Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

katekargi αυτό το καρότσι λέω!!! δεν είναι πολύ ωραίο? Τα καθίσματα μπορείς να τα γυρίσεις ώστε να βλέπει το ένα το άλλο. Στο ίδιο καρότσι μπορείς να βάλεις και καθισματάκια αυτοκινήτου για όταν είναι μωρά αλλά δυστυχώς παίρνει ένα πορτμπεμπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι ειναι κουκλιστικο...και εμεις μαλλον εκει θα καταληξουμε...κοριτσακια βρηκα στον ομηρολη κουνια για διδυμα...δειτεεεεε!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liontaraki kalosorises stin parea mas!koritsia eimai poli xaroumeni eida ta sporakia mou simera,pos megalonoun etsi ta atima?tora o giatros mou exei klisi rantevou meta apo 2 vdomades etsi tha einai tora.ego koritsia psaxno gia karotsaki pou na xexorizi kai na ginete 2 alla den exo dei kati tetio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ston proigoumeno iperixo prin 1 mina sxedon fenotan olokliro to moro tora komataki komataki ta vlepame.telia i kounia pou vrikes katekargi.

aaaaaaaaa kai to epiveveose o giatros agori kai koritsi mou eipe.

aaaaxxxxxxx simera eimai toso eutixismeni!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιαννα μου συγχαρητηρια.....!!!!τι τελειο συναισθημα ε???αντε να δω και εγω τι ειναι τα ζουζουνια :P:P:P παρε και ενα καροτσακι για διδυμα αγορι-κοριτσι ετσι για να εχεις.... :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

katekagri τι φανταστικη κουνια βρηκες?

που ειπες την βρηκες?????

την βρηκα στο site του καταστηματος ομηρολης...εδω που μενουμε ειναι 10 λεπτακια με τα ποδια για να παμε...δεν ξερω ομως αν υπαρχει αυτο το καταστημα στην αθηνα η αλλου...αλλα νομιζω οτι πρεπει να κανουν παραδωσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην μου πεις οτι το καροτσι ειναι και αυτο απο εκει?

το ερωτευτηκα!το ροζ-μπλε λέω! που μένεις θυμησε μου?

για πες!εχω τρελλαθει με το καροτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εγω νομιζα οτι εισαι απο Κρητη και οτι σπουδαζεις Αθηνα!

τελοσπαντων...βοηθησε με λιγο...ξερεις την μαρκα? ειναι φανταστικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

καλα εγω νομιζα οτι εισαι απο Κρητη και οτι σπουδαζεις Αθηνα!

τελοσπαντων...βοηθησε με λιγο...ξερεις την μαρκα? ειναι φανταστικο!

μπες εδω http://www.omirolis.gr/products/index.html να δεις και την μαρκα...!!!καλα εγω δεν ηξερα οτι εχουν site...αλλα τωρα με εχει πιασει και μπαινω παντου...τρελενομαι να βλεπω μωρουδιακα.. :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ωραια πραγματα εχει!

ευχαριστω katekargi

το θεμα τωρα ειναι αν θα μπορεσω να τα βρω στην αθηνα!

το περιεργο ειναι οτι δεν εχω βρει πουθενα τετοιο στυλ καροτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εγω ειχα βρει και μου εκοψε σημερα και εγραψα στη τυχη στο google να δω αν εχουν σελιδα και τελικα ειχαν...ωραια δεν ειναι μωρε???μπορει να βρεις αυτην τη μαρκα και σε αλλα καταστηματα..!!!η μπορει να εχουν και στην αθηνα δεν ξερω να σου πω ομως...θελω να παω να τα δω και απο κοντα αλλα συγρατιεμαι γιατι ειναι νωρις ακομη...αρκουμε προστοπαρον να τα βλεπω στο νετ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ ομορφα τα πραγματακια κοριτσακι. Εγω αναγκαστικά θα παρω δυο κουνιες γιατι η διπλή ειναι τελεια μεν αλλα δεν με παιρνει απο θεμα χωρου αλλα κ για να μην ξυπναει το ενα το αλλο καλου κακου χαχα. Ετσι κ αλλιως μολις γινουν κ αυτα περιπου 4 μηνών θα πανε στο δωματιο τους. Την μπέμπα μου την πηγα στο δωματιο της 4 μηνών.

Λιονταρακι καλως μας ηρθες.

