Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια τι παθαίνει αυτό το σύστημα επιτέλους? Εχετε και εσείς πρόβλημα? Την μια μου γράφει πρόβλημα φόρτωσης σελίδας και τώρα δεν δημοσιεύει οτι γράφω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για όσους ασχολούνται με τα ζώδια!!!

Τα 12 ζώδια ξεκινούν να τρέξουν στα 100 μέτρα.

Πώς θα τρέξει το καθένα;;;

??????????????????????????????????????????????????????

Ξεκινά ο Κριός με ορμή, αποφασιστικότητα,

κορδωμένος από περηφάνια και σίγουρος για τη νίκη του.

Παίρνει φόρα, φωνάζει "άκρη μαλάκες και σας έφαγα!" και

τερματίζει φυσικά πρώτος.

Ο Ταύρος ξεκινά, αλλά δεν είναι σίγουρο....... ποιό έτος

θα τερματίσει!!!

Ο Δίδυμος ξεκινά, τρέχει, τρέχει γρήγορα, κάνει μια

παράκαμψη στο κοντινό σκάμμα, δίνει ένα σάλτο, περνά κι από την

σφύρα, πίνει μια πορτοκαλάδα, χτυπά έναν φιλαράκο στον ώμο,

αγοράζει ποπ κορν και κάθεται στις κερκίδες να παρακολουθήσει

τους άλλους!!!!!!

Ο Καρκίνος ξεκινά σιγά και προσεχτικά, τάχα μου

αδιάφορα, αλλά παρακολουθεί τους άλλους αν πάνε από ασφαλή

διαδρομή. Δεν υπάρχει περίπτωση να τερματίσει πρώτος,

γιατί ακόμα κι αν τον βοηθούσε η τύχη ή ο άνεμος, δεν θα άντεχε να

κόψει το κακόμοιρο το νήμα ή να δυσαρεστήσει τους άλλους με την

πρωτιά του.

Ο Λέοντας καταρχήν θα απαιτήσει αντί για βατήρα, να

έχει θρόνο. Θα του τον φέρουν. Θα ξεκινήσει να τρέχει

ακολουθώντας μια χρυσή κλωστή που θα γυαλίζει κάτω από το φώς

του ήλιου. Θα χαμογελά ταυτόχρονα στα φλάς των

δημοσιογράφων (λευκά δόντια, μαλλί φτιαγμένο) και θα

κορδώνεται με την χρυσή του πανοπλία, εχμμμ.... φανέλα. Δεν θα

τερματίσει πρώτος από τις πολλές χαιρετούρες, αλλά

οι δημοσιογράφοι θα γράψουν ότι ήταν ο πρώτος. Αν φτάσει όμως

πρώτος και το νήμα δεν είναι χρυσό, δεν θα καταδεχτεί να το

κόψει!!!!!

Η Παρθένος πριν ξεκινήσουν θα μετρήσει τους

δώδεκα βατήρες για να σιγουρευτεί ότι έχουν όλοι ίσα

μέτρα να διανύσουν και να μην κλέψει κανένας. Έτσι, τίμια και

σοβαρά. Ξεκάθαρες δουλειές. Θα ανακαλύψει κάποια χιλιοστά

διαφορών και θα κάνει φασαρία για την αδικία, για τα στημένα

παιχνίδια, για τους κριτές που τα παίρνουν, για τους θεατές που δεν

μιλάνε και κάθονται σαν ζώα, για την βρωμιά

και την ακαταστασία στο γήπεδο, μέχρι που θα γίνει αντιπαθής και

θα της φωνάξουν οι άλλοι να το βουλώσει. Θα κάτσει στη μέση του

γηπέδου και θα κλαψουρίζει για δικαιοσύνη ώσπου...

Θα έρθει ο Ζυγός, με όμορφο αθλητικό συνολάκι,

καπελάκι πολύ σικάτο, με κομψούς τρόπους, θα χαιρετήσει ευγενικά,

θα ηρεμήσει τους κριτές και τους διοργανωτές, θα παρηγορήσει την

Παρθένο, θα ξεκινήσει συνεννοήσεις και διαβουλεύσεις

με τα άλλα ζώδια για δίκαιο και πολιτισμένο παιχνίδι και μετά θα

αρχίσει να τρέχει. Δεν πρόκειται να φτάσει ποτέ πρώτος. Έχει να

περάσει κι από τους δημοσιογράφους, να εξηγήσει τί

έγινε...

