Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! ΕΜΕΝΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΩΝ ΣΤΙΣ 9 ΜΕ 9.30 ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΟΥ ΠΕΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 8.30!! ΕΥΤΥΧΩΣ!!! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΗΝ ΠΙΕΖΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΙΕΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ!!! ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσια

Ανθούλα καλως ήρθες στην παρέα μας να χαίρεστε το μωράκι σας.

Μπεμπούλα δεν ξέρω καθόλου αυτή τη σάλτσα που λές. Εγώ θα φτιάξω κλάμπ σάντουιτσ. Ακου θα βάλω μια ή δυο μεγάλες πιατέλες οπου γύρω γύρω θα έχουν τοστάκια ξέρεις οπως αυτα του κλάμπ στα γκούντις και στην μέση πατατούλες. Πως σου φαίνεται? Τζάμπο για πιατάκια μινυ πήγες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθούλα καλωσόρισες στην παρέα μας και να χαίρεσαι το μωράκι σου...

Konstantinast μου κι εγώ τέτοια θέλω να φτιάξω, αλλά λίγο πιο μικρά...Αυτά τα σαντουιτσάκια που παίρνουμε και από τα goody's δεν έχουν μέσα μια άσπρη σάλτσα;;;;;;;Σαν μαγιονέζα να το πω;;;Πως να το περιγράψω;;;;;;Αυτό δεν ξέρω τι είναι ρε γαμώτο....Μαγιονέζα δεν πρέπει να είναι σίγουρα....Πατάτες θα έχω ξεχωριστά φούρνου, γιατί θα έχω και κρέας..Άντε το πολύ πολύ να έχω κανένα πατατάκι αν και δεν τα θέλω γιατί είναι ανθυγιεεινά... :dry::dry:

Στα jumbo που είχα πάει πριν 2 εβδομάδες είχα ρίξει μια ματιά, αλλά δε θυμάμαι να είχε με τη minnie...Είχε με την Τίνκερμπελ, μπάρμπι, πριγκίπισσες, αλλά minnie όχι, απ'ότι θυμάμαι..Βέβαια θα πάω και αύριο να ξαναδω και να πάρω και κάτι, γιατί τα χρονικά περιθώρια στενεύουν... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες.Χριστός Ανεστη!

Χρονια πολλά σε όλα τα παιδάκια που γιορτασαν ηδη τα πρώτα τους γενέθλια!

Εμεις εχουμε σημερα 7/4 γενέθλια!

Πως πέρασε ο καιρός?Νομιζω οτι ειναι χθες που τον πρωτοκράτησα στην αγγαλια μου!!

Περπατάμε πια κανονικα εδω κ 10 μερες.Πόσο πλάκα εχει οταν στρίβει....τον βλέπω κ γελάω μόνη μου.Το λεξιλόγιο μας εξακολουθει να ειναι φτωχό...Μουρμουράει συνέχεια αλλα λεξούλες καθαρες εκτος απο το μαμα,μαμ,μπαμπα κ μπέμπα που λενε τη σκυλιτσα μας,δεν λεει τπτ άλλο.Μου εχει κανει ομως εντυπωση που οταν του δινω εντολες τύπου "πήγενε να φερεις τη μπάλα" ή "φερε μου τη πιπίλα σου" με ακούει κ εκτελει κανονικά.Όταν όμως πάει να ανοιξει συρτάρι,ντουλάπι κ γενικα να κανει κατι που δεν πρέπει κ του λεω μη με αγνοει με ενα τεράστιο χαμόγελο..!!!!!Ακομα κι οταν τον μαλώνω με πιο αυστηρο υφος αυτος στην αρχη κοκκαλώνει κ μετα σκάει το χαμόγελο κ με "γράφει"....Και πως να το μαλώσεις μετα,οταν βλέπεις αυτο το χαμόγελο με τα 2 δοντάκια του λαγου?

