Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια που εισαστε ολες καλέ κοιμαστε ακομα?

τελικα το σκεφτομουν χθες το θεμα παλι κ επειδη εμεις φτιαχνουμε σπιτι γιατι δεν χωραμε εδω που ειμαστε κ θα ειναι ετοιμο περιπου οπως υπολογιζουμε περιπου ενα διμηνο αφου γεννησω

ετσι ελεγα μηπως να στησω τις κουνιες στο καινουριο σπιτι κατευθειαν στο δωματιο τους κ να τα βαλω στην αρχη να κοιμουνται εδω σε καλαθουνες αναγκαστικά ετσι κ αλλιως εχω ηδη μια πολυ ευρυχωρη απο την μπεμπα μου οποτε παιρνω αλλη μια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια καλημερα!!

πως ειναι τα μωρακια σημερα;

μολις μπηκα και ειδα ολα αυτα τα καταπληκτικα πραγματακια.και εγω με το ζορι κρατιεμαι και δεν παω να τα παρω ολα!!!

τη δευτερα θα παω στο γιατρο και πιστευω να μου πει το φυλο των μωρων.

ε,ολο και κατι θα παρω!εστω ενα μπιμπερο βρε παιδι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!!! Να ρωτήσω κάτι γιατι με μπερδέψατε!!! όατν λέτε οτι θα τα βγάλετε με καλαθουνες, εννοείτε και τα δυο μωρα σε μια καλαθούνα? γιατι 2 καλαθουνεσ μεσα σε απλο 4θυρο αυτοκινητο δεν νομίζω να χωράνε!!!!!!! είναι βεβαι λίγο νωρίς ακόμα η αλήθεια είναι, αλλά αυτό το θέμα με αγχώνει!!! οσον αφορ΄τον ύπνο εγώ μάλλον θα τα βάλω σε μια κουνια για αρχή γιατι 2 κούνιες για το δωμάτιο μας δεν χωράνε!!! και επίσης λίκνο και καλαθούνα μάλλον άχρηστα μου φαίνονται. σκεφτόμουνα πορτμπεμπε και μετα κουνια. θα το σκεφτω κι αλλο γιατι αγχωθηκα. οσο για αγορεσ, εμενα μου έφερε η πεθερα μου 2 μπουκαλια γυαλινα τησ νυκ και πιπίλες. Εγώ λέω να κρατηθώ λίγο ακόμα και μετά να ξεκοινήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ....

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΕΝΙΩΘΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑΤΑ...ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΕΙΜΑΙ 16 +4.ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ Κ ΛΕΩ ΤΙ ΚΑΝΩ?ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΕΓΚΥΟΣ...ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑΤΑ...ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΞΕΧΝΑΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.

ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ....ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ???ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΠΑΛΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΝΙΩΘΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κοπελιτσες μου!!!!!Φιλακια στα μωρακια σας πως μου ειστε σημερα????kleoxx μου για μενα ειναι ακομη νωρις να τα νιωσω...ειμαι στην 11η εβδομαδα..αν και μου ειπε ο γιατρος οτι θα τα νιωσω νωριτερα απο αλλες κοπελες επειδη ειναι 2!!!!!εσυ να μην αγχωνεσαι βρε κοπελα μου..μπορει απλα τα μωρακια να ειχαν κομηθει χθες....!!!αλλα αν ανησυχεις πολυ να τον παρεις..στο κατω κατω για αυτο ειναι οι γιατροι να μας λυνουν οσες αποριες δεν μπορουμε να λυσουμε μεταξυ μας...δεν τους πληρωνουμε αδκα...!!!!!παντως μην ανησυχεις θα δεις που ολα θα ειναι super!!!!!!οσο για τις αγορες και εγω θα κρατηθω μεχρι να μαθω το φυλλο...μετα ποιος με κραταει...χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Kleoxx!!! τι κανεισ? εγω ειμαι στη 14η εβδομάδα και ακόμα δεν νιωθω τιποτα. και εμένα με είχε φάει το αγχος μέχρι να κάνω την αυχενική και να δω ότι όλα είναι καλά. Πάντως πιστεύω οτι είναι πολύ σημαντικό να είσαι ήρεμη γι' αυτό μην διστάζεισ να πάρεις το γιατρό σου. Εξάλλου εμείς που έχουμε και ένα παιδεμα παραπάνω με την εξωσωματική δεν δικαιούμαστε να είμαστε λίγο πιο αγχωμένες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου οχι ανχος.

