Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τέλεια η τούρτα Γωγώ!!! Είδα την φώτο στο face κουκλάκια και οι τρεις σας αλλά η Ιωάννα όλα τα λεφτά!!! Αυτό το φόρεμά της με έχει ξετρελάνει!!! Ένα ίδιο θέλω για την βάφτιση του Νικόλα, βγαίνει και σε μεγαλύτερα νούμερα;;;; Χα,χα,χα...

Διονυσία μου τι ωραία που χρονίζουμε κι εμείς!!! Περιμένω πως και πως... Αν και δεν έχω σκεφτεί ακόμη θέμα για το πάρτυ μας... :unsure:

Κατά τα άλλα το μωρό είναι πολύ καλύτερα, έχει μόνο λίγες μυξούλες και τίποτε άλλο... Θα τον πάω όμως και στον παιδίατρο σήμερα να τον ακροαστεί για να είμαι σίγουρη.

Φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Εχτές κάναμε το πάρτυ για τα γενέθλια του Στάθη μας και περάσαμε ΤΕΛΕΙΑ :):):) Η τούρτα μας πάαααααααααρα πολύ ωραία (δεν ξέρω να βάζω φωτογραφίες να σας την δείξω)ο Στάθης μας μέσα στην τρελή χαρά να παιζει και να γελά με τα παιδάκια ο τέλειος οικοδεσπότης. Οταν έφευγαν τους έδινε τα δωράκια τους και απο ένα φιλάκι μόνο στα κοριτσάκια ;) . Το σπίτι μας γέμισε απο παιδάκια, φίλους και συγγενείς :):):) και περάσαμε πολύ ωραία.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας μανούλες.

Μπεμπούλα πάρα πολύ ωραία η τούρτα της Ιωάννας σου. Καλέ πως βάζετε αυτές τις φωτογραφίες πείτε αν είναι ευκολο να βάλω και εγώ :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα χρόνια πολλά στον Στάθη!!!! Να τον χαίρεσαι, να είναι γερός και χαμογελαστός!!! Βάλε φώτο να δούμε το πάρτυ σας!!! Αλήθεια τι θέμα είχατε; Και τι ετοίμασες;;; Για να πάρω καμιά ιδέα, κατάλαβες...

; :kiss: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ να βάλω φωτογραφία αλλά...δεν γιατί??????????????

Κατι τρέχει με το μέγεθος της φωτογραφίας πιστεύω.

Για πάμε πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν η τούρτα μας όπως σας είχα ξαναγράψει είχε το νούμερο 1 και απο γεύση τελικά επιλέξαμε delice. Απλά ΤΕΛΕΙΑ :P:P:P

Καναμε μπουφέ με κλάμπ σάντουιτσ, τυροπιτάκια, λουκανικοπιτάκια (όλα χειροποίητα), σουβλάκια με μπιφτεκάκια,τυράκι γκούντα, παριζάκι και αγγουράκι, σαλάτες ...να ξεχνάω κάτι?

Γεμίσαμε το σπίτι μας με μπαλόνια τα οποία έγραφαν the party is here, harry birthday, φτιάξαμε σε μαγαζί μπαλόνια με ήλιο με τον gymmy bear τα οποία βάλαμε στην είσοδο και μπαινοντας είχαμε ενα μεγάλο μπαλόνι του μπάγκς μπάνυ και απο κάτω πολύχρωμα μπαλόνια με ζωγραφιά.

Απο μουσική είχαμε γράψει ντιβιντι με τα ζουζούνια και άλλα παιδικά τραγουδάκια και έπαιζε συνέχεια. Τα μικρά ξετρελάθηκαν :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα μου κι εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι να τα κάνω. Φαγητά για παιδάκια αλλά παιδάκια βέβαια δεν θα έχουμε πολλά αλλά δεν πειράζει!!! Είναι παιδικό πάρτυ!!! :P

Βρε κορίτσια τώρα που χρόνισαν τα παιδάκια σας τι διατροφή τους κάνετε; Και το πιο σημαντικό... Τους δίνετε κομματάκια φαγητού;;; Εγώ μόνο λίγο ψωμάκι και αυτό με επιφύλαξη γιατί φοβάμαι μην πνιγεί... Για πείτε βρε κορίτσια πως θα τα εντάξουμε σε αυτό το κομμάτι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstantinast μου χρόνια πολλά!!!!Να τα εκατοστήσει ο Στάθης σας...Να είναι γερός κι ευτυχισμένος...

