Μετάβαση σε περιεχόμενο

na geniso tin ali vdomada i ochi???????


Recommended Posts

ageladaki echis apolita dikeo ke ego san esena skeftome aplos me piasane i fowi tora.. alla ke ego tora tha perimeno tin pempti na dume ta neotera.. alla eftichos bika ston mina mou ke den me vrike afto to kako se alli fasi tis egimosinis...oso na ne den ine ke poli mikri etsi den ine?? olo amfiwolies ime.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 121
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

liza mou cherome pu ola sou pane mia chara ke se efcharisto pou pires ton chrono na mu grapsis sto provlima mou... o giatros mou sto iaso akoma ipe tin apopsi tou gia to na gennithi to moraki apo vdomada. tin apopsi tou tin ipe ke se allon iatro tou iaso, o opios mou ekane ton ipericho. ke aftos oso tou ta elege o dikos mou simfonise.. tin pempti tora tha pao sto iatrio tou gia na di ksana an pire varos. apo eki meta tha apofasisti telika ti tha kanume. an den pire tote tin erchomeni pempit mou kani isagogi. ine kallos giatros, alithia sou to leo.. ke tou echo ebistosini giati eksi chronia ton echo ke me giatreve mia chara.. ke to oti ine giatros chronia tou iaso akoma ke afto me kathisichazi giati theoro pos ine kallo nosokomio ke as echi ta leftakia tou... esi diladi ti les na kano? na ton akoluthiso opos ekana eos tora e?/?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίζα τι πέρασες βρε κορίτσι μου;;; :huh::dry:

Δόξα τω Θεώ που όλα είναι καλά! Με το καλό να κρατήσεις το μπεμπάκι σου αγκαλιά! :)

Συμφωνώ μ'αυτά που έγραψες.. απλά πιστεύω πως δε θα πρέπει να έχουμε "τυφλή" εμπιστοσύνη σε κανέναν. Καλό είναι να επεξεργαζόμαστε λίγο ό,τι μας λένε πριν να το ακολουθήσουμε.

Μαρίνα μου, το μωρό σου μια χαρά θα'ναι, από τη στιγμή που'σαι στο μήνα σου, ανά πάσα στιγμή θα μπορούσαν να σπάσουν τα νερά, να σε πιάσουν οι πόνοι, να γεννήσεις! Αρκετές γυναίκες έχουν γεννήσει με το που μπήκαν στο μήνα τους ή μια βδομάδα μετά!

Μη σε αγχώνει το βάρος. Εξάλλου και τα δίδυμα που γεννιούνται συχνά με μικρό βάρος, μια χαρά πάνε όλα και βάζουν βάρος αμέσως κλπ κλπ, έτσι δεν είναι;;;

Άσε να δεις τι θα σου πει και την Πέμπτη.. μπορεί να'χει βάλει βάρος η μπουμπού και να αλλάξουν τα δεδομένα.. ;)

Η όλη αμφιβολία και συζήτηση ξεκίνησε από το ότι σου πρότεινε καισαρική τώρα, που τυχαίνει να'ναι λίγες μέρες πριν τα Χριστούγεννα. Αν ήταν μια οποιαδήποτε άλλη χρονική στιγμή, το πιο πιθανό είναι ότι δε θα σκεφτόμασταν ότι το κάνει εσκεμμένα για να πάει διακοπές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτα απ'όλα με το καλό το μωράκι σου! Εγώ δεν θα σου πω αν θα πας ή όχι, αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου μόνο αυτόν θα ρωτάς για τέτοια θέματα! Θα σου πρότεινα να πάρεις και μια 2η γνώμη!! Και αυτό που με προβλημάτισε, οκ δεν πήρε βάρος το μωρό, είναι ανάγκη να σου κάνει καισαρική; Εγώ γέννησα 1 βδομάδα πριν από την ΠΗΤ μου,λόγω παραωριμασμένου πλακούντα με πρόκληση τοκετού, τεχνικούς πόνους και όλα πήγαν μια χαρά! Και το μωράκι μου ήταν αρκετά ψηλά! Γεννήθηκε 3650 παρόλα αυτά! Είχα μπει την προηγούμενη για να βάλω ένα υπόθετο στον κόλπο το οποίο μαλάκωσε τον τράχηλο, στις 7 το πρωί μπήκαν οι πονοι και στις 2 και 25 το μεσημέρι αντίκρυσα τον ωραιότερο -για μένα πάντα- άντρα του κόσμου!!

