Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΟΙ ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ..ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ?


Recommended Posts

rafael mou kai emena sta prwta tria xronia mes sthn gluka htan !!!!

tora ton rwtaw "magapas?" kai mou apantaei "........" den to akouei kan giati einai afirimenos ston upologisth tou xaxaxaxa

mono otan lipei apo to spiti kserei na leei glukologa apo to thlefono . :angry: :silly: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας ο μπαμπας μας προσεχει πολυ τον γιο του. Υπερβολικα πολυ θα ελεγα αλλα....τον κυπο εχουμε να τον ποτησουμε απο τωτε που εμεινα εγγυος, ενα χρονο και κατι... Ντινακι μου αρεσει που το φιλοσοφεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αδροδιτη 9 χρονια ειμαστε μαζι....κ παντα μου λεει οτι μαγαπαει κ μου το δειχνει πολυ θα ελεγα...εγω ειμαι λιγο ποιο συγκρατημενη ειναι κ ο χαρακτηρας μου...κ το πρωι που ξυπναει μου φτιαχνει κ πρωινο κ με ξυπναει...και αγκαλια θελει να κοιμηθουμε αλλα εγω δεν μπορω να ειναι καποιος κολλημενος επανω μου κ του ξεφευγω την νυχτα κ με ψαχνει(εκτος τους 6 μηνες που ελειπε στο κοσοβο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια σας ακουω και αγχωνομαι. εγω ειμαι στον 7 μηνα και ειμαι ολο νευρα τον τελευταιο καιρο κανουμε τωρα και μετακομιση και ειναι μια κατασταση τρελη. περιμενα οτι με το καλο οταν θα γεννηθει το μωρο θα ηρεμισουμε λετε να ειναι χειροτερα????εγω στο μυαλο μου το εχω φτιαξει πολυ ωραια οταν θα ερθει το μωρο αλλα λετε να κανω λαθος????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΜΑΡΙΑ..ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ :blink::lol:

ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ..Κ ΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΒΡΕΘΕΙΣ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?? ;)

ΑΓΑΠΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΞΑΦΝΙΚΑ Η ΖΩΗ Κ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΕΣΗ..

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ SEX...ΤΙ ΝΑ ΠΩ :blush: ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΑΤΖΟΥΝΙΑ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ.. :laugh: (ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ)Κ ΑΥΤΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΣΕΝΑ ΤΟΤΕ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ..

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ....τελικά όλες μας λίγο πολύ όλες στον ίδιο παρονομαστή είμαστε....

Κι εγώ τώρα που το παιδί είναι 4 μηνών τώρα αρχίζω δειλά δειλά να πλησιάζω τα επιθυμητά επίπεδα της σχέσης μου με τον άντρα μου. Όχι ότι έπαψε να είναι τρυφερός μαζί μου και να μου δείχνει την αγάπη του, αλλά το θέμα του σεξ...μια η φουσκωμένη κοιλιά μου τους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης, την άλλη η σαρανταήμερη λοχεία, την άλλη ο θηλασμός,και τα τρελλά ξενύχτια με το παιδί, όλα αυτά αποτελούσαν αντικίνητρο για μια ερωτική ατμόσφαιρα.

Όμως μετά τη διακοπή του θηλασμού μετά τον 3ο μήνα και την πρώτη μας απόδραση το Σ.Κ χαλαρώσαμε λίγο. Βέβαια όταν επιστρέψαμε παλι τα κεφάλια μέσα και τρέξιμο με το παιδί.

Τί να πώ, πιστεύω ότι με το χρόνο θα φτιάξει και αυτό και θα επανελθουμε στους ρυθμους μας , αν και είμαι σίγουρη ότι όπως ήμασταν στην αρχή, δεν θα είμαστε ποτέ ξανά.

