Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • 9 μέρες γενικά δεν είναι πολλές  Βέβαια αν είσαι αγχωμενη και σε τρώει η αγωνία οι 9 μέρες φαίνονται αρκετουτσικες  Προσπάθησε να απασχολεισαι για να μην το σκέφτεσαι όσο γίνεται και θα έρθει και η μέρα του ραντεβού και θα σου πει ο γιατρός τι και πώς 
    • Πολύ ωραία νέα και που εκείνες ικανοποιημένη με τη γιατρό!! Τώρα για το Doppler σκέψου ότι θα έχεις νωρίτερα μια επιβεβαίωση ότι όλα είναι εντάξει!  Δεν μου φαίνεται τεράστια η διαφορά εμένα(με οτι άποψη μπορώ να εκφέρω μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη). Βέβαια σε καταλαβαίνω που αγχώνεσαι. και εμένα στις 25 βδομάδες που το έβγαζε 3 μέρες μικρότερο , αγχώθηκα μήπως κάτι δεν πάει καλά αλλά ο γιατρός είπε ότι η ανάπτυξη είναι καλή!  Θα κάνεις και το, Doppler και θα καθησυχαστεις!!
    • Όλα αυτά εννοώ.. και αυτά που περιέχονται στις πολυβιταμινες για κύηση.. γενικότερα έκατσε και τα συζητήσαμε αναλυτικά από την 6η εβδομάδα τι είδους βιταμίνες χρειάζεται το μωράκι και ο οργανισμός μου και σε τι ποσότητες, τοτι μπορώ να καλύψω με διατροφή τι χρειάζεται συμπληρώματα διατροφής, πότε να ξεκινήσω το κάθε τι, τι ώρα να τα παίρνω κτλ κτλ.. μου ανέφερε νέες έρευνες, μύθους κτλ.. πέρσι δεν μου είχε πει τίποτα.. ούτε ο δεύτερος μαιευτήρας που πήγαινα μου είχαν πει να ξεκινήσω κάτι.. σκεφτόμουν ότι ίσως δεν μου έδωσαν γιατί πίστευαν ότι δεν θα εξελιχθεί.. για αυτό είπα να σας ρωτήσω τι σας έχουν δώσει εσάς..😕 Σε ευχαριστώ πολύ πολύ που μου έγραψες τη γνώμη της!!  Όχι βέβαια σε καμία περίπτωση δεν το είπα για αυτό! Η κάθε μία μας θα πρέπει να ακολουθεί πιστά τις οδηγίες των γιατρών που την παρακολουθούν και έχουν το ιατρικό ιστορικό της! Προσωπικά εμπιστεύομαι απόλυτα τους γιατρούς μου και κουράστηκα παααάρα πολύ για να τους βρω έναν προς έναν τόσα χρόνια, οπότε δεν το συζητώ καν..!  Απλά ήθελα να καταλάβω γιατί διαφέρουν τόσο οι οδηγίες.. οπότε μια ερώτηση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν..! 😅 Εμένα πάντα το ήθελε γύρω στο 1.. αλλά αυτό έχει να κάνει και με τα φάρμακα της εξωσωματικής και ετ που τον απορρυθμίζουν πολύ εύκολα και γρήγορα το θυρεοειδή.. με συχνές εξετάσεις ελεγχαμε πάντα αν χρειάζεται τροποποίηση η αγωγή.. πχ πριν την ετ είχα 1 ακριβώς.. στην ετ μου αύξησε τη δόση προληπτικά καθώς  πάντα ξεφεύγει.. πριν μια εβδομάδα που έκανα εξετάσεις ήταν 0,6 οπότε μου μείωσε ελάχιστα τη δόση και θα το δούμε ξανά σε 2-3 εβδομάδες.. για αυτό πιστεύω κιόλας ότι η κάθε μία πρέπει να ακολουθεί τις οδηγίες του γιατρού της καθώς η κάθε μία από εμάς είναι ξεχωριστή περίπτωση!
    • ααα επισης τα γραμμάρια που βλέπω στην 28 εβδ είναι περίπου στο 1 κιλό που έψαξα λίγο στο Ίντερνετ 
    • καλο που έχει γυρίσει βέβαια είναι νωρίς ακόμα γιατί έχουν χώρο κάνουν ντουμπες ακόμα 😊 τελεια αφού βρήκες και γιατρό μια χαρά και έμεινες ευχαριστημένη μαζί της  τωρα ποτε σου είπε να ξανά πας ; Ναι μωρέ καμία σχέση η εξέταση στο νοσοκομείο από τον ιδιώτη  Δεν πιστεύω πως είναι κάτι κορίτσι μου προληπτικά σε στέλνει να είναι σίγουρη το ίδιο θεματάκι είχα και εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη και πιστεύω και την δεύτερη έτσι θα είναι και σε εμένα πάνω κάτι στην β επιπέδου στα ίδια γραμμάρια είμασταν 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...