Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΡΕΘΗΚΑ......


ΝΑΝΙ2004

Recommended Posts

Κοριτσια η ψυχολογογια μου ειναι χαλια.συνεχως ακουω για εγκυμοσυνες φιλεναδων μου , γεννητουρια κτλ. και ολο αναρωτιεμαι εγω ποτε?καθε μηνα εχω τα συμπτωματα και καθε φορα τρωω τα μουτρα μου.αυτο το μηνα συγκεκριμενα ημουν πιο σιγουρη απο ποτε. κουραστηκα .... απογοητευτηκα...ειναι πια τοσο δυσκολο να κανεις ενα παιδι??

βαζω τα κλαματα, και λεω γιατι?

δεν θα κατσω να ξανα να μετρησω γονιμες μερες ή να δω συμπτωματα.αν ειναι ναμεινω εγκυος θα μεινω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις κορίτσι μου...ποιός ο λόγος να τραβάς τέτοιο άγχος πιά?οι μαμάδες μας ούτε ήξεραν τι θα πέι ωορηξία...άντε και μόλις χαλαρώσεις να δείς που θα στην κάνει την έκπληξη το νινί σου και θα εμφανιστεί απο κεί που δεν το περιμένεις...αφού ξέρεις πόσο παιχνιδιάρικα είναι κι αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου στην ιδια κατασταση ειμαι και εγω...

λεω πως αν το ηξερα οτι ειναι τοσο δυσκολο

θα εκανα ελευθερα 1 χρονο πριν το γαμο

και ισως τωρα ειχαμε ενα μωρακι που τοσο λαχταραμε!!!!!!!!

και εγω ακουω συνεχεια για εγκυμοσυνες και γεννητουρια

και σκεφτομαι εγω τι εχω κανει και δεν καταφερνω να μεινω???????

δεν ξερω πλεον τι να σου πω, παντως εγω δεν αντεχω αλλο.......

υπομονη και αλλα τετοια εννοουνται...

ας εχουμε πιστη!! η παναγια μαζι μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαταλαβαίνω πως αισθάνεσαι, και εγώ το ίδιο περνάω-ίσως λίγο χειρότερα από εσένα καθώς προσπαθούμε με εξωσωματική πλέον και είχαμε και τις αποτυχίες μας. Είναι πολύ δύσκολο αλλά δεν πρέπει να απογοητεύεσαι, δεν πρέπει να το βάζεις κάτω. Πρέπει να σκέφτεσαι θετικά και να προσπαθείς όσο περισσότερο γίνεται και να πιστέψεις μέσα σου ότι γρήγορα θα συμβεί και σε σένα. Δυστυχώς δεν είμαστε μέχρι τώρα από τις πολύ τυχερές, αλλά μπορεί να αποζημιωθούμε με ένα πολύ καλό μωράκι!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαταλαβαίνω πως αισθάνεσαι, και εγώ το ίδιο περνάω-ίσως λίγο χειρότερα από εσένα καθώς προσπαθούμε με εξωσωματική πλέον και είχαμε και τις αποτυχίες μας. Είναι πολύ δύσκολο αλλά δεν πρέπει να απογοητεύεσαι, δεν πρέπει να το βάζεις κάτω. Πρέπει να σκέφτεσαι θετικά και να προσπαθείς όσο περισσότερο γίνεται και να πιστέψεις μέσα σου ότι γρήγορα θα συμβεί και σε σένα. Δυστυχώς δεν είμαστε μέχρι τώρα από τις πολύ τυχερές, αλλά μπορεί να αποζημιωθούμε με ένα πολύ καλό μωράκι!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ "ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΘΑ ΜΕΙΝΩ"... Κ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ Κ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ("ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΕΡΘΕΙ) ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ!Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ...ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ..ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ...ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΥΛΟΓΗΣΕΙ Κ ΤΗΝ ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ, ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ Κ ΜΗ ΠΕΦΤΕΙΣ...ΧΑΜΟΓΕΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΩΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ..ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ..ΑΦΟΥ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο-Χ-Ι ΑΝΧΟΣ..ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΙΝΙ..ΤΗ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ..Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΠΙΑ!!!!!!! ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ΣΕΞ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΑΣ. ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ. ΟΣΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΤΟΣΟ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ... ΚΙ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΣΕΞ ΕΠΙ ΤΟΥΤΟΥ. ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΜΗΝΕΣ ΗΡΘΕ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΛΕΓΑ ΚΙ ΟΛΑΣ??? ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΣΑ ΤΣΕΤΣΙ (ΕΤΣΙ ΛΕΜΕ ΤΟ ΣΕΞ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ). ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΩ... ΧΑΛΛΛΛΛΑΡΑΑΑΑΑΑ..... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ Δ-Ι-Κ-Ι-ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΧΑΛΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαίνω πως νοιωθεις...Εγώ παντρευτικά τον Αυγουστο που μας πέρασε και ξεκινήσαμε αμέσως προσπάθειες για μωρακί. Το λοιπόν το αγχος που με έπιασε δεν περιγράφεται. Σκεφτόμουν συνέχεια αν έχω κάποιο πρόβλημα, αν θα κάνω ποτέ παιδια.. Άσε που κάθε μέρα ήμουν στο internet και διάβαζα για όλες τις γυναικολογικές παθήσεις που σε δυσκολεύουν να συλλάβεις. Ψυχολογικά ημουν χάλια. Πάραληλα με είχε πιάσει και μια μανία με υγειήνη διατροφή. Για να μην πολυλογώ αυτός είναι ο πρώτος μήνας που μπορώ να πω ότι ηρέμησα και σκέφτομαι θετικά. Θα έρθει όταν έρθει. Όταν θα μου φύγει τελείως το αγχος και γενικά δεν θα το έχω συνέχεια στο μυαλό. Πραγματικά το αγχος και οι αρνητικές σκέψεις δεν βοηθανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΙ2004 έγραψε:

Κοριτσια η ψυχολογογια μου ειναι χαλια.συνεχως ακουω για εγκυμοσυνες φιλεναδων μου , γεννητουρια κτλ. και ολο αναρωτιεμαι εγω ποτε?καθε μηνα εχω τα συμπτωματα και καθε φορα τρωω τα μουτρα μου.αυτο το μηνα συγκεκριμενα ημουν πιο σιγουρη απο ποτε. κουραστηκα .... απογοητευτηκα...ειναι πια τοσο δυσκολο να κανεις ενα παιδι??

βαζω τα κλαματα, και λεω γιατι?

δεν θα κατσω να ξανα να μετρησω γονιμες μερες ή να δω συμπτωματα.αν ειναι να μεινω εγκυος θα μεινω...

ΝΑΝΙ να χαλαρώσεις οπωσδήποτε!!

Ήμουν στην ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ κατάσταση και με 2 αποβολές το 2005 και το 2006.

Κλάμα, στεναχώρια, απογοήτευση και μέτρημα ημερών σε σημείο να μην ευχαριστιέμαι τον έρωτα. Να σέρνω τον άντρα μου από γιατρό σε γιατρό για να μας πει γιατί δεν συλλαμβάνω. Κατακόρυφοι μετά το σεξ και κάθε λογής μ@λ@κία (με το συμπάθειο). Κατά φαντασίαν έγκυος ήμουν κάθε μήνα.....άσε που τα συμπτώματα ήμουν σίγουρη ότι τα είχα.

Για να μην σας πρήζω....

Αυτό το καλοκαίρι αποφάσισα να το βγάλω τελείως από το μυαλό μου και να χαρώ τις διακοπές μου με τον άντρα μου και την κάθε στιγμή μαζί του. Βοήθησε και το γεγονός ό,τι γινόμουν για πρώτη φορά νονά και ήμουν ενθουσιασμένη!!!

Και ναι......είχα καθυστέρηση και έκανα τεστ και βγήκε θετικό. Από τότε είμαι εδώ με τις υπόλοιπες μανούλες και μοιράζομαι τις αγωνίες μου και ακούω τις δικές τους.

Με λίγα λόγια....ΞΕΚΟΛΛΑ!!!!!! Να χαίρεσαι τον άντρα σου και να το ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ!!!!

Σε φιλώ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DEN KSERO AN SE VOITHISI AFTO POU THA SOU PO??????????

EGO META TIS GIORTES THA KANO TIN 7 EKSOSOMATIKI.

FISIKA META APO POLA ALA.

SINXRONOS DEN IME KAI KORITSAKI DISTIXOS.

OMOS DEN APOGOITEVOME.KAI EXO PISTI POS AFTI TI FORA THA TA KATAFERO.

