Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

konstantinast έγραψε:

Πως σε νιώθω δεν φαντάζεσαι. Και εμένα με έχει φτυσμένη τελείως. Συνέχεια ΜΠΑ ΜΠΑ ΜΠΑ και ΜΑ καθόλου. Αφού να σκεφτείς οτι ακόμα και ο άντρας μου του λέει "πες μαμα αγάπη μου" και αυτός τον κοιτάει μες στο στόμα λες και του είπε να πει την πιο δύσκολη λέξη.

Χαχαχαχα Κωνσταντίνα! Κι εμένα ο δικός μου ο άντρας τα ίδια κάνει! Τον καλοπιάνει και του λέει "πες μαααααααααμα, μαααααααααμα" :laugh: Νιώθουν και άσχημα κιόλας, κατάλαβες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μpempoula, λέει τόσες κουβεντούλες κιόλας??? Τις λέει συνειδητά? Να αρχίσουμε να ανησυχούμε δηλαδή που εμείς έχουμε μείνει στο μπα πα κα? :dry::blink::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Εγω γεννησα τη μπεμπα μου 4/4/2009! Τωρα ειναι θηριο!Δεν καθεται ησυχη λεπτο, πιανεται και σηκωνεται απο παντου, μου ξεστρωνει τα παντα (ριχταρια, σεντονια,πατακια κτλ, σηκωνεται κ χτυπαει τα τζαμια, την τηλεοραση, τον υπολογιστη, σκορπιζει τα παιχνιδια της παντου, στο παρκο δεν καθεται πανω απο 10 λεπτα, μπουσουλαει σε ολο το σπιτι και πειραζει οτι βρει. Λεει "μπαμπα-μαμα" και η πρωτη λεξη που ειπε και την εννοουσε ηταν "μαμ"! εχει αδυναμια στο φαγητο, πριν 2 εβδομαδες που πηγαμε στην παιδιατρο ηταν 9,5 κιλα κ ειχε υψος 74 εκ.

Τρελαινεται για μπανιο και εχει αδυναμια στη διαφημιση με το παριζακι υφαντης!οποτε το βλεπει γελαει και χτυπαει παλαμακια! κοιμαται 9-10 ωρες τη νυχτα (απο τις 21.00) κανενα μισαωρο κατα τις 11.00 και 1,5 ωρα το μεσημερι(στις 16.00). το μονο προβλημα ειναι οτι δεν καθεται με κανεναν εκτος απο εμενα και τον μπαμπα της, οποτε δεν μπορουμε να την αφησουμε πουθενα να παμε καμμια βολτα οι 2 μας..ειναι το μικρο μας κολαουζακι και την αγαπαμε τρελα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμάς κορίτσια αλωνίζει ασταμάτητα όλο το σπίτι και ανοιγοκλείνει ντουλάπια και συρτάρια αλλά απο κουβέντες μόνο γιγι, γκου, κακά (καμία σχέση με το θέμα βέβαια :laugh: ) μπαμπά και μαμά τίποτααααα. Α, ξέχασα μιλάει και στην γάτα μας με κραυγούλες και διάφορα ακαταλαβίστικα και μετά την κυνηγάει να την πιάσει. Σόκ έχει πάθει το ζωντανό :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα όσο μεγαλώνει νομίζω οτι γίνεται όλο και πιο ιδιότροπος!! :(:ohmy: Αφού δεν του άρεσε να τον αλλάζω,να τον σκουπίζω,να τον βάζω στο πάρκο,....ούτε να τον φιλάω!!!Τραβαει τα μούτρα του!! :ohmy::ohmy: Τωρα δεν θέλει ουτε μπάνιο να τον κάνω!!Κάθεται όρθιος στη μπανιέρα κρατιέται και κλαίει!!και οχι τίποτα άλλο γλιστραει πάρα πολύ και φοβάμαι μην μου φύγει :unsure::unsure: Και εδω και 2 μερες έχει αρχισει να μην τρωει!!Τη φρουτοκρεμα δεν την έχει αγγιξει..κατευθειαν φαγητο στις 13.30..!!Μπορει να βγάζει δοντακι ή περναει καμια φάση :dry:

Εμένα απο λεξούλες λέει..μαμα,γιαγιά,ντα,ατο,άτα,και διάφορα άλλα ακαταλαβιστικα :P:P

