Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ!!!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσια οποια θελει να μου στειλη σε πμ την διευθυνση της να της στειλω ενα φυλαχτο απο τον αγιαννη τον ρωσσο που εχουμε εμεις στην ευβοια και βοηθαει της μανουλες ολου του κοσμου ο Αλεξανδρος ηταν ταγμενος και ξερω οτι με βοηθισε παρα πολυ ο αγιαννης για να τον φερω στον κοσμο και για αυτο του εχουμε δωση και το ονομα του αλεξανδρος-ιωαννης. περιμενω οποια θελει η δυναμη που σου δηνει ειναι απιστευτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 303
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαστε εδώ η μία για την άλλη.

Ο πόνος μάλλον ενώνει περισσότερο τους ανθρώπους,

από οτιδήποτε άλλο...

Οι μανούλες κάνουμε παρέα στο mammy

και τα παιδάκια μας στον ουρανό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω βρε κοριτσια ελεγα οταν μου ειπαν ολα αυτα στον υπερηχο για την μπεμπα...καλυτερα να της ελειπε ενα χερι κ δεν ηταν τιποτα...αχ ποσος πονος.μπορει να σας φαινεται περιεργο αλλα ελεγα οτι κ να ηταν ισως θα ηταν διαφορετικα...γιατι ομως ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ σας ευχαριστώ πολύ που ενώ βλέπω ποσο πονάτε όλες σας ταυτόχρονα βλέπω και την τεραστια δύναμη της ψυχής σας!!!είστε παραδείγματα προς μίμηση κοπέλες μου!!!μπράβο σας!είστε αξιέπαινες!φίλης-αλεξ θα σου στείλω pm να σου πω μια προσωπική ιστορία,ίσως να μοιάζουν οι ιστορίες μας..

wendy εύχομαι να έρθει και σε σένα ένα μωρό σύντομα το οποιο θα αναπληρώσει το κενό που νιώθεις.. σε όλες πάει αυτή η ευχή!η Παναγια να σα φυλάει κοπέλες μου!μην "αγκαταλειπετε"!μην κάνετε αυτή τη χάρη σε αυτό το απαίσιο συναίσθημα!!!εσείς θα νικήσετε με τη βοήθεια του Θεούλη μας!η προσευχές μου σας ακολουθούν!!!!να είστε πάντα καλά!!! :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY φυσικα και θα βρεθουμε απλος ακομα δεν ξερω εαν θα ερθουμε με αεροπλανο η με το αυτοκινητο εαν ερθουμε με το δευτερο θα καθησουμε και μια μερα. καποια στιγμη θα σου στειλω πμ γιατι θελω να σε ρωτησω κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ φίλης-αλεξ!δεν έχω έρθει ποτε στο μοναστήρι του Αγίου Ιωάννου του ρώσου αλλα πιστεύω τόσο πολύ σε αυτόν όσο δεν φαντάζεσαι!!!!τον έχω τόσο ψηλά όπως και όλους φυσικά αλλα τον Άγιο Ιωάννη τον ρώσο έχω μια ιδιαίτερη αδυναμία.δεν ξέρω tpt γιαυτόν!tpt!έτυχε να έρθει ούτε και γω θυμάμαι πως το λαδάκι,τον αγιασμό και την κλωστούλα και κάθε φορα που με πονούσε κάτι το έβαζα στο σημείο και περνούσε επί τόπου!χαίρομαι παρα πολύ που βλέπω την πιστη σας!!!!!αχ!!!τι χαρά είναι αυτή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια στον γιο μου ειχα φυλακτο απο την παναγια την τσαμπικα...και το φορουσα απο την ημερα που το εμαθα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ στα κορίτσια είχα απο την Παναγία Σουμελά...αλλά δεν...

