Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καινούργιο μέλος και μέλλουσα μαμά (πρώτα ο Θεός..


ann73

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.. :)

Είμαι καινούργιο μέλος της παρέας σας αν και σας παρακολουθώ εδώ και καιρό... :blush: Έκανα τέστ εγκυμοσύνης στις 21/12 και βγήκε θετικό! :woohoo: Τελευταία περίοδος μου ήταν στις 17 Νοέμβρη.Είμαι τόσο χαρούμενη αλλά και αγχωμένη συγχρόνως γιατί ακόμα δεν έχω κάνει τον υπέρηχο για να δουμε ότι ολα πάνε καλά και ζω μέσα στην αγωνια... και άλλος ένας λόγος είναι ότι εχω περάσει πριν 2 χρόνια μια άσχημη εμπειρία με εγκυμοσύνη.. :( Είχα πλήρης ΜΥΛΗ ΚΥΗΣΗ και χρειαστηκε να κανω χημειοθεραπεια για 5 μήνες... :blush: Περιμένω με αγωνία στις 11/1 να κάνω τον πρώτο μου υπέρηχο και εύχομαι με την βοήθεια του Θεού να είναι όλα καλά...

Συγχαρητήρια για τό όμορφο σάιτ σας κάνετε καταπληκτική δουλειά!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα καλώς ήρθες!!!! :)

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!

Μάλλον είμαστε συνομήλικες (αν κρίνω από το '73 στο nickname σου).

Κι εγώ είχα 2 άσχημες εμπειρίες και καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου! Και σκέφτομαι την επόμενη φορά που θα μείνω έγκυος και όσο ανυπομονώ, άλλο τόσο τρέμω...

Εύχομαι όλα μα όλα να πάνε καλά!!! Θα τα λέμε!

Φιλάκια και καλή χρονιά!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα Ann,Χρόνια Πολλά κοριτσάκι μου και όλα με το καλό!

Να αφήσεις τα άγχη στην άκρη,αυτό που ζεις δεν θα το ξαναζήσεις.Ακόμα θυμάμαι τις πρώτες μέρες που έμαθα ότι είμαι έγκυος...Απίστευτη εμπειρία!

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά στον πρώτο σου υπέρηχο,και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κια καλως μας ηρθες...αχ με το καλο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου....να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη...ειμαι η ειρηνη και ειμαι 26 εβδομαδων και 5 μερες εγκυος και περιμενω το γιοκα μου.....(το πρωτο μου) και ειμαι πολυ ευτυχισμενη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Αnn στην mammylοπαρέα......

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου...

Μην έχεις άγχος (όσο γίνεται λιγότερο)....

Απόλαυσε αυτήν την μαγική εμπειρία της κύησης...

Η Παναγιά μαζί σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση σας!! :):kiss: Από το άγχος μου ξέχασα να σας ευχηθώ και Χρόνια πολλά.. :blush: ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ λοιπόν σε όλα τα κορίτσια με υγεία πάνω από όλα και ευτυχία στη ζωή σας!!! :):kiss:

Crazy καλά κατάλαβες.. ;) το '73 δηλώνει χρονονολογία γεννήσεως... :blink::blink: :laugh: :laugh: Σου εύχομαι με την σειρά μου γρήγορα να αποκτήσεις αυτό που ποθείς και με το καλό να γίνεις μανούλα και πάντα η ζωή να σε γεμίζει με υγεία και χαρά! :)

Άρια μου εχω καθυστερήσει να κάνω τον υπέρηχο γιατί δυστυχώς είμαι κάτοικος εξωτερικού και εδώ οι υπέρηχοι κανονίζονται από το γενικό γιατρό σου που σε παραπέμπει στο νοσοκομείο στο ανάλογο τμήμα με τους υπέρηχους κτλ κτλ. παρόλα αυτά ο γιατρός μου προσπάθησε να επισπεύσει τον υπέρηχο λογω μύλης κύησης που είχα πριν 2 χρόνια αλλά έπεσαν και οι γιορτές αυτές τις μέρες οπότε το ραντεβού έχει κλειστεί για τις 11 του μηνός... :x Εύχομαι να μην εκραγώ ως τότε... :huh:

Σας ευχαριστώ και πάλι μέσα από την καρδιά μου... :kiss: από ότι φαινεται θα μου γίνετε απαραίτητη παρεούλα.. ;):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!!! αυτη η εγκυμοσυνη να ειναι ηρεμη γλυκια και να σου φερει ενα υγιες και γλυκο μωρακι στην αγκαλια σου!!!

εμεις θα ειμαστε παντα εδω για οτι χρειαστεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Ann73 σου εύχομαι ολόψυχα να γεννήσεις με το καλό το μωράκι σου και άλλο κακό να μη σε βρει!!! Επίσης μην αγχώνεσαι και απόλαυσε την κάθε στιγμή και όλα θα πάνε καλά!!!

Εγώ είμαι η Κατερίνα και είχα και εγώ μια άτυχη στιγμή πριν 2 1/2 μήνες περίπου...

