Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ!!


maraki24

Recommended Posts

Οχι Χαρά δεν έκανα. Τη Δέσποινα και αυτην με κ/τ τη γέννησα επειδή 'ηταν ισχιακή. Όταν είπα στο γιατρό μου ότι δεν έκανα μαθήματα

μου είπε: "και γω που θα είμαι;" Βοηθάνε εκεινη τη στιγμή και η μαίες και ο γιατρός! Δεν είναι πια και τοοοσο απαραίτητα! Αν αναπνέεις όπως σου πουν πο μαίες ώστι να "κόβεις" τον πόνο, και αν συνεργαζεσαι ολα θα είναι εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, δεν γίνεται. Άλλωστε ότα τα πλάσματα του πλανήτη μας πονενε όταν

γεννάνε, Απο την τόση δα κουνουπίτσα εως την εράστια ελεφαντίνα.

Φαντάσου ότι η εγκυμοσύνη της ελεφαντίνας διαρκεί 22 μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο ότι βλέπω μεγάλωσε η παρέα απο κύπρο! Παω και εγω για φυσιολογικό με πρόκληση ,και επισκληρίδιο αν και έχω στένωση μεταξύ του 4-5 σπονδύλου όπου γίνεται ηβ ένεση αλλα έδειξε ο γιατρός μου τις ακτινογραφίες στον ανασιθησιολόγο κ αι του είπε ότι δεν βλέπει να υπάρχει πρόβλημα αλλα θέλει να εξετάσει τον σπονδυλο μου τη μέρα της γέννας, έτσι maraκi αν εχεις αμφιβολίες θα στις λύσει ο αναισθησιολόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Κι εμένα με αγχώνει η φάση του τοκετού, βασικά επειδή είναι κάτι που δεν ξέρω...άγνωστο για μένα! Αλλά το περιμένω με αγωνία. Όσον αφορά το επισκληρήδιο από ότι κατάλαβα είναι και λίγο πολιτική τις κλινικής, δηλαδή όταν μια κοπέλα έχει πρόβλημα στη μέση δεν της κάνουν γιατί μετά μπορεί να πει πως για το πρόβλημα φταίει η επισκληρίδιος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Αγαπημενες φιλες απο Κυπρο, γεια σας!! Ειμαι η Ελενα, ειμαι απο Αθηνα και μενω προς το παρον στο ομορφο νησι σας. Ειμαι εγκυος 5 και κατι εβδομαδων και θελω να βρω εναν γιατρο εδω στην λευκωσια. Μου συνεστησαν τον γιατρο Φυλακτου στο Απολλωνειο. Θα με βοηθουσατε πολυ αν μου δινατε καποιες πληροφοριες σχετικα.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων, με το καλο σε οσες κοντευουν και μια καλη εγκυμοσυνη για τις υπολοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ellain έγραψε:

Αγαπημενες φιλες απο Κυπρο, γεια σας!! Ειμαι η Ελενα, ειμαι απο Αθηνα και μενω προς το παρον στο ομορφο νησι σας. Ειμαι εγκυος 5 και κατι εβδομαδων και θελω να βρω εναν γιατρο εδω στην λευκωσια. Μου συνεστησαν τον γιατρο Φυλακτου στο Απολλωνειο. Θα με βοηθουσατε πολυ αν μου δινατε καποιες πληροφοριες σχετικα.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων, με το καλο σε οσες κοντευουν και μια καλη εγκυμοσυνη για τις υπολοιπες!

γεια σου Έλενα καλός γιατρός ο Φυλακτού καλοί και ο Μάος και η Πίπη από φίλες που ξέρω ο δικός μου είναι ο Μίτσιγγας και είναι στο Αρεταίειο και είμαι πολύ ευχαριστημένη!Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη και με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη εγκυμοσυνη!!! στη λευκωσια εχει πααααααααρα πολυ καλους γιατρους... ακουσα για τον Αντωνιαδη, για την Αφροδιτη στο Μητερα νομιζω(την γυναικολογο ΟΧΙ για τους υπερηχους!!!)..... γενικα εχει πααααααααρα πολυ καλους γιατρους η λευκωσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!Kai egw apo Kupro eimai kai molis tin kiriaki ekana to test pou mou vgike thetiko! :laugh: Avrio exw rantevou me to giatro gia epivainewsi...xerei kaneis ti sumvainei akrivws sti prwti episkepsi?i epivaivewsi ginetai MONO me aimatologikes exetaseis h o giatros vlepei kai kati?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!

κανεις αιματολογικη(χοριακη δηλαδη) και πας στον γιατρο σου...θα σε εξετασει και θα σου γραψει αναλυσεις για να κανεις...(στο χημειο, με αιμα) και θα δει τα αποτελεσματα.... αυτα... στην αρχη σε βλεπει συχνοτερα αργοτερα 1 φορα τον μηνα...