Αυριο θα πάμε και σε πάρτυ μασκέ!!Θα ντυθουμε κάπταιν-Χούκ.. :P:P Βασικά κατι άλλο θα ήθελα..αλλά δεν έβρισκα στολές :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εμενα απο λεξουλες λεει συνειδητα μονο μπαμπα.............. γκρρρρρρ

Αν τον ρωτησεις που ειναι ο μπαμπας ξερει αμεσωςπου ειναι ο Τολης. Μαλιστα οταν λειπει κ τον ρωτησω που ειναι ο μπαμπας με πιανει απο το χερι να τον παω σε ολα τα δωματια ενα ενα κ καθως παμε μονολογει μπαμπα μπαμπα μπαμπα χαχαχαχαχαχα

Αχ Τζουλιανα ασε εχει λιγες μερες που ο μικρος (καλα κλασικα δεν εχει αγγιξει το φαγητο του) δε θελει να τον κανω μπανιο!!! Που γενικοτερα τρελαινεται! Τι να πω...

Εμεις πηραμε στολη πειρατη! Ειναι παρα πολυ ωραια, εχει κ ενα κοκκινο καπελακι! Αλλα δεν ειμαστε καλεσμενοι σε κανενα παρτυ μασκε.... σνιφ σνιφ δεν εχουμε που να παμε για να τη φορεοσυμε και ο αντρας μου λεει να καρναβαλιστουμε μονοι μας στο σπιτι μια μερα!! Επισης την Κυριακη της αποκριας εχω γενεθλια!!Εντελως ασχετο ομως..

Τωρα το μαναρι μου εχει αρχισει κ κοιμαται πολυ καλα!! Κοιμαται απο τις 9 μεχρι τις 5ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ στην κουνια του!!!! Μετα πινει το γαλα του και ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ!! ΕΙναι απιστευτη ευτυχια!!!!!!!! Και το καταφερε μονος του το μαναρι μου!! Ελπιζω μονο να το κρατησει μην του την ξαναδωσει κ αρχισει παλι τα ιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΚΑΤ έγραψε:

Καλησπερα κοριτσια!Εγω γεννησα τη μπεμπα μου 4/4/2009! Τωρα ειναι θηριο!Δεν καθεται ησυχη λεπτο, πιανεται και σηκωνεται απο παντου, μου ξεστρωνει τα παντα (ριχταρια, σεντονια,πατακια κτλ, σηκωνεται κ χτυπαει τα τζαμια, την τηλεοραση, τον υπολογιστη, σκορπιζει τα παιχνιδια της παντου, στο παρκο δεν καθεται πανω απο 10 λεπτα, μπουσουλαει σε ολο το σπιτι και πειραζει οτι βρει. Λεει "μπαμπα-μαμα" και η πρωτη λεξη που ειπε και την εννοουσε ηταν "μαμ"! εχει αδυναμια στο φαγητο, πριν 2 εβδομαδες που πηγαμε στην παιδιατρο ηταν 9,5 κιλα κ ειχε υψος 74 εκ.

Τρελαινεται για μπανιο και εχει αδυναμια στη διαφημιση με το παριζακι υφαντης!οποτε το βλεπει γελαει και χτυπαει παλαμακια! κοιμαται 9-10 ωρες τη νυχτα (απο τις 21.00) κανενα μισαωρο κατα τις 11.00 και 1,5 ωρα το μεσημερι(στις 16.00). το μονο προβλημα ειναι οτι δεν καθεται με κανεναν εκτος απο εμενα και τον μπαμπα της, οποτε δεν μπορουμε να την αφησουμε πουθενα να παμε καμμια βολτα οι 2 μας..ειναι το μικρο μας κολαουζακι και την αγαπαμε τρελα!