Ελπίζω να τα λέμε συχνά!!! Φιλάκια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχωμαι να ακουσεις μια καρδουλα δυνατη και πολυ πολυ γερη!

Ολες οι μανουλες και οσες ανυπομονουν να γινουνε μανουλες να εχουνε παντα καλα νεα!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ann73 έγραψε:

Καλησπέρα σας.. :)

Είμαι καινούργιο μέλος της παρέας σας αν και σας παρακολουθώ εδώ και καιρό... :blush: Έκανα τέστ εγκυμοσύνης στις 21/12 και βγήκε θετικό! :woohoo: Τελευταία περίοδος μου ήταν στις 17 Νοέμβρη.Είμαι τόσο χαρούμενη αλλά και αγχωμένη συγχρόνως γιατί ακόμα δεν έχω κάνει τον υπέρηχο για να δουμε ότι ολα πάνε καλά και ζω μέσα στην αγωνια... και άλλος ένας λόγος είναι ότι εχω περάσει πριν 2 χρόνια μια άσχημη εμπειρία με εγκυμοσύνη.. :( Είχα πλήρης ΜΥΛΗ ΚΥΗΣΗ και χρειαστηκε να κανω χημειοθεραπεια για 5 μήνες... :blush: Περιμένω με αγωνία στις 11/1 να κάνω τον πρώτο μου υπέρηχο και εύχομαι με την βοήθεια του Θεού να είναι όλα καλά...

Συγχαρητήρια για τό όμορφο σάιτ σας κάνετε καταπληκτική δουλειά!! :):)

Ann73 μου καλως ήρθες στην παρέα μας!!!

Εύχομαι να πάνε όλα φανταστικά στην εγκυμοσύνη σου!

ΜΗΝ αγχώνεσαι!!!Εχε πίστη στο θεό, κάνε τον σταυρό σου και όλα θα πάνε υπέροχα...

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ απόλυτα με την πλήρη μύλη κύηση...Εγώ ευτυχώς γλίτωσα την διαδικασία με τις χημειοθεραπείες...Πέρασα απο την αγωνία αυτή μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της δικής μου ιστολογικής εξέτασης και τελικά αποδείχθηκε τότε μερική μύλη κύηση...Το κλάμα που έριξα τότε δεν περιγράφεται!

Πέρασαν 10 μήνες απο τότε και τώρα είμαι έγκυος ξανά στο μωράκι μου που προσεύχομαι καθημερινά να μου πάνε όλα καλά και να το κρατήσω στην αγκαλίτσα μου!!!

Το ίδιο εύχομαι και για σένα και για όλες τις φίλες μας που έχουν σποράκι στην κοιλίτσα!!!

Περάσαμε μια δοκιμασία η οποία μας έκανε πιο δυνατές και εμένα προσωπικά με έφερε ακόμα πιο κοντά στο θεο!!!

ΟΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΥΠΕΡΟΧΑΑΑΑΑΑ!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας και πάλι!! :) εδώ και 3 μέρες προσπαθώ να μπώ και δεν μπορούσα είχα πρόβλημα.. :( Θέλω καταρχήν να σας ευχηθώ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με υγεία πάνω από όλα, χαρά και πολύ ευτυχία στα σπιτικά σας!! :):kiss: Να ζήσουν όλες οι μανούλες του κόσμου, οι μέλλουσες, αυτές που έγιναν πρόσφατα μανούλες, και όσες επιθυμούν να γίνουν...Εύχομαι τα καλύτερα για όλες σας!! :)

Θέλω να σας ευχαριστήσω για το όμορφο καλωσόρισμα σας και για τα καλά σας λόγια.. :blush: με ενθαρρύνετε πολύ!! :kiss:

Vasomits μου σε ευχαριστώ πολύ! :) σε καταλαβαίνω κι εγώ με την περιπέτεια σου.. έχω πίστη στο Θεό ότι όλα θα είναι καλά αυτή τη φορά.. :) έχω μια καλή αύρα για αυτή την εγκυμοσύνη..έχουν περάσει 2 χρόνια από αυτή την περιπέτεια μου και μου στοίχισε πολύ... :( ήμουν φρεσκοπαντρεμένη, μακριά από τους γονείς μου, γιορτές πέρασα μέσα στο νοσοκομείο, ψυχολογικά χάλια αλλά παρόλα αυτά όλη αυτή η περιπέτεια με έκανε δυνατή!! :) Βγήκα νικήτρια από όλο αυτό! Απλά τώρα μου έρχονται όλες οι αναμνήσεις και προσπαθώ να τις διώχνω... :blush: Σύντομα θα ξέρω όμως.. :) Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη κι εσύ!! :):kiss: Από ότι καταλαβαίνω πρέπει να είμαστε κοντά στις ημερομηνίες... ;):)

Φιλάκια σε όλες σας και να έχετε ένα υπέροχο μεσημέρι!! :):kiss::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...