Μετάβαση σε περιεχόμενο

ντρεπομαι που ειμαι γυναικα ωρες,ωρες....


liberty81

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Σημερα στη δουλεια ηρθε μια γκομενα στην τριχα για να παραγγειλει ενα μηχανημα.Πανω στην κουβεντα μου λεει:"Εισαι παντρεμενη?"ναι της λεω.και τι μου λεει ρε κοριτσια..πως δεν της εδωσα καμια μπουφλα.."α εγω ειμαι της καριερας,για αλλα πραγματα.ο γαμος και αυτα ειναι ξεπερασμενα.αφου δεν σε ενδιαφερει να γινεις κατι ανωτερο καλα εκανες και παντρευτηκες"...."βρε δεν πας να δεις αν ερχομαι"ετσι της ειπα και εφυγα...δηλαδη η οικογενεια ειναι κατι κατωτερο?που παμεεεεεε ρεεεε??που παμεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι καλα!!! Μηπως αυτη δεν ειναι αξα να κανει οικογεννεια και ζηλευει!!! Μηπως δεν της καθετε κανενας χριστιανος γιατι τιπαιζει επιλοχιας στο στρατο στην καλυτερη ή εκμεταλευτρια χαζογκομενα στην χειροτερη. Ξερω εγω κατι μαμαδες στη δικη μου δουλεια οιοποιες και απο δυο παιδακια εχουνε, και στην τριχα ερχονται και τη δουλει ατους κανουν...αλλα οταν τα παιδι ατους τις χρειαζονται την χ...η τη δουλεια και τρεχουνστα παιδια τους...λεγοντας χαρακτηριστικα ασ αποληθω δε με νοιαζει δουλια θα βρω...στηναναγκη θα γινω καθαριστρια...το χαμογελο του παιδιου μου που θα το βρω!!!

Αντε μωρε την στεριμενη γεροντοκορη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aυτη περπαταει και γινεται σεισμος..ολος ο αντρικος πληθυσμος στην εταιρεια εχασε τη λαλια του..το βλητο ρε!ελεος δηλαδη..αλλα θα μου πεις αντρες..τι περιμενεις?εξυπναδα να δουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω νομιζω οτι ειναι θεμα επιλογων και προταιρεοτητων!!!!!

Η συγκεκριμενη κυρια εχει βαλει σκοπο της τη δουλεια της....οταν θα ερεθει η ωρα ομωσ...που θα ερθει καποια στιγμη για οικογενεια....τοτε θα ειναι αργα.....

εγω εχωμτη δουλεια μου και φετος σκοπευα να ανοιξω το δικο μου γραφειο...οταν ομωσ εμαθα για το δευτερο μωρακι....τα αφησα βεβαια...

Οταν θελεις να κανεις καριερα και το θελεις....ποτε δεν ειναι αργα!!!!!

Οταν ομωσ θελεις,να κανεις οικογενεια....τοτε η δεδομενη στιγμη μπορει να μην ειναι και η καταλληλη!!!!!

Κριμα στο κοριτσι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα αλλο να σε κοιταζουν και να λενε πωπω τι γυναικαρα ειναι αυτη...για ρωτα κανενα απο αυτους αν θα εκανε σχεση μαζι της...αν θα τη παντρευοταν!!! Πιστεψε με οταν θα ερθει η ωρα θα γινουν λουηδες οι θαυμαστες. Ειναι καλη στο να βγαλουνγουστα να περασουνκαλα να πουλισουν μουρι...μεχιεκει πιστευω. Και αυτο δενεχει νακανει αν εισαι αντρας η γυναικα. και εγω πριν γνωρισω τον αντρα μου ευγαινα με ενα τεκνο με καριερα, λευτα, ακριβο αμαξι κλπ. Εβγαλα τα γουστ ακαι τα αποθημενα μου αλλα οταν ηθελα να κανω κατι αλλο στη ζωη μου τον χωρισα ομορφα ομορφα και εψαξα αλλο αγκυροβολη...πιο καταλληλο για οικογεννεια.

