Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα στέλνατε ποτέ....


liberty81

Recommended Posts

"σισσιο" έγραψε:

Δε λέω μεγάλες κουβέντες...! Ο Θεός να με αξιώσει να μη δω ποτε το παιδί μου σε τέτοια "ξεφτιλικια"!

Καλά για όσο είναι ανήλικο ούτε καν το συζητάω!

Σισσυ μουτο ιδιο σκεφτηκα κι'εγω...!!!

Ασε δε, που η δημοσιοτητα μονο κακο σου κανει...!!!

Ιφιγενεια... :P αν και το Μαρακι δεν εχει αναγκη απο τετοια...!!! B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω θα συμφωνησω με τις περισσοτερες.Πιστευω οτι αυτο καλλιεργειται απο το σπιτι, αν πχ η μανα ειναι φαντασμενη θα γινει και το παιδι.Βλεπω ρε κοριτσια αυτες τις βλαμμενες(μη πω τιποτα αλλο χειροτερο) στο τοπ μοντελ και εκνευριζομαι.Το ειδα ενα βραδυ και οι περισσοτερες εκλαιγαν με τον φοβο μην τις διωξουν.Αυτα ειναι τα ονειρα τους???Να γινουν τοπ μοντελ????

Η αλλη εχθες , λες και την πηραν με το ζορι στο ριαλιτι...τελος παντων.Να ναι καλα το σταρ που τις τακτοποιει :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

"σισσιο" έγραψε:

Σισσυ μουτο ιδιο σκεφτηκα κι'εγω...!!!

Ασε δε, που η δημοσιοτητα μονο κακο σου κανει...!!!

Ιφιγενεια... :P αν και το Μαρακι δεν εχει αναγκη απο τετοια...!!! B)[/quote:1qqjxa38]

Φιλενάδα την έχω ικανή να κάνει αίτηση μόνη της, να το σκάει από το σπίτι για να πάει στις οντισιον και να την ψάχνουμε 10! Και να χαλάει και ο αρραβώνας με τον Μιχαλάκη γιατί θα ζηλεύει το μαναράκι μου! :laugh:

,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτε ποτε ποτε!!!!!!!k ελπίζω να με αξιώσει ο θεός να την μεγαλώσω με αρχές ώστε να έχει το μυαλό να μην θέλει τέτοιου είδους δημοσιότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ οτι οι γονείς που στέλνουν τα παιδιά τους σε κάποιο τέτοιο show έχουν προσωπικά απωθημένα και δεν στέκουν πολύ καλά!

Θα άφηνα το παιδί μου να πάρει μέρος σε κάτι τέτοιο μόνο αν:

-Είχε κάποιο σοβαρό ταλέντο(πχ.φωνή,ικανότητα στον χορο,μουσική κοκ)και φυσικά δεν θα έστελνα την κόρη μου σε καλλιστεία γιατί το θεωρώ κάτι γελοίο,που μόνο κακό μπορεί να της κάνει

Θα προσπαθήσω να δώσω στο παιδί μου τις σωστές βάσεις ώστε να μην αναζητά επιβεβαίωση σε talent shows.Παρολαυτά,αν ποτέ συμμετάσχει θα είμαι δίπλα της για την στηρίζω στην όποια της κίνηση/απόφαση,θα της κρατώ το χέρι και θα την ''επαναφέρω''στην πραγματικότητα όποτε το χρειάζεται...! :)

Θεωρώ πως η δημοσιότητα (είτε το παιδί είναι ταλέντο,είτε διάνοια)κάνει πάρα πολύ κακό,ιδιαίτερα στις μικρότερες ηλικίες.

Δεν είμαι απο τις μαμάδες που έχουν το όνειρο-ή το ψώνιο,αν θέλετε-να ''καμαρώσουν''τα βλαστάρια τους on stage ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Φιλενάδα την έχω ικανή να κάνει αίτηση μόνη της, να το σκάει από το σπίτι για να πάει στις οντισιον και να την ψάχνουμε 10! Και να χαλάει και ο αρραβώνας με τον Μιχαλάκη γιατί θα ζηλεύει το μαναράκι μου! :laugh: ,

Χαχαχαχαχα...! :woohoo: Λες να μας βγει ζηλιαρης ο γαμπρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Γιατί θα μας ρωτούσαν?

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ .

ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ 8Α ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΟΥΝ!!!

ΤΩΡΑ ΑΜΑ ΕΝΗΛΙΚΙΩ8ΟΥΝ ΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΑΣ ΝΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσον αφορα οσο ειναι ανηλικο ενοειται πως ΟΧΙ!!!!

Τωρα μετα την ενηλικιωση του θελω να πιστευω πως οι αρχες και τα ιδανικα που θα του εχω διδαξει θα ειναι ικανα να τον κανουν να εχει ικανη κριση και σκεψη ετσι ωστε να μην μπαινει σε τετοιου ειδους ''καλουπια''

που το μονο που προσφερουν για μενα ειναι να μειωνουν την προσωπικοτητα

αλλα και τα ονειρα των νεων παιδιων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατηγορηματικα όχι! Στην δικη μου αντιληψη δε το διαπραγματευομαι για ενηλικους, ποσο μάλλον για παιδια. Τα παιδια πρεπει να είναι παιδια, να παιζουν και να μεγαλωνουν κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω κατηγορηματικα οχι.Για καλλιστεια δεν το συζηταω..Δεν προκειται να μεγαλωσει με βαση την ομορφια και ολα αυτα που υπαρχουν τωρα...καλη η ομορφια αλλα μεχρι εκει..τιποτα αλλο.ειναι ευτελες.τωρα αν εχει καποιο σοβαρο ταλεντο και εχουμε να κανουμε και με σοβαρους ανθρωπους το συζηταμε αλλα και παλι μακρια απο δημοσια προβολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

IreneValadia έγραψε:

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ .

ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ 8Α ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΟΥΝ!!!

ΤΩΡΑ ΑΜΑ ΕΝΗΛΙΚΙΩ8ΟΥΝ ΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΑΣ ΝΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ! ;)[/quote:2qwy3vd8]

Π.χ στο τοπ μοντελ είναι όλες ενήλικες.

Θεωρώ ότι σχεδόν καμία δε ρώτησε τη μαμά της.

Απλά της το ανακοίνωσε.

Τώρα τι υποδομή έχουν αυτά τα κορίτσια και πως μεγάλωσαν … είναι άααααλο κεφάλαιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαστε καλά...

Εγώ τις αμερικανιές που κοροϊδεύω δεν θα τις έκανα ποτέ, ειδικά στο παιδί μου. ¨Οσο και αυτό να ήθελε, θα το πατούσα κάτω και θα το κλείδωνα στο δωμάτιό του. Θεωρώ αυτούς τους γονείς που τα κάνουν αυτά όχι απλά ψώνια, αλλά και ψυχαναγκαστικούς εγκληματίες που δεν αφήνουν τα παιδάκια τους να έχουν ανέμελη παιδική ηλικία.

Αν το παιδί έχει μια κλίση ή ένα ταλέντο, δόξα το Θεω, υπάρχουν ένα σωρό άλλοι δρόμοι πλην της τηλεόρασης να το αναδείξει και να το καλλιεργήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ έγραψε:

Εννοειται πως οταν εχεις μικρο παιδακι το αφηνεις να μεγαλωσει σωστα και να ζησει την καθε ηλικια οπως ειναι ομορφα για να την χαρει...

Δεν θελω να βρεθω στην θεση αυτων των γονιων που στελνουν τα παιδια τους σε δημοσια εκθεση και προβολη προς χαρην των χρηματων γιατι το θεωρω αδικο για το παιδι.

Δεν εχει κανει επιλογες το ιδιο ουτε και ξερει τι γινεται και ειναι σα να το στελνω σαν προβατο σε σφαγη...

Οταν ομως ενηλικιωθει και εχει γνωση των επιλογων της θα ηθελα να την καμαρωσω οπως αυτη θελει. Θελει να γινει τραγουδιστρια γιατι το εχει μερακι και εχει τα προσοντα...οκ...Θελει να γινει κατι που πραγματικα την γεμιζει.....και παλι εχει καλως...Φτανει να ειναι συνειδητοποιημενη!

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΑΠΟΛΥΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως τα καταφερα να στειλω ενα κενο μηνυμα;;; :blink:

Ηθελα να πω οτι συμφωνω με τι Λιλακι... :)

Λιλακι εχεις πλακα οπως τα λες... :woohoo: αλλα εχεις πολυ δικιο...!!! Εγω συμφωνω μαζι σου...!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!  Λοιπόν είχαμε αυτή τη συζήτηση και στο μάθημα με τις μαίες χθες.. θα πάρουμε εντέλει και μας κατετόπισαν και ως προς το ποια ζώνη είναι πιο ασφαλής για την εγκυμοσύνη και τι να προσέξουμε.. το θεώρησαν σημαντικό όμως για την ασφάλεια μας και του μωρού να πάρουμε οπότε θα πάρουμε..
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!!  Υποθέτω ήταν καλή η καμπύλη ζαχάρου μου παρότι το φοβόμουν.. περιμένω από Δευτέρα να μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο να πάρω το οκ της..!  Είχαμε και μάθημα χθες στο κέντρο με τις ανεξάρτητες μαίες!! Ήταν φοβεροί όλοι τους!! Σκεφτείτε το μάθημα ήταν 6 με 8 και φύγαμε 10(!!).. απάντησαν στην όποια απορία.. μας ανέλυσαν και γραφικά με κούκλες, διάφορα slides κτλ τη διαδικασία του τοκετού κάθε είδους.. πολλές πληροφορίες που αγνοούσα.. και σκεφτείτε θεωρώ τον εαυτό μου και "ψαγμένο"!! 🤦😅😅 Αξίζει σίγουρα να κάνετε ειδικά όσες δεν έχετε κάνει ποτέ.. Και έτσι επειδή ζήλεψα και εγώ χθες από τη @Θέτις Κ. μας, έβαλα το σύζυγο να με τραβήξει φωτογραφία βραδιάτικα..😳🤭😅
    • Ίσως αυτό να συμβαίνει και σε μένα! Δεν ταίριαξα με αυτά τα τεστακια εγώ. Σήμερα είμαι 16η ημέρα και έχω παρά πολλά υγρά, όποτε είμαι σίγουρη πως μέχρι αύριο θα έχω ωορρηξία. Με αυτά τα συμπτώματα παααντα είχα θετικό τεστ και τώρα παραμένει αχνό! Ούτε καν δείχνει πως πλησιάζει σε μια μέρα το θετικό. Θα κάνω ξανά και το απόγευμα και βλέπουμε. Πάντως επαφή θα επιδιώξουμε, γιατί πιστεύω στα συμπτώματα μου.
    • Ναι ναι έχεις δίκιο εγώ δε το διόρθωσα ποτέ 😁...πως τα πάτε εσείς κορίτσι μου??👣
    • Μήπως εννοείς την 7η? Γιατί αν θυμάμαι καλά έχει καμία εβδομάδα που σαραντισατε. Άρα λογικά τώρα είναι 7 εβδομάδες. Ή μπερδεύομαι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...