Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

Kωνσταντίνα παρούσα!!!

Ο άντρας μου είναι λίγο άρρωστος, το μωρό το έχω στη μαμά μου κι εγώ ανεβοκατεβαίνω καθότι η μαμά μου μένει από πάνω μας, παίζω με το μωρό, μόλις κοιμάται κατεβαίνω στο Γιώργο και κάνω τη νοσοκόμα... :P:)

Καλέ η Juliana που έχει χαθεί;;; Που είσαι καλέ;;;; :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νινάκι μου πως σε καταλαβαίνω! Μια απο τα ίδια ο άντρας μου (Γιώργος και εμένα) είναι άρρωστος και το μωρό μας το πηγαίνω στην πεθερά μου που μένει απο κάτω μας και ανεβοκατεβαίνω. Εν τω μεταξύ ο μικρός μας έχει ακόμα αυτόν τον βήχα και ταλαιπωρείται πολύ η αγαπούλα μου ειδικά το βράδυ. Ο άντρας μου σήμερα είναι πολύ καλύτερα μόνο βήχα έχει και αυτός. Κάνει συμπαράσταση στον γιό του.

Είναι ο καιρός μια έτσι μια αλλιώς είναι και η εποχή των αλλεργιών κτλ οπότε υπομονή.

Περαστικούλια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!Θελω να ρωτησω κι εγω κατι.Εχετε ξεκινησει ψάρι?Μας ειπε η παιδιατρος οτι τωρα στον11ο θα το ξεκινησουμε.Αν ναι,τι ψαρια προτιματε?

Το πρόβλημα ειναι οτι μενω σε χωριο κ ναι μεν μπορω να εχω ολοφρεσκα ψαρια,δεν υπάρχει ποικιλία.Περναει καθε μερα ο ψαρας αλλα εχει οτι εχει ψαρεψει την ιδια μερα.Και μας ειπε η παιδιατρος οτι πρέπει να τρωμε 2-3 φορες την εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηνελόπη μου εμείς ψάρι ξεκινάμε την επόμενη εβδομάδα και μας είπε να του δίνουμε μπακαλιαράκια, τσιπούρα και γενικά οτιδήποτε φρέσκο 2 με 3 φορές την εβδομάδα σούπα με πατατα, καρότο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια κοριτσάκια μου τα μωράκια σας με τι παιχνίδια παίζουν? Λοιπόν εμάς μας έφεραν δώρο πρόσφατα απο τα Τζάμπο ένα παιχνίδι που λέγεται η φάρμα των ζώων. Είναι ένα σπιτάκι το οποίο έχει μέσα ζωάκια τα οποία πατώντας τα κάνουν τον αντίστοιχο ήχο του ζώου πχ πρόβατο μπε κτλ, δεντράκι με φρούτα τα οποία πατώντας τα παίζουν διάφορα τραγουδάκια και ένα τρακτέρ με έναν αγρότη επάνω το οποίο κινείται με πίσω στην καρότσα φορτωμενα ζωάκια και είναι όλα τα λεφτα. Ο μικρός μας έχει ξετρελαθεί :woohoo: :woohoo: :woohoo: Το τι παιχνίδι κάνει δεν λέγεται του αρέσει πολύ :):):) Σας το προτείνω να το πάρετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Είχα συνάχι 2 μέρες αλλά ευτυχώς είμαι καλύτερα... :cheer: Είναι και ο άντρας μου καλά από την γαστρεντερίτιδα και επιτέλους θα πάρουμε το μωρό μας σπίτι!!! :cheer::cheer:

Κωνσταντίνα εσείς είσαστε καλύτερα;;;; :P Εμείς παίζουμε με όλα τα παιχνίδια μας αλλά τα βαριόμαστε εύκολα... Έχουμε τρέλα με τα περιοδικά της μανούλας μου, τα ξεφυλλίζω και τα ξεσκίζω... :laugh: :laugh: Γι'αυτό η μαμά μου, μου πήρε 4 βιβλιαράκια με χοντρό φύλλο που δεν σκίζονται από την σειρά της Κ.Γιαννίκου "το έξυπνο μωρό" και τα διαβάζω όλη μέρα!!! ;);)

Πηνελόπη εγώ του παίρνω μπακαλιαράκια, αυτά μου είχε συστήσει και ο παιδίατρος.

Γωγουλίνι που είσαι;;;;; :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σας μέρα κορίτσια

Όπως είχα πει και σε παλαιότερο μου Post εγώ έχω γεννήσει 2 Απριλίου. Σε λίγες μέρες δηλαδή κλείνουμε χρόνο.

