Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

gianna83 την καλύτερη δούλειά κάνεις με το πλέξιμο!

κι εγώ είχα αρχίσει ένα κέντημα αλλά το παράτησα στο τέλος του τρίτου μήνα...ίσως το ξαναρχίσω...θα δω...

εγώ κατά τα άλλα κορίτσια ανυπομονώ για το β επιπέδου

είμαι πολύ περίεργη γι αυτό που λέγαμε πιο πάνω που σου βρίσκουν το ποσοστό για την ημερομηνία τοκετού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

new_mammy

νομίζω πως το ποσοστό έχει να κάνει με την ανάπτυξη του μωρού και τη δική σου φυσική κατάσταση. Η δική μου β΄επιπέδου πχ γράφει και τα κιλά μου και το ύψος μου -εκτός των μωρών- και μου έβγαλε ποσοστό 0,85% να γεννησω πριν τις 33 εβδομάδες. Δεν ξέρω αν ειναι αξιόπιστο, και δεν ειμαι σίγουρη ότι σού δίνω τη σωστή πληροφορία. Έτσι κατάλαβα απο τα συμφραζόμενα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ ΠιτερΠαν. δηλαδή να υποθέσω ότι όσα περισσότερα κιλά έχει πάρει κάθε μια μας τόσο πιο γρήγορα γεννάει? :P:P:P

απο κιλά αλήθεια πως τα πάτε εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω την εντύπωση πως οι υπέρβαρες γυναικες γεννάνε πιο νωρίς.

Εγώ απο κιλά...μόνο 4! Αστείο δεν ειναι?????

Ταχυκαρδίες έχω κι εγω που και που

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσακια μου ημουν ηδη παραπανω σε κιλά αλλα ευτυχως λογο των εμετών δεν εχω βαλει ακομα.

Εγω δυστηχως δεν μπορω να κεντησω γιατι θα γινουν τα νευρα μου κορδονια.

Το μονο που με βοηθαει κ περναει η ωρα ειναι το ιντερνετ.

Τωρα οσο για το σόι δυστηχως εμενα ανακατευονται ολοι λιγο πολύ. Τωρα ηταν αναγκη να κουβαληθούν ολοι αυτοί? οριστε καταφερανε να μην παω εγω που επρεπε να παω αλλα στενοχωρηθηκα κ με τον αντρα μου που δεν το καταλαβαινει α κ περιτο να πω οτι πιο πολύ με πειραξε γιατι αν πηγαινα σημερα θα εβλεπε ο αντρας μου πρωτη φορα τα μωρα γιατι δεν τα χει δει ακομα. Κρητικοπουλα μου βαρα μην την αφηνεις να σου λεει τιποτα για τα παιδια σου. Εμενα στην αρχη που αργουσα να μεινω εγκυος μ εβγαλε στειρα. Μετα που εμεινα εγκυος κ παλινδρομησε???????? ακομα χειροτερα. Μετα μενω εγκυος στην κορη μου κ τωρα ερχονται τα διδυμακια κ το ψιλοβουλωσε. Αλλα ανακατευονται συνεχως στην ζωή μου κ με κουραζει απιστευτα. Κανεις τους ομως δεν με ρωτησε ποτε αν θελω βοήθεια η να μου κρατησουνε δεκα λεπτα την μικρη να ξεκουραστω ουτε καν σημερα που ειμαι χαλια να με παρουν ενα τηλεφωνο. Μεχρι πριν ειχα κανει 11 εμετους κ νιωθω τρομερη αδυναμια κ το ξερουν γιατι τους το ειπε ο αντρας μου και?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η Β επιπεδου ειναι επισης πολυ σημαντική εξεταση και τα κοιταζουν ολα στο παιδακι δηλαδη την καρδια το μετρανε και ολα αυτα. Ειναι το τελευταιο κρισιμο σταδιο για να δουν αν τα μωρακια ειναι καλά γι αυτο κ λενε οτι κατι σαν επαληθευση της αυχενικής διαφανειας επειδη εχουν μεγαλωσει τα μωρακια κ τα βλεπουν καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυπνοιες και εσυ Γιαννα μου???εγωνα δεις....ομως θα ανακασω τον εαυτο μου να κοιμηθει γιατι αυριο θα σηκωθω για διαβασμα!!!!εδωσα σημερα και τελικα τα πηγα πολυ καλα...εβαλε και θεματακια ευκολα οποτε πρεπει οχι μονο να περασα αλλα και με βαθμο...βγηκαν και τα αποτελεσματα για τα τελευταια μου εργαστηρια και πηρα 8.5 και 9.37!!!!!!!!!!!!!!ειμαι πολυ πολυ χαρουμενηηηηηη!!!!!!!!!!!!αντε να φευγουν ενα ενα.......να ορκιστουμε επιτελουςςςςς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα αντε με το καλό να δεις τα μωρουλια σου