Ο Σκορπιός, Θα έχει υπολογίσει τα πάντα. Με το μπαμ,

θα σκάψει ένα λαγούμι, θα προχωρήσει υπογείως προς το

τέρμα, θα διαγράψει υπολογισμένα μικρότερη διαδρομή και θα έχει

πληρώσει ελεύθερους σκοπευτές να σκοτώσουν τους πιο

επικίνδυνους αντιπάλους του! Θα έχει δε πληρώσει και τους κριτές

να τον βγάλουν πρώτο!!!! "Τα πάντα στη ζωή έχουν ένα

τίμημα"

Ο Τοξότης με τα γρηγορότερα πόδια, θα ξεκινήσει

σαν βολίδα. Θα σκίσει τον αέρα σαν τόξο. Δεν θα τον

πετύχουν οι ελεύθεροι σκοπευτές του Σκορπιού. Θα κέρδιζε σίγουρα

και τον Κριό ή τον Λέοντα, αν στο δρόμο του δεν τύχαινε κάποιος

φίλος να χαζολογήσει (ο "φίλος" είναι βαλμένος από

τον Σκορπιό!!!!!!!)

Ο Αιγόκερως θα φωνάξει για τα 5 εκατοστά που του

έχουν προσθέσει (δίκιο είχε η Παρθένος), για τους ελεύθερους

σκοπευτές του πανούργου Σκορπιού, αλλά όταν τρέχει,

τρέχει. Δεν παίζει. Επικίνδυνος αντίπαλος.

Ο Υδροχόος θα καταφθάσει με μια τρελή φόρμα, με

μαλλί τρελού επιστήμονα και με μια

τρελή ιδέα: "βρε παιδιά, βρε παιδιά, γιατί να τρέξουμε

ευθεία; Ας κάνουμε κάτι διαφορετικό. Να τρέξουμε με την

όπισθεν. Ή σε ζιγκ-ζαγκ. Μπορούμε επίσης να τρέξουμε μερικά μέτρα

μείον. Ή να τρέξουμε γυμνοί. Έ;;; Τι λέτε. Ας το συζητήσουμε βρε

παιδιά. Που πάτε ρε;;;; Κανείς δεν με καταλαβαίνει..." Και θα

ατενίσει το άπειρον.

Ο Ιχθύς θα είναι σε περισυλλογή: "τώρα να τρέξουμε ή να κάτσουμε εδώ που είμαστε;

Είναι κι ωραία μέρα σήμερα... Αλλά καλύτερα να τρέξουμε. Όμως

πάλι... δεν ξέρω... τι να πω... δύσκολη απόφαση βρε παιδί

μου... Έχει η ζωή κάτι διλήμματα!!!!!!!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα μου μπράβο που το μωρό είναι καλύτερα!!! Πολύ χαίρομαι!!! Προσπαθούσα κι εγώ από χθες να στο γράψω αλλά δυστυχώς τη μία με πέταγε έξω και την άλλη δεν δημοσίευε τίποτα κι έγραφα εγω σαν την τρελή... Με έχει κουράσει το μάμμυ με αυτά που κάνει... Τι παθαίνει;;;; Λένα τι γίνεται;;;

Λοιπόν και το δικό μου το μωρό είναι μια χαρά και Lazycat κι εγώ το βράδυ για να κοιμηθεί αφού τηρήσουμε την καθημερινή μας ρουτίνα, μπανάκι, άλλαγμα, νανούρισμα... μετά τον παίρνω αγκαλιά χωρίς να πιει γάλα, δεν θέλει εκείνη την ώρα, τον κάνω βόλτα στο δωμάτιό του πάνω-κάτω, εκείνο έχει γύρει το κεφαλάκι του πάνω μου και αποκοιμιέται συνήθως στα 10-15 λεπτά. Παλιά τον έβαζα στο κρεβάτι και κοιμόταν μόνος του χωρίς πρόβλημα, τώρα με τίποτα. Θέλει την συγκεκριμένη διαδικασία... Αν παρεκλίνω χαλάει όλο τον κόσμο. :unsure: Γι'αυτό κι εγώ κάθε βράδυ κάνω ακριβώς τα ίδια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελάρες μου γεια σας και πάλι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Ελειπα ενα μηνα γυρισα χτες και άνοιξα τον υπολογιστή μετά απο τόσο καιρό!!!!Ο μικρός μου χρονίζει την Κυριακή!!!Ετοιμαζομαστε για το πάρτυ!! :woohoo: :woohoo: περπατάει πλέον κανονικά και ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιβγάλαμε την προηγούμενη βδομάδα τα 2 κατω δοντάκια μαζι!!!Επιτέλους!! :laugh: :laugh:

φιλακια πολλά θα τα λέμε τωρα πιο συχνα!!