Τοθεμα ειναι πως οτι δουλει ακαι να κανεις- εκτος και αν θελει να γινει σουπε σταρ, η επιστημονας, καποια στιγμη τελιεωνει. Μερα γυρηζεις πισω καιλες,τι αφησα πισω μου...τι εζησα...και με ποιον το εζησα. Οι στιγμες που ζεις με τα παιδια σου και τον αντρα σου δεν ανταλλαονται με καμια καριερα.

με τη δουλεια της θα μινει στα γεραματα αυτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωστης μια τσιχλα την επομενη φορά

και πες με ύφος ΝΤΙΒΑΣ

: ''Πάρε μια γιατι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς''

ή έχε ενα ποτιστικό από δίπλα

και όταν ξανάρθει και πει κατι

ΚΑΛΟ παλι πες της :

ΓΥΡΝΑ να σε ποτισω γιατι η ξηρασια σου χει κανει

ΚΑΚΟ!!!

αλλα θα μου πεις μπορει να μην τα καταλαβει

και ολα αυτα γιατι ειναι

χαζηηηηηηηη

χαχαχαχα

Πες της τοτε :

Καλα καλα εσυ περιμενε να σιτεψεις πρωτα και

μετά παντρέψου!!!! ΑΝ ΒΡΕΙΣ!!!!

αι σιχτηρι τσαντιστηκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ!!! ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ!!!

ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ Κ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΤΗΣ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ΤΗΣ Κ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ!!!

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Κ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΕΡΙ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΥΛΙΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΜΠΛΕΞ ΤΟΥΣ!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΩΣΤΗ :blush:

ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΤΕΝΗ ΠΑΡΕΑ ΠΟΛΛΩΝ ΕΤΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 43 Κ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΡΙΕΡΑΣ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΔΑΚΙ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ Κ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Κ ΚΑΡΓΙΕΡΑ???

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΥΡΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΕΤΣΙ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ Κ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ Κ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ

ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΜΙΑ ΚΑΡΓΙΕΡΑ ΕΧΕΙ ΤΗΣ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΑΛΛΑ

ΕΜΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΑΣ

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ Η ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ Κ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ

ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟΨΕΙΣ

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ Κ ΔΕΝ

ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΕ ΑΨΥΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aυτη ακριβως ηταν και η δικια μου απορια...γιατι τα διαχωριζει?μαζι δεν πανε?και προς τι το υποτιμητικο στυλακι δεν καταλαβα...τι προσπαθουσε να πει ο ποιητης οεο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο καθενας με τον νταλκα του. Ας φτασει και αυτη σε μια ηλικια και ας μεινει με την καριερα της και τους 4 τοιχους της. Επιλογες ειναι αυτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

Δωστης μια τσιχλα την επομενη φορά

και πες με ύφος ΝΤΙΒΑΣ

: ''Πάρε μια γιατι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς''

ή έχε ενα ποτιστικό από δίπλα

και όταν ξανάρθει και πει κατι

ΚΑΛΟ παλι πες της :

ΓΥΡΝΑ να σε ποτισω γιατι η ξηρασια σου χει κανει

ΚΑΚΟ!!!

αλλα θα μου πεις μπορει να μην τα καταλαβει

και ολα αυτα γιατι ειναι

χαζηηηηηηηη

χαχαχαχα

Πες της τοτε :

Καλα καλα εσυ περιμενε να σιτεψεις πρωτα και

μετά παντρέψου!!!! ΑΝ ΒΡΕΙΣ!!!!

αι σιχτηρι τσαντιστηκα!!!!

Έχω την εντύπωση πως βαθιά μέσα της πρέπει να κρύβει μεγάάάάάλη μοναξιά…… κι όταν αποφασίσει να κάνει οικογένεια και παιδιά….. "θα έχει φύγει το τρένο"…..

Ζαχαρένια μου…… μ’ έκανες και ξεκαρδίστηκα!!!!! Πολύ πετυχημένα τα λες βρε άτιμο κορίτσι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

και εγω πριν γνωρισω τον αντρα μου ευγαινα με ενα τεκνο με καριερα, λευτα, ακριβο αμαξι κλπ. Εβγαλα τα γουστ ακαι τα αποθημενα μου αλλα οταν ηθελα να κανω κατι αλλο στη ζωη μου τον χωρισα ομορφα ομορφα και εψαξα αλλο αγκυροβολη...πιο καταλληλο για οικογεννεια.

