Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

Αγγελική και γω φοβάμαι να δινω ολοκληρα κομμάτια :dry: αντε κανα μπισκοτακι να κραταει στο χερι..το γλυφει..και το λιώνει..αλλα αμα δω οτι παει να καταπιει κομματι του το βγαζω :huh: Η παιδιατρος που πηγα χτες μου ειπε οτι κανονικα το άλεσμα σταματαει 18 μηνων!!! :ohmy::ohmy::ohmy: Αλλά δεν το τραβάμε και τοσο πολύ..Πιστευω οτι καλο ειναι να του δινει μια φετουλα ψωμι ή ενα μπισκοτακι στο χερι για να μαθαινει κιολας αλλα πάντα με επιβλεψη!!!

οσον αφορα για τον ύπνο εγω τον παιρνω στο κρεβατι μου και κοιμόμαστε αγκαλια :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: ναι κοριτσια ειμαι τρελη το ξερω...

για τα κιλά της εγκυμοσυνης..μη με μισησετε.. :P:P αλλά τα εχασα ολα και αλλά 10 περιπου :ohmy::ohmy: πριν την εγκυμοσυνη ημουν 63 και τωρα 55!!!Κοψε το ψωμι και τα γλυκά!!!Φυσικα εγω αντιμετωπισα κάποιο προβλημα υγειας γι αυτο εχασα τοσα πολλά..μην σας λέω και ψεμματα.. ;);)

φιλακια κοριτσακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγγελική μου της δίνω κανονικά το φαγητό της..Χωρίς να το αλέθω...Όταν λέω ότι το κόβω μικρά κομματάκια, εννοώ ότι τα κόβω με το πιρούνι..Δεν τα πατάω για να λιώσουν...Της δίνω έτσι πατατούλα, κολοκυθάκι, καρότο και κρέας..Το κρατάκι το κόβω με το χέρι μικρές μικρές μπουκίτσες και το ανακατέβω μετά με τα λαχανικά..Επίσης, της δίνω και αστράκι χωρίς να το αλέσω.Εξάλλου, είναι μικρούλι, οπότε δεν έχει πρόβλημα..Και πραγματικά τρελαίνεται!!!!Της αρέσει πολύ!!Καταλαβαίνω το φόβο σου..Κι εγώ έτρεμα..Αλλά το άρχισα σιγά σιγά, είδα ότι μπορεί να μασήσει και σιγά σιγά της έδινα όλο και περισσότερο...Γωνία ψωμί δεν της έχω δώσει ποτέ!Αλλά της δίνω ψύχα..Όχι στο χέρι ολόκληρο κομμάτι.Μικρές μπουκίτσες της τις βάζω στο στόμα..Μπισκότο της το δίνω στο χέρι, αλλά πάντα την επιβλέπω...Για να μην κόβει μεγάλα κομμάτια!Γενικά πρέπει να είσαι από πάνω τους και να τα παρακολουθείς σε ό,τι και να τρώνε....Επίσης χθες βγήκαμε έξω και άπλωνε το χέρι της να φάει από το πιάτο μου..Και της έκοβα μικρά μικρά κομματάκια την πατάτα την τηγανιτή και την έτρωγε..Πολύ γέλιο..Αν και δεν κάνει τηγανιτά.. :blush::blush::blush: Έφαγε τρεις πατάτες και 2 μπουκίτσες από πίτα γύρο... :laugh: :laugh: :laugh: Βασικά, μπορεί να είναι λίγο νωρίς αλλά της το ξεκίνησα γιατί ξέρω παιδάκι που είναι τριών χρονών και ακόμα τρώει αλεσμένα...Επειδή δεν έχει μάθει να μασάει..Δοκιμάζεις κάτι μαλακό που ξέρεις ότι δεν μπορεί να πνιγεί και αν δεις ότι το μωρό κάνει μασητικές κινήσεις, του δίνεις..Ρωτήστε βέβαια τους γιατρούς σας!!Αν κι εγώ πήρα μόνη μου την πρωτοβουλία! :laugh: :laugh: Επίσης, κοιμάται μόνη της στο δωμάτιό της από 40 ημερών..Στην αρχή ξυπνούσα και την κοίταζα..Τώρα μόνο αν την ακούσω να κλάψει ή να κάνει κάτι τουλάχιστον!!!!!Όσο για κιλά..Πονεμένη ιστορία..Είχα πάρει 16, έχω χάσει τα 11 και παλεύω για άλλα 5...Με διατροφολόγο πλέον...Αλλά θέλω να χάσω και 3-4 που είχα παραπανίσια... :blush::blush:

Juliana τί παίδαρος είναι αυτός;;;;79 πόντους;;;Μπασκεμπολίστας θα γίνει!!!Όσο για το φαγητό εφόσον δεν έχετε δοντάκια, θα σου συνιστούσα να μην του δώσεις ακόμα..Αν και ως επί των πλείστων με τη γλώσσα το λιώνουν, αλλά εγώ δε θα το επιχειρούσα... Α δε σου 'πα...Σε μισώ για το κορμί σου... :angry::angry: Μα 55 κιλά;;;;Τί έκανες ρε παιδάκι μου;;;; :laugh: :laugh: :laugh:

Κατερινάκι μου έχετε 6 δόντια;;;Καλά μας έχετε φάει λάχανο!!!Εμείς μόνο 4! Όσο για τη βόλτα, βράδυ δε θα το συνιστούσα..Πέφτει η θερμοκρασία, έχει και υγρασία!!!!Μόνο πρωί!!!Εμένα εάν δεν βρέχει, όσο κρύο και να έχει, τη ντύνει καλά η πεθερούλα μου και πάνε στο πάρκο..Εξάλλου, έχει και φιλενάδες εκεί και πάει να πει τα νέα της... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια και καλο σαββατοκύριακο να έχουμε!!!

ο μπέμπης μου μολις κοιμηθηκε και ειπα να σας πω τα νεα μας..

Λοιπόν εχει ηρεμησει κάπως οσον αφορα το φαγητο..ειχε 2-3 μερες που δεν έτρωγε καθόλου!!Πάλι καλά εστρωσε!!τα αλλα μένουν όπως ειναι..γυριζει ολο το σπιτι,τα πειραζει όλα,τα πεταει κατω,αμα ειναι και γυαλικα και δεν τον προλάβω μπορει και να σπάσει τιποτα,τραβαει κανενα μαλλι και ετσι περναμε τη μερα μας!!!χαχχαα

εν τω μεταξυ ηθελα να τον πάω μια βολτιτσα με το καροτσι αλλα φυσαει πολυ εξω και κανει και κρυο οπώτε ακυρο!!Μην τον αρρωστησω κιολας και τρεχω

φιλάκια

περιμενω νεα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Τι κρύο είναι αυτό? Αέρας και βροχή μαζί και πολύ κρύο. Βγήκαμε κατα τις 10 με την αδελφή μου για ψώνια ξέρετε σουπερ μάρκετ, κρεοπωλείο, μανάβικο κτλ και ξεπαγιάσαμε. Τι νομίσατε ρούχα, παπούτσια, καλλυντικά τέτοια ψώνια? :):):) Χώρια που μας έπεσαν τα χέρια να κουβαλάμε μέχρι το αυτοκίνητο. Μου αρέσει που είχαμε κανονίσει να πάμε και για καφεδάκι μεγάλη παρέα που κάποιοι έχουν και μωράκια αλλά όλα ακυρώθηκαν λόγω καιρού.

Λοιπόν κορίτσια εγώ έχω ένα θεματάκι με τον βραδυνό ύπνο. Εκτός του ότι ο μικρός μας ξυπνάει για να φάει τουλάχιστον 2 φορές την νύχτα και αλλες 3 με 4 φορές για πιπίλα ή αγκαλίτσα κοιμάται σερύ μόνο στο κρεβάτι μας ανάμεσά μας. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι έγνοια τον έχω γιατί φοβάμαι πολύ μην γυρίσει κανένας μας το βράδυ κατα λάθος οπότε μένω ξύπνια και προσέχω τους άντρες μου. Λέτε να του πάρουμε κρεβάτι απο τώρα? Τι να κάνουμε? Να φύγουμε και να τον αφήσουμε μόνον του στο διπλό δεν μπορούμε εννοείται.

Όσο για τα κιλά της εγκυμοσύνης εγώ πήρα συνολικά 13 και τα έχω χάσει όλα. Πρέπει να χάσω κατι λίγα ακόμα η αλήθεια είναι αλλά εγώ είμαι γλυκαντζού. Για την κυταρρίτιδα έχω πάρει την αντικυτταριδική της Ροκ και πραγματικά είναι πολύ καλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα δεν έχει κούνια;;;Στο κρεβάτι πολυ πιθανό οτι θα πέσει απο τώρα!!και γω με το μπέμπη κοιμάμαι αγκαλια πιο πολύ γιατι ξυπνάει τα βραδια και σηκώνομαι συνεχεια να τον παρω αγκαλια να του δωσω πιπιλα και τα σχετικα..

Της Ροκ τα προιοντα εχω ακουσει ειναι ολα πολυ καλα..Εγω ραγάδες εχω λιγες στη κοιλια απ την εγκυμοσυνη..φαντασου οτι παραγγειλα και απο τηλεμαρκετιν..χαχαΠάντως τι λαδια εβαζα τι αλοιφες στην εγκυμοσυνη..ειναι στα δερματα τελικα..αμα ειναι να βγαλεις θα βγαλεις οτι κι αν βαζεις πανω..