Στην αρχή είχα θυμώσει γιατί τις είχα τάξει και θα τις έβγαζα τα ονόματα της Παναγίας: Μαρία και Δέσποινα. Οταν λοιπόν μου πέθαναν είχα θυμώσει παρα πολύ...Νόμιζα ότι δεν άκουγε κανείς τις προσευχές μου και τις αγωνίες μου.Τώρα είμαι πιο ήρεμη σαυτο το θέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα κι εγω δυο φυλακτά.Ένα φορούσα εγώ από τη μέρα που έμαθα ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά κι ένα είχε ο μπέμπης κρεμασμένο στη θερμοκοιτίδα του.

Κανένα δεν έκανε τίποτα.

Φιλίτσα ελπίζω το δικό σου να είναι αποτελεσματικό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μολις εχασα την μπεμπα ειδα οτι την λεγαν ραφαελα..και το επομενο ειναι ταμενο στον αγιο ραφαηλ...κ φανταστειτε δεν ηξερα τιποτα για τον αγιο ραφαηλ..και ηταν στρατιωτικος τον λεγαν γιωργο κ επερνε μεταθεσεις σε διαφορες πρεσβειες..τον αντρα μου τον λενε γιωργο στρατιωτικο κ τωρα πρωτη φορα πηγε αποστολη κοσοβο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω κατι στην ροδο η παναγια η τσαμπικα δεν ειναι εκκλησια για τα λευτα.το λεω γιατι δεν μου αρεσει να πηγαινω καπου κ να μου λενε 20 ευρω το ταμα...αν μεινω εγκυος σκεφτομαι δεν το εχω ταξει να κανω την βαπτιση πανω στην παναγια την τσαμπικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπάμαι πολύ για τις κοπέλες που τα έχουν βάλει με τα θεία!!ο Θεός έχει το σκοπό του!όλα εν σοφια εποίησε!!!ίσως να γλίτωσε τα μωράκια αυτά από κάτι πολύ χειρότερο+εκτος αυτού έδωσε την ευκαιρία στα μωράκια αυτά να γίνουν αγγελούδια και να κάθονται επί Δεξιά του..θα μου πείτε τώρα πως εσύ μιλάς εκ του ασφαλούς γιατί δεν σου έτυχε ποτε!πρόσφατα όμως έχασα έναν δικό μου άνθρωπο σε ηλικία 21 etwn.ki όμως πιστεύω πως ο Θεός τον αγάπησε τόσο πολύ που ήθελε να τον έχει κοντά Του!!!όπως πιστεύω πως είναι τώρα αγγελούδι και είναι καλά!ποσο μάλλον τα μωράκια τα οποια δεν έχουν προλάβει να κάνουν tpt..καμια αμαρτία..`μη τα βάζουμε με τον Θεούλη!είναι ο μονος που μας αγαπάει όσο κανένας!ούτε οι γονείς μας δεν μας αγαπάνε τόσο όσο ο Θεός και η Παναγια μας!μονο το καλο μας θέλει..υπάρχουν και δοκιμασίες δεν λέω..όλα γίνονται για εμάς,για να γίνουμε πιο δυνατοί!!!μην απελπίζεται και μην αφήνετε στον πονηρό χώρο για να χαίρεται!συγγνώμη αν σας κούρασα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις απολυτο δικιο αν-η.Πολυ χαρηκα που γνωριζεις τον οσιο ιωαννη ρωσσο. στειλε μου την διευθινση σου να σου στειλω κατι και εσενα.

κοριτσακια θα πρεπει να σας αφησω γιατι πρεπει να παω τον μικρουλη στο γιατρο για εμβολιο. θα τα πουμε το βραδυ φιλακια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

