Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!!


Recommended Posts

μανουλες βοηθηστε λιγο την κατασταση! επιτελους ο ταρζαν μου ξεκινησε να τρωει κ το 3ο του γευμα.το τρωει λιγο αργα βεβαια αλλα δεν γινεται αλλιως...τρωει 7.30 με 8.00 το βραδακι.

θελετε να μοιραστειτε συνταγες για απογευματινο να με βηθησετε λιγο?

να σας πω οτι δεν του αρεσουν οι γλυκες γευσεις οπως η γλυκοπατατα με καροτο για παραδειγμα κ ο τραχανας ειναι στο μεσημεριανο μας φαγητο καθε μερα αλλιως δεν τρωει με τιποτα τα λαχανικα η το κρεας του το οποιο με το ζορι τρωει το πολυ 30γρ το μεσημερι...

να σας πω οτι θηλαζουμε κιολας! ξερω οτι μπορει να φαει σιμιγδαλοκρεμα αλλα δεν πρεπει να φτιαχτει με φρεσκο γαλα? οποτε ειναι μετα τον 12ο μηνα σωστα??

σημερα του εβρασα αστρακι κ εκανα στον ατμο ενα κομματακι ντοματα κ ενα καροτο κ τα πατησα με το πιρουνι τα ερηξα μεσα στο αστρακι με λιγο ελαιολαδο κ τα εφαγε μια χαρα!

εχω κολλησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου ΦΙΡΦΙΡΙ χα μεγαλωσατε κιεσεις...λοιπον υπαρχει παιδι που δε τρωει γλυκοπατατα η κολοκυθα???μπραβο!!!!βασικα κοιτα δοκιμασε λιγο λιγο να βαζει στο μεσημεριανο γλυκοπατατα για να συνιθισει τη γευση της

το φρεσκο μετα το 12 μηνα

μπορει να φαει πλεον

γιαουρτι κανονικο οχι βρεφικα

τραχανα

αστρακι

σουπιτσα βρωμης με ντοματουλα λιγο τριμμενη καροτο τριμμενο κολοκυθακι και ελαχιστο τριμμενο ανθοτυρο και ελαιολαδο

βραστα λαχανικα απο το μεσημεριανο κρατα λιγα

υπαρχουν βιολογικα δημητριακα τησ holle kai hipp που γινονται και με το γαλα σου και με νερακι και βαζεις μεσα φρουτα και λαχανικα αν θες η σκετο με το γαλα σου

μηλο αχλαδι στον ατμο με ελαχιστη καννελλα βαλε ενα μικρο ξυλακι και μετα βγαλτο..αυτο παει και με κολοκυθα αλλα δε ξερω αν θα τη φαει

φτιαξε πουρε πατατας με δικο σου γαλα και λιγο ελαιολαδο

βρωμη τη βραζεις με νερο να γινει χυλος δικο σου γαλα και λιωμενη μπανανα

φαγοπυρο σε ζουμακι απο κοτα

θα σκεφτω κιαλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αντρουλα μου!! ναι μεγαλωσαμε κ εμεις!!!

δεν υπαρχει περιπτωση να φαει γλυκοπατατα αυτο το παιδι...εψαξα ολη την πολη εδω για να του βρω τελικα εκανα παραγγελεια σε μαναβικο να μου φερει κ δεν την θελει καθολου...οσες φορες δοκιμασα προτιμησε να μην φαει καθολου...την κολοκυθα την τρωει αλλα βαζω ενα μικρο κομματακι μονο...κ αρκετο τραχανα κ δεν καταλαβαινει την γευση.το ξερω οτι δεν ειναι σωστο αλλα δεν μου τρωει αλλιως.

γιαουρτακι δινω συχνα εναλαξ με αστρακι κλπ γι αυτο ηθελα κ αλλες ιδεες...

αυτο της holle το πηρα να το δοκιμασω πηρα την γευση που λεει βρεφικο μουσλι αλλα με γαλα δικο μου δεν μπορω να κανω..με το ζορι θα βγαλω το πολυ 50μλ..με τιποτα δεν βγαζω παραπανω...κ με περιοριζει σε πολλες συνταγες αυτο.

