Μετάβαση σε περιεχόμενο

σκεφτομαι να κοψω το θηλασμο , τι να κανω??


Recommended Posts

μπεμπουλα καλα λες

κανουν λες και αυτοι ξερουν και θελουν το καλυτερο για το δικο μας μωρο

εμεις ειμαστε αχρηστες μανες

προχθες της δινω της μικρης φρουτο και εφαγε λιγο

την κατεβαζω στην πεθερα μου και λεω κρατα την λιγο να καθαρισω το μπανιο

και παω να την παρω και μου λεει της εδωσα φρουτοκρεμα αλλα δεν τρωει πολυ

λεω αφου την ταισα εγω δεν χρειαζεται και εσυ να της δινεις

μου σπανε τα νευρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κοριτσάκι μου που ο πεθερός μου ήθελε να της δώσει μέλιιιιι;;;;

Το οποίο απαγορεύεται δια ροπάλου γιατί παθαίνουν αλλαντίαση και μπορεί και να πεθάνουν...Έγινε της πουτάνας στο σπίτι...Άρχισα και ούρλιαζα... :angry::angry::angry:

Μετά μου έλεγε να της δώσουμε λίγο κρασάκι, γιατί έτσι έδινε κι αυτός στον κουνιάδο μου όταν ήταν μωρό..Και του λέω, πρόβλημά σου!!!!Στο παιδί σου έκανες ό,τι ήθελες..Στο παιδί ΜΟΥ κάνω κουμάντο ΕΓΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

Μα μέλι;;Κρασί;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειδα μια ασπρη τριχα στα μαλλια μου

επαθα κατι ψιλοσοκ

ειναι η πρωτη γιαυτο

λετε να φταει ο θηλασμος??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θαλασσα μου. και εγω εχω κουραστει.

Δεν μπορω να κανω βημα χωρις το μωρο.

Μπορω να λειψω αλλα θα ειναι μες την κρινια και θα θελει το βυζι για να ηρεμισει.

Εσυ ειπες θελεις να αποθηλασεις, το μωρο θελει?

Και εγω εχω απο τον εβδομο μηνα που λεω θελω να σταματησω αλλα το μωρο εχει αλλα σχεδια!

Δεν ειναι ευκολος ο αποθηλασμος ουτε για την μανα αλλα κυριως για το μωρο.

Απο οτι ειδα λες θα συνεχισεις!

Και εγω συνεχιζω.

Ας ελπισω πως καποια στιγμη θα σταματησει απο μονο του.

Εχω και τις καλες μου φιλες που με ζαλιζουν.

Τι ακομη θηλαζεις?

Δεν πας καλα!

Ενος χρονου μωρο!

Γαλα εχεις η πινει αερα!

Δεν τους μπορω!

Εχω τα δικα μου εχω και αυτους!

Καλη συνεχεια σε οτι αποφασησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

θαλασσα μου. και εγω εχω κουραστει.

Δεν μπορω να κανω βημα χωρις το μωρο.

Μπορω να λειψω αλλα θα ειναι μες την κρινια και θα θελει το βυζι για να ηρεμισει.

Εσυ ειπες θελεις να αποθηλασεις, το μωρο θελει?

Και εγω εχω απο τον εβδομο μηνα που λεω θελω να σταματησω αλλα το μωρο εχει αλλα σχεδια!

Δεν ειναι ευκολος ο αποθηλασμος ουτε για την μανα αλλα κυριως για το μωρο.

Απο οτι ειδα λες θα συνεχισεις!

Και εγω συνεχιζω.

Ας ελπισω πως καποια στιγμη θα σταματησει απο μονο του.

Εχω και τις καλες μου φιλες που με ζαλιζουν.

Τι ακομη θηλαζεις?

Δεν πας καλα!

Ενος χρονου μωρο!

Γαλα εχεις η πινει αερα!

Δεν τους μπορω!

Εχω τα δικα μου εχω και αυτους!