Εχει 10 μέρες τώρα που είχα καθυστέρηση και το πρωί έκανα το τεστ και ήταν θετικό. Βασικά δεν ξέρω αλλά μου ήρθε πολύ απότομο ! Δεν το περίμενα καθόλου και τώρα τι κάνω δεν ξέρω !!! Δεν το έχω πει σε κανένα ακόμα.

Βασικά σκέφτομαι διάφορα από την μια μου άρεσε η αλήθεια είναι και χάρηκα γιατί γενικά και η πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγε πολύ καλά και την απόλαυσα.Και ακόμη ότι πάντα μου άρεσε να είναι κοντά το ένα παιδί με το άλλο. Από την άλλη σκέφτομαι ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα γιατί το μωράκι μου είναι πολύ μικρό και θα δυσκολευτώ με ακόμα ένα βρέφος !!! Τουλάχιστον να ήταν 2 χρονών το μωράκι και μετά να έμενα έγκυος θα ήταν καλύτερα δεν ξέρω είμαι πολύ μπερδεμένη σας παρακαλώ πείτε και εσείς μια γνώμη. Μου ήρθε πολύ απότομα και δεν ξέρω τι να κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα θα ειναι δυσκολα με 2 βρεφακια στο σπιτι αλλα θα μεγαλωσουν μαζι αυτο ειναι το θετικο και επεισης θα τα ξεπεταξεις και τα 2 ανετα.

πιστευω οτι ειναι καλυτερα να ειναι κοντα σε ηλικια τα μωρα παρα να εχουν μεγαλη διαφορα..

σου ευχομαι να εχεις το ιδιο καλη εγκυμοσυνη οπως ηταν η πρωτη ετσι και αλλιως μεχρι να γεννησεις θα κοντευει 2 χρονων το πρωτο οποτε καλα θα ειναι νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mango καλημερα! συγχατητηρια για την εγκυμοσυνη σου! μην ανησυχεις για την διαφορα των 2 παιδιων , μεχρι να γεννηθει το μωρακι το πρωτο θα ειναι παιδακι ,θα εχει φυγει απο την βρεφικη ηλικια θα περπαταει θα λεει τις πρωτες του λεξουλες , θα καταλαβαινει απλες οδηγιες.. ειναι πολυ καλη η διαφορα τους ...

εγω γεννησα το 1ο στις 30 αυγουστου και το 2 στις 28 αυγουστου της επομενης χρονιας! ο γιος μου ακομα δεν περπαταγε! και τωρα κοντευει τα 8 και η κορη μου τα 7 ...πανε πακετο σαν τα διδυμα! και το νηπιαγωγειο ηταν μαζι στο ιδιο τμημα για μια χρονια (αφου τα νηπια τα βαζουν μαζι με τα προνηπια) και τωρα παει δευτερα ο μεγαλος και πρωτη η μικρη.

ενταξει σου ηρθε λιγο ξαφνικο! αλλα σιγα σιγα θα συνηθίσεις στην ιδεα και θα σου αρεσει! μην σου περναει απο το μυαλο καν να μη το κρατησεις !

να εχεις πιστη στον Θεο και στις δυναμεις σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

Εχετε δίκαιο μέχρι να γεννηθεί το μωράκι θα είναι σχεδόν 2 χρονών το πρώτο μου οπόταν νομίζω θα είναι καλά.

Δεν έχω πάει γιατρό ακόμα απλά έχω κάνει το τεστ και από ότι υπολογίζω από μόνη μου μάλλον θα γεννήσω τον Νοέμβριο. Οπόταν ο γιός μου τότε θα είναι 1 χρονού και 8 μηνών :ohmy: ελπίζω να είναι οκ και να μην βασανιστώ πολύ αλλά πάλυ το καλό είναι ότι θα ξεμπερδεύω μια και καλή !

Και θα ήθελα να είναι και κοριτσάκι αυτή την φορά :P Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι όντως θα είναι. Εντστικτο ίσως ή επειδή το θέλω τόσο πολύ :laugh:

Οχι οτι θα το κρατήσω αυτό είναι σίγουρο δεν υπάρχει περίπτωση.

Σκέφτομαι να μην πάω ακόμα γιατρό διότι και στις αρχές δεν κάνουν και τίποτα δεν ξέρω εσείς τι νομίζετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας,με το καλο να ερθει κ το 2ο μωρακι σου κ οσο για αυτο που ρωτας καλυτερα να πας στο γιατρο σου μια πρωτη επισκεψη,δεν ειναι κακο να σε δει,αφου εχεις γεννησει κ σχετικα προσφατα.Ε!κ αφου το ξερεις καλυτερα να αρχισεις απο τωρα να φροντιζεις κ εσενα κ το σπορακι σου.

