Μετάβαση σε περιεχόμενο

να κανω γιορτη η οχι????


ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

Recommended Posts

κοριτσια σε λιγο καιρο ειναι η γιορτη του σπυρου μου και ειναι η πρωτη

φορα που θα την γιορτασουμε μιας και περσυ δεν ειχε βαπτιστει ακομη.

ομως εδω εχω ενα μικρο θεματακι που με απασχολει!

η παιδιατρος μετα απο 20 μερες που περασε ο μικρος με μασκα και αντιβιωσεις μας ειπε οτι φετος ειναι πολυ επικυνδυνη χρονια

για ιωσεις και λογω της νεας γριπης μας απαγορευσε ο σπυρος να ερχεται σε επαφη με παιδακια.

τωρα αν εγω κανω γιορτη μονο ενα παιδακι μπορει να ερθει πως θα το κανω να μην παει κοντα στον μικρο?δεν γινεται!

αλλα ουτε και τον σπυρο να τον εχω απομωνομενο.

να μην κανω γιορτη??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα μου εχω κι εγω το ιδιο διλημμα!!! :unsure:

Σε λιγες μερες ειναι τα πρωτα του γενεθλια και θα ειναι περιπου 40 ατομα με παιδια που πανε παιδιο,σχολειο κτλ! :Σ

Σκεφτομαι να μη κανω... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ευτυχως μονο ενας εχει παιδακι και τωρα λεω μονο για ενα παιδακι που δεν ξερω κιολας αν ερθουν,γιατι εμεις στην γιορτη δεν καλουμε,να μην την κανω κριμα δεν ειναι?

αχου εσεις εχετε γεννεθλια ε????? αχου μωρε μεγαλωσε το ζουζουνι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΓΙΟΡΤΗ! ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΩΝ 2 ΦΙΛΕΝΑΔΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΥΝΗΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΚΛΠ! ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΜΟΥ ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΓΛΕΝΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!

ΤΟΝΙΑ ΓΙΑ 40 ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΣΠΥΡΑΚΟΥ ΣΑΣ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙ? ΑΝ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ ΦΟΒΟΣ!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΠΟΛΥ Ή ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΟΣΜΟ! ;):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ να σου πω την αλήθεια θα φοβόμουνα πολύ στην θέση σου να έκανα γιορτή.Θα το άφηνα να περάσει ο καιρός και θα έκανα ένα πάρτυ για τον μικρό πολύ αργότερα και ας έχουν περάσει τα γενεθλιά του δεν πειράζει.Καλύτερα να περάσει ο χειμώνας με την γρίπη και όλα αυτά τα μικρόβια που κυκλοφορούν για να μην κολλήσει τίποτα και μετά απολαύστε την γιορτούλα του! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο δε θα έκανα γιορτή στη θέση σου!

Μπορεί να στεναχωριέσαι επειδή είναι η πρώτη του, αλλά πάνω από την υγεία του Σπύρου ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Γιόρτασα το Μαράκι μου πριν 1 εβδ, αλλά με 4 παιδάκια. Είχα σκοπό να τη γιορτάσω στην Αλεξανδρούπολη, να κάνουμε ένα πάρτυ μεγάλο με 15 παιδάκια (συναδέλφων) και το ξανασκέφτηκα. Άσε που δε βόλεψε και έπρεπε να πάμε Κατερίνη, οπότε τη γιορτάσαμε μόνο με συγγενείς. Τρέμει η ψυχή μου τη γρίπη (και μόνο πυρετό που θα κάνει φτάνει!), τρέμει η ψυχή μου το εμβόλιο! Αι στο καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το παιδακι που μπορει να ερθει(δεν ειναι και σιγουρο) παει νηπιο

αν την κανω και το εχω περιορισμενο το μεγαλο και δεν πηγαινει κοντα στον σπυρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα κοριτσαρα μου ....

αν ερθει το παιδακι δεν νομιζω οτι μπορεισ να το περιοριζεις να μην παει κοντα το ενα στο αλλο...