δοκιμασα του εφτιαξα κ κινόα με λαχανικα αλλα εγω το εφαγα κ αυτο!! :D

το φαγοπυρο δεν το ξερω δεν το εχω κανει,θα το δοκιμασω.σαν το κινόα ειναι κ αυτο?

επισης καλη ιδεα με την βρωμη,τρωω κ εγω καθε πρωι,πως να την βρασω ομως? στο ζουμακι απο την ντοματουλα κ το κολοκυθακι?

η αλλη συνταγουλα με λιωμενη μπανανα δεν μπορω γιατι τρωμε το πρωι μπανανα με αβοκαντο μανγκο κλπ αλλα βαζω παντα μπανανιτσα οποτε δεν μπορω να του δωσω δυο!

βραστα λαχανικα που λες ναι αυτο κανω,με λιγο ζυμαρικο κ του αρεσει!

μου εδωσες ιδεες ομως!! σ'ευχαριστω πολυ πολυ!!! κ ειμαι σιγουρη ολο κ κατι θα σκεφτεις εσυ ακομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη βρωμη τωρα πουναι νινι ακομη τη βραζεις με νερο κανα εικοσαλεπτο και γινεται χυλος το βγαζεις απο τη φωτια και μετα τριβεις μπανανα μεσα οχι πολυ λιγακι θελει για τη γευση ..ν θες βαλε και αλεσμενη σταφιδα

αυτα της holle καντα με νερο οχι κινοα και μουσλι....παρε τα 3 δημητριακα ειναι καλα καλαμπποκι κεχρι και ρυζι μαζι η μονο κεχρι πουχουν ουδετερη γευση να τα φαει το μωρο....βαλε μεσα τριμμενο αχλαδι και μηλο ωμα η βρασμενα.

η σουπιτσα βρωμης γινεται με νερακι η ζουμι απο κοτοπουλο που θα κρατησεις απο το μεσημερι!!!!

δηλαδη βρασε πρωτα μεσα τα λαχανικα οτι τρωει το μωρο σου και μετα κανα τεταρτο πριν το κλεισει βαλε λιγακι βρωμη ...λιγο για να γινει αραιη δηλ 1-2 κουταλακια γλυκου.......παραπανω θα γινει πουρες

φτιαξε πουρε πατατα με ελαιολαδο .....αν θες βαλε δικο σου γαλα στο τελος εστω και λιγο......αν δε θες βαλε λεμονακι και λιγο ανθοτυρο μεσα και εισαι οκ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αντρούλα σου έδωσε πολλές ιδέες στο μόνο που δεν θα συμφωνήσω είναι να αντλείς γάλα για να κάνεις κρέμες είναι κουραστικό, εγώ προτιμούσα να θηλάσω και να δώσω κάτι άλλο να φάει.

Η δικιά μου έτρωγε πολύ πουρέ κολοκύθας με μήλο ή αχλάδι αλλά και σκέτη την κολοκύθα

Επίσης μπορείς να κάνεις μπισκοτάκια βρώμης τα λαλομπισκότα που λέμε (η Λαλα έχει δώσει την συνταγή και είναι πολύ ωραία)

Μπορείς να δώσεις και σκέτα λαχανικά

Αυγό αν έχετε ξεκινήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που το λες νατασουλα εχεις ενα δικιο...οποτε γινονται ωραιοτατα και με νερακι .....η ακομη μπορεις να βρασεις φρουτακια η λαχανικα και να βαλεις το ζωμο τους μεσα στους χυλους αντι για γαλα.....

καλε πουναι τα λαλομπισκοτα????πως το χασα εγω αυτο????θελω τη συνταγη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θενκς μανουλες!!

αντρουλα μου μπερδεψα το κινοα με το κεχρι!!κεχρι εχω κ του εφτιαξα του ταρζαν αλλα δεν του αρεσε,θα του ξαναδοκιμασω ομως!! μου εδωσες πολλες ωραιες ιδεες!!!!

