Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ!!!!!!!!


Recommended Posts

Αλήθεια τι θα πεί μιζέρια? Πώς κρίνετε εναν άνθρωπο?Είναι δυνατόν με τόσα άσχημα που μας συμβαίνουν να είμαστε μες την τρελή χαρά? Πως να το κάνουμε δηλαδή?Πονέσαμε,κουβαλήσαμε τα μωρά μας τόσους μήνες, τα γεννήσαμε και αντι να ταγκαλιάσουμε και να πετάμε απο ευτυχία τα θάψαμε και πηγαίνουμε αναβουμε κανα κεράκι νιώθωντας το απόλυτο κενό,την απόλυτη απώλεια και ενα Γιατι να μας βασανίζει.Δεν λέω ότι σταματάει η ζωή μας εδώ ,σίγουρα θα προχωρήσουμε παρακάτω και σίγουρα θα κάνουμε και άλλα παιδιά όμως το να βγάζουμε την στενοχώρια μας και την θλίψη μας δεν νομίζω ότι μας κάνει μίζερους ανθρώπους. Οποιος καταλαβαίνει συμπάσχει και όποιος δεν καταλαβαίνει απλά κριτικάρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 303
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν νομιζω να υπαρχει κοπελα που να εχασε παιδι τέση και να μην μπορει να σε καταλαβει...

ποιος μιλησε για μιζερια...

κι αφου μετα απο οσα περασαμε δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο απο το να το αποδεχτουμε .. τουλαχιστον ας μαθουμε να δινουμε δυναμη η μια στην αλλη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

δεν νομιζω να υπαρχει κοπελα που να εχασε παιδι τέση και να μην μπορει να σε καταλαβει...

ποιος μιλησε για μιζερια...

κι αφου μετα απο οσα περασαμε δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο απο το να το αποδεχτουμε .. τουλαχιστον ας μαθουμε να δινουμε δυναμη η μια στην αλλη ..

Διάβασα για μιζέρια ,για ξανθοπουλους κλπ και δεν μου άρεσε καθόλου.Δεν λέω να κλαίμε όλη μέρα ,αλλωστε ποιός ανθρωπος το αντέχει αυτό?Επίσης είναι όντως τραγικό να χάνεται μια ζωούλα έτσι άδικα και στα down μας θα γράψουμε και κανα λυπητερό post ρε αδερφέ αλλά δεν σημαίνει αυτό ότι δεν είμαστε θετικοί απέναντι στην ζωή. Φυσικά και προχωράμε,πάντα θα πονάμε για τα μωράκια μας αλλά σίγουρα θα κάνουμε προσπάθειες για δεύτερη εγκυμοσύνη και εύχομαι ολόψυχα για όλες μας να είναι όλα τέλεια αυτήν την φορά.Συγνώμη αν βγήκα κάπως τσατισμενη αλλά καλό είναι να αποφέυγονται οι χαρακτηρισμοί οπου κι αν απευθύνονται. Δεν το πήρα προσωπικά αλλά μπορώ να καταλάβω την αγωνία και την θλίψη μιας κοπέλας που αισθάνεται χάλια ψυχολογικά. Ξέρω πολύ καλά ότι καταλαβαινόμαστε όλες όσες εχουμε χάσει μωρά. Φιλιά και καλή δυναμη σε όλες μας. Σύντομα να ανακοινώνουμε τις εγκυμοσύνες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προφανως σε καποια αναφερεσαι και καλα κανεις και το γραφεις αυτο ..κι εγω μαζι σου ..αν δεν το εχεις περασει δεν ξερεις πως ειναι ..

αν το εχεις περασει ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα περασεις το σταδιο του πενθους ..και ισως να το ξεπερασεις γρηγορα ..ισως οχι..

τωρα οσον αφορα τη μιζερια ..προσωπικα εχω γραψει οτι δεν θελω να μιαζεριαζω ...αλλα αναφερομουν σε εμενα και μονο ...