Καλη συνεχεια σε οτι αποφασησεις!

ξερω ελενιτσα το μωρο δεν ειναι ρομποτ να το κοψουμε εμεις οποτε θελουμε το θηλασμο

θα συνεχισω

και εσυ καλη συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια ολοι ιδιοι ειναι.

Ο πεθερος μου μου ελεγε να βγαζω γαλα για την καταψυξη

(ειχε και αποψη) για να εχω.Τωρα που ο αρουλης θηλαζει μου λεει ακομα

θηλαζεις?Η πεθερα μου ελεγε οτι το μωρο δεν χορταινει και ψαχνει ολο στηθος κλαι το ταλαιπωρω.Η γειτονισσα οτι πρεπει να πιει νερο.

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.ΕΛΕΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

MONO EMENA DEN PRIZEI KANEIS!!!!

OLOI MOU LENE TI KALA POU KANW KAI MPRABO MOU .

H PETHERA MOU KAI O PETHEROS MOU TO PERIFANEUONTE KIOLAS !!! :woohoo:

μπραβο τους

ετσι ρε σου δινουν και εσενα δυναμη να συνεχισεις

ευτυχως και εμενα υπαρχουν ατομα που μου λενε μπραβο και ιδιως ο αντρουλης μου που με ενθαρρυνει πολυ να συνεχισω

αλλα οταν καποιοι σε πιεζουν ψυχολογικα τι να πω

σε κανουν να αισθανεσαι λες και κανεις κακο στο παιδι σου και σε εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριρσια εγω ακομα δεν γενησα και δεν εχω θηλασει για να ξερω ποσο κουραστικο ειναι αλλα προτου μηνω εγκυος εψαξα για αυτο το θεμα καλα,και με σιγουρια σας λεω οτι καλα κανετε και θιλαζετε τα μωρα σας και καλα θα κανετε να τα θυλασετε οσο πιο πολυ γυνετε τι 1, τι 2-3 ειναι το καλυτερο για αυτα.οσο εχετε γαλα θιλαστε και μετα θα βγενετε ασπροπροσοπες γιατι τα μορακιας δεν θα αρωστενουν και για μενα γιατρος που λεει τελος το μητρηκο γαλα σε 1 χρονο δεν ειναι γιατρος,δηλαδη τον παλιο καλο καιρο που τα τάιζαν τα παιδια τους μεχρι 5-7 εκοινες οι μαναδες ηταν χαζες δεν ηξεραν τι εκαναν;;;

ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΝΕΤΕ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΚΟ.και το τη λεν οι αλλοι δεν μας ενδιφερει,αφτοι παντα θα λεν.....

ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΥΛΑΣΜΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινα αυτη τη νοοτροπια μερικων κ ειδικα των πιο παλιων,που υποτιθεται κ οτι εκεινοι θηλαζαν περισσοτερο απ'οτι συμβαινει στις μερες μας,δε τη καταλαβαινω!!Φυσικα πρεπει να χαιρονται που μια μανουλα θηλαζει!Και να ειναι κ περηφανοι!!!Τιμη κ καμαρι της καθε μανουλας!!Μην ακουτε κανεναν κοριτσια!!!!!Κανεναν!Κουμαντο σπιτι του ο καθενας!!

Υπομονη κ επιμονη σε ολες σας κ καλη συνεχεια :):kiss: !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Επισης να σου πω οτι δεν συμφωνω απολυτα με την τελευταια σου προταση . Απο τη στιγμη που γιναμε μητέρες ισως πρεπει να βαλουμε πισω τον εγωισμο μας για το καλο του μωρου μας . Περα απο το θηλασμο , ακουω πολλες φορες οτι η μητέρα πρεπει να ειναι καλα ψυχολογικα για να μην επηρεάζει το μωρο .

Αν μια μητέρα θελει να παει πολυημερο ταξίδι χωρις το μωρο , για να ξεφυγει και να βρει την χαμενη της ψυχολογια , αυτο δεν επηρεάζει το μωρο ? Απο τη μια γινετε καλα η ψυχολογια της μητέρας αλλα απο την αλλη επηρεάζεται αυτη του βρέφους .