Πολυ κρυο οντως!!!μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ όλη την όμορφη κοριτσοπαρέα..επειδή το σοκολατομπουρεκάκι μου δεν μ αφήνει λεπτό όλη μέρα, μόλις τώρα πήρα πρέφα το θεματάκι και μιας που κοιμήθηκε (επιτελους !) είπα να εκμεταλλευτώ αυτό το δώρο θεού και να γράψω όσο προλαβαίνω ακόμη... :P

Λοιπόν είμαι η Μαργαρίτα και είμαι καλά χε χε...γέννησα στις 27 Απριλη με καισαρική την 3κιλών και κάτι Βασιλική μου που τώρα πια αλλωνίζει όλο το σπίτι και μας έχει τρελάνει ομαδικώς με τα καμώματα της...

είμαστε 8,5κιλά και 73 πόντους και μας αρέσει οτιδήποτε έχει ήχο και κίνηση..αγαπημένα μας αντικείμενα : τα κινητά του μπαμπά και της μαμάς, το ποντίκι της μαμάς (απορώ πως δεν τα χει παίξει ακόμα τα καημένο) όοολα τα τηλεκοντρόλ του σπιτού...γενικώς έιμαστε παιδιά της τεχνολογίας μάλλον...:) στο φαί δεν έχουμε ιδιαίτερα αδυναμία, παρ όλα αυτά τρώμε ( με τη βοήθεια της μαμάς και του....σπιρτούλη..( ναι ναι, απ τα στρουμφάκια που είναι το αγαπημένο μας παιδικό..) 150γρ φαγάκι, φρουτόκρεμα και καμιά κρεμούλα το απόγευμα...γάλα ευτυχώς πινουμε 210 πρωί και βράδυ...

όλη μέρα δεν κάθεται σε χλωρό κλαρί η γυριστρούλα μου...χτυπιέται και περπατάει κατά μηκος της κούνιας της, της αρέσει να πηγαίνει και ν ανάβει το φως, στο πάρκο κάνει βηματάκια μόνη της, μετά μας κοιτάει, χειροκροτάει και περιμένει να της επιβραβεύσουμε την προσπάθεια και εμείς, πράγμα που σαν τρελλοι χαζογονείς κάνουμε μ ένα τεράαστιο χαμόγελο ως τ αυτιά..μας αρέσει επισης να παίζουμε με το σπιτάκι της fisher price που μας έφερε το Αγ.Βασίλης τα χριστούνεννα, περνάμε μέσα απ την πορτούλα, πετάμε οπου να ναι τα μπαλάκια, στηριζομαστε πανω του για να σηκωθούμε όσο κ αν η μανούλα φωνάζει οτι θα φάμε τούμπα...βάζουμε οτιδηποτε σκληρό στό στόμα μας..αλλωνίζουμε όλο το σπίτι με την μαμά να μας κρατάει το ένα χεράκι ( με το άλλο τραβάμε οτι καλώδιο βρούμε και τα ρίχνουμε όλα κάτω) απο λέξεις λέμε συνεχεια μπα μπα μπα και ντα ντα...μαμά οποτε μας έρθει...επίσης πα πα, τα, τα, ( εχει πει και πατατα μια και μοναδική φορά) και τώρα τελευταία προσπαθούμε μανιωδως να πούμε το τρίιια..μόνο που μας βγαίνει λίγο ψευδό (τθιαααα ενα πράγμα :P ) με αποτέλεσμα να φτύνουμε και τον συνομιλητή μας συχνά πυκνά...πιάνουμε την μπάλα, την δίνουμε στον μπαμπά και μετά αυτός μας την πετάει μακριά και εμείς μπουσουλάμε ( λίγο παράδοξα βέβαια, με τα τρία...το ενα πόδι τεντωμένο στο πλάι, 'αξιο απορίας πως τα καταφέρνει έτσι..) για να την πιάσουμε...

τι άλλο...απο υπνο μια χαρά πάμε κοιμόμαστε 10 με 12 ώρες και αν δεν σηκωθεί η έρμη η μάνα απ τις 6 να μας ταισει δεν θα φάμε..το μεσημέρι πολλές φορές κοιμάται και μονη της αλλά στο βραδυνό...αν δεν πέσει μανουλονανούρισμα, το μάτι γαρίδααα θα ναι...πιάνουμε το αυτί μας οταν νυστάζουμε, δεν μας αρεσει να μας αλλάζουν να μας ντύνουν να μας βαζουν παπούτσια..τέλος στο μπάνιο είμαστε πάντα όρθιες, παιζουμε με το νερό (που δεν μπορούμε να πιασουμε απ το τηλέφωνο κλααααααααψς μαμάααα ) και οταν βγαινουμε απ το νερό μας αρεσει να τινάζουμε περα δωθε περα το κεφάλι μας να φυγουν τα νερά..( και να πιασουν φυλλα φτερά..) :P

γενικά έχω ενα πολύ ήσυχο, καλο παιδάκι δεν νομίζετε ??

φιλάκια σας, πάω να ριξω μια σιέστα... :))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ΄ρθες Μαργκα στη παρεα μας!! :):):) να σου ζησει το ζουζουνι σου!!!Εμεις βεβαια ειμαστε ενα μηνα και μια μερα μεγαλητεροι.. :huh::huh: Γεννησα 28 μαρτιου..!!