Το μεγαλύτερο φορτίο του παιδιού τελικά το τραβάμε εμείς οι μανάδες και στα περισσότερα είμαστε μόνες μας σε αυτό, γιατί οι πατεράδες αδυνατούν να καταλάβουν πολλά πράγματα και συνεπως την κούραση και τη φόρτισή μας από όλο αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

αδροδιτη 9 χρονια ειμαστε μαζι....κ παντα μου λεει οτι μαγαπαει κ μου το δειχνει πολυ θα ελεγα...εγω ειμαι λιγο ποιο συγκρατημενη ειναι κ ο χαρακτηρας μου...κ το πρωι που ξυπναει μου φτιαχνει κ πρωινο κ με ξυπναει...και αγκαλια θελει να κοιμηθουμε αλλα εγω δεν μπορω να ειναι καποιος κολλημενος επανω μου κ του ξεφευγω την νυχτα κ με ψαχνει(εκτος τους 6 μηνες που ελειπε στο κοσοβο).

mprabo matia mou 9 kai esu!!!!hmaste paraponiares opos eipame parapanw ...oti kai na kanei den mou ftanei ;) :laugh:

mprabo tou ...kai prwino sto krebati !!!mono oso hmouna eguos to eblepa kai se epetious ...tora sikonoma panta proti ...xaramata :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ..... ΚΟΥΡΑΣΗ, ΞΕΝΥΧΤΙΑ, ΘΗΛΑΣΜΟΣ... ΠΟΥ ΚΕΦΙ ΓΙΑ ΤΡΕΛΙΤΣΕΣ. ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟ ΖΟΡΙ ΜΑΣ. ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΑ ΠΑΛΟΥΚΙΑ. ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ. ΜΟΥ ΧΕΙ ΠΕΤΑΞΕΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ, ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΝΑΠΟΔΕΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΧΕΙ ΚΟΨΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΓΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟΣ (ΙΣΩΣ Η ΣΚΗΝΗ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΡΕΒΑΤΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟΔΟΝΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ!) ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΛΙΩΣΕ. ΠΩΣ ΑΝ ΞΑΝΑΓΕΝΝΙΟΤΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΑΥΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΖΩΗ. ΚΙ ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΦΡΑΓΚΟΙ, ΚΙ ΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟΣΟ. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΓΑ ΤΟΣΟ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! :P (ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΟΕΞΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΑ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη...ειμαι υπναρου με ολη την σημασια της λεξεως...ξυπναω παρεα με τον γιο μου δηλαδη μετα της 9....μην με δειρετε!!!Κ τωρα που πηγαινοερχετε ο μπαμπακας μου φτιαχνει πρωινο για να ξυπνησω αμα δεν μυρισω καφε δεν γινετε τιποτα...τις αλλες μερες αναγκαστικα με ξυπναει ο γιος μου...σηκωνεται στην κουνια κ φωναζει μαμα γαλιά...οποτε κ να θελω να λυωσω με προλαβαινει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

ραφαέλ έγραψε:

mprabo matia mou 9 kai esu!!!!hmaste paraponiares opos eipame parapanw ...oti kai na kanei den mou ftanei ;) :laugh:

mprabo tou ...kai prwino sto krebati !!!mono oso hmouna eguos to eblepa kai se epetious ...tora sikonoma panta proti ...xaramata :([/quote:1ls76761]

Αχ κορίτσια και εμείς 9 χρόνια σχέσης κλείσαμε πριν 2 βδόμαδες. :cheer: Τι ωραία!!!

Ρε γμτ υπάρχει πολύ καλή διάθεση και από τους 2 όχι απαραίτητα για σεξ αλλά γενικά για συντροφικότητα αλλά εμένα προσωπικά με έχει καταβάλει η κούραση.Πλέον κοιμάμαι 3 με 4 ώρες το πολύ(όλη την ημέρα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΞΕΝΥΧΤΙ(ΓΙΑΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ)ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ Η