Γιαυτο εγω πιστευω πως καποια θέματα ειναι πολυ προσωπικά και οι αποφάσεις που κρινονται να παρουν οι μητέρες πολυ σημαντικές . Εξαλλου καθε δυαδα μητερας -μωρου ειναι πολυ διαφορετική και παιζουν πολλα πραγματα ρολο .

Όταν λεω ότι μια μαμά πρέπει να νιώθει καλά ψυχολογικά δεν εννοώ να παρατάει το μωρό της και να φεύγει. Πιστέυω ότι αν μια μάνα έχει σπασμένα νεύρα δεν μπορεί να δώσει σε ένα παιδί την αγάπη και την ηρεμία που αυτό χρειάζεται. Εμένα προσωπικά ο θηλασμός μου έκανε τα νεύρα τσατάλια. Έκλαιγα συνεχώς και δεν είχα όρεξη για τίποτα. Αντίθετα όταν τον σταμάτησα ήμουν άλλος άνθρωπος. Τότε ένιωσα απίστευτο δέσιμο με το παιδί μου. Ένα παιδί χρειάζεται και πολλά άλλα πράγματα πέρα από το μητρικό γάλα. Και όλα τα άλλα που χρειάζεται και έχουν σχέση με τον ψυχικό του κόσμο δεν μπορεί να τα πάρει αν η μάνα του δεν έχει διάθεση για τίποτα. Αυτό το λες εσύ εγωισμό;; Εγώ πάντως δε νομίζω ότι είναι εγωιστικό να θέλει μια γυναίκα να είναι καλά ψυχολογικά ώστε να προσφέρει στο παιδί της το μέγιστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλαχαλκιδα έγραψε:

thalassa κατα αρχην συγχαρητηρια που θήλασες για 9 μήνες. εγω θα σου πω να συνεχίσεις λίγο ακόμα όμως παραλληλα πρέπει να ξεκινήσετε την φρουτόκρεμα την σουπίτσα και την απογευματινη κρεμούλα. ετσι θα είναι πιο χορτατο και θα σε αφήνει να κοιμασαι την νυχτα , το πολυ πολυ να σε ξυπνάει μια φορα. μην νομίζεις οτι το μωρο θα το κοψει μόνο του τον θηλασμο. οταν ερθει η ωρα πρεπει να το παρεις εσυ αποφαση το παιδι απλα θα το δεχτει και θα προσαρμοστει. αν περιμενεις να σταματησει το παιδι ... θα παει νηπιο και ακομα θα κρεμεται απο το βυζι σου . και θα ειναι πολυ δυσκολο οιδιποδειο.

καταρχην σε ευχαριστω

ξερεις καλα τα λες για φρουτοκρεμες και τετοια αλλα ελα που τρωει με το ζορι και μερικες μερες καθολου και θελει στηθος συνεχεια

η παιδιατρος λεει δφεν πειραζει

θα φαει καποια στιγμη

ξερω περιπτωσεις που τα παιδακια αποθηλασαν μονα τους

μάρεσει που θηλαζω

αλλα με εκνευρισαν που ολοι εχουν αποψη για το τι θα φαει τι παιδι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θαλασσουλα μου :kiss::kiss:

αχ με τον μπομπιρακο να πάει παντού και να κάνει σκανταλιές δεν είχα ώρα να γράψω . :blush:

κάνε αυτό που σου λέει η ΚΑΡΔΟΥΛΑ σου .

μόνο αυτήν θα έχεις μετά να νιώθει καλά ,αν σταματήσεις χωρίς να το θέλεις πραγματικά θα το κουβαλάς μέσα σου .

θυμάσαι το τιρογαριδακι που ακόμα το λέει πόσο μετάνιωσε που σταμάτησε στον χρόνο ?

