Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Μαξιμακι και Ντελφιν να σας ζησουν τα μπεμπακια σας.καλη λοχεια!

Σημερα το πρωι ζυγιστηκα και ειμαι -10 κιλα.πολυ το χαρηκα!! :D:D:D !

Παλι ειχαμε ξενυχτι το βραδυ με τον μπεμπη.!αχ μαυρα τα ματακια μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Pou eiste oles kale simera??

Este mou einai kouklaki to mwraki sou!!!

Kikitsa kai esena mia kouklitsa einai!!

Mallakia mpolika exoun ola ta mwrakia pou exete balei fwto ws twra!

Mpempoula kai esena h koilitsa megalwse!! Ti kotsana petakse h alli?

Annoula mia xara se briskw me ta kilakia!!

Kai edw fusaei ligaki alla leme na pame kai emeis mia boltoula paralia, den antexw na kathomai mesa, den kserw pws tha tin palepsw argotera, isws na exw alli psuxologia.

Este mou ithela na se rwtisw, ti thilastro exeis parei, einai xeirokinito h ilektriko? kai an se exei bolepsei.

Kai to gala pou to apothikeueis se mpoukalia h se sakoulakia??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εγω σκεφτομαι για θηλαστρο μαλλον ηλεκτρικο.μου ειπε η παιδιατρος οτι ειναι καλυτερο.ο γιατρος μου ομως διαφωνει,λεει θηλασε οσο μπορεις χωρις θηλαστρο γιατι με το θηλαστρο που θα χρειαζεται αποστειρωσεις ,φυλαξη κλπ παλι στο μπιμπερο θα καταληξεις.δεν ξερω τι να κανω,ακουω εμπειριες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα!

εουμε αρχισει κ ερημωνουμε κ θα γινουν κ χειροτερα τα πραγματα κ ειναι λογικο.

ελενα μου μετα θα εχεις το μωρο κ δε θα φρικαρεις τοσο πολυ που εισαι μεσα,θα εχεις συνεχεια μια ασχολια κ αν σε ξενυχταει θα θες να βρεις ευκαιρια να κοιμασαι οποτε κοιμαται,οποτε δεν θα εισαι οπως τωρα.

σταυρουλα ο μπμεπης σου ειναι γλυκας,θελω να τον φαω!

happy μου αυτο που περιεγραψα που ειχα χασει το πρωτο μου παιδακι εχει γινει εδω κ 3μιση χρονια περιπου κ ηδη εχω τον γιο μου που ειναι 2μιση οποτε οκ ολα καλα,απλα γενικα ειμαι αγχωδης κ οτι νιωσω εστω κ λιγα πονακια κανω ολοκληρα σεναρια.

αραγε η λια να εχει γενησει;νομιζω η νανσυ θα μας πει νεα.

κ εγω φοβαμαι πολυ στον κοσμο που ζουμε κ τωρα σαν εγκυος δεν εχω εμπιστοσυνη να κανω κ πολλα με τον αντωνη γιατι δε θα μπορω να αντιδρασω τοσο ευκολα,αχ παναγια μου ουτε να το σκεφτομαι δε θελω,παντως κ εγω συμφωνω οτι θα φοβαμαι να παει ας πουμε δημοτικο κ να τον στειλω πλατεια.οσο περνανε τα χρονια χειροτερευουν τα πραγματα.

α δε σας ειπα με επιασε παλι το δοντι,το ειχα αφησει μισο ομως γιατι τη παραπροηγουμενη εβδομαδα που ηταν να παω δε με βολευαν τα ωραρια της γιατρου επειδη ακομα δουλευα κ την εβδομαδα που περασε παλι τυχαινε να μη βολευομαι με τα ωραρια του αντρα μου κ μονη μου δε μπορω να παω ειναι πολυ αναποδα απο εδω που μενω κ λιγο μακρια κ ταξι δεν παιρνω.πρεπει απο δευτερα ομως να παω κ πρεπει να κανονισω κ αγγειολογο..

τωρα κοιμουνται τα αντρακια μου,ο αντρας μου εχει αδεια κ το απογευμα θα παμε καμια βολτα,βασικα εουμε κατι αλλαγες απο δωρα απο τα γενεθλεια του κ ισως παμε εδω σε ενα εμπορικο κεντρο που εχουμε να τα αλλαξουμε να τελειωνουμε κ θελω να παρω κ του αντωνη κανενα αμανικο μακο μπλουζακι.

αυτα τα νεα μου,παω να κανω ενα μπανακι τωρα.

σας φιλω κοριτσια μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω αργησα σημερα να μπω γιατι το πρωι δεν ειχα ιντερνετ και εκατσα και σιδερωσα του μικρου που ειχα στο νοσοκομειο... μετα ηρθαν τα πεθερικα και μου φεραν φαι και φρουτα (εεε ρε τι κανει το ονομα!!!!).

πριν απο λιγο σηκωθηκαμε εφτιαξα καφεδακι και ειπα να σας διαβασω υτυχως σας προλαβαινω ειστε ησυχες σημερα!!!!οχι τιποτα να ξενοιασω και να σας γραψω και την δικη μου εμπειρια!!!

νανσυ και βικυ εσεις εκει πανω εχετε τρελο προβλημα... εδω ειναι ακομα ησυχα αν και επιτιθονται και μερα μεσημερι αλλα και εγω δεν θα αφησω το παιδι μου να βγαινει μονο του στις κουνιες

νενε μου αυριο ερχεται η σαντυ για μονιμη εγκατασταση... παντως χθες που τον ειδε και στο βυζι μου δεν αντεδρασε καθολου, μετα τον βαλαμε μαζι για υπνο και συνεχεια μου ελεγε "πετος κοιμαται κουνια"... μια χαρα θα τα παει με τον μικρο δεν νομιζω οτι θα την επιρεασει και πολυ...

ασε και εγω τη σαντυ στις 40μερες την εβγαλα εξω απο το σπιτι αλλα δεν το ξανακανω το ιδιο λαθος!

τωρα που λες για το αν ακουγαμε και ποσο συχνα τα μωρα μας... ο πετρος ξυπνουσε μονο το βραδυ ποτε λιγο ισα ισα καμια κλωτσια ποτε πολυ λες και παιζει μπαλα! το πρωι ΠΑΝΤΑ κοιμοταν δεν τον ακουγα καθολου

happy εσυ με 2παιδια και θες και ριγανατο???? ααα πρεπει να εχουμε αποδεικτικα πριν σε κλεισουμε στο δαφνη!

kagkoyraki εδω δεν εχουμε ικεα και στο καταλογο του εχει τα παλια φωτιστικα!

