Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ


Recommended Posts

ΑΛΟ ΑΝΤΡΙΑΝΝΑ!!!ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΟΥΚΛΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΑ!!!! :laugh: ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ (ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛ. ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥΣ)!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΟΥΝ :woohoo: ....ΧΙ,ΧΙ,ΧΙ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΛΟ!!!ΤΑ ΜΩΡΟΑΓΟΡΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΑ!!!ΧΙ,ΧΙ,ΧΙ!!ΚΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΥΧΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΙ,ΧΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΕΣ B) !!!ΕΙΧΕ ΠΛΑΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΕΣΤ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ :woohoo: ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΝ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι?? Στο στομα τα φιλατε? Εγω τον εχω ταραξει και καμια φορα μου βγαζει και τη γλωσσιτσα και ακουμπαω και γω τη δικη μου και ξεκαρδιζεται. Τωρα το πρωι πρωτα παει στον μπαμπα του :angry: και τον φιλαει στο στομα και μετα ερχεται και σε μενα (κοιμομαστε ολοι μαζι οπως καταλαβατε :blush: ). Δεν μπορω να αντισταθω ρε κοριτσια τον εχω ταραξει στο φιλι παντου.
ΚΙ ΕΓΩ ΖΗΛΕΨΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΡΙΞΑ ΕΝΑ ΣΒΟΥΡΙΧΤΟ ΦΙΛΊ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ! ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ίδια ακριβώς ένιωθα όταν έμαθα ότι ήταν αγόρι!!! Ήθελα κοριτσακι για να παιζουμε και να τα λέμε!!!!

Όταν είδα τον γιο μου τα ξέχασα όλα............

Δεν τον αλλάζω με χίλια κοριτσια, είναι τρελός ο ερωτας για τον γιο! Ένας μικρος άντρας σε χρειάζεται ,σου γελάει ,σε ακούει, σε αγκαλιάζει! Τι αλλο θες???????

Εγώ τίποτα!!!! Αυτό θα πει χημεία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoula3 έγραψε:

γεια σου frosi!! :cheer: με λενε αντριανα!εγω εχω 2 αγορια κ ενα κοριτσι!!μπορω να πω οτι τ'αγορια ειναι πιο ησυχα κ ηταν δηλαδη απ'την ωρα της γεννησης,αλλα το κοριτσι κανει πιο πολλαααααααα ναζακια κ μας παιρνει το μυαλο!!τ'αγορακια ομως συνηθως εχουν αδυναμια στον μαμα κ θα το χαιρεσαι πολυ αυτο!!με το καλο το νινακι σου!!!!! ;)

ΑΛΟ ΑΝΤΡΙΑΝΝΑ!!!ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΟΥΚΛΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΑ!!!! ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ (ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛ. ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥΣ)!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΟΥΝ ....ΧΙ,ΧΙ,ΧΙ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria1982 έγραψε:

KAI EGW AGORI EXW....KAI PHT 20-4 TO IDIO AKRIBWS NIWTHW K EGW DEN XERW PWS THA TA KATAFERW ME TON MIKRO....PANTA TA KORITSIA MOY FENOTOYSAN PIO EYKOLA.....ALLA ANYPOMONO NA ERTHEI O APRILIOS GIA NA EXW 2 ANTRAKIA STHN AGGALIA MOY TON GIO MOY K TON ANTRA MOY....

ΑΛΟ!!!ΤΑ ΜΩΡΟΑΓΟΡΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΑ!!!ΧΙ,ΧΙ,ΧΙ!!ΚΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΥΧΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivianka έγραψε:

frosi και maria κι εγώ μία από τα ίδια! Κι εγώ προτιμούσα λίγο περισσότερο το κοριτσάκι, ακριβώς γιατί ανέκαθεν μου φαινόταν ότι θα το καταλαβαίνω καλύτερα! Πίστευα μάλιστα μέχρι τον τελευταίο υπέρηχο, πριν την αμνιοπαρακέντηση, ότι έχω κοριτσάκι, γιατί ο γιος μας, μας κρυβόταν!

