Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΤΑΝ...


Recommended Posts

... οι παππουδες σε ακυρωνουν???????????????

προσπαθεις να πετυχεις κατι και τσουπ ερχονται και στο ακυρωνουν

ας σας πω το προβλημα μου

το μωρακι μου ειναι 8 μηνων

και προσπαθω να το εκπαιδευσω οπως κρινω εγω καταλληλα

θα μου πεις 8 μηνων τι να το εκπαιδευσεις???

αλλα οσο μπορω απο τωρα να μαθει καποια πραγματα

και θελω να του μαθω οτι μπορει καποια στιγμη να παιζει και λιγο μονο

οχι συνεχεια αγκαλια και τραγουδια

μεσα στο 24ωρο να μαθει να καθετε μια ωριτσα εστω και οχι συνεχομενη μονο του και να παιζει με τα παιχνιδακια του

και οταν πας να καταφερεις κατι εμφανιζονται οι παππουδες που με τα δικα τους μυαλα αυτο που κανεις δεν ειναι σωστο και οτι δεν αγαπας το παιδι σου ετσι και δεν το θελεις

ποιος εγω που εγω μονο ξερω ποσο πονεσα να το γεννησω εγω ξερω ποσο ξενυχτι εχω ριξει τωρα 8 μηνες ποσο εκλαψα οταν πονουσε ποσο αρρωστησα οταν αρρωστησε

και ειμαστε παρεα μαζι και κατω η μικρη να παιζει και με το παραμικρο κιχ που θα κανει οχι κλαμα απλα να βγαλει φωνη τρεχουν να το παρουν αγκαλια και να το παρηγορησουν

και ετσι η μικρη μαθαινει και τωρα δεν καθεται ουτε λεπτο μονη

μην κοιταξω αλλου και δεν της μιλαω καηκα

ουρλιαζει λες και τη σφαζουν

και εκει ερχονται τα πανω κατω

προσπαθεις να κανεις κατι και στο γκρεμιζουν

εχω κουραστει με την ολη υποθεση

οτι και να κανω εγω ειναι λαθος

και μονο αυτοι αγαπανε το παιδι μου

και η μικρη δεν ειναι χαζη με το που θελει αγκαλια τους κοιταει και κλαιγεται ψευτικα και αυτοι τρεχουν

και μετα με κοιταει και εμενα σα να λεει κοιτα αυτο που θελω το εχω απο αλλου

τι να κανω?

τοσο λαθος ειμαι?

που θελω να εκπαιδευσω το παιδι μου οπως εγω κρινω σωστα?

τοσο κακια μανα ειμαι ρε παιδια πειτε μου σας παρακαλω γιατι μου πεφτουν τα μαλλια μου

δεν ξερω αν καταλαβατε και τιποτα ετσι πως τα εγραψα απο τα νευρα μου

σας παρακαλω πειτε μου κατι γιατι ειμαι να σκασω ειλικρινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ :woohoo: :woohoo:

ΕΝΑ ΡΗΤΟ ΛΕΕΙ΄΄ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ -ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΟΥΝ΄΄

ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΣΤΗ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ...

ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΟ Μ.

Η ΜΑΜΑ Μ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΕΙ ΚΟΥΝΙΣΤΟ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ.

ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ.

ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟΣ.ΟΥΤΕ ΧΕΡΙΑ ,ΟΥΤΕ ΠΕΡΑ-ΔΟΘΕ.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ.ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ, Η ΜΑΜΑ Μ ΑΓΚΑΛΙΑ.

ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ;)

ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΟΥ ΣΤΟΥΣ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ Σ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ, ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΩΡΕΣ,ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟ.

ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΕΙΝΑΙ.... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ, θαλασσα μου, σκοτεινη, θαλασσα αγριεμμενη... :laugh:

Εγω, λεω, να τους το πεις για ποιον λογο το κανεις και να τους πεις επεισης οτι κουραζεσαι τοση ωρα με το μωρο κολλημενο πανω σου!

Στα ισα, χωρις πολλα πολλα!