Συγχαρητηρια κ παλι κ ολα να σου πανε τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και να μην αγχώνεσαι καθόλου. Κι εγώ έτσι αγχωνόμουνα (τα κοριτσάκια μου έχουν 15 μήνες διαφορά) αλλά τελικά είμαι πολύ τυχερή :laugh:

Ξεπετάχτηκαν και τα 2 μαζί, είναι πολύ αγαπημένα, παίζουν μαζί και όλα κυλούν υπέροχα στο σπίτι. Ειναι και ήσυχα τα δικά μου και όλα καλά.

Εμένα προσωπικά μου φαίνεται πιο δύσκολο να φτάσει το ένα παιδάκι 3, να βγάλεις πάνες, να γίνεται παιδάκι και να ξεκινάς πάλι από την αρχή με ένα νέο βρεφάκι :S

Όλα μαζί είναι καλύτερα.

Δεν το μετάνιωσα καθόλου και τώρα έχω όλο το χρόνο να κάνω το μεταπτυχιακό που θέλω, να δουλέψω και σε 3-4 χρονάκια να είμαστε καλά να προσπαθήσω για 3ο παιδάκι.

Στο 3ο νομίζω θα δυσκολευτώ περισσότερο ;)

Στο γιατρό να πας γιατί να μην πας??

Κι εγώ κοριτσάκι ήθελα να είναι για να είναι όλα τους τα χρόνια παρεούλα και τελικά έπεσα μέσα. Με το καλό!!!

Μη φοβάσαι τίποτα, υγεία να υπάρχει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια πώς γίνεται στο θέμα "ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 2009" να ανοίγει και άλλο "ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ";;;;;;; :S:S:S:S :laugh: :laugh: :laugh:

MANGO μου η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δε θα ήθελα δεύτερο σε αυτή τη φάση, γαιτί θέλω να χαρώ λίγο ακόμα τη μικρούλα μου...Αλλά ο μπεμπούλης σου θα είναι αντράκι όταν με το καλό γεννήσεις το 2ο.....Αντε συγχαρητήρια λοιπόν!!!!!! Θα τα ξεπετάξεις και τα δύο μαζί...Εγώ να σου πω την αλήθεια σκέφτομαι για μετά το καλοκαίρι να ξεκινήσουμε για 2ο...:P:P:P:P

Κατερινάκι εδώ είμαι.....Χάθηκα, δεν πολυμπαίνω...Αφενός έχω πήξει στη δουλειά και αφετέρου μου άλλαξαν γραφείο και όλοι μπορούν να δουν το pc μου...Φαντάζεσαι να δει ο διευθυντής στην οθόνη μου mammyland? :ohmy::ohmy: :laugh: :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo:

Εμείς πάμε καλά, χαίρουμε άκρας υγείας, δεν καθόματσε πουθενά, εμείς τρέχουμε από πίσω της, μας έχει βγάλει το λάδι...Σήμερα είμαστε ακριβώς 11 μηνών...Σε ένα μήνα έχουμε γενέθλια!!!! :woohoo: :woohoo: Αχ βρε κορίτσια πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός;;;;Μεγάλωσαν τα ζουζουνάκια μας...

όσο για το ψάρι, εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα... :blink::blink: Μετά το χρόνο λέει ο γιατρός!!!Κορίτσια να δείτε πώς κάνει τη μούρη της η μικρή όταν της δίνω χυμό πορτοκάλι;;;;Ξυνίζει τη μουρίτσα της και τινάζεται... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κατερινάκι περαστικά στο Νικόλα!!!!!!Άντε να ανναρώσετε να πάμε επιτέλους για ένα καφεδάκι!!!Να τα πούμε και από κοντά!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια

Απλά επειδή και εγώ γέννησα Απρίλιο 2009 το έβαλα εδώ για να σας πω τα νέα μου.

Απλά επειδή δεν το περίμενα μου ήρθε ξαφνικό και σαν να μην ήμουν ψυχολογικά έτοιμη δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι όσο παιρνάει ο καιρός θα το συνιθήσω και νομίζω θα είναι καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα. Για 3 μετά δεν ξέρω αν θα συνεχίσω είπα 2 προς το παρόν και βλέπουμε !

Εμένα ο μπέμπης μου δεν κάθεται ήσυχος θέλει να περπατούμε να παίζουμε μαζί να τον κρατάω και τέτοια. Τσιρίζει συνέχεια άμα δεν του κάνω αυτό που θέλει :S Του αρέσει να κρατά το κινητό τηλέφωνο μου να μου τραβάει τα μαλλιά. Ξετρελλαίνεται να παίζει με μπάλες και μπαλόνια. Προς το παρόν ψάρι δεν έδωσα ακόμα. Ούτε και αυγό.