(Φάνη συγγνώμη που σε δανείζομαι)

άσε τους υπόλοιπους να λένε ότι θέλουν εσύ ξέρεις καλύτερα απολουσ εσένα και το μωρό .

όσο για το ποτέ θα αποθηλάσεις μην ανησυχείς καθόλου ....το σταματάνε και αυτά από μόνα τους μην αγχώνεσαι .

ακόμα ειναι πολύ νωρίς ώμος νατο σκέφτεσαι από την στιγμή μου δεν ειναι έτυμη καν να φάει κάτι άλλο .

άρα σου το λέει ότι δεν ειναι καθόλου έτυμη να κάνει το επόμενο βήμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο γλυκο μου αφροδιτακη

το μωρο θελει βυζακι πως να το κανουμε?

δε πανε να λενε

ευτυχως αυτοι που ειρωνευονται δεν ειναι η καθημερινοτητα μου

δηλαδη τους βλεπω σπανια αλλα οταν τους βλεπω και τι δεν λενε

η μανα μου που και αυτη σπανια τη βλεπω απο τη μια υπερηφανευεται που θηλαζω μεχρι τωρα και απο την αλλη μου λεει κιολας οτι πρεπει να φαει και αυτο και το αλλο

τωρα αν καποιοι εχουν προβλημα που εγω θηλαζω το μωρο μου που ειναι 9 μηνων αυτο ειναι δικο τους τελικα το προβλημα οχι δικο μου

εμεις με τη μικρη το απολαμβανουμε

μπορει να κουραζομαι αλλα μ'αρεσει ρε παιδι μου αυτο που κανω

και στην τελικη θα κανω και σπα

αυτοι κανουν?οχι δεν πανε πουθενα γιατι φοβουνται μην παθει τιποτα το παιδι

και το αφηνουν στη γιαγια οταν φευγουν

ουφ ειπα κακια αλλα εσκασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλαχαλκιδα έγραψε:

μην νομίζεις οτι το μωρο θα το κοψει μόνο του τον θηλασμο. οταν ερθει η ωρα πρεπει να το παρεις εσυ αποφαση το παιδι απλα θα το δεχτει και θα προσαρμοστει. αν περιμενεις να σταματησει το παιδι ... θα παει νηπιο και ακομα θα κρεμεται απο το βυζι σου . και θα ειναι πολυ δυσκολο οιδιποδειο.

Ποιος το λεει αυτο ? Εχεις πειρα πανω στο θέμα ? Και πια ειναι "η ωρα"?

Οσο για το οιδιποδειο (δεν συμβαινει σε περιπτωση μαμας και κορης!) μπαινεις σε βαθιες συζητήσεις που δεν εχουν σχέση με το θηλασμο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

[quote

Εμένα προσωπικά ο θηλασμός μου έκανε τα νεύρα τσατάλια. Έκλαιγα συνεχώς και δεν είχα όρεξη για τίποτα. Αντίθετα όταν τον σταμάτησα ήμουν άλλος άνθρωπος. Τότε ένιωσα απίστευτο δέσιμο με το παιδί μου. Ένα παιδί χρειάζεται και πολλά άλλα πράγματα πέρα από το μητρικό γάλα. Και όλα τα άλλα που χρειάζεται και έχουν σχέση με τον ψυχικό του κόσμο δεν μπορεί να τα πάρει αν η μάνα του δεν έχει διάθεση για τίποτα. Αυτό το λες εσύ εγωισμό;; Εγώ πάντως δε νομίζω ότι είναι εγωιστικό να θέλει μια γυναίκα να είναι καλά ψυχολογικά ώστε να προσφέρει στο παιδί της το μέγιστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Thalassa μου χαίρομαι πολύ που αποφάσισες να συνεχίσεις το θηλασμό..Είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να προσφέρεις στο μωράκι σου...Όσο για τον ύπνο, αν και πίστευα, ότι με το μητρικό γάλα, τα μωράκια ξυπνάνε συνέχεια, αναθεώρησα..Είμαι από τις μαμάδες που θήλασαν μόλις 2 μήνες κάνοντας αντλήσεις με το θήλαστρο, γιατί δεν μπορούσα να θηλάσω..Έβαζα το παιδί στο στήθος κι έκλαιγα από τον πόνο, δεν ήξερα πώς να το κρατήσω, έτρεμα και έκλαιγα...Είσαι από τις τυχερές και δυστυχώς λίγες μανούλες που θηλάζουν και μπράβο σου!!Είναι υπέροχο που κατάφερες να θηλάσεις τόσο καιρό και είναι κρίμα να το κόψεις τώρα, εφόσον και το παιδάκι σου δεν τρώει τίποτα άλλο..