ME TO NA STENAXORIESE KAI NA APOGOITEVESE XANIS TI ZOI SOU

SKEPSOU THETIKA .TOULAXISTON AFTO VOITHA NA NIOTHOUME KALITERA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίναι ψυχοφθόρο πολυ..το ξέρω..μην τα παίρνουμε κατάκαρδα όλα..χαλαρααααααα που λεμε και εδω...φιλια και καλη επιτυχια..κοιτα να απολαμβανεις τις στιγμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gorgina έγραψε:

DEN KSERO AN SE VOITHISI AFTO POU THA SOU PO??????????

EGO META TIS GIORTES THA KANO TIN 7 EKSOSOMATIKI.

FISIKA META APO POLA ALA.

SINXRONOS DEN IME KAI KORITSAKI DISTIXOS.

OMOS DEN APOGOITEVOME.KAI EXO PISTI POS AFTI TI FORA THA TA KATAFERO.

ME TO NA STENAXORIESE KAI NA APOGOITEVESE XANIS TI ZOI SOU

SKEPSOU THETIKA .TOULAXISTON AFTO VOITHA NA NIOTHOUME KALITERA.

χαρά στο κουράγιο σου...μας δίνεις δύναμη πραγματικά και εύχομαι ολόψυχα μετά τις γιορτές να είσαι έγκυος και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα...Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεσαι έτσι βρε πουλάκι μου!!!!!!!!!!!!!

Κι εγώ είμαι αρκετές φορές δυστυχώς…….. στα "μαύρα" μου……

Εμείς έχουμε κλείσει χρόνο κι από τη μία λέμε…… να ψαχτούμε……

Από την άλλη…… λέμε βρε……. μπας και το ξεχάσω και τρενάρουμε λιγάκι τις εξετάσεις…… Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμη τελικά……

Αλλά…… δεν είναι χειρότερα έτσι??????? Ο αντρούλης σου τι λέει για όλα αυτά????? Ποια η στάση του?????? Σου συμπαραστέκεται ψυχολογικώς????????

Εγώ, να φανταστείς, σταμάτησα να του μιλάω του δικού μου για το επίμαχο θέμα……. Ότι θέλω να πω…… είτε θα το πω εδώ στο Mammy είτε στην κολλητή μου….. σ’ εκείνον τίποτε!!!!!! Γιατί κι εκείνος έχει αγχωθεί, αλλά προσπαθεί να μη μου το δείχνει, για να μη μου το μεταδώσει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gorgina έγραψε:

DEN KSERO AN SE VOITHISI AFTO POU THA SOU PO??????????

EGO META TIS GIORTES THA KANO TIN 7 EKSOSOMATIKI.

FISIKA META APO POLA ALA.

SINXRONOS DEN IME KAI KORITSAKI DISTIXOS.

OMOS DEN APOGOITEVOME.KAI EXO PISTI POS AFTI TI FORA THA TA KATAFERO.

ME TO NA STENAXORIESE KAI NA APOGOITEVESE XANIS TI ZOI SOU

SKEPSOU THETIKA .TOULAXISTON AFTO VOITHA NA NIOTHOUME KALITERA.

...Τι να πεις τωρα σε αυτη τη γυναικα...μπραβο σου κουκλα μου,ο Θεος να σου δινει δυναμη κ σε σενα κ στον αντρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη θέση σου βρίσκεται και μια πολύ καλή μου φίλη. Η μόνη συμβουλή που είχα ήταν να τα παρατήσει για ένα διάστημα. Να ξεκουραστεί ψυχολογικά και μετά το Πάσχα ας πούμε να ξεκινήσει ξανά. Νομίζω ότι ο υπερβολικός ζήλος είναι αυτός που σε μπλοκάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι η μονη που δεν πιστευει στο ανχος?δεν πιστευω οτι φταιει το ανχος ολα εχουνε ιατρικη εξηγηση καταλαβαινουνε ανχος τα ωαρια? και ποσο ανχος να εχεις κατα την επαφη?και θα εχεις ανχος σε ολες τις επαφες του μηνα?και εμενα ανχος μου λεγανε και ητανε αλλο το προβλημα...αλλα αυτο για το μετρημα δεν χρειαζεται γιατι η οωρηξια καθε γυναικας μπορει να ειναι και δυο με τρεις μερες πριν την περιοδο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NANI2004 θα συμφωνήσω κι εγώ με τη Ντάλια ότι τις περισσότερες φορές υπάρχει ιατρική εξήγηση γιατί μια εγκυμοσύνη καθυστερεί. Δεν ξέρω αν προσπαθείς καιρό, ούτε την ηλικία σου, αλλά εγώ αυτό το μαρτύριο θα'ρθει δεν θα'ρθει κάθε μήνα δεν θα το άντεχα..Επιβεβαίωσε (με ανώδυνες κι απλές εξετάσεις αρχικά) ότι όλα είναι καλά, και φυσικά μετά.. ξεαγχώσου!!