και μενα αυτα ειναι τα αγαπημενα του παιχνιδια :laugh: :laugh: τηλεκοντρολ,κινητα και δεν σημαζευεται!!! :laugh: :laugh:

φιλια να την χαιρεσαι την μπουμπου σου!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Έχω μέρες να μπω γιατί είναι κρυομένο το ζουζούνι και δεν με αφήνει δευτερόλεπτο. Πήγαμε παιδίατρο χθες, αλλά ευτυχώς μόνο μυξούλες έχει, ούτε ωτίτιδα, ούτε ακροαστικά. Απο βάρος 8130 και ύψος 72. Μια σταλιά είναι...αφού όμως τρώει δεν πειράζει λέει ο γιατρός. Μάλλον είναι το σκαρί του έτσι. Θα το εκτιμήσει στο μέλλον :P

Εγώ πήρα μόνο 8 κιλά στην εγκυμοσύνη (Αφού δεν με άφηναν να τρώω γλυκά :angry: ) και τα είχα ήδη χάσει όταν βγήκα απο το μαιευτήριο. Μετά βέβαια πήρα άλλα 3... :blush: ,αλλά δεν με πολυνοιάζει δεν αντέχω τις δίαιτες!

Εγώ κορίτσια σήμερα του έδωσα λίγο ψωμάκι, αλλά έτρεμε η ψυχή μου! Τώρα μπορούμε να αρχίσουμε αυγό, τυρί, ντομάτα, γιαούρτι και μπισκοτάκια είπε ο γιατρός, αλλά λέω να περιμένω να του περάσει το κρύωμα και μετά να αρχίσω τα πειράματα.

Marga την ίδια μέρα γεννήσαμε! Και εγώ καισαρική στο Ιασώ. Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Juliana μου έχουμε κούνια έλα όμως που ο γιός μας τα βράδια θέλει να φέρνει βόλτες στην κούνια και κάθε φορά που ποδαράκι ή χεράκι ή κεφαλάκι βρίσκει σε κάποιο καγκελάκι βούρ το κλαμματάκι (έκανα και στιχάκι :):):) ). Το ξέρω οτι είναι πολύ νωρίς για κρεβάτι και εγώ φοβάμαι αλλά πρέπει κάτι να κάνουμε γιατί δεν γίνεται να κοιμάται συνέχεια στο διπλό μαζί μας.

Επίσης για τις ραγάδες εγώ έβαζα κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης την Privenstria και δεν έβγαλα καμία.ΦΟΒΕΡΗ κρέμα. Η κουμπάρα μου που και αυτή σαν και σένα εβγαλε ραγάδες στην κοιλιά πήρε της ίδιας εταιρίας κρέμα για ραγάδες και έμεινε πολύ ευχαριστημένη απ΄ οτι μου έλεγε. Πάντως συμφωνώ μαζί σου οτι είναι και στα σώματα.

Μαργαρίτα καλώς ήρθες στην παρέα μας να χαίρεστε την μικρή σας. Πολύ καλή είναι η ζουζούνα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια σήμερα του έδωσα λίγο ψωμάκι, αλλά έτρεμε η ψυχή μου! Τώρα μπορούμε να αρχίσουμε αυγό, τυρί, ντομάτα, γιαούρτι και μπισκοτάκια είπε ο γιατρός, αλλά λέω να περιμένω να του περάσει το κρύωμα και μετά να αρχίσω τα πειράματα.

και εγω φοβαμαι ! αλλά σημερα εφαγε μιση μπανάνα, σε μικρά μικρά κομματάκια με το πιρουνάκι! (οχι λιωμένη )χα χα ! δεν το περιμενα βρε παιδιά ! και έδειχνε να το απολαμβάνει κιόλας...τωρα το μεσημέρι κάνω φασολάκια και λέω να της δώσω μια πατατούλα σε μικρά μικρά κομματάκια πάλι να δούμε τι θα κάνει...ετσι κ αλλιώς δεν εχω βάλει αλάτι, μόνο ντομάτα κ αυτή αλεσμένη απο δικιές μας, του χωριού..Γενικά απο ποτε και μετά μπορούνε να τρώνε σιγά σιγά χωρίς να πνίγονται? την βλέπω που κάνει σαν τρελλή για τα φαγητά μας κ ενω δεν είναι του φαγητού αμα της δωσεις λιγο απ το δικό μας με το πηρουνάκι, ανοιγει μια στοματαααρα να !

αυγο τυρι ντομάτα και γιαουρτι απο τωρα σου ειπε? λιγο νωρις δεν είναι? εμάς το αυγό μας ειπε μονο τον κρόκο και λιγο λιγο καθε μερά, για τυρι ουτε λογος, ντοματα της δινω και γιαουρτακι λεει καλυτερα μετα το χρόνο, ας λενε επανω απο 6 μηνων...αν και προχθες τον παρακουσα για πρωτη φορα και επειδη ειμαστε εξω και δεν ειχε τι αλλο να φαει, πηραμε ενα αdvance απο το σουπερ και εφαγε σχεδον το μισο στο πι και φι !

