζω ότι είναι διδυμάκια και ότι είναι λογικό να μην παίρνουν το ίδιο βάρος, όπως αν ήταν μονήρης κύηση, αλλά παρ' όλα αυτά με αγχώνει ... θα πάω την Δευτέρα στον γιατρό μου και θα κάνουμε συζήτηση για το βάρος, αλλά μέχρι τότε μπορείτε να μου πείτε πόσο είναι τα δικά σας μωράκια??? Εγώ έκανα πριν 10 μέρες την β-επιπέδου (στις 21 εβδομάδες και 3 ημέρες) και το ένα μωρούλι ήταν 412 γραμ. και το άλλο 420 γραμ. Είναι άραγε εντάξει??? Ο γιατρός που μου έκανε την β-επιπέδου ήταν ικανοποιημένος, εσάς πόσο ήταν τα μωράκια σας στην β- επιπέδου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla κοιτα μην βγουμε και γνωστες!!!

εχω παντρεψει την κολλητη μου στην ιθακη που πηρε θιακο και μενει στο βαθυ τωρα και εχω ερθει απειρες φορες!!!!!

και μπορει να ερθω αν ο καιρος ειναι καλος και μετα το πασχα για κανα δυο μερες!!

εχω γυρισει το νησι πεντακοσιες φορες!!!

αχ πολυ χαρηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marsoupilami,

οι δικές μου στη β επιπέδου 22w 1d ήταν 520 και 517, αλλά λίγο που το έχω ψάξει το κανονικό στις 22w είναι γύρω στα 430, οπότε μια χαρά είναι οι κορούλες σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami μια χάρα βάρος έχουν τα μωράκια σου. εγω έκανα β΄ επιπέδου 21 & 1 και ήταν η μπέμπα 350 και ο μπέμπης 390, αρκετά μικρότερα από τα δικά σου και ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χάρά. "η βίβλος της εγκυμοσύνης" λέει ότι στην 21η εβδομάδα το βάρος είναι περίπου 300 γραμ., οπότε τέλειες είναι οι μπεμπούλες σου.

έκανα υπέρυχο τη δευτέρα (24εβδ & 5 ημ) και ήταν και τα 2 μωράκια 700 γραμ. και μου είπε ότι είναι ακριβώς στο μέσο όρο (χωρίς να έχει σημασία ότι είναι δίδυμα) και αν συνεχίσει ο ίδιος ρυθμός ανάπτυξης την 36η εβδομάδα θα είναι 2,5 κιλά το καθένα.

μην ανησυχείς από δω και πέρα παίρνουν πολύ γρήγορα βάρος (περίπου 150 γρ. την εβδομάδα)και μαζί με αυτά και εμείς :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολυ, κοριτσάκια μου, για τις απαντήσεις σας!! Να'στε καλά, μου δώσατε πολύ θάρρος!!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!! ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια μου αυριο το απογευμα θα σας πω κ εγω για τα δικά μου μπεμπακια επιτελους εφτασε η ώρα για την β επιπεδου κ για μας.

Αντε Λιονταράκι ελα να γνωριστούμε κ απο κοντά. Κ εγω Πατρα ερχομαι ολη την ώρα. Τελεια θα γνωριστουμεεεεεεεεε. Που να το φανταστώ οτι θα καταληξουμε στο τελος οπως ειπες κ εσυ γνωστες χαχα. Κ η κολλητή σου εδω παντρεμένη με Θιακό αυτο κ αν ειναι. Κατα πασα πιθανοτητα θα την ξέρω κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Τελικα για προεγχειρητικό θα πάω Δευτερα πρωι και θα μου πει για γεννα. Υπολογιζει να με βαλει Τριτη ή Τετάρτη... πάντως, απ΄οσο καταλαβαινω, οι γιατροί το τραβανε όσο πάει... Και καλα κανουνε, αλλά...τα νευρα μου... κρόσια!!!!! :silly: :woohoo: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠίτερΠαν, είσαι τόσο τυχερή και εσύ και τα μωράκια σου που τα έχετε καταφέρει τόσο καλά μέχρι εδώ!!! Μερικές μερούλες υπομονή ακόμα!!!! Κάθε μέρα μέσα στην κοιλίτσα της μανούλας είναι χρήσιμη για τα μπεμπάκια!!! Γι' αυτό και ο γιατρός κερδίζει χρόνο!!!! Πάντως Πάσχα θα κάνεις στο μαιευτήριο με τα μωρούλια!!!!! Μπράβο κοπελάρα μου!!!! Πόσο δύναμη μας δίνεις!!! Ιδίως σε μένα!!! Και μετά φυσικά θα σε περιμένουμε με συμβουλές!!!! Πρέπει να σε εκμεταλλευθούμε!!!!!!!! χιχι!!!!!