Εσεις τι μεθοδο ακολουθήτε όσον αφορα τα "ΜΗ"?Τα μαλώνετε?Τους ριχνετε κ καμια στο πισινούλι?Πραγματικα δε ξέρω.Αυτα τα Κριαράκια ειναι οντως ετσι οπως τα περιγράφουν,δυναμικα,παρορμητικα κ αποφασιστικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthoula έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΓΛΥΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ.ΤΩΡΑ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΚΑΝΟ ΝΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!! ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΥΨΗΛΗΣ ΠΑΣΤΕΡΙΩΣΗΣ!! ΠΟΛΥ ΑΥΚΟΛΙΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

Ανθούλα να τον χαιρεσαι!

Αχ πως περιμενω κι εγω να δω αν θα μας αλλαξει το γάλα!!Τη βαρεθηκα αυτη τη σκόνη,βρασε καλα το νερο,ανακατευε να διαλυθει καλα,μου πιτσιλιεται κ πολλες φορές οταν το κουνάω,κρύωσε καλα, κι αν δεν το πιει το μωρο εκεινη την ωρα πέταμα.Και τι απαισια μυρωδια που εχει?Και τι τιμη?

Μερικοι παιδιατροι το συνεχιζουν παντως κ μετα το χρόνο.Δεν ξερω τι θα μας πει η δικια μας την αλλη εβδομαδα που θα πάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια. Εμάς τα γενέθλια μας είναι 27, αλλά ακόμα δεν έχω σκεφτεί τι θα φτιάξω.

Και εμάς δυστυχώς μας είπε εξετάσεις αίματος και ούρων στον χρόνο και το έχω πολύ άγχος. Του είχαν ξαναπάρει αίμα όταν ήταν δυο μηνών,γιατί είχαμε κάτι υποψίες για θυρωειδή(πως γράφεται αυτό;). Τελικά δεν είχε τίποτα, αλλά τον άκουσα που σπάραζε όταν του έπαιρναν αίμα και ράγισε η καρδιά μου. Και να φανταστήτε πήγαμε και στο Μητέρα που έχουν τεράστια πείρα στο να παίρνουν αίμα απο μωρά. Εκεί θα πάμε και πάλι, αλλά λέω μετά τα γενέθλια του.

Και εμάς ο παιδίατρος μας είπε να συνεχίσουμε με almiron3 σκόνη (μέχρι τώρα του δίναμε το 2) μέχρι να πάει 2 χρονών. Είναι το καλύτερο μας είπε, και επειδή όπως έχω ξαναγράψει είναι θείος του ο γιατρός(και καταπληκτικός γιατρός και άνθρωπος) οπότε δεν αμφιβάλω, οτι είναι όντως το καλύτερο για το νινί μας. Ακόμα είπε ψάρι,πορτοκάλι, ασπράδι αυγου μόλις κλείσει χρόνο.

Και εμάς περπατάει κανονικότατα, αλλά απο λέξεις, μόνο μαμά, μπαμπά, παπά! Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληπέρα μανούλες

Σήμερα με τους άντρες μου κάναμε επιδρομή στα τζάμπο για τα γενέθλια του μικρού μας. Και τι δεν πήραμε ένα καρότσι γεμάτο πιατάκια, ποτηράκια, διακοσμητικά, μπαλόνια, τραπεζομάντηλο, παιχνίδια, πινακίδα the party is here κτλ ξέρετε. Περάσαμε τέλεια :):):) Ο Στάθης οτι έβλεπε το ήθελε. Τέντωνε τα χεράκια του και με το που το έπιανε τέλος δεν το άφηνε με τίποτα οπότε αγόρασαμε και κάτι παιχνιδάκια που τα ήθελε επίμονα τι να τον κάνουμε :P:P:P

Μπεμπούλα στα τζάμπο έχει πιατάκια, ποτηράκια, χαρτοπετσέτες της μίνι στην πλευρά των αγοριών γιατί είναι μαζι με τον μίκυ. Εχει απ όλα.