Εννοείται πως θα είναι μια πρωτόγνωρη εμπειρία για μένα, η γέννηση του γιου μου και περιμένω πως και πως να τον σφίξω στην αγκαλιά μου, αλλά ο άντρας μου που έχει ξετρελλαθεί, κάνει από τώρα σχέδια να παίζει μαζί του ποδόσφαιρο και να πηγαίνουν στο γήπεδο... και εγώ αναρωτιέμαι: και πού θα την αφήνουν μόνη τη μανούλα;

ΧΙ,ΧΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΕΣ !!!ΕΙΧΕ ΠΛΑΚΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΕΣΤ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΝ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy.. Φιλενάδα μου.. ψιτ.. άσε τον Μάικ να λέει.. Ξέρεις εσύ! Ο Μιχαλάκης είναι δικός μας, ολόιδιος η μαμά του! :P Πήρες το αίμα μου πίσω φιλενάδα!

Αστέρι είναι ρε παιδί μου, σε κάθε φωτο που τον βλέπω πιο μεγάλος, πιο αντράκι, πιο γλύκας! Δώσε του ένα σβουρηχτό φιλί στο στόμα! ;)

vivianka το καλοκαίρι που ήρθαν τα παιδιά Κατερίνη έγινε το νταραβέρι. Στο τραπέζι της βάφτισης της κόρης της katrina δεν πήρανε τα μάτια τους το ένα από το άλλο. Το Μαράκι μου σαν γυναίκα του χάιδευε το πόδι και ο Μιχαλάκης γελούσε! χεχε.. Ωραία που περάσαμε!

papaki70 από φιλιά στο στόμα άλλο τίποτα. Από 2 μηνών σκαστά, μετά άρχισε να μου βγάζει και γλώσσα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liontarina έγραψε:

ΧΑΧΑΧΑ! ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ!

ΚΙ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΤΣΑΧΠΙΝΙΚΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ....

ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ ΤΡΥΦΕΡΟΥΛΗΣ Κ ΛΙΩΝΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ.....ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΡΑΔΑΣ....ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΖΩΗΡΑ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ Κ ΤΗΝ ΑΝΗΨΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΟ ΔΙΑΟΛΑΚΙ....ΟΔΟΣΤΡΩΤΗΡΑΣ!

ΚΑΝΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΑΚΟ ΜΟΥ! ΧΑΧΑΧΑΧ!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ! ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ!

Οδοστρωτήρας!!! Χαχαχα.. Μόνο έτσι δεν έχω πει το Μαράκι ακόμα!

Να σου πω και το άλλο Κατερίνα? Δεν παραπονιέμαι πλέον για τη ζωηράδα της.. Ένα πρωί, για κανα δυο ώρες περίπου μας λαχτάρησε. Το παιδί δεν μπορούσε να ξυπνήσει, δεν στήριζε το κορμάκι της, δεν αντιδρούσε σε ερεθίσματα, δεν πετάχτηκε να χορέψει τον Υφαντή όταν της το έβαλα στο κινητό, με είδε και δεν φώναξε μαμά όπως κάνει πάντα, δεν κατέβαινε από την αγκαλιά της γιαγιάς της.. Γενικά ήταν σαν ένα άψυχο σώμα.. Της κάναμε το μάτι 3 φορές και με το που συνήλθε (ω ναι! από το μάτι ήταν!!) έσπασε ένα κηροπήγιο (όχι Μαρίνα αυτά που μου έκανες εσύ δώρο.. don't worry :P ). Υποσχέθηκα στον ευατό μου να μην ξαναπαραπονεθώ. Όταν είναι ζωηρή και σίφουνας δεν ανησυχούμε για την υγεία της, όταν ησυχάζει, ανησυχούμε! Γι'αυτό λένε ότι η ζωηράδα είναι δείγμα υγείας μάλλον..