Το θεμα του πως θα βγουν απο το μαιευτηριο μ απασχολει κ εμενα γιατι εγω θελω απο την Αθήνα γυρω στις 3 ωρες οδικώς κ αλλες 4 περιπου με το καραβι οποτε καταλαβαινετε οτι δεν ειναι κ οτι πιο ευκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστο και αυτο ζετουλα...με καλαθακια λες να μην βολευονται???εμεις με τα καλαθακια μαλλον θα παμε σπιτακι αλλα δεν ειναι πολυ μακρυα..ενα τεταρτακι δρομος...πιστευω ομως οτι με τα καλαθακια θα ειναι πιο ανετα...δεν θα κουραστουν μωρε και με το ταξιδι..!!!εσυ τι λες??καταρχην θα παρετε και το τουτουνι μαζι σας η με ταξακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pos kai pos perimena na anoiksoume tetoio thema!!!!

ketergari sigxaritiria katarxin!!!afto to karotsaki to eixa dei k ego alla nomiza pos iparxei mono sto eksoteriko!!!!

ego leo na ta vgaloume apo to maieftirio se kalathounes...meta omos einai to provlima mou?pou tha koimountai ton proto kairo?se likno?den einai petamena lefta gia 3-4 mines?den ksero.....

ante na antakaksoume apopseis!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ νομίζω ότι το λίκνο είναι πεταμένα λεφτά, τουλάχιστον σε ότι αφορά τα δίδυμα, γιατί δεν νομίζω ότι θα είναι άνετα και τα δυο εκεί μέσα.

δεν ειναι και πολυ μεγάλα τα λίκνα ε?

εγώ σκέφτομαι για μια κούνια τον πρώτο καιρό και μετά από 1-2 μήνες παίρνω και την άλλη...

τώρα για το θέμα της μεταφοράς...οι παιδίατροι λένε ΜΟΝΟ σε κάθισμα αυτοκινήτου από νεογέννητο ακόμα...

τώρα τι να πω?

από τη μια δεν κάνει από τους παιδιάτρους το καλάθι, οι μάρσιποι,κτλ

από την άλλη όμως όταν θέλεις να κάνεις ένα μεγάλο ταξίδι π.χ.4 ώρες

που θα το βάλεις?

και αν το βάλεις μέσα στην καλαθούνα, το κεφαλάκι του δεν θα πηγαίνει πέρα δώθε? και άντε και τους βάλαμε στηρίγματα, και τα βάλαμε τα μωράκια στο πλάι, πώς θα τα καταφέρουμε σε ένα δρόμο με στροφές με δυο νεογέννητα στο αυτοκίνητο???

σας ζάλισα? σόρυ... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις βρε κοριτσακια παντως επειδη και κοντα ειμαστε και ειναι και ο δρομος καλος σκεφτομαστε τις καλαθουντες...θα φοβαμαι μωρε να τα βαλω μικρα μικρα σε καθισματακι αυτοκινητου...ειδικα μιας και θα γεννηθουν νωριτερα και θα ειναι πιο μικρουλια...θα νιωθω ανασφαλεια(οπως κα με μαρσιπο)βεβαια ας ερθει εκεινη ωρα και θα δουμε πως θα φυγουμε...!!!!

Kleoxx ωραιο καροτσακι ε????αχ εμενα ολα μου αρεσουν...θα δυσκολευτω να διαλεξω θα το δειτε...ολα τελει θα μου φαινονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσακια μου δεν νομιζω οτι το λικνο βολευει. Ειναι πολύ μικρά. Επισης δεν θα τα βαλω σε μια κουνια γιατι μια φιλη μου διδυμομανουλα μου ειπε το εξης κ το βρισκω σωστο.

Τα διδυμακια δεν ειναι απαραιτητα δυο ιδια παιδια πρεπει να διαμορφωσει το καθενα την προσωπικοτητα του. Μπορει το ενα να ειναι πολυ ησυχο κ το αλλο πολυ ζωηρό γιατι να επηρεαζει το ενα το αλλο?

ετσι λεω μαλλον να τα βαλω απο την αρχη σε δυο χωριστες κουνιες.

Τωρα βρε κοριτσια οσο για την μεταφορα απο το μαιευτηριο τι να πω. Εχω ενα καθισματακι αυτοκινητου δηλαδη αυτο το κουβαδακι που ειναι για βρεφη κ το πολυ πολυ παιρνω αλλο ενα. Το θεμα ειναι ομως κανει τοσες ωρες? απο την αλλη δυο μεγαλες καλαθουνες δεν χωρανε στο αυτοκινητο κ να τα βαλω σε μια κ να τα στριμωξω μεχρι να ερθω στο νησί θα γινουν σαρδελιτσες τα κακομοιρα κ θα χτυπιουνται περα δωθε. Δεν ξερωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου εγω να σας πω την αληθεια μου θα περιμένω.

Θα ξεκινήσω τις αγορές μετα την β επιπέδου.

Αφήνω να ειμαι κ εκατο τις εκατό σιγουρη για το φύλλο γιατι μονο τοτε θα σιγουρευτώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...