Πηνελόπη Χρόνια Πολλά να χαίρεστε το ζουζουνάκι σας. Να το δείτε όπως επιθυμείτε.

Όσον αφορά το ΅ΜΗ΅ εμένα ο μικρός μου αν του πώ ΜΗ ΚΑΚΟ με κοιτάει μου γελάει αλλά εγώ εκεί επμένω οπότε τις περισσότερες φορές η αλήθεια είναι οτι κάνει το δικό του αλλά αλλές οτι και να κρατά με το που θα του το πω το αφήνει.Να του ρίξω καμία δεν του ρίχνω η αλήθεια είναι το λέω...βρε κορίτσια δεν μπορώ να του ρίξω καμία έστω και στον πισινούλι του.

Lazycat και εμας η παιδίατρός μας μας συνέστησε να πάμε στο ΝΑΝ 3 γιατί ειναι πολύ καλύτερο. Αυγό ξεκινήσαμε εδω και ένα μήνα και αύριο σειρά εχει το ψαράκι. Ξεκινάμε με φρεσκότατη τσιπούρα ψητή παρακαλώ.

Καληνύχτα μανούλες και καλή ξεκούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σας μέρα και από μένα.

Εμείς κάναμε τα γενέθλεια την Κυριακή του πάσχα και περάσαμε τέλεια. Το θέμα μας ήταν ο Γουίνι.

Πήραμε πολλά δωράκια και ένα μεγάλο παιχνίδι της Fischer Price και ο μικρός είναι ξετρελλαμένος όλη μέρα με αυτό ασχολείται χορεύει και γελάει!!! Αυτό είναι το παιχνίδι που του έφεραν http://www.toysrus.com/product/index.js ... Id=3089609

Επίσης μας έφεραν και ωραία σετ ρούχα και πυτζαμούλες που θέλαμε και καλτσούλες ;)

Εμείς ακόμα δεν περπατήσαμε.

Γάλα η παιδίατρος μας είπε συνεχίζουμε με σκόνη αλλά αυτό για 1-3 χρόνων. Το άσχημο είναι ότι δεν βγάζει μεγάλο πακέτο και αναγκάζομαι και παίρνω τα μικρά. Εδώ και μια βδομάδα ξεκινήσαμε το Frisogrow.

Αυγό φάβαμε για πρώτη φορά προχθές μόνο τον κρόκο και του τον έλιωσα μαζί με μισή μπανάνα και του άρεσε πολύ.

Χθες έφαγε φαριν λακτε και του έβαλα και μέσα μια φέτα αβοκάτο και τάρεσε πάρα πολύ.

Αύριο στα φρούτα του λέω να του προσθέσω και αβοκάτο και ελπίζω να του αρέσει γιατί είναι και πολύ ωφέλιμο !!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες

Σήμερα σερφάρω στο ιντερνετ μπας και βρω καμια πρωτότυπη συνταγη να φτιάξω κάτι που θα ξετρελάνει τους μικρούς μας καλεσμέσνους στο πάρτυ γενεθλίων μας. Βρήκα παιδική γρανίτα αλλά πολύ παγωμένο για την εποχή :huh: βρήκα σαμπάνια παιδική αλλά δεν ξετρελάθηκα :huh: βρήκα κεικ παιδικό με smarties ωραία εμφάνιση αλλά αφού θα εχω την τούρτα πάλι γλυκό? Τι να φτιάξω πείτε καμιά ιδέα.

Μπεμπούλα τελικά αυτη η άσπρη σάλτσα στα σαμτουιτσάκια είναι απλή μαγιονέζα. Σε όσα site μπήκα με φαγητά παιδικών πάρτυ σε όλα τα σαντουιτσάκια απλή μαγιονέζα είχαν.

Ρώτησα μια φίλη μου που δουλεύει στα γκούντις και μου είπε οτι και αυτοί απλή μαγιονέζα βάζουν στο κλάμπ. Μόνο το σταρ κλάμπ έχει άλλη σάλτσα.