θελω να πιστευω οτι δεν σε εθιξα εγω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέση καλημερα αυτη ειναι η αποψη σου και η δικαι μου ηταν αυτη.Και εγω εχω χαση μωρα και καταλαβαινω απολυτος τον πονο και ουτε τον πεταμε απλα προσπαθουμε να ξανα γινουμε μανουλες με ολες τις δυναμεις που μας εχουν απομυνη. αλλα ειμαι συγουρη οτι δεν καταλαβες καλα για την αναφορα μου. τελος παντων εμεις εδω ειμαστε για μια και νουργια αρχη οπιος καλος θελει να ερθει στην παρεα μας με δυναμη και θεληση ειμαστε εδω για να δωσουμε την θετικη μας ενεργεια και θεληση για ενα υγειεστατο μωρο. Δεν θα ηθελα να ξανα κανουμε καμοια αναφορα σε κατι αλλο. Το μεγαλητερο λαθος το εκανα εγω με την αναφορα μου και δεν θα ηθελα να συνεχιστει αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι καλημερα...τι κανετε? εγω ανεβαινω γιατι εχω 5 μηνες μπροστα ακομα μονο..αντε να μεινω εγκυουλα κ να κανω το αδελφακι του γιου μου...χτες ηρθε το μωρακι της αδελφης μου...τον ειχα αγκαλια, ηρθε ο γιος μου κ του τον εδωσα..τον εκανε οοοοοοοο κ καλα τον κοιμιζε..μετα μου ειπε βουζι...και καλα να τον ταισω κ του ειπα αυτο το μωρακι το ταιζει η γωγω οχι η μαμα...εμεις θα ταισουμε το δικο μας οταν γεννηθει...

κοριτσια καμια δεν θελει να στεναχωρησει καμια....εγω ποναω ακομα μετα απο 6 μηνες απλα εχω μαθει να ζω κ δεν μπορω να κανω κατι αλλο πια...ποναω κ δεν ντρεπομα να το πω...πολλες φορες εκει που καθομαι κλαιω αλλα νομιζω η φιλιτσα κατι αλλο ηθελε να πει...οχι για εμας εδω που χασαμε τα μωρακια μας...εγω κοριτσια ποναω κ δεν το κρυβω απλα εδω στην συγκεκριμενη σελιδα γραφω αυτα που αισθανομαι κ ξερω οτι υπαρχουν πολλες που πονανε κ καταλαβαινουμε...εγω εδω βρηκα πραγματικες φιλες...wedy,φίλης-alex, τέση, apis,αγγελάκι,muller νταλια,ζαχαρένια,ελπιζω να μην ξεχασα καμια....γιατι δεν καθομαι να ψαξω τα ονοματα.εγω σας αγαπω ολες σας γιατι περασαμε ιδιες καταστασεις κ δινουμε η μια στην αλλη κουραγιο κ δυναμη.

ΤΕΣΗ μου οτι χρειαστεις εγω ειμαι εδω και να ξερεις οτι παντα σε σκεφτομαι, και σκεφτομαι κ για τις δυο μας ποσο αδικο ηταν αυτο μας ετυχε ενω ισως αν ειχαμε διαφορετικους γιατρος θα ηταν διαφορετικα.

Εγω καθε μερα πριζω τον αντρα μου αφου σας εχει μαθει κανονικα ολες σας...και με αφηνει να καθομαι με τις ωρες εδω στο λαπτοπ αφου ξερει οτι ετσι νιωθω καλυτερα.

Δεν ειμαι καλη στην εκθεση, ελπιζω να μην παρεξηγηθω οπως τα εγραψα...σας αγαπω και προχοραμε...αντε να περασουν αυτοι οι μηνες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY ευχομαι απο τις Χριστουγενιατικες σου διακοπες να γυρισετε 3 πισω μεσα απο την καρδια μου.

ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΟΥ δεν ξερω και παρα πολλα για σενα αλλα αποτι καταλαβα απο την wendy εχεις δυσκολες καταστασεις να περασεις στην Δραμα, μην φοβασαι καθολου και για τιποτα θα ειμαστε εδω για να σε στειριζουμε με ολοι μας την καρδια... Εγω παλι κοριτσια δεν θα παω πουθενα γιατι μετα τις γιορτες θα κανει ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ενχειρηση και για οικονομικους λογους δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι το νοσοκομειο του μικρου ειναι ιδιοτικο και δεν ξερω τι με περιμενει. Θα το ξεπερασω και αυτο τι να κανω.

