Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ??????????????


μασρορακι

Recommended Posts

Ειχα μια παρομοια ιστορια με μια γνωστη μου η οπια παντρευτηκε στα 18 και παρατησε τα παντα για να παει μαζι με τον αντρα της στην Αμερικη. Οταν μετα απο 5 χρονια με θυμηθηκε ξαφνικα καταλαβα οτι κατι ετρεχε. Τοτε βεβαια εγωεκανα την παπια. Την εβλεπα που πετουσε στα συνεφα και ζουσε κατι που δεν το ειχε ξαναζησει- ηταν πραγματι αλλος ανθρωπος.

Δε μιλησα σε κανενα και για τιποτα, ουτε στην ιδια, μονη της ανοιχτικε καπια στιγμη οταν καταλαβε οτι μπορουσε να επιστευτει. Το αποτελεσμα της ιστοριας ομως δεν ηταν ενα διαζυγιο. Αντιθετα τα ξαναβρηκε με τον αντρα της γιστι επαναπροσδιορησε τη ζωη και τα θελλω της. Αστηνα να ζησει λογο...ποτε δεν ξερεις τα αποθημενα του καθενος, ουτε την πραγματικη σχεση που εχει με τον αντα της. Μπορει να χωρισουν, μπορει και να ξαναγινουν το ιδιο η περισσοτερο ευτυχυσμενοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα σε συμβουλευα να μην ασχοληθεις καθολου γιατι μπορει να βρεθεις μπλεγμενη απο το πουθενα.Μπορει πχ οταν το μαθει ο αντρας της, γιατι θα το μαθει καποια στιγμη, να του πει οτι το ηξερες, και μετα να ερθει να σου ζητησει το λογο.

sorry που στο λεω ετσι αλλα το εχω δει αυτο το σεναριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ Η ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΚΟΠΟ ΜΑΧΑΙΡΙ

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΒΓΩ ΕΚΤΕΘΗΜΕΝΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ

Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ

ΤΗΣ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΗΞΕΡΑ Κ ΤΗΝ ΚΑΛΥΠΤΑ

ΟΥΤΕ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ Κ ΗΘΙΚΟ ΓΙΑΤΙ

ΤΟ ΣΩΣΤΟ Κ ΗΘΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

ΛΕΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΘΕΑΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΠΩΣ Κ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ ΣΤΟ ΚΑΤΩ

ΚΑΤΩ ΔΙΚΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ Κ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΡΙΖΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ τιποτα δεν θα κανεις. Αν θελουν να το διαλυσουν ας το διαλυσουν, αν θελουν να μιλησουν ας μιλησουν. Μεγαλοι ανθρωποι ειναι. Κρατα αποστασεις απο το θεμα γιατι αν ξεσπασει η μπορα να μη σε παρει και σενα το ποταμι. Το ζευγαρι τα λυνει καλυτερα τα προβληματα του μονο του. Οταν μπαινουν στη μεση τριτοι εστω και για καλο περιπλεκονται τα πραματα. Απλα στη φιλη σου αν σου πει τιποτα για παραλληλη σχεση πες καλυτερα οτι δε θες να ξερεις για να μη χρειαστει να παρεις θεση. Ασε που στο τελος μπορει να βρεις και τον μπελα σου που ηξερες και σωπασες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Papaki70 συμφωνω μαζι σου γιατι αν το μαθει ο αντρας της μπορει να ξεσπασει πανω στην κουμπαρα.Μασρορακι ισως ειναι καλυτερα να της πεις οτι δεν θελεις να ξερεις παραιτερω λεπτομερειες γιατι δεν το εγκρινεις και δεν θεσ να μπλεχτεις σε καταστασεις που δεν υποστηριζεις.

Βεβαια ειναι πολυ πιθανο να τσαντιστει μαζι σου και να σε κατηγορισει οτι δεν εισαι καλη φιλη αφου δεν την υποστηριζεις.