Καλημέρα κορίτσια

Καλως ήρθες στην παρέα μας να χαίρεστε την μπέμπα σας. Τι τυχερή που είσαι που κοιμάται τόσες ώρες συνεχόμενα. Έχετε ένα θεματάκι που δεν κάθεται με κανέναν γιατί θα θέλετε και εσείς να βγείτε κάποια στιγμή έξω να ξεσκάσετε λίγο μόνοι να πάτε για ένα καφεδάκι. Τώρα αυτά στα λέω εγώ που έχω να βγώ με τον άντρα μου για καφέ απο... απο... δεν θυμάμαι :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο βδομάδα θα πάμε με τον άντρα μου μια βόλτα στα μαγαζιά για αποκριάτικη στολή για τον αντρούλη μας. Ελπίζω να βρούμε κάτι που να αρέσει και στους δύο μας. Καλά θα έχουμε πολύ γέλιο γιατί ζωάκι θα θέλει ο άντρας μου...ινδιάνο εγώ...πρίγκιπα ο άντρας μου...σωματοφύλακα εγώ :):):) Στο τέλος όμως όπως γίνεται πάντα θα συμφωνήσουμε. Να σας πω την αλήθεια κάποιες φορές ενώ μου αρέσει αυτό που θέλουμε να πάρουμε το παίζω λίγο σκεπτική έτσι για πλάκα. Μου αρέσει το ύφος που παίρνει οταν διαφωνούμε γι αυτό :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe εμάς καταλαβαίνει σίγουρα και λέει συνειδητά το μαμά, μπαμπά, παππού...Αφού ρωτάω που είναι ο μπαμπάς και γυρίζει και τον κοιτάει και όταν δεν είναι σπίτι, γυρίζει και κοιτάζει την πόρτα...Τα υπόλοιπα τα λέει μάλλον ασυνείδητα.. :laugh: :laugh:

Καλά κορίτσια, χθες έριξα τρελό γέλιο με την ζωραφιά μου..Είχαμ πάει βόλτα στα μαγαζιά, γινόταν χαμός από κόσμο, την είχα φυσικά στο καρότσι και περνούσαμε στο δρόμο και αυτή σήκωνε το χέρι της και έκανε "γεια"...Χαιρετούσε όλο τον κόσμο η πρωθυπουργίνα μου... :laugh: :laugh: :laugh: Πολύ γέλιο..όλοι τη χαιρετούσαν και γελούσαν μαζί μας... :laugh: :laugh: Της ψώνισα κάτι ρουχαλάκια μιας και αυτά που έχουμε (και πιστέψτε με είναι πάααααααααρα πολλά) μας είναι λίίίίίίγο μικρά....Και φυσικά δεν πήρα από 9-12 μηνών, αλλά 12-18.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Είμαστε και ολόκληρες γυναικες βλέπετε!!!Αποκριάτικη στολή δεν της πήρα ακόμα... :(:( Λέτε να μη βρω;;;; :dry::dry: Αν και δεν έχουμε πουθενά να πάμε... :(:(

ΚΑΤΚΑΤ μου καλωσόρισες στην παρέα μας...Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!!Έχουμε ένα κοινό σημείο...Κοιμόμαστε κι εμείς 12ωρο το βράδυ!!!!!!! :laugh: :laugh: Αλλά εμείς δεν μπουσουλάμε!!! :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια, αύριο παίρνουμε το αεροπλάνο και φεύγουμε για Ξάνθη! Θα είναι το τέταρτο ταξίδι του με αεροπλάνο αλλά έχω αγχωθεί γιατί θα είναι η πρώτη φορά που θα καταλαβαίνει. Φοβάμαι μην είναι ανήσυχος και ταλαιπωρηθεί και σηκώσουμε και όλο το αεροπλάνο στο πόδι.. Σαν την τρελή θα τρέχω στα αεροδρόμια με το ταπεράκι με το φαγητό και θέλω να πάρω και το λαπτοπ μαζί.. Το λάπτοπ με μάρανε.. :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama to be καλό ταξίδι να έχετε!!εχω ακούσει οτι το καρναβάλι στη παλιά πόλη ης Ξάνθης είναι φοβερό!