ασε η δικια μου παλι αρρωστηηηη

κα το κορυφαιο ηρθε παιδακι που πηγαινε δημοτικο και μετα απο 2 μερες εμφανισε πυωδεις αμυγδαλιτιδα η μικρη δεν ξεκολλαγε απο διπλα...

νομιζω και ο σπυρακος θα χαρει τοσο πολυ που θα ειναι το παιδακι σπιτι που θα θελουν να παιζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου καλη εγω θα σε συμβουλευα να μην κανεις..

ειναι περιοδος με πολλες ιωσεις το βλεπω στο νοσκοκομειο γινεται χαμος αρα για μενα δεν εινα ειναι μονο το παιδακι αλλα και οι μεγαλοι και απο τους ενηλικες μπορει να κολησει..

στην θεση σου λοιπον αφου η παιδιατρος μου ειπε προσοχη θα το αφηνα...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου καλημερα κ η δικη μου γνωμη ειναι να μην κανεις γιορτη αν μαλιστα σου το ειπε κ η παιδιατρος σας, απο την αλλη ομως μπορει κ να μη συμβει τιποτε κ ολα να ειναι μια χαρα, κ εγω να σας πω την αμαρτια μου με τοσα που ακουμε γι'αυτη τη γριπη τον εχω περιορισει τον μικρουλη μου ειμαστε κλεισμενοι στο σπιτι κ προσεχουμε πολυ, αλλα ποτε δεν ξερεις... ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αναστασια!

Η αληθεια ειναι οτι δεν καταλαβαινει και πολλα ο Σπυρακος και ετσι δεν θα του κοστισει αν δεν γινει γιορτη!

Μην την κανεις μωρε!

Ασε το και φετος!

Βγητε και πατε καπου οι 3 σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου, καλή σου ημέρα!

Κι εγώ θα σε συμβούλευα να μην κάνεις τη γιορτή του Σπυράκου σου! Ναι μεν είναι η 1η φορά που γιορτάζει, έχεις κάθε λόγο να θες να το γιορτάσεις αλλά..... κι εγώ φοβάμαι πολύ..... όταν μιλάμε για χειμώνα και γρίπη.....

Μπορείς να κάνεις και το άλλο..... να πάτε κάπου οι 3 σας για φαγητό..... να το συνδυάσετε, ξέρω γω, με τίποτε..... ΑΛΛΟΥ ή STER ή ΑΤΙΝΕΣ HEART.... για βολτίτσα στα μαγαζία (σε ορισμένα σημεία έχουνε βγάλει και CAROUSEL!!!!! Μπορεί να ξετρελαθεί ο μικρός......) και μια και καλή...... του κάνεις ένα πολύ ωραίο PARTY στα Γενεθλιάκια του, τον Ιούλιο...... και σε ανοιχτό χώρο κιόλας......

Όπως και να έχει....... να τον καμαρώνεις πάντοτε..... το λεβεντάκο μαχητή σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μενα. Εμενα παντως της κολλητης μου που το πηγε σε παιδικο παρτυ κολλησε...οχι γριπη αλλα ιωση...και ο παιδιατρος την εκραξε γιατι της λεει δεν πρεπει αυτη την εποχη καθπολου να ερχονται σε επαφη με παιδακια...Καλυτερα να μην κανεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμερίζομαι τη λαχτάρα σου να γιορτάσεις για πρώτη φορά το παιδάκι σου, αλλά αφού σου το είπε ξεκάθαρα και η παιδίατρος, θα έλεγα να μην το ξανασκεφτείς και να μην κάνεις γιορτή. Του χρόνου πρώτα ο Θεός θα τον γιορτασεις όπως θέλεις και μη στεναχωριέσαι, έχεις να του κάνεις ένα σωρό γιορτές μέχρι να τον παντρέψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνισω απολυτα με τους προλαλισαντες. Οχι γιορτες. Καλυτερα με το που θα αρχισουν οι ζεστες και θα τελειωσουν τα παιδακια με τα σχολεια, να κανετε ενα μεγαλο παρτι για να γιορτασετε την ελευση του καλοκαιριου. Εμας ο Οδυσσεας εχει γεννεθλεια στις 16/12 και εγω γιορταζω τα Χριστουγεννα και ο μπαμπας μου εχει γεννεθελεια στις 01/01. κανενα απολυτος παρτι, γιορτη τραπεζι δεν θα γινει λογω του μωρου. Το εχουμε ξεκαθαρισει σε ολους τους φιλους και συγγενεις λογω του μωρου. Θα ειναι μονο η οικογεννεια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το συζητησα και με τον αντρα μου και ειπαμε οτι τελικα γιορτη δεν θα κανουμε.