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ σαν μαμα να κάνεις αυτό που νομίζεις κι οσο για τους παππουδες ,άστους όταν ειναι στο σπιτι να το παίρνουν αγκαλιά,αν βέβαια είναι πολλές ωρες στο σπίτι και δεν ερχονται μόνο για επίσκεψη,τότε αυτό πρεπει να το περιορίσεις.Αυτή είναι η γνώμη μου κι εύχομαι γρήγορα να έρθετε σε μια ισορροπία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΟΥ KI ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΛΕΣ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ? ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε λεω να μην το χαρουνε

εγγονι τους ειναι

αλλα να καταλαβουν ποιος ειναι ο δικος τους και ποιος ο δικος μου ρολος

να μη σε ακυρωνουν

και οταν τους ειπα οτι δεν μπορω ουτε τουαλετα να παω μου λεει εμ να το φερνεις σε εμενα εγω γιαγια ειμαι λες και την ειπα οτι ειναι γειτονισα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalassa οι γονείς δυστυχώς δεν αλλάζουν ποτέ,είναι και μεγάλοι άνθρωποι και άντε να τους πείσεις...δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια!ότι κάνουμε εμείς είναι πάντα λάθος και ότι κάνουν αυτοί πάντα σωστό.Το βλέπω και με τις ανηψιές μου πως τις κακομαθαίνει ο πατέρας μου και όλο γλυκά τους δίνει ενώ η αδελφή μου η κακομοίρα προσπαθεί να τους κάνει δίαιτα όπως είπε και ο γιατρός γιατί έχουν κιλά παραπάνω.Τι και αν του το είπε εκατό φορές του πατέρα μου να μην τους πηγαίνει γλυκά αυτός τίποτα..και φυσικά αυτές ξεσηκώνονται και μετά ζητάνε και απο την αδελφή μου και έτσι δεν χάνουν ποτέ βάρος :( και όσο σκέπτομαι ότι τα ίδια και χειρότερα θα κάνει και στο δικό μου μωράκι ο πατέρας μου...θα ρίχνουμε απίστευτους τσακωμούς :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μενουμε διπλα

οποτε δεν ειναι μονο επισκεψη

αχχχ

πρεπει να το παρω αποφαση μου φαινεται

απο τωρα της δινουν διαφορα να δοκιμαζει και γλυκα

και πραγματα που ο γιατρος απαγορευει

αλλα δεν καταλαβαινουν

οταν δεν ειμαι μπροστα κανουν οτι θελουν

και τους ξεφευγουν μετα οτι αυτο εκανε το αλλο εκανε και τα λενε

αλλα δε γινεται και να μην τους αφηνω να το βλεπουν εγγονι τους ειναι

δεν ξερω τι να κανω να καταλαβουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ως ομοιοπαθούσα, καταλαβαίνω απόλυτα πώς νιώθεις!!

Εγώ έχω το πατέρα μου ο οποίος θεωρεί πώς ότι κάνουμε εμείς για τα παιδιά μας είναι λάθος και προσπαθεί πάντα να παρεμβαίνει στο τρόπο που τα μεγαλώνουμε και να κάνει τα δικά του. Του έχω μιλήσει άπειρες φορές και δε καταλαβαίνει τίποτα (μη σου πώ ότι κάνει χειρότερα!)

Μέχρι και ειδικοί του έχουν μιλήσει και τίποτα :dry:

Κι εγώ έχω απογοητευτεί με τη συμπεριφορά του και δε ξέρω πλέον τι άλλο να κάνω πέρα από υπομονή.. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thalassa καλησπέρα

Καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς και πως νιώθεις γιατί στην αρχή είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα. Ερχόντουσαν ο παππους και η γιαγιά και όλο αγκαλιές τον μικρό. Το παρκο θεωρούνταν ΅φυλακη΅ επειδή είναι ολόγυρα κλεισμένο και η κούνια ¨απομόνωση΅ επειδή καθόνταν μόνος στο δωμάτιο. Και εγώ όπως και εσύ τους έχω δίπλα και ακου τι έκανα. Έπιασα μια ημέρα την γιαγια και πεθερά μου και της είπα με πολύ ωραίο τρόπο και ευγένεια σε παρακαλώ μην παίρνετε όλη την ώρα τον μικρό αγκαλιά γιατί θέλει συνάχεια στα χέρια και δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα χώρια του οτι πονάνε χερια και μέση πάρα πολύ. Οι δουλειές συνεχώς αυξάνονται και το σπίτι βλέπεις πως είναι. Μου είπε έχεις δίκιο αλλα γιατι δεν μου τον δίνεις να στον κρατήσω εγω να κανεις τις δουλειές σου κτλ. και αυτό έκανα. Της τον άφησα 4 ώρες στο σπίτι της αφου προσφέρθηκε να τον κρατήσει για να μαζέψω και την ξεπάτωσε. Πήγαινε όλη την ώρα πέρα δωθε και δεν μπόρεσε ούτε φαγητό να φτιάξει. Γιατί αν δεν το περάσουν δεν καταλαβαίνουν. Οταν μου τον έφερε μου είπε οτι εχω δικιο κτλ. Τωρα ο μικρός καθεται και στο πάρκο, και στην κούνια και στο ριλάξ αρκετή ωρα επιτρέποντας σε εμενα να κανω αρκετες δουλειές. Έρχονται τα πεθέρικά μου τον παίρνουν για λίγο αγκαλιά και τον αφήνουν πάλι κάτω. Να μην σου πώ όμως τι τράβηξα για να τον συνηθίσω έτσι γιατί για να είμαι απόλυτα ειλικρινής και εγω τους πρώτους μηνες τον είχα συνέχεια αγκαλιά και δεν καταλάβαινα οτι τον κακομάθαινα. Κοιτα όμως να σου πω την αληθεια η πεθερά μου και ο πεθερός μου είναι πολύ καλοί και συνεννοήσιμοι ανθρωποι. Δεν είναι ισχυρογνώμονες και εχουμε πολύ καλή σχέση. Μιλα τους και δωστους να καταλάβουν ποσο κουραστικο ειναι αυτο για σενα και πιστεύω οτι όλα θα πάνε καλά.

Τώρα το οτι της δίνουν διαφορα και κυρίως γλυκά πίσω σου ενω ο γιατρός το απαγορεύει είναι κατι που πρέπει να διορθωθεί. Πες τους οτι λόγω του οτι της έδωσαν το γλυκό, αυτο ειχε σαν αποτέλεσμα να μην φάει το φαγητό και δεν το θεωρείς σωστό. Κάνε τους να καταλάβουν οτι κάνουν κατι που δεν είναι σωστό για το παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kale mhpws anoixa thema egw kai den to katalava?? :laugh:

Etsi AKRIVWS kanoun kai ta dika mou petherika!! Kai emeis menoume

dipla kai thn kratane polles wres me apotelesma na tis kanoune

oooola ta xatiria kai h mikrh vevaia na vriskei thn xara ths

kathe fora pou paei ekei!

Prospathw kai egw na ths mathw kapoia pragmata pou se aytous

vevaia fenonte geloia giati lene pws einai poly mikrh gia na

katalavei ayta pou ths lew!! Kai omws egw epimenw pws katalavainei

kai malista ekmetaleyetai kai katastashs.

Tous fwnazw omws, kai kyrios ton pethero mou pou den thn afhnei

apo thn agalia tou alla aytos pali ta dika tou.Tous milaw kai hrema,

alla aytoi tipota.Me to zoooori tha me akousoun kai ayto molis fygw

tha kanoun pali ta dika tous!

Dystyxws katalava pws oso kai na milaw akrh den vgazw kai den kserw

pws na to xeiristw! Exoume ftasei se shmeio na trww xylo apo thn

mikrh an anevasw kamia fora ton tono ths fwnhs mou. Kai ennoeitai

pws sto spiti den thelei pleon na katsei katholou.

Den ginete omws etsi kai kati prepei na kanw giayto.To thema einai

pws den kserw ti :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πανω κατω ολοι το εχουμε αυτο το προβλημα... αλλες φορες με τους γονεις μας και αλλες με τα πεθερικα μας...!!!

Εμενα ο πατερας μου παει και παιρνει συνεχεια διαφορα τροφιμα (μπισκοτα, κρεμουλες, γαλα κτλ) με σοκολατα για το παιδι... κι'ενω του εχω πει οτι δεν θελω να του δινω γλυκα, ποσο μαλλον σοκολατα, εξακολουθει να το κανει και μου βρισκει συνεχεια και χαζα επιχειρηματα...!!! Αυτο που αποφασισα να κανω για να μην τσακωνομαι μαζι του ειναι να τα παιρνω και μετα να τα πεταω η να τα τρωω εγω...!!!