Κ εγω παρα πολυ συχνα ξεχναω οτι ειμαι εγκυος κ κανω δουλειες που δεν επρεπε κ οχι μονο κ μετα καμια φορα παλι με πιανει ενα ψιλοανχος κ ας μην ειμαι απο εξωσωματική. Οσο για τα μωρα παρολο που ειναι νωρις κ εγω τα εχω καταλαωει αλλα ισως επειδη ειναι κ η δευτερη εγκυμοσυνη μου. Και παλι ομως δεν τα καταλαβαινω ολη την ωρα.

Τωρα 2002 δυο καλαθουνες δεν χωρανε οντως απλα στα καθισματακια αυτοκινητου κ τοσες ωρες ταξιδι που εχω εγω θα τα βγαλω σαν σιγμα τελικό τα κακομοιρα. Απ την αλλη σε ενα πορτ μπεμπε θα ειναι σαν σαρδελες παστες. Κ ετσι ακομα δεν εχω καταληξει πως θα βγουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

αγοραστικός πυρετός στο forum.

Εγώ πάλι δεν μπορώ να ησυχάσω, είχα αίμα πριν κανένα μήνα και τον τελευταίο καιρό είχα ηρεμήσει και είχα αρχίσει να κάνω και καμιά βόλτα εκτός σπιτιού. Πάω τη Δευτέρα στον γιατρό, μόλις είχα κλείσει 14η εβδομάδα όλα καλά και Τρίτη πρωί είχα σταγόνες καφέ αίμα, Τρίτη βράδυ πάλι στο γιατρό. Όλα μια χαρά μου λέει, ούτε την 1η φορά ούτε τώρα δεν μου ανέφερε για αποκόλληση ή οτιδήποτε άλλο. Άντε πάλι ξάπλα!!! Όσο για φύλο ακόμη δεν μας λέει τίποτα, κάναμε και αυχενική, δεν θέλει να δεσμευτεί ή δε βλέπει τίποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!!

Εγω τα μπεμπάκια τα εννιωσα μολις εκλεισα τις 18 εβδομαδες. Πιο πριν, επειδη δεν ειχα και κοιλιτσα, δεν καταλαβαινα οτι ημουνα εγκυος!

Τις μπεμπούλες μου θα τις βγάλω απο το μαιευτηριο -πρωτα ο Θεος- με relax που ειναι για νεογεννητα. Δεν νομιζω πως θα χωρεσει τιποτα άλλο! Και θα τις βαλω στην ιδια κουνια στην αρχη, στο δωμάτιό μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν εισαι κοντα κατι γινεται αλλα κ παλι ειναι επικινδυνο να σε γραψουν

κ θα χωρεσουν στο ριλαξάκι?

απ την αλλη σκεφτομουν μηπως τα βαλω κ τα δυο στο πορτ μπεμπε καπως κ ετσι κ αλλιως θα κανω στασεις για να τα παιρνω αγκαλιτσα κ να τα θηλάζω.

Πολύ αποφασιστική ειμαι ε??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

ρωτησατε και εχετε απορια πως μεταφεραμε τα μωρουλια μας

εμεις τουλαχιστον τα πηραμε στα χερια μεσα στα slings αν το λεω καλα που ειχαμε παρει

αυτη ηταν και ημονη φορα που τα χρησιμοποιησαμε

τα πηγαμε στο αμαξι και τα δεσαμε στα καρεκλακια τους

ελπιζω να ειστε ολες πολυ καλα

φιλια σε ολες τις μελουσες μανουλες didimomanoules!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τί κάνετε κοριτσάκια? προχωράμε βλέπω!! katekargi πολύ ωραία τα πραγματάκια που βρήκες, κι εγω το ίδιο παθαίνω, τα θέλω όλα!!

kleoxx δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι ιδιαίτερα, οι περισσότερες που είμαστε στην ίδια εβδομάδα δεν τα έχουμε καταλάβει καν ακόμη. αλλά πάρε το γιατρό σου για σιγουρια, γι΄αυτό τους έχουμε.

κι εγω προσανατολίζομαι να τα βάλω στην ίδια κούνια στο δωμάτιό μου για κανένα τρίμηνο και μετά να τα χωρίσω. zetoula συμφωνώ ότι τα δίδυμα δεν πρέπει να τα ταυτίζουμε έτσι ώστε το καθένα να αναπτύξει τη δική του προσωπικότητα αλλά για τόσο λίγο στην αρχή δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα.

