Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ


Recommended Posts

Πολύ όμορφα το περιγράφεις trelokoritso! Ο μικρός άντρούλης σου!!! :-)

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!!! Και εγώ περιμένω το αγοράκι μου αρχές Απριλίου και είναι το πρώτο μου παιδάκι! Για να είμαι ειλικρινής θα ήθελα κοριτσάκι μονο και μόνο επειδή νομίζω ότι αυτό θα προτιμούσε ο άντρας μου! και ο μοναδικός λόγος είναι γιατί ο αντρούλης μου έχει ήδη έναν γιο από τον πρώτο του γάμο που τώρα είναι 19 χρονών! Φυσικά όταν μάθανε ότι περιμένω τον γιόκα μου, χάρηκαμε τόσο πολύ γιατί πάνω από όλα αυτό που έχει σημασία είναι το μωράκι μας να είναι γερό!! Απλά, είμαι σίγουρη χωρίς φυσικά να μου έχει πει κάτι τέτοιο ο άντρας μου, ότι θα ήθελε κορούλα! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι από μένα!

felicity,όταν μιλήσαμε για φιλία με την κόρη, δεν εννοούσαμε ότι δε θα υπάρχει φιλία με το γιο, απλώς σα γυναίκα προς γυναίκα μπορείς να πεις 2-3 πράγματα παραπάνω με την κόρη (γενικά μιλώντας πάντα, γιατί ο πλέον βασικός παράγοντας για να υπάρχει περισσότερη κατανόηση είναι ο χαρακτηρας του παιδιού όχι το φύλλο). Και βέβαια αν θα φτάσει μια μητέρα στο σημείο να θέλει να ξέρει τα πάντα για την προσωπική ζωή του παιδιού της... δεν πάνε καλά τα πράγματα. Το χειρότερο δε είναι ότι θεωρητικά όλες αν τις ρωτήσεις τα ίδια θα πουν! Εγώ να επέμβω στη ζωή του παιδιού μου; Η πράξη όμως άλλα μαρτυρά... Ξέρω γυναίκα που περίμενε το γιο της πρώτα να πάει σ' εκείνην επίσκεψη να της πει τα πάντα και να φάει και μετά ν' ανέβει στο σπίτι του. Κρατούσε δε και κλειδί του επάνω ορόφου όπου έμεναν τα παιδιά και έκανε ελέγχους π.χ άνοιγε τη ντουλάπα του ζευγαριού να δει αν η νύφη σιδέρωσε καλά τα πουκάμισα του κανακάρη της. Αν ρωτούσαν αυτη τη γυναίκα για τη σχέση δε με το γιο της την έβρισκε απόλυτα φυσιολογική ' καλέ, πότε επενέβην εγώ; μόνος του τη διάλεξε! '

Και πιθανόν και η κουνιάδα με την πεθερά σου το ίδιο θα πιστεύουν, ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό να ξέρει η μαμά την παραμικρή λεπτομέρεια για τη ζωή της κόρης της. Προσωπικά θα το θεωρήσω μεγάλη αποτυχία μου σα μητέρα αν το παιδί μου δεν έχει προσωπική ζωή και θέλει όλα να περνάνε από το κόσκινο της δικής μου κριτικής, καθώς βέβαια και αν θα δείξω την παραμικρή αδυναμία στο ένα ή το άλλο παιδί (αυτό θέλω να πιστεύω γιατί κατά τ άλλα κι εγώ στην πράξη θα δοκιμαστώ, στα λόγια όλα εύκολα είναι...)

trelokoritso εσύ όχι μόνο τα καταφέρνεις μια χαρά παρά το νεαρό της ηλικίας σου, αλλά τα κάνεις και με σειρά αγορι, κορίτσι, αγόρι ... κι αν κάνεις και τέταρτο θα σου βγει κορίτσι :ohmy: φτου σου κοπέλα μου, σκόρδα, πάρε ένα καρμάκι από μένα, έτσι να μη σε ματιάσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Περήφανες Μανούλες Αγοριών!!!!!!!