δεν το ρισκαρω ναι οντως μπορει να ειναι η πρωτη του γιορτη αλλα δεν το ρισκαρω 20 μερες με φαρμακα τον ειχα δεν θελω να ξανακυλησει με τιποτα!!!!

εχω και την πεθερα μου που ηρθε πριν λιγο και με ζαλισε να κανω γιορτη γιατι ειναι η πρωτη φορα και τι θα πει ο κοσμος...βρε δεν παν να πνιγουν ολοι τους.αν αρρωστησει εγω τρεχω και ο μικρος ταλαιπωρειται οχι ο κοσμος!!!!!

επειδη ειναι σαββατο μπορει να τον παμε στο λουνα παρκ αν ειναι καλος ο καιρος βεβαια και δεν βρεχει,αλλιως θα κατσουμε στο σπιτι μας

τωρα αν ερθουν οι παππουδες ε τι να κανω εκει δεν μπορω να πω οχι ετσι και αλλιως εκεινοι μου τον κρατανε οταν εχω δουλειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ, ανακοινωσε στους γυρω οτι δεν θα γιορτασετε φετος, κανε ενα γλυκο και αν ερθουν οι παππουδες καλως να ερθουν!

Τι να κανεις?

Να τους διωξεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μενα. Εμενα παντως της κολλητης μου που το πηγε σε παιδικο παρτυ κολλησε...οχι γριπη αλλα ιωση...και ο παιδιατρος την εκραξε γιατι της λεει δεν πρεπει αυτη την εποχη καθπολου να ερχονται σε επαφη με παιδακια...Καλυτερα να μην κανεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΓΙΟΡΤΕΣ....ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΥΛΟΙ.

ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ :P )

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΦΤΑΝΕΤΕ ΓΙΑ 2 ΩΡΩΝ ΕΥΤΥΧΙΑ?

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΕΣΤΙΑΣΕΙΣ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na sou zisei to mpoumpouki sou!!!!!!egw stin thesi sou den tha ekana giorti kai apo tin stigmi pou sou eipe kai o giatros pou den tha itan oti kalitero gia to paidaki sou kalo tha einai na akouseis tin gnomi tou giatrou!!!!!!!!pisteyw na voithisa.i apofasi dikia sou.filia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia28 έγραψε:

Νατασα μου εχω κι εγω το ιδιο διλημμα!!! :unsure:

Σε λιγες μερες ειναι τα πρωτα του γενεθλια και θα ειναι περιπου 40 ατομα με παιδια που πανε παιδιο,σχολειο κτλ! :Σ

Σκεφτομαι να μη κανω... :(

Τόνια,πες μου οτι είναι Τοξοτάκι ο Αλέξανδρος?

Στις πόσες έχει γενέθλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

το παιδακι που μπορει να ερθει(δεν ειναι και σιγουρο) παει νηπιο

αν την κανω και το εχω περιορισμενο το μεγαλο και δεν πηγαινει κοντα στον σπυρο?

Αναστασία μου,ένα παιδάκι δεν είναι και τραγικό.

Αν ο Σπυράκος είχε μεγαλύτερο αδελφάκι δηλαδη,τι θα έκανες?