Με το καλό... και πάλι και μ'ένα γερό μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα μου,πιστεύω πως αφού δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με το μωράκι σου,δεν υπάρχει και λόγος να κάνεις καισαρική...Εγώ στην θέση σου δεν θα το δεχόμουνα.Το βάρος είναι σχετικό,και μην ξεχνάς οτι έχεις καιρό ακόμα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ με το καλο το μωρακι σου.

Με τοσα ποσοστα καισαρικης στην Ελλαδα ειναι δυνατον να μην της λεμε να ειναι λιγο υποψιασμενη??Γιατι να μην την βαλει αν κρινει οτι δεν μπορει να περιμενει, με πονους και να την προετοιμαζει για καισαρικη???

Μαρινα, για να μας γραφεις αυτο το τοπικ σημαινει οτι καπου σε μια γωνια του μυαλου υπαρχει η αμφιβολια.Δεν χανεις τιποτα και να παρεις μια δευτερη γνωμη...το πολυ πολυ χρονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την δικη μου εμπειρία.. Η γιατρός μου έβγαζε ότι έχω λίγο αμνιακό υγρό και γερασμένο πλακούντα. ΠΗΤ είχα στις 3 Ιανουαριου. Το μωρό μικρό...

Πήγα στο νοσοκομείο και έκανα εκεί υπέρηχο και βγήκαν ΟΛΑ καλά. Από εκεί που με είχε πιάσει το άγχος ότι γεννάω, είχα τη μαία να μου λέει ότι πρέπει να το κρατήσω κι άλλο για να πάρει βάρος. Αν σκεφτείς ότι χάνει το 10% μόλις γεννηθεί, πρέπει να είναι δυνατό. Άλλωστε θηλάζουν πιο καλά όταν είναι πάνω από 3 κιλά.

Τελικά η μικρή ήρθε στις 3 Ιανουαρίου 3,5 κιλά με ΦΤ.

Τέλος, να σου πω ότι οι μετρήσεις δεν είναι πάντοτε ακριβείς και έχουν μια απόκλιση 10%. Το πραγματικό βάρος μόνο αν γεννηθεί θα το μάθεις. Και γιατί να το πάρεις νωρίτερα;;;; Και γιατί με καισαρική;;;

Η συμπεριφορα του γιατρού σου είναι ύποπτη. Ας περίμενε το τυπικό μέχρι την 38η εβδομάδα, αλλά δεν συμφέρει καθόλου γιατί τότε είναι Χριστούγεννα και μετά Πρωτοχρονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν επικρατεί μέσα σου η εμπιστοσύνη - που το θεωρώ λογικό λόγω της προιστορίας σου μαζί του - ναι, να τον ακούσεις. Αλλιώς να πας σε κάποιον που δεν έχει καμία σχέση μαζί του για να συγκρίνεις. Αλλά μόνο μια αντίθετη γνώμη γιατρού που θα σε εξετάσει θα έπρεπε να σε κάνει να μην τον ακολουθήσεις.

ΝΑ σου πω όμως, δηλαδή πόσες διακοπές να θέλει να κάνει - ακόμα έχουμε 8/12 - υπερβολικη΄ και άδικη μου φαίνεται η σκέψη ότι θέλει να ξεκινήσει διακοπές από βδομάδα - μόνο τις επισκέψεις που θα έχανε τόσες μέρες ... ούτε τα σχολεία δεν κλείνουν τόσο νωρίς...

Επιπλέον, πράγματι στην εβδομάδα που είσαι δεν είναι καθόλου σπάνιοι οι τοκετοί ...