παντώς κοριτσάκια μας βλέπω με το που θα μπει ο Φλεβάρης να ξεχυνόμαστε στην αγορά, με το ζόρι κρατιόμαστε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα, και μερικές απορίες. το ριλαξ κάνει και για νεογέννητα?νόμιζα ότι είναι για λίγο αργότερα! επίσης άλλη χαζή ερώτηση, τί διαφορά έχουν τα πορτ μπε μπε από τις καλαθούνες? δεν χρησιμοποιούνται για τον ίδιο σκοπό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ριλάξ δεν ενδεικνυται για νεογεννητα οι περισσοτεροι λενε να βαζουμε τα μωρα μας στο ριλάξ απο 3 μηνών κ πανω επειδη ειναι λιγο κουραστικο για το σωματάκι τους. Επισης οι καλαθουνες κ τα πορτ μπεμπε δεν εχουν μεγαλη διαφορά. Εγω στην κορη μου ειχα παρει πολυκαροτσι κ ειχε ενσωματομενο πορτ μπεμπε. Απλα εχω δει κ πορτ μπεμπε σε πιο μαλακη μορφη που διπλώνουν κ τετοια ενω οι καλαθουνες ειναι συνηθως λιγο πιο ευρυχωρες κ σταθερες. Εμενα του καροτσιου ειναι σταθερη κ η κορη μου κοιμηθηκε πολλες φορες μεσα οταν ειχαμε παει επισκεψη μεχρι κ 10μηνων αν κ χωραγε ισα ισα. Για αυτο τωρα σκεφτομαι μηπως παρω αλλο ενα αντιστοιχο για τους πρωτους 2-3 μηνες μεχρι να μπω σπιτι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μολις διαβασα το θεματακι για την καισαρικη για επισκληριδιο η ολική που εχει βαλει μια κοπέλα. Με προβλημάτισαν. Η μαμα μου με τον αδερφο μου εκανε ολική κ μου λεει αν ξαναεκανα παλι ολική θα εκανα. Απο την αλλη εγω με την κορη μου γεννησα με φυσιολογικά με επισκληριδιο επειδη ειχε σφηνωσει η μικρή. Τι να σας πω ενταξει θελει προσοχη την ωρα που κανει ο αναισθησιολογος την επισκληριδιο αλλα μετα δεν καταλαβαινεις τιποταααααα. Μετα για λιγο εγω επειδη μου εβαλαν μεγαλη δοση μ επιασε τρεμουλο κ κρυο αλλα απο κει κ περα μολις περασε αυτο σηκωθηκα αμεσως. Τωρα δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω προσφατα εμαθα οτι γινεται καισαρικη με επισκληριδιο.η αδερφη μου παντως δυο καισαρικες με ολικη ναρκωση εκανε δεν ειχε καποιο προβλημα.

κοριτσια ηθελα να ρωτησω ποιες απο σας δουλευουν και αν η δουλεια σας επηρεαζει στην εγκυμοσυνη;

εγω δουλευω προσωπικο θεραπειας σε προγραμμα απεξαρτησης για ναρκωτικα και η κουραση ειναι κυριως ψυχολογικη και οχι σωματικη.ειναι ιδιαιτερα ζορικη δουλεια με πολλες απαιτησεις και ευθυνες.απο τη μια σκεφτομαι να ζητησω απο το γιατρο να μου γραψει αδεια και να καθομαι σπιτι ηρεμη,αταραχη και να μην πιεζομαι απο την αλλη με πιανει το φιλοτιμο και λεω οτι αφου εχω καλη εγκυμοσυνη ας μεινω λιγο ακομα να βοηθησω αυτα τα παιδια και να μην επιβαρυνω κ τη συναδελφο που θα με αντικαταστησει απο τωρα.ξερω πως σκεφτομαι χαζα αλλα δυστυχως αυτο μου συμβαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!! Τι κάνετε διδυμομανούλες??? Εγώ είμαι σπίτι και ξεκουράζομαι, δουλεύω από τον υπολογιστή και όλα καλά!!! Σήμερα δεν έχω καθόλου πονοκέφαλο, μαγείρεψα κιόλας και νιώθω όμορφα!!!

Λιονταράκι, και εγώ δούλευα και σταμάτησα χθες ... έκανα δουλειά γραφείου με κάποια τρεχάματα για εξωτερικές δουλειές και δυστυχώς διένυα μεγάλη απόσταση μεταξύ σπιτιού - γραφείου ... ο γιατρός μου ήταν ανένδοτος από την αρχή στο θέμα της εργασίας, μου το είχε απαγορεύσει, εγώ βέβαια δεν τον άκουσα και έπαθα σοβαρή αποκόλληση ... μετά επέστρεψα στην δουλειά και συνειδητοποίησα ότι κουραζόμουν πολύ και ότι κανένας δεν εκτιμούσε αυτό που έκανα και αποφάσισα να σταματήσω ... και δουλεύω από το σπιτι ... Αν νιώθεις καλά, συνέχισε να δουλεύεις, γιατί δεν σου κρύβω ότι και η κλεισούρα του σπιτιού είναι ανυπόφορη ... πόσες βόλτες να πας ... εμένα όλες μου οι φίλες εργάζονται ... ο άντρας μου (αν και έχουμε κάποια θεματάκια με τη δουλειά τώρα τελευταία) θα δουλεύει και αυτός ... πόση τηλεόραση να δεις, πόσα βιβλία και περιοδικά να διαβάσεις ... οι οικιακές εργασίες που μας επιτρέπεται να κάνουμε είναι περιορισμένες ... τέλος πάντων, θα την βρεις την άκρη!!!