Αγαπημένη ntina.ef.,να σου ζήσει το ζουζουνάκι σου και να το δεις όπως ποθείς!όμως γλυκιά μου γιατί χάσατε σεξουαλική επαφή όταν ήσουν έγκυος?επίσης κατά την γνώμη μου θεωρώ ότι είναι λάθος που κοιμάσαι στο παιδικό δωμάτιο.Άρχισε να κοιμάσαι μαζί του , το βράδυ κυρίως "ζουζουνίζουμε"..έτσι δεν είναι.Ένα κακό που κάνουμε εμείς οι γυναίκες είναι με το που γεννάμε ξεχνάμε την θυλική μας πλευρά..μερικές φορές και με το που μένουμε έγκυες.Πήγα να την πάθω και γω έτσι αλλά το συμάζεψα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAVROPINGUINOS ΠΟΤΕ ΞΕΦΥΓΑΤΕ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ?ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΦΤΙΑΞΕ Η ΣΧΕΣΗ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΟΜΩΣ?ΑΣΕ ΠΟΥ Κ ΕΓΩ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΑΘΥΣΤΟΧΑΣΤΟ :P ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΧΘΕΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΟΝΟ.. :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια, μετα απο 10 μηνες αφοτου γεννησα, μπορω να πω οτι η σχεση μας δεν ειναι οπως παλλια!

Δεν νομιζω να φταιει το μωρο, δεν νομιζω να φταιει ο ιδιος!

Ο ιδιος μια χαρα ορεξη εχει και διαθεση!

Νομιζω φταιω εγω!

Φταιν οι καταστασεις που με στεναχωρουν και δεν εχω διαθεση!

Φταιει η κουραση!

Πανω απ'ολλα φταιει η γυναικα για εμενα!

Πρεπει να τα βρουμε με τον εαυτο μας και οταν δινεις αγαπη, αγαπη θα παιρνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω και εγω τωρα ε?????

εγω με το που γεννησα τον ξεχασα τον αντρουλη μου.

τον πρωτο μηνα ημασταν μονοι στο σπιτι(ο μικρος ηταν στην εντατικη)και

εγω κοιμομουν και ξυπνουσα με την σκεψη του

οταν πια ηρθε σπιτι με την φροντιδα,το ταισμα και ολα οσα χρειαζεται ενα μωρο τον ξεχασα τελειως γιατι πολυ απλα δεν ειχα χρονο.

και εκεινος δεν με ενοχλουσε..καταλαβαινε οτι δεν προλαβαινα τιποτα και εκανε στην ακρη..ομως κοριτσια μου ελειπε!!!

παρολη την κουραση,παρολα τα ξενυχτια,παρολο το αγχος μου ο αντρας μου ειναι το ηρεμιστικο μου και μου ελειπε

τωρα πια μπηκαμε στους παλιους καλους ρυθμους μας εεεεε αυτο ελειπε να μην μπαιναμε κιολας τωρα που μεγαλωσε ο γιοκας μας χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντίνα.εφ. έγραψε:

SAVROPINGUINOS ΠΟΤΕ ΞΕΦΥΓΑΤΕ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ?ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΦΤΙΑΞΕ Η ΣΧΕΣΗ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΟΜΩΣ?ΑΣΕ ΠΟΥ Κ ΕΓΩ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΑΘΥΣΤΟΧΑΣΤΟ :P ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΧΘΕΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΟΝΟ.. :huh:

κοιτα,οταν αρχισε να ξεπετιεται η μικρη δηλ να κανει ναζια γυρω στον 3ο μηνα εκει συνηδητοποιησε οτι καναμε παιδι κ αρχισε να αλλαζει λιγο η κατασταση,μετα ηρθε το καλοκαιρι και πηγα στο χωριο με το μωρο οποτε ημασταν στα ιδια,πολυ αγαπη απο το τηλεφωνο,μα καμμια οικιοτητα απο κοντα,τελικα οταν ημικρη εγινε 7 μηνων εκανα μια φασαρια δεν θυμαμαι πωε ξεκινησε μα επεσε πολυ κλαμα (απο μερους μου) και του δηλωσα οτι περνω το παιδι κ φευγω και τον αφηνω να ζησει τη ζωη του ,να μην του τη στερησουμε κιολας(διοτι μεταξυ αλλων ελεγε οτι δεν βγαινει κ τετοια) ,ολα αυτα διαδραματιστηκαν μεσα στο αυτοκινητο,οταν γυρισαμε σπιτι εκλαιγε και αυτος,μου ζητησε συγνωμη και απο τοτε η σχεση μας αλλαξε τελειως ,περιεργο πως καποιοι ανθρωποι χρειαζονται ενα γερο τρανταγμα για να αλλαξουν συμπεριφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο έχω ξανά πει οι ζωές μας μοιάζουν !!! και εμείς 7 μηνών κάναμε το μεγάλο μπαμ .....