Marga την ίδια μέρα γεννήσαμε! Και εγώ καισαρική στο Ιασώ.

πες μου οτι είμασταν και στο ιδιο δωματιο (315) να τρελαθώ !

φιλιάααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απίστευτο! Στο 313 ήμουν...θα έχουμε συναντηθεί στους διαδρόμους :laugh:

Και εμάς κρόκο είπε λίγο, λίγο και τυρί ανθότυρο μόνο. Γιαουρτάκι της νουλάκ το άσπρο είπε. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Marga καλώς ήλθες!!! Έχουμε μια μέρα διαφορά, εμείς είμαστε 28 Απριλίου...

Καιρό έχω να μπω αφού είπαμε χρόνος το Σ/Κ δεν υπάρχει, πολλές δουλειές και πολλές ώρες αφιερωμένες στο μωρό!!!!! Το οποίο με τρελαίνει γιατί κάθε μέρα κάνει και κάτι διαφορετικό... Ταλαιπωρούμαστε ακόμη με τον βραδυνό ύπνο αλλά να σας πω την αλήθεια το έχω πάρει απόφαση. :ohmy:

Ξεκινήσαμε και ψαράκι, το οποίο και τσάκισε!!! Γιαουρτάκι κι εμείς τρώμε αν και όχι καθημερινά επειδή μας πέφτει λίγο βαρύ. Εσείς το απόγευμα τι δίνετε στα μωράκια; Εμένα μέχρι και 8 μηνών του έδινα γάλα, στη συνέχεια ξεκινήσαμε τα δημητριακά, βρώμη, μούσλι σε κρέμες βιολογικές της hipp και γιαουρτάκι με δημητριακά. Του έκανα και κολοκύθα με γλυκοπατάτα αλλά μου τα πέταξε στα μούτρα :laugh: :laugh: Δεν ξέρω τι άλλο να του κάνω... Φρούτα το απόγευμα σίγουρα δεν θα ξαναφάει αφού και το πρωί μας βγάζει το λάδι...

Και άλλη μία ερώτηση... Όταν τα αλλάζετε, αν σας αφήνουν βέβαια καθότι εμείς παλεύουμε, αφήστε που τρώω κάτι κλωτσιές :(:( , τους βάζετε ακόμη κρέμα; Εγώ μία του βάζω και μία όχι, σίγουρα όμως το βράδυ επειδή μένει πολλές ώρες του βάζω μπόλικη για να μην έχω συγκάματα. Εσείς τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.

Νινακι ο μικρος το απογευμα τρωει φανατικα γιαουρτακι, αυτο της Δελτα Αντβανς και τωρα τελευταια εχει αρχισει κ τρωει τη βιολογικη κρεμα με τα δημητριακα.

Αχ αστα να πανε, για το αλλαγμα ουτε συζητηση... Αν κανω πως παω να τον ξαπλωσω γινεται ΧΑΜΟΣ!!! Τσιριδες φωνες, πανικος!!! Τον αλλαζω ορθιο πλεον και φοραει πανα βρακακι.΄

Κρεμα δεν του εβαζα γενικοτερα ετσι κ αλλιως. Καμια φορα το βραδυ επειδη μενει πολλες ωρες με την ιδια πανα.

Εμεις ξεκινησαμε το ανθοτυρο προχτες και του αρεσε παραπολυ!!!!! Αχ εχει αρχισει κ τρωει το φαγητο του και ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βοήθεια εδώ και 2 βδομάδες ο μικρός ξυπνά στις 2:00 το πρωί :( και δεν κοιμάται μέχρι τις 5:00 :S Μιλάμε τα έχω πέξει δεν κοιμάμαι τα βράδια και το πρωί ξυπνάω από τις 6:00 για να έρθω δουλειά δεν ξέρω τι να κάνω. Από οτι κατάλαβα δεν έχει τιποτα ούτε πεινάει ούτε τα δοντάκια μας είναι ούτε αλλάγμα θέλει ούτε κρυώνει απλά ήταν για 5 μέρες άρρωστος και απο τότε ανακατώθηκαν τα βράδια του και του έμεινε συνήθεια και ξυπνάει και θέλει αγκαλιές και ναννουρίσματα αλλά πάλυ μόλις μπει στο κρεβάτι του ξυπνάει. Παλιά κοιμόταν σερί από τις 7:00 μέχρι τις 6:00 που ξυπνούσα να πάω δουλειά. Τώρα και 9:00 το βράδυ να κοιμηθεί ξυπνάει στις 2:00 :woohoo: έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τι να κάνω πόσο άραγε θα πάρει αυτή η ιστορία :dry:

Τι συνηστάτε να κάνω ??? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mango κι εμένα το έκανε αυτό για 3-4 μέρες αλλά όπως ήρθε έτσι έφυγε. Ξυπνάει βέβαια αλλά όχι να κάθεται τόσο πολύ...