Ζετούλα, με το καλό να κάνεις την β-επιπέδου!!!! Θα ξετρελαθείς και εσύ!!! Εγώ χαζεύω το dvd συνεχώς!!! Μας κάναν και κάτι κολπάκια και παθαίνεις πλάκα όταν το βλέπεις!!! Περιμένουμε τα νέα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιτερ παν με το καλο!!αντε κοντευεις εσυ!εγω που εχω πολυ καιρο ακομα εχουν αρχισει και με ποιανουν τα νευρα μου για το ποτε θα περασει ο καιρος!!και μετα ο γιατρος μου ειπε πως μολις μπουμε στην 36η βδομαδα κανονιζουμε για καισαρικη.

zetoyla εφοσον λογικα με το καραβι πηγαινοερχεσαι θα ξερεις τα παιδια γιατι ο κουμπαρος μου εχει το πρακτορειο που βγαζει τα εισητηρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠιτερΠαν δεν το πιστεύω ότι έφτασες στη γέννα!!!τί τέλεια, σε λίγες μέρες θα έχεις αγκαλιά τα μωράκια σου, είναι συγκλονιστικό!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: όλα θα πάνε τέλεια όπως και μέχρι τώρα!

εμένα μου φαίνεται πολύ μακρινό, δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα! ο γιατρός μου είπε ότι η περισσότερες διδυμομανούλες γεννάνε στην 36η αλλά εμεις προτιμάμε να κλείσουμε και την 37η, άρα είναι τέλεια που έφτασες μέχρι εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε Πιτερ Παν ειμαστε μαζί σουυυυυυυυυυυυυυυυ θετική σκεψη κ μεις απο μακρυα. Κοριτσακι να σου πανε ολα καλά μεσα απο την καρδιά μου. Α και μετά μην μας ξεχάσεις οποτε βρεις εστω κ λιγο χρόνο αν κ ξερω οτι ζητάω πολλα, γράψε μας τα νέα σουυυυ.

Marsoupilami σ ευχαριστω για την θετική ενεργεια πραγματικά την χρειαζομαι. Σε δυο ωριτσες φευγω ταξίδι για να κανω την β επιπεδου κ 12,30 εχω το ραντεβού. Θα σας πώ τα νεα μου το βραδακι μολις γυρισω. Ευχηθητε μου να ειναι ολα καλάααααααα.

Βρε λιονταρακι καταλαβα ποιους λές. Η Μπεσσυ ειναι η κοπελιά αν καταλαβα καλά. Ειμαστε μια γειτονιά γιατι εχω μαγαζί στο διπλανό στενό. Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου γυρισαααααααα. Ολα καλά ευτυχως απ οτι μου ειπε ο εμβρυολογος ειναι αψογα ολα. Δεν ξέρω βαρος ακομα γιατι πηρε τον φακελο μου να τον φτιαξει στο Μητερα κ θα μου τον στειλει αλλα τον ρωτησα χιλιες φορες αν ειναι ολα ενταξει κ φυσιολογικά κ μου ειπε απλα αψογα ολα φυσιολογικότατα. Αχ Παναγίτσα μουυυυυ. Ειμαι πολύ χαρουμενη. Δεν με νοιαζει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou ti kanete???den empaina teleutaia gt eimastan psuxologika xalia...xasame enan filo mas apo karkino kai itan molis 22...telospantwn as to afhsoume auto...twra eipa na arxisw na ksanampainw...telika ta didumakia mou einai koritsakiaaaaaaaaa....eimaste polu xaroumenoi me ton antrouli mou!!!!!!!!!!!twra exw arxisei pia kai ta niwthw kath mera...einai teleio sunaisthimaaa...piter pan me tokalo koukla mou!!!!Zetoulaaa ante kali b epipedou!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε κοριτσακι κ ανησυχησα λεω κ εγω που χάθηκε τοσο καιρο αυτο το κοριτσι. Μπραβο για τα κοριτσακια σου. Να σου πανε ολα καλα μεχρι τελους κ μην σε ξαναχασουμε ε?

Πιτερ Παν τι γινεται???????????????????

κοριτσακια ευχομαι να ειστε ολες καλά.

Εγω απο χθες που εκανα την β επιπεδου ειμαι μες στην καλή χαρά κ τωρα περιμένω να μου στειλουν κ τον φακελο μου για να δω ακριβώς τις μετρησεις απο τ αντρακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Τι κάνετε????