Ο ύπνος δεν είναι απαραίτητο ότι θα στρώσει αν κόψεις το θηλασμό..Εγώ που για 2 μήνες έδινα μόνο δικό μου γάλα στο κοριτσάκι μου, δεν ξενύχτησα ποτέ...Τουλάχιστον για να ταίσω το μωρό..Από την πρώτη μέρα που γυρίσαμε σπίτι, ξυπνούσε μια φορά τη νύχτα παρά το γεγονός ότι έπινε το δικό μου γάλα (έστω κι από μπιμπερό)..Και από 40 ημερών κοιμόταν όλη νύχτα..Είναι θέμα παιδιού..Απλώς εγώ ήμουν από τις "τυχερές"..Και ταυτόχρονα άτυχες γιατί τα παράτησα εύκολα και δε θήλασα το κοριτσάκι μου..

Όμως 1000 φορές να ξυπνούσα για να θηλάσω παρά για να κάνω αντλήσεις με το θήλαστρο...Το μωρό κοιμόταν κι εγώ ξυπνούσα ανά 3ωρο μούσκεμα από το γάλα και επί 1-1,5 ώρα έβγαζα το γάλα μου με το θήλαστρο..Σκέτο μαρτύριο!!!Για να μη μιλήσω για αποστειρώσεις κλπ...

Συνέχισε κοριτσάκι μου και σύντομα θα φτιάξουν τα πράγματα!!!

Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω και να θήλαζα ακόμα.. :(:(:(

Διαβαζοντας το ποστ αυτο νομισα προ στιγμης οτι ειναι δικο μου. Θα επαναλαβω μονο την τελευταια φραση Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω και να θήλαζα ακόμα..

Να σας πω και κατι πολλες φορες σκεφτομαι να βαλω το μωρο στο στηθος εστω και τωρα αλλα νοιωθω χαζη.... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι τι κάνεις;; Εγώ όπως βλέπεις ξενυχτάω .

Ενα θα σου πω. Ηπιε 220 μλ γάλα από μπιμπερο.

Γιατί δεν κοιμάται;;;

Δε φταίει ο θηλασμός κοριτσάκι μου. Ετσι είναι τα παιδιά.

Και εγώ βασικά αποθηλάζω γιατί θέλω να ξεκινήσω προσπάθειες για 2ο παιδάκι και δεν νομίζω να τα καταφέρω με θηλασμο-ξενύχτι-ναυτίες.

Ας ελπίσουμε ότι κάποια στιγμή θα κοιμηθούνε. Φιλάκια.

(Α ,να σημειώσω ότι συνέχιζω το θηλασμό αλλά σε πιο μεγάλα διαστήματα. Επίσης δεν έχει σταματήσει το πιπίλισμα κάτι που με στενοχώρει και με κούράζει.Βασικά το πιπίλισμα με έκανε να θέλω να αποθηλάσω.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτουλα μου τι κανεις?

τι ακουω 2 παιδακι???αντε ευκολα σου ευχομαι και γρηγορα

εμενα ευτυχως δεν θελει πιπιλισμα τρωει και κατευθειαν σηκωνεται να παιξει

αλλα τρωει πολυ συχνα

δεν το κοβω αφου στην ουσια μονο απο μενα τρεφεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...