Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

Καλά ρε φιλενάδα...Είναι τέλειος ο μικρός!!!!!!Πολύ ψηλός!!!!!!Φτου φτου μην το ματιάσω το αγοράκι μου... :P:P:P

Άντε να φάτε και το αυγουλάκι σας...Εμείς ψάρι θα αρχίσουμε στο χρόνο!!!

Να σου πω ένα μυστικό;;;;Μάλλον μείναμε οι δυο μας...όλες εξαφανίστηκαν... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Καλέ κορίτσιααααααααααααα πού είστε;;;;Γιατί μας εγκαταλείψατε;;;;;; :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Μπήκατε σε άλλη κατηγορία;;;;;;;ΕΛΑΤΕ ΚΑΛΑ ΠΙΣΩ.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο μάλλον μείναμε οι δυο μας... :laugh:

Δεν μπορεί θα έρθουνε και τα άλλα τα κορίτσια... ;)

Ελάτε, ελάτε να μας πείτε καλέ τα νέα σας!!!!!! :ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαστε καλεεεε! Μάλλον κορίτσια όλες τρέχουμε πίσω απο τα ζουζούνια μας και δεν προλαβαίνουμε να μπούμε στο φόρουμ. Εμένα σήμερα στάθηκε για ένα λεπτό περίπου όρθιος, χωρίς να στηρίζεται πουθενά και μετά έκανε και ένα-δυο βηματάκια! Απίστευτο μου φαίνεται, μεγαλώνουν τόσο γρήγορα...δεν συμφωνείτε; Κατά τα άλλα είπε μία και μοναδική φορά μαμά. Μπαμπά λέει συνέχεια. Το αυγό δεν του πολυάρεσε και το γιαούρτι όυτε θέλει να το βλέπει.Το έβαλα και εγώ στην φρουτόκρεμα και το έφαγε.Τα μπισκοτάκια του αρέσουν, αλλά τρώει ένα κομματάκι και το υπόλοιπο το τρώει το χαλί. :P Φιλιά σε όλες. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Εχτές πήγαμε παιδίατρο και τώρα για εμβόλιο θα ξαναπάμε τον Μαιο. Χαρά ο μικρός μας :):):) . Δεν έκλαψε καθόλου όταν του έκανε το εμβόλιο αλλά με το που άνοιξε η πόρτα και την είδε και άρχισα να τον γδύνω ξεκινησε ουαααααααααα. Είμαστε 10 κιλά και 79 πόντοι. Απο Δευτέρα ξεκινάμε αυγό και τον άλλο μήνα ψαράκι. Για να δούμε θα τα φάει ο αντρούλης μας. Και απο Απρίλιο μου είπε να αρχίσω να του δίνω απο τα δικά μας φαγητά.

Πιάνεται απο τα πάντα (κουρτίνες, ντουλάπια, τραπεζάκι σαλονιού, κρεβάτι κτλ)και σηκώνεται. Χαρά με το που στέκεται όρθιος δεν φαντάζεστε. Επίσης είπε μία φορά μαμά :P:P:P Θα φτιάξω ταψί μπακλαβά :):):) λόγω νηστείας. Μόνο μια φορά και μετά μπαμπαμπαμπα.

Αλήθεια κορίτσια τι γάλα δίνετε στα μωράκια σας? Ξέχασα εχτές να ρωτήσω την γιατρό μας αν πρέπει να σταματήσω τώρα το ΝΑΝ2 που του δίνω και να πάρω Νουλάκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλα πολύ καλή η μικρή σου. Τι ακούω??????Στέκεται και όρθια για δευτερόλεπτα. Ετοιμη να περπατήσει και τότε θα αρχίσει το τρέξιμο το καλό :):):) Πολύ πλάκα έχουν τώρα πιστεύω οτι απο εδώ και πέρα αρχίζουν τα καλύτερα. Οπότε φωτογραφική και κάμερα ανα χείρας και απο πίσω τους συνέχεια.

Lazycat τα μωράκια μας εχουν την ίδια αντίδραση όσον αφορά το γιαουρτάκι και το μπισκότο. Και εμείς οι δύο είμαστε οι παραπονεμένες γιατί το μαμά το ακούμε σπανίως.

Ninaki εδώ είμαστε αλλά με δουλειά, δουλειές σπιτιού και κυνηγητό μικρού ελάχιστος χρόνος. Πολύ καλός ο μικρός σου. Ξεκινάμε μαζί το αυγό. Για να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ,

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!

ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ! ΑΠΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΖΗΤΩ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΣΑ! ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΡΟΥΧΟ ΤΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΣΑ!

ΕΠΙΣΗΣ ΠΛΕΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΥΖΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΜΠΛΟΥΖΕΣ, ΔΕΝ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ!

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΜΑΜΑ!!!!!!!!!!!!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΓΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ! ΟΜΩΣ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ!!! ΕΧΘΕΣ ΦΑΓΑΜΕ ΚΙΜΑΔΑΚΟ ΜΕ ΤΡΙΜΜΕΝΗ ΨΙΧΑ ΨΩΜΙΟΥ ΣΤΗΝ ΣΑΛΤΣΟΥΛΑ!

ΜΑΡΟΥΛΙ ΤΟ ΠΗΓΕ!!! :woohoo: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Denim καλώς ήρθες και εσυ στο κλάμπ των μαμάδων που δεν έχουν πει τα μωράκια τους μαμά. Και εγώ που έλεγα οτι είμαι η μόνη τώρα βλέπω και άλλες μανούλες με το παράπονο. Και είναι τόσο εύκολο αυτό το ΜΑΜΑ σαν λεξούλα :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εδώ είμαστε και εμείς!!!!!

Διαβάζω ωραία νέα και χαίρομαι πολύ!! :):)

Ρε κορίτσια εγώ έχω να τον πάω στην παιδίατρο από 7 μηνών.

Κάναμε το Infarix Hexa οπότε μας κάλυψε για 6 αρρώστιες.

Μόνη μου τον κουτσο_μετράω. :blink::blink::blink:

Και την παίρνω τηλ. μόνο για τη διατροφή.

Μου είπε ότι 12+ θα κάνουμε για τη γρίπη (αν θέλω) και 15 μηνών θα κάνουμε πάλι επαναληπτικό.

Την προηγούμενη εβδομάδα τον πήγα για τη φίμωση.Ηταν λίγο ενοχλητικό στην αρχή αλλά τώρα όλα καλά.

Κατα τα άλλα τα νέα μας:

1)Εχουμε αποθηλασει σχεδόν.Πλέον μόνο το πρωί θηλάζουμε.

2)Ξυπνάμε μόνο 1 φορά το βράδυ και πίνουμε γαλα.

3)Λεμε μπαμπά αλλα όχι μαμά.

4)Πιανομαστε και στεκόμαστε ,δε μπουσουλάμε και μετακινούμαστε με τον ποπό

5)Κάνουμε παλαμάκια

6)Εχουμε 5 δόντια

7)λέμε διάφορα ακαταλαβίστικα

8)Ακόμη τρώμε αλεσμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά και από εμένα.

Εμείς γεννηθήκαμε 25/4, 50 πόντους και 2850γρ. Η μικρή μου λοιπόν ήταν μοντελάκι τότε γιατι τώρα έχει τα πιασιματά της.

Σήμερα πήγαμε στον γιατρό και μας είπε ότι είναι 71 πόντούς (αυτό είναι καλό τώρα? εκείνος πάντως μας είπε ότι είναι φυσιολογικο) και 9260 γρ. (βλέπετε είμαστε καλοφαγούδες !!!).

Από συμπεριφορά ... μέσα στην τρελή χαρά ... αλλωνίζουμε όλο το σπίτι μπουσουλώντας και όταν βρούμε ευκαιρία πιανόμαστε από κάπου και σηκωνόμαστε !!! τις τελευτάιες μέρες στέκετε και κάποια δευτερόλεπτα όρθια ... μετά βέβαια προσγειώνεται με τα οπίσθια και βαράει παλαμάκια.

Δόντια έχουμε μόνο 2 (τα κάτω) και εδώ και αρκετές μέρες μας ενοχλούν τα πάνω αλλά δεν βγαίνουν τα άτιμα να ηρεμήσουμε.(δεν θα έπρεπε να έχουν βγεί? αγχόνομαι :S )

Όσο για κουβέντες .... εκεί δίνει ρεσιτάλ ... τι μαμα, τι μπαμπα, γιαγιά, παπού αλλά το καλύτερο της είναι το "άντε" όπου μάλιστα κάνει και συνδιασμό με μία κίνηση στο χέρι και λυνόμαστε στα γέλια.