φιλάκια στα όμορφα μωράκια σας!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα κι από μενα...Βρήκα λίγο χρόνο να μπω να διαβάσω τα νέα σας...Καλέ τι φοβερές εξελίξεις είναι αυτές;;;;Μόνο η δικιά μου η γαϊδούρα δεν περπατάει;;;; :laugh: :laugh: :laugh:

Εμείς στεκόμαστε πλέον μόνες μας για πολλή ώρα, κάνει 1-2 βηματάκια και κάθεται κάτω..όταν συνειδητοποεί ότι δεν στηρίζεται πουθενά, τσουπ....τον κώλο κάτω!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Κάνει γεια, στέλνει φιλιά, της λες πόσο πολύ αγαπάς τη μαμά και τον μπαμπά και σηκώνει τα χέρια ψηλά και δείχει, κάνει ζήλια, δείχνει που είναι το φως, η τηλεόραση, οι φωτογραφίες της μαμάς και του μπαμπά, κάνει έλα, δίνει με το χεράκι της ό,τι τρώει και σε εμάς, κάνει κουπεπέ, παλαμάκια, της λες πως κάνει το παπάκι και κάνει "πα-πα-πα", το σκυλάκι "γα-γα"....

Από λεξούλες λέει μαμά, μπαμπά, γιαγιά, παππού, χαάάά (από το χαρά που λένε την πεθερά μου), μπάμπο(λάμπρο),κακά, μαμ....Αυτά!!!!Στις 11/4 έχουμε γενέθλια και θα το γιορτάσουμε!!!!Και ανυπομονούμε να περπατήσει!!

Κωνσταντινάκι χαίρομαι που είστε καλύτερα....

Καλέ κορίτσια γιατί τα κοιμίζετε στην αγκαλιά....;;;;;;Εμείς κόψαμε την κακιά συνήθεια στις 40 ημέρες....Τώρα κάνουμε μπανάκι, ετοιμαζόμαστε, πίνουμε γάλα και την βάζω στην κούνια της με μουσικούλα, το αρκουδάκι της και πιπιλόνι, δεν κλαίει, παίζει και μετά κοιμάται...Επίσης της έδωσα κι έφαγε μια μέρα αντί για το φαγητό της μακαρόνια, περνάμε διάφορες φάσεις με τη φρουτόκρεμα και τρώμε ό,τι υπάρχει.....

Είμαστε αισίως 10,200 και 56,5 πόντους....Και χθες το βράδυ ξεκινήσαμε γαλατάκι εβαπορέ...Nulac...ΤΟ ήπιε στο λεπτό!!!!Αυτά!!!!!

Περιμένω νέα σας...Κατερινάκι σειρά σου!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Μπεμπούλα μην ανησυχείς δεν είναι μόνο η δικιά σου που δεν περπατάει αλλά και ο μικρός μας μια απο τα ίδια. Του πήρε η αδελφή μου ένα παιχνίδι της φίσερ πραις το οποίο έχει ρόδες, στέκεται και το σπρώχνει να προχωρήσει όρθιος. Είναι σαν αυτοκινητάκι μόνο που δεν έχει καθισματάκι αλλά το μωρό στεκεται όρθιο. Το πάει αέρας :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες και Χρόνια Πολλά

Σήμερα μιας και ο Στάθης μας είναι πολύ καλύτερα και η ημέρα μας το επέτρεπε πήγαμε οικογενειακώς στην παρέλαση. Τι να σας λέω! Ο μικρός μας ξετρελάθηκε. Όλη την ώρα χτυπούσε παλαμάκια και έκανε γειά στα παιδάκια που παρέλαζαν. Τι τράβηξε η σημαία που του πήραμε δεν φαντάζεστε. Πήγαμε και για καφεδάκι με παρέα και περάσαμε πολύ ωραία.

Εσείς τι κανατε? Πως περάσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χθες βγάλαμε ένα ακόμη δοντάκι δηλαδή έχουμε αισίως 7!!!! :cheer::lol: Την τελευταία βδομάδα είχε μία ανυσηχία και τελικά ήταν το δοντάκι...