Mango έγραψες *Αυγό φάβαμε για πρώτη φορά προχθές μόνο τον κρόκο και του τον έλιωσα μαζί με μισή μπανάνα και του άρεσε πολύ.*

Αυγό με φρούτο πηγαίνει? Πολλές φίλες μου που συζητάμε το βάζουν μέσα στην φρουτόκρεμα για να το φάνε τα μωρά τους και μου κάνει εντύπωση. Πάνε αυτα τα δυο μαζι σαν γεύσεις? Εμένα ο μικρός μου το τρώει σκέτο οπότε δεν το κάνω και γι αυτό μαλλον δεν μου είπε κάτι η παιδίατρος γιατι με ρώτησε αν εφαγε το αυγό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mango να σου ζήσει το ζουζουνάκι σου!!!!Να τα εκατοστήσει....

Konstantinast μου πήγα στα Τζάμπο, αλλά βρήκα πιατάκια μόνο με τον micky και έτσι πήρα κάτι ουδέτερα...Φούξια με λευκό με πεταλουδίτσες κλπ...Πήρα όμως μόνο 6 πιατάκια, 6 ποτηράκια, καπελάκια ίδια για το κεφαλάκι και ταμπέλα "The party is here".Μόνο δηλαδή για τα παιδάκια...Για τους μεγάλους θα βγάλω τα καλά σερβίτσια... :laugh: :laugh: :laugh:

Πήρα έτοιμα από το σούπερ μάρκετ τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, πίτσες, θα φτιάξω και σουφλέ, πατάτες, αρνί ψητό, σαλάτες και εντάξει....Ρώτησα για μπόμπες να τα πάρω από τα Pasarela που πήρα την τούρτα και έχουν τα 36 τμχ. 20 ευρώ...Φθηνά δηλαδή, αλλά ο άντρας μου θέλει να τα φτιάξουμε μόνοι μας...Δηλαδή ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Κι έτσι πήγε σούπερ μάρκετ και πήρε και 2 διαφορετικές σάλτσες dressing (πεντανόστιμες είναι) και θα βάλουμε κάτι τέτοιο μέσα... :laugh: :laugh: :laugh: Α!!Αγόρασε και μια παιδική σαμπάνια... :woohoo: :woohoo:

Κι εμένα η κόρη μου από 6 μηνών που της δίνω τον κρόκο από τον αυγό, σκέτο τον τρώει...Μόνο με λίγο λαδάκι!!

Τη φρουτόκρμα δεν τη θέλει ξαφνικά.... :(:( Έτσι της δίνω το πρωί μια μπανάνα ολόκληρη και τρώει και το απόγευμα στο γιαουρτάκι της βάζω κομματάκια από αχλάδι...

Ρε κορίτσια μόνο εγώ της ξεκίνησα εβαπορέ γάλα;;;;;Της δίνω το Noulac. Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να συνεχίσω σκόνη ή με εβαπορέ...Φρέσκο μετά τον 2ο χρόνο μου είπε γιατί δεν σκοτώνονται όλα τα μικρόβια.... :dry::dry:

Αλλά το εβαπορέ είναι τέλειο..Γευστικότατο!!!!!Μεγάλη ευκολία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αλήθεια αντηλιακό βάζετε στα μικρά σας όταν πηγαίνεται παιδική χαρά ή βόλτα στον ήλιο και αν ναι ποιό?

Θα τηλεφωνήσω αργότερα στην γιατρό μας να την ρωτήσω ποιό να πάρω γιατί ο μικρός μας έχει άσπρο δερματάκι και τώρα που ο καιρός καλυτερεύει πιστεύω θα το χρειαστούμε :):):) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη φρουτόκρμα δεν τη θέλει ξαφνικά.... Έτσι της δίνω το πρωί μια μπανάνα ολόκληρη και τρώει και το απόγευμα στο γιαουρτάκι της βάζω κομματάκια από αχλάδι...