Έχω πολλές μέρες να μπω γιατί δυστυχώς είχαμε ευτράπελα....Σας είχα πει ότι την προηγούμενη Κυριακή, την ημέρα των γενεθλίων μας, η Ιωάννα έκανε πυρετό, ο οποίος κράτησε μια μέρα...Την Πέμπτη το πρωί ξαφνικά ξύπνησε με έντονο βήχα και καταρροή...Εγώ πήγα κανονικά στη δουλειά και με ενημέρωνε η πεθερά μου για την εξέλιξη της μικρούλας μου..όλη μέρα έκλαιγε και έβηχε..Πήγα το βραδυ σπίτι, παίξαμε, ηρέμησε λίγο,την έκανα μπανάκι, την τάισα και την έβαλα για υπνο..Ξυπνάει κατά τις 11 το βράδυ, έκλαιγε ασταμάτητα, δεν μπορούσε να πάρει ανάσα, τέντωνε το κορμάκι της, και έκανε κάτι περίεργα τινάγματα σαν σπασμούς... :(:(:( Τα έχασα...Πήραμε τηλ το γιατρό μας, μας είπε να την πάμε στο Ιασώ Παίδων (γιατί εκεί είναι ο γιατρός), να τη δουν και να τον ενημερώσουν..Πήγαμε, την εξέτασε η γιατρός που εφημέρευε και η διάγνωση;;;;;;Οξεία λοίμωξη του αναπνευστικού, βρογχίτιδα και αρχόμενη ωτίτιδα.... :(:( Έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου...Ο γιατρός είπε να κάνουμε κανονικά εισαγωγή....Της άρχισαν αντιβίωση Augmentin, μάσκα οξυγόνου, αερολίν κλπ...Η πρώτη νύχτα ήταν μαρτύριο, έβηχε και πεταγόταν στον άερα...Ήδη όμως από τη 2η μέρα ήταν καλύτερα..Ο βήχας και οι μιξούλες περιορίστηκαν και το Σάββατο το μεσημέρι πήραμε εξιτήριο....Πλέον είναι πολύ καλά, δε βήχει σχεδόν καθόλου και είναι μες στην τρελή χαρά....όλη μέρα τριγυρνάει, περπατάει, τα έχουμε παίξει.....Δεν κάθεται λεπτό κάτω..Εμείς όλη την ώρα τρέχουμε από πίσω της...Βέβαια θα συνεχίσουμε για άλλες τρεις μέρες αντιβίωση και μάσκα aerolin, αλλά πιστεύω ότι το ξεπεράσαμε κι αυτό!!!!!!!!

Αυτά ήταν τα δυσάρεστα νέα μας.....Α!!!!Τελικά όλα αυτά που είχε η Ιωάννα μου ήταν ίωση...Γιάυτό προσοχή στα παιδάκια μας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά Γωγώ μου στην μπεμπούλα σου!!!

Ξέρω πως είναι, θυμάσαι τα περάσαμε κι εμείς το Πάσχα... Όπως και πάρα πολλά παιδάκια και μωράκια της ηλικίας μας, αυτό μας είπε και ο παιδίατρός μας... Από τότε λοιπόν να σου πω την αλήθεια μου έχει γίνει λίγο εμμονή να μην ξανακολλήσει και αποφεύγω τα πολλά- πολλά όσο μπορώ τουλάχιστον. Ειναι και η εποχή περίεργη... Άντε να έρθει το καλοκαιράκι να φύγουν οι βρωμοιώσεις... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Μπεμπούλα περαστικά στην Ιωάννα σας. Συμφωνώ με αυτό που λέει το Νινάκι οτι το πέρασαν πάρα πολλά παιδάκια και οτι η εποχή είναι περίεργη. Εγώ να σου πώ την αλήθεια πρίν τον φυλούσα πάρα πολύ με αποτέλεσμα κάθε φορά να μου κολλάει είτε απο κάποιον που ερχόταν σπίτι και ήταν κρυωμένος είτε απο εμάς τους ίδιους ή παππού γιαγιά είτε απο τον ξαδελφό του που είναι 2μιση χρονών και μένει στον πρώτο απο κάτω. Πρίν αν χρειαζόταν να πάμε στα μαγαζιά ή σούπερ μάρκετ τον άφηνα στην γιαγιά του για κανένα δύωρο τώρα μαζί μας. Εφόσον δεν βρέχει όπου πάμε τον παίρνουμε μαζί μας. Και όλα καλά :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Βγάλαμε 3 δοντάκια και όπου ναναι θα ξεκινήσει και το 4ο :)