Λενάκι και μεις πειρατής ντυθήκαμε!!!Τον έντυσα σήμερα!!Ειναι και η π΄ρωτη του αποκριάτικη στολή..καταλαβαίνεις..τρελάθηκα!! :):) Ολα τα φλάς πάνω του!! :laugh: :laugh:

Μολις τον κοίμησα θα πέσω και γω για ύπνο...να χορτάσω λίγο..γιατι εκτός των άλλων ξυπνάει και τα βράδια :(:(:(

καληνύχτα σας!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Κορίτσια δεν έβρισκα χρόνο το Σ/Κ να μπω να σας χαιρετήσω... Λίγο οι δουλειές, πολύ το μωρό, άντε να πάμε και βόλτα, άντε και να κάνω πως κοιμάμαι... :woohoo: :woohoo: που χρόνος;;;;;

κατκατ καλώς ήλθες στην παρέα μας, να σου ζήσει το μπεμπέ σου!!! Κοιμάται ε; Πω,πω... Το δικό μου πότε θα κοιμηθεί σερί;;;;;;;;;;

mama to be καλό ταξίδι, να περάσετε καλά!!!!

juliana είδα φώτο από τον τρελό πειρατή... Τέλειος!!! Και ίδιος εσύ!!!!! Έχει πάρει και τις ματάρες σου, τι άλλο θέλεις!!!! :cheer::cheer:

Γωγώ στα μαγαζιά από τώρα η ζωγραφίτσα;;;;; ;);) Έτσι να μαθαίνει τις τάσεις της μόδας!!! :cheer::cheer:

Κωνσταντίνα ούτε εμεις έχουμε πάρει στολή ακόμη, αν και δεν έχουμε να πάμε και πουθενά... Αλλά κάτι θα του πάρω μωρέ...

Λενούλα και μένα συνειδητά λέει μόνο το μπαμπά και μόλις του πω που είναι ο μπαμπάς ψάχνει να τον βρει... Το μαμά το έχει μάλλον ξεχάσει.. Λίγο όταν ειναι να κλάψει λέει μαμαμ, μαμαμ... Τις υπόλοιπες λεξούλες μάλλον ασυνείδητα... Χθες βέβαια όταν δεν ήθελε άλλο φαγητό, χτύπησε το χέρι του στο καρεκλάκι και μου λέει άντε, άντε, ντε.... τρελάθηκα, πολύ γέλιο....

Αχ τα μωρά μας... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα μου δεν κατάλαβες...Από 2 μηνών την παίρνω μαζί μου στα μαγαζιά...Τρέχω εγώ η τρελή και σέρνω και το μωρό από κοντά, αλλα της αρέσει... Παραμονή Χριστουγέννων είχα μπει στο ΖΑΡΑ και βλέπω τη μικρή σε κάποια φάση, είχε τραβήξει μια κρεμάστρα με μια μπλούζα και την έτρωγε... :laugh: :laugh: :laugh:

Μετά εκεί που περνούσα με το καρότσι, πιάνει κάτι ρούχα και τα τράβαγε όπως περνούσαμε..Παραλίγο να πέσουν όλα να την πλακώσουν... :laugh: :laugh: :laugh:

Προχθες ψωνίσαμε τα πρώτα μας ανοιξιάτικα ρουχαλάκια..Κάθετι που έπαιρνα, τη ρωτούσα αν της αρέσει... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Κατερινούλα μου δεν κατάλαβες...Από 2 μηνών την παίρνω μαζί μου στα μαγαζιά...Τρέχω εγώ η τρελή και σέρνω και το μωρό από κοντά, αλλα της αρέσει... Παραμονή Χριστουγέννων είχα μπει στο ΖΑΡΑ και βλέπω τη μικρή σε κάποια φάση, είχε τραβήξει μια κρεμάστρα με μια μπλούζα και την έτρωγε... :laugh: :laugh: :laugh:

Μετά εκεί που περνούσα με το καρότσι, πιάνει κάτι ρούχα και τα τράβαγε όπως περνούσαμε..Παραλίγο να πέσουν όλα να την πλακώσουν... :laugh: :laugh: :laugh:

Προχθες ψωνίσαμε τα πρώτα μας ανοιξιάτικα ρουχαλάκια..Κάθετι που έπαιρνα, τη ρωτούσα αν της αρέσει... :laugh: :laugh: :laugh:

Μπράβο βρε Γωγώ, πόσο γέλασα!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Είδες τα κοριτσάκια... Συμβαδίζουν με την μαμά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na me pali k ego...

ninaki1 efxaristo poli gia ti voithia me to tikeraki!tha do se ligo an ta katafera... :blush:

lipon i dikia mou exi ekselixthi se megaaaaaali tarzania!!

ektos tou oti den kathete me tipota na tin allakso (proxthes girise broumita me tin penaten ston popo) tora exi arxisi na mas koroidevi me pseftika klamatakia-nazakia...theatrina sketi!! :P

mathame kai to koupepe kai to gia sou gia sou kai episis xtipame kai palamakia!!

poli xerome pantos pou den ime i moni xazomama opos pisteva.... :laugh:

kai kati allo...me ta kila tis egimosinis ti ginete vre pedia??

ego ixa pari giro sta 20 plus kai exo kamia 4-5 akomi....bari fortio... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω τις κοριτσαρες!!!!!!!!!!! Τι μου κανετε????