Ελενίτσα μου στο έγραψα και στο fb.. Πότε σε γνώρισα εδώ μέσα, περίπου 6 εβδ έγκυος, πότε γεννάς!! Απίστευτο το πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός! :blink:

Καλή λευτεριά κορίτσι μου! Με το καλό ο γιόκας σου! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα μια αγορομανούλα που ήθελε κοριτσάκι!! Τι πρωτότυπο ε;; Όλοι μου έλεγαν ότι είναι μπέμπης και τσαντιζόμουν! Ήθελα την κόρη βλέπεις! Όταν μας το επιβεβαίωσαν κιόλας.. έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου!! Βέβαια προσπάθησα να το ξεπεράσω!! :laugh: Τα σκέφτομαι τώρα και γελάω!! Κάθε φορά που πηγαίναμε για υπέρηχο είχα την ελπίδα ότι θα μας πουν.. ουπς!! Κοριτσάκι έχετε! Κάναμε λάθος!! Αλλά που!! Ακόμα και την ώρα της γέννας το πρώτο πράγμα που κοίταξα όταν βγήκε από κάτω ήταν το τσουτσούνι να το επιβεβαιώσω!! Εννοείτε πως δεν τον αλλάζω με 10 κόρες!!! Έχω τρελαθει, έχω πάθει ψύχωση, έρωτα, καψούρα, εξάρτηση!! Με κοιτάει μέσα στα μάτια και λιώνω! Και ξέρεις μια σταλιά είναι και είναι καρφωμένο επάνω μου!! Όλο με κοιτάει και ... νομίζω ότι με λατρεύει!! :P Βέβαια το 2ο θέλω να είναι κοριτσάκι γιατί έχω ένα άχτι με τα ροζ... αλλά αν πάλι δεν μου βγει θηλυκό.. γερό ας είναι!! Γι'αυτό έχω και την βαφτηστήρα μου... :laugh: Θα παίρνω σ'αυτήν όλα τα ροζ να βγάλω το άχτι μου!!!! :) Και να σας βάλω κι εγώ μια φώτο να τον καμαρώσετε τον τζουτζούκο μου... είναι και πρόσφατη.. την έβαλα και στην φώτο προφίλ!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις προάλλες πήγα σε μια φίλη και έτσι όως με κοίταγε το λουκουμάκι μου άρχισα να του λέω: Αγάπη μου, φως μου, ζωή μου, ανάσα μου, μυρωδιά μου, λατρεία μου... κ.ο.κ. και απαντά η φίλη μου η οποία έχει ένα αγοράκι 9μιση μηνών κι είναι έγκυος στο 2ο.. : Σιγά μωρή.. άλλος κανείς δεν έκανε μόνο η Μαριώ τον Γιάννη!!! :D :D :D :D :D :D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγορομανουλες

οπως βλεπετε ειμαι κι εγω μαμα 2 αγοραρων

διδυμα αγορινια

οταν ελεγα στην αρχη οτι εχω διδυμα ολοι μου ελεγαν αντε μακαρι να ειναι ενα κι ενα

και τους απαντουσα οτι με καταρράζονται με αυτα τα λογια

εγω αγορια θελω τους ελεγα και με ελεγαν τρελλη

τα λατρευω τα μικρα τσουτσουνακια :P

δεν τα θελω τα κοτσιδια

μικρα αντρακια που να τρεχουν θελω

κι αν κανω κι αλλο

αγορι παλι θελω να ειναι

σας φιλω γλυκα ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker.. χεχε.. έτσι ακριβώς έλεγα κι εγώ!

Εντάξει... Ότι έχεις αγαπάς και λατρεύεις! Ήθελα και θέλω γιο, αλλά το Μαράκι μου που είναι κορίτσαρος μου έχει πάρει τα μυαλά. Και σκέφτομαι τώρα... Μωρέ τι χαζή που ήθελα γιο! Αν ήταν γιος, δε θα ήταν το Μαράκι. Χαζή σκέψη! Οπότε λέω.. Αχ τι καλά που έχω κόρη (γιατί δε θα'ναι τυχαίες όλες οι ρήσεις περί καλομάνων) αλλά το δεύτερο όταν έρθει ας είναι γερό αγοράκι! ;)

dallia ο λουλούνος απλά ... ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!! Μωρέ είναι κούκλος!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivianka έγραψε:

[

katrina μου τί εννοείς 'για αγόρι θέλει άστατη διατροφή με ενημέρωσαν και πολύ κρέας!!!

Άρα μάλλον εγώ κορίτσι πάλι...'

Έτσι λέγεται...

Λιπαρά και κρέας...