Εδώ τα ζουζουνάκια μας μπεμπούλα ταιριάζουν πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstantinast μου εγώ της βάζω από πέρυσι το καλοκαίρι που πήγαμε διακοπές και ήταν 2,5 μηνών της Frezyderm...Αυτό μου είχε πει ο γιατρός και το πήρα και φέτος, γιατί και η Ιωαννούλα μου έχει λευκό δερματάκι...

Σχετικά με το ΜΗ.....Εγώ ποτέ δεν της έχω πει μη...Της λέω πάντα με στυλ τραγουδιστό "Είναι κακό, κακό, κακό, κακό..." Και της κουνούσα το δάχτυλο...Στην αρχή δε με άκουγε...Γελούσε και έκανε το δικό της...Τώρα όταν της το λέω γυρίζει και κουνάει κι αυτή το δαχτυλάκι της, γελάει πονηρά και συνεχίζει τη σκανταλιά της...Έτσι, σηκώνομαι η ταλαίπωρη μάνα και τρέχω και την παίρνω...Αυτή αρχίζει τα κλάματα και της μιλάω ήρεμα και της λέω ότι είναιν κακό και ότι πρέπει να ακούει τη μανούλα... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Konstantinast μου μου τα κάνει αυτά τα κόλπα με τη φρουτόκρεμα ανά διαστήματα...Σταματάει να τρώει φρουτόκρεμα και μετά ξαναρχίζει..Αλλά επέμενα εγώ...

Τώρα δεν της ξαναέδωσα μετά τη 2η φορά που μου το έκανε και αφού τα τρώει έτσι τα φρούτα της, δε σκάω...Αλήθεια πόσα κιλά είναι τα παιδάκια σας;;;

Εγώ τη ζύγισα το πρωί νηστική και γυμνή και ήταν 10.700 η φουσκίτσα μου...Και από ύψος τον προηγούμενο μήνα ήταν 76,5..Είναι πολλά τα κιλάκια της;;;Τι λέτε;;;Στο σώμα πάντως δεν είναι χοντρή...Μόνο μαγουλάκια έχουμε φουσκωμένα!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: Και λίίίίίίγγγγγγοοο τα μπουτάκια της!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!

Χρόνια πολλά σε όλα τα μωράκια που χρόνισαν!!! Μου φαίνεται απίστευτο!!! :cheer::cheer:

Κωνσταντίνα, Γωγώ να σας ζήσουν τα μωρουλίνια, πάντα γερά και ευτυχισμένα!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Έχω καιρό να μπω γιατί ο μικρός μου από την Κυριακή του Πάσχα το βράδυ ανέβασε πυρετό, με βήχα και μυξούλες... :(:(:( Ταλαιπωρήθηκε ο κακομοίρης με την βουλωμένη μυτούλα... Ευτυχώς ο πυρετός έπεσε την τρίτη μέρα αλλά ακόμη έχουμε λίγο βήχα και πολλέεεεεες μυξούλες. Τον έχω μπουκώσει στον ορό και στο να τις τραβάω με το nasalese αλλά δεν κάθεται με τίποτα, με αποτέλεσμα να τραβιέται, να μην τα κάνουμε καλά, να κλαίει και να ξαναμπουκώνει στο λεπτό... Επίσης εδώ και μία εβδομάδα αρνείται πεισματικά να πιει το γάλα του. Δεν θέλει ούτε να δει το μπιμπερό... :( Τρώει τα υπόλοιπα φαγητά, δεν αδειάζουμε βέβαια το πιάτο αλλά δεν έχει την όρεξη που είχε, λογικό γιατί βήχει κιόλας και με μπουκωμένη τη μυτούλα που να φάει. Με στενοχωρεί όμως πολύ που δεν πίνει το γάλα... :unsure::unsure:

Κορίτσια εμένα κοιμάται από τις 20:30 με τη γνωστή διαδικασία μπάνιο-γάλα (τώρα βέβαια αφήνουμε το γάλα) μετά παίρνει το μουσικό απαλό αρκουδάκι του, τον νανουρίζω για 5 λεπτά στην αγκαλιά μου και τον αφήνω στο κρεβάτι του αφού καληνυχτίσουμε τον μπαμπά μας και το φωτάκι που έχουμε στο δωμάτιό του :P

Γωγώ αυτό με την φρουτόκρεμα μου το κάνει κι εμένα ανά διαστήματα...