Κοριτσια χτες ο μικρος μου εφαγε το μισο φαγητο του!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Ειμαι πολυ χαρουμενη ελπιω να το φαει κ σημερα!!!!!! Του εβαλα μισο μηλο κ το εφαγε!!!! :P

Καλα συμπεθερουλα μου εισαι ολα τα λεφτα!!! Ετσι απο μικρη πρεπει να την μαθεις!!

Κοριτσια χτες ο μικρος μετα το μπανιο του πηρε τη βουρτσα του κ εκανε πως χτενιζε τα μαλλια του!! Ειχε πολυ γελιο!!!!!!! Πολυ πλακα!!! Και να ειχε κ μαλλια το γλομπακι μου... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Έχω μια δυο μέρες να μπώ να μάθω νέα σας. Τώρα με την δουλειά ο χρόνος είναι λίγο περιορισμένος. Μου φαίνεται οτι όσο μεγαλώνουν τα μωράκια μας τόσο πιο πολύ μας τρελαίνουν με τα κατορθωματά τους. Εμάς ο μικρός μας σήμερα έφαγε μια (!!!) ολόκληρη μπανάνα μόνος του κρατώντας κάθε φορά το κομμάτι στο χεράκι του. Τι να πώ!

Τώρα πιάνεται, σηκώνεται στον καναπέ και πηγαίνει σιγά σιγά κατα μήκος του καναπέ. Με το που φτάνει στο τρίτο μαξιλάρι κάθεται στον πωπό του, μας κοιτά και χαμογελά :):):) . Περιμένει να τον πάω πάλι πίσω ώστε να κάνει πάλι την ίδια διαδρομή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες!!!

Εμείς εδώ και τρεις μέρες το φαγητό μας το τρώμε ΌΟΟΟΟΟΟΛΛΟΟΟΟΟ χωρίς να το αλέθουμε...Ξεκίνησα πριν 10 μέρες να της το δίνω κομμένο κομματάκια μικρά, έτρωγε περίπου το μισό και μετά κουραζόταν και της το άλεθα...Όμως πλέον δεν κουράζεται...Το αδειάζει το πιτάκι της το ΜΠΟΥΜΠΟΘΡΟΝΑΚΙ ΜΟΥ... :laugh: :laugh: :laugh: έτσι τη φωνάζει ο πατέρας της..Επίσης, αρχίσαμε και πάλι να τρώμε φρουτόκρεμα με πολλή χαρά...`

Περπατάμε γύρω γύρω από το τραπεζι και τον καναπέ, μάθαμε να στρίβουμε στις γωνίες... :laugh: :laugh: Χθες ανακαλύψαμε τα περιοδικά που έχει η μαμά στο ράφι του τραπεζιού και από τότε θέλουμε να τα βγάζουμε έξω και να τα ξεφυλλίζουμε..Επίσης, χθες ανακάλυψε και τα δύο συρταράκια του ίδιου τραπεζιού και συνέχεια τα άνοιγε και έβγαζε όλα τα πράγματα έξω..Μέχρι που την πήρα, την έβαλα να καθίσει στον καναπέ και φυσικά...πλάνταξε στο κλάμα...Επίσης σηκώνεται όπου και να κάθεται..Τη βάζω να κοιμηθεί και πετάγεται σαν ελατήριο...Δεν κλαίει, δε φωνάζει, αλλα σηκώνεται 6-7 φορές μέχρι να κοιμηθεί... :laugh: :laugh:

Επίσης βγάζουμε συνέχεια τις κάλτσες μας με κόλπο, πετάμε τα παιχνίδια έξω από το πάρκο και ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Κορίστια τρελαίνεται...Της αρέσει πολύ!!!Χθες μετά το μπάνιο, την έβαλα στην αλλαξιέρα για να την περιποιηθώ και να τη ντύσω, δεν καθόταν και γκρίνιαζε (τι πρωτότυπο...) και όταν ήρθε ο πατέρας της να της στεγνώσει τα μαλλιά καθόταν σαν άγαλμα, έκλεινε τα μάτια και γελούσε..Με το που έκλεισε το πιστολάκι, άρχισε να κλαίει.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Έχει γίνει διαολάκι..Δεν μπορούμε να τη μαζέψουμε!!!!Είχα το πιο ήσυχο μωρό του κόσμου και τώρα έχω το πιο κακομαθημένο μωρό του κόσμου... :laugh: :laugh: :laugh: Ευτυχώς που δεν ξυπνάει και τη νύχτα!!! :P:P

Αυτά προς το παρόν!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Πως είστε; Εγώ είμαι πολύ κουρασμένη...

Χθες πήρα άδεια και έκατσα με το μωρουλίνι μου αφού ο μπαμπάς μου είχε συνάχι και φοβόμουν μην κολλήσει το μωρό. Κοριτσάκια πρώτη φορά που ηταν τόσο κολλημένος πάνω μου... Φανταστείτε ότι δεν κοιμήθηκε καθόλου όλη μέρα, ήθελε να είμαι μαζί του συνεχώς... Μέχρι και στην τουαλέτα τον είχα απ'έξω και περίμενε. Δεν ήθελε ούτε πάρκο, ούτε κρεβάτι, ούτε πάτωμα με παιχνίδια, ούτε να μπουσουλήσει, ούτε να περπατήσει... Είχε βεβαια κέφι αλλά μόνο όταν τον είχα αγκαλιά. Δεν το συζητώ για το βράδυ, ξύπνησε 01:45 και μέχρι και τις 4 κοιμόμασταν αγκαλιά στην πολυθρόνα... :unsure::unsure:

Μήπως του λείπω; Τι έπαθε το νινάκι μου; Μήπως φταίει το γεγονός ότι δεν τον πήγα πολλές βόλτες αυτές τις μέρες που έκανε πολύ κρύο;;;; :dry::dry:

Έδειχνε να βαριέται να κάνει ο,τιδήποτε.... και στενοχωρέθηκα πολύ!!! Δεν είχε και πολύ όρεξη για φαγητό, αλλά δεν είναι άρρωστος γιατί το σκέφτηκα και αυτό. Βέβαια μπορεί να είναι φάση και να περάσει και σίγουρα χαίρομαι που θέλει να είναι κολλημένος πάνω μου αλλά ένιωσα ότι δεν ήθελε κάτι άλλο και σαν να του λείπω... :(:( Τι να κάνω κι εγώ... Γυρνάω στις 5 και ασχολούμαι μόνο μαζί του, ούτε δουλειές δεν κάνω... Μήπως είμαι υπερβολική; Συγνώμη κορίτσια, σας κούρασα κι εσάς αλλά ήθελα να σας τα πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena-mpempoula16 και ο δικός μου παίρνει τη χτένα και τη βάζει στο στόμα του!!Την χρησιμοποιούμε μονο για τα δοντάκια όπως καταλάβατε :laugh: :laugh: :laugh:

ninaki εμένα είναι συνεχεια πάνω μου!σχεδόν...και αμα παιζει κατω και με βλέπει μπουσουλάει πιανεται απο πάνω μου και μου τραβάει τα παντελόνια για να τον πάρω αγκαλιά!! :ohmy::ohmy: Εχω αρχίσει και κρύβομαι να μην με βλέπει :P:P

Konstantina μπράβο το νινάκι σας!!Εγω δεν του χω δωσει ακομα μπανανα..μονο μπισκοτακι και το γλειφει και το λιώνει..παρεπιπτόντως δοντι ακομα ΤΙΠΟΤΑ!!καημος μου χει γινει!!Γι αυτο δεν δινω και κομμάτια ιατι πώς θα τα δαγκώσει.. :unsure::unsure: με τα ούλα;; :blink:

Σημερα στις 18.00 έχουμε ραντεβου και με παιδίατρο!!Θα κάνουμε τη β'δόση Ηπατιτιδας Β..θα μας μετρησει κιολας..οπώτε θα σας πω και τα νεα μου..αργα το βραδυ μάλλον..