νανσυ χαλαρωσε γιατι θα το ξεκινησω και εγω το ριγανατο! οσο αφορα τον αντρα σου τι να πω θα το πω απο μεσα μου (γαιδαρος).... οσο αφορα το θηλασμο ειναι καθαρα δικη σου επιλογη τι θα κανεις και φυσικα και ποιες ειναι οι αντοχες σου.... δε γουσταρω κανεναν να με πρηζει για το αν θηλαζω και ποσο, ειναι δικαιωμα μου και μονο δικο μου να ταισω το παιδι μου με οποιονδηποτε τροπο.... ναι θαυμαζω τις γυναικες που θηλαζουν χρονο αλλα αν δεν εχω γαλα τι με κανει λιγοτερη μανα στο παιδι μου??? αντε καλε βλεπωντας και κανοντας!

το λιακι μας τελικα γεννησε??? εμαθε καμια σας???

λιλ μου ετσι και αλλιως τις πρωτες μερες πρεπει να τα κραταμε ζεστα τα μωρακια μας γιαυτο τα βαζουν και σε θερμοκοιτιδα με κουβερτα μολις γεννηθουν για να ζεσταθουν.... οταν θα γυρισετε σπιτι με το παιδαρο σου αγκαλια τοτε θα καταλαβεις αν ζεσταινεται ή οχι

ανθη μου δεν ξερω παντως αν μπηκε σε προγραμμα γιατι δεν εχουν ξεκινησει η περιοδος των κολικων που μακαρι να μην την περασουμε.... παντω με το που ξυπναει οπως και ναναι(χεσμενος κατουρημενος) δινω βυζι, μετα τον αλλαζω, τον αφηνω κανενα 5-10λεπτο(αναλογα την ορεξη του) μεσα στο καρεκλακι του αυτοκινητου(εχει ανοικτα τα ματια και μολις τον βλεπω που γλαρωνει καπακι παλι βυζι για νανι και ετσι κοιμαται 3ωρες στο νερο!

γιατι να μη κανεις αυριο μπανιο και εσυ μαζι με το πανουλη σου???

σταυρουλα μου τις ειδα τις ειδα.... ειναι κουκλος και με πολλα πολλα μαλλακια!

ξυπνησε το τερατουκλι μου!!!! και ειναι και χεσμενος ξαναρχομαι σε λιγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω αργησα σημερα να μπω γιατι το πρωι δεν ειχα ιντερνετ και εκατσα και σιδερωσα του μικρου που ειχα στο νοσοκομειο... μετα ηρθαν τα πεθερικα και μου φεραν φαι και φρουτα (εεε ρε τι κανει το ονομα!!!!).

πριν απο λιγο σηκωθηκαμε εφτιαξα καφεδακι και ειπα να σας διαβασω υτυχως σας προλαβαινω ειστε ησυχες σημερα!!!!οχι τιποτα να ξενοιασω και να σας γραψω και την δικη μου εμπειρια!!!

νανσυ και βικυ εσεις εκει πανω εχετε τρελο προβλημα... εδω ειναι ακομα ησυχα αν και επιτιθονται και μερα μεσημερι αλλα και εγω δεν θα αφησω το παιδι μου να βγαινει μονο του στις κουνιες

νενε μου αυριο ερχεται η σαντυ για μονιμη εγκατασταση... παντως χθες που τον ειδε και στο βυζι μου δεν αντεδρασε καθολου, μετα τον βαλαμε μαζι για υπνο και συνεχεια μου ελεγε "πετος κοιμαται κουνια"... μια χαρα θα τα παει με τον μικρο δεν νομιζω οτι θα την επιρεασει και πολυ...

ασε και εγω τη σαντυ στις 40μερες την εβγαλα εξω απο το σπιτι αλλα δεν το ξανακανω το ιδιο λαθος!

τωρα που λες για το αν ακουγαμε και ποσο συχνα τα μωρα μας... ο πετρος ξυπνουσε μονο το βραδυ ποτε λιγο ισα ισα καμια κλωτσια ποτε πολυ λες και παιζει μπαλα! το πρωι ΠΑΝΤΑ κοιμοταν δεν τον ακουγα καθολου

happy εσυ με 2παιδια και θες και ριγανατο???? ααα πρεπει να εχουμε αποδεικτικα πριν σε κλεισουμε στο δαφνη!

kagkoyraki εδω δεν εχουμε ικεα και στο καταλογο του εχει τα παλια φωτιστικα!

νανσυ χαλαρωσε γιατι θα το ξεκινησω και εγω το ριγανατο! οσο αφορα τον αντρα σου τι να πω θα το πω απο μεσα μου (γαιδαρος).... οσο αφορα το θηλασμο ειναι καθαρα δικη σου επιλογη τι θα κανεις και φυσικα και ποιες ειναι οι αντοχες σου.... δε γουσταρω κανεναν να με πρηζει για το αν θηλαζω και ποσο, ειναι δικαιωμα μου και μονο δικο μου να ταισω το παιδι μου με οποιονδηποτε τροπο.... ναι θαυμαζω τις γυναικες που θηλαζουν χρονο αλλα αν δεν εχω γαλα τι με κανει λιγοτερη μανα στο παιδι μου??? αντε καλε βλεπωντας και κανοντας!

το λιακι μας τελικα γεννησε??? εμαθε καμια σας???

λιλ μου ετσι και αλλιως τις πρωτες μερες πρεπει να τα κραταμε ζεστα τα μωρακια μας γιαυτο τα βαζουν και σε θερμοκοιτιδα με κουβερτα μολις γεννηθουν για να ζεσταθουν.... οταν θα γυρισετε σπιτι με το παιδαρο σου αγκαλια τοτε θα καταλαβεις αν ζεσταινεται ή οχι

ανθη μου δεν ξερω παντως αν μπηκε σε προγραμμα γιατι δεν εχουν ξεκινησει η περιοδος των κολικων που μακαρι να μην την περασουμε.... παντω με το που ξυπναει οπως και ναναι(χεσμενος κατουρημενος) δινω βυζι, μετα τον αλλαζω, τον αφηνω κανενα 5-10λεπτο(αναλογα την ορεξη του) μεσα στο καρεκλακι του αυτοκινητου(εχει ανοικτα τα ματια και μολις τον βλεπω που γλαρωνει καπακι παλι βυζι για νανι και ετσι κοιμαται 3ωρες στο νερο!