να προσεχεις τωρα...καλη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συγγνωμη αν γινομαι κουραστικη, αλλα θα μπορουσατε και οι υπολοιπες να μου πειτε την γνωμη σας αν γνωριζετε? Ειμαι αναμεσα στον Φυλακτου και τον Αντωνιαδη(Απολλωνειο και Πολυκλινικη Λευκωσιας αντιστοιχα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ellain σίγουρα δε γίνεσαι κουραστική!!Είναι πολύ σημαντικό να αποφασίσεις σε ποιο γυναικολόγο θα εμπιστευθείς την εγκυμοσύνη σου..προσωπικά θα σε συμβούλευα να ακολουθήσεις το ένστικτό σου, γνώμες θα ακούσεις πολλές και διαφορετικές!!Να πας να δεις και τους δύο να συζυτήσεις και με τους δύο και να αποφασίσεις ΕΣΥ κανένας άλλος..αυτά από μένα!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou k egw eimai apo Kipro...Iounio 3ekinaw pali prospa8eies gia mwraki meta apo mia e3wmitria kuisi pou eixa ton Dekemvri...Maio einai o gamos mou gi'auto eipame na to afisoume gia meta ton Maio...Egw eimouna ston Antwniadi k twra stin Zwi Ntontou (Kliniki Lidra)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia geia sas kai apo mena!kai ego apo kipro - leukosia

meta apo pallindromi pou eixa to maio eimai tora xana eggios stin 5i vdomada..katalavenete tin agonia mu

emena o giatros mu einai o maos sto ippokratio.para poli kalos.

distixos piga se afton meta tin pallidromi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ellain έγραψε:

Κοριτσια συγγνωμη αν γινομαι κουραστικη, αλλα θα μπορουσατε και οι υπολοιπες να μου πειτε την γνωμη σας αν γνωριζετε? Ειμαι αναμεσα στον Φυλακτου και τον Αντωνιαδη(Απολλωνειο και Πολυκλινικη Λευκωσιας αντιστοιχα).

Να πας να δεις και τους δυο και οποιος σου αρεσει περισοτερο. Εγω γεννησα στην Αφροδιτη (αυτην που λεει η Χαρουλινη) και ειναι τελεια!! Κατεληξα σε αυτην μετα απο πολυ ταλαιπωρια με διαφορους. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα και Τομα σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Πρεπει να χαλαρωσω λιγο με το θεματακι του γιατρου. Θα παω πρωτα στον Φυλακτου μια και εκλεισα ηδη ραντεβου κι αν δεν μου κανει βλεπουμε, το θεμα ειναι οτι με οποιον μιλησεις για το θεμα παιρνεις κι αλλη γνωμη, 3-4 αλλες κοπελες που γνωριζω μου ειπαν η καθεμια για αλλο γιατρο. Οποτε κλεινω τα αυτια μου και ξεκιναω την περιπετεια (εδω φανταστειτε μουσικη επενδυση απο Επικινδυνες Αποστολες!!χαχαχαχα!)

Να ειστε ολες καλα, με τελεις εγκυμοσυνες ή με επιτυχημενες προσπαθειες οσες προσπαθειτε!

φιλουθκια ;) (σωστη η καλαμαρου?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιές Κυπριούλες και καλαμαρούδες, γεια σας!!!

Είμαι κι εγώ μία καλαμαρού, παντρεμένη με τον πιο γλυκό Κύπριο.

Sorry κοριτσάκια μου, αλλά σας πήρα τον καλύτερο :laugh:

Μένω Λευκωσία τα τελευταία 3 χρόνια!

Έχω 1 ζουζουνάκι 4,5 μηνών.

Γέννησα στη Λήδρα και η γιατρός μου ήταν η Φρακάλα Σοφία!

Η γιατρός μου είναι μία υπέροχη επιστήμονας και άνθρωπος!

Με στήριξε πάρα πολύ, σε όλους τους τομείς!

Ήταν πριν από μένα, για μένα!

Η Λήδρα έχει πολύ καλό προσωπικό!

Με βοηθήσανε πάρα πολύ στο θηλασμό!

Θηλάζω αποκλειστικά.

Γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρίδιο (κατ’ επιλογή)!

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΟΥΚΑ Κ ΓΩ ΚΑΛΑΜΑΡΟΥ ΑΛΛΑ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ......

ΜΕΝΟΥΜΕ ΠΑΦΟ!!! ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ???

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΑΤΕ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΟΛΕΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑ ΜΕΝΕΤΕ???

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Τόμα μου...

Έχω μπλέξει με τις γλωσσοκοπάνες του Οκτώβρη και δεν προλαβαίνω να δω άλλα θέματα.

yiotaki πώς και στην Κύπρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...