φιλάκια!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κατερινάκι μου μάλλον ήθελε να είναι συνέχεια μαζί σου, επειδή τις άλλες μέρες λείπεις...Εγώ τι να πω που φεύγω 10.30 το πρωί και γυρίζω 8-8.30 το βράδυ;;;;; :(:(:(

Βέβαια, η δικιά μου δεν πτοείτα..Μου κάνει χαρές στην αρχή, γέλια κλπ, αλλά στο πεντάλεπτο με παρατάει.. :(:( Θέλει να κατέβει κάτω να αλωνίσει η γαϊδουρίτσα... :laugh: :laugh: :laugh: Βόλτα γιατί δε βγαίνετε ρε;;;Εμένα κάθε πρωί παρά το κρύο και χθες και σήμερα την πήρε η πεθερά μου και την πήγε βόλτα στο πάρκο...Τρελαίνεται από τη χαρά της!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Juliana μου μην ανησυχείς!!!!Θα βγάλει δοντάκια και θα φάει κι εσένα μετά!! :laugh: :laugh: Άντε θα περιμένουμε νέα για βάρος, ύψος κλπ.. :laugh: :laugh:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ έχεις δίκιο πρέπει να τον βγάζω βόλτα παρά το κρύο. Σιγά τι θα πάθει, λες κι έχουμε και πολικό ψύχος... Απλά την ώρα που γυρνάω έχει σχεδόν σκοτεινιάσει και έχει περισσότερη υγρασία και το πρωί η μαμά μου δεν προλαβαίνει πολλές φορές από τις δουλειές να τον βγάλει κι έτσι μένει το Σαββατοκύριακο που τον βγάζουμε έξω.

Σήμερα μου είπε η μαμά μου ότι είχε πολλά κέφια... Έφαγε και την φρουτόκρεμα και το φαγητό και γενικά ήταν καλοδιάθετος. Το θέμα είναι ότι μόλις τον πάμε στο κρεβάτι για να κοιμηθεί, θα σηκωθεί κατευθείαν επάνω και άντε να τον κοιμήσεις έτσι. Άσε που φοβάμαι μην πέσει πίσω και χτυπήσει... Μεγάλο πρόβλημα... Τι να κάνουμε όμως, μωρά είναι, πως να το εξηγήσεις ότι μπορεί και να χτυπήσει ή ότι πρέπει να κοιμηθεί αφού τρίβει μάτια και χασμουριέται;;;;;; :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσια ειμαστε 10900 και 79 πόντοι!!!Ριξαμε το..κλάμα βέβαια!!!εμβολιο ειναι αυτο!!Τωρα θα πάμε 13 μηνων για του μηνιγγιδιοκοκου..

Εν τω μεταξυ ρε κοριτσια πηγα να παρω το εμβολιο απ το κεντρο υγειας και δεν ειχε το 0,5 mg αλλα το 20 το οποιο ειναι για ενηλικες!!Και μου το δωσανε και μαλιστα με σιγουρια να βαλει η παιδιατρος τη μιση δοση..δηλαδη αυτη που χρειαζεται..Οταν το ειπα στη παιδιατρο μου ειπε οτι ειναι για ενηλικεςτο συγκεκριμενο και εχει αλλα συστατικα μεσα..πως να το κανω σε μωρο παιδι!!!!!!!!!!!!!!!!Φυσικα ετρεξα στο πλησιεστερο φαρμακειο και αγορασα το σωστο!!!Απλα τσατιστηκα με την ανευθηνοτητα που υπάρχει!!φανταστειτε να το έκανα στο κεντρο υγειας το εμβολιο;;;;Αν ειναι δυνατον χωρις καμια επιφυλακτικοτητα και απλοχερα δινουν λαθος εμβολια σε μωρακια!!!!Μετα λενε δωρεαν υγεια..να το βρασω αν ειναι να κανουν κακο στην υγεια του παιδιου μου δεν με ενδιαφερουν καν τα λεφτα που δινω σε ιδιωτικο γιατρο!!!