Ξέρεις, δεν αποκλείεται να περάσω και εγώ από τον ίδιο προβληματισμό (έχω ΠΗΤ 5/4, και 4/4 είναι Κυριακή του Πάσχα) και εσύ τότε θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου και θα γελάς που θα τα θυμάσαι αυτά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου……

Μερικές αμφιβολίες εγώ τις έχω, η αλήθεια είναι……

Γιατί βιάζεται να σου το πάρει (και με καισαρική παρακαλώ!!!!) αφού δεν υπάρχει καλύτερο περιβάλλον για το μωράκι από τη μήτρα????

Μάλλον…… θα ζητούσα και 2η…… μη σου πω…… και 3η γνώμη…..

Γιατί μάλλον βιάζεται για τις διακοπές του ο γιατρός……

Ότι αποφασίσεις….. εμείς είμαστε κοντά σου!!!!!

Καλή συνέχεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas efcharisto mesa apo tin kardia mou gia ta email sas, kathome pano apo to pc ap oti vlepete oli mera me ena anchos ke me mia skepsi ime.... ti na kano?? ti prepi na kano??

pantos ena ena diawaso ta email ke ine fowero poso katalaveni i mia tin alli.. em afou pername apo tin idia dokimasia oles mas :laugh:

pistewo pos afto pou echo na kano tora ine na perimeno tin pempti ti tha mu pi o giatros mou oson afora to varos tis ke meta vlepume.. tha anafero ke to giati na prepi na gini kesariki... an ke afto gia mena ine afti tin stigmi pragmatika to ligotero pou me tromazi.. den ime oute iper oute kata mias kesarikis. panta elega pos tha gennusa opos tha eprepe gia to kallo tou morou. isos gia afto na mi me poli apascholi o tropos gennas i ke gia pio logo na to kanume etsi.. pio poli thelo na psakso to logo tis bebas mou ke aean ontos ine na vgi tora para to giati na kano kesariki.. diaforetika an itane isos to skeftomuna, tora alla echune protereotita.

pantos ola sas ta minimata echune ke apo mia voithia ke ennoite pos tin pempti to apogevma tha bo sto forum na sas enimeroso... simasia echi pos katalava apo ta minimata sas oti sti fasi pou vriskome den ine kako na genithi ena moro mias ke dianiio tin 36 vdomada tora :lol: apo tora ke pername ola me anchos. meta ti tha kanume???

filakia se oles sas ke chilia efcharisto

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται κοριτσι μου, καλα να γεννηθει και οπως γεννηθει.

Κλεισε το πσ και πηγαινε βολτιτσα να δεις χριστουγεννιατικες βιτρινες, ετσι για να ξεχαστεις. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera

giati prepei na ypopsiazomaste ton giatro mas oti exei apotero skopo?

ego dyo paidia ekana kai ontos eidika h mikrh moy den eperne baros.

to oti den pernei h dikh soy mipos shmainei oti den trefete sosta?

kai se mena eixe pei oti prepei na thn paroyme giati den bazei baros kai ara den trefete sosta. kai mena konta se giortes htan alla den to kane gia na paei diakopes.eixe dikio.tora ektow ths kilias h mikrh phre ta pano ths.

skepsoy kai ayto

den thelo na se agxoso aplos se mena etsi egine

kalh epityxia se oti kai apofasisis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω υπάρχει εξέταση για να δουν αν το παιδί τρέφεται σωστά. Εμείς μέσω υπερήχου το είχαμε κοιταξει και απλά το παιδί πήρε το βάρος του τον τελευταίο μήνα.

http://www.babybaby.gr/showarticle.jsp; ... 6&extLang=

Πρέπει να εμπιστευόμαστε τον γιατρό μας. Απλά όταν έχει πολλούς τοκετούς που πρέπει να ξεμπερδέψει πριν τα χριστούγεννα, από τώρα πρέπει να ξεκινήσει...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marina emena oi 3 teleftaies metriseis elegan alanti allon ....3400i proti...meta mia vdomada 3280....meta 3 meres 3200....ti mera pou gennithike to proi edeixne 3200......to vradu........gennithike 3870!!!!!!!oti nanai!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο μωράκι!

