Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΒΑΜΑΙ......


molly

Recommended Posts

molly έγραψε:

Κοριτσάκια καλησπέρα!

Το πρωί πήγα και πήρα τα αποτελέσματα της μαγνητικής.

Στη διάγνωση έλεγε οτι όλες οι τιμές είναι φυσιλογικές.

Ηρέμισα κι εγώ και μπήκα στο αμάξι να πάω στον οφθαλμίατρό μου να του τη δείξω.

Δεν προλαβαίνω να [παρκάρω και χτυπάει το κινητό μου "είμαστε από τη μαγνητική,θα μπορούσατε να περάσετε από δω γιατί ο γιατρός θέλει να σας πει κάτι?"

Κόπηκα!"Αυτό ήταν" είπα μέσα μου.Ευτυχώς ο άνδρας μου με περίμενε απ έξω απ το ιατρείο,οπότε θα είχα κάποιον να με στηρίξει.

Μπαίνω μέσα......και το πόρισμα 3 γιατρών που είδαν τη μαγνητική,είναι οτι.......................ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! :ohmy::ohmy:

Τουλάχιστον όχι παθολογικό και φυσικά τίποτα απ αυτά που φοβόμουν!

Το δεξί μάτι είναι οριακά πιο έξω και ίσως γι αυτό να μου φαίνεται οτι το αριστερό βουλιάζει προς τα μέσα.Δεν έχω εξοφθαλμία αλλά είμαι στα όρια!Ογιατρός μου μου είπε αν θέλω και μια δεύτερη γνώμη να πάω και Αθήνα,αλλά επειδή δεν είναι κάτι που επείγει θα πάω μετά τις γιορτές!

Το μόνο κακό είναι το αισθητικό αποτέλεσμα>Δηλαδή το μάτι μου κάποιες στιγμές είναι μεγαλύτερο και αυτό θα φαίνεται και .....στις φωτό της βάπτισης του μπέμπη μου!!!!!! :lol::lol:

Θα είμαι κάπως έτσι :woohoo: ή μάλλον έτσι :blink::blink::blink:

ΧΙ!ΧΙ!ΧΙ!ΧΙ! :silly: :silly: :silly: :laugh: :laugh: :laugh:

Tελεια!!Παντως φανταζομαι το τηλεφωνημα που σου εκανε ο γιατρος την ωρα που παρκαρες...Εμενα θα μου ειχαν κοπει τα ποδια. :ohmy:

Ξερεις τι σκεφτομαι?Εχεις κανει ποτε εξετασεις θυρεοειδη?Οταν δυσλειτουργει δημιουργει πρηξιμο στα ματια, αν και σ εσενα ειναι μονο το ενα..

Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

xntou έγραψε:

Tελεια!!Παντως φανταζομαι το τηλεφωνημα που σου εκανε ο γιατρος την ωρα που παρκαρες...Εμενα θα μου ειχαν κοπει τα ποδια. :ohmy:

Ξερεις τι σκεφτομαι?Εχεις κανει ποτε εξετασεις θυρεοειδη?Οταν δυσλειτουργει δημιουργει πρηξιμο στα ματια, αν και σ εσενα ειναι μονο το ενα..

Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσι μου τώρα είδα το θέμα σου.

Αν το είχα δει από την αρχή θα με είχε φάει η αγωνία με τα αποτελέσματα της μαγνητικής γιατί να σε πω την αλήθεια πρώτη φορά συναντώ κάτι τέτοιο (σαν το γιατρό κι εγώ :P )

Τέλος καλό όλα καλά! Εφόσον δεν είναι κάτι παθολογικό (κάτι από τις βλακείες που έβαζες στο νου σου δλδ) και μένει μόνο το αισθητικό κομμάτι, θα γίνει!

Άσε που είσαι μια κούκλα και κάτι θα έπρεπε να έχεις ιδιαίτερο για να μη ζηλεύουμε εμείς οι υπόλοιπες! :P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Βρε κορίτσι μου τώρα είδα το θέμα σου.

Αν το είχα δει από την αρχή θα με είχε φάει η αγωνία με τα αποτελέσματα της μαγνητικής γιατί να σε πω την αλήθεια πρώτη φορά συναντώ κάτι τέτοιο (σαν το γιατρό κι εγώ :P )

Τέλος καλό όλα καλά! Εφόσον δεν είναι κάτι παθολογικό (κάτι από τις βλακείες που έβαζες στο νου σου δλδ) και μένει μόνο το αισθητικό κομμάτι, θα γίνει!

Άσε που είσαι μια κούκλα και κάτι θα έπρεπε να έχεις ιδιαίτερο για να μη ζηλεύουμε εμείς οι υπόλοιπες! :P;)

Ναι,ναι στα καλλιστεία θα με στείλουν απευθείας!!!! :laugh: :laugh:

Κι εσύ καμία ασχημομούρα πρέπει να σαι,αν κρίνω απ το μωρό σου,ε??????????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είδες κοριτσάκι όλα πήγαν καλά...

το κεράκι που άναψα στην παναγίτσα σίγουρα την έκανε να σε προσέξει περισσότερο και να σε προστατέψει από το κακό!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molly έγραψε:

Ifigeneia έγραψε:

Ναι,ναι στα καλλιστεία θα με στείλουν απευθείας!!!! :laugh: :laugh:

Κι εσύ καμία ασχημομούρα πρέπει να σαι,αν κρίνω απ το μωρό σου,ε??????????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:v1ob6gdh]

Χαχαχα!!! Άσε, αν κρίνεις από το Μαράκι μου, δε θα βγάλεις συμπέρασμα για μένα αλλά για τον μπαμπά της!! χεχεχε...