λυπάμαι πολύ για τις κοπέλες που τα έχουν βάλει με τα θεία!!ο Θεός έχει το σκοπό του!όλα εν σοφια εποίησε!!!ίσως να γλίτωσε τα μωράκια αυτά από κάτι πολύ χειρότερο+εκτος αυτού έδωσε την ευκαιρία στα μωράκια αυτά να γίνουν αγγελούδια και να κάθονται επί Δεξιά του..θα μου πείτε τώρα πως εσύ μιλάς εκ του ασφαλούς γιατί δεν σου έτυχε ποτε!πρόσφατα όμως έχασα έναν δικό μου άνθρωπο σε ηλικία 21 etwn.ki όμως πιστεύω πως ο Θεός τον αγάπησε τόσο πολύ που ήθελε να τον έχει κοντά Του!!!όπως πιστεύω πως είναι τώρα αγγελούδι και είναι καλά!ποσο μάλλον τα μωράκια τα οποια δεν έχουν προλάβει να κάνουν tpt..καμια αμαρτία..`μη τα βάζουμε με τον Θεούλη!είναι ο μονος που μας αγαπάει όσο κανένας!ούτε οι γονείς μας δεν μας αγαπάνε τόσο όσο ο Θεός και η Παναγια μας!μονο το καλο μας θέλει..υπάρχουν και δοκιμασίες δεν λέω..όλα γίνονται για εμάς,για να γίνουμε πιο δυνατοί!!!μην απελπίζεται και μην αφήνετε στον πονηρό χώρο για να χαίρεται!συγγνώμη αν σας κούρασα! :)

άνθρωποι είμαστε όλοι με αδυναμίες και πάθη...όταν λοιπόν συμβαίνει μια στραβή και προσευχόμαστε και συμβαίνει και δεύτερη στραβή και προσευχόμαστε και συμβαίνει και τρίτη και τέταρτη και κάνεις μια προσευχή μέσα απο την καρδιά σου και ζητάς να σε βοηθήσει παρα τα όσα περνας και τελικά γίνεται το χειρότερο που θα μπορούσε να συμβεί είναι απόλυτα λογικό να λες και να σκέφτεσαι γιατι Θεε μου?Γιατί με αφησες να περασω τόσα πολλά,να πονέσω τόσο πολύ και στο τέλος μου τα πήρες?Γιατί τόσα μαρτύρια?Και να σου λένε οι γιατροί ότι αν είχαμε 2 βδομάδες ακόμη τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά είναι λογικό να σκεφτείς Γιατί Θεούλη μου για 2 βδομάδες μου τα πηρες?γιατι?Και αφου ήταν τελικά να μου τα πάρεις γιατί μαφησες να φτάσω ως εδώ?Πες μου ότι όλες οι κοπέλες δεν θα σκέφτονταν το ίδιο. Δεν χάνω την πίστη μου,αντιθέτως αλλά και όταν ενα παιδάκι το μαλώνει η μαμα του, αυτο της παραπονιέται Γιατί μαμα μου?Ή θυμώνει μαζί της,όμως εξακολουθεί να την λατρεύει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ απλά πιστεύω πως ότι γίνεται είναι για το καλο μας!οτιδήποτε!μπορεί να πονάμε πολύ για κάτι που χάσαμε όμως ο Θεός το πέιρι από κοντά μας την κατάλληλη στιγμή.δεν μας δίνει να σηκώσουμε μεγαλύτερο Σταυρο από αυτόν που αντέχουμε!πάνω στον πόνο πολλά μπορούν να ειπωθούν!το καταλαβαίνω!αλλα όταν έχει περάσει ο καιρός και "εξκολουθουμε" να τα βάζουμε με τον Theo..έχουμε απωθημένα.όσον αφορά γι αυτό που ανέφερες σχετικά με τον γιατρό που σου είπε ότι αν είχατε άλλες 2 εβδομάδες θα ήταν διαφορετικά..ο γιατρός δεν είναι Θεός και δεν ξέρεις τι θα μπορούσε να είχε συμβεί τότε..ίσως κάτι πολύ χειρότερο..δεν θέλω να εισέλθω σε λεπτομέρειες αλλα έτσι θέλω να σκέφτομαι εγώ γιατί διαφορετικά θα τρελαθώ!μονο ο Θεός έχει την απάντηση σε όλα!δεν θέλω να έρθω σε αντίθεση με σένα,δεν είναι ο σκοπός μου αυτός!μακάρι να κατάλαβες πως τα εννοώ αυτά που λέω+να μην με παρεξήγησες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν_η ειμαι η wendy και σε ευχαριστω για τις ομορφες ευχες σου ..