πάντως δεν είναι κακό ,οι σχέσεις αλλάζουν οι ρόλοι αλλάζουν ,οι προτεραιότητες αλλάζουν ,τα νεύρα αυξάνονται και η κούραση ....όλα πρέπει να επαναπροσδιοριστούνε .κάποια ζευγάρια το κάνουν πιο ανώδυνα κάποια πιο επώδυνα ανάλογα τον χαρακτήρα και τις καταστάσεις .

πάντως αυτό που με ενοχλεί είναι που βάζουμε πάνω απολα το σεξουαλικό στοιχείο .ένα ζευγάρι ώριμων ενήλικων ξέρει ότι μπορεί να είναι ζευγάρι και συντροφοι και χωρίς αυτό .δεν είναι δυνατόν να πρέπει να φροντίσεις ένα ανήμπορο πλασματακι και να βάζεις πάνω από αυτό το σεξ .οι ενήλικες μπορούνε να σκεφτούνε ότι "οκ πρέπει να περιμένουμε λίγο προτεραιότητα εχει το μωρό ".το μωρό δεν μπορεί να σκεφτεί "μην κλάψω το βράδυ για να κάνουν οι γονείς μου σεξ" .και ιδικά τους πρώτους μήνες πρέπει να υπάρχει κατανοιση ότι και σωματικά μπορεί να μην είναι έτοιμη και ψυχολογικά και να προτιμάει να κοιμηθεί 1 ώρα παρά να κάνει αυτό .πιστεύω και βλέπω ότι ο άντρας δεν είναι ένα ων που σκέφτεται μόνο το σεξ αλλά μπορεί να καταλάβει και να περιμένει κιόλας .....

κάποτε με είχε ρωτήσει ο άντρας μου "αν αργότερα πάθω κάτι και δεν μπορώ να κάνω θα με θέλεις πάλι?" εγώ δεν απάντησα άμεσος γιατί τότε ήμουνα και μικρή και χαζή :P και συνέχυσε να μου λέει "εγώ θα σε θέλω αν δεν μπορείς εσύ γιατί μια σχέση δεν βασίζετε στο σεξ "

τι θυμήθηκα τώρα .....1 χρόνο τα είχαμε τότε ....

πριν 8 χρόνια τα είχα φτιάξει με έναν διαφορετικό Κώστα πιο ανέμελο πιο παιδί ,πιο ….

Τώρα είναι πολύ διαφορετικός ,αλλά τα βασικά του χαρακτηρίσθηκα που αγάπησα είναι εκεί (ευτυχώς) πιο ώριμα μα κει .εύχομαι και αυτός να βλέπει αυτά που αγάπησε ακόμα εκεί γιατί εγώ έχω αλλάξει πιο πολύ …….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκειά μου και να σου ζήσει το μωράκι!

Όπως σου είπαν και τα κορίτσια ο πρώτος καιρός με το μωρό στο σπίτι είναι πάντα δύσκολος. Το ζευγάρι χρειάζεται χρόνο για να προσαρμοστεί στη νέα κατάσταση, να επαναπροσδιορίσει την καθημερινότητά του και γενικά να βρει τους ρυθμούς του. Μην ανησυχείς όμως. Σιγά-σιγά θα φτιάξουν τα πράγματα. Κάνε μια κουβέντα μαζί του. Πές του πώς νιώθεις, μίλησέ του για τις ανάγκες σου, τα συναισθήματά σου. Πολλές φορές οι άντρες δε βλέπουν κάποια πράγματα που για εμάς φαίνονται δεδομένα και χρειάζεται να τους τα θυμίζεις είτε με λόγια είτε με πράξεις.