γιατι να μη κανεις αυριο μπανιο και εσυ μαζι με το πανουλη σου???

σταυρουλα μου τις ειδα τις ειδα.... ειναι κουκλος και με πολλα πολλα μαλλακια!

ξυπνησε το τερατουκλι μου!!!! και ειναι και χεσμενος ξαναρχομαι σε λιγο!!!

Αλεκα μου να σου ζησει ο γιοκας σου!!!Παντα γερος και τυχερος να ειναι!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχιζω γιατι ο μικρος ξανακοιμηθηκε

ελενα μου δεν χριαζεται απο τη πρωτη στιγμη να βγαζεις με θηλαστρο... εγω εχω το mini electric της μεντελα και με βολεψε παρα πολυ στη δουλεια μου γιατι περνει και μπαταριες.... επισης αν λιγο πιο ακριβο ειναι το swing της μεντελα το οποιο το δοκιμασα στο νοσοκομειο και ειναι τελειο!

δεν εκανα αποθηκη γαλακτος, εβγαζα μονο οσο χριαζοταν ο συζυξ για να ταισει το μωρο την επομενη μερα αρα το εβαζα σε γυαλινα μπουκαλια στο ψυγειο

ναι αννα μου καλα στα ειπε... οσο μπορεις βυζι και παλι βυζι.... το θηλαστρο ειναι για καποια περιστατικα ή για να αφηνεις το μωρο αλλου....το ηλεκτρικο δεν σε κουραζει ενω το χειροκινητο σου βγαζει την ψυχη!

βικακι μου καλα να περασεις στη βολτουλα σου και γρηγορα πηγαινε για το δοντακι σου!!!!

ουφ σας καταφερα ολες σας!!!! περιμενω να γυρισει ο μπομπ απο τη θαλασσα.... αααα απορια ποσες μερες κανουμε αλλαγες στη γαζα οταν βγουμε απο το νοσοκομειο 5 ή 10???

ελπιζω να προλαβω να γραψω την εμπειρια μου και εγω επιτελους φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες και εγκυουλες!!!

Πριν λιγο γυρισα σπιτι ειχα παρει τη μικρη και ειχαμε παει στη μαμα μου γιατι μονη μου τοσες ωρες δεν θα αντεχα. Και γυρισα μονη γιατι ηθελε να κατσει στη γιαγια :o:o και να κοιμηθει εκει ....για να δουμε επειδη ειναι αυτοκολλητη πανω μου τον τελευταιο καιρο πως θα τα πανε. Χθες το βραδυ εκανα χαλια υπνο, μεχρι τις δυο χτυπιοταν ο μικρος μετα ζεσταινομουνα και ξυπνησα και απο τις εφτα παρα.

Ανθη σημερα σου κανω παρεα στα νευρα....χθες τα εβαλα με τον αντρα μου γιατι μου γυρναει αργα και ειναι κουρασμενος και δεν προλαβαινουμε να κανουμε οσα θελω για να ετοιμαστουμε και αγχώνομαι γιατι μπορει να εχω μπροστα μου 3-5 βδομαδες αλλα και πολύ λιγοτερο, ποτε δεν ξερεις. Φευγει και για Ινδια αυριο αλλα μου υποσχεθηκε οτι το αλλο σαββατοκυριακο θα μου τα ετοιμασει ολα!

Ανθη καλά να περασετε στην θαλασσα εξαρταται που θα πατε βεβαια αλλα μπορεις να βουτηξεις.

Ελενα λογικα να εκανε ετσι αν ηταν τοσο νωρις και ο οργανισμος της δεν ετοιμος για γεννα, να σκεφτεσαι οτι ηταν η εξαιρεση.

Σταυρουλα κουκλι ο μικρος, τρελαινομαι να τα βλεπω ετσι γαληνια να κοιμουνται :D:D:D

Αννα ειδες ποσο ευκολα φευγουν τα κιλα ακομα και απο τις πρωτες μερες. Οσο για τον υπνο υπομονή ειναι πολύ πολύ νωρις για να μπουν σε προγραμμα, και παλι οχι οτι δεν θα ξυπνανε.

Βικακι καλά ψωνια και προγραμματισε το δοντακι, να ξεμπερδευεις τωρα νωρις.

Αλεκακι περιμενουμε την εμπειρια σου, μια χαρα παντως η πρωτη αντιδραση της μικρης με τον μπεμπακο.

Κανενα νεο απο την Αμαλια?????

Για το θηλαστρο να σας πω και εγω οτι τωρα στην αρχη δεν ειναι απαραιτητο, μονο τελειως περιστασιακα για μια φορα αν χρειαστει να φυγετε για λιγο. Δεν βοηθάει στο να εδραιωθει η γαλουχια. Το ποσο βγαζει το θηλαστρο δεν ειναι ενδεικτικό σε καμια περιπτωση του ποσο τρωει το μωρακι και αν μπειτε σε αυτο το τρυπακι θα αγχωθειτε και θα το χασετε το παιχνιδι. Εγώ εχω το ηλεκτρονικό της Avent και σιγουρα ειναι πιο ξεκουραστο απο το χειροκινητο. Αποθηκευση μπορεις να κανεις ειτε σε σακουλακια μητρικου γαλακτος ειτε σε μπιμπερο, μεχρι 48 ώρες στο ψυγειο και μεχρι 3-6 μηνες στην καταψυξη. Αν αποψυξεις πρεπει να καταναλωθει δεν ξαναπαγώνει οτι εχει περισσεψει και καλο ειναι να μην αναμιγνυεις μεταξυ τους γαλα απο διαφορετικές αντλησεις. Αποστειρωση θελουν ολα εκτος απο τα σακουλακια που ειναι αποστειρωμενα.

Σας αφηνω παω να μαζεψω λιγο το σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsoudia gurisa! Pigame thalassa alla dustixws eixe toso polu kuma pou den mporousa na mpw, isa isa brextika kai bgika.