Αυτά ... το ύψος της και το γεγονός ότι έχει βγάλει μόνο 2 δόντια πρέπει να με ανυσηχέι ???

τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου!!!!!!!!! Λειπαμε ολη την προηγουμενη εβδομαδα!!!!!!!!

Βλεπω μεγαλωνουν τα μαναρακια μας!! Μπραβο!!!

Εμεις εχουμε ακομα καιρο να παμε στην παιδιατρο! Τα νεα σε κανα δυο βδομαδες!!

Λοιπον ο κυριος ψιλοτρωει το μεσημεριανο του! Μια χαρα τα παει εκει! Εχει αρχισει κ κοιμαται καλυτερα μονος του αν κ τωρα που λειπαμε μας ΠΕΘΑΝΕ!! Ειχε ξεσαλωσει τελειως!!

Λοιπον, μουσουλαμε πλεον με τρελες ταχυτητες, στεκεται ορθια κανονικοτατα αλλα μολις το καταλαβαινει φοβαται κ κρατιεται. Κανει βηματα μονος του, τα πιο πολλα που εχει κανει ειναι 6. Απο ποσα βηματα κ πανω λεμε οτι περπαταει??

Εχει αρχισει κ βγαζει δικες του λεξουλες, το ναι του ειναι τα(οταν το λεει ανεβοκατεβαζει κ το κεφαλι - πολυ γελιο), τα ζωακια τα λεει ολα γκουα, οταν τον ρωτας ποσο αγαπας τη μαμα σηκωνει τα χερακια του ψηλα ολο χαρα, κανει παλαμακια, εχει αρχισει κ ακουει εντολες του στυλ που ειναι η μπαλα, φερε τη μπαλα, κλεισε την τηλεοραση εχει πολυ πλακα!!!!

Τελικα ποσο γρηγορα μεγαλωνουν ρε κοριτσια, χαμπαρι δεν παιρνουμε!!

Εν τω μεταξυ ακομα δεν παιρνει να φαει μονος του, ουτε να πιει! Οταν βλεπει κατι φαγωσιμο αραζει πισω κ ανοιγει το στομα του!! Με προβληματιζει λιγο αυτο..

Παναγιωτα μπραβο!! Τα καταφερατε επιτελους!!

csig μην ανησυχεις, ειναι σε φυσιολογικα πλαισια, ξερω κ μωρακι ενος ετους που εχει ενα κ αυτο οχι ολοκληρο! Μην ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

csig Καλως ήρθες στην παρέα μας. Δεν νομίζω οτι πρέπει να ανησυχείς για τα δοντάκια γιατί και εγώ εχω φίλη με μωράκι ενός έτους και κάτι και δοντάκια μόνο δύο. Όσο για το ύψος φυσιολογικό μου ακούγεται και αφού στο λέει και ο παιδιατρός σου αυτός ξέρει καλύτερα.

Στην ερωτησούλα μου απ' οτι βλέπω απάντηση καμία. Δεν πειράζει κοριτσάκια μου θα ρωτήσω τον κ.Τζορμπατζάκη. Νέες μανούλες είμαστε δεν θα τα ξέρουμε και όλα :):):)

Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες

Σήμερα με τους άντρες μου πήγαμε το πρωι εκκλησία και μετά για καφεδάκι σε παιδότοπο με παρέα. Τρελάθηκε ο μικρός μας με τόσα παιδάκια που είδε. Γελούσε και φώναζε συνέχεια ααααα μπαμπαμπα τατατα και δώστου παλαμάκια :):):)

Κατά τις μια η ώρα φύγαμε και πήγαμε επίσκεψη στην φίλη μου την Δώρα η οποία έχει 2 μωράκια ένα κοριτσάκι 2χρ. και ένα αγοράκι 3μηνών. Το τι παιχνίδια έκανε ο Στάθης μας με την μικρή, τι αγκαλίτσες, τι φιλάκια τι να σας λέω :P:P:P

Περιττό να σας πώ οτι με το που γυρίσαμε σπίτι ο αντρούλης μας κοιμήθηκε ένα τρίωρο γεμάτο.

Το απόγευμα καθίσαμε σπίτι μας.