Εμείς, μετά τη γέννηση των διδύμων, αρχίσαμε να βρίσκουμε τους ρυθμούς μας μετά από τέσσερις μήνες όπου είχαν αρχίσει να στρώνουν κάπως τα ωράρια των μωρών. Όσο για το σεξ...μέχρι τότε το είχαμε ξεχασμένο..δηλαδή ο άντρας μου ήθελε αλλά εγώ με τη κούραση και το ξενύχτι δεν είχα όρεξη οπότε κι αυτός έκανε στην άκρη.. :Σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Η Αφροδίτη με έχει καλύψει σε όλες, ΜΑ ΟΛΕΣ, τις απαντήσεις της... Μην αγχώνεσαι, σιγά σιγά θα φτιάξουν τα πράγματα. Εγώ προσωπικά με την "αισοδοξία" :unsure: που με χαρακτηρίζει πίστευα ότι δε θα φτιάξουν τα πράγματα ΠΟΤΕ!!! Ήμουν σίγουρη όμως ότι όλη η υπόλοιπή μου ζωή θα είναι όπως ήταν οι 3 πρώτοι μήνες! Τυπικές οι σχέσεις μας, είχαμε γνωρίσει κι εμείς τον Τοτό ;) και δεν ήθελα να τον βλέπω μπροστά μου, γιατί ένιωθα ότι δε με καταλάβαινε.

Τώρα είμαστε πολύ καλύτερα και ελπίζω σε καλύτερες μέρες! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδρες τι περιμενεις παιδακι μου ,κακως που κοιμασαι στο παιδικο γιατι του στερεις την χαρα να ξυπναει και αυτος να δει τι σημαινει αααα θα σε μαλωσω, εμενα με βοηθαει και παλι το παιζω ανωτερη οτι κουραζομαι ολη μερα και πρεπει το παιδακι να μαθει και το μπαμπα του δε καταλαβα μονη μου το εκανα Οσο για το αλλο φλεγον θεμα αστα ναπανε δεν εισα η μονη ,ουτε αγχωνονται τοσο πολυ πια απλα εφησυχαζονται σε ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΑ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΜΩΡΕ Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΛΙΓΑΚΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΧΤΥΠΙΕΜΑΙ Κ ΦΩΝΑΖΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ :Σ

ΤΟ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΜΩΣ Κ ΠΟΘΗΤΗ ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΗ,ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΧΑΛΙΑ Κ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΠΡΗΣΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ..ΠΟΛΛΕΣ Κ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΑΖΟΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ..ΠΙΣΤΕΥΩ Κ ΛΙΓΟ ΕΡΩΤΙΣΜΟΣ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ..(ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΜΑΙ SEXMANIAC K ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ)..ΛΕΤΕ?? :P :laugh: :woohoo:

ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ Κ ΜΑΖΙ..ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ...ΘΑ ΠΑΡΩ Κ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια λογω αποκολλησεις κ συσπασεων 8 μηνες δεν καναμε τιποτα....μετα που γεννησα ειχα αντι για 40 μερες λοχεια 6ο...οπότε κλεισαμε 10 μηνες...χαχαχαχα αγιασαμε...κ περιμενε ο κακομοιρης μου.....τεσπα ντινακι καλα κανεις κ βαζεις την κουνιτσα μεσα...εγω μεχρι 10 μηνων τον ειχα στο δωματιο μου...καποιες φορες τον επενα κ στο κρεβατι μου (να φανταστειτε το κρεβατι μου ειναι σαν γηπεδο ποδοσφαιρο...χωραει ανετα 3 ατομα και περισσευει)...τωρα κοιματε 5 μηνες τελειως μοναχουλης ο ζουζουνακος μου στην κουνια του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...