Οι στιγμες που ζεις με τα παιδια σου και τον αντρα σου δεν ανταλλαονται με καμια καριερα.

Και εγ μαζι σου!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω το τσολι....

Πες χρυση μου την καριερα με τον εναν ή με τον αλλο τροπο μπορεις να κανεις

Σωστη οικογενεια ειναι πολυ δυσκολο.... και την πετυχαινεις με καθημερινο 24ωρο αγωνα.

Αμα εχεις τα κοτσια (για να μην πω τιποτα αλλο) καντο μωρη!

Αει στα κομματια ΦΟΥΝΤΩΣΑ ΠΑΛΙ!

Χα! Το τσολι, η τελευταια!

Ξερετε κοριτσια ποσες τετοιες με κοιτανε απο πανω μεχρι κατω απο οταν παντρευτηκα? Τι περιμενουν? Να δουν μηπως καταντησω καμια γυναικουλα?

Αλλα με βλεπουν πως μ'εχει ο αντρας μου και τους γυριζει το ματι!

Οι αχρηστες! Αει σιχτιρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω κοριτσια στην δουλεια μου στην τριχα πηγαινα κ εγκυος που ημουν κ μετα....για 3 μηνες μετα πηρα τον μπ@@@@@ γιατι με απελυσαν οχι γιατι δεν ημουν καλη αλλα γιατι τους ειπα οτι βαζω το παιδι μου πανω απο την δουλεια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita δεν ειπαμε οτι οποια επιλεγει την καριερα ειναι λαθος και οποια το γαμο σωστη.Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Αλλα η συγκεκριμενη προφανως απο κομπλεξ και ανασφαλεια για τον ιδιο της τον εαυτο ειπε το παρακατω κατηγορωντας ως κατωτερες οσες επιλεγουν την οικογενεια:

.."α εγω ειμαι της καριερας,για αλλα πραγματα.ο γαμος και αυτα ειναι ξεπερασμενα.αφου δεν σε ενδιαφερει να γινεις κατι ανωτερο καλα εκανες και παντρευτηκες".

Δηλαδη με ποιο δικαιωμα αυτη κατηγορησε τη φιλη μας οτι δεν ηθελε να κανει κατι ανωτερο?

Ισα ισα κατα τη γνωμη μου επελεξε να κανει το ανωτερο, να δημιουργησει και να φερει στον κοσμο ανθρωπινες ζωες, να τις μεγαλωσει και να τις παραδωσει στην κοινωνια.

Υπαρχει κατι ανωτερο απ'αυτο? Ποιο το νοημα ολων των αλλων αν δεν γεννιουνται και μεγαλωνουν νεοι ανθρωποι μεσα σε υγιεις οικογενειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω ντραπηκα γιατι ρε κοριτσια αυτο δεν θα τολμουσα να το ξεστομισω σε καμια γυναικα.και ποσο μαλλον σε καποια που δεν ξερω.Για μενα το οτι τελειωσα το πολυτεχνειο,βρηκα δουλεια σε εταιρεια και τωρα κανω μεταπτυχιακο ειναι το φουλ μου!δηλαδη ελεος!και ποιος ειπε οτι δεν συνδιαζονται???η μητερα μου ειναι γιατρος.πως τα εκανε ολα?κομπλεξ μωρε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To αν θα κανεις οικογενεια ή οχι ειναι θεμα επιλογης..το παιδι σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να καθοριζει την προσωπικοτητα σου.εξελισσεσαι ως ατομο μεν αλλα δεν ειναι "στοιχειο χαρακτηρος".ειναι επιλογη και πολυ σοβαρη μαλιστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop έγραψε:

ΚΑΛΑ!!! ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ!!!

ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ Κ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΤΗΣ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ΤΗΣ Κ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ!!!

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Κ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΕΡΙ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΥΛΙΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΜΠΛΕΞ ΤΟΥΣ!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΩΣΤΗ :blush:

ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΤΕΝΗ ΠΑΡΕΑ ΠΟΛΛΩΝ ΕΤΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 43 Κ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΡΙΕΡΑΣ)

ΣΥΜΦΩΝΩ...ΑΠΟΛΥΤΩΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...