Αυγό, ψάρι έχουμε ήδη ξεκινήσει και τα τρώει μια χαρά αν και την τελευταία εβδομάδα λόγω πυρετού τα απέφυγα.

Κι εγώ κορίτσια προσπαθώ να μην του λέω μη, κάνω αυτό που κάνει η Γωγώ, λέω είναι κακό... αλλά μου γελάει με ένα πονηρό βλέμμα και συνεχίζει μέχρι να τον πάρω και να κλαψουρίζει ή να επιμένει να γίνει το δικό του...

Δεν περπατάμε ακόμη αλλά στέκεται και κάνει λίγα βήματα, μόλις το καταλαβαίνει, μου χαμογελάει και πέφτει κάτω με τον πισινό... :blush:

Περιμένω πως και πως να έρθουν και τα δικά μας γενέθλια στις 28 Απριλίου και το πάρτυ μας θα είναι το Σάββατο της πρωτομαγιάς!!!

Προς το παρόν θέλω να αναρρώσει γρήγορα για να μην ταλαιπωρείται και να ξαναβρεί την διάθεσή του αν και για παιχνίδια είναι όλο όρεξη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Γι αυτό χάθηκες εσύ Νινάκι μου και σε ψάχνω! Περαστικά στον μικρούλη σας και υπόμονη. Αν θυμάσαι τα περάσαμε και εμείς πριν λίγο καιρό και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ταλαιπωρούνται πολύ τα μωράκια μας η αλήθεια είναι αλλά τι να κάνουμε. Να έχετε γρήγορη ανάρρωση κοριτσάκι.

Κορίτσια εμάς τα γενέθλια του μικρού μας πέφτουν Τρίτη και 13 :):):) και θα τα κάνουμε Τετάρτη στις 14 του μηνός απόγευμα. Εμείς θέλαμε να τα κάνουμε την Τρίτη την ημέρα που πέφτουν ακριβώς αλλά αλλάξαμε ημέρα για να έρθει και ο αδελφός μου που είναι φαντάρος.

Μπεμπούλα μου εμάς ο μικρός μας απο κιλά είναι 10.650 (μέτρηση προηγούμενου μήνα)και απο ύψος 80 πόντους. Καλά σου λέω εγώ έχουν πολλά κοινά τα μωρά μας ;) Στο σώμα και ο δικός μας δεν είναι χοντρός μόνο μαγουλάκια έχουμε και μπουτάκια τα οποία ταράζω στα φιλιά :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σας είπα για τα γενέθλια του αντρούλη μας φτιάξαμε προσκλήσεις τις οποίες μοιράσαμε ήδη στους καλεσμένους. Τους άρεσε πολύ. Κάναμε τις αγορές όπως σας είπα παραπάνω και σειρά αυριο έχει η παραγγελία της τούρτας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανέρχομαι κα ερωτώ το εξής

Τα μωρά σας τσιρίζουν γιατί εμένα ο Στάθης εδώ και πολύ καιρό βγάζει μια τσιρίδα ενω παιζει ή κάθεται και κάτι δεν του αρέσει που μου τρυπάει το τύμπανο. Φανταστείτε οτι ακούγεται στην αυλή και είμαστε στον τρίτο. Δεν του λέω τίποτα οταν το κάνει μόνο τι αγάπη μου? με κοιτάει και ή σταματά και γελάει ή συνεχίζει να τσιρίζει (για λίγο το κάνει μην φανταστείτε).

Εσάς το κάνουν τα μικρά σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Και οι ετοιμασίες για το πάρτυ μας συνεχίζονται. :):):) Κατά τις 6 θα βγούμε με τους άντρες μου για ψώνια.

