Μετάβαση σε περιεχόμενο

κνυδωση στην εγγυμοσυνη! Υποφερω


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια ειμαι εγκυος εξι μιση εβδομαδων και απο το σαββατο εχει φουντωσει ολο μου το σωμα και το προσωπο! Δεν αντεχω αλλο δν μπορω να χαρω και να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου! Εχω παντου καντιλες και πρισμενο προσωπο! Εχει καποια περασει κατι παρομοιο??  Αληθεια κοριτσια δεν υποφερετε!! Δεν κοιμαμε απο το σαββατο! Βοηθεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalicpera kopela mu! Dn ein alergia auto etc mu eipan ct nocokomeio! Borei na ein antidrach tu organicmou borei apo anxo h ctrec na ta evgala!! Dn upoferete omwc den koimame katholou gt olo kai me trwne eim pricmemh apo panw wc katw ctn kuriolekcia!!  Exw pecei para polu pcuxologika... dn borw na xarw tn egkumocunh m

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανεις κρυα χλυαρα ντουζ.θα δεις ποσο πολυ θα απαλινουν την φαγουρα σου.

Στο λεω εγω που ειχα ακριβως αυτο το θεμα προν ενα χρονο...

Σε κτλβ απολυτα.

Φιλικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

Να κανεις κρυα χλυαρα ντουζ.θα δεις ποσο πολυ θα απαλινουν την φαγουρα σου.

Στο λεω εγω που ειχα ακριβως αυτο το θεμα προν ενα χρονο...

Σε κτλβ απολυτα.

Φιλικα

Ειχες κνυδωση??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω τον τροπο να σου στειλω φωτο για να δεις ποοοοσο χαλιααα γινομουν.και αλλεργικο σοκ ειχα παθει και ευτυχως ειχα κορτιζονη μαζι μου.βεβαια εγω επαιρνα χαπια για την αλλεργια και οταν ημουν πολυ πολυ πολυ χαλια που ημουν σχεδον παντα κορτιζονη.

Βεβαια εσυ δεν πρεπει να παρεις χαπια ουτε και κορτιζονη απ οσο γνωριζω.

ΚΑΝΕ ΧΛΥΑΡΑ ΝΤΟΥΖ και θα δεις ποσο πολυ θα απαλινεις την φαγουρα σου.

Εισαι ακομα χαλια ?

Ο γιατρος σου εδωσε καποια αγωγη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lovely είπε:

Δεν ξερω τον τροπο να σου στειλω φωτο για να δεις ποοοοσο χαλιααα γινομουν.και αλλεργικο σοκ ειχα παθει και ευτυχως ειχα κορτιζονη μαζι μου.βεβαια εγω επαιρνα χαπια για την αλλεργια και οταν ημουν πολυ πολυ πολυ χαλια που ημουν σχεδον παντα κορτιζονη.

Βεβαια εσυ δεν πρεπει να παρεις χαπια ουτε και κορτιζονη απ οσο γνωριζω.

ΚΑΝΕ ΧΛΥΑΡΑ ΝΤΟΥΖ και θα δεις ποσο πολυ θα απαλινεις την φαγουρα σου.

Εισαι ακομα χαλια ?

Ο γιατρος σου εδωσε καποια αγωγη??

Ναι βγαζω ακομα!! Παιρνω το ζιρτεκ.. σου κρατησε καιρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ δεν θα σου πω ποσο γιατι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

Σε καταλαβαινω περισοτερο απο τον καθενα αληθεια αλλα σκεψου οτι τωρα εισαι εγκυουλα και δεν πρεπει να σε καταβαλει αυτο.

Εγω φαντασου οτι ημουν περισοτερο στο ντουζ παρα οπουδηποτε αλλου.

Επισης μπορεις να ρωτησεις τον γιατρο σου να σου γραψει συνταγη για φτιαχτη κρεμα την οποια θα στην φτιαξουν στο φαρμακειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η olgaki 95 είπε:

Ναι βγαζω ακομα!! Παιρνω το ζιρτεκ.. σου κρατησε καιρο??

Τωρα περιμενω να παρω δυο κρεμες που μου εγραψαν απο το αττικο..τις εχουν παραγγιλει στο φαρμακειο.. για να καταλαβεις συχενομουν μεχρι και στην τουαλετα να παω για να μν ακουμπησω το σωμα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονη ξερω οτι θες να με βρισεις τωρα γιατι ειναι δυσκολο αλλα και κουραστικο να βλεπεις τον ευατο σ καθε μερα σε αυτην την κατασταση.

Δυστυχως ομως δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.προσπαθησε να το αφηνεις που κ που.

Αα επισης να φορας ΜΟΝΟ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑ!!!

Ελπιζω και ευχομαι να ξυπνησεις αυριο κ βα μην εχεις τιποτα.

Οτι θες εγω εδω γ συμπαρασταση!

Φιλια πολλα!⚘?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lovely είπε:

Υπομονη ξερω οτι θες να με βρισεις τωρα γιατι ειναι δυσκολο αλλα και κουραστικο να βλεπεις τον ευατο σ καθε μερα σε αυτην την κατασταση.

Δυστυχως ομως δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.προσπαθησε να το αφηνεις που κ που.

Αα επισης να φορας ΜΟΝΟ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑ!!!

Ελπιζω και ευχομαι να ξυπνησεις αυριο κ βα μην εχεις τιποτα.

Οτι θες εγω εδω γ συμπαρασταση!

Φιλια πολλα!⚘?????

Lovely μου σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ μακαρι απο το στομα σου και στου θεου το αφτι παναγιτσα μου! Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...