Εγώ σκέφτομαι την καισαρική με επισκληρίδιο, πλέον οι περισσότερες έτσι κάνουν - είναι θέμα ρουτίνας - αλλά και εγώ θα ήθελα να έχω επαφή με το περιβάλλον, να ακούσω τα μωράκια μου όταν με το καλό έρθουν στον κόσμο!!!!!!! Αχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω μαλλον για επισκληριδιο σκεφτομαι.

Κοριτσακια μου παω να δω τα μωρακια μου τωρα σε μιση ωριτσα να δω αν ειναι ενταξει μετα τους πολλους εμετους φιλιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ κοριτσακια μου γυρισααααααα εκανα εναν απλο κ πολυ γρηγορο υπερηχο ισα ισα να δουμε αν πειραχτηκαν τα μωρακια μου απο τους τοσους εμετους.

Ειναι μια χαράάααααααααα μεγαλωσαν ειναι 9 εκατοστά κ το ενα ανοιγοκλεινε το στοματάκι τουυυυυυυυυυυυυυυυ. Μου εκλεισε ραντεβου για πιο αναλυτικό υπερηχο τις 13 Φεβρουαρίου θα χουν μεγαλώσει κ ελπιζω να μπορω να δω κ το φύλλο τοτεεεεεεεε. Τι καλα ηρεμισα λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα...τι κανετε καλε???κοιμαστε???εγω ειναι απο τις μερες που ξυπνησα και δεν μπορω να ξανακοιμηθω....κοιμηθηκα και νωρις χθες βεβαια..!!!!τεσπα...μπραβοοοοο ζετουλα...ειδες??μια χαρα ειναι τα μωρακια σου!!!!αχ πολυ χαρηκα...ανυπομονω να παω για αυχενικη...2 βδομαδες ακομη θελω....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα διδυμομανούλες!

εγώ το Σαββατο έχω το β΄επιπέδου και μια αγωνία την έχω, πως να γίνει!

για το θέμα που συζητάμε πιο πάνω με την ολική ή επισκληρίδιο, ήθελα να ρωτήσω...αν κάνεις ολική μετά μπορείς να θηλάσεις ή το φάρμακο της νάρκωσης έρχεται στο γάλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!! Τι κάνετε κοριτσάκια????

Εγώ χθες - κοιτώντας την κοιλίτσα μου στον καθρέφτη - συνειδητοποίησα ότι η κοιλίτσα μου έχει μεγαλώσει πάααααααααααααααρα πολύ!!! Το έλεγα, το έλεγα, αλλά χθες τρόμαξα!!!!!! χιχιχι!!! Καλά δεν διαμαρτύρομαι ... τόσο κόπο έκανα για να την αποκτήσω!!! Απλώς ένα σοκ το έπαθα!!!

New mammy, πολύ σε ζηλεύουμε!!! Πόσων εβδομάδων είσαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilami να την χαιρεσαι ειναι η μονη φορα που μπορουμε να ειμαστε σαν φαλαινες κ να το χαιρομαστε χαχα.

new mammy ειναι πολυ ωραια εξεταση μην εχεις ανχος θα δεις τα μωρακια σου κ θα ειναι κ πιο μεγαλα κ θα ειναι τελεια. Πρωτα απ ολα θα επιβεβαιωσεις 100 % το φύλο. Μην ανησυχεις ολα θα ειναι μια χαρα. Οσο για τον θηλασμό νομιζω οτι με την ολική δεν το θηλάζεις αμεσως. Κοιταξτε να δειτε εγω ετσι κ αλλιως στο Μητερα που γεννησα την πρωτη μερα δεν μου την εφερναν τοσο πολύ οσο στις αλλες κοπελες που ηταν πιο πολες μερες εκει. Παντως να ξερετε αν θελετε να θηλασετε να ζητησετε απο την αρχη αποκλειστικο θηλασμό για να σας αφηνουν τα μωρουλινια σας πιο πολλες ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...