Νινάκι πως είναι ο μικρούλης σου? Διάβασα τι έγραψες σε ένα θέμα στον κ.Τζορμπατζάκη. Είναι καλύτερα τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα...Χθες κάναμε το πάρτυ μας, όμως όπως όλες οι σημαντικές στιγμές της ζωής μας, έτσι και η χθεσινή είχε τα ευτράπελά της...Καταρχήν η Ιώαννα μου ξύπνησε για πρώτη φορά στις 6 το πρωί με 38,3 πυρετό...Έπαθα σοκ!!!!!!!!Την ημέρα των γενεθλίων της είχε πυρετό!!ήταν κομμένη, ταλαιπωρημένη, αλλά ευτυχώς δεν είχε γκρίνια...Ούτε βήχα ούτε μιξούλες τίποτα...Κι εκεί που έλεγα ότι το πάρτυ μας τινάζεται στον αέρα, ανακάλυψα ότι αιτία του πυρετού είναι τα δοντάκια....

Την έκανα 5 φορές ντουζάκι, της έπεφτε ο πυρετός και ξαναανέβαινε...Μέχρι 38 βέβαια, αλλά εγώ είχα σκάσει...Τελικά της έκανα μασαζάκι στα ουλάκια με ντεπόν και συνήλθε κάπως..Λίγο πριν το πάρτυ της, της έδωσα και ένα κουταλάκι ντεπόν και ήταν περδίκι..Ευδιάθετη, απύρετη κλπ...Εγώ βέβαια ως όφειλα ενημέρωσα τους καλεσμένους που είχαμε με παιδάκια ότι η Ιωάννα είχε πυρετό, γιατί αν μια στις εκατό είχε καμιά ίωση δεν ήθελα να με πουν ανεύθυνη και να κολλήσουν και τα άλλα παιδάκια...Όμως ολοι οι φίλοι μας ήταν εκεί..Μόνο ένα παιδάκι δεν ήρθε...Η τούρτα μας καταπληκτική, τα φαγητά μας επίσης, τα παιδάκια έπαιξαν, η Ιωάννα μου έσβησε το πρώτο κεράκι της (δηλαδή εγώ το έσβησα) και όλα κύλησαν τέλεια...

Στις 11 το βράδυ λίγο πριν κοιμηθεί της έβαλα θερμόμετρο, είχε 37,7, δεν της έδωσα ντεπόν και όλη νύχτα πήγαινα και έβαζα το χέρι μου στο προσωπάκι της να δω αν είναι ζεστή, αλλά η κυρία ήταν δροσερότατη....Το πρωί ξύπνησε 10.30, είχε 36,4 και πάει κι αυτό....

Είμαστε καλά..Αν και ταλαιπωρείται λίγο....Τα διπλανά ούλα προς τα πίσω είναι τούμπανο...Σαν καρούμπαλα!!!!

Σήμερα ανακαλύπτει τα καινούριοα της παιχνίδια!!!!!!

Περιμένω νέα σας..Αν και οι περισσότερες το σκάσατε από εδώ και πήγατε στα μωράκια του Μάρτη. :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

Βλέπω ότι οι ετοιμασίες για τα γενέθλια των παιδιών μας συνεχίζονται πυρετωδώς... Γωγώ περιμένουμε φώτο να δούμε!!! Χαίρομαι που η Ιωαννούλα πέρασε τέλεια στο πάρτυ της και που τελικά δεν ταλαιπωρήθηκε από ίωση. Ελπίζω τα δοντάκια να βγουν χωρίς κανένα άλλο πόνο!!!! ;)

Κωνσταντίνα μου το μωρό είναι καλύτερα. Έχει μόνο λίγες μυξούλες και τίποτε άλλο, ευτυχώς. Πανικοβλήθηκα όμως γιατί καμιά φορά δεν ξέρεις πως μπορεί να γυρίσει η ίωση... ¨Ολα καλά όμως!!!! :cheer:

Όσο για τον Στάθη σου που λες ότι τσιρίζει, καμιά φορά τσιρίζει και ο Νικόλας είτε από χαρά, είτε από νεύρα :angry: ... Χα,χα,χα. Όταν δεν γίνεται το δικό του. Αλλά καμιά φορά... Εμένα το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι έχει αρχίσει και φοβάται κάποια πράγματα που παλιά δεν τα φοβόταν... Δηλαδή μόλις ακούσει έναν έντονο θόρυβο από μαρσάρισμα μηχανής ή αυτοκινήτου τρέχει να χωθεί στην αγκαλιά μου... Ή αν δει ένα ρομπότ που του έχει πάρει η γιαγιά μου πάλι τρέχοντας έρχεται σε μένα ή στον μπαμπά του... Τι να πω... Το κάνουν και τα δικά σας μωρά αυτό;;; Εντωμεταξύ από μωρό γενικά δεν τον έχουμε φοβίσει ποτέ και μάλιστα κι εγώ και ο άντρας μου θέλαμε από την αρχή να μην φοβάται τίποτα. Ακόμη και καμιά φορά που ψιλοέπεφτε παρόλο που μου κοβόταν η αναπνοή έκανα την αδιάφορη :dry::ohmy: Τέσπα βλέπουμε, ελπίζω να είναι κάτι παροδικό...

Καλέ ποιες πήγαν στα μωράκια του Μάρτη και μας το έσκασαν;;; :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλέ τσιρίδες βγάζει και η δικιά μου, αλλά από χαρά...Τα νεύρα που έκανε και ούρλιαζε τα έχει κόψει σχετικά...

Κατερινάκι μου εμένα δε φοβάται ιδιαίτερα...Όταν ακούει μηχανές και αυτοκίνητα που μαρσάρουν και είμαστε σπίτι, γυρίζει προς το παράθυρο. δείχενι έξω με το δαχτυλάκι της και γελάει... :laugh: :laugh:

όταν πέφτει, ακολουθούμε κι εμείς την ίδια μέθοδο..Κάνουμε τους αδιάφορους και άμα κλάψει, εμείς γελάμε για να μη φοβηθεί.... :laugh: :laugh:

Όσο για φωτογραφίες από τα γενέθλια, έχουμε μόνο μια οικογενειακή κι αυτή όχι καλή... :(:( Οι υπόλοιπες είναι με παππούδες και γιαγιάδες και παιδάκια και αυτός που τράβαγε με τη φωτογραφική, δεν του έκοψε την ώρα που σβήναμε το κεράκι να τραβήξει βίντεο.. :angry::angry::angry: άσε έχω σκάσει από το κακό μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΣΑΣ!!!

ΠΟΛΥΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!

ΠΩΠΩ ΧΡΟΝΙΣΕ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΘΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΟΥΛΑ!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΚΙ ΕΜΑΣ Η ΜΕΡΑ ΜΑΣ! ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑΚΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝΗΜΕΡΑ! ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΗΛΑΔΗ! ΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ! ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΩ ΠΡΟΣΚΛΗΣΟΥΛΕΣ! ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΥΜΜΑΖΕΨΩ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΕΡΜΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΕΝΟ ΤΟΠΙΟ!!! ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΔΩ, ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΡΑΠΕΡΑ, ΝΑΡΚΟΠΕΔΙΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ, ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΣΑΚΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ!

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΡΤΥ! ΧΡΟΝΙΖΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΤΑΚΙ! ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΠΕΝΥ ΜΟΥ ΞΕΣΑΛΩΣΕ! ΩΡΑΙΑ ΗΤΑΝ!

ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! ΑΝΤΕ ΠΙΑΣΤΗΝ ΤΩΡΑ! ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ! ΑΦΟΥ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΩ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ!

ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΙΑ ΔΟΝΤΙΑ -ΔΥΟ ΚΑΤΩ, ΕΝΑ ΠΑΝΩ- ΚΑΙ.....................

ΣΗΜΕΡΑ ΒΑΛΑΜΕ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ!!!!!!!!

ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...