ουφ..τα πα και ξελαφρωσα..ειμαι πολυ τσατισμενη σημερα με πολλα πραγματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sas koritsia!!

ego pantos fovame tromera!!!

kosntantinast tou edoses komatakia banana sto xeri kai etroge mono tou to ninaki?

mpempoula16 otan les tis edoses to fagito se komatakia ti enois?patatoules kai karotakia komatakia?kai to efage to thirio e?

po po....ego re pedia fovame tromera to kefaleo "pnigmos".

apo tote pou genithike fovomoun min kani emeto kai pnigi kai tora fovame min katapiei kanena komati fagitou kai tis stathi sto lemo... :(

fovame gia paradigma na tis doso afta ta biskotakia ta pedika opos episis fovame na tis doso mia gonia psomi na masouliksi..protimo natis dino ego komatakia psixa..mipos ime ipervoliki? :huh::huh::huh:

na rotiso kai kati allo..pou kimaste to vradi?

exete to moro stin krevatokamara i to pedi ine sto pediko kai esis stin krevatokamara?

ego sxo sto pediko kai enan kanape-krevati kai kimame akoma mazi tis.

nomizo oti prepi na epistrepso kapia stigmi stin krevatokamara kai ego alla fovame na tin afiso moni tis.to vradi ksipnao kai tis rixno kai kamia matia na do an ine kala...

pite mou oti den ime gia ta sidera.. :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

gia ta kila tis egimosinis den apantise kamia ... :(:(

ta xasate i exete akomi?

ego pira kamia 20 aria.... :S:S:S esis??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

angelikipap έγραψε:

gia sas koritsia!!

ego pantos fovame tromera!!!

kosntantinast tou edoses komatakia banana sto xeri kai etroge mono tou to ninaki?

mpempoula16 otan les tis edoses to fagito se komatakia ti enois?patatoules kai karotakia komatakia?kai to efage to thirio e?

po po....ego re pedia fovame tromera to kefaleo "pnigmos".

apo tote pou genithike fovomoun min kani emeto kai pnigi kai tora fovame min katapiei kanena komati fagitou kai tis stathi sto lemo... :(

fovame gia paradigma na tis doso afta ta biskotakia ta pedika opos episis fovame na tis doso mia gonia psomi na masouliksi..protimo natis dino ego komatakia psixa..mipos ime ipervoliki? :huh::huh::huh:

na rotiso kai kati allo..pou kimaste to vradi?

exete to moro stin krevatokamara i to pedi ine sto pediko kai esis stin krevatokamara?

ego sxo sto pediko kai enan kanape-krevati kai kimame akoma mazi tis.

nomizo oti prepi na epistrepso kapia stigmi stin krevatokamara kai ego alla fovame na tin afiso moni tis.to vradi ksipnao kai tis rixno kai kamia matia na do an ine kala...

pite mou oti den ime gia ta sidera.. :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

gia ta kila tis egimosinis den apantise kamia ... :(:(

ta xasate i exete akomi?

ego pira kamia 20 aria.... :S:S:S esis??

Κωνσταντίνα κι εγώ φοβάμαι να του δώσω κάτι στο χεράκι να μασουλήσει αν κι έχουμε 6 δοντάκια αλλά στην ιδέα με πιάνει κρίση πανικού :unsure::unsure::unsure: Του έδωσα μία φορά ενα μπισκοτάκι και ενώ ήταν σκληρό, κατευθειαν έκοψε το μισό!!!!! Με επιασε η ψυχή μου, αμέσως έβαλα το χε΄ρι μου μέσα στο στόμα και το άρπαξα... Σίγουρα δεν κάνουμε καλά αλλά τι να κάνω; Δεν μπορώ...

Από 4 μηνών κοιμάται μονος του στο δωμάτιό του. Έχω την ενδοεπικοινωνία και τον ακούω, σίγουρα όμως τον έχω έννοια όλο το βράδυ και σηκώνομαι να τον δω... Άσε βέβαια που ξυπνάει μόνος του σε τακτά χρονικά διαστήματα οπότε είμαι στη βόλτα όλη τη νύχτα :P Νομίζω ότι θα ήταν καλό να τον αφήσεις και λίγο μόνο του, να ανεξαρτητοποιούνται και λιγάκι.

Τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα, ξαναπήρα μετά κανένα 3άρι και τώρα παλεύω να τα χάσω. Μου έχει μείνει ένα μικρό χαλάρωμα στην κοιλιά και κυτταρίτιδα στον πισινό!!!! Θέλω επειγόντως γυμναστική!!!!

Αυτά και σήμερα κορίτσια μου!!! Την καλημέρα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...