Anna egw to thilastro den to thelw gia na to xrisimopoiw sunexeia giati de thelw na sunithisei to mpoukali twra pou tha kathomai 3 mines tha to thilazw, apla mipws tuxei kai thelw na leipsw gia kanena geuma h kapou na paw, na mporw na to kanw kai na to dinei kapoios allos. Meta pou tha paw sti douleia den kserw pws tha to sundiasw giati kai oi maia mas eipe oti kai douleia na pame, an den bgazoume kathe 2-3 wres gala me to thilastro estw kai sti douleia, to gala siga siga tha kopei...opote apla euxomai na mporesw na to thilasw 3 mines apoklistika pou tha kathomai kai meta tha prospathisw kai oso kratisei. Kagouraki kai Aleka euxaristw gia tin apantisi!

Bikaki exeis dikio, mporei na min thelw toso na bgw eksw, eides otan den to exeis zisei den to skeftesai oti tha prepei na koimasai kai na ksupnas me to mwro, oute ta exw poluskeftei auta...alla exeis dikio eimai sigouri oti tha koimamai ti misi mera h opote mporw diladi!

Aleka gia to thilasmo sumfwnw me auto pou les...den simainei oti to agapas ligotero, apla tis kathe oikogeneias oi sinthikes alla kai o kathe organismos den einai to idio!

H Lia na exei gennisei?? Nancy kana neo apti Lia??

Peinasa, paw na faw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia molis mou esteile h Nancy nea tis Lias mas, sas ta grafw giati ekeini leipei!

To Liaki mas gennise stis 9:40 to prwi, o mikros exase palmous kai kindunepse sobara.

Mpikane katepeigontws kaisariki me oliki narkwsi.

O mikros bgike 3.250, melaxrinoulis.

Liaki mou na sou zisei o mikroulis, euxomai kali loxeia kai suntoma na mas peis h idia ti egine!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω τι πήγε να πάθει το Λιάκι μας :shock: . Όλα καλά όμως δόξα το Θεό. Λιάκι να σου ζήσει ο Στρατούλης ο οποίος υποψιάζομαι ότι πρέπει να έχει πολλά μαλάκια σαν τον δικό μου γιατί μας είχαν ταράξει οι καούρες :D . Ναταλία να σου ζήσει ο μπέμπαρος. Πολύ καλά τα κιλάκια του οπότε έχει περιθώριο να χάσει χωρίς να αγχωθείς.

Elena έχω το διπλό ηλεκτρικό θήλαστρο της Ameda. Το πήρα 180 ευρώ αλλά σώθηκα όλο αυτό τον καιρό που χρειάστηκε να φυλάω το δικό μου όσο έδινα συμπλήρωμα. Επίσης, το χρησιμοποιώ καμιά φορά την νύχτα αν δεν έχει ξυπνήσει ο Στρατούλης μου και έχει πετρώσει το στήθος μου όπου πρέπει να βγει το γάλα. Το βάζω στο ψυγείο (το αποθηκεύω σε αποστηρωμένο ουροσυλλέκτη που έχω πάρει από το φαρμακείο) και όταν είναι να το δώσω στο μπέμπη το ρίχνω μέσα στο μπιμπερό και το ζεσταίνω στον θερμαντήρα. Μία φορά με πήρε ο ύπνος και δεν είχε ξυπνήσει ακόμα ο μπέμπης και είχα γίνει μούσκεμα από το γάλα που είχε αρχίσει να τρέχει. Για μένα είναι πολύ χρήσιμο γιατί μέσα σε 10 λεπτά έχω τραβήξει και από τα 2 στήθη γάλα και δεν ταλαιπωρούμαι. Αν θες έχω και τηλέφωνο από τον αντιπρόσωπο που το πήρα δεν γνωρίζω αν υπάρχει στα καταστήματα εμένα μου έδωσε το τηλέφωνο του αντιπροσώπου η μαία μου. Σίγουρα θα το χρειαστώ και αργότερα που θα πάω στη δουλειά αλλά και καμιά φορά που θα βγω έξω και θα θέλω να τον ταΐσω με μητρικό αλλά να μην θηλάσω μέσα στον κόσμο. Θέλω να πάρω και ένα θερμός για να διατηρώ την θερμοκρασία του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;; Σήμερα πήγαμε στη θάλασσα αλλά είχε πάρα πολύ αέρα και η άμμος μας μαστίγωνε..Παρόλ' αυτά περάσαμε ωραία και κυρίως ο Πανούλης που δε σταμάτησε να τρέχει και να παίζει!!! Επίσης πριν πάμε θάλασσα του αγόρασα δύο μαγιουδάκια, ένα καπέλο, 2 αμάνικες μπλούζες και παπουτσάκια κρόκς με το γουίνι! Παίξαμε πάρα πολύ σε κίτρινο και πορτοκαλί γιατί είναι τα δύο αγαπημένα του χρώματα. Του αρέσουν τόοοσο πολύ που δυσκολεύομαι να του βάλω κάτι σε άλλο χρώμα :?:?:? Μέχρι και βρακάκι του έχω σε κίτρινο :lol::lol::lol:

Αμαλίτσα να σου ζήσει το αγοράκι σου! Θα πέρασες μεγάλη αγωνία ε;; Ευτυχώς όμως τέλος καλό ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!! Τώρα κρατάς στην αγκαλίτσα σου το μωράκι σου! Θα περιμένουμε τα νέα σου!

Σταυρούλα μου ο Στρατούλης σου είναι κουκλί!!! Να το χαίρεσαι το αγοράκι σου!!!!! Όσο για τα μαλλάκια του, δεν έχω λόγια!!!!

Αλέκα μου δυστυχώς οι δικές σου φωτό δεν μου ανοίγουν με τίποτα..Δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί :roll::roll::roll:

Κικίτσα τη δική σου κορούλα δεν την είδα γιατί απ' ό,τι διαπίστωσα δεν είμαστε φίλες..Θα σου κάνω αίτημα!

Μπεμπούλα μου δύο άντρακλες έχεις μέσα στην κοιλίτσα σου, πώς να μην είναι μεγάλη;;; Καλά κάνατε και βολτάρατε με τον αντρούλη σου!!! Το καλοκαιράκι θέλει πολλέεεες βολτουλες! Η κλεισούρα δεν λέει καθόλου.