Πήγαμε παιδίατρο και ειμαστε 9.900 και 78 πόντους. Σε 2 μέρες γινόμαστε 11 μηνών και περιμένουμε πως και πως να χρονίσουμε για να το γιορτάσουμε!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Γωγώ η σειρά μας... Κάνουμε σχεδόν ό,τι κάνετε κι εσείς. Δηλαδή στεκεται και μόλις κάνει ένα βήμα, το καταλαβαίνει, χαμογελάει και πέφτει με τον ποπό κάτω. Τρώει ψωμάκι και γίνεται χάλια... Λέει μαμά και μαμάμ στα δύσκολα, μπαμπά και μπαμπούι όταν τον φωνάζει χαϊδευτικά, γιαγιά, παππού, φι (φωνάζει την σκυλίτσα μας την φοίβη), πίπι (πιπίλα), πάει (όταν του βγάζω την πιπίλα), άντε, κακά, νταντά, παπά και τέλος όποιον ξένο θέλει να φωνάξει που δεν του δίνει σημασία του κάνει εεεεεεε... Πολύ ευγενικό...χα,χα...

Επίσης κάνει γεια, γελάει μόλις δει τις φωτογραφίες μας και μας φωνάζει κανονικά (του τις δείχνει η μάμά μου όταν εμείς είμαστε στη δουλειά), σηκώνει τα χεράκια όταν τον ρωτάμε πόσο μας αγαπά, με φιλάει στο στόμα αλλά γενικότερα δεν δίνει φιλιά αλλού, ούτε και στέλνει, δείχνει το φως και κάνει φου, διαβάζει τα βιβλία του και μόλις του πω που είναι κάτι στο βιβλίο μου λέει κει με το χεράκι του(από το εκεί) χωρίς όμως να ειναι σωστά αυτά που δείχνει... χα,χα!!!

Αυτά από εμάς προς το παρόν... Τώρα το επόμενο βήμα θα είναι να περπατήσουμε... Ανυπομονώ!!!!

juliana συγχαρητήρια για το περπάτημα!!! Άντε καλέ και όλο έλεγα που είσαι!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki1 έγραψε:

και τέλος όποιον ξένο θέλει να φωνάξει που δεν του δίνει σημασία του κάνει εεεεεεε... Πολύ ευγενικό...χα,χα...

Και ο δικός μου άμα θέλει να φωνάξει ένα ξένο το ίδιο κάνει :laugh: :laugh:

Βγάλαμε και 1 δοντάκι και πάει να βγει και το άλλο επιτέλους.

Ο δικός μου έκανε 5 ολόκληρα βήματα μόνος. Γενικά στέκετε στο ίδιο τόπο χωρίς να κρατά αρκετή ώρα.

Όταν νευριάσει και θέλει κάτι και δεν του το κάνουμε τσιρίζει και γίνεται ολοκόκκινος όταν είμαι κοντά μου δίνει και μια σφαλιάρα και κλαίει :laugh: :laugh: Η γενικά αμα θέλει κάτι και του δίνω κάτι άλλο φωνάζει και τα πετάει όλα έξω απο το πάρκο του! Επίσης όταν πάει να κάνει κάτι που δεν πρέπει και του φωνάζω καταλαβαίνει και τότε βιάζετε και κάνει αυτό που θέλει μέχρι να τον φτάσω ! :angry:

Το μαμά μπαμπά γιαγιά τατα τα είπαμε απο πριν και τα λέμε ακόμα. Την μικρή της κουνιάδας μου που την λένε Δανάη την φωνάζει ..άη. :laugh: Την γατούλα την φωνάζει ...ούλα. :laugh: Του αρέσουν τα πολύφωτα που έχω στο σαλόνι και όποτε μπούμε μου τα δείχνει και γελάει μιλάμε για πολύ γέλιο :laugh: Κάνει γεία, κουπεπέ, φτιάχνει κουλουράκια, δείχνει πόσο μεγάλος θα γίνει, κάνει ευχαριστώ και παλαμάκια.