ΤΕΣΗ σου εχω στηλει πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμεις δεν θα παμε πουθενα...μιας που αρχες του ετους κατεβαινουμε οικογενειακος στην ροδο λογω της μεταθεσης που εχουμε κ πεφτω ψυχολογικα...δεν θελω να παω με τιποτα..αλλα μαλλον ιουλιο θα ερθουμε πισω οποτε ολα καλα...

θεοδοσιαδου κουραγιο καλη μου...να ειδες σε ξεχασα παραπάνω...και ζητω συγνωμη.δεν ξερω την περιπτωση σου αλλα με το καλο να δεις το γιο σου...

εγω δεν εζω βγει ποτε εξω.....με αυτο τον καημο θα μεινω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε χαζουλα μηη στεναχωριεσαι καθολου και εγω εχω να παω 2 χρονια διακοπες που θα παει θα παμε και εμεις καπου. ευχαριστω για τα καλα σου λογια θα σου στειλω ενα πμ οποτε μπορεσω για να σου εξηγησω φιλακια πολλα παω να ταισω το μωρο. Θα τα πουμε το βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλης-αλεξ δεν ήξερα πως ο μικρούλης σου θα κάνει επέμβαση!euxaomai να έχει ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!υπομονή θα περάσει και αυτό!!!σου στέλνω ένα "καρματακι" για καλή επιτυχία και όμορφες-αισιόδοξες σκέψεις!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filis-alex έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΟΥ δεν ξερω και παρα πολλα για σενα αλλα αποτι καταλαβα απο την wendy εχεις δυσκολες καταστασεις να περασεις στην Δραμα, μην φοβασαι καθολου και για τιποτα θα ειμαστε εδω για να σε στειριζουμε με ολοι μας την καρδια...

Στη Δράμα με περιμένει ο τάφος του γιου μου.Ακούγεται μακάβριο?

Όταν πηγαίνω στο νεκροτάφειο νιώθω κοντά του,ηρεμώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακι μου συγνωμη...απο εμενα.ηξερα οτι ειχες χασει ενα παιδακι αλλα δυστηχως λογω του δικου μου αλτσχαιμερ ξεχναω πολυ...εγω δεν το ειδα κ ουτε το πηρα αγκαλια....ισως αν το εβλεπα ηρεμουσα αλλα δυστηχως δεν εγινε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω κατλάβει ακόμα τι είναι καλύτερο.

Να μην το δεις ή να το δεις και να έχεις αναμνήσεις από αυτό?

Εγώ έχω πολλές αναμνήσεις,βλέπεις ο γιος μου έζησε 22 μέρες.

Η απουσία του είναι τόσο έντονη.Υπάρχουν φορές που νομίζα

ότι ακόμα ακούω το κλάμα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω απλα παντα θα σκεφτομαι πως ηταν...το μονο που ξερω ειναι οτι συγκρινοντας τους υπερηχους του γιου μου με τις μπεμπας θα του εμοιαζε πολυ...ειχε τα ματια του κ ιδιο σαγονι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο ασχημα ειναι ολα αυτα και αδικα πανω απο ολα...γιατι να συμβαινουν ολα αυτα?ελπιζω ο θεος να ακουσει τις προεσευχες μας κ να μας δωσει τα μωρακια που λαχταραμε τοσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελίτσες μου είναι πολύ στενάχωρα όλα αυτά!λυπάμαι πολύ που έχετε ζήσει όλες σας τόσο δυσάρεστες καταστάσεις!ο Θεούλης και η Παναγίτσα μας βλέπουν και ακούνε τις "προσεουχουλες" όλων των ανθρώπων και θα σας δώσει αυτό που επιθυμείτε σύντομα!!!μονο μην απελπίζεστε!!!! :):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΟΥ λοιπαμε παρα πολυ που δεν μπορω να ειμαι δυπλα σου αυτη τη σ τιγμη, για να σε επερνα μια μεγαλη αγκαλια. πρεπει να εισαι δυνατη τωρα που θα πας Δραμα.