katekargi ειδες που αδικα ανχωνοσουνα? ολα καλα θα πανε κ θα παρεις το πτυχιο σου κ τα μωρουλια σου μαζί θα ειναι η χρονιά σου φέτος. Κοιτα να το χαρεις.

Κ εγω παω την μικρη μου στον παιδιατρο για εμβολιο κλαψ κλαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!

δεχεστε μια ακομα διδιμομανουλα στην παρεα;;;

ειμαι καιρο μελος του σαιτ και σας διαβαζω καθημερινα αλλα ολο κατι γινεται και δεν μοιραζομαι κ εγω μαζι σας οσα θελω.τωρα ομως το πηρα αποφαση!

ειμαι στη 14η εβδομαδα με ομοζυγωτικα διδυμακια.προς το παρον ολα εξελισσονται καλα κ η εγκυμοσυνη μου ειναι πολυ καλη χωρις δυσκολιες.

ευχομαι σε ολες μας να ειμαστε γερες και να κανουμε γερα μωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλημέρα στις κοιλίτσες και στα μωράκια μας!!! Τι κάνετε???

Εγώ είμαι καλά!!! Από σήμερα είμαι σπίτι!!! Η δουλειά στοπ!!!!! Θα δουλεύω βέβαια από το σπίτι, αλλά το σημαντικό είναι ότι από δω και πέρα θα αποφεύγω το άγχος, την πίεση και τις μετακινήσεις της δουλειάς!!! Συνεχίζονται οι πονοκέφαλοι σε μικρότερο βαθμό ευτυχώς, η κοιλιτσα φουσκώνει, η μέση πονάει ... από διάθεση είμαστε πολύ καλά, παρόλο που τα πράγματα δεν πάνε και δεξιά δεδομένου ότι ο άντρας μου έφυγε από την δουλειά του και - όπως κααταλαβαίνετε - είναι ό,τι χειρότερο για αυτήν την εποχή ... όμως ο άντρας μου λέει ότι το μόνο που πρέπει να μας νοιάζει είναι τα μωράκια μας και θα τα καταφέρουμε ... μακάρι ...

Καλωσορίζω όλες τις καινούριες κοπέλες!!! Μου αρέσει πολύ που μεγαλώνει η παρεούλα μας!!!!! Χαμός τα διδυμάκια!!! Εγώ πελαγώνει με τις αγορές ... ψάχνω ψάχνω στο ίντερνετ και δεν μπορώ να αποφασίσω τι θέλω ... θα πάρω ένα καροτσάκι διδύμων, θα πάρω σίγουρα δύο κουνιες με αλλαξιέρα ... όμως θα πρέπει να πάρω και δύο καθισματάκια αυτοκινήτου ε? και δύο πορτ-μπεμπε? και που θα τα κοιμίζω τους πρώτους μήνες? σε καλαθάκι? σε λίκνο?? ουφφφφφφ έχουν βγάλει τόσα πράγματα για να μας διευκολύνουν ή για να μας βάζουν σε αδιέξοδο!!! Καλά, ακόμα δεν θα αγοράσουμε τίποτα, απλώς θέλω σιγά σιγά να κάνουμε έρευνα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα διδυμομανουλες...μαρσουπιλαμι και μενα με προβληματιζουν πολυ οι αγορες...εγω σκεφτομαι οτι μαλλον σε λικνο θα τα κοιμηζω τις πρωτες μερες...σγουρα και εγω θα παρω 2 κουνιες,2 πορτ-μπεμπε,2 καθισματακια αυτοκινητου(δεν θα χωραει κανεις αλλος:) :) :) )αροτσακι για διδυμα(μονο που απο οτι εβλεπα στο νετ καποια ειναι πανακριβα...αν εχεις δει καπου πιο οικονομικες τιμες πες μου αν θες το site)και παει λεγοντας...θα αρχισουμε να φτιαχνουμε το δωματιακι τους οταν μπω στον 5 για να δουμε και τι κουνιες θα παρουμε κλπ..!!!!ακομα ειναι νωρις αλλα τα εχω παιξει και ολο κοιταζω site με βρεφικα ειδη...!!! φιλακια στα μωρακια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! τι κανετε? Katekargi συγχαρητήρια για τα μαθήματα σου!!! αντε με το καλό να πάρεις το πτυχίο σου!!!Λιονταρακι καλως ήρθεσ στη παρέα μας!!!!