Πρίν λίγο έκλεισα το φαγητό μας για αυριο και πάω για ύπνο γιατί το πρωι έχουμε και δουλειά. 6.30 η ώρα ντριιιιιιιιιιιιιιιιιιν το ρολογάκι :):):)

Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ΄μαι κι εγώ,παλια σαν μέλος αλλα δεν πολυσυμμετεχω λόγο του αργου ιντερνετ που εχουμε στη περιοχη μας.

Στα δικα μας τωρα.

Εμεις προχθες πηγαμε παιδιατρο,είμαστε 11,600κ & 76εκ.

Ξεκινήσαμε κρόκο αυγου κ τον άλλο μηνα μας ειπε κ ψαρι.

Μπουσουλήσαμε κανονικα πριν καμια βδομάδα,στεκόμαστε όμως σε σταθερο σημειο ή κρατώντας κάπου.Αν εχουμε κέφια κανουμε 2-3 βήματα μόνοι μας.

Ανεβαίνουμε τα 2 σκαλοπατάκια που εχουμε σπίτι κ κατεβαίνουμε απο το καναπε η το κρεβάτι με το ποπό!

Όσο για το φαι,όλα τα τρωω όλα τα μαχαιρώνω...!!

Φαινεται κι απ'τα κιλα μας.Τρωμε τα αλεσμενα,κοτοσουπα,χορτοσουπα κτλ.αλλα πρέπει να δοκιμάσουμε οπωσδήποτε κ απο το φαι της μαμας.Αν κι εχουμε μονο 2 δοντια μπορουμε κ μασαμε ανετα πατάτες,ψωμι,μπισκότα,μπανάνα κ.α.

Στα προφορικα είμαστε λίγο σκράπες!Τωρα άκουσα η καημενη τη μαγικη λέξη ΜΑΜΑ.το μπαμπα το λέγαμε απο πιο πριν.Καθαρα μόνο αυτα λεει,λεει κ πολλα άλλα ακαταλαβίστικα.Χτυπάμε παλαμάκια κ χορευουμε όποτε ακούσουμε τη παραμικρη μουσική,ξερουμε που ειναι το φως κ απο που ανοιγει(τους διακόπτες).Φυσικα ανοίγουμε ντουλάπια κ συρτάρια!

Όλα καλα!Γερα να ειναι τα λουλούδια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπήκατε όλες μαζί!!!! Τα μωρά σας τέλεια!!!

Καλέ κι εγώ ανήκω στο club που δεν λέει το παιδί μου μαμά... :( Το είπε μόνο μια φορά και αυτό ήταν... Από τότε μόνο μπαμπά, μπαμπά και μπαμπά!!!!! Μόλις δει τον μπαμπά του τρελαίνεται να τον φωνάζει, το λέει και ουρλιάζει από τη χαρά του.... μας βλέπει κι εμάς που κάνουμε σαν χαζά και καμαρώνει. Στέκεται πια κανονικότατα και με το που ξυπνάει, δηλαδή στις 7 το πρωί, σηκώνεται στην κούνια και με φωνάζει κανονικότατα, όχι μαμά, αλλά αααααα, αααααα, και μόλις εμφανίζομαι τον βλέπω να έχει σκύψει προς την πόρτα για να με δει ότι έρχομαι και μου χαμογελάει τόσο χαρούμενα που λιώνω αν και νυσταγμένη...

Κωνσταντίνα μου κι εγώ την ίδια ερώτηση ήθελα να κάνω και προχθές που πήγαμε στον παιδίατρο το ξέχασα. Τώρα αλήθεια πάμε στο νούμερο 3; Εσείς κορίτσια τι δίνετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinast ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ! ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ! ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ! ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ. ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ! ΚΑΝΕ ΤΟΥ ΕΝΑ ΤΗΛ. ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ, ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΠΡΩΙ!!! ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΝ ΛΕΞΟΥΛΑ ΤΗΝ ΕΚΟΨΕ, ΔΕΝ ΤΗ ΛΕΕΙ ΠΙΑ! :(

ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΠΡΙΝ ΓΚΡΙΝΙΑΞΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ :ohmy: ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ!!! ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΑΡΙΕΤΑΙ;;;;;;;;;;;;;;;; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες γεια σας...Βλέπω έχουμε εξελίξεις εδώ με τα αγριμάκια μας... :laugh: :laugh: Λοιπόν, εμένα η Ιωάννα μου διευρύνει το λεξιλόγιό της...Εκτός από μαμά, μπαμπά, παππού, μαμ και άλλα (δεν τα θυμάμαι όλα :P:P ), έχουμε δύο μέρες που λέμε Κακά ή Κάκα...Χαχαχαχαχαχαχαχα..Της έλεγα όταν την άλλαζα, "τί έκανες, κακά;;;"...Και πλέον όποτε πάμε στην αλλαξιέρα έστω και για να τη ντύσω μου λέει ΚΑΚΑΑΑΑΑ.... :laugh: :laugh: Επίσης όταν την ταίζω, κάνει Μιαμ,μιαμ, μιαμ....

Το Σάββατο την έκανα μπάνιο και της έλεγα "Κάνουμε μπάνιο" και μου έλεγε μετά μπάνι, μπάνι...Κορίτσια, έχει γίνει εντελώς παπαγαλάκι...ό,τι ακούει, το λέει.... :laugh: :laugh: :laugh: όχι συνειδητά, αλλά τα λέει...Μια μέρα φώναζα τον ξάδεφό μου Γιάννη και με άκουσε και έλεγε Γιάνν..... :laugh: :laugh: :laugh:

Επίσης, στέκεται όλο και περισσότερο όρθια χωρίς να κρατιέται, αλλά με το που το καταλάβει ότι είναι στον αέρα, βάζει τον κώλο κάτω και κάθεται...Επίσης, δε σας είπα το φοβερό νέο.....

Αρχίσαμε να μπουσουλάμε επιτέλους.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: όχι τρελά πράγματα, αλλά μπουσουλάει.... :P:P

Επίσης από χθες σκαρφαλώνει στο πάρκο... :ohmy::ohmy: Βάζει τα πόδια στα δίχτυα και ανεβαίνει..Να φαναστείτε σε κάποια φάση ανέβηκε τόσο ψηλά που η μισή κρεμόταν απ'έξω και η άλλη μισή μέσα... :unsure::unsure: Και πλέον δεν ξέρω που θα την αφήνω όταν θέλω να κάνω μια δουλειά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο... :dry::dry::dry:

Α!!!!!Χθες της έδωσα για 1η φορά πορτοκάλι, χυμό στο ποτηράκι της...Να βλέπατε πώς ξίνιζε τη μούρη της... :laugh: :laugh: Πολύ γέλιο!!!!!Αυτά!!!!!!!!!!!

Α...Της έδωσα επίσης μια κουταλιά φασολάδα και τρελάθηκε!!!!!Τετάρτη θα της δώσω και φακές...Ψάρι μετά το χρόνο!!!!!

Αυτά τα νέα μας!!!!!!!!!!!!!!!!Φιλάκια πολλά σε όλες σας και στα μωράκια σας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα

Όσον αφορά το γάλα και πότε σταματάμε την σκόνη ρώτησα τον κ.Τζορμπατζάκη και που απάντησε τα παρακάτω.

"Θεωρητικά μπορείτε να ξεκινήσετε γάλα εβαπορέ από τον 5-6 μήνα και μετά. Κατά τη γνώμη μου τα γάλατα σε σκόνη είναι καλύτερα τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει το παιδί το φρέσκο γάλα. Η αλήθεια είναι πως τα έτοιμα γάλατα σε υγρή μορφή είναι μεγάλη ευκολία για μια μητέρα, ιδιαίτερα όταν αυτή εργάζεται και ο χρόνος της είναι περιορισμένος. Πιστεύω λοιπόν πως παρόλο που εγώ δεν συνιστώ τέτοιου είδους γάλατα, κάθε μητέρα πρέπει να προσαρμόζει τις ανάγκες της με αυτές του παιδιού της και να τα προτιμά ελεύθερα αν δεν έχει άλλη επιλογή ακόμα και από τον 6 μήνα.Εγώ προσωπικά συνιστώ τη χρήση γάλατος σε σκόνη και μετά τον πρώτο χρόνο και την αποφυγή του εβαπορέ. Αυτή είναι η δική μου οδηγία και αποτελεί παράμετρο ενός ολοκληρωμένου προγράμματος διατροφής που προτείνω στις μητέρες. Ασφαλώς εσείς θα ακολουθήσετε τις οδηγίες του παιδιάτρου που παρακολουθεί το παιδί σας."

Πήρα τηλέφωνο και την παιδίατρό μας και μου είπε τα ίδια και ότι το γάλα σε σκόνη θα του το δίνω και μετά τον χρόνο γιατί θεωρείται καλύτερο για το παιδί.

Φιλάκια :kiss::kiss::kiss:

Πηνελόπη καλώς ήρθες στην παρέα μας να χαίρεστε το μωράκι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νινάκι και εμένα ο μικρός μου αυτά μου κάνει τα πρωινά που ξυπνάμε και άντε εγώ μετά να φύγω για δουλειά :):):)

Τώρα που έμαθε να κάνει αγκαλίτσα και να δίνει φιλάκι :kiss::kiss::kiss: (σημειωτέον όοοoooooολο σάλιο)με τρελαίνει :woohoo: Με τι μυαλό εγω μετά να δουλέψω ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinast έγραψε:

Νινάκι και εμένα ο μικρός μου αυτά μου κάνει τα πρωινά που ξυπνάμε και άντε εγώ μετά να φύγω για δουλειά :):):)

Τώρα που έμαθε να κάνει αγκαλίτσα και να δίνει φιλάκι :kiss::kiss::kiss: (σημειωτέον όοοoooooολο σάλιο)με τρελαίνει :woohoo: Με τι μυαλό εγω μετά να δουλέψω ?????????

Κωνσταντίνα μου ναι, κι εγώ τα ίδια... Είμαι στη δουλειά και σκέφτομαι το μωρό πως ξύπνησε και τι λογάκια μωρουδιακά μου είπε!!!! :cheer:

Όσο για το γάλα σε σκόνη αυτό δίνω κι εγώ αλλά αναρωτιόμουν αν από το νούμερο 2 θα πάμε στο νούμερο 3. Σε ποια ηλικία το αλλάζουμε. Θα πάρω όμως σήμερα και τον δικό μας παιδίατρο να ρωτήσω.

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα,

εχω πολυ καιρο να μπω να δω νεα σας,σχεδον ενα μηνα απο τοτε που επιασα δουλεια παλι.

δυσκολη η ζωη της εργαζομενης μητερας

που θα παει θα το συνηθισουμε και αυτο!!

εμεις πλεον ειμαστε 9 κιλα και 76 ποντους

λεμε μαμα, μαμ και νανα οταν θελει να κοιμηθει

οταν μπουσουλαει πλεον δε μπορω να τη φτασω, παει βολιδα.

στεκεται μονη της και χτυπαει παλαμακια.

και απο δοντακια εχουμε 2 κατω και 2 πανω

πανω δεν μου εχει βγαλει τα μεσαια αλλα τα πλαϊνα

τωρα σκαει και ενα στη μεση

σε λιγο καιρο ερχονται και τα πρωτα μας γενεθλια

το εχετε καταλαβει???? :laugh: :laugh: :laugh:

κοντευει ενας ολοκληρος χρονος απο τη μερα που πηραμε αγκαλιτσα τα ζουζουνια μας.

εχετε σκεφτει τι θα κανετε???

εγω θελω να κανω ενα μεγαλο παρτυ με πολλα παιδακια

για πειτε και εσεις και ριξτε καμια ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi21 έγραψε:

σε λιγο καιρο ερχονται και τα πρωτα μας γενεθλια

το εχετε καταλαβει???? :laugh: :laugh: :laugh:

κοντευει ενας ολοκληρος χρονος απο τη μερα που πηραμε αγκαλιτσα τα ζουζουνια μας.

εχετε σκεφτει τι θα κανετε???

εγω θελω να κανω ενα μεγαλο παρτυ με πολλα παιδακια

για πειτε και εσεις και ριξτε καμια ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ξεκινήσαμε αυγό. Του δώσαμε δυο μικρές κουταλίτσες και ήθελε κι άλλο :):):)

Νινάκι στο νούμερο 3 γάλα εμένα η γιατρός μας μας είπε οτι θα πάμε 16 με 18 μηνών.

Φιλάκια κοριτσάκια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinast έγραψε:

Πάντως για τούρτα σκέφτομαστε να κάνουμε το νούμερο 1 σε σχήμα και απο γεύση cookies :P:P:P

πολυ ωραια ιδεα

μολις την εκλεψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ...

... ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ!!! ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ! ΚΑΝΑΜΕ ΤΕΣΣΕΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΒΗΜΑΤΑ!!! ΟΛΟΜΟΝΑΧΕΣ! ΠΡΟΧΤΕΣ! ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΣΑΝ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΖΙΖΕΛ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!

ΟΝΤΩΣ, ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...