Ελενάκι μου δεν κάνω μπανάκια στη θάλασσα όχι γιατί φοβάμαι εγώ κάτι αλλά επειδή ο γιατρός μου είπε να αποφύγω τις θάλασσες της Αττικής μπας και αρπάξω κανένα μικρόβιο τώρα που πλησιάζω στη γέννα και μετά τρέχω και δε φτάνω. Σκέφτηκα σήμερα να τον γράψω και να κάνω το μπανάκι μου αλλά είχα φωνούλες δίπλα μου που μου έλεγαν όχι..Ποιες ήταν αυτές;;; Του άντρα μου, της μαμάς μου, της αδερφής μου, του μπαμπά μου κλπ κλπ κλπ. Είπα λοιπόν να κάνω ό,τι μου είπε ο doctor.

LIL μου πράγματι μου έκανε καλό η βολτούλα. Σήμερα είχα πολύ λιγότερα νεύρα! Πέρασαμε όμορφα και ο Πάνος ξεφάντωσε!

Άννα μου θήλαστρο να χρησιμοποιήσεις μόνο αν πρέπει να πας κάπου. Εγώ του έδινα δικό μου γάλα μόνο με θήλαστρο και μετά τις 40 μέρες ξεκίνησε το ξένο γιατί δεν άντεξα παραπάνω..Υπομονή με τα ξενύχτια. Όλα θα στρώσουν σε λίγο καιρό ;););)

Βίκυ μου αγχώνομαι κι εγώ πολύ με όλα αυτά που γίνονται..Έχουν αγριέψει τα πράγματα και πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14 όταν είμαστε με τα παιδάκια μας! Βγήκατε βολτούλα;; Περάσατε όμορφα;;;

Κατερινάκι μου μην ανησυχείς και όλες οι δουλίτσες σου θα γίνουν! Θα γυρίσει ο αντρούλης σου από Ινδία και θα τα ετοιμάσετε ΟΛΑ! Είδες πάντως τα άτιμα τα νεύρα;; Δεν τα ελέγχεις :roll::roll: Τσουπ έρχονται και άντε μετά να φύγουν :?:?:lol::lol:

Έλενα σχετικά με το θηλασμό είναι όλα σχετικά..Τι θέλω να πω;; Αυτό που σου είπε η μαία ότι πρέπει οπωσδήποτε να αντλείς γάλα κάθε 3 ώρες ακόμα και στη δουλειά, αλλιώς θα κοπεί το γάλα, δεν ισχύει πάντα. Έχω μια συνάδελφο που επέστρεψε στη δουλειά σε 2,5 μήνες και δεν μπορούσε να κάνει αντλήσεις στη δουλειά..Παρόλο που υπήρχαν μέρες που δούλευε και εξάωρο, δεν της κόπηκε το γάλα και θήλασε αποκλειστικά 7-8 μήνες και σταμάτησε γιατί ήθελε να σταματήσει και όχι γιατί κόπηκε το γάλα..

Επίσης, ξέχασα να σχολιάσω την τύπισσα που πήγε για πρόκληση όταν μπήκε στο μήνα της γιατί δεν άντεχε άλλο...Απαράδεκτη για μένα..Ούτε κι εγώ είμαι στα καλύτερά μου αλλά δε θα έβγαζα το μωρό μου τόοοοσο νωρίτερα μόνο και μόνο επειδή δεν αντέχω...Την πρόκληση τη δέχομαι μόνο την 40η εβδομάδα, άντε την 39..

Αλέκα μου καλά κάνεις και προσπαθείς να βάλεις τον μικρό σε προγραμματάκι γιατί όταν έχεις 2 παιδιά τα πράγματα είναι κομμάτι δύσκολα :?....

Αυτά κοριτσάκια μου! Αύριο το πρόγραμμα έχει ψήφο το πρωί και φαγητό έξω το μεσημέρι μετά των πεθερικών..

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα κοριτσάκια ζουμπουρλούδικα και μη. Ανθή το μαλλί του Στράτου είναι μάλλον από την πολύ προγεστερόνη που είχα πάρει. Τον φωνάζω καρφάκια λόγω μαλλιού :lol::lol:

Όντως όσο για τον θηλασμό είναι όλα σχετικά. Εγώ αντλούσα γιατί μου πέτρωνε και με πονούσε και μου έτρεχε όχι για να μην μου κοπεί το γάλα. Επίσης, μου είπανε να ξυπνάω το μωρό κάθε 2-3 ώρες για να τρώει όμως κάθε φορά που το έκανα αυτό το μετάνιωνα πικρά γιατί μετά δεν κοιμότανε με τίποτα και είχε γκρίνια. Τώρα τον αφήνω όσο κοιμηθεί και έχουμε βρει τους ρυθμούς μας. Με τον θηλασμό τα πάμε πολύ καλά έχουμε βρει κι άλλες στάσεις πιο ξεκούραστες και πιάνει το στήθος πιο εύκολα. Επίσης, μου είχε πει η μαία να μην βάζω επιθέματα στήθους για να αναπνέει η θηλή αλλά αυτό δεν γίνεται γιατί θα πρέπει να αλλάζω σουτιέν κάθε 3 ώρες :lol: Οπότε τα χρειάστηκα τα επιθέματα περισσότερο στο σπίτι που κατέβηκε το γάλα παρά στο μαιευτήριο.

Αλέκα ο Πετράκος σου κούκλος και η μπουμπού σου επίσης κικίτσα σκέτη γλύκα. Να σας ζήσουν. Άντε να δούμε και του 2 νέους Στρατούλιδες :D

Ευχαριστώ cristie μου. Στην αρχή πονάει δηλαδή τις πρώτες 2 μέρες μετά δεν πονάει τόσο. Έχει και ταχύτητα χαμηλή και υψηλή οπότε το ρυθμίζεις όσο το αντέχεις.

Σας αφήνω γιατί βάρεσε συναγερμός πάλι :lol::lol: Καλή ψήφο και καλά αποτελέσματα εύχομαι από τις εκλογές για το καλό όλων μας. Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou! fusaei polu opote akuro kai simera na pame gia mpanio grrrrrrrrrrrrr

lia mou na sou zisei to moraki, kali loxeia kai kalous thulasmous... [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

to maraki egrapse sto fb: ΣTIΣ 15 ΙΟΥΝΊΟΥ ΣTIΣ 10:40 ΓΕΝΝΉΘΗΚΕ Η ΠΡΙΓΚΊΠΙΣΣΑ ΜΑΣ 3770 :) ΥΓΙΈΣΤΑΤΗ :) NA ΜΑΣ ΖΉΣΕΙ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΗ NA EINAI.. na sou zisei maraki kai pali, kali loxeia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsoudia!!