λυπαμαι που σου το γραφω αλλα με τον θεο ειμαστε ακομα μαλωμενοι ..ειμαι καλα στεκομαι στα ποδια μου αλλα nooooooooooooo με τον θεο ειμαι θυμωμενη ..

ναι ρε κοριτσια και ζηλευω και κλαιω και ποναω και πεφτω και στο τελος παλι σηκωνομαι ..γιατι ειμαι ανθρωπος ,εχω συναισθηματα κι οταν με πληγωνουν ποναω ..περναω φαση με το θεο ασε σου λεω ...

φίλης-alex Οτι θελεις κοπελα μου να με ρωτησεις ...α και σιγουρα θα βγουμε για καφεδακι ..να μεινετε μια μερα ...

να μου φιλησεις τον αλεξη ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θυμαμαι οταν εμεινα για πρωτη φορα εγκυος ..

εκανα ενα κομπσχοινι και διαβαζα καθε βραδυ τους χαιρετισμους..για να πανε ολα καλα ελεγα...

και πηγαν ..

θυμαμαι την δευτερη φορα ..πηγα και αναψα λαμπαδα κι ο ανρας μου καθε βραδυ σταυρωνε την κοιλια μου και τα ελεγε ποσο τα αγαπαει ..

και παλι ολα πηγαν καλα..

δεν ξερω αν εχεις παιδια ....

αλλα οταν κανεις θα καταλαβεις τα λογια μου..

θα καταλαβεις αυτο το γιατι το δικο μου παιδι ?

οταν δεν εχω κανενα παιδι και εχω χασει τρια αγγελουδια ..

οχι ειναι αδικος δεν το παιρνω πισω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε wendy μου τι τραβηξες κ εσυ....εγω το μονο που σκεφτομαι απο την μπεμπα ειναι εκεινο το σαββατο 13 ιουνιου μετα τον υπερηχο δεν μπορουσα να κοιμηθω γιατι ολη την νυχτα εκλαιγα, την χαιδευα και κλωτσουσε....και παρακαλαγα την δευτερα που θα πηγαινα για 2ο υπερηχο να μην ηταν τοσο ασχημα τα πραγματα...αχ ποναω τοσο μα τοσο οταν τα θυμαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι λογικο να πονας ..

απολυτα λογικο επισης καποιες φορες να κλαιμε και να τα βαζουμε και με τον θεο ..

αν ολα μου πηγαιναν καλα δεν θα ηξερα πως ειναι να χανεις τον θεο τον εαυτο σου ..τον κοσμο ολο ..τωρα ομως ξερω ..

θα κανω τα παντα για να τα ξανακερδισω ολα γιατι το αξιζω οπως ολες μας ...

θα κανω τα παντα για να τα αφησω πισω μου ..

ποτε ομως δεν θα τα ξεπερασω ....

απλα θα ρποσπαθησω να συνεχισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

εγώ απλά πιστεύω πως ότι γίνεται είναι για το καλο μας!οτιδήποτε!

Eδώ μέσα όλες θρηνούμε για τα μωράκια που χάσαμε.

Ποιο είναι λοιπόν το καλό?Ο τόσος πόνος,η θλίψη,η απώλεια?

Το δικό μου μωρό ήταν υγιέστατο.Ήταν η μασκότ της εντατικής.

Κι όμως μου το πήρε.Γιατί?Ποιο είναι το καλό?

Έπαψα να πιστευώ γιατί όσο πίστευα,όλα πήγαν στραβά.

Και τα φυλαχτά μας φορούσαμε και τις προσευχές μας κάναμε

και τον βαφτίσαμε.Το καλό?Ένας τάφος να μας φέρνει κοντά του.

Περιμένω ένα σημάδι του αλλά ακόμα περιμένω.

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ?ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου λες βρε Δεσποινα ...

ξερω γυναικα που εκανε πολλες εκτρωσεις επειδη δεν ηθελε παιδια ..

τον μηνα που αποφασισε να κανει παιδι εμεινε και εγκυος ..

και απο την αλλη να εχεις τον γιατρο μου να μου λεει ..

παιδια θα κανεις αλλα θα φτυσεις αιμα ..

ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...