Νατασουλα ναι ειναι πολυ κουραστικο,οσες φορες το δοκιμασα δεν μου αρεσε καθολου κ ειναι που δεν βγαζω κιολας εγω οποτε το αφησα το σπορ!!

τα λαλομπισκοτα ειναι με μπανανα μπεικιν παουντερ λιγο λαδακι κ βρωμη αν δεν κανω λαθος...καπου καποτε τα ειχα διαβασει αν θυμαμαι καλα...εμενα ομως δεν μπορει να τα φαει ακομα,πνιγεται με τα κομματια δεν εχει κ δοντακια ακομα καθολου...μονο ψωμακι ολικης του δινω να μαθει να μασαει κ το αστρακι που δεν τον πνιγει ετσι κατα τα αλλα ακομα οχι γιατι οσες φορες το επιχειρησα εχει παει να πνιγει...

θα δοκιμασω κ αυτην την κρεμουλα της holle που λες αντρουλα..ελπιζω να την βρω..το βρεφικο μουσλι ειχα παρει που εχει κ λιγα φρουτακια μεσα κ το εφτιαχνα με νερο κ δεν το ετρωγε με πολυ χαρα..ειδωμεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκρρρ!Κ εσεις αρχισατε να τρωτε????Γκρρρρρρ λεμε! :P:lol::lol:

Ελαααα....Μην τον ταιζεις να νιωθω οτι εχω παρεα!!!χαχαχα(αστειακι!!!!)

Τα λαλαμπισκοτα ουτε εμενα τα θελει αλλά άλλα κουκουρακια

που ψιλολιωνουν στο στομα θα μπορουσες να του κανεις...αλλα δεν ειναι απογευματινο...

Εγω τα λεω σνακ για τη βολτα!

Εν τω μεταξυ ψαχνω κ εγω για ιδεες αλλα...Ειμαι "ανωριμη" σε αυτο!!!

Αντε καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκρρρ!Κ εσεις αρχισατε να τρωτε????Γκρρρρρρ λεμε! :P:lol::lol:

Ελαααα....Μην τον ταιζεις να νιωθω οτι εχω παρεα!!!χαχαχα(αστειακι!!!!)

Τα λαλαμπισκοτα ουτε εμενα τα θελει αλλά άλλα κουκουρακια

που ψιλολιωνουν στο στομα θα μπορουσες να του κανεις...αλλα δεν ειναι απογευματινο...

Εγω τα λεω σνακ για τη βολτα!

Εν τω μεταξυ ψαχνω κ εγω για ιδεες αλλα...Ειμαι "ανωριμη" σε αυτο!!!

Αντε καλη επιτυχια!

:D:D ωχ ωχ βλεπω μια μανουλα που παιδευετε εδω η κανω λαθος???

ασε φτασαμε 10 μηνων για κανουμε πως τρωμε επιτελους!! κ να σκεφτεις πως ειναι ενα αρκετα ''δεμενο'' παιδακι ειναι 11.500 κιλα το μαναρι μου!

εχεις θεματα κ εσυ ε?? εμενα μεσημερι αν δεν βαλω τραχανα μεσα να ψιλοκαλυψει τις πιο εντονες γευσεις δεν τρωει με τιποτα!! αφου πηγα υλικα δικα μου κ εφτιαξα τραχανα σε καποιον που φτιαχνει ζυμαρικα για να μου το φτιαξει αναλατο κ με λαχανικα μεσα...εφτιαξα 10 κιλα για να καταλαβεις!! τα 5 ολικης κ τα 5 κανονικα...τραχανουλης το αγορι μου!!(ασχετο αλλα σε διαβαζω σε διαφορα ποστ κ θελω να σου πω πως ταυτιζονται πολυ οι αποψεις μας σε ''καυτα'' για καποιες θεματα)

εχω παρει ενα βιβλιο που εχει 200 συνταγες για βρεφη κ νηπια αν σε ενδιαφερει πες μου να σου πω τιτλο.εχει φοβερους συνδιασμους απλως εμενα ο δικος μου ξεκινησε να τρωει αργα 8+ κ δεν του αρεσουν πολλες γευσεις ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα,firfirikos!!