Ksipnisa kai me pire thl h kolliti mou oti gennise xtes to bradu!

Eimai polu sugkinimeni kai twra etoimazomai gia to maieutirio!

Re koritsia mou eipe oti gennise fusiologika kai xwris episkliridio kai o gios tis bgike 3950. Einai dunaton xwris narkwsi?

Telos pantwn paw na mathw leptomereies.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και η δικια μου εμπειρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δευτερα πρωι 11 του μηνος σηκωνομαι 5:30 το ξημερωμα, μαζευω ολα μου τα ρουχα απο το μπαλκονι, βαζω ενα σιδερο τη στολη του αντρα μου και μπαινω στο μπανιο για το ντουζακι μου. Ημουν ηδη ξυρισμενη απο το βραδυ παντου ετσι και αλλιως απλως ενα μικρο φρεσκαρισματακι. Βγαινω απο το μπανιο, βαζω μους στο μαλλι, περναω και ενα γρηγορο πιστολακι για να κρατησει και ξυπναω συζυγο 6:10. Σηκωνεται, ξυριζεται και ψαχνει να βρει ρουχα να ντυθει, δεν εβρισκε και του τα βρηκα εγω. Ωσπου να ετοιμαστει εγω εβλεπα τηλεοραση. Υποτιθεται οτι 6:30 επρεπε να ειμασταν στο νοσοκομειο για εισαγωγη. Απο το σπιτι φυγαμε 6:30 γιατι ολο και κατι εψαχνε και δεν το εβρισκε!

Φτασαμε στο νοσοκομειο μετα απο ενα 5λεπτο περιπου και πηγαινουμε προς το δωματιο ωστε να αρχισω να ετοιμαζομαι. Με ενημερωνουν οτι ειμαι το νουμερο 2χειρουργειο και τα χειρουργεια ανοιγαν στις 8. Τακτοποιουμαστε με τον αντρα μου στο δωματιο σε τετρακλινο εμεινα με μια αλλη κοπελα με κοριτσακι ειχε γεννησει κυριακη αυτη. Κατα τις 8:30 ηρθαν και οι γονεις μου και περιμεναμε ολοι μαζι να με τοιμασουν. Παει 9:30 κανενας πουθενα ουτε καν την ρομπα να μου φερουν. Πηγα και ρωτησα τι γινεται και μου λενε εφτασε επειγον χειρουργειο και ακομη δεν εχει μπει το νουμερο 1. Για να μη σας τα πολυλογω κατα τις 11 με φωναζουν, μου βαζουν το κλυσμα, εκανε πως ξυρισε και λιγο η νοσοκομα και επιστρεφω στο δωματιο να κανω κακα μου και ενα ντουζακι ωστε να μου βαλουν τον καθετηρα. Μου βαζουν και το καθετηρα και φοραω τη σεξυ ρομπα μου. Με συνοδευουν ολοι μεσα στο ανσανσρ και ο βοηθος του γιατρου(κουκλος αλλο πραμα!).

12:30 το μεσημερι ημουν μεσα στα χειρουργεια, με περνουν τα ζουμια καθως περναω την πορτα ενω ημουν ψυχραιμη τοση ωρα πανω στο δωματιο. Μπαινω μεσα μου αλλαζουν φορεια και μπαινω στο δωματιο του χειρουργειου οπου με περιμεναν η αναισθησιολογος και οι ?" και πριν προλαβα να απαντησω μια φωνη ακουγεται και λεει "επισκληριδιος, ετσι αλεξανδρα", "ναι ναι γιατρε οτι πειτε". Με καλωδιονουνε και με γυρνανε στο πλαι. Η αναισθησιολογος να μη σταματαει να μου περιγραφει το τι κανει "τωρα αυτο που σου βαζω ειναι το οξυγονο, η πεταλουδα θα πονεσει, το φαρμακο αυτο ειναι για την πιεση" και αλλα τετοια. Ενταξει η γυναικα το εκανε για να μη φοβαμαι αλλα ελα που δεν μου αρεσει να μου περιγραφουν... ωσπου φτασαμε να μου αναλυει το τι θα κανει στη μεση μου. Ετσι οπως ημουνα στο πλαι λεει "εχεις στενο σωληνα της σπονδυλικης σου και ισως πονεσεις λιγο" και της απανταω "θελεις να φερω οσο πιο πολυ γινεται τα ποδια στο στηθος ωστε να ανοιξει η σπονδυλικη μου?". Στη σαντυ με κρατουσε νοσοκομος ορθια γυρτη γιαυτο το θυμομουν αυτο, αλλα αφου δεν ειχα καποιον να με κραταει το εκανα μονη μου οπως μπορουσα. 12:40 μου βαλανε τη ναρκωση και ξεκινησε ο βοηθος του γιατρου να με πασαλειβει με μπεταντιν παντου στη επιμαχη περιοχη και μου ριχνουν το σεντονι. Τον γιατρο μου τον ειδα 12:50 οταν ξεκινησαν να με κοβουνε εκανε λιγο παραμερα το σεντονι αυτο το αηδιαστικο πρασινο και με χαιρετησε. Απλωσαν εργαλεια πανω στη κοιλια μου αλλα απο τη μεση και κατω δεν ενοιωθα τιποτα απολυτως. Εκεινη την ωρα με πιανει ενα πραγμα να θελω να κανω εμετο και το λεω στη αναισθησιολογο "σας παρακαλω βγαλτε μου τη μασκα του οξυγονου γιατι ειμαι κλειστοφοβικη(νομιζα οτι ηταν απο αυτο)" και μου απανταει "η πιεση σου επεσε παρε ανασες και θα νιωσεις πολυ καλυτερα" οπως και εγινε. Καποια στιγμη με ρωταει ο γιατρος μου "τι ειπαμε οτι περιμεναμε Αλεξανδρα?" και απανταω εξαλλη "αν δεν ειναι αγορι δεν χαμπαριαζω που ειμαι γυμνη και ακουνητη απο τη μεση και κατω, θα τα σπασω ολα εδω μεσα" και πριν προλαβω να ριξω το μπινελικι 13:05 ακουσα το πιο γλυκο κλαμα του κοσμου αλλα δεν τον εβλεπα μεχρι που ειδα μια πλατουλα τοση δα και κατι παπαρια απο κατω να κρεμονται και ολος ασπρος απο τη υγρα του πλακουντα. Γυρισα το κεφαλι προς τα εκει που τον ειχαν και τον σκουπιζαν και τον εβλεπα και φυσικα εκλαιγα απο χαρα γιατι δεν ηταν ουτε χτυπημενος, ουτε ταλαιπωρημενος και δεν ειχε ικτερο (ηταν κατακοκκινος ενω αν εχεις ικτερο ειναι προς το κιτρινο). Οσο τον σκουπιζαν οι νοσοκομες παταει κατι στριγκλιες οχι κλαμα τσιριδες κανονικες αλλο πραγμα και μου λενε τα κοριτσια "αυτος θα δερνει την κορη σου". Μου τον φερνουν να τον φιλησω, του δινω να πεταχτο και τους λεω "παρτε τον καλυτερα στο μπαμπα του για να μη συγκινουμαι και εγω μεσα στο χειρουργειο.