gorgina χίλια μπράβο για την επιμονή και το κουράγιο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου σημερα εκακα εγγραφη ειδικα για εσενα!Μου φάνηκες πολυ πεσμενη...

Με ολο το θαρρος,,,αλλα πρεπει εκτος απο την επιστημη και τις προσπάθειες να ειμαστε εμεις πανω απ'ολα καλα!

Μην το βαζεις κατω!!!Σε λιγο θα κρατας το μωρακι σου κ θα εισαι πανευτυχης!!!Στο ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα....

σε καταλαβαινω απολυτα..αλλα ολα μα ολα θελουν τον χρονο τους...σου μιλαω εκ πειρας.το παν ειναι να ειμαστε εμεις καλα...και στο λεω εγω..που εκτος απο τεραστια γυναικολογικα προβληματα,πολλες και σπαστικες θεραπειες...περασα και μελανωμα.ειναι η πρωτη φορα που το λεω εδω...περασα δυσκολα,αλλα με καλη ψυχολογια.θετικες σκεψεις,και πολυ πολυ πολυ υπομονη τα καταφερα και χωρις μεγαλη προσπαθεια..εγω το αουτσαιντερ.

ξεχασε τα ολα!!!εσυ να σαι καλα!!!!και θα δεις....

σου ευχομαι συντομα με ενα μωρο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαλάρώσεις και όλα καλά θα πάνε. :cheer:

Ακου και μένα που έπιασα όταν το είδα χαλαρά και ήμουνα διακοπές. Ηλιος,Θάλασσα,ποτάκια μέχρι και ρακέτες έπαιζα.Αλλά όλα μια χαρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, συμφωνώ κι εγώ περί χαλαρότητος κλπ κλπ αλλά όταν παιρνάς κάθε μήνα την απογοήτευση είναι άλλο πράγμα. Έχω περίπου δύο μήνες που είπα Ok θα χαλαρώσω Χριστούγεννα έρχονται μπορεί και να μας τιμήσει φέτος ο Άγιος Βασίλης. Ε λοιπόν όλα τα στραβα και ανάποδα αντιβιώσεις, ξανά αντιβιώσεις, και λόγω ωτιτιδας θεραπεία 20 ημερών. Όχι δώρο Χριστουγέννων δε θα είναι το μωράκι αλλά ούτε και Πρωροχρονιάς. Άντε καλό Πάσχα!!!!! Τώρα τί να κάνω να μην αγχωθώ? Να μην τρελαθώ που θα αφήσω να περάσει και αυτός ο κύκλος τσάμπα? Παιδιά σε παίρνει η κάτω βόλτα μετά, η κάθε μέρα που περνάει σε τρελαίνει ακόμη περισσότερο. Νιώθεις ότι ο χρόνος περνάει και εσύ δε καταφέρνεις τίποτα. Εγώ από την ώρα που θα ξυπνήσω μέχρι την ώρα που θα κοιμηθω αυτο σκέφτομαι. Τί να σας πω!!!! Ότι έχω πιάσει τον εαυτό μου ενώ έχω περίοδο να προσέχω..........???? Τί??? Μή μου πέσει το παιδί?? Ααααα μάλλον για τρελάδικο με βλέπω στο τέλος παρά σε μαιευτήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA.EIMAI NEO MELOS KAI DIABASA TO MHNYMA SOY KAI HTHELA NA SOY PW PWS DEN PREPEI NA APOGOHTEYOMASTE...MHN EPHRREAZESAI ARNHTIKA APO TOYS GYRW SOY.DEN LEW KAI EGW TO EXW SKEFTEI KAPOIES FORES OTAN BLEPW ALLOYS ME MWRA SKEFTOMAI OMWS OTI THA ERTHEI K TO DIKO MOY.ETSI PREPEI NA SKEFTOMASTE OLES!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...