Στη θέση σου θα εμπιστευόμουν το γιατρό μου. Ισως να έκανα και έναν υπέρυχο και σε κάποιο άλλον αλλά έτσι κι αλλιως θα μου ήταν από δύσκολο έως αδύνατο να είμαι με κάποιον άλλον γιατρό όταν γεννάω παρα με αυτόν που με παρακολουθεί. Μπορεί να είναι και βλακεία μου ομως αυτή είναι αλήθεια. Έχω και τον ίδιο γιατρό 10 χρόνια τώρα και δεν έχω παράπονο και οι γένες μου ήταν όπως ο ίδιος τις περίμενε και όπως μου έλεγε ότι θα είναι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekasap gia efcharisto gia to email sou... epidi les oti iches to idio thema me emena allo toso to diavasa prosektika.. diladi ke esena sou tin pirane noritera? poso isuna tote? me kesariki i fisiologika? ke poso tin gennises? kalitera ine ontos an ine meta ekso apo tin kilia gia na pari ta pano tis? etsi mu to ipe ke emena o giatros mou pos kalitera na tin parume mias ke bika ston mina mou gia na pari ta kilakia tis meta apo ekso...giati na min trefete sosta? sto doppler pu kanune tin eksetasi gia afto tin kanune edikse ola mia chara. ke chtes pali to idio ekana iperichografima anaptiksis. ola ok. den tha to vlepane diaforetika ston ipericho tou iaso (pou echi ta kalitera lene michanimata). ke o plakuntas echi orimansi 2 pros 3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

simera idika xntou den to vlepo gia volta oute gia kefia polla.. ime chalia pragmatika sou milao.. tosa minimata apo sas, toses apopsis ke omos to provlima parameni.. makari mono na min ine telika provlima.. afto pou me iremi monacha ine oti ola ta alla pane kalla ke toulachiston bika ston 9.. afto den palevume oles mas?? apo ki ke pera meta ola as ginune an ine na ginune.. ah kafe kani alithia na pio? nistaksa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένας καφές δεν πειράζει βρε πιες. Σε όοολη την εγκυμσύνη δεν ήπιες??

Επειδή σε διαβάζω πολύ αγχωμένη να σου πω ότι το μωράκι σου είναι μια χαρά και σύντομα θα το κρατάς στα χέρια σου. Ψάχνω τις δικές μου μετρήσεις στη 36 εβδομάδα . Περίμενε ...

Και μην αγχώνεσαι!! Το μωράκι έρχεται :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria mou thanks gia to email sou..

alla echis dikeo diladi simfono.. ton ebistevome ontos ke opos ipa echo ke tin ebiria mazi tou opote den fowame.. eksalou tora sto telos ti mu meni allo na kano para na ton akoluthiso?? den echo kuragio tora na psachno alles gnomes giatron. bika ke ston mina mou ke oso nane tora pia tipota den ine efkolo.. efchome mono i mikri mou na gennithi igies ke oti afora to varos tis pistevo pos toso simantiko den ine giati kati tis pire aplos ochi oso tha thelane.. ekso meta tha tin plakoso sto fai:) opos irthane ta pragmata kseris ti leo? kalitera isos ke na teliono afou theorite etimo to moro, giati apo chtes zo ta apistefta.. kakokefi, amfiwolies, apories, skepsis skepsis skepsis anchon anchos anchos.. asta na pane

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μου οτι και να σου λεμε εμεις.... οτι αποφασισεις εσυ θα κανεις σε συνενοηση με τον γιατρο σου. εγω τουσ γεννησα και τουσ δυο 37 εμδομαδα.η μικρη μου γεννηθηκε 2500(2400 βγηκαμε απο την κλινικη) και τωρα μετα απο 1,5 μηνα ειναι πανω απο 4 κιλα.φτου φτου η ζουζουνα μου.

με καισαρικη την πηραμε και για να μην ταλαιπωρηθει αλλα και γιατι ηταν τυλιγμενη.ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chilia efcharisto alekasap,

boro na sou po oti idika to diko sou email me kselafrose arketa giati ontos imaste poli konta sto idio thema..

ke emena giro stis 37 ke kati meres tha ine na mu tin pari. ke emena ipe me kesariki gia na mi taleporithi ena adinamo moraki. opote imaste se mia idia fasi ke pragmati me iremises tora kata para poli. ochi omos entelos:) i dikia sou an i metrisis ine sostes itane ligaki pio pachia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν 16-11-2007 η μπέμπα μου ήταν 3227 ( τόσο την έβγαζε το μηχάνημα τρομάρα του!)