Φευγει ο μικρος και λεω κατσε να κλεισω τα ματακια μου μιας και απο το πρωι ημουν ξυπνια και να κοιμηθω οσο μπορω. Φυσικα τα ματια μου δεν σταματησαν ουτε μια στιγμη τα δακρυα αλλα χαλαλι του ωσπου ακουω το βοηθο να λεει "φτου σου μου εσπασε το ραμμα" εεε και τοτε ξεκινησαμε την κουβεντα και το χαβαλε με ολο το χειρουργειο. 13:50 τελειωνει το χειρουργειο, μου βγαζουν απο μπροστα μου το σεντονι και τι μου λεει ο γιατρος "αχ σου σβησαμε κατα λαθος το τατουαζ" σηκωνω το κεφαλι εντρομη και του λεω πως το καταφερες εδω μου ειπαν οτι χριαζονται 10επισκεψεις με λειζερ στην αθηνα για να το σβησω και μουη απανταει "μια χαρα εισαι αυτη τη φορα!" και ετσι με μεταφερουν στο δωματιο ανανηψης ωσπου θα εμενα για κανενα 10λεπτο. Αχ κοριτσια διπλα μου ηταν ενας παπους και βογκαγε ο καημενος. Εγω το ματι μου κολλημενο στο μονιτορ να μην αναεβασω ή μου πεσει η πιεση γιατι θα με κρατουσαν περισσοτερο μεσα εκει. Πραγματικα 14:10 ειδα παλι τον αντρα μου και τους δικους μου φυσικα παλι εκλαιγα αλλα απο χαρα τωρα και ρωτησα τον αντρα μου "ποσα κιλα ειναι το μωρο? γιατι ειδα μια πλατουλα και 2παπαρες να κρεμονται!"

Επιστρεφω στο δωματιο και ολα ηταν μια χαρα. Ακομα δεν ποναγα λογω της ναρκωσης και εκλαιγα μονο απο χαρα. Τους περιεγραφα τι εγινε μεσα στο χειρουργειο και οι δικοι μου μου περιεγραφαν τι εγινε οταν φεραν το μωρο επανω. Απο την ωρα που γεννηθηκε μεχρι τις 14:30 το μωρο ηταν στη θερμοκοιτιδα για να ζεσταθει. Μπανιο θα τον κανανε την επομενη μερα γιατι λογω καισαρικης πρεπει να μενει με τα υγρα του πλακουντα. 14:30 ερχεται ο ομορφαντρας στο δωματιο κοιμισμενος και εγω καθομουν και τον χαζευα ολο χαρα που ειναι ομορφος και υγιης! Ηρθαν οι νοσοκομες, μου αλλαξανε ρουχα, εγω πληρως συνεργασιμη κουνουσα δηλαδη τη λεκανη τα ποδια δεν ενοιωθα ακομη και τη πεφτω για νανι. Το απογευμα ερχεται ο γιατρος μου με τη μαια επισκεψη και μου λεει "βαλε το μωρο να φαει", "που να φαει απο το στηθος? ας του δωσω χαμομηλακι για πρωτη μερα" και μου απανταει "αφου εισαι μια χαρα γιατι να μην τον βαλεις?" και ετσι τον εβαλα αλλα καθε φορα που ο μικρος με θηλαζε εγω ειχα συσπασεις ανυποφορες. Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι καλυτερο απο τωρα να ειναι στο στηθος για να επανελθει πιο γρηγορα η μητρα και τα εντερα και να φυγουν τα πολλα λοχεια(αιμα) απο το σωμα μου. Εγω υπεφερα ομως απο αυτς τις συσπασεις και ετσι οταν ο κυριος ηταν στο στηθος εγω εκανα ανασες για να φυγει ο πονος. Στο τελευταιο ορο που μου βαλανε το βραδυ(κατα τις 9) ζητησα απο τη νοσοκομα να μου κανει μια παυσιπονη ωστε και να καταφερω και να θηλασω το βραδυ και να κοιμηθω και να μαζεψω τα ποδια οσο πιο κοντα στη κοιλια μου μπορουσα ωστε και να γουργουρησουν τα εντερα μου και να αερισω(να κλασω δηλαδη) αλλιως αν δεν γινοντουσαν αυτα δεν θα ετρωγα. Περασα ενα ηρεμο και ξεκουραστο βραδυ και ο μικρος κυριος.

Την επομενη μερα το πρωι κατα τις 8 περασε παλι ο γιατρος μου με ρωτησε αν γουγουρησα ή αν αεριστηκα και του λεω "μονο γουργουρισμα αλλα που θα μου παει τωρα που θα σηκωθω και θα περπατησω θα αεριστω κιολας". Και μου φωναζει τη νοσοκομα ωστε να μου βγαλουν τον καθετηρα και τον αδειο ορο ωστε να σηκωθω απο το κρεβατι, να κανω και ενα μπανακι αφου απο τη μεση και κατω ημουν γυμνη με τα υποστρωματα που μου ειχανε βαλει (πλυμμηρα το αιμα) και να μεινει μονο το σωληνακι της επισκληριδιου (χωρις τη βελονα μεσα) γιατι την βγαζει ο αναισθησιολογος. Πριν φυγει ο γιατρος μου λεει "πιες υγρα νερο πιο πολυ και σηκω να περπατησεις αλλιως δεν τρως" και μου ερχεται αναλαμπη "μπορω να πιω και καφε?" και μου λεει φυσικα αρκει να τον πιεις με πολυ νερο μεσα. Αφου μου ειπε ναι στο καφε με το που εφυγε η νοσοκομα σηκωνω το σωμα μου και κατεβαινω απο το κρεβατι, περνει η μαμα μου πυτζαμες και εσωρουχα για να κανω μπανιο και να ντυθω και για ποτε πηγα στο μπανιο και ετοιμαστηκα απο τη χαρα μου δε περιγραφεται. Η μαμα μου με εκανε μπανιο γιατι ειχα πεταλουδα στο χερι που απαγορευοταν να βγει γιατι επρεπε για 3 εικοσιτετραωρα να μου δινουν αντιβιωση αλλα δεν με πειραξε απλως το χερι που την ειχα δεν σηκωνα το μωρο.