Κοριτσια, μιας και μιλάτε για αγορές έχω ένα θεματάκι να σας θέσω: έχετε σκεφτεί πωσ θα βγάλετε τα μωρά απο το μαιευτήριο? σε 2 πορτμπεμπε είναι δύσκολο γιατι δεν χωράνε στο αμάξι. Σε καθισματάκια αυτοκινήτου φοβάμαι οτι θα είναι πολύ μικρά και για εμάς τουλάχιστον που είμαστε μακριά νομίζω ότι δεν κάνει. οπότε είμαι σε δίλλημα. καμια ιδέα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια!

Λιονταράκι καλώς όρισες!

katekargi συγχαρητηρια με μαθήματα!είδες?όλα καλά τελικά!

marsoupilami τα ίδια και εγώ... ψάχνω να βρω καρότσι που να μας βολέψει

και αναρωτιέμαι τι να πάρω... διπλό? δυο μονά?

και οι τιμές εξωφρενικές! άσε που δεν εχω καταλαβει την διαφορα μεταξυ χειμερινου-καλοκαρινου καροτσιού! (όποια ξέρει να μου πει παρακαλώ αν πρέπει να πάρω 2 ειδών)

ακόμα βέβαια από το ιντερνετ κοιτάζω, δεν αγοράζουμε τίποτα είναι νωρίς

αλλά παίρνω ιδέες!

2002 αυτό το θέμα με απασχολεί και εμένα με τα καθισματακια

νομίζω ότι αν σε πιάσει η αστυνομία χωρίς ειδικό καθισματάκι σε γράφουν!

αλλά πως θα χωρέσουν μια σταλιά μωράκια εκεί μέσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy ριξαμε μια ματια στα καρότσια και εμείς και μέχρι στιγμής προσανατολιζόμαστε στο διπλό της peg-perego που είναι μπρος πίσω γιατί μου φάνηκε πιο γερό και πιο βολικό. τα δυο ξεχωριστά δεν νομίζω να βολεουν γιατί αν θές να πασ κάπου μόνη σου με τα μωρά θα είναι δύσκολο.

Είναι λίγο μπέρδεμα η υπόθεση.

όσον αφορά το καθισματάκι αυτοκινήτου, απ' ότι ξέρω δεν επιτρέπεται να βάλεις νεογέννητο για πολύ ώρα στο καθισματάκι και εμείς έχουμε περίπου 2 ώρες δρόμο απο το μαιευτήριο (πρώτα ο θεός). Πιο πολύ απ' όλα με αγχώνει το πώς θα τα βγάλουμε απο το μαιευτήριο!!! Μήπως μπορεί να μας απαντήσει καμιά παλιά διδυμομανούλα?

Μια φίλη μου μου είπε οτι ίσως να χωράνε και τα 2 σε ένα πορτμπεμπε, αλλά δεν ξέρω μου φάνηκε κάπωσ η ιδέα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy αυτο ειναι το καροτσακι??αν ειναι και εμεις αυτο σκεφτομαστε...νομιζω οτι θα ειναι πιο ανετο και πιο ευκολο στην μετακινηση.. B)B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 και katekargi το καροτσακι αυτο μηπως περιοριζει την ορατοτητα στο παιδακι που θα καθεται πισω?

επισης για καθισματα μου ειπαν οτι εχει φτηνα στα jumbo

δεν ξερω αν ισχυει...δεν μπορω να παω... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις με τον αντρα μου συζηταγαμε χθες πως θα τα παρουμε απο το νοσοκομειο.εγω αυτο που σκεφτομαι ειναι σε μαρσιπους.ενα μωρακι εγω ενα ο κωστας.ταξι και σπιτι!!!!

μου φαινεται και βολικο και σικατο!!!!!

τι μονο η μαγγιρα και ο ρουβας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...