Και επειδή εγώ ολίγον απεχθάνομαι το κρέας και επειδή είμαι σε μόνιμη δίαιτα... :blush:

Εντάξει μην το δένεις και σκοινί-κορδόνι... :lol:;)

:kiss::kiss::kiss:

ΥΣ.λέγεται και άλλο με τη συχνότητα των επαφών... :woohoo:

Θέλεις άποψη;;; :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, μάλιστα Ιφιγένεια... Δηλαδή εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος... Αχ κορίτσια, εσείς έχετε γνωριστεί μεταξύ σας και περνάτε πολύ ωραία βλέπω!!!

Dallia μου, τί γλυκό που είναι το λουλούνι σου και τί ματάρες που έχει! Σου έρχεται να το ζουπήξεις :blush:

katrina μου, μια και άνοιξες το... επίπονο θέμα. Εγώ είμαι επίσης σε δίαιτα, δηλαδή αποφεύγω το κρέας και τα λιπαρά γιατί είχα παχύνει λίγο και ήθελα να τα χάσω (τώρα με βλέπω να τα παίρνω πάλι). Όσο για τη συχνότητα των επαφών, εμείς... κάθε μέρα λόγω διακοπών και επειδή ο άντρας μου θα έφευγε για Γερμανία και θέλαμε να ευχαριστηθούμε ο ένας την παρέα του άλλου. Και όμως, μας προεκυψε γιος!

marker, ακούγεσαι τόσο ευτυχισμένη που μόνο ένα έχω να σου πω "να χαίρεσαι τους άντρες σου"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας! Κ εγω κορίτσι ήθελα όχι τιποτε άλλο αλλά δεν ήξερα από αγόρια και ήθελα φορεματάκια και κορδελάκια. Βέβαια ο Χρηστάρας μου μου έχει πάρει τα μυαλά. Είναι το αυτοκολλητάκι μου! Κι όσο για ντύσιμο δεν το συζητώ! έχει τελικά φοβερά αγορίστικα ρουχάκια, φοράμε και κάτι φόρμες πολύ σουπερ γιατί είμαστε και πολυ αθλητικοί τύποι (άσχετα που τα έχουμε τα κιλάκια μας!) χθές του πήραμε μοντγκόμερι, πολύ γέλιο! Και νάζι έχουμε και νεύρα και χαμόγελα! Ρε κορίτσια πως είναι η φυση τους έτσι από μικρά να ξεχωρίζουν αγορια-κορίτσια, τα συγκρίνουμε με τη φίλη μου που έχει κοριτσάκι, θα ρευτεί σιγά θα αεριστεί σιγά, λεπτεπίλεπτη κοπέλα κι ο δικός μας ρεύεται κι αερίζεται σαν 30άρης και κοπανάει τα χέρια του δεξια και αριστερά και τα σαρώνει όλα με τη μια!φοβερο!

Χρηστάκη μου σε λατρεύω και συγνώμη που σε ήθελα κορίτσι, δεν σε αλλάζω με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivianka έγραψε:

katrina μου, μια και άνοιξες το... επίπονο θέμα. Εγώ είμαι επίσης σε δίαιτα, δηλαδή αποφεύγω το κρέας και τα λιπαρά γιατί είχα παχύνει λίγο και ήθελα να τα χάσω (τώρα με βλέπω να τα παίρνω πάλι). Όσο για τη συχνότητα των επαφών, εμείς... κάθε μέρα λόγω διακοπών και επειδή ο άντρας μου θα έφευγε για Γερμανία και θέλαμε να ευχαριστηθούμε ο ένας την παρέα του άλλου. Και όμως, μας προεκυψε γιος!

Αγορομάνα εσύ;;; :)

Το θέμα κιλών... :woohoo:

Δεν με ενδιέφερε ποτέ το θέμα ''ευγονική'', δηλαδή έμεινα έγκυος, μόνο υγιέστατο μωρό επιθυμούσα!!! :cheer:

Κοριτσάκι ήθελα όπως ανέφερα αλλά και με αγοράκι θα ήμουν εξίσου ευτυχισμένη!!! :cheer:

Και μελλοντικά ίδια στάση...περιπαίγνιο ήταν... ;)

Δεν μελετώ τις γεννήσεις αγοριών-κοριτσιών...

Διάφορα που κατά καιρούς έχω διαβάσει...