Εγώ είμαι πολύ χαρούμενη γιατί από το πρωί τα μικρούλια μου έχουν λυσσάξει μέσα στην κοιλίτσα μου!!!!! Παίζουν μάλλον!!!!! Χθες ήρθε η καλύτερη μου φίλη (δεν έχει κάνει παιδί) και της έβαλα το χέρι στην κοιλιά να τα νιώσει και ξετρελάθηκε!!! Δεν το ξεκολλησε το χέρι της, κατενθουσιάστηκε!!!! Όντως, κορίτσια, είναι απίθανο συναίσθημα!!! Απερίγραπτο!!! Αύριο θα πάω στον γιατρό μου να δούμε τα μωρούλια!!!!! Μου λείψανε οι νεραϊδούλες μας!!!!!! (δεν θα αντέξω βέβαια την γκρίνια του διότι έφτασα αισίως τα 9 κιλά, και το πάσχα θα πάρω και το 10ο σίγουρα!!!)

Ζετούλα, συγχαρητήρια για τα αγοράκια σου!!!!!

Katekargi, συγχαρητήρια για τα κοριτσάκια σου!!!! Και εμείς κοριτσάκια περιμένουμε!!!! Φουλ στο ροζ!!! Εγώ το σιχαινόμουν!!! Τώρα το λατρεύω!!! Μην δω ροζ, ηλεκτρίζομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!

ζετούλα συγχαρητήρια για τον τέλειο υπέρυχο κι εσύ katekargi για τα κοριτσάκια σου! πολύ κοριτσάκι παίζει!!! ζετούλα τα αντράκια μας θα γίνουν ανάρπαστα :P

χθες πήγαμε και παραγγείλαμε τα περισσότερα πραγματάκια για τα μωράκια μας και είμαι ενθουσιασμένη! πήραμε κρεβατάκια, αλλαξιέρα, διπλό καρότσι, πορτ μπεμπε και καθισματάκια αυτοκινήτου! ααα, τους πήρα κι από ένα φορμάκι, ένα φούξια κι ενα μπλε!!!δεν το πιστεύω ότι επιτέλους ψωνίζω για τα δικά μου μωράκια! τώρα που μπήκε η άνοιξη νιώθω ότι πλησιάζει ο καιρός και δεν κρατιέμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να στε καλα κοριτσακια μου...ευχαριστω για τις ευχες...καλα εχουν να γινουν συμπεθεριααααα!!!!φουλ!!!!marsoupilami κοριτσαρες και εσυ ε???τι τελεια...εγω βασικα απο την αρχη νομιζα οτι θα ειναι κοριτσακιαααα....εκαι οταν το ειδαμε ξετρελαθηκαμε με τον καλο μου...περιμενουμε τωρα πως και πως να κανουμε την β επιπεδου να μας ξανακανουν κολπα...καλα ειναι απιστευτα...μια σταλια ζουζουνια και δεν ηρεμουν καθολου...ειδικα το βραδυ τα πιανει και αφινιαζουν και τα νιωθω πολυ εντονα....δεν παραπονιεμαι ομως και ας αργω να κοιμηθω...τα κοριτσακια μου ειναι οτι καλυτερο μου εχει συμβει....τα λατρευω απο τωραααααα.....!!!!!αχ κατι χαζομαμαδες που θα γινουμε!!!!!χαχαχαχαχα

aliky αρχισες τα ψωνια ε????τελειαααα...και εγω θελωωωωω...εμεις θα παμε μετα τη μεγαλη βδομαδα να παρουμε καροτσακι και να διαλεξουμε κουνιες κτλ.....περιμενω πως και πως...!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν..... επέστρεψα απο τον προεγχειρητικο.

Εκανα εξεταση αιματος, ουρων και καρδιογραφημα

Την Μ. Τεταρτη το βραδυ γυρω στις 11μμ κανω εισαγωγη και Μ. Πεμπτη πρωί γενναω! Και ειναι και πρωταπριλια!!!! (ολα αυτα εκτος απροόπτου, ετσι? :wink: )

Ακόμα δεν εχω φρικαρει, γιατι δεν το εχω συνειδητοποιησει...

ζετουλα ολα καλα με τα μπεμπακια ε? μαρσουπιλαμακι κι εσυ το ιδιο!!

Μπράβο κορίτσια! Αντε, να παίρνετε σειρα κι εσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό όλα Πίτερ Παν,ήρθε η ώρα που θα πάρεις τις μικρούλες σου αγκαλίτσα!Θα σε σκεφτόμαστε όλες και θα σου στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια!Και μεις τη Μ.Πέμπτη το απόγευμα θα κάνουμε την αυχενική μας!Ελπίζω όλα να πάνε καλά και η πρωταπριλιά να μη μας κάνει κανένα ύπουλο αστείο!!!Φιλάκια...Με ένα πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιτερ παν!!!!Εφτασε λοιπον κ για σενα κουκλιτσα μου η ωρα που ολες μας περιμενουμε!!

Ολα να πανε καλα κ να περασεις ενα υπεροχο Πασχα παρεα με τις πριγκιπισσες σου!!!Περιμενουμε τις εντυπωσεις-νεα-συμβουλες σου!!!

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...