Οσο για τον ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ θα υποβληθει σε μια επεμβαση στα γενιτικα του οργανα και δεν σας κριβω οτι φοβαμαι παρα πολυ, την αλλη εβδομαδα θα ανεβω στην θεσσαλονικη να δω τον γιατρο και να μου δωση ημερομηνια, αστε κοριτσια μετα απο ολοι αυτη την ταλαιπορια που περασα ο θεουλης μου εδωσε ακομα ενα πονο δεν ξερω γιατι αλλα δεν κραταω κακια τον ευχαριστω εστω που μου εστειλε αυτο το παιδακι.

Αχ καθε μια απο μας κουβαλαει τον δικο της σταυρο. Τι να κανουμε βρε κοριτσια δυναμη και παλι δυναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλίτσα το καρματάκι που σου έδωσα δεν είναι για σένα,

αλλά για τον Αλέξανδρο.Καλή του επιτυχία.

Μάλλον έχουμε μεγάλη δύναμη (μυϊκή) γιατί οι σταυροί μας

είναι τεράστιοι...

Ανυπομονώ να βρεθώ κοντά στο γιο μου κι ας είναι...εκεί που είναι.

Μου λείπει πολύ και με στεναχωρεί που δε μπορώ να πηγαίνω

πιο συχνά κοντά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THEODOSIADOU έγραψε:

filis-alex έγραψε:

Στη Δράμα με περιμένει ο τάφος του γιου μου.Ακούγεται μακάβριο?

Όταν πηγαίνω στο νεκροτάφειο νιώθω κοντά του,ηρεμώ...[/quote:3t707hu9]

Νιώθω ακριβώς το ίδιο.Νομίζω ότι οι δικοί μου με περνούν για τρελή όταν λέω χαρούμενα θα πάω στα κορίτσια μου να ανάψω κεράκι. Γαληνέυω εκεί,νιώθω κοντά τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν-η ευχαριστουμε για τις ευχες σου μην φυγεις ποτε απο δυπλα μας γιατι κατι ατομα σαν και εσενα τα χρειαζομαστε για να μας δινουν ελπιδες. εισαι απιστευτη.

Τέση σε περιμενουμε και εσενα εδω καλη μου για να σε βοηθισουμε οσο μπορουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΣΗ έγραψε:

Νιώθω ακριβώς το ίδιο.Νομίζω ότι οι δικοί μου με περνούν για τρελή όταν λέω χαρούμενα θα πάω στα κορίτσια μου να ανάψω κεράκι. Γαληνέυω εκεί,νιώθω κοντά τους...

Κι εγώ όταν πηγαίνω εκεί δε θέλω να φύγω.

Κανείς δε με καταλαβαίνει.Ο άντρας μου λέει ότι δε θέλει

να πηγαίνουμε γιατί μετά πέφτω πολύ.Πέφτω όμως γιατί δε θέλω

να φεύγω από κοντά του.Αυτό βέβαια κανείς δεν το σκέφτεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ παλι κοιλανε δακρυα απο τα ματια μου σε ευχαριστω πολυ για το καρματακι του αλεξανδρου ειναι το ποιο γλυκο και δυνατο καρματακι που εχω παρει μεχρι στιγμης. Τ ο πρωι σου εστειλα και εγω ενα για να παρεις δυναμη για το ταξιδι που θα κανεις. Εαν μπορουσα να κανω κατι για εσας θα το εκανα με ολοι τη δυναμη της καρδιας μου(θεοδοσιάδου-τέση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΟΥΝ ..ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ..ΑΛΛΟ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΖΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΖΟΥΣΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΓΙΚΟ ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ..ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ ..

ΦΙΛΗΣ ALEX ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΣΟΥ...

ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΕΞΗ ...ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣ ΚΙ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...