σχετικά με το απογευματινό που το δικό μας το τρώμε γύρω στις 17:00 είναι η σιμιγδαλόκρεμα της εταιρείας HIPP,είναι βιολογική χωρίς ζάχαρη ή φρουκτόζη και η οποία φτιάνεται με νερό ή εαν θέλεις με βρεφικό γάλα.Είναι νόστιμη και στις δύο περιπτώσεις!!! Ο δικός μου,πλέον 10 μηνών,την τρώει πολύ ευχάριστα σε σύγκριση με αυτά που υπάρχουν στο super market!!..

αργότερα στις 20:00-20:30 πίνει γάλα και μετά απο λίγο κοιμάται..., αυτό είναι το πρόγραμμά μας,μέχρι στιγμής

στη διάθεσή σου...spilios

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρούλα σου γράφω την συνταγή για τα λαλομπισκότα

Μπισκοτακια βρώμης

(καταλληλα και για παιδακια )

2 φλιτζάνια νιφάδες βρωμης

1 κουταλακι μπεικιν

3 μπανανες πολτοποιημένες

1/4 φλιτζανιου ηλιελαιο

1/2 κουταλακι κανελα

1/2 φλιτζάνι αμυγδαλα τριμμένα (προαιρετικά)

1/2 φλιτζάνι σταφίδες (προαιρετικά )

Τα ανακατευεται ολα μαζι , ριχνετε κουταλιες σε ενα ταψι (καλυτερα με λαδοκολα) και ψηνετε σε προθερμασμενο φουρνο για 15 λεπτα περιπου στους 170 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:D ωχ ωχ βλεπω μια μανουλα που παιδευετε εδω η κανω λαθος???

ασε φτασαμε 10 μηνων για κανουμε πως τρωμε επιτελους!! κ να σκεφτεις πως ειναι ενα αρκετα ''δεμενο'' παιδακι ειναι 11.500 κιλα το μαναρι μου!

εχεις θεματα κ εσυ ε?? εμενα μεσημερι αν δεν βαλω τραχανα μεσα να ψιλοκαλυψει τις πιο εντονες γευσεις δεν τρωει με τιποτα!! αφου πηγα υλικα δικα μου κ εφτιαξα τραχανα σε καποιον που φτιαχνει ζυμαρικα για να μου το φτιαξει αναλατο κ με λαχανικα μεσα...εφτιαξα 10 κιλα για να καταλαβεις!! τα 5 ολικης κ τα 5 κανονικα...τραχανουλης το αγορι μου!!(ασχετο αλλα σε διαβαζω σε διαφορα ποστ κ θελω να σου πω πως ταυτιζονται πολυ οι αποψεις μας σε ''καυτα'' για καποιες θεματα)

εχω παρει ενα βιβλιο που εχει 200 συνταγες για βρεφη κ νηπια αν σε ενδιαφερει πες μου να σου πω τιτλο.εχει φοβερους συνδιασμους απλως εμενα ο δικος μου ξεκινησε να τρωει αργα 8+ κ δεν του αρεσουν πολλες γευσεις ακομα...

Αρχικα...Κ εγω "σε ξερω" καλη μου κ το εχω παρατηρησει! ;):)

Η δικια μου ετρωγε για 3 μηνες φρουτοκρεμα(7,5-10,5) κ απο τοτε εκοψε τα παντα!Ελαχιστα

πραγματα κ ποτε αλεσμενα<!Τωρα πηρε μπρος (σχεδον 15 μηνων) κ αρχισε να τρωει λιγο!

Κ εσενα Μινιον το μαναρακι σου εε???χαχαχαχα!!!!Τα"καημενουλια"!!!

Η δικια μου στο ετος ηταν 11850!

Βασικα ας αρχισει να τρωει κ μετα θα το δω το θεμα εναλλαγης γευσεων!!! ;)

Φιλια κ καλη αρχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι που ''γνωριζομαστε'' κ συμφωνουμε! ;)

σε παιδευει η λουλουδενια ε? αλλα το οτι δεν θελει αλεσμενα ειναι πολυ καλο!

ολη μερα πινει γαλατακι ε?? κατι ξερει παραπανω!!