Είμαι και εγώ μια απο αυτές και περιμένω και τον δεύτερο γιο!!!!!!!

Καλώς να δεχτούμε τα παιδάκια μας...πάνω απο όλα...γερά και υγιεί!!!!!!

Εμένα κορίτσιά δεν με πειράζει καθόλου τί θα κάνω.....στην πρώτη εγκυμοσύνη ειχα την αγωνία...το πρώτο ηταν βλέπετα!!!!τώρα δεν με νιάζει καθόλου...αρκει να είναι εντάξει....

Βέβαια όπως λέέι και η βιβή.....με έχουν πρήξει όλοι να με ρωτάνε για το τί φύλο είναι...και εγω, επειδή με έχουν εκνειρίσει απο τον 2ο κιόλας μήνα.....δεν τους έχω πεί ακόμα...αν και ξέρω.....ΈΛΕΟΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λειπει ο μαρτης απ τη σαρακοστη? :)

να μαι κ γω με δυο γιους!!Ο ενας αρχιζει κ γινεται τωρα αντρακι μιας και ειναι 14,5 χρονων κι ο αλλος μολις τριων μηνων!

Η αληθεια ειναι οτι θα προτιμουσα ενα κοριτσακι πριν μαθω το φυλο του δευτερου..αλλα πανω απ ολα προσευχομουν για ενα γερο μωρακι!

απ την εμπερια μου...

Τα αγορακια αν κρινω απ το γιο μου κ τους φιλους του ειναι πιο αγαθα..χαζα να πω?τα συνομηλικα τους κοριτσια τους αγοραζουν κ τους πουλανε στο λεπτο!!

Δυστυχως απεχθανεται να ερχεται για ψωνια μαζι μου,δεν θελει να πολυ εμφανιζομαι αν κ οι φιλοι του με λατρευουν..

Η ακαταστασια ειναι η κολλητη μας φιλη,οχι οτι εγω στην ηλικια του ημουν καλυτερη!!

απο ενεργεια δε...ανεξαντλητη.........

εγω ηθελα να κανουμε χριστουγεννιατικα κουλουρακια κ εκανα ονειρα..Κατι καναμε μεχρι τα 6...μετα τα εκανα μονη μου!!οπως κ στολιζα μονη μου το χρ δεντρο..Αυτος εβαζε μια μπαλα,τα εκανε ολα ανω κατω κ εφευγε!! :ohmy:

Επισης αγκαλιαστε τα,φιληστε τα οσο μπορειτε!!!Εκτος μερικων εξαιρεσεων που θελουν χαδια,τα υπολοιπα ειναι ...ασε με ρε μαμα!!!!

απο ζαβολιες...αχχ εχω να λεω :woohoo:

Κοριτσια μου γερα ναναι ολου του κοσμου τα παιδακια!!

Ας γινουν μανουλες οσες το επιθυμουν..κ το φυλο ουτε που μας ενδιαφερει μολις τα κρατησουμε αγκαλιτσα.......τι αγορι ,τι κοριτσι?γερα παιδια να σε φωναζουν μαμαααααααα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Της κάναμε το μάτι 3 φορές και με το που συνήλθε (ω ναι! από το μάτι ήταν!!) έσπασε ένα κηροπήγιο (όχι Μαρίνα αυτά που μου έκανες εσύ δώρο.. don't worry :P ). Υποσχέθηκα στον ευατό μου να μην ξαναπαραπονεθώ. Όταν είναι ζωηρή και σίφουνας δεν ανησυχούμε για την υγεία της, όταν ησυχάζει, ανησυχούμε! Γι'αυτό λένε ότι η ζωηράδα είναι δείγμα υγείας μάλλον..

Χαχαχαχαχα.... Ιφιγενεια ευτυχως γιατι για καποια στιγμη αγχωθηκα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivianka μου να'σαι καλα!! ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!! το ιδιο ευχομαι και σε σενα!να πανε ολα καλα στη ζωη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...