Γεννήθηκε 11-12-2007 ξέρεις πόσο??? 3150 παρακαλώ!! :blink:

Τώρα το πρόσεξα κι εγώ! Με λίγα λόγια τα μηχανήματα κάνουν λάθος. Να σκέφτεσαι μόνο ότι την Πέμπτη θα μάθεις πότε θα έχεις την μπέμπα σου αγκαλιά .. κι αν είναι και λίγο νωρίτερα δεν πειράζει (εξάλλου είσαι στον 9ο). Κι αν είναι και με καισαρική πάλι δεν πειράζει.

Αααχ μου ήρθαν τώρα στο μυαλό οι γέννες μου και θέλω πάλι.... :blush:

Η ωραιότερη στιγμή της ζωής μου ήταν το πρώτο βράδυ στο μαιευτήριο που έφυγαν φίλοι και συγγενείς και μείναμε 2 μας με τον άντρα μου και το νινάκι μας κάτω με τα άλλα μωράκια.. Ααχ τι τέλειες μέρες.. :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria mou ise foweri..

me ekanes ligaki na gelaso:) ne schedon katholou kafe giati me ton kafe me travai to tsigaro, opote to afisa entelos.. kapnisa prin tin egimosini arketa ke paketo kseris ti leme emis i kapnistes... tsigaro ke kafes pane paketo!!! tora omos ime toso down pu thelo kafe.. ime ontos poli anchomeni ke oli mera psachno ta panta sto internet gia na boreso apo kapou na piasto.. gia na sou doso na katalavis.. irtha moni mou prin liga chronia apo germania ke oli i diki mou ine germania. edo pragmatika ime moni ke tora to niotho pio entona pou den dulewo kiolas.. opote apo eki ke to perissotero anchos.. les ola tha pane mia chara e???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego den nomizo na nostalgiso tin oli fasi aftin . thelo na telioni maria mou.. apo chtes ime skata.. les diladi i dikia mou na ine ke pio ligo akoma apo ta 2200 pou leei to iperichografima???? tora ine pou tha trelatho.... ne echis dikeo.. toulachiston kataferame ke bikame ston 9 ke akoma ke na geniso tin alli vdomada, pirame ke kati ligo apo ton 9...makari ola na ine etsi apla opos ta fantazese ke esi, giati gia emena ola ine pia ena vouno. idika i meres mu fenete pos tora den pernune pia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται βρε όλα θα πάνε μια χαρά!

Και είναι και φυσικό να αγχώνεσαι τώρα στο τέλος. Όλες το παθαίνουμε. Αλλάααα όταν πάρεις αγκαλιά τη μπέμπα σου να με θυμηθείς. Δεν περιγράφονται τα συναισθήματα. Εγώ και τις 2 όταν τις γέννησα ενώ όλα πήγαιναν φυσιολογικότατα με το που βγήκανε πήγα να σηκωθω να τις δω και ρωτούσα το γιατρό "Αναπνέει?? Πως είναι?? όλα καλά???" Και όλα ήταν τέλεια! :laugh:

:dry: Μωρέ μήπως να πάω για το 3ο??

Να φανταστείς όταν έμαθα ότι έιμαι έγκυος στη 2η κόρη μου η πρώτη μου ήταν 6 μηνών και όσο να το πεις αγχώθηκα πως θα τα βγάλω πέρα με 2 μωρά :S ... Και μετα σκέφτηκα τις μέρες μας στο μαιευτήριο και χαιρόμουν απου θα το ξαναζήσω.. και γελούσα... :laugh: και μετά σκέφτηκα τα ξενύχτια με το νέο μωρό και τους κολικούς και ξανααγχώθηκα :ohmy: και μετά σκέφτηκα το χαμόγελο της κόρης μου το χωρίς δοντάκια και ξαναχάρηκα :woohoo: και μετά ξανασκέφτηκα τις αρρώστιες.. τις αγωνίες και ξαααναγχώθηκα :S και μετά πάει λέγοντας... :P

Μια χαρά θα πάνε όλα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...