2 Απριλίου έχουμε γενέθλεια και ακόμη δεν έχουμε κάνει τίποτα !! Αυτά για την ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια κάνουμε βηματάκια επιτέλους!!!!!!!!!Πολλάααααα!!!!Όταν λέω πολλά εννοώ 6-7...Δεν έχουμε δοκιμάσει περισσότερο!!!!!!Αλλά ρε κορίτσια είναι πολύ τεμπέλα...Στέκεται κανονικότατα για πολλή ώρα...Αλλά όταν μπουσουλάει και πάω να τη σηκώσω για να περπατήσει κάνει τέτοια νεύραααααα......Κοκκινίζει, σφίγγεται, τεντώνεται και ουρλιάζει....Για να την κάνω να περπατήσει, αφήνω τηλεκοντρόλ και κινητό στον καναπέ, την παίρνω πίσ, τη σηκώνω όρθια, στέκεται και τρέχει να τα πάρει...Πολύ γέλιο!!!!!!!!!!Θα τρελαθώ από τη χαρά μου...Αν δεν ήταν τεμπέλα τώρα θα έτρεχε!!!!!!!!!!

Κατερινάκι βλέπω πολλές εξελίξεις!!!!Μπράβο σας!!!!!!!

Και εμένα τους ξένους έτσι τους φωνάζει.....Εεεεεεεεεεεεεειιιιιιιι....

Α!!!!! Και όταν βλέπει παιδιά έξω ή στην τηλεόραση, λέει ΠΑΙΓΙΑ........ :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Σήμερα ο μικρός μας έβαλε στο μάτι τις πρίζες. Καλά και ντε να βγάλει το προστατευτικό που έχουμε βάλει. Είναι πολύ επίμονος δεν κάνει πίσω με τίποτα αν θέλει κάτι. Μή αγάπη μου κακό του λέω και αυτός εκεί. Να τον πηγαίνω στα παιχνίδια του και αυτός να τεντώνεται και να νευριάζει...ο ανταρτάκος μας. Εμείς δεν έχουμε περπατήσει ακόμα αλλά το προσπαθούμε αρκετά. Τώρα πιάνεται απο τον καναπέ και στεκεται για δεύτερα μόνος του και πιάνεται απο το τραπεζάκι του σαλονιού. Τον κρατάμε απο τα χεράκια με τον άντρα μου συνέχεια και γυρνάμε το σπίτι αλλά είναι λίγο τεμπελάκος προτιμά το μπουσούλημα. Απο λεξούλες λέμε μπαμπά, παππού, γιαγια, μια φορά στο τόσο μαμα, για, ουβ ουβ (το σκυλάκι), ατα, ντα ντα. Κάνουμε γειά, παλαμάκια, τον ινδιάνο, φιλάκι με το χεράκι.

Όταν βλέπουμε παιδάκια θέλουμε όπωσδήποτε να τα κάνουμε καλό καλό στα μαλλάκια τους και να τα πιάσουμε. Χαίρεται πάαααααααρα πολύ όταν συναντά παιδάκια :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια καμιά πρόταση - ιδέα για τα γενέθλια :huh::huh::huh: Καναμε μια λίστα με τα άτομα με τον άντρα μου και μαζεύτηκαν 30!!!! άτομα μαζί με τα παιδάκια. Είμαστε υπο σκέψη να τα κάνουμε σπίτι ή σε παιδότοπο?

Περάσαμε τις προάλλες απο ένα μαγαζί με μπαλόνια και έιχε στη βιτρίνα ένα μεγάλο μπαλόνι κάτω και επάνω σε αυτό δεμένα πολλά μικρά χρωματιστά μπαλόνια τα οποία σχημάτιζαν ένα αερόστατο. Στο μεγάλο γράφεις αν θες το όνομα και τα μικρά εχουν διάφορα σχεδιάκια επάνω. Μας άρεσε πολύ. Αν καταλαβαίνεται απο την περιγραφή πως σας φαίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά

Σήμερα πήγαμε εκκλησία και μετά γυρίσαμε σπίτι και περιμέναμε τον άντρα μου να έρθει απο την δουλειά. Λέγαμε να πάμε για κανένα καφεδάκι αλλά ο μικρός μας μιας και ξύπνιος απο τις 6.30!!! νυσταξε και κοιμήθηκε οπότε καθίσαμε σπιτάκι μας.

Μας πήρε τηλέφωνο και ο νονός του και απο βδομάδα θα του φέρει την λαμπάδα του, αυγό κτλ. Μου λέει τι θέλει το βαπτιστήρι μου και του λέω πάρε του οτι θες τωρα που δεν καταλαβαίνει και δεν ζητάει γιατί αργότερα όλο και κάτι θα θέλει όπως τα περισσότερα παιδάκια. Αυγό πάρε του κιντερ που του αρέσει πολύ του λέω και θα το φάω εγώ χι! χι! χι! :):):)

Καλά δεν του είπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιό παιδάκι γίνεται σήμερα ενός έτους???????????????