Ευχαριστώ πάντως για το έμμεσο κοπλιμέντο! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου πολυ χαρηκα που ολα ειναι καλα!!!!!!!Να απολαυσετε τις πρωτες σας γιορτες με το νινακι σας χωρις αγχος!!!Κ μετα ελα στην Αθηνα με ησυχια να το ψαξεις κ να κανεις κ τα ψωνια σου χαλαρα ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoula.aik.1981 έγραψε:

είδες κοριτσάκι όλα πήγαν καλά...

το κεράκι που άναψα στην παναγίτσα σίγουρα την έκανε να σε προσέξει περισσότερο και να σε προστατέψει από το κακό!!! :)

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΛΥΚΟΥΛΑ ΜΟΥ!

ΕΝΑ ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟ ΦΙΛΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο molly !

Χάρηκα πολύ! Να είσαι καλά και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Λίγο με το μακιγιάζ μπορείς να του καμουφλάρεις... αν και σε φωτο που σε είδα δεν φαίνεται και τόσο... Είσαι κουκλίτσα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Molly μου καλησπέρα και από εμένα που τώρα διάβασα την περιπέτειά σου.

Έχω κι εγώ ένα γιό 4,5 μηνων περίπου και πρέπει να σου πώ ότι δεν ξέρω τί λές για το σώμα σου και για το μάτι σου, εγω βλέπω ότι στη φωτογραφία είσαι μια κούκλα.

Η μαμά μου έχει θυροειδή, ο οποίος από υπο - έγινε υπέρ- (ή το αναποδο δεν θυμάμαι) αυτό που σίγουρα θυμαμαι όμως είναι ότι αυτή την αλλαγή την ανακάλυψε διαπιστώνοντας ότι είχε μια εξοφθαλμίαση από το ένα μάτι και έκανε εξετάσεις αίματος, το επιβεβαίωσε και πήρε την κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή και το ξεπέρασε.

Από ότι διάβασα το έχεις ψάξει για θυρεοειδή αλλα δεν βλάπτει να κάνεις και καμιά επαναληπτική εξέταση αίματος λέω εγώ.

γενικώς όλοι οι άνθρωποι έχουμε διαφορετικό μέγεθος στο ένα μάτι από το άλλο και μάλιστα υπάρχει και ολόκληρη θεωρία στην ψυχολογία που έχει να κάνει με την προσωπικότητα του ατόμου. Εγώ λοιπόν για παράδειγμα που έχω μεγαλύτερο το αριστερό από το δεξί σημαίνει ότι είμαι ένας άνθρωπος που λειτουργεί περισσότερο με το συναίσθημα παρά με τη λογική και αγαπάω πολύ τις τέχνες και τη μουσική, πράγματα που ισχύουν.

Εύχομαι να μην αντιμετωπίσεις άλλες τέτοιες περιπέτειες υγείας και να χαρείς τα πρώτα σου Χριστούγεννα κι εσύ με το γιόκα σου.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!  Λοιπόν είχαμε αυτή τη συζήτηση και στο μάθημα με τις μαίες χθες.. θα πάρουμε εντέλει και μας κατετόπισαν και ως προς το ποια ζώνη είναι πιο ασφαλής για την εγκυμοσύνη και τι να προσέξουμε.. το θεώρησαν σημαντικό όμως για την ασφάλεια μας και του μωρού να πάρουμε οπότε θα πάρουμε..
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!!  Υποθέτω ήταν καλή η καμπύλη ζαχάρου μου παρότι το φοβόμουν.. περιμένω από Δευτέρα να μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο να πάρω το οκ της..!  Είχαμε και μάθημα χθες στο κέντρο με τις ανεξάρτητες μαίες!! Ήταν φοβεροί όλοι τους!! Σκεφτείτε το μάθημα ήταν 6 με 8 και φύγαμε 10(!!).. απάντησαν στην όποια απορία.. μας ανέλυσαν και γραφικά με κούκλες, διάφορα slides κτλ τη διαδικασία του τοκετού κάθε είδους.. πολλές πληροφορίες που αγνοούσα.. και σκεφτείτε θεωρώ τον εαυτό μου και "ψαγμένο"!! 🤦😅😅 Αξίζει σίγουρα να κάνετε ειδικά όσες δεν έχετε κάνει ποτέ.. Και έτσι επειδή ζήλεψα και εγώ χθες από τη @Θέτις Κ. μας, έβαλα το σύζυγο να με τραβήξει φωτογραφία βραδιάτικα..😳🤭😅
    • Ίσως αυτό να συμβαίνει και σε μένα! Δεν ταίριαξα με αυτά τα τεστακια εγώ. Σήμερα είμαι 16η ημέρα και έχω παρά πολλά υγρά, όποτε είμαι σίγουρη πως μέχρι αύριο θα έχω ωορρηξία. Με αυτά τα συμπτώματα παααντα είχα θετικό τεστ και τώρα παραμένει αχνό! Ούτε καν δείχνει πως πλησιάζει σε μια μέρα το θετικό. Θα κάνω ξανά και το απόγευμα και βλέπουμε. Πάντως επαφή θα επιδιώξουμε, γιατί πιστεύω στα συμπτώματα μου.
    • Ναι ναι έχεις δίκιο εγώ δε το διόρθωσα ποτέ 😁...πως τα πάτε εσείς κορίτσι μου??👣
    • Μήπως εννοείς την 7η? Γιατί αν θυμάμαι καλά έχει καμία εβδομάδα που σαραντισατε. Άρα λογικά τώρα είναι 7 εβδομάδες. Ή μπερδεύομαι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...