Δεν ξερω τι θα κανα εγω στη θεση σου... το σιγουρο ειναι οτι θα της εδινα να καταλαβει οτι δεν εγκρινω με τιποτα τις επιλογες της και οτι δεν θα της αφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ Η ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ

ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΧΑΛΑΡΟΣΩ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ

ΠΟΥ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΕΣ Κ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ

ΤΟΥΣ Κ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΝΟΥΝ ΖΕΥΓΑΡΙ Η ΑΝ ΧΩΡΙΣΟΥΝ

ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΛΥΠΗΘΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝ Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΛΥΠΗΘΩ ΓΙΑ

ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω μασρορακι. Εννοειται και ειναι κριμα για τα παιδακια αλλα οσο σκληρο κι αν ακουγεται ο καθενας παιρνει την ευθυνη για το αν θα φτιαξει η θα καταστρεψει μια οικογενεια. Αν χωρισουν εσυ σαν νονα να εισαι κοντα στο παιδακι. Δεν νομιζω ομως να συμβει κατι τετοιο γιατι ετσι θα ρισκαρει πολλα. Δε μπορει να μην σκεφτεται καθολου τα παιδια της. Τι σκατα μανα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΤΗΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ

Κ ΕΙΜΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΩ

ΑΓΑΠΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ

ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παραλιγο να μου διαλυσει το γαμο και επηρεασε σε μμεγαλο βαθμο την κατατσταση της υγειας μου επισης κλονιστηκε η σχεση μου μτα οικεια ατομα μου και όλα αυτα επειδη ειχε αρρωστημενο μυαλο και εκρινε με βαση τα δικα της κριτηρια .

Εγω με τον αντρα μου εχουμε μια πολλη καλη σχεση δνε ζηλευω δεν ζηλευει αν μου πει να βγειμε τη κολλητη του την οποια ξερεις απο τα 16 του η εγμαρσορακι επειδη με μια τετοια ιστορια η κουμπαρα μου με ειχε παντρεψει ω με τον κολλητο μου ο οποιος τωρα ειναι νονος του γιου μου δνε εχουμε προβλημα .Ομως καποιοι ανθρωποι γινονται ξαφνικα ειδικοι σε θεματα γαμου , σχεσεων .

Δεν εχει καμια δουλεια αν επεμβεις σε αυτα που κανει η φιλη σου απο τη στιγμη που εκεινη δεν ηρθε να σου ζητησει βοηθεια αλωστε εσυ ησουν αυτη που ξαφνικα την εκοψες αναφερες οτι οταν σου πρωτοειπε για αυτον εσυ την φρεναρες αρα τωρα με τη θαρρος θα ερθει αν σου μιλησει ; ξερεις εσυ η ο αντρα ςσου αν η κοπελα εχει προβληματα ; πως περναει οταν ειναι μονη της ; λες οτι αραιωνεις γιατι ; εισια τοσο βεβαιη οτι εχει σχεση ; και αντε και εχει !κρινετε η φιλια σας απο αυτο ; Εσενα κερατωνει; και τι ειναι ο αντρας της ανηλικος ; και τι κανεις καθεσε και κουβεντιαζειε με τον αντρα σου το τη κανει ; σας πεφτει λογος;

Αν ερθει ακι σου ζητησει αν τη καλυψεις πες της ΟΧΙ αλλα αλλο το τη κανει στο κρεβατι της και αλλο πια ειναι η δικη σας σχεση .

Εμενα η κουμπαρα μου κερατωνε τον τοτε αρραβωνιαστικο της ο οποιος ηταν κολλητος του αντρα μου απο τα 15 κσι οταν χωρισαν εμεις δνε ανφεραμε οτι μας εφερε το νεο και αυτοι παρεξηγεισε εμενα και αρχησε και ελεγε στα πεθερικα μου στην αδερφη μου στην κουνιαδα μου οτι εχω αλλη σχεση οτι ο αντρα μου με παραμελουσε και αλλα τοσα αναληθη πραγματα με εκανε να μην μιαλω με την αδερφη μου ταραξε τη οικογενειακη μου γαληνη καιμαλιστα σε μια φιλη μου ιχε το θρασσος να πει οτι αφου εχει σχεση γιατι δεν το παραδεχετε αν τη ΄καλυψουμε!αν ειναι δυνατο απο τη μια μιλαγε για ηθικη ακαι απο την αλλη ....