Της juliana :):):):)

Αυτό το βιντεάκι για εσάς με τις πιο θερμές ευχές μας για οτι καλυτερότερο για εσάς και το μωράκι σας.

*το εγραψα πριν πάνω απο το βιντεάκι αλλά ποιος ξέρει γιατί δεν το εμφάνισε :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana μου να τα εκατοστήσει ο κούκλος σου!!!!Να είναι γερός και ευτυχισμένος σε όλη του τη ζωή!!!!

Konstantinast μου επειδή κι εμείς σκεφτόμασταν σπίτι ή παιδότοπο, αποφασίσαμε σπίτι...Είναι τα πρώτα μας γενέθλια και θα τα κάνουμε σπίτι...Εξάλλου, πιστεύω ότι είναι πολύ μικρά τα παιδάκια μας για παιδότοπο!!!!Δε θα το ευχαριστηθούν...Δε θα μπορούν να παίξουν στα παιχνίδια αυτά αφού μόλις ξεκίνησαν να περπατούν!!!Επιπλέον εμείς δεν έχουμε να καλέσουμε και πάρα πολλά παιδάκια...4-5 θα είναι ένα χρόνο μεγαλύτερα από την Ιωάννα μου...Άσε που απ'ότι μου είπαν οι παιδότοποι είναι πανάκριβοι για πάρτυ!!

Κι εμείς θα έχουμε πολλά άτομα, 30-40, αλλά όλοι οι καλοί χωράνε...Να σου πω την αλήθεια δεν τους θέλω όλους αυτούς, αλλά έχουμε σόι μεγάλο... :laugh: :laugh: :laugh:

Και τώρα ήρθε η ώρα να σας πω νέα...Περπατάμε σχεδόν κανονικά....Πηγαίνει από τον καναπέ μέχρι την τηλεόραση, γυρίζει....Κάνει πάνω από 20 βήματα χωρίς να πέφτει.... :woohoo: :woohoo: Επιπλέον, αρχίζει και γυρίζει περπατώντας...Δηλαδή εκεί που πάει προς μια κατεύθυνση, γυρίζει κανονικά όπως είναι όρθια και πάει αλλού...Η αλήθεια είναι ότι φοβάται λίγο, αλλά κάθε μέρα κάνει όλο και περισσότερα βήματα...Τι πλάκα έχουν...Τρελαίνομαι...Τη βλέπω να πηγαίνει βηματάκι βηματάκι και θέλω να της δαγκώσω το ποπουδάκι!!!!

Αυτά!!!!Ελπίζω μέχρι τα γενέθλιά της να περπατάει πολύ καλύτερα....Τώρα κάνει ναι μεν πολλά βήματα, κρατάει την ισορροπία της, αλλά αν πέσει, δεν μπορεί να σηκωθεί επι τόπου..Πρέπει να μπουσουλήσει, να πάει να πιαστεί από κάπου να σηκωθεί και να ξεκινήσει από την αρχή!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αχ μεγάλωσαν τα ζουζουνάκια μας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά

Μπεμπούλα να χαίρεστε την κούκλα σας. Να είστε πάντα καλά γεμάτοι υγεία, αγάπη και απέραντη ευτυχία και να την δείτε όπως επιθυμείτε.

Χιλιόχρονη η ζουζούνα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ να μπώ στο φόρουμ πολλές φορές κατα την διάρκεια της ημέρας και συνέχεια μου βγάζει πρόβλημα φόρτωσης σελίδας.

Επίσης θέλω να ενημερώσω την μπεμπούλα οτι τις ευχές για τα γενέθλια της μικρής της συνόδευε και ένα πολύ ωραίο βιντεάκι αλλά που είναι? εεεεεεεεεεεεεεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Τι ωραία, αρχίσαμε ήδη τα γενέθλια ε; Χρόνια πολλά στα ζουζούνια σας.