Επαφές συχνές λένε για αγόρι και επαναλαμβάνω λένε...

υποστηρίζουν επιστημονικά, όπως και πρωϊνό με δημητριακά...

Όλα αυτά στο ''λένε και υποστηρίζουν''... ;)

Θεοί δεν είμαστε...! ;)

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου! :cheer::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα των κιλών katrina πονάει πάρα πολύ... Τώρα είμαι και σε δίαιτα λόγω διαβήτη, εκτός από την ινσουλίνη που παίρνω καθημερινά. Παχαίνω και πάω, αλλά με μέτρο... Δε ξέρω τί θα γίνει στο τέλος....

Η εγκυμοσύνη μου ήταν εντελώς απρόβλεπτη και ξαφνική και για μένα και για τον άντρα μου. Ευτυχώς, με εξαίρεση το διαβήτη ως τώρα όλα πήγαν καλά, δόξα τω Θεώ! Τώρα για το φύλο, ομολογώ ότι πάντα ήθελα ισορροπία (μικρή έλεγα θέλω 20 γιους και 20 κόρες) :woohoo: και επειδή λένε τις καλομάνας το παιδί κ.λ.π ήθελα το πρώτο μου παιδί να είναι κορίτσι. Κατ' αρχήν λέω μακάρι να με αξιωσει ο Θεός να γεννήσω το παιδί μου χωρίς πρόβλημα και να κάνω και δεύτερο παιδί αφού είμαι ήδη 39 ετών και οι πιθανότητες ελαχιστοποιούνται (σήμερα πήρα τα πρώτα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης την οποία έπρεπε να κάνω λόγω ηλικίας). Αν βέβαια κάνω 1+1 όπως πάντα ευχόμουν, ακόμη καλύτερα!!!

Προς το παρόν σκέπτομαι τους μήνες που έπονται και όπως είπα μακάρι να με αξιωσει ο Θεός να γεννήσω το παιδί μου χωρίς πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

popaki έχω έναν ανηψιό που είναι οδοστρωτήρας! Είναι 2,5 χρονών και όντως μερικές φορές συμπεριφέρεται σαν 30άρης όπως ο Χρηστάκης σου...

Του είχα πάρει ένα μπουφανάκι και του είπα να το φορέσει να δούμε αν του πάει κι επειδή επέμεινα λίγο μου είπε 'δε μας παρατάς ρε θεία'!!!

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου και να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου έγραψα και στο άλλο θέμα...Φαίνεσαι ενδιαφέρουσα προσωπικότητα...!

Και εγώ ήμουν με μετρήσεις συχνές σακχάρου και ειδική δίαιτα, παρατρίχα δε νόσησα, ωστόσο τελικώς αναγκαίως γέννησα με καισαρική 37+1!

Έχω ιστορικό θυρεοειδούς, το σάκχαρό μου επανήλθε αλλά πρέπει να αποβάλλω τα περιττά κιλά που δυστυχώς είναι πολλά!!!

Σιγά-σιγά όμως...Μέχρι το Πάσχα...Υπομονή γαϊδουρινή!!!

Θεωρώ πράγματι προκλητικό να μην ευχόμαστε παιδί υγιές και ν'ασχολούμαστε με το φύλο!

Στον β'υπέρηχο, γιατί τότε ενημερώθηκα, αμέσως άρχισε από τα κάτω άκρα, του απαντώ, προχώρα για τον έλεγχο και άφησε κατά μέρος το φύλο...!!!

Ειλικρινά ποτέ δεν θέλω να σκέφτομαι έτσι...είναι μέγιστη αχαριστία...!

όταν με το καλό θα αποφασίσουμε για 2ο παιδάκι, εύχομαι καταρχάς να δύναμαι και φυσικά να είναι υγιές!!!

Έχω a priori αποφασίσει το φύλο να το γνωρίζω μόνο εγώ και ο σύζυγος!(άντε και η μαμά μου που γίνεται θυσία για εμάς!)...

Όλα θα πάνε πολύ καλά με υπομονή και προσοχή!!! :cheer:

Μην αγχώνεσαι προπάντων, να κοιμάσαι και να χαλαρώνεις...! :)

Θα τα λέμε ελπίζω...! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ katrina μου, μετράω το σάκχαρο μου με το μηχανάκι πέντε φορές τη μέρα, ακολουθώ τη δίαιτα μου και προσεύχομαι...