Εχει φάει φακή και του άρεσε πάρα πολύ :laugh: Κρατάει όλη μέρα κουλούρια και τα τρίβει στα ούλα του άλλα τρώει άλλα όχι ακόμα δεν βγάλαμε ούτε ένα δοντάκι :S αλλά τα ούλα του φούσκοσαν μάλλον μέχρι Απρίλιο θα τα βγάλει. Υπολογίζω τώρα εγώ δεν ξέρω.

Κάνει παλαμάκια, ευχαριστώ, κουλλουράκια, κουπεπέ, δείχνει πόσο μεγάλος θα γίνει και δίνει φιλάκι :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια

Μάνγκο συγχαρητήρια να έχεις μια εξίσου καλή εγκυμοσύνη με την πρώτη και με το καλό να έρθει το μωράκι σου. Εμένα μου αρέσει πάααααααααρα πολύ τα παιδάκια να έχουν μικρή διαφορά μεταξύ τους και να μεγαλώνουν μαζί. Τέλεια θα είναι μην αγχώνεσαι καθόλου.

Κορίτσια μου όσον αφορά τα δικά μας εμάς ο μικρός μας ταλαιπωρείται ακόμα απο αυτόν τον βήχα. Πήγαμε προχτές στην γιατρό και ξεκινήσαμε μάσκα και σήμερα είναι πολύ καλύτερα. Βεβαια το βράδυ έχουμε ακόμα ενα θεματάκι με τον ύπνο γιατί είναι σε έξαρση όλα τα συμπτώματα και βήχει αρκετά αλλά απο σήμερα το πρωι εκτός του οτι έβηξε μόνο δύο φορές δεν τρέχει ούτε η μυτούλα του. Να του περάσει να μην ταλαιπωρείται ο αντρούλης μας. Πάντως πέρα απο αυτό το τρέξιμο τρέξιμο δεν σταματάει όλη μέρα παρόλο που το βράδυ δεν κοιμάται κανονικά. Παίζουμε, τραγουδάμε, κάνουμε βόλτες με το αυτοκινητάκι μας το μόνο διάλλειμα που κάνουμε είναι για φαγητό και αλλαγή πάνας :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης σήμερα γίναμε 11 μηνών. Μεγαλώνουν τα μωράκια μας και μας ξετρελαίνουν ακόμα περισσότερο με τα καμώματά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Mango πολύ ευχάριστα τα νέα!!! Συγχαρητήρια!!! Θα δεις που θα ξεπεταχτούν τόσο γρήγορα και δεν θα το καταλάβεις... :cheer:

Κωνσταντίνα μου ακόμη βήχα ο μικρός ε;;; Περαστικά σας... Αλήθεια Κωνσταντίνα μένεις Αθήνα;;;

Γωγουλίνι πάλι καιρό έχω να σου μιλήσω, ούτε στο facebook δεν σε πετυχαίνω :( Άντε πότε θα πάμε για καφέ;;;; Περιμένω... :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες

Κοριτσάκια μου ο μικρός μας ακόμη βήχει. Τι καιρός ειναι αυτός? Ταλαιπωρείται ο αντρούλης μας πόσες μέρες. Εκεί που είπαμε πέρασε ξανακύλησε. Εχτές μου εκανε και πυρετό. Σήμερα ευτυχώς οχι. Αύριο πάλι επισκεψη στην γιατρό. Δεν με νοιάζουν τα ξενύχτια γιατί τώρα πέρα απο τον βήχα εκλεισε και η μυτούλα του δεν με νοιάζει αν κοιμάμαι μόνο τρείς με τέσσσερις ώρες δεν μπορώ να βλέπω τον μικρό μας να ταλαιπωρείται. Δεν μπορεί να πάρει ανάσα, δεν μπορεί να κρατήσει πιπίλα το βράδυ, γκρινιάζει όλη μέρα γιατί είναι άυπνος και απο σήμερα δεν τρώει τίποτα μόνο γάλα πίνει. Δεν έχω πολύ χρόνο να μπαίνω γι αυτό χαθήκαμε. Όπως γυρνάω απο την δουλειά κοιτάω μόνο το παιδί και όταν κοιμάται κανω καμιά δουλεια.

Καληνύχτα μανούλες.

Αλήθεια που είστε καλέ????????????????????

Νινάκι μου δεν μένω Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά Κωνσταντινάκι μου στον μικρούλη!!!