Εμείς πήγαμε παιδίατρο την Τετάρτη και τον βρήκε μια χαρά. Είναι 74,5 πόντους και 8550 κιλά. Μινιόν ως συνήθως. Περπατάμε πια κανονικά. Βρε κορίτσια, εσείς τι ώρα βάζετε τα νινάκια για ύπνο; Ο παιδίατρος μου είπε οτι πρέπει να μάθει να κοιμάται κατά τις 9 και οτι τώρα πρέπει να μπει σε πρόγραμμα, γιατί μετά θα είναι πολύ δύσκολο. Αφήστε που μου είπε οτι όταν κοιμάται αρκετά και ΝΩΡΙΣ, εκρίνεται μια ορμόνη που τον κάνει να ψηλώνει. Εμάς όμως κοιμάται 10.30 με 11 και καμιά φορά 11.30!Έχω προβληματιστεί. Εσείς έχετε πρόγραμμα ύπνου;Εγώ πάντα τον άφηνα να νυστάξει εκείνος. Λέτε να μου μείνει κοντός και μετά να με κατηγορεί; :P Για πείτε καμιά ιδέα, γιατί μου φαίνεται βουνό να τον κάνω να κοιμάται νωρίτερα. Εδώ και που νυστάζει, παλεύουμε για να κοιμηθεί. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες

Ο μικρός μας κοιμάται οπότε είπα να μπω μιας και τελείωσα κάτι δουλίτσες :):):)

Lazycat αλήθεια ισχύει κάτι τέτοιο όσον αφορά το ύψος? Κοίτα εμάς ο μικρός μας 10 το πολύ 10.30 κοιμάται. Υπήρξαν όμως και βράδια που κοιμήθηκε 11 ακόμα και 12 παλιότερα. Σιγά σιγά φτιάχνει μόνος του το προγραμμά του. Εγώ ένα κολπάκι που έχω ανακαλύψει και στο λέω να το κάνεις αν θες ειναι το εξής. Κατά τις 9.00 με 9.30 το πολύ τον κάνω ένα ζεστό μπανάκι και μετά του δίνω το γάλα του λίγο παραπάνω ζεστό. Περιττό να σου πω οτι το πολύ σε ενα μισάωρο καληνύχτα σας ο μικρός μας. Δοκιμασέ το αν θές και πες μου ;)

Μπεμπούλα και Τζουλιάνα πείτε μας πως ήταν τα πρώτα γενέθλια των μωρών σας?

Νινάκι που είσαι καλέ????????

Κορίτσια δώσατε ψαράκι στα μωρά σας? Ξέρετε αν μπορώ να του δώσω τόνο φρεσκότατο που αγόρασε ο άντρας μου απο έναν ψαρά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!!!!!!!Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά...Να έχουμε υγεία και να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας...

Konstantinast μου τα γενέθλια της μπουλίτσας μου είναι αυτή την Κυριακή 11/4....Τότε χρονίζουμε!!!!!Σήμερα παρήγγειλα την τούρτα της, είναι καταπληκτική, με τη minnie και το micky baby....Θα σας βάλω φωτογραφία να τη δείτε μετά τα γενέθλια....Τώρα θέλω να κάνω τα υπόλοιπα....Να πάρω πιατάκια, ποτηράκια πλαστικά, αλλά βρε κορίτσια ξέρετε αν υπάρχουν με τη minnie και το mickey;;; Δεν έχω δει πουθενά....Θα αγοράσω τυροποτάκια, λουκανοπιτάκια, θα φτιάξω πατάτες, κρέας, σαλατούλες...Σε στυλ μπουφέ...Αν και τα παιδάκια θα είναι 4-5 περίπου 2 χρονών....Αλλά δε με πειράζει!!!Τραγουδάκια θα βάλω mazoo&the zoo....Και θα στρώσω στο δωμάτιο της Ιωάννας μου το χαλάκι-παζλ να παίζουν εκεί τα παιδάκια...Νομίζω ότι είναι πιο ασφαλές!!!

Ρε κορίτσια ξέρει καμια σας πώς φτιάχνουν τις μπόμπες, ξέρετε τα τοστάκια τα μικρά;;;;Ήθελα να τα φτιάξω μόνη μου, αλλά δεν ξέρω τι "σάλτσα" βάζουν μέσα....Έχετε καμία άλλη καλή ιδέα που θα βοηθήσει το πάρτυ μας;;;; :laugh: :laugh: :laugh:

Αυτά!!!!Κατά τ'άλλα συνχείζουμε να περπατάμε κάθε μέρα και περισσότερο, αλλά όχι σε όλο το σπίτι..Μόνο στο σαλόνι που έχω βγάλει το τραπεζάκι....Μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε.... :laugh: :laugh: :laugh:

Όσο για τον ύπνο εμένα κοιμόταν γύρω στις 9-9.30 το βράδυ, αλλά εδώ κι ένα μήνα την κρατάμε πιο πολύ και κοιμάται κατά τις 10-10.30...Τώρα μεγάλωσε και η μέρα και δε νυχτώνει νωρίς...Έτσι κοιμάται εκείνη την ώρα και ξυπνάει 9-9.30 το πρωί...Αυτά!!!Εγώ όταν είναι η ώρα να κοιμηθεί, την κάνω μπανάκι και μετά της δίνω το γάλα...Όταν είναι να της δώσω το γαλατάκι της, κλείνω όλα τα φώτα στο σαλόνι και αφήνω ένα μικρό φως στην κουζίνα...Έτσι χαλαρώνει και μπαίνει στο mood του ύπνου....Οπότε μετά τη ρεύω, βάζω τη μουσικούλα της, της λέω τώρα πάμε για νάνι, λέει στον πατέρα της γεια και κουνάει το χέρι, της δίνω το αγαπημένο της αρκουδάκι, το πιπιλόνι της, την βάζω στην κούνια της και χωρίς να διαμαρτυρηθεί μέσα σε πέντε λεπτά κοιμάται..Δοξα το Θεό κοιμάται εύκολα...Δε γκρινιάζει και δεν κλαίει...Αυτά!!!!!!!

Ψαράκι μάλλον θα ξεκινήσουμε όταν θα έρθει ο γιατρός στις 17 του μηνός...Α!!!Την προηγούμενη φορά που ήρθε ο παιδίατρος μας έγραψε να κάνουμε εξετάσεις...Γενική αίματος, ούρων, σίδηρο και κάτι άλλο...Είπε ότι είναι απαραίτητο να γίνει ένας έλεγχος πάνω στον χρόνο...Εσάς σας είπαν κάτι αντίστοιχο οι γιατροί;;;;

Φιλάκια πολλά σε σας και τα ζουζουνάκια σας!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΓΛΥΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ.ΤΩΡΑ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΚΑΝΟ ΝΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!! ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΥΨΗΛΗΣ ΠΑΣΤΕΡΙΩΣΗΣ!! ΠΟΛΥ ΑΥΚΟΛΙΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!! ΚΙ ΕΓΩ 2 ΑΠΡΙΛΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ.ΕΜΕΙΣ ΒΑΛΑΜΕ ΣΤΡΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ 11 ΜΗΝΩΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. ΠΩΣ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΧΡΟΝΙΣΑΤΕ?? ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΓΟΥΣΤΑ ΠΑΝΤΩΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγω έχω ακουσει ότι οι επισκέπτες αλλά κ εμείς, τουλάχιστον στην αρχή δεν πρέπει να ακουμπάμε τα μωρά πάνω στα ρούχα που φοράμε έξω..κ χρησιμοποιούμε αυτές τις πάνες αγκαλιας 
    • Ναιιιι εσύ πόσο είσαι?? Εγώ είμαι αρκετά πιο νωρίς από εσάς 🩵👣,είμαι τις πρώτες ημέρες του Αυγούστου που εύχομαι δλδ να τις φτάσω κιόλας 🥰🥰🧿🧿
    • Είσαι κιόλας στην 30η;; Πω πω τι καλά!!!
    • Δόξα το Θεό όλα καλά,ήσυχα!! Μου είπε η γιατρός θα με δει δύο φορές μέσα στον Ιούνιο κ 5 Ιουλίου θα κάνω το doppler..Αυτά τα νέα..Κατά τ αλλά δεν ξεκίνησα εγώ ακόμα αγορές κ έχω αγχωθει, αλλά περιμένουμε να γίνουν κάποιες εργασίες στο σπίτι κ μετά σιγά σιγά..
    • Update εμβολίου κορίτσια 😁 Όλα καλά δεν μου εμφάνισε κανένα σύμπτωμα!!!Εγώ να σας πω την αλήθεια επειδή κάνω και αντιπηκτικές δεν πολυήθελα να το κάνω αλλά εντάξει αφού έπρεπε τι να κάνουμε!!!Και εμένα ο μικρούλης είναι πολύ πολύ δραστήριος ειδικά μόλις αντιληφθεί ότι ξαπλώνω 😂🧿..Σε αλλά νέα είμαστε πια στην 30η εβδομάδα,οι ορμόνες είναι σχεδόν οκ,σε κιλάκια έχουμε αρπάξει σχεδόν 6 και συνεχίζουμε δυναμικά 🥳🥳🫣🫣.. Αρχές του μήνα έχω Doppler και μέσα του μήνα ξανά ραντεβού με τον γιατρούλη μου 🩵🩵👣👣🧿🧿
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...