Απο την αλλη επειδη το παιδι ειναι στην ηλικια που αρχιζει να μιλαει, εχω πει σε ολους να του μιλανε σωστα τα ελληνικα και οχι στη γλωσσα των μωρων πχ νανι, ατα, τουτου κτλ. Ε λοιπον τα πεθερικα μου σαν να μην τους το εχω πει...!!! Δεν βγαζεις ακρη...!

Τουλαχιστον παρηγορουμε οτι ο μικρος περναει παρα πολλες ωρες μαζι μου παρα με ολους τους αλλους, και η ζημεια μειωνεται...!

Για τις αγκαλιες εμενα τωρα αρχισε να το βγαζει αυτο, που ειναι 1μιση... !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΜΟΥ. ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΧΑΜΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΥΦΑΔΑ ΜΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΤΑ ΑΝΗΨΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ. ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΜΗΡΙΚΟΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΛΕΕΙ Η ΣΥΝΥΦΑΔΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΒΡΙΖΕΙ. ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙ ΨΩΜΙΑ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΙΔΙΚΑ, Ο ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ. ΚΙ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ ΤΗΣ ΕΔΙΝΕ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ. ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ. ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ... ΕΙΝΑΙ Δ Ι Κ Α ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!! (ΠΩ ΠΩ Μ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΤΟ ΛΟΥΜΠΑΓΚΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΚΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα και το δικο μου εγινε ετσι πιστευω γιατι ειναι το πρωτω ολων καιολοι ηθελαν να το παιρνουν αγκαλια. Αποτελεσμα ουτε τουαλετα δεν δεν μπορω να παω. Τι να πει κανεις. Αφου τους εχουμε αναγκη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι μου λετε τωρα?

Ο πατερας μου κακοχαρακτηριζει τους γονεις της ανηψιας μου(την αδελφη μου) μπροστα στην ανυψια μου(ετων 5) και την υποστηριζει την μικρη πολυ!

Με αποτελεσμα η ανηψια μου να μην σεβεται τους γονεις της και να μην τους υπολογιζει!

Εχει τον παππου προστατη! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ... ΕΙΝΑΙ Δ Ι Κ Α ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!! (ΠΩ ΠΩ Μ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΤΟ ΛΟΥΜΠΑΓΚΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΚΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ!)

Θα συμφωνήσω κι εγώ. Σε τέτοια θέματα και να μην θέλεις, γίνεσαι σκύλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με εμας παλι συμβαινει το αντιστροφο. :dry:

Εμεις το εχουμε κακομαθει σε αγγαλιες και οταν κλαιει επισης τρεχουμε αμεσως.Το γνωριζει και μας παιζει.

Στην πεθερα μου που το κρτατει οταν δουλευω ειναι πολυ διαφορετική καταρχας την κοιμοίζει χωρις αγγαλιές και τα βράδυα δεν ξυπνάει οταν κοιμαται σπίτι της.Το φαγητό της το δινει χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Γενικά η πεθερά μου είναι πολύ ψυχραιμη και εχει πολύ υπομονή βέβαια έχει μεγαλώσει αλλα 4 εγγόνια και έχει εμπειρία.

Εγω και ο πατερας της την εχουμε κακκομαθει η αλήθεια είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡε κοριτσάκι μου γλυκό, τα πράγματα είναι απλά.

Ένα κι ένα κάνουν δύο: Τους μαζεύεις όλους (πεθερικά και γονείς) και τους το κάνεις λιανά να το καταλάβουν: To παιδί είναι δικό σου και του άντρα σου και θα το μάθεις όπως και ό,τι νομίζεις εσύ. Όλοι οι υπόλοιποι είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να πορεύονται με τη γραμή των γονιών του παιδιού και ΑΝ ΟΧΙ, τότε θα βλέπουν το εγγόνι τους με τα κυάλια.

Τώρα που είναι νωρίς, γιατί αργότερα το παιδί θα είναι ήδη μεγάλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΟ ΑΓΡΙΟ ΤΙΠΟΤΑ

ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΕΙΜΑΙ ΛΑΘΟΣ

ΟΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ

ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΩΡΙΤΣΕΣ ΣΥΝΟΛΟ ΣΤΙΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ

ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΝΑ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΣΚΑΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ!!!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ

ΙΣΩΣ ΝΑ ΖΗΛΕΥΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΤΑΒΑΘΟΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΤΙΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΥΣΤΗΡΗ

ΤΙ ΝΑΠΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...