Έχεις πολύ δίκιο σε αυτό που λες ότι οι τρίτοι ασχολούνται με το φύλο πιο πολύ από μας τους γονείς. Εγώ σήμερα περίμενα τ' αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης, να δω αν όλα πάνε καλά και με παίρνανε τηλέφωνο να με ρωτήσουν κατευθείαν αν επιβεβαιώθηκε πως είναι αγοράκι... :dry: Εγώ τους απαντούσα, "κατ' αρχήν επιβεβαιώθηκε πως είμαστε γεροί"! Τί να τους κάνεις καλή μου, ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του.

Εννοείται ότι θα χαρώ κι εγώ πολύ να τα λέμε! Φιλάκια πάρα πολλά και να χαίρεσαι την οικογένεια σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια με τα γλυκά σας αγοράκια!!!

Λοιπόν κι εγώ πάντα έλεγα πως θέλω κοριτσάκια μιας κι εγώ είμαι μοναχοπαίδι και δεν έχω ιδέα από αγοράκια!!!Όμως,όσο περνούσε ο καιρός δεν με ενδιέφερε το φύλο...Σε μια εβομάδα μπαίνω στον 5ο και ο γίοκας μου είναι γεγονός!!!Μόνο και μόνο που βλέπεις ένα μωράκι να μεγαλώνει μέσα σου με τα χεράκια του , τα πο ποδαράκια του , το προσωπάκι του , την κοιλιτσα του κ πάει λέγοντας...μπορείς να μην το λατρέψεις ; Έιμαι ξετρελλαμένη και γυρίζω και λέω στον άντρα μου , δε με νοίαζει όλο αγόρια να κάνω κι εκεινός λέει εεεε , θέλω και μια κόρη. Έιμαι σίγουρη πως θα ζηλεύει ( με την καλή έννοια ) το μικρό μας αντράκι...Άλλα παιδία η διαπαιδαγώγηση δεν πρέπει να διαφέρει ανάλογα με το φύλο , δηλάδη τι εννοώ , ότι θέλω να μάθω στα παιδία μου να είναι υπέυθυνα κ όχι μόνο στα κορίτσια όπως κάνουν πολλές γυναίκες αλλά θελώ να αφήνω και την κόρη μου ( μακάρι να μαξίώσει ο θεός να κάνω κι από τα 2 )να έχει τα μυστικά της και την προσωπική της ζωή...Κι εγώ με τη μαμά μου είμαστε πολύ δεμένες κι ο αντράς μου με τη δική του αλλά μεχρι ενός σημείου...Η κουνιάδα μου ας πουμε τα συζητάει όλα με τη μαμά της , εμένα σόρρυ κορίτσια αλλά αυτό δε μου αρέσει όταν κάνεις τη δική σου ζωή...Άσχετο αλλά επειδή είπατε ότι με την κόρη σας θα είστε φιλενάδες κι αυτό είναι λίγο σχετικό για μένα.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα!!!!!!!! εγω ειμαι μανουλα ενος αγοριου που σε ενα μηνα θα κλεισει τα 3 και ενος κοριτσιου 9 μηνων! επισης ειμαι στον 5ο μηνα και παω για το τριτο!! αγορακι και αυτο κατα 90%.

μπορει και μονο στην ιδεα οτι θα γεννησεις αγορακι να σου φαινεται λιγο παραξενο και πιο δυσκολο αλλα πιστευω οτι τα αγορακια (τουλαχιστον ο δικος μου) ειναι πιο ησυχα απο τα κοριτσακια!εμενα στο σπιτι αν τα δεις και τα 2 θα δεις οτι η μικρη μου κανει πιο πολλες χαζομαρες απο το αγορακι μου!!

και εγω ηθελα το πρωτο μου να ειναι κοριτσακι αλλα τελικα μας βγηκε αγορακι!!! ;) εφτασε ομως η στιγμη που αλλαξα γνωμη!ο Γιωργακης μου ειναι η αδυναμια μου! ο μικρος αντρουλης μου!!!δεν τον αλλαζω με τιποτα!!!!

:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...