Λενάκι τρώτε; Μπράβο!!!! :laugh: :laugh: :laugh: Το απόγευμα τρώμε γιαουρτάκι αλλά είχα την απορία αν κάνει να το τρώει κάθε μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!!

katarxin na sas po oti o dikos mas giatros mas ipe augo,tiri,giaourti,portokali,domata molis xronisi...opote pros to paron trome ta eksis:to proi kai to bradi gala,to dekatiano to frouto, to mesimeri to fagito pou ine laxanika me koropoulo i mosxaraki,an thelo boro na kano kai sindiasmous me makaronaki,traxana,kritharaki.telos to apogeuma trome tin krema(rizaleuro,biskotokrema,farin lacte).

doksa to theo troi apola....

konstantina ki ego ixa to provlima pou xtipouse sta kagela to kefalaki tis kai ebleke ta podarakia tis.pira apo to ikea mia panta xamili(ektos apo tin kanoniki pou ixame) pou piani giro giro sto krebati.me bolepse para poli giati den katrakilaei kaii pipila sto patoma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaa!!!

marga kalosirthes stin parea mas!!

na sou zisi to omorfo ninaki!!! :huh::P:P:P

aa!!!!

kai kati akomi!

re pedia ki emena i dikia mou exi trela me ta tilekontrol kai ta kinita!!

afou emathe na mpousoulaei apo ti laxtara tis na piasi to kinito mou :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

filia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια Χρόνια Πολλά και Καλή Σαρακοστή.

Πως περάσατε αυτές τις ημέρες? Εμείς λόγω καιρού δεν πήγαμε πουθενά. Σήμερα μόνο βγήκαμε για έναν καφέ μιας και δεν έβρεξε καθόλου και κατά τις 3 γυρίσαμε σπίτι. Τώρα οι άντρες μου κοιμούνται όποτε είπα να σερφάρω μιας και έχω κάτι μέρες να μπω στο φόρουμ. Αφήστε κορίτσια πολύ δουλειά και με το που γυρίζω να μαγειρέψω, να κάνω καμιά δουλεια, να παίξουμε με τον αντρούλη μου...που χρόνος. Τώρα πιανόμαστε απο τα έπιπλα, τις καρέκλες και σηκωνόμαστε όρθιοι. Χαρά που κάνει! Κάθε πρωι με το που ξυπνάει πιάνεται απο τα κάγκελα της κούνιας σηκώνεται και φωνάζει να πάμε να τον πάρουμε. Στο πάρκο πια δεν πολυκάθεται θέλει συνέχεια να μπουσουλάει, να αλωνίζει τα δωμάτια και να σηκώνεται όρθιος.

Τελικά τις απόκριες τον ντύσαμε τιγράκι. πολύ γέλιο! :):):) Αλλά δεν την ήθελε την στολή με τίποτα ειδικά την κουκούλα με τα αυτάκια καθόλου. Να μην σας πώ για τα γαντάκια που είχε δεν τα βάλαμε ούτε δευτερόλεπτο έστω για μια φωτογραφία ανένδοτος. Και είναι τόσο ισχυρογνώμων! Αν δεν θέλει κάτι τελείωσε δεν το κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είστε καλέ κορίτσιαααααααααα;;;;;;;; Χαθήκαμε!!!!

Τι κάνουν τα μωρά μας;;;;;;

Εμείς ξεκινήσαμε πάλι την φάση του δεν τρώμε τίποτα εκτός αν η μαμά ή η γιαγιά κάνει τον καραγκιόζη και κατεβάζει ο,τιδήποτε δεν έχει σχέση με τα παιχνίδια μας... :laugh: :laugh: κινητά, σταθερά, πορτοκάλια, να πετάμε το φαγητό.... και άλλα τέτοια υπέροχα... :)

Κατά τα άλλα ποιος μας πιάνει... Μπουσουλάμε, σηκωνόμαστε όρθιοι όταν βρούμε κάποιο εμπόδιο μπροστά μας και η μαμά μας κυνηγάει για να μην φάμε τα μούτρα μας. Προχθές φάγαμε και μία τούμπα μεσα στο πάρκο. Τον είχα βάλει για να μαγειρέψω, έπαιζε μια χαρά μέχρι που αποφάσισε να σηκωθεί και να με φωνάζει. Μέχρι να πάω είχε πέσει κάτω με ένα φοβερό ντουπ που μου κόπηκαν τα πόδια... Τρόμαξε και αυτό και έβαλε τα κλάματα και μετά από εξονυχιστικό έλεγχο ήταν μια χαρά!!!! Από τότε μου έγινε εμμονή και δεν μπορώ να τον αφήσω λεπτό μόνο του σε κρεβάτι και σε πάρκο γιατί φοβάμαι μην πέσει πίσω και χτυπήσει το κεφάλι του... Ουφ... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!Κατερινάκι όντως χαθήκαμε!!!!Η προηγούμενη εβδομάδα ήταν πολύ εξαντλητική για μενα..Είχα πολλή δουλειά, τα έχω παίξει εντελώς!!! :(:(:(

Η μικρή έβγαλε και το 5ο δοντάκι της...Και πόσο ανάποδο πλάσμα είναι..Αντί να βγάλει τους κυνόδοντες, έβγαλε το κάτω αριστερά δίπλα από τα κεντρικά... :laugh: :laugh: :laugh:

Μεγάλωσε πολύ, μάκρυναν τα μαλλάκια της, σηκώνεται συνέχεια όρθια και τις τελευταίες ημέρες στέκεται και χωρίς να κρατιέται για 10 δευτερόλεπτα περίπου... :laugh: :laugh: Εξακολουθούμε να μην κάνουμε παλαμάκια και να μην μπουσουλάμε.. :P:P:P Την προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε σε ένα αποκριάτικο πάρτυ και την έντυσα γκέισσα...Πολύ γέλιο!!!Α!!!!!Μας την έπεσε και ένα αγοράκι 2 χρονών, το οποίο είχε τρελεθεί μαζί μας, κθότι κούκλες (η γύφτισσα το γυφτάκι της :P:P:P ), αλλά η Ιωάννα μου αδιαφορούσε πλήρως!!!Του γύριζε την πλάτη και τον έπρωχνε!!

Κατερινάκι εμένα τρώει τούμπες μες στο πάρκο, αλλά γελάει.. :laugh: :laugh: Το Σάββατο έκανε και δύο βήματα μες στο πάρκο χωρίς να κρατιέται από πουθενά!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλά κορίτσια περιττό να σας πω ότι χθες έχασα 10 χρόνια από τη ζωή μου!!!!!Το απόγευμα την έβαλα στο καρεκλάκι της, της έδωσα το γιαουρτάκι της και την άφησα να πάω να δω το φαγητό που μαγείρευα...Και την ακούω να με φωνάζει "μαμάάάάά μαμάαααα και να γελάει" ..Γυρίζω και τι να δω κορίτσια;;;;;Είχε σηκωθεί όρθια πάνω στο καρεκλάκι, κρατιόταν από την πλάτη του καρεκλιού και χόρευε...Μου κόπηκαν τα πόδια.... :unsure::unsure::unsure: Πώς δεν έπεσε ρε κοριτσια;;;;Πάγωσα, μου κόπηκαν τα πόδια και έτρεξα να την πιάσω, της φώναξα "Τί κάνεις εκεί;;;Είναι κακόό...Και της έριξα και δύο ξυλίτσες στον ποπό..." :(:( Κι αυτή γελούσε!!Δε με φοβάται καθόλου!!!Αλλά ρε κορίτσια τρελάθηκα!!!!!

Αύριο θα κάνουμε το εμβόλιο της ηπατίτιδας και θα σας πω και τις μετρήσεις... :P:P

Κατά τ'άλλα είναι καλά, δε στέκεται πουθενά και όλη την ώρα στριφογυρίζει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα...Το πρωί ήρθε ο παιδίατρος και κάναμε την πρώτη δόση του εμβολίου της ηπατίτιδας..Η Ιωαννούλα μου είναι 9700, 75 πόντους και χαίρει άκρας υγείας... :P:P:P

Φυσικά δεν κλάψαμε καθόλου, μου είπε ότι μπορώ να αρχίσω να της δίνω όσπρια, αλλά ελάχιστη ποσότητα...Δηλαδή φτιάχνω φακές όπως ακριβώς τις τρώμε κι εμείς και της δίνω για αρχή 2 κουταλιές της σούπας...Επίσης, αρχίζουμε και πορτοκάλι...Σιγά σιγά φυσικά μήπως της κάνει καμία αλλεργία...Μπορώ να το βάζω είτε στη φρουτόκρεμα είτε να το στίβω και να της το δίνω σαν χυμούλη... :laugh: :laugh: Επίσης, σήμερα της έδωσα και λίγο καρπούζι...(μες στο καταχείμωνο η τρελή!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: )

Αυτά!!!!!Α, και το κορυφαίο...όταν έφυγε ο γιατός της έλεγα αγάπη μου τι κάναμε;;;;Τσίμπι τσίμπι... :P:P Και της το έλεγα συνέχεια...Και λέει ξαφνικά κι αυτή τσίμπι τσίμπι...Μπορεί να μην το π[ιστεύετε, αλλά κορίτσια αλήθεια...Το είπε πεντακάθαρα...Έμεινα όταν το επανέλαβε, δεν το πίστευα... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Ευτυχώς που είχα και μάρτυρες τη μαμά μου και την πεθερά μου..Βέβαια, αν και της το έλεγα συνέχεια μετά, δεν το ξαναείπε.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Γωγούλα :cheer::cheer: Μια χαρά η Ιωαννούλα!!!! :cheer::cheer: Εμείς σήμερα έχουμε παιδίατρο, οπότε θα σας πω τα νέα μας αύριο. Είμαι περίεργη κι εγώ για τις μετρήσεις... Ξέρω βέβαια ότι θα σπαράξουμε πάλι στο κλάμα αλλά... Αύριο λοιπόν τα νέα!!! Φιλάκια κοριτσάκια!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαμε παιδίατρο!!!!

Ευτυχώς δεν κλάψαμε πολύ... Ήταν καλύτερα από την προηγούμενη φορά.

Λοιπόν κορίτσια ειμαστε 9.600 και 76,5 πόντους. Ο παιδίατρος κάθε φορά μου λέει: "ψηλό μωρό" :cheer: Η υγεία μας είναι τέλεια και μόλις πατήσουμε και τον 10ο μήνα ξεκινάμε και αυγουλάκι 2 φορές την εβδομάδα. Μόνο αυτό το καινούργιο προστέθηκε στην διατροφή μας. Συνεχίζουμε 2 μέρες ψάρι, 2 κοτόπουλο, 3 μοσχαράκι μαζί με λαχανικά και κάποιες φορές μακαρονάκι ή ρυζάκι. :)

Περιμένω και τα δικά σας νέα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τίποτα που δεν έχουμε ήδη πει εδώ να σου πω την αλήθεια. Για το εμβόλιο του κοκκύτη, όχι κρέμες, αποσμητικά κι αρώματα, προτιμάμε πάντα το τρεχούμενο νερό, για την 1η επίσκεψη σε 48 ώρες σε περίπτωση ίκτερου αλλιώς σε 10 μέρες, και να κερδίσει το βάρος μέσα σε 15 μέρες με αποκλειστικό θηλασμό, μόνο κοντομάνικα και ΑΝ χρειαστεί το πολύ ένα βαμβακερό σεντονάκι.  Τη ρώτησα και για το καρότσι, μου είπε ότι μπορεί να κοιμάται στην καλαθούνα στην αρχή που θα είμαι στην Αθήνα αλλά για τη βόλτα είναι προτιμότερο το αυγό γιατί το προστατεύει καλύτερα!  Αυτά.
    • Να έρθεις να γνωρίσεις το χοντρούλη μου!!!  Δεν το βλέπω αλλά τουλάχιστον δε θα φύγω χωρίς να μου έχει πει τι αποφάσισε.
    • Η μικρή μου κοιμάται πολύ καλά από ενάμιση του στυλ 8:30 9:00 και πάει μέχρι το πρωί 8:00..αλλά μέχρι να φτάσει εκεί με ξυπνούσε παρά πλ συχνά όπως και ο μπέμπης τώρα μπορεί και κάθε ώρα..τα ΣΚ ξυπνάει και κάθεται με τον μπαμπά όπως και η δικιά σου οπότε έχω happy hour χαχαχα υπομονή και θα στρώσουν μωρέ θα ξανακοιμηθουμε και εμείς εγώ τώρα για παρηγοριά λέω ποοοσο γλυκά είναι και ότι θα μας λείψουν αυτές οι μέρες που μυρίζουν μωρουδηλα χαχα🤪
    • Σμρ κοριτσια μου ηταν μια πολυ απαιτητικη μερα στη δουλεια κ μετα βγηκαμε με φιλες μου για φαγητο!! Τωρα μπηκα ν διαβασω τα νεα σας!! 🥰 @ΛΕΥΚΗμου ελπιζω η ενοχληση στ στομαχι να περασει συντομα κ μερα τη μερα να εισαι καλυτερα!! ❤️ @Xrisa95 αχ τι ωραια να εχεις τοσες αδερφες!!! Να τις χαιρεσαι!! Εχεις κ ανιψακια;; Οσο γ τα συμπτωματα, νομιζω οτι οταν τα εχουμε γκρινιαζουμε γτ μας ενοχλουν κ οταν δν τα εχουμε μσς πιανει η ανασφαλεια οτι κτ δν παει καλα... πουθενσ δν μας πιανεις!!😅😅 @Elenaki_ καλως ηρθες στην παρεα μας!!!🤗 ειναι το 1ο σου παιδακι;; μακαρι να εχουμε ολες μας τελειομηνες εγκυμοσυνες με γερα μωρακια στην αγκαλια μας!!🙏🤰✨️🧿
    • Δν υπαρχει απ οσο εχω ψαξει... κ το εψαξα 2 φορες καθως ψαχναμε το λογο της υπογονιμοτητας. Αλλα απ οσο ξερω δινουν προληπτικα οταν κανεις εξωσωματικη.. Ας ερθουν τα κουκουνια μας γερα Αννιτακι μου κι ας παρουμε αλλα τοσα!!😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...