Πάντως αν σκέπτεσαι να καλέσεις το παιδάκι αλλά να μην έρθει σε επαφή με το Σπύρο,καλύτερα να μην κάνεις τίποτα.

Ο Σπυράκος θα χαρεί με την παρουσία ενός συνομήλικου.Πώς θα του στερήσεις το παιχνίδι μαζί του?

Και στο κάτω κάτω γιορτή είναι.Με αυτά που συμβαίνουν τώρα

και αφού έχετε περάσει πρόσφατα ίωση,ας μην κάνεις τίποτα και όταν με το καλό έρθουν τα γενέθλιά του,κάνε ένα μεγάαααααααααααααλο πάρτυ!Ε? :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια , εγω θα σου προτεινω , μια πιο κλειστη γιορτη ... για τοσα ατομα με τιποτα .. και εμεισ εχουμε τα πρωτα μας γενεθλια τον αλλο μηνα και το εχω αποφασισει. εξαλου εχει χρονια να τα χαρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιδού η απορία... :dry:

Προσωπικά όχι θεωρώ...

Τελικά όλα τα έχει ο σύγχρονος κόσμος και τίποτα δεν μπορεί ν'απολαύσει...! :angry:

Χρόνια Πολλά προκαταβολικά!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!  Λοιπόν είχαμε αυτή τη συζήτηση και στο μάθημα με τις μαίες χθες.. θα πάρουμε εντέλει και μας κατετόπισαν και ως προς το ποια ζώνη είναι πιο ασφαλής για την εγκυμοσύνη και τι να προσέξουμε.. το θεώρησαν σημαντικό όμως για την ασφάλεια μας και του μωρού να πάρουμε οπότε θα πάρουμε..
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!!  Υποθέτω ήταν καλή η καμπύλη ζαχάρου μου παρότι το φοβόμουν.. περιμένω από Δευτέρα να μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο να πάρω το οκ της..!  Είχαμε και μάθημα χθες στο κέντρο με τις ανεξάρτητες μαίες!! Ήταν φοβεροί όλοι τους!! Σκεφτείτε το μάθημα ήταν 6 με 8 και φύγαμε 10(!!).. απάντησαν στην όποια απορία.. μας ανέλυσαν και γραφικά με κούκλες, διάφορα slides κτλ τη διαδικασία του τοκετού κάθε είδους.. πολλές πληροφορίες που αγνοούσα.. και σκεφτείτε θεωρώ τον εαυτό μου και "ψαγμένο"!! 🤦😅😅 Αξίζει σίγουρα να κάνετε ειδικά όσες δεν έχετε κάνει ποτέ.. Και έτσι επειδή ζήλεψα και εγώ χθες από τη @Θέτις Κ. μας, έβαλα το σύζυγο να με τραβήξει φωτογραφία βραδιάτικα..😳🤭😅
    • Ίσως αυτό να συμβαίνει και σε μένα! Δεν ταίριαξα με αυτά τα τεστακια εγώ. Σήμερα είμαι 16η ημέρα και έχω παρά πολλά υγρά, όποτε είμαι σίγουρη πως μέχρι αύριο θα έχω ωορρηξία. Με αυτά τα συμπτώματα παααντα είχα θετικό τεστ και τώρα παραμένει αχνό! Ούτε καν δείχνει πως πλησιάζει σε μια μέρα το θετικό. Θα κάνω ξανά και το απόγευμα και βλέπουμε. Πάντως επαφή θα επιδιώξουμε, γιατί πιστεύω στα συμπτώματα μου.
    • Ναι ναι έχεις δίκιο εγώ δε το διόρθωσα ποτέ 😁...πως τα πάτε εσείς κορίτσι μου??👣
    • Μήπως εννοείς την 7η? Γιατί αν θυμάμαι καλά έχει καμία εβδομάδα που σαραντισατε. Άρα λογικά τώρα είναι 7 εβδομάδες. Ή μπερδεύομαι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...