Περνω λεφτα και κατευθινομαι εξω απο το δωματιο για να κατεβω κατω στο κυλικειο να παρω καφεδακι! Με βλεπουν οι νοσοκομες και παθαινουν σοκ! Με ρωτανε "που πας?" και τους λεω (ο γιατρος πιο εκει) "εχω αδεια απο το γιατρο μου να παω για καφε. Θελετε τιποτα απο το κυλικειο?" και σκανε στα γελια! Πραγματικα πηρα καφε αλλα τους ειπα και μου βαλανε μονο τη σκονη σε ενα ποτηρι και τον εφτιαξα μονη μου (τον πινω και σκετο ετσι και αλλιως). Οσο πιο πολυ περπαταγα τοσο πιο πολυ εκλανα! Ο μονος πονος που ειχα ηταν ενα τραβηγμα σαν καψιμο απο τα ραμματα αλλα ηταν υποφερτος δηλαδη μολις ξαπλωνα ηρεμουσα. Ελα ομως που ειχα ακομη το διαολεμενο στη μεση μου σωληνακι της επισκληριδιου και φοβομουνα μη κανω καμια κινηση και το βγαλω και κανω και ζημια.

Για να μη σας τα πολυλογω το σωλινακι αυτο αφαιρεθηκε την τριτη μερα το πρωι αφου ειχαν πολυ δουλεια οι αναισθησιολογοι και κανενας δεν προλαβαινε να ερθει στη μαιευτικη και το αστειο της υποθεσης? το ειχα βγαλει αθελα μου το σωλινακι και δεν το ειχα παρει χαμπαρι.

Τελυταια μερα πεμπτη φερνει ο αντρας μου το πορτμπεμπε με το καροτσι στο νοσοκομειο και παρκαρει το αυτοκινητο στο παρκιν και φευγει για τη δουλεια. Περναει ο γιατρος μου και μου λεει οκ για να φυγω και περιμενα την παιδιατρο. Το μεσημερι κατα τις 11 και ερχεται και αυτην και μετα περιμεναμε με τη μαμα μου το εξιτηριο που επρεπε να υπογραφει απο το διευθυντη της μαιευτικης. Μολις το πηραμε και αυτο φυγαμε τρεχοντας απο το νοσοκομειο ωστε να προλαβουμε να παμε σπιτι για να δω και την μεγαλη μου πλεον κορη! Εγω οδηγησα και η μαμα καθοταν πισω με το μωρο. Σε ολο το δρομο εκλαιγα για να μη κλαψω σπιτι. Η πρωτη αντιδραση της μικρης οταν ειδε το μωρο στη κουνια να κοιμαται ηταν "οχι" και εφυγε τρεχοντας απο το δωματιο, μετα ομως που το ειδε στην αγκαλια μου τον εκανε και καλο καλο και του φιλησε και το χερακι. Την επομενη μερα που τον ξαναειδε και τον ειχα στο στηθος δεν εδωσε σημασια καν και μετα που τον βαλαμε μαζι στη κουνια του του ειπε καληνυχτα και τον φιλησε στο ποδαρακι και συνεχεια ελεγε "πετος κοιμαται".

Αυτη ειναι κοριτσαρες μου η εμπειρια μου..... Σας ειπα επειδη εχω ασχημες αναμνησεις απο τη Σαντυ τωρα με τον Πετρο δεν ηθελα να με παρει απο κατω και ετσι και κουκλα βγηκα στη πρωτη μου φωτο με τον ομορφαντρα και γρηγορα αναρρωσα και ολα θα τα καταφερω!!!!

Σας εγραψα τοσα πολλα για να δειτε οτι και η καισαρικη δεν ειναι κατι για να φοβαστε απως θεληση θελει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου δεν παιζει ρολο ποσα κιλα ειναι το μωρο για να εχει τους πονους.... προφανως οι πονοι της φιλης σου ηταν υποφερτοι και ετσι βγηκε ο μικρος ή να ηταν παρα πολυ δυνατοι και βγηκε ο γιος της στο αψε σβησε! να της ζησει και να τον δει οπως επιθυμει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aleka polu sugkinitiki kai h diki sou istoria kai o mikroulis kouklos!!

Prin ligi wra gurisa apti fili mou kai ase parolo pou den ithela na sugkinithw me piasan kai mena

ta zoumia, einai kai oi ormones alla kai toso kairo ta pernousame mazi kai twra auti exei gennisei.

Aleka na sou pw tin alitheia den kserw pws to antekse, 6 wres kratise o toketos kai mou eipe oti oi prwtes 3 itan upofertes alla to deutero 3wro ta eide ola. Zitage apto giatro tis episkliridio kai leei oti tis elege autos oti an tis balei twra tha stamatisei h diastoli kai tha paei kaisariki. Egw proswpika pisteuw oti apla tha eperne perissotero xrono epeidi den exeis oles tis aisthiseis gia na sunergasteis kai apla autos ithele na teleiwnei grigora afou itan kai Sabbato bradu. Den kserw pantws entaksei afou ola kala pigan, twra ta exei ksexasei ola!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω λογω των πονων που περασα ζητησα επισκληριδιο κ ο γιατρος μου ελεγε τι αν την κανουμε δεν θα μπορω να συνεργαστω στον φ.τ.τελικα την καναμε γιατι δεν αντεχα αλλο και ηταν ενας απο τους λογους που ο μπεμπης αρχισε να χανει παλμους και πηγαμε σε καισαρικη.οπως κ να εχει ομως ακομα δεν ξερω αν θα μπορουσα να αντεξω και αλλη ωρα να ποναω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...