Προσεχε κοπελα μου μην ανακατευεσε ανερθει να σου μιλησει η ιδια καλως πες της οτι δνε εγκρινεις το να εχει σχεση αν οντως εχει αλαλ δεν προκετε ουτε να τη δωσεις αλλα ουτε να τη καλυψεις αλλωστε δεν κρινετε για το τη κανει στον ευατο της αλλα στη φιλικησ ας σχεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΙΑ ΔΕΝ ΚΡΙΝΩ ΚΑΝΕΝΑΝ Κ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ

Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΕΓΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ

ΟΤΙ Κ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ Κ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΩ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ Κ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ

Κ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΣΑΣ ΑΓΡΑΨΑ ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΝΟ Κ

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ Κ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ

ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΒΑΡΕΝΟΥΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μασροράκι δύσκολη περίπτωση πραγματικά!έτυχε σε μία φίλη μου,συγκεκριμένα έπιασα τον αρραβωνιαστικό της στα πράσα με άλλη κοπέλα ενω πριν λίγα λεπτά είχε αφήσει την φίλη μου σπίτι της και την είχε καληνυχτίσει!δεν ήξερα και εγώ τι να κάνω και παρόλους τους ενδιασμούς του συντρόφου μου της μίλησα και της τα είπα όλα!αποτέλεσμα;το είπε στον αρραβωνιαστικό της και αυτός φυσικά με έβγαλε τρελή και αυτή τον πίστεψε και απο πάνω!έτσι πάγωσαν οι σχέσεις μας για δυο χρόνια(είχαμε κόψει κάθε επαφή)ώσπου απο το πολύ κέρατο που είχε φάει και αφού πλέον της το είπαν και άλλοι και ο αδελφός της χώρισε με τον αρραβωνιαστικό της και μετά κάναμε πάλι παρέα.Μερικές φορές πραγματικά βρίσκεις τον μπελά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρσοράκι καταχιν αν σου ζητησω συγνωμη αν πηρες στραβα την απαντηση μου ισως αθελα μου επειδη εμενα μου εκανε καο η ολη ιστορια βεβαια εμενα ποτε δεν ηρθε να με πιασει να με ρωτησει το οτιδηποτε εκρινε μονη της οτιειχαμεπροβλημα νομιζε οτι τα ζευγαρια ολα αντιμετωπιζουν τις κατασαασεις οπω εεινη με τον αντρα της ποτε δεν μπηκε στη διαδικασια να σκεφτει πριν μιλησει .

Σαφως και δεν σε βαζω στην ιδια κατηγορια αλλ κοιτα αν αυτη θελει να κερατωσει τον αντρα της εσυ μεινε αμετοχη να ξερεις αυτοι θα τα ξαναβρουν και εσυ θα εισια η κακια .Μεινε μακρια ουτε καν θεατης τωρα αν ερθει και ζητησει τη γνωμη σου πες της ξεκαθαρα τι πιστευεις και μην ξεχνας μπορει να συμβαινουν πραγμαα αναμεσα στοζευγαρι που εσυ αγνοοεις .Κια εγω νομιζα οτι η παιδικη μου φιλη ειχε κανει τη τυχη της μς τον αντρα της ομορφο παλικαρι με μεγαλη οικονομικη ανεση αλλα τι να το κανεις την εσπαγε στο ξυλο ....εμεις δεν ξεραμε τιποτα μια μερα όμως αυτος δεν μπορεσε να κρτηθει και της εχωσε ενα χαστουκι μπροστα στον αντρα μου και τη κουνιαδα μου ο λογος ειχε ξεχασει το μπουφαν του στο μαγαζι που ειχαν παει και θεωρησε οτι ηταν η φιθ΄λη μου υποχρεωμενη αν το παρει , ευτυχως δνε ημουν παρων θα γινοταν χαμος και ομως υτη συνεχιζει μαζι του με δυο παιιδια ναι εχει λεφτα αλλα δεν εχει πια χαμογελο στα χειλη ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΙΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ

Η ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΗ Κ ΣΕΒΣΤΗ Κ ΙΣΩΣ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ

ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ Κ ΜΕΝΑ Κ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΒΑΘΥΤΕΡΑ ΚΑΠΟΙΑ

ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...