Φαντάζομαι τι ταλαιπωρεία είναι για το μωρό να βήχει και να μην μπορεί να αναπνεύσει... :( Διάβασα και στην κατηγορία του γιατρού που έγραψες, αλήθεια όλα καλά τώρα;;; Να μας γράψεις όταν μπορέσεις να μας πεις τα νέα σου οπωσδήποτε!!!!

Φιλάκια πολλά στο μωρουλίνι!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Νινάκι μου.

Σήμερα το παιδί μας είναι πολύ καλύτερα δεν έκανε καθόλου πυρετό, , δεν έχει τόσες πολλές μυξούλες και απο το ένα ρουθουνάκι του αναπνέει κανονικά. Ο βήχας μας έχει μείνει και ο βρόγχος.

Πέρα απο την γιατρό μας πήγα και πήρα και μια δεύτερη γνώμη απο αλλο γιατρό και μου είπε ακριβώς τα ίδια. Απλά με έχει προβληματισει πολύ η άποψη του κ.Τζορμπατζάκη. Διάβασε το και θα καταλάβεις.

Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες

Σήμερα ο μικρός μας είναι πολύ καλύτερα. Πυρετό δεν έκανε καθόλου, η μυτούλα του εχει πολυ λίγες μυξούλες, βήχει λιγότερο και ο βρόγχος εχει υποχωρήσει αρκετα. Καμία σχέση με προχτές. Παίζουμε, τον κρατάμε και περπατάμε, λέμε τραγουδάκια, απόψε κοιμηθήκαμε μια χαρά άλλο παιδί :):):) Κοριτσάκια μου είχα αγχωθεί πάρα πολύ με αυτην την ιωση γιατι διήρκησε πολλές ημέρες αλλά απ οτι μας λένε γνωστοί και συγγενείς είναι γενικό το κακό αυτην την εποχή.

Καλέ κοριτσάκια που είστε???????????????????

Νινάκι μείναμε οι δυο μας να τα λέμε.

Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεία σας κορίτσια. Περαστικά στα άρρωστα μικρούλια που ταλαιπορούντε! Εμάς ο μικρός περπατάει μόνος του,χωρίς να στηρίζεται πουθενά, εδώ και μερικές μέρες. Απίστευτο μου φαίνεται...μεγαλώνουν τόσο γρήγορα! Κατα τα άλλα, λέει μπαμπά, μαμά, μάμ και άλλα μυστήρια. Κάνει γεια, κουπεπέ, ευχαριστώ και γυρνοβολάει όλη μέρα γκρεμίζοντας οτι βρει μπροστά του. Γελάει πολύ όταν τον γαργαλάω και με την γάτα μας. Δυστηχώς ακόμα παλεύουμε για να κοιμηθεί, κυρίως το βράδυ. Χωρίς κούνημα δεν κοιμάται και ας κουτουλάει απο την νύστα. Αυτά τα νέα μας. Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα τόση ώρα και τίποτα. Προσπαθώ απο εχτές να συνδεθώ και μου βγάζει πρόβλημα σελίδας και τώρα δεν δημοσιευει τις απαντήσεις. Γιατί?????????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιμένω και ξαναλέω.

Καλησπέρα κορίτσια

Σήμερα ο μικρός μας είναι πολύ καλύτερα. Βήχει αραιά και που, δεν τρέχει η μυτούλα του και το βράδυ κοιμηθήκαμε μια χαρά. Κουράστηκε τόσες μέρες και τώρα θέλει ξεκούραση ο αντρούλης μας.

Κορίτσια σε λίγο καιρό τα μωράκια μας γίνονται ενός έτους :):):) Μανούλες πρέπει να οργανωθούμε και να ανταλλάξουμε ιδέες για το πως θα το γιορτάσουμε :):):) Θα σκεφτώ και θα επανέλθω με προτάσεις ;)

Lazycat μπράβο στον μικρό σου. Όσον αφορά τον ύπνο τον κουνάς στα χέρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι που είναι καλύτερα ο μικός σου Κωνσταντίνα, είναι πολύ δύσκολο όταν είναι αρρωστούλια τα μικρά μας. Δυστυχώς ναι, 9 στις 10 φορές τον κουνάω στα χέρια για να κοιμηθεί. Καμμιά φορά αποκοιμιέται με το γάλα, αλλά πολύ σπάνια. Γενικά δεν είναι δύσκολο παιδί και δεν γκρινιάζει ποτέ χωρίς λόγο, αλλά αυτό με τον ύπνο...μερικές φορές τον κουνάω μισή ώρα! Μαρτύριο. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...