Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαρια! είπε:

Geia sas kopeles mou! Ithela na sas rotiso eseis pote xekinisate na pairnete rouxalakia k pragmata tou mwrou? Eimai 25 evdomadwn k apo tin mia leo na xekinisw k apo tin alli fovamai...! 

καλημερα καλη μ...μ τ καλο τ ζουζουνακι σ....

εγω ειμαι 18... κ ηθελα σιγα σιγα ν παιρνω μια φορα στο τοσο κτ π βλεπω κ μ αρεσει πολυ αλλα η μαμα μ διαφωνει.... δν μπορω ν τ καταλαβω τ γιατι,αν ειναι να γίνει κατι μπορει να γινει κ αργοτερα,παλι θ εχω παρει πραγματα.... κ μ στεναχωρει αυτο...

συμφωνα μ 3 γιατρους τς κανει γ κοριτσακι..ε φαξνταζομαι λιγο δυσκολο ν αλλαξει...βεβαια σ 22 μερες εχουμε τν β επιπεδου...

φυσικα τ δωματιο τ εχω ξεκινησει ηδη μ την ανακαινιση γτ μενουμε μ τν πεθερα μ μεχρι ν τελειωσει τ σπιτι μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαρια! είπε:

Geia sas kopeles mou! Ithela na sas rotiso eseis pote xekinisate na pairnete rouxalakia k pragmata tou mwrou? Eimai 25 evdomadwn k apo tin mia leo na xekinisw k apo tin alli fovamai...! 

Οπως νιωθεις εσυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα ίδια μ.έλεγε και η δική μου μαμά...αλλά Εγώ να σας πω εκεί περίπου έκτο μήνα ξεκινήσαμε με.το άντρα μου να παίρνουμε τα απαραίτητα...επεσαν να μας φανε.....Και εύλογα τους είπαμε ότι λεφτά να τα πάρουμε όλα μαζεμένα Δεν υπαρχουν....γι αυτό λίγα λίγα κάθε μηνα...ειδικά πρώτο παιδι είναι πολλά αυτά που θα χρειαστεις μιας και τα παίρνεις όλα από την αρχη!!!!και νά σας πω καλύτερα ....είχαμε κάνει.Μια λίστα και σιγά σιγά τα αγορασαμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς 19η βδομάδα μόνο ένα φορμακι εχουμε παρει. Αλλά απο τον άλλο μηνα θα αρχισουμε να τα παίρνουμε λίγα λίγα. Είναι καλύτερο απο το να τα πάρεις ολα μαζί και να είναι μαζεμενα ολα τα έξοδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ξεκινήσαμε στον τέταρτο μήνα με 2-3 πραγματάκια.στον πέμπτο πήραμε καροτσι πορτμπεμπε και καθισμα.στον έκτο κουβερτακια,σεντονακια και πετσέτες.στον έβδομο παραγγείλαμε κούνια στρώμα συρταριερα και μεχρι τον όγδοο ολη την προίκα και τα ρούχα..καθε εβδομαδα σχεδον πηγαίναμε και απο κατι με εξαίρεση 3 εβδομάδες που δεν ασχοληθήκαμε.τωρα ειμαι 38 εβδομάδων και ειναι ολα έτοιμα!!καλυτερα να τα ξεκινήσεις νωρίς γιατι πιστεψε με μετα τον όγδοο δεν θα εχεις τοσο κουραγιο να κανεις έρευνα και αγορές.μια θα πας για νυχτικα ρόμπες παντόφλες και οτι θα χρειαστείς για το μαιευτήριο μια πι εξετάσεις μια οι καθημερινότητα και οι δουλειές..περναει ο καιρός!!!με το καλο σου ευχομαι!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Εμεις ξεκινήσαμε στον τέταρτο μήνα με 2-3 πραγματάκια.στον πέμπτο πήραμε καροτσι πορτμπεμπε και καθισμα.στον έκτο κουβερτακια,σεντονακια και πετσέτες.στον έβδομο παραγγείλαμε κούνια στρώμα συρταριερα και μεχρι τον όγδοο ολη την προίκα και τα ρούχα..καθε εβδομαδα σχεδον πηγαίναμε και απο κατι με εξαίρεση 3 εβδομάδες που δεν ασχοληθήκαμε.τωρα ειμαι 38 εβδομάδων και ειναι ολα έτοιμα!!καλυτερα να τα ξεκινήσεις νωρίς γιατι πιστεψε με μετα τον όγδοο δεν θα εχεις τοσο κουραγιο να κανεις έρευνα και αγορές.μια θα πας για νυχτικα ρόμπες παντόφλες και οτι θα χρειαστείς για το μαιευτήριο μια πι εξετάσεις μια οι καθημερινότητα και οι δουλειές..περναει ο καιρός!!!με το καλο σου ευχομαι!!!❤️

κοριτσια κ εγω μ τν δικη σας αποψη συμφωνω..ειναι το πρωτο μας... λεφτα για να τα παρω ολα στον 8ο μην α πχ,δν υπαρχουν...οποτε προτιμω σιγα σιγα ν παιρνω κ απο κατι....αλλα διαφωνουν..κ δυστυχως εχουν αρχισει κ βαζουν κ τν αντρα μ σ αυτο τ τριπακι....οτι ειναι νωρις μπλα μπλα....

ε δν ειπα να παω να τα παρω ολα τωρα,αλλα κανα ρουχαλακι σιγα σιγα...

εχω φιλη π πηγε και τα πηρε ολα μα ολα σε μια ημερα... ειχε ομως και την οικονομικη ανεση να το κανει αυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όποτε πιστεύετε ότι μπορείτε να αγοράσετε κάτι να το κάνετε. Επίσης βεβαιωθείτε τι μπορείτε να βρείτε από άλλους να σας δώσουν ή τι έχουν σκοπό να σας κάνουν δώρο. Τα μεγάλα έξοδα που είναι καρότσι, κούνια και καθισματάκι μπορείτε να τα παραγγείλετε από κάποιο κατάστημα και να τα πληρώνεται λίγα λίγα. Εξ άλλου καλό θα ήταν να είναι όλα πλυμένα και στην θέση τους όταν μπείτε στον μήνα σας, γιατί στον 9ο δεν θα έχετε τις ίδιες αντοχές και την ίδια ευκινησία. 

Τέλος μια συμβουλή...πάρτε ότι σας δώσουν και μην αγοράζεται πολλά ρουχαλάκια και σεντονάκια γιατί σίγουρα θα σας φέρουν στο μαιευτήριο ή μετά στο σπίτι. 

Με το καλό όλες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...