Εγώ τις πιο πολλές φορές τον παίρνω μαζί μου όπου και να πάω. Κάποτε είναι ήσυχος κάποτε με κουράζει πολύ εξαρτάται. Το Σαββάτο που μας πέρασε πήγα για ψώνια για φορεματάκια και τον πήρα μαζί μου τον έβαλα μπροστα στον καθρεύτη και έπεζε και μετα κοιμήθηκε και όταν πήγα στο άλλο κατάστημα κοιμόταν μέχρι που τέλειωσα. Οπόταν μια χαρά ;) Αλλες φορές τα τραβάει όλα και τα ρίχνει και φωνάζει και τέτοια εξαρτάται !!

Τώρα προσπάθώ να τον κοιμίζω χωρίς να τον ναννουρίζω γιατί όπως σας είπα είμαι και έγκυος 11 βδομάδων οπόταν μετά με την κοιλιά θα μου είναι δύσκολο. Τον βάζω στο κρεβατάκι και του κρατάω λίγο το χεράκι και κοιμάται ή τον βάζο στο καρότσι και τον κάνω γύρους και μετά τον μεταφέρνω στο κρεβατάκι του. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες

Καλέ κορίτσια που είστε??????????????????

Τα μωράκια σας καλά?

Εχω μέρες να μπώ γιατί απο την Παρασκευή του Αγ.Γεωργίου μέχρι και την Δευτέρα κάθε απόγευμα είχαμε επισκέψεις λόγω εορτής του άντρα μου Γιώργου. Που να με δείτε απο την μια με τον δίσκο με τα ποτά και απο την άλλη ο Στάθης να θέλει να σερβίρουμε μαζί :):):) Επεσε καθημερινή φέτος η γιορτή και επειδή οι περισσότεροι δουλεύουν ήρθαν τις επόμενες ημέρες. Πολύ καλά περάσαμε η αλήθεια είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια...Κι εμείς γιορτάζαμε Kontsantinast, αλλά δυο μέρες είχαμε κόσμο... :P:P Τις υπόλοιπες είχαμε δουλειά...Έμπαινα να δω αν υπάρχει κανένα νέο στο θέμα μας και αφού δεν έβλεπα έβγαινα... :(:(

Εμείς είμαστε καλά, τρέχουμε πίσω από την Ιωαννούλα, η οποία δεν βάζει λεπτό τον κώλο της κάτω.... :laugh: :laugh: :laugh: Αρχίσαμε ψαράκι, της αρέσει πολύ και κάναμε το δοκιμαστικό Mantoux...Και δεν εμγφάνισε τπτ το πουλάκι μου!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αυτά εν ολίγοις....

Επίσης θέλω να ευχηθώ χρόνια πολλά στον Νικόλα της Κατερίνας (ninaki) που σήμερα έχει τα γενέθλια του..Να τα εκατοστήσει το κουκλάκι!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αυτά κι από μενα φιλενάδες...

Επίσης θέλω να καρφώσω την Panayiota που μας έχει παραμελήσει τον τελευταίο καιρό και να πω το κουτσομπολιο που διάβασα σε άλλο ποστ...

Είναι έγκυος!!!!!!!! Με το καλό Παναγιώτα μου να κρατήσεις και το 2ο αγγελούδι σου αγκαλιά!!!!Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγούλα μου. :blush::blush::blush::kiss::kiss::kiss::kiss:

Αχ κοριτσακι μου!!!!