βλεπω λιτοδιαιτη κ η ζουζου...τα μαναρια μου!! ε εμεις σαν αντρες θα κλεισουμε λιγο παραπανω απο εσας τον χρονο στα κιλακια μας!!

καλη συνεχεια κοπελα μου που θα παει θα φανε! θα τα λεμε....

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και 3ο γεύμα ο Βασιλάκης???? :evil:

Άμα αρχίσει να κοιμάται κι όλας, εγώ ΔΕΝ σου ξαναμιλάω [-(:lol:

Φιλενάδα δεν πιστεύω να περιμένεις συνταγές από εμένα :oops::mrgreen:

Πάω να διαβάσω καμά ιδέα από αυτές που σου γράψανε οι άλλες μήπως και πετύχω ΤΗ συνταγή που θα κάνει τη μικρή μου να ανοίξει το στοματάκι περισσότερο από τρεις φορές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα πηρε μπρος (σχεδον 15 μηνων) κ αρχισε να τρωει λιγο!

Αααααααα .... κι εσύ τέκνον βρούτε? :-p:lol: (στην τσαχπίνα το λέω χαχα)

Άντε, μπράβο σας! :ymparty: ελπίζω να συνεχίσει έτσι τώρα που έκανε την αρχή!

Εμείς τα ίδια όπως κατάλαβες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααααα .... κι εσύ τέκνον βρούτε? :-p:lol: (στην τσαχπίνα το λέω χαχα)

Άντε, μπράβο σας! :ymparty: ελπίζω να συνεχίσει έτσι τώρα που έκανε την αρχή!

Εμείς τα ίδια όπως κατάλαβες...

=))=))=)) Κοριτσαρα μου μην ξεχνας πως ειναι 15μηνων η δικια μου!!!!!

Ασε που αν σου πω ποσοτητες....Σπουργιτακι!!!!!!

Ακομα δεν κοιμαστε εε???Ουτε εμεις!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α Αναστασια κ εσυ στο κλαμπ των ξενυχτισμενων μαμαδων?? δεν το ηξερα!!!μαλλον αλλο ποστ επρεπε να ανοιξω... :D

ανεπροκοπη πλυν αγαπημενη φιλη Μαγδα,ξεστραβωσου μπας κ κανεις καμια καλη συνταγη!! :lol::lol::lol: φροντισαν τα καλα κοριτσια αντρουλα νατασουλα κ αναστασια κ για εσενα!!

λοιπον καθεσαι?? εχω να σου ανακοινωσω κατι!!! προχτες το βραδυ κοιμηθηκε για πρωτη φορα στα χρονικα σερι απο 12.30 μεχρι 4.00 το πρωι!!!! ναι κυριες κ κυριοι!!! κ εγω απο το αγχος που δεν ξυπνουσε κοιμηθηκα στις 2.00....μπουχαχαχαχα τον κοιτουσα κ ελεγα δεν μπορει! πλακα κανει οπου να ναι ξυπναει...αλλα αυτο ητανε,μια κ μοναδικη νυχτα!!! :((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti εννοεις?Πως κοιμηθηκε σερι( :lol: ) 3,5 ωρες????

Τοσο χαλια ειστε ακομη εε???

Ουφ!!!!Κ εγω τα ιδια εκανα σε αναλογη περιπτωση...Την κοιτουσα να δω αν αναπνεει!Και

ακομα το κανω! :oops::oops:

Καλα κ εμεις μη φανταστεις...Αλλα τυχαινει πολλες φορες να κοιμηθει 4ωρο!

Τωρα ειμαστε σε χαλια φαση...Δοντια,ειναι κ κρυωμενη..Με εχει πληγωσει κ υποφερω...

Μαγδα εσεις απο υπνο??Οκ..Ξενυχτι αλλα...Ποσο ξενυχτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3,5 ωρες μου φαινονται παααρα πολλες!!! σκεψου.. [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

καθε μια ωρα θελει βυζοπιπιλα...ασε...αντε στο τσακιρ κεφι μπορει να κανει κ 2 ωρες!!!