Αληθεια σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να γραψω σε όλα τα post!!! :blush:

Κοριτσακια μου ειμαι έγκυος!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Την Πέμπτη 06-05 θα πάω και στον γιατρό οποτε να ειναι και επισημο!!!

(να μου φύγει και το άγχος)

Να ευχηθω και εγω στο Νικολα της Κατερινας να είναι πολύχρονος και υγιεστατος και οι γονεις του να τον χαίρονται και να τον καμαρώνουν!!!!!

Φιλακια πολλα στα μωράκια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια!!!! :laugh:

Ναι, επιτέλους χρονίσαμε κι εμείς!!! Κόψαμε μία μικρή τούρτα σήμερα και ετοιμάζουμε πυρετωδώς το πάρτυ μας το οποίο θα γίνει το Σάββατο!!! Λεπτομέρειες θα σας πω την Κυριακή...

Παναγιώτα τι ωραία νέα είναι αυτά!!! Συγχαρητήρια, με το καλό!!! :cheer::kiss:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έμπαινα να δω αν υπάρχει κάτι καινούργιο και αφού έβλεπα ότι δεν υπήρχε, λόγω δουλειάς δεν έγραφα... :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα!!!Τόσο καιρό όυτε το σκέφτηκα να μπω εδώ!!!!!Γέννησα και εγώ ένα ζουζούνι στις 25 Απριλίου 2009.Οπότε είμαι καλοδεχούμενη υποθέτω ε???? :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζένια καλώς ήλθες στην παρέα μας!!! Χρόνια πολλά στο ζουζούνι σου, χρονίσατε κι εσείς... ;)

Βρε κοριτσάκια τώρα που χρόνισαν τα μωρουλίνια μας τι διατροφή τους κάνετε εσείς;;; Και το πιο σημαντικό... Τους τα δίνετε σε κομματάκια;;; Τα αφήνετε να τρώνε μόνα τους;;;

Εγώ ας πούμε τα χοντροκόβω στο μούλτι ή τα πατάω με το πιρούνι τα πιο μαλακά. Και όποτε έχω προσπαθήσει να του δώσω κουτάλι για να μάθει να τρώει μόνος του σιγά-σιγά, το φαγητό καταλήγει στο πάτωμα, στα ρούχα του, στην ποδιά, στους τοίχους, στο πρόσωπό μου :unsure::ohmy::ohmy: πράγμα πολύ λογικό αλλά μετά πλένω, μαζεύω και γίνεται ένας χαμός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ ninaki για το καλςσόρσμα και τις ευχές!!!Να χαίρεσαι και εσύ το μωράκι σου.Εγώ τον δικό μου χθες του έδωσα γιουβαρλάκια!!!Ξεκινάμε να τρώει οτι τρώμε,φυσικά χωρίς αλάτια πιπέρια και όλα τα ανθυγιεινά.Ακόμη δεν έχω σταματήσει να του τα αλέθω.Αν δε τα αλέσω θα τα πατήσω πολύ καλά με το πηρούνι.Εγώ ψάχνω εναλλακτικές λύσεις για απογευματινό.Βαρεθηκα πια αυτές τις κρέμες.έχετε καμια ιδεα???Όσο για το κουτάλι νομίζω ειναι λιγο μικρούλια για να το μαθουν αυτό.Το εκανα και εγω μια φορα,τα καναμε ολα χαλια και δε το ξαναεκανα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζenia καλωσόρισες και να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!!Αλήθεια αγοράκι ή κοριτσάκι είναι;;;;Είμαι η Γωγώ κι έχω ένα κοριτσάκι, την Ιωάννα, η οποία γεννήθηκε στις 11 Απριλίου 2009.

Κατερινάκι μου γλυκό θα σου πω εγώ τι δίνω στην Ιωάννα μου...

2 φορές την εβδομάδα τρώει ψαράκι βραστό με λαχανικά, 1 ή 2 φορές όσπρια (φακές, φασόλια), 2 φορές την εβδομάδα κοτόπουλο με λαχανικά και 1 κρέας με λαχανικά ή μπιφτέκι ψητό με ντοματούλα.. Το απόγευμα τρώει γιαουρτάκι και καμιά φορά της δίνω και κομματάκια αχλάδι ή μήλο, το πρωί μετά το γάλα 2-3 φορές την εβδομάδα αυγουλάκι και ανθότυρο...Με τα φρούρτα έχουμε ένα θεματάκι γιατί δεν τα τρώει πλέον πολύ, αλλά όπως και να έχει μισο αχλάδι ή μήλο ή μπανάνα το τρώει κάθε μέρα...Επίσης της εχω δώσει και 2 φορές τοστάκι μόνο με ανθότυρο ψημένο και τρελάθηκε!!!!!Εγώ όπως ξέρεις από 9 μηνών της έχω σταματήσει το άλεσμα...Της τα δίνω μικρά κομματάκια, τα κόβω λίγο με το πιρούνι και τα τρώει...Το τοστάκι μικρές μπουκίτσες....Αυτά!!!

Κι εγώ όσες φορές έχω δοκιμάσει να της τα δώσω να τα φάει μόνη της, τα πιάνει με το χέρι της και τα λιώνει..... :laugh: :laugh: Δεν τα βάζει στο στόμα!!!!!Νομίζω είναι μικρά ακόμα για να φάνε μόνα τους, αλλά μπορούμε να δοκιμάζουμε ανά τακτά διαστήματα!Μόνη της τρώει μόνο τα μπισκότα!!!!!

Βρε κορίτσια εσάς ζητάνε να φάνε ό,τι τρώετε εσείς...Εμείς έχουμε φοβερό πρόβλημα...Δεν τολμάμε να πάρουμε να φάμε κάτι και φωνάζει μαμ, μαμ και έρχεται να της δώσομε να φάει...Σαν σκυλάκι έρχεται από πίσω και μας παρακαλάει... :dry::dry: Και συνήθως της δίνουμε, γιατί αλλιώς ουρλιάζει!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Βρε κορίτσια εσάς ζητάνε να φάνε ό,τι τρώετε εσείς...Εμείς έχουμε φοβερό πρόβλημα...Δεν τολμάμε να πάρουμε να φάμε κάτι και φωνάζει μαμ, μαμ και έρχεται να της δώσομε να φάει...Σαν σκυλάκι έρχεται από πίσω και μας παρακαλάει... :dry::dry: Και συνήθως της δίνουμε, γιατί αλλιώς ουρλιάζει!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Ακριβως τα ιδια και εμας!!!!

ΚΑι με τον καφε,και με τα αναψυκτικα.

Ειδικα με το κουτακι απο την cocacola zero γινεται χαμός!!!! :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Ζenia καλωσόρισες και να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!!Αλήθεια αγοράκι ή κοριτσάκι είναι;;;;Είμαι η Γωγώ κι έχω ένα κοριτσάκι, την Ιωάννα, η οποία γεννήθηκε στις 11 Απριλίου 2009.

Έχω αγοράκι,τον Χρήστο!!!!!Στις 25 γεννήθηκε!!!Ρε κορίτσια εμένα το αυγό δε θέλει ουτε να το βλέπει.Του το βάζω και ε΄γω στην κοτόσουπα.Μέχρι να κλέισουμε χρόνο τρώγαμε και εμεις 2 φορέ ψάρι, 3 κοτόπουλο και 3 μοσ΄χαρι.Μετά το χρόνο μας είπε οτι τρώμε και εμείς με προσοχή εννοείται.Άντε να δούμε.... :silly: :silly:

Και ο δικός μου είναι ζήτουλας,τρελλός ζήτουλας!!!!!Σαν ουρίτσα,σε παίρνει απο πίσω οτι και αν τρως ή πίνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ αυτό το κάνει και ο Νικόλας ;) Μην τυχόν και φάμε κάτι μπροστά του όλο μαμ και μαμ είναι και αν δεν του το δώσουμε γίνεται χαμός... :ohmy: Όσο αφορά στο φαγητό ακολουθώ το ίδιο πρόγραμμα με σένα απλά δεν του έχω δώσει ακόμη όσπρια. Θα τα ξεκινήσω όμως από αύριο κιόλας.