κ της Μαγδας τα ιδια! εχουμε 2 μικρα τερατακια!!! [smilie=binkybaby.gif] μεγαλα ζορια λεμε!!!!

περαστικα σας κοπελα μου...δεν σε βοηθαει η purelan? της medella ειναι...εμενα ευτυχως ακομα δεν εχει κανενα δοντακι αλλα ταλαιπωρειται εκεινος μωρε γμτ...

λοιπον σκεφτομαι σοβαρα να ανοιξω ποστ με τις ξενυχτισες βυζομανουλες θα κανει θραυση!!! [smilie=sleepy3.gif][smilie=sleepy3.gif][smilie=sleepy3.gif][smilie=sleepy2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία ο ύπνος είναι ένα πολύυυυυ πονεμένο θέμα... Πιο πονεμένο κι από το φαγητό.

Για να καταλάβεις εγώ κοιτάζω να δω αν αναπνέει αν τύχει και κοιμηθεί περισσότερο από 1-1 μιση ώρα σερί :shock:

Όταν ήταν περίπου 4 μηνών κοιμόταν 10ωρο και ξυπνούσε 1 άντε 2 φορές. Και μάλιστα τότε φοβόμουνα - τρομάρα μου :lol: -ότι θα μου έρθει περίοδος και δε μου άρεσε... Από 5-5μιση μηνών που άρχισαν να βγαίνουν τα δόντια άρχισε να ξυπνάει ανα 2-3 ώρες, και μετά το καλοκαίρι...το χάος :? Έχουν υπάρξει βράδυ, που ξυπνούσε ανά 30-40 λεπτά :shock:

Πλέον κοιμόμαστε μαζί, δεν κοιτάω ρολόι, δεν μετράω ξυπνήματα και όταν ξυπνάει τη φέρνω κοντά μου και τη θηλάζω. Το καλό είναι ότι όταν δεν έχει καμία ενόχληση -δόντια, μύξες κτλ- ξανακοιμόμαστε αμέσως κι αυτή κι εγώ.

Ούτε η τσαχπίνα κοιμάται καλά? Κι είνα και 15 μηνών? Καθόλου παρήγορο... Πότε θα κοιμηθούμε ρε παιδιάαααααα :lol:

Σοφία 3,5??? Ουάου!!! :ymapplause: (ε ρε που φτάσαμε ...να λέμε ουαου στο 3ωρο :? )

Θυμάσαι κι η δική μου που σου έλεγα τις προάλλες ότι κοιμήθηκε 8-11 σερί? Ε...δεν το ξανάκανε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα ειμαστε σε χαλια φαση...Δοντια,ειναι κ κρυωμενη..Με εχει πληγωσει κ υποφερω...

Ωχ.....δύσκολη φάση αυτή...την περάσαμε κι εμείς και με πονούσε κι εμένα στις θηλές...

Περαστικά σας και σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω κοριτσαρες μου...Χοντρα ζορια!

Υποθετω πως εχετε συνηθίσει ετσι σωστα? :o:lol:

Σοφια μου εχω καρτα μελους στην πουρελαν! :))

Πλακα κανω!Βοηθαει αλλα....δεν κανει κ θαυματα..Θελει χρονο!

Απο το Σεπτεμβρη με εχει πληγωσει 3 φορες!Βα σικα στην 1η εβγαλε 1 δοντι,στη 2η 3 δοντια(ανα 3 μερες)..

Αντε να δουμε τωρα...Στον υπνο της το κανει!

Βρε τα μεμεδοπαιδα...Μα..Ανα 30-40λεπτα?1-1,5 ωρα???

παντως πιστευω(θελω να πιστευω! :P ) πως αν δεν ειχε τα ζορια της η Αννυ

θα ξυπνουσε μονο 1-2 φορες!Μου το εκανε για 1βδ!

Να σας πω την αληθεια ημουν περισσοτερο κουρασμενη στην αρχη!Μετα καλυτερα!Ισως το εκανε

για ναμου δωσει δυναμεις! :lol:

Το εξπρες του βυζονυχτιου ετσι ξενικησε!Για ξενυχτομεμεδοπαιδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...