Είχα ξεχάσει ότι της τα δίνεις κομματάκια, να σου πω την αλήθεια όσες φορές του έχω δώσει σε κομματάκια τα τρώει, έχει και 7 δόντια... Απλά φοβάμαι ας πούμε να του δώσω μήλο, έστω και πατημένο ή το κρέας... Τεσπα φαντάζομαι σιγά-σιγά θα συνηθίσω... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Ποιό παιδάκι γίνεται σήμερα ενός??????????????????Ο Νικόλας :):):)

Χρόνια Πολλά γεμάτα υγεία και αγάπη. Νινάκι μου να τον χαίρεστε και να τον δείτε όπως εσείς επιθυμείτε. Η ζωή του να είναι πάντα ένα τεράστιο χαμόγελο γεμάτη όμορφες στιγμές και ανθρώπους που τον αγαπάνε.

Πές μου τι ετοιμάζεις για το πάρτυ αύριο έλα πέεεεεεεεεεεεες :P

Παναγιώτα τι ακούω? Με το καλό να έρθει και το δεύτερο μωράκι σας. Αλήθεια φυσιολογικά ή με καισαρική γέννησες την πρώτη φορά?

Ζένια καλως ήρθες στην παρέα μας να χαίρεστε τον Χρήστο σας.

Κορίτσια προχτές πέρασε μια φίλη μου και μου είπε πολύ ευχάριστα νέα. Είναι χρόνια παντρεμένη και δυστυχώς μετά απο πολλές προσπάθειες και θεραπείες δεν κατάφεραν να κάνουν ένα παιδάκι. Οπότε την βλέπω να μπαίνει στην δουλειά μου με ένα πλατύ χαμόγελο και τι μου λέει. ΅Εγινα και εγώ μαμά΅ και το πρώτο που σκέφτομαι είναι οτι τα κατάφερε και έμεινε έγκυος ΅Να σου δείξω την κόρη μας που υιοθετήσαμε απο το Μητέρα΅ και έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Δεν είπαν σε κανέναν τίποτα και υιοθέτησαν με τον άντρα της ένα πανέμορφο κοριτσάκι 4 μηνών απο τα εγκαταλελειμένα μωρά του ιδρύματος Μητέρα. Συγκινήθηκα πάρα πολύ και ταυτόχρονα χάρηκα ακόμα περισσότερο. Περιττό να σας πω οτι αντιλήφθηκαν τι έγινε όλα τα γραφεία απο τα γέλια που κάναμε και τις φωνές. Δεν είναι οτι καλύτερο θα μπορούσε να κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσον αφορά τα φαγητά εμείς όταν καθόμαστε στο τραπέζι βάζουμε και τον Στάθη μας στο καρεκλάκι του και τρώμε όλοι μαζί γιατί αυτός είναι το αφεντικό :):):) Κορίτσια εγώ του δίνω ψαράκι 2 φορές την εβδομάδα, κοτόπουλο 2 φορές, μοσχαράκι 2 φορές και μια φορά φακή. Φρούτα τρώει πια ελάχιστα αλλά πίνει χυμούς. Κορίτσια τρελαίνεται του δίνουμε σχεδόν κάθε μέρα. Επίσης τρώμε και αυγό 3 φορές την εβδομάδα.

Δεν έχει περπατήσει ακόμα και έχουμε 7 δοντάκια. Στέκεται κάνει το πολύ δύο βηματάκια και κάθεται στον πωπό του ο τεμπελάκος μου ;)

Μου είπε η παιδίατρος να πάω να του πάρω κάτι παπουτσάκια που πιάνουν και τον αστράγαλο πεδιλάκια τα οποία θα φορέσει το καλοκαιράκι άνετα γιατι αθλητικα δεν πρέπει να του φοράμε απο τώρα. Η αλήθεια είναι οτι με τον άντρα μου του είχαμε πάρει αθλητικά λευκά της addidas και μας είπε να μην του τα ξαναφορέσουμε μέχρι να περπατήσει